reklama
 
ohodnotit

Avatar

Další název:
Project 880; Avatar - Aufbruch nach Pandora
Rok:
2009
Délka:
162 minut
Premiéra v ČR:
17.12.2009
„Vítejte v novém světě za hranicí vaší fantazie.“

Komentáře k filmu Avatar

Řadit dle:  Bodů uživatele  |  Od nejnovějších  |  Hodnocení
Počet komentářů k filmu: 237
SvoKar
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 17.11.2012
Jak je Cameronovým zvykem, je   to vizuálně do detailu   vyšperkovaná podívaná, s   odkazem na potřebu ochrany   přírody apod.; potud   chvála. Ale vlastní   příběh skoro není nic   jiného, než rozmáchlý a do   sci-fi převedený Rudý   Škorpion nebo Švéd.
green-tea
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 11.11.2012
Je pravda, že na   "ekologicky"   laděnou strunu brnkající   děj zde příliš originality   nepobírá, ovšem   vynikající vizuální   zpracování (a to jsem film   neviděla v oné proslavené   D3 podobě) odsune tuhle   maličkost jako zcela   nepodstatnou. Azuroví   Pandořané se svým tvůrcům   více než povedli a dali za   pravdu mým dětským   představám o tom, jak by   nám, lidem, vlastně slušely   ocasy. Co mě ale opravdu   uchvátilo, byly ony   létající scény s   nádherně barevnými   pterodaktyly...to by se to   létalo do práce anebo na   nákupy!
veverka-zrzka
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 2.1.2010
Každý to vyzdvyhuje do nebe.   Musím uznat, že něco do   sebe ten příběh opravdu   měl. Ale zase tak závratné   to opravdu nebylo. Příběh   byl silný a neuvěřitelný.   Ale jako každý film, tak i   tady musel být padouch. Tím   jsme mi, lidé.
Hortensie
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 25.1.2010
Po delší době   přemýšlení jsem se   rozhodla také tento snímek   okomentovat a předem se chci   omluvit jeho velkým   příznivcům, že je možná   zklamu, nicméně se nechci   přidat ani na stranu   odpůrců tohoto filmu. Avatar   je sci-fi. Toto není můj   oblíbený žánr, např.   Vetřelci (myšleno jako celá   série) mne nikdy ani v   nejmenším neoslovili. Pokud   tedy sleduji cokoli z oblasti   sci-fi, činím tak s   vědomím, že nemohu nikdy   objektivně posoudit, zda film   je dobrý či špatný,   jelikož se zajímám o   žánry trošku jiné. Avatar   je po stránce různých   vizuálních efektů jistě   dokonalý. Avšak právě   těch efektů je podle mne až   moc příliš. Věděla jsem,   do čeho jdu, tudíž mne   scény vytvořené vysloveně   počítačovými animacemi   nepřekvapily, nicméně si   myslím, že kdyby jich bylo o   něco méně a více té   "živé" hrané   části, tak by to možná   bylo o trošku lepší. Na   druhou stranu - s ohledem na   práci animátorů a tvůrců   vizuálních efektů - je toto   řemeslo na Avataru odvedeno   precizně, to se musí nechat.   Příběh samotný je svým   způsobem opravdu prostý,   tudíž na délku filmu bych   možná očekávala trošku   složitější zápletku a   náročnější děj. Ale v   pořádku, Avatar byl   vytvořen hlavně jako   vizuální dílo, proto   akceptuji, že příběh je   zde až jakousi záležitostí   druhořadou. Nepovažuji tento   film za natolik úchvatný,   abych jej vychvalovala až do   nebes, ale zase jen nechci   jedním "šmahem"   kritizovat. Je to film   určený pro trošku jinou   cílovou skupinu diváků,   nežli jsem já, a tak to   musí člověk brát. Rozhodla   jsem se tedy s přihlédnutím   ke všem pro a proti dát   nakonec 70 procent.

Líbil se mi také český   dabing, kde k Sigourney Weaver   docela "pasoval"   hlas Dagmar Čárové, hlavní   "záporák" s hlasem   Jiřího Plachého byl pro mě   nejzajímavější postavou   snímku. Naopak - hlavní   "klaďas"   transformovaný do   "avatarové" podoby   mi přišel poněkud   nezajímavý. Jeho českého   dabéra jsem navíc   nedokázala identifikovat,   přičemž jsem nakonec s   ostudou zjistila, že šlo o   Martina Písaříka (trošku   faux pas pro mne, jako pro   stálého diváka Ordinace v   růžové zahradě, kde Martin   hraje). Po delší době   přemýšlení jsem poznala i   hlas jeho ženského   mutantího protějšku -   myslím, že výborně   zvolený dabing Andrey   Elsnerové. Neviděla jsem   film v originálním znění,   ale jakožto velký fanoušek   právě dabingu jsem ráda,   že jsem si mohla vychutnat   české znění, které se   skutečně povedlo i po   synchronní stránce.
řepešínský
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 6.3.2010
velkým překvapením je   koprodukční akční vědecko   - fantastický snímek avatar,   který jasně dokazuje, že   film je mocná čarodějka.   vynikající kamera, snadno   uvěřitelný příběh s   úžasnými reáliemi a   herecké výkony jsou jasným   důkazem skvěle odvedené   práce na projektu, který se   vypracoval mezi nejlepší   díla světové   kinematografie. jenže k tomu,   aby se dostali tvůrci avataru   až na samotný vrchol   filmového nebe, měli si   jasně uvědomit, že všeho   moc škodí a v některých   pasážích na efektech ubrat,   protože takto zůstali v   celkovém hodnocení těsně   před branami.
hvezdyn
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 29.12.2009
I já přicházím se svojím   komentářem k tomuto dílku.   Má slina bude lehoulince   jedovatá, ale jen lehoulince.   Jedná se o filmový projekt,   který doprovází velká   očekávání. U mnohých jsou   tato očekávání naplněna.   Film Avatar je dobré sledovat   na velkém plátně. Osobně   jsem dnes viděl jeho 3d   verzi. Vlastně to bylo moje   první 3d představení,   které jsem viděl.
Teď k filmu samotnému.   Nezasvěcení, ke kterým   patřím, mají z počátku   problém pochopit, o co   vlastně jde. Předlohu jsem   neznal a ve filmu nic není   vysvětleno. Planeta, kde se   příběh odehrává, se   jmenuje Pandora (alespoň si   to myslím). Proč se lidstvo   o tuto planetu zajímá, proč   se zde naléza a jaký se   vůbec píše rok, není   vůbec vysvětleno. Jste   prostě najednou taženi do   děje. Brzy pochopíte   některé souvislosti. Také   jsem nepochopil proč se   lidstvo "nebesané"   zajímá o jistý nerost. Ale   asi ho potřebuje. Jedno   naleziště je právě tam,   kde se vyskytuje jedna z   vesnic Avatarů. Je potřeba   se jich zbavit. O tom ten film   je. Má však několik   symbolik. Ať už chtěných,   či nechtěných. Film   můžeme chápat jako   ekologickou propagandu   ("svoji Zemi si zničili,   teď jdou ničit tu   naši"), ale nalezneme   zde i jeden americký nešvar.   Okupace cizích zemí a   národů. Vraždění   domorodého obyvatelstva ze   zištných zájmů. Ať už   jde o nerostné suroviny, a   nebo o zvýšení vlastní   moci. Americký mindrák z   konfliktů ve Vietnamu,   Korejské války,   Afghánistánu, Somálska či   Iráku je vidět i zde.
Film Avatar je   především velkou vizuální   podívanou. Děj je už   slabší, a to pouze tím, že   už jsme jej mnohokrát   viděli.
MARi0
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 12.5.2010
Avatar
Avatar. Do nedávna spojován   s počítačovými hrami, dnes   už navždy bude ale   Cameronův. Původně   hinduistický pojem vtělení   ducha na zem se změnilo v   průkopnickou podívanou 3D   technologie. Tolik let práce,   a vyplatilo se. A až za   několik sezón budeme   sledovat vše v kinech, doma v   obýváku, na počítači,   prostě všude v tomto   formátu, budeme vzpomínat na   tuto průkopnickou   technologii.
Ale to je   bohužel jediné pozitivum. Co   se proboha stalo s   příběhem? Od první   chvíle, kdy vidíme frajírka   Sama Woringhtona, je nám   jasné, jak se bude vyvíjet,   s kým si zprvu nepadne do oka   a s kým bude vést finální   bitku. Prostě slátanina,   což se mi zdá strašná   škoda. Myslím si, že   scénáristé mohli zapracovat   trochu více s dějem.
Jinak mi trochu nejdou   přes hlavu ty létající   hory. Velmi absurdní, už   jenom při představě jak tak   asi mohli vzniknout...
Frolíček
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 30.12.2009
Tak jsem to včera také   absolvovala a přestože jsem   dost skeptická, když je film   chválen pomalu půl roku   předtím než jde do kin, tak   jsem zklamána nebyla. Ano, je   pravda, že příběh je   stokrát to samé - zlý   někam přijede, dostane se k   hodným, postupně prohlédne,   zjistí, že byl na špatné   straně a nakonec přes   větší/ menší ztráty   vyhrají ti hodní - čili nic   nového to už bylo za Oldy   Šetrnýho (Old Shatterhand) a   mnoha dalších.
Nicméně efekty a vůbec   výprava naprosto přesahují   to co jsem dosud viděla,   stylizace světa na Pandoře,   jeho detailní propracovanost   mě dostala a tímto   odpouštím filmu jeho slabý   příběh a dávám za 9.   Přeci jenom na desítku, by   ten děj měl trošku   být:-)něčím nový.
Velké plátno je nutnost,   český dabing - no, budiž,   některé překlady vzbuzovaly   v kině velký smích.
Mě osobně se velmi   líbila scéna s příletem na   planetu, kde byl zfilmován   stav beztíže, něco tak   přirozeného jsem už dlouho   neviděla. A pak scény s   videology, protože se na nich   dobře daly sledovat datumy a   podle toho odhadovat, jak se   názory hlavní postavy mění   s tím jak se blíží   tříměsíční limit na   asimilaci. A pokud si dobře   pamatuji, tak rok tam byl   2154.
FLA
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 4.11.2012
Neviděl jsem tento   nadčasový a trikově velmi   náročný, výpravný film   ani ve 3D ani v kině, takže   zážitek tím je nižší,   ale to mu neubírá na   originalitě a celkové velmi   silné vizuální stránce!   Příběh se mi také líbil,   ano jsou tam klasická   filmová klišé, ale dají se   zde odpustit a člověk se jen   kochá tou nádherou kterou   vidíme. Trochu se obávám   plánovaných pokračování,   nechal bych to takto pouze u   jednoho filmu, ale jen můj   názor.
Hugin
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 8.1.2011
Po monstrózní mediální   kampani jsem čekal nějakou   hrůzu, ale byl jsem mile   překvapen,dívalo se na to   dobře. Několik kdyby se   však našlo. Kdyby natočili   příběh o indiánech z   brazilského pralesa   bojujícím proti   dřevařským společnostem   vyšlo by to nastejno a daleko   levněji. Kdo by na to ovšem   chodil, rozmlsaní diváci   vyžadují speciální efekty,   bájné světy atd. Děj se   odehrává na jiné planetě,   kdyby vše bylo pojato na   vědecké bázi, rozhodně by   to mělo, alespoň pro mě,   daleko větší hodnotu,   diváci však vyžadují akci.   Tím veškeré, byť i   jednoduché, poselství zcela   zaniká. Taktéž jednotlivé   nápady nejsou nic   originálního, krom podoby   různých živočichů a   rostlin, akorát mně nejde do   hlavy jedna věc. Všechny   zvířata na Pandoře měli   šest končetin, domorodci   však čtyři, to by Darwin   nedal. Výsledkem   několikaletého snažení je   vykalkulovaná, naivní, lehce   předvídatelná,   propagandistická komerce   podaná v pěkném obalu,   tím nechci říci, že je to   špatně, filmy se točí   proto aby vydělávaly.   Samotná počítačová 3D   grafika, jež byla hlavním   tahákem a na kterou   začínám být alergický,   protože se cpe již do skoro   každého filmu, se rok od   roku zlepšuje, avšak do   dokonalosti a věrohodnosti   má ještě daleko. Vizuálně   pěkný film, ale tak nějak o   ničem.
M.A.G.
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 9.2.2010
V komentářích už toho bylo   zřejmě řečeno dost,tak tu   nebudu zbytečně plkat.Jen   něco málo.Musím uznat,že   nápad J.Camerona o   vytvoření takového světa   byl dost dobrý a realizace mu   taky dobře vyšla.Musí mu to   v té hlavě dobře   pálit,když něco takového   dokázal vymyslet.Mě spíš   udivilo,že už to měl   napsané už před docela   dlouhou dobou.
K filmu   jenom dodám,že se mi tu dost   líbil Stephen Lang v roli   toho bojechtivého a   nedobrého plukovníka.

P.S.:Rád bych to   ale viděl v tom slavném 3D   kině,to musí být   paráda.Každý s kým jsem o   tom mluvil,se přímo   rozplýval.
Agostino
Hodnocení: 4 / 10
Přidáno: 17.12.2009
SKUTOČNÝ GÝČ FILMU
Pred nedávnom som mal tu   česť, že so si pozrel tento   najdiskutabilnejší a   najospevovanejší film za   poslednú dobu.
Keď   práve počúvam rádio,   beží tam reklama, že treba   ísť do kina na hollywoodsky   trhák Avatar, keď som na   internete zase sami Avatar.   Priznám sa, že už z tohto   filmu začínam byť unavený.   Tento film má obzvlášť   nejako neprekvapil, ba naopak   bol som z neho dosť hlboko   sklamaný. Na mňa skôr   zapôsobil dojmom modernej   rozprávky, ktorá bola   realizovaná cez počítač.   Dozaista, že je robený cez   najmodernejšiu filmovú   technológiu, čo je vlastne   prelom v nakrúcaní filmov.   Mne tento film skôr pripadal   ako moderný gýč nejakého   reklamného filmu. Dokonca si   ani neviem predstaviť, že v   najbližšej budúcnosti by sa   mali nakrúcať len takéto   gýčovité filmy s   minimálnym počtom   skutočných hercov, ktorých   by mali nahradiť tieto   počítačové fikcie, ktoré   pôsobia na človeka   neprirodzeným dojmom.
prvosenka
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 24.7.2011
AVATAR

Lidé   odjakživa chodili do kina za   zábavou. Lidé se chtějí u   filmů především bavit a ne   se u nich trápit a hluboce   přemýšlet nad problémy   lidstva. Přesto filmy tyto   myšlenky podvědomě   podsouvají a nenápadně   nutí diváky k zamyšlení   nad problémy světa.   Nenápadně sledují osudy   vlivných lidí, kteří mají   moc rozhodovat o budoucnosti   naší planety, o budoucnosti   ostatních nevýznamných   lidí a o osudech budoucích   generací. Proto jsou stále   úspěšné filmy oddechové,   nad kterými si člověk   odpočine a nemusí až tak   moc přemýšlet, protože má   už ve věci dopředu jasno.   Dopředu ví, kdo je dobrý,   kdo je zlý, co je správné a   co ne. Zároveň takový film   musí být ke koukání. Tak   se do filmů přidávají   vizuální efekty, jednak je   to v současné době móda,   ale jak říkám, filmy jsou   pro lidi a když se to lidem   líbí, tak proč jim   nevyhovět. A pak má každý   možnost si vybrat jak moc ho   film osloví, jestli je   ochoten o filmu hlouběji   přemýšlet a hledat v něm   poučení, které film s sebou   nese, nebo jen kouká na   barevné obrázky a obdivuje   dokonalé počítačové   animace neskutečného světa.   A dobrý film má v sobě   obojí a proto je úspěšný.   Protože dokáže oslovit   široké vrstvy diváků - jak   těch náročných, tak těch   obyčejných, kteří se   přišli jenom bavit.

Že je Avatar jen   pohádka, no a co? Sci-fi je   VŽDYCKY jen pohádka pro   dospělé, možná se opírá   o poslední poznatky vědy a o   výsledky zkoumání vesmíru,   ale stále je to jen pohádka.   A Avatar je moc krásná   pohádka pro dospělé. Kdo by   se nechtěl proletět na   zádech obrovského ptáka, a   kochat se FANTASTICKOU   KRAJINOU. Tak přestaňte   remcat a leťte. Na Avatar by   měli chodit jen lidi, kteří   se umějí aspoň na chvíli   odpoutat od běžných   starostí a umí si vychutnat   fantastický svět plujících   ostrovů, divukrásného   pralesa plného fantastických   květin, zvířat a   podivuhodných bytostí.   Zapomeňte na starosti a   nechte se unášet   překrásnou krajinou. Úvahy   nad tím, jestli je něco   takového vůbec možné, a   zda to neodporuje fyzikálním   zákonům, ty si ponechte na   doma, o tom přemýšlejte nad   školními úkoly svých   potomků.

Takže podtrženo a   sečteno, Avatar je sci-fi –   je to pohádka pro dospělé,   ukazuje neexistující svět.   Ve filmu jsou použity   nezvyklé počítačové   animace a jsou téměř   dokonalé. Takový ten film   měl být a takový je. Podle   mého názoru se mimořádně   povedl. Je krásný a je   krásný právě proto, že je   tak neobyčejný.
Duri86
Hodnocení: 4 / 10
Přidáno: 24.7.2010
3 hodiny se nic nedeje,nema to   spad,dej, pak 25 min.   dobry.tot vse. nevim co na tom   vsichni maji,me to   nudilo.mozna dobre efekty,ale   co na tech je v dnesni dobe   zvlastniho??? konec uz byl o   necem jinym to uz byla super   akce
LenC2
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 22.8.2009
15 minut 3D promo
Cameron je opravdu výborný   stratég jak ukázat divákům   i v propagaci něco co tu   ještě nebylo díky   skvělému 3D 15 minutovému   promu svého nového sci-fi ,   které mělo možnost dnes v   noci vidět i několik set   lidí i v našich 3D kinech i   po celém světě rozjel vlnu   názorů jak bude vypadat   celý film a o revoluci v   digitálních efektech sice je   i na internetu první 2D   teaser trailer , ale co bylo k   vidění v 3D verzi je něco   nádherného a rozhodně je se   na co v prosinci těšit .
BinLADIN
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 27.1.2010
Skvělé tento film podle mě   vstoupí do filmové síně   slávy
senzační   jsou efekty a skvělá práce   celého štábu.Děj filmu
je strhující a uteklo to   ani nevím jak všem   doporučuji.
Kuvik
Hodnocení: 3 / 10
Přidáno: 17.12.2009
Film vyzerá byť skvelo   urobený, v 3D to vyzerá   určite super, no to je asi   všetko. Slabý a nudný dej,   vo filme účinkuje len 27   hercov, zvyšok samá   animácia - na takýto trhák   je to strašne málo, nie som   príliš zástancom   nahradzovania živých hercov   animovanými postavami.   Jednoducho povedané nestačí   urobiť samé perfektné   efekty a pod. film je aj o   niečom inom. Škoda bolo   liezť do tohto filmu inak   mojej obľúbenej herečke S.   Weaverovej, radšej mohli   urobiť Votrelca 5, namiesto   tohto.
PROCESOR
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 2.9.2017
PROCESOR!
Nemá smysl psát to, co již   bylo řečeno 100x. Takto si   představuji, že by měl   fungovat film. Kdo z vás   seděl v kině či u tv? Řekl   bych, že nikdo. Všichni jsme   se přenesli na planetu   Pandora a prožívali   nádhernou pohádku.   Maximální potlačení   našeho realna a vědomí sebe   sama a otevření dveří   fantazie do nekonečných   prostorů. Tak mě to baví,   tak to má vypadat film, či   knížka a zážitek z nich.
enejčel
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 18.12.2011
co se týče efektů, tak ty   se jen tak v nějakém filmu   nevidí. Příběh je něco   jako pohádka, ale fantazie   Jamese Camerona a zvlášť   jeho dlouhá příprava na   tento snímek se vyplatili a   já rád dávám 8/10.
thejduk
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 30.4.2014

Po stránce trikové je tohle   Cameronovo dílo opravdu   nepřekonatelné, po stránce   dějové už to tak   nepřekonatelné není - tak   na 80 %. V každém případě   to doporučuji - nudit se   určitě nebudete. Popisovat   děj je asi zbytečné -   trochu mi vadila ekologické   zaměření filmu - ale to je   asi obětí současnosti   prostě to tak musí být.
superfilmar
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 13.1.2012
Přelomové dilo
Nejlepší film všech dob.   James Cameron ohromil svět   sice už Titanicem, ale na   Avatara podle mě už nic   nemá. 3D je propracované,   triky jsou výborné a podoba   planety Pandory je tak   dechberoucí, že jsem celý   film snil o životě tam. Děj   možná není originální,   ale tady stačí jen   vychutnávat efekty, které   jsou dokonalost sama. Trochu   jsem se obával výkonu Sama   Wortinghtona, ale ten dokázal   přesvědčit o svém talentu.   Prostě PŘELOMOVÉ DÍLO.
volam.sa.pistik
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 18.11.2012
Kolonizácia po ľudsky
Moc nechápem ten kult 3D.   Tipujem, že ide hlavne o   "vau, to bolo ale husté,   že?". Pretože za a) ak   potrebujem zábavu, stačí mi   akýkoľvek výplach a netreba   k tomu triky 22. storočia, b)   ak chcem pozrieť niečo   vážne, ide mi hlavne o   silné momeny, myšlienku,   alebo "čo chcel tým   básnik povedať", teda   bombastické efekty úplne   postrádam. I keď záber na   nejakú prekrásnu   panoramatickú krajinku nie je   nikdy na škodu. Podľa mňa   silne preceňovaný film a   neviem ako sa nazýva ten   efekt, ale je to ten film   typu, predchádza tomu   tajomno, potom mediálna   mašinéria a nakoniec všetci   o tom hovoria, aké to je   dobré, tak aj ja. A prečo sa   ti to tak páčilo? No lebo   všetci hovoria aké je to   cool. Ok, efekty a animácia   bombastické, takisto ten   svet, všetky tie zvieratá a   stroje vypracované do   detailu. Ale to bude asi tak   všetko, forma víťazí   (skôr válcuje) obsah. Pointa   filmu je akoby z učebnice   greenpeace, ale je podaná   dosť prvoplánovo. Ono,   pozor, ľudia idú ničiť   ráj na Zemi, ech, teda   Pandore. Ja si myslím a   uznávam, že nie človek   rozhoduje o prírode, ale   príroda o človeku, takže ak   sa jej zachce nás tu nemať,   stačí okamih a my nemáme na   to žiaden vplyv a sme   bezbranní, takže jediné,   čo nám ostáva, je si ju   vážiť. Ale toto už   chvíľami vyzeralo, že jeden   zo sponzorov je snáď   samotný Al Gore. Takisto   charaktery sú akési   čiernobiele. Samozrejme   domorodci sú všetci dobrí a   milí, a ľudia buď   súcitiaci s Pandorou, alebo   barbarskí deštruktóri. Nič   medzi tým. Dej je snáď   najodfláknutejšia časť   filmu. Tak trocha iný a   vydedenec ide do neznámej   komunity (dajte si Indiáni,   domorodci, iná civilizácia,   čo chcete). Jedna z nich sa   do neho buchne a zachráni ho   (v iných scénaroch to môže   byť naopak). Zoberie ho k   svojim, tam samozrejme sa   dozvedáme, že je dcéra   najvyššieho, on múdro   rozhoduje o jeho osude, deti   sú z neho paf, ostatné ženy   v osade budú mať o ňom   nočné sny a nájde sa pár   chlapíkov, čo ho nenávidia   a chcú zabiť, často je to   jej frajer či bracho. No mne   to strašne pripomenulo Tanec   s vlkmi. Len v sci-fi podaní.   Konečný dojem z filmu,   totálna nuda a prvá hodina a   pol alebo ešte čosi viac   nič len akási encyklopédia   a cestopis "Vítajte v   Pandore". Navyšie tie   hrozné výrazy Avatarov, keď   chceli zastrašiť   protivníka. Pôvodne som   chcel dať skoro dno, ale   nakoniec by to bolo   nepravodlivé. To by som asi   prehnal a bolo by to asi odo   mňa aj pokrytecké. Kvality   to nejaké má. V prvom rade   som zmenil názor ku konci   filmu. Zhruba asi posledných   45 minút bolo už dosť   dobrých. Možno to mohli   zhustiť a dbať hlavne na   túto časť. Tá bola dobrá   a priznám sa, že ma zaujala.   Všetko to začalo tým   ničením a tým zapálením a   zborením obrovského stromu.   Začalo to mať spád. Ďalej   musím oceniť fakt nietkoré   monumentálne zábery na   krásy tej planéty. A potom   nakniec brutálne cynické   hlášky tých dvoch ostrých   týkov (to čo ste tam hulili   za matroš? veď sú to len   stromy / to si snáď robia   srandu?, hovorí Miles keď po   ňom pália šípy a tie sa   odrážajú ako zápalky).   Takže pre mňa taký priemer
Karius
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 12.7.2012
Tak jsem si konečně po   třech letech od vzniku   Avataru doplnil vzdělání a   zkouknul to. Parádní fantasy   pohádka,kterou jsem sice ve   vyhlášeném 3D neviděl,ale   o to víc prostoru mám na   hodnocení filmařské   kvality. No,když nad tim tak   přemejšlim,tak filmařská   kvalita mi byla zajištěna   už jenom tim,že to natočil   Cameron :) Nebyl ,není a   nejspíš už ani nebude   režisér s větší   fantazií,smyslem pro detail a   pro melodrama. Přesvědčil   nás o tom u   Vetřelců,Terminátora,Titani   cu a samozřejmě i u této   záležitosti. A to nemluvim o   tom,jak široké spektrum   diváků dokáže Cameron   zaujmout. Každý studio má   po spolupráci s Cameronem   jednu věc jistou a to dolary.   On prostě umí vydělat   prachy a Avatar není   vyjímkou. Moc se mi to   líbilo!! Krásně   natočeno,krásný barevný a   pestrý svět a parádní   příběh. A ta splašená   zvěř,co přiběhla nebo   přiletěla bránit Pandoru,to   mě fakt dojalo. Nemám kde   ubírat na hodnocení. Mělo   to vše,co má fantasy mít i   něco navíc---->100%
Pecik
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 24.1.2015
Výjimečný filmový   zážitek! Tento snímek   rozhodně neuspěchal éru 3D   a vplul do kin v   nejvhodnější dobu -   převratné vnímání 3D   efektů, dechberoucí   prostředí nového světa.   Skvělý příběh, myšlenka,   herecké výkony, efekty -   vše na TOP úrovni- klobouk   dolů 8-)
roox
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 25.10.2015
Pohajda pro dospělé
Epická kanonáda nejlepších   nápadů a momentů   vydestilovaných ze svaté   čtveřice Matrix / Pán   prstenů / Star Wars a Tanec s   vlky. V momentech i jako celek   silná, audiovizuálně   omamná (i když chvílemi až   příliš opájející se sama   sebou), za všech okolností   přehledná, dotažená,   kompaktní nádhera. Na druhou   stranu "jen" do   detailu vymazlený blockbuster   s horou klišé a nějakým   tím soudobým poselstvím -   nic víc, ani nic míň. Což   není nutně špatně, když   se věci dělají s takovým   fanatizmem a posedlostí pro   každý detail. Za mne tedy   plná palba.
rankinfitch
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 12.1.2010
3D projekce v kině z tohoto   filmu udělal moje číslo 1.   Ač scénáristicky ne až tak   úplně 100%, dokázal James   Cameron diváka na více než   2 a půl hodiny pojmout do   příběhu tak, že to uteklo   jako voda. Dějové linie   vždycky bývaly u Jamese   Camerona tak trochu   problémem. Avatar není   vyjímkou, ale přiznejme si,   že o ten děj až tak   vysloveně nejde. Člověk na   to jde do kina především   aby se pobavil a viděl to co   viděl, a ne aby o tom   kdovíjak dumal. A všechno to   pozitivní pro klasického   diváka Avatar splňuje ne na   100, ale na 350%.
Robinson
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 17.4.2010
Takže Avatar konečně   dorazil i do nejodlehlejšího   kina v ČR. Není to vůbec   špatné, fantazie tvůrců je   obdivuhodná a technické   zpracování Pandory i jejího   obyvatelstva je úžasné.   Bohužel jsem čekal trochu   víc, příběh není nijak   originální a závěr filmu   je dost předvídatelný. I   když mě tu šlo spíš o ty   efekty, tak i přesto musím   uznat, že jsem si chvílemi   připadal jak v animáku pro   děti. Přesněji řečeno ty   barvy - tohle bylo na mě   trochu moc. Ale jinak   zajímavá podívaná, která   však ještě mohla být o   špetku lepší.
jirry
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 24.12.2009
Připojuju se k chvále   práce, kterou Cameron odvedl,   Pandora je úchvatný svět.   Stovřit něco takového   dokáže opravdu jen génius.   Nebudu se rozepisovat o   podrobnostech precizně   vykresleného světa,   špičkového technického   zpracování. K celkové   dokonalosti díla mě chyběl   lepší příběh, rozvíjí   se skutečně zajímavě, ani   zelená tématika jej nijak   nekazí, ale závěr jej   sráží do hollywodovského   klišé. Škoda, že tak   pracně vystavěné a   promyšlené dílo nakonec   uzavře patetické   vítězství dobra a naivní a   pokorný ústup tak   chamtivého a nenasytného   plémě, jakým lidi jsou.   Možná si Cameron připravil   půdu pro další díl :-)
lucymat
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 23.4.2010
Avatar je výjimečný, ale   podle mého názoru jen a   pouze technologií 3D.   Protože většina s nás   (zatím?) ještě nemá doma   telku, která by tento formát   zvládala, můžeme si ho   naplno vychutnat jen v kině.   Nicméně na DVD se z něj   stává dílo velmi lehce   zaměnitelné. Dějová linka   se dá zoufale jednoduše   předvídat, u střílečky na   konci jsem málem usnula. Ani   evidentní ekologické   poselství na mě moc   nezapůsobilo.   Člověk-ničitel tu je   zobrazen dost prvoplánově.   Upřímně sem napíšu, že   po týdnu mi prostě vyšuměl   z hlavy jako prostá   animačka. Navždy budu   vědět, že je to průkopník   a že tvůrci si namastili   kapsu, ale to je vše. Cameron   si splnil sen - fajn,   uvidíme, jak to dopadne s   Avatarovým pokračováním.   Co však tvůrcům pochválím   je hudba. Těm chorálům   nelze nic vytknout.
Snura
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 3.4.2011
Avatar není jen senzační   zábavou, i když tou je   samozřejmě taky, ale   především technickým   audiovizuálním zážitkem,   který až hraničí se   zahájením jakéhosi kultu.   Zážitkem s malým   ekologickým a antiválečným   poselstvím, které však   naštěstí neruší.   Zážitkem, kde každý dolar   z toho obřího rozpočtu   nebyl vynaložen zbytečně,   ale přesně tak, jak být   vynaložen měl a ani jedna   jediná minuta nenudí.
T2
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 4.7.2018
║Rozpočet   $230miliónov(produkčné plus   reklamné náklady približne   $460miliónov)║Tržby USA   $760,507,625║Tržby   Celosvetovo $2,788,200,000▐   Tržby za predaj Blu-ray v USA   $163,460,003 //počet   predaných kusov 7,107,821║   Tržby za predaj DVD v USA   $230,625,792 //počet   predaných kusov 11,680,117║   ..."tie tržby fakt   sila!" __►"NÁVRAT   KRÁĽA!!!◄__ James Cameron   je po dlhých 12rokoch späť,   toto čakanie sa neskutočne   oplatilo. Cameron nám odomkol   čarovné dvere od Pandory.   Sveta plného fantázie,   života, nespútanej   živelnosti, symbiózy   spojenia prírody a všetkých   tvorov. Úžasné,   pestrofarebné, žiarivé,   veľkolepé fantasy,   vťahujúce po celý čas   diváka do existencionálneho   vysneného sveta, sveta   rovnováhy. Priestorový   rozmer ešte nikdy nemal   takýto rozmer. Je vôbec   možné aby niekto(Cameron)   dokázal točiť filmy také   aké točí? __Komerčný   ohlas: Vrátane USA film   prekonal hranicu zisku nad   $100miliónov až v   10krajinách,   Čína_$215milionov,   Japonsko_$163,9milionov,   Francúzsko_$158,2milionov,   Nemecko_$146,5milionov,   Anglicko_$144,2milionov,   Rusko_$113,3milionov, Južná   Kórea_$112,8milionov,   Austrália_$105,5milionov,   Španielsko_$101,5milionov//   veľmí pekné čísla boli aj   z Taliansko_$88,1milionov,   Brazília_$58,2milionov,   Mexiko_$44,2milionov,   Polsko_$30,6milionov,   Česko_$11milionov,   Slovensko_$2,9milionov//__   __/videl v kine 3D verziu 5x:   3D0%/ ...každým ďalším   pozretím sa zážitok   prehlbuje__
AGAMEMNON
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 20.12.2009
Za zvuků Titaniku přicválá   Tanec s vlky, osedlaný   Šmouly, bojující proti   Hvězdné pěchotě,   doprovázené přepravníky z   Vetřelců. Mno, nebyla to   taková pecka o jaké kéroval   Jim, ale byl to pěkný   biják, natočený na dnešní   dobu docela   "staromódně", tj.   žádný epileptický   kameraman, ve smrtelných   křečích točící poslední   záběry filmu (až na   občasný debilní zoom).   Triky byly betelný, přesto   jsem modrákům nevěřil   jejich existenci, pořád to   jsou nuly a jedničky. P.S.   Dabing byl povedený, až do   doby, než promluvil Bohdan   Tůma, ten chlap se musí   nasomrovat uplně všude, už   mě fakt sere!
Cash89
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 22.12.2009
Když vyšel poslední díl   Premiere, byla tam malinká   recenze která se týkala   filmů které budou mít   premiéru v daleké   budoucnosti...Avatar tam měl   6 hvězdiček, každý kdo si   Premiere aspoň jednou koupil,   ví že maximální počet   hvězdiček byl 5...Už tohle   ve mě vzbudilo obrovské   očekávání s neméně   velkou nadějí v neskutečný   zážitek...Jak se premiéra   blížila, byl jsem   nedočkavější víc a víc,   přátelé si ze mě tropili   legraci, že to moc   přeháním, ale já byl   jednoznačně přesvědčen   že ta eufórie která se mě   držela jako klíště je   právem opodstatněná...Když   to všechno vypuklo,   okamžitě jsem sledoval   všechna možná hodnocení na   různých webech, sbíral jsem   informace od lidí co to už   viděli, a já litoval že   jsem to štěstí ještě   neměl...Během tří dnů   jsem byl svědkem hned čtyř   změn ve světovém filmovém   žebříčku, Avatar měl   vzestupné hodnocení, to jsem   nikdy dřív neviděl...V   prvních dvou dnech ani v   žebříčku nebyl, to bylo   pro mě obrovské   překvapení...Co se ale stalo   dále, mi do teď není   úplně jasné, Avatar dostal   druhý dech a začal se sápat   na stále vyšší a vyšší   umístění...To mě   přesvědčilo že diváci si   film srovnali v hlavě a   konečně ho řádně a   spravedlivě ohodnotili...V   den, kdy I já dostal možnost   spatřit toho dílo, bylo   nějakým zázrakem, krásné   počasí, byl jsem   neuvěřitelně   přecitlivělí a všímal   jsem si všeho co mi přišlo   jako znamení od Boha...Jsem   zastáncem originálních   zvuků, tudíž žádný   dabing, a proto jsem trpěl   když jsem zjistil že film   jde do kin ve 3D a co je   nejhorší v dabingu...Když   příběh skončil, uvědomil   jsem si že dabing jsem si   vůbec neuvědomil ale v   hlavě jsem měl jen, jak to   ten starý lišák jen   dokázal...Je mi jasné že v   tomto filmu šlo především   ukázat novou technologii,   kterou sám Cameron vytvořil   a vymyslel k ní I   názvy...Příběh je   koneckonců obyčejný jaký   jsme viděli několikrát, jen   chytře zahalen do   digitálních efektů...Moje   očekávání bylo naplněno,   v tak velkém množství že   jsem věděl že chci   ještě!!!
Yontalcar
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 30.12.2009
Starý známý příběh v novém obalu
Ano, je to tak. Příběh   originalitou neoplývá, ale   je tak skvěle podán, že ve   vás vzbudí dojem   originality. Což ale není   nikterak na škodu. Atmosféra   filmu je bez diskuzí   jedinečná, stejně jako   soundtrack, jenž celé dění   vhodně dokresluje. Netrvalo   mi dlouho a začal jsem s   obyvateli Pandory   sympatizovat. Jejich zvyky,   jejich svět - vše vypadá   tak reálně, že to ve vás   málem vyvolá věrohodnost...   je vidět, že technologie   pomalu, ale jistě dosahuje   svého vrcholu. Věřím, že   film Avatar se jednou   nesmazatelně zapíše do   historie kinematografie.
Charlie35
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 3.2.2010
Jednička za speciální   efekty a počítačovou   animaci a tak s bídou trojka   za příběh. Standartní   scifárna, kterou si asi už   nepustím, nebť to není můj   šálek čaje.
mikee007
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 27.8.2014
Jedničky ???!!!
Nic proti gustu. Našel jsem v   hodnoceních filmu Avatar i   jedničky. Myslím, že tihle   lidé nebudou na světě moc   šťastní...bez   urážky...
Avatar   není nejlepší film, který   jsem kdy viděl. Najde se v   něm i spousta klišé (viz   drsnodrsný velitel   mariňáků atd.)
Nicméně příběh má   slušný, nemá příliš   hluchých míst kdy by se   člověk nudil,hudba super,   herci fajn...
To ale   není to podstatné. James   Cameron totiž chtěl   vytvořit úplně nový svět   !!! Ohromit nás vizuálními   kouzly.
A tohle se mu   povedlo měrou vrchovatou.
Uvědomil jsem si to až   teď. Nestihl jsem film v   kině a prvně ho viděl na   nevelké obrazovce. Po tomto   shlédnutí bych dal tak sedm   puntíků.
Nyní jsem   měl možnost film vidět na   velké obrazovce ve 3D   formátu a konečně pochopil,   čím nás režisér chtěl   ohromit.
Teprve teď   jsem si Avatara opravdu   vychutnal a hltal ho plnými   doušky. Díky Jamesi,   těším se na dvojku.
P.S. Kdy jste naposled   fandili "emzákům"   v boji s "našima" ?   :-)))
goranchorvat
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 31.12.2009
Jízdenka do jiného světa
Ani nevím kde a jak   začít.Původně jsem chtěl   napsat dlouhý epos a   komentář, ale to za mě   udělají tisíce jiných   filmových kritiků.Já   přidám poselství těm   kteří se teprve rozhodují   zda navštívit třeba i po   dlouhé době kino ,nebo   nenavštívit.Existují stovky   důvodů proč vidět Avatar   pouze v kině a hlavně 3D,ale   ten hlavní se nedá popsat   tisícemi slov, ale musí se   prožít.Je to poprvé co   nedokážu napsat co   zažívate při výletu na   Planetu Pandora.To co nám   J.Cameron prostřednictvím   Avataru dal není jen další   z řady špičkových filmů v   jeho provedení ale vstup do   nového světa zábavy kterou   jsme doposud neměli šanci   poznat a naše mysl si ani   nedokázala představit že   existuje.Je to výlet mimo   hranice našeho chápání,   průlomový okamžik v   dějinách filmové zábavy a   také je to poprvé,kdy slova   oproti osobnímu zážitku   ,jsou jen nicotou ztracenou v   prázdnotě.Toto je nový   kult,mezník,nové měřítko   pro to co je dokonalé a   krásné zároven.Na konci   výletu na Pandoru mi svět   kolem mě,připadal tak nějak   méně barevný,fádní a   nezajímavý.Proto všem kdo   váhají, jako jsem váhal já   pod tlakem svého okolí   vzkazuji nenechte se ochudit o   výlet do jiného   časoprostoru,aby jste za pár   let mohli říci, já byl u   toho když Pandora otevřela   náruč jinému světu.
Akana
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 1.3.2010
Tak jo, všechno, co se o   Avataru napovídalo, je   pravda, včetně výhrad.   Záleží, jak se k tomu kdo   postaví. Oko zažívá jeden   orgasmus za druhým a   většinou úspěšně   zahání do kouta mozek   brblající něco o naivitě a   odvozenosti příběhu.   Jasně, že je to Tanec s vlky   v jiném kabátě, jasně, že   ekologický apel filmu je   mělký a frázovitý. Na   druhou stranu mohl ale Cameron   natočit stejně nablýskanou   bezduchou řežbu, takže   nakonec to prostinké   poselství vnímám jako   chvályhodné. Je to nakonec i   pro děti, ne? A ještě:   možná by propracovanější   příběh celou tu vizuální   katedrálu vychýlil z   rovnováhy a přetížil, co   já vím. Filozofická hloubka   nebyla tím, co jsem od   Avataru očekával. Kdo má   rád pronikavé,   intelektuální sondy do nitra   smyslu bytí a pohrdá   vyfešákovanými trikovými   spektákly, bude zklamaný,   ne-li znechucený. Kdo to má   naopak, dosáhne nirvány. Ale   nejsou na tom nejlíp ti   (my?), kteří mají rádi   obojí?
collen
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 15.8.2016
Avatar mne vlastně uvedl do   světa fantasty. Doposud jsem   si tento žánr nechávala tak   trochu unikat. Jenomže mám   ráda pohádky a tento film je   krásná a dobrodružná   pohádka, ačkoli v ní   vystupují současní   nenasytní a chamtiví   padouši. O to víc si   myslím, že má smysl dělat   podobné snímky a pomáhat   lidem hledat dobro v sobě   samých.Velice působivě   zpracovaný snímek -   jednoznačně lze doporučit   malým i velkým.
whack
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 4.5.2014
Človek proti prírode. Guľky   proti šípom. Násilie proti   nevinnosti. Film plný   hlbokých myšlienok o   spirituálnom a naturálnom   súžití s prírodou,   ľudskej morálke,   problematike devastácie   divočiny, rezistencii   domorodcov, trafil do   čierneho; Dokonalý príbeh,   zameraný proti   neokolonialistickému teroru   ťažobnej korporácie   plieniacej domorodé kmene a   prírodu bez akýchkoľvek   ohľadov, ku ktorému Cameron   iste nehľadal motívy   ďaleko; Pandorská Eywa -   ekvivalent zemskej Gaie, fauna   a flóra štrukturálne   podobná tým nám známym -   pralesným, miestne kmene   Na'viov - à la symbolika   vyvražďovaných   (juhoamerických) indiánov...   Na padajúci Rodný strom som   sa nedokázal pozerať, no   pohľad na umierajúcich   ľudských vojakov v   záverečnej bitke som si   vychutnal.
davidek
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 7.1.2010
Neskonale krásná podívaná   s dokonalými triky a s   obrovskou myšlenkou. Seděl   jsem a ani jsem nedutal dokud   film nebyl u konce. Ani jsem   nezaregistroval, že film je   dvě a půl hodiny.
Rocky4
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 6.1.2010
Jeden z nejlepších filmů   které jsem viděl a v žánru   sci - fi bych řekl že vůbec   nejlepší. A první (teda   alespoň doufám) film ve   kterém dostali na zadek lidé   od mimozemšťanů, doteďka   to bylo naopak a byla to   příjemná změna. Nemá cenu   se v komentáři rozepisovat o   příběhu, protože se to   musí vidět, stojí to za to.   Jenom řeknu že i když se   může jednat trošku o   klišé, podobné náměty   byli v jiném provedení, že   hlavní hrdina opustí stranu   za kterou bojuje a přidá se   na stranu druhou, protože   pozná že nejsou ti špatní,   zde to bylo opravdu silné.  
Efekty jsou   špičkové, závěrečná   bitva opravdu monstrózní a   nakonec jsem rád že jsem si   vybral verzi ve 3D, i když   jsem jí moc nefandil a nechal   si zde poradit od kolegů.   Člověk je jako uprostřed   děje, stane se součástí   filmu a nejednou jsem se   přistihnul u toho, že jsem   sebou u některé scény   trhnul. Kdo na to ještě chce   jít do kina, pokud nebyl, 3D   verzi doporučuju, je   nadabovaná, v tomhle   případě to je určitě   dobře. A dabing se mi v   tomhle filmu dost líbil,   takže žádné obavy.   Koneckonců ve 2D si to   můžete pouštět   donekonečna na DVD které   vyjde.
Opravdu   fantastický počin, po   odchodu z kina se mi   regulérně motala hlava, ale   plná skvěých zážitků.
bobo336
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 20.1.2013
Avatar (2009).
Po vyše roku som si film   pozrel ešte raz a povedal som   si tak k tomuto som dal taký   rozhorčený komentár?No   musím povedať,že film sa mi   na druhý pokus zapáčil a   zabavil.Ak sa pýtate či si   stále myslím,že je tak   trochu presladený(Myslím   romanticky)...tak áno stále   si to myslím ale to   dobrodružstvo s ten   nádherný príbeh spojený s   prekrásnymi trikmi...no   proste týmito vlastnosťami   si ma film na druhý krát   zaujal a nepustilm ma po celú   stopáž filmu.
Papaja73
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 30.1.2010
Po vizuální stránce   naprosto dokonalý   film,skvělé efekty a   zábava.Možná trochu   předvídatelný příběh ale   v jednoduchosti je přece   kráse nebo ne?Cameron opět   natočil film,na který se   bude pravděpodobně ještě   dlouho vzpomínat...
Out-Of-Way
Hodnocení: 1 / 10
Přidáno: 26.12.2009
Měním hodnocení (zvyšuji   na 14%), přepisuji   komentář, ale změnit názor   opravdu nemůžu i kdybych   měl zmodrat. --Ostatní   napíšu někdy později--
Jarda.ftr
Hodnocení: 1 / 10
Přidáno: 26.12.2009
VÝPLACH, ANEB JAK JSOU OVLÁDÁNY MASY
Dřív se natočil film a   musel být dobrý, aby se o   něm psalo. Dnes je to naopak.   Natočí se film a pak vám   několik týdnů vyplachují   mozky tím jak je strašně   dobrý až tomu uvěříte a   zaplatíe-a to je to oč tu   běží.
Autoři   stvoří klišé kýčovitou   super blbost a tak musí   zajistit patřičný   mediální rozruch, lhát a   tlouct lidem do hlav jaká,   že je to obrovská novinka a   jak strašně moc dlouho a   náročně se tahle blbina   připravovala a jak óóbr   dobře je připravená,   najatí a dobře placení   recenzenti musí všude psát   o té hlouposti jen to   nejlepší, hlavně, aby   autoři nahrabali na paskvilu.  
Dřív byl cílem   dobrý film, dnes tučné   konto, na film se kašle.

Diváci se   evidentně nechali zmást   efekty, které budou   mimochodem za pár let stejně   k smíchu, a uniklo jim, že   děj je jen trapně   obšlehnutý, tisíckrát   natočený stejný příběh.   V náporu emocí bez zdravého   rozumu se rozplývají nad   něčím tak tuctovým a   obyčejným. 3D efekty tu byly   už před třiceti lety,   nejsou žádnou horkou   novinkou jak se nám Cameron   velikášsky snaží   vnutit.
Efekty ještě   neznamenají dobrý film, je   to dějově laciné a ubohé,   ale je vidět, že patřičný   masový výplach dělá své,   stejně jako je to u řady   dnešních   "trháků".   Nemyslící společnost jen   tupě kývá všemu co jim   média snadno vsugerují,   hlavně nemyslet vlastní   hlavou. Cameron jen lacině   tyto masy oblbnul. Budeme se   heště někdy koukat na herce   nebo už jen na Cameronovi   počítačové laciné   obludičky? CO NATOČÍ   PŘÍŠTĚ?? KŘEMÍLKA A   VOCHOMŮRKU V MINOVÉM POLI,   VERZE UŽ 4D ???
A   když už je řeč o   přírodě. Vy chcete krásnou   přírodu? Proč ničíte tu   svou?
TAKOVÝ 3D   VETŘELEC, tak to by bylo   perfektní, ale on je dobrý i   bez toho na rozdíl od této   utahané počítačové   zelenomodré nudle.
johnny-rk
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 20.12.2009
Uplne luxusni filmek, jsem   plny dojmu jeste tekdon.   Smekam pred vsemi ucastniky   tohoto projektu. I tak velky   rozpocet se opravdu vyplatil.   DOPORUCUJI!!!
Sanchez
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 11.11.2010
U tohoto filmu není třeba   chválit dokonalou technickou   stránku, bravurní režii,   poutavou hudbu nebo   promyšlený děj .. vše do   sebe zapadá s náramnou   přesností a výsledkem je   brilatní podívaná - Avatar   je pouze jeden a nějakou dobu   to tak zůstane. Osobně se   řadí k hrstce filmů, které   mohu sledovat stále dokola a   stejně se budu náramně   bavit.
brnvl2105
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 31.12.2009
Dostal sem k vánocům jako   dárek shlédnout tento film v   3D projekci.Ten kdo fandí   aspoň trochu sci-fi   žánru,měl by to v 3D taky   vidět. Velmi realisticky   zpracováno. Máte pocit že   jste přímo v dění a jste   součástí obyvatel planety   nádherné Pandory. Recenze na   tento film splnili mé   očekávání. Je vidět,že   Cameron ví jak na filmového   diváka a čím ho přibít k   sedačce v kině. Půvabná   výprava i děj a to nemluvím   ani o skvělé hudbě. Již po   pár minutách zjistíte,jak   je pozemská společnost   prohnilá a kvůli penězům   je schopna zlikvidovat celou   civilizaci. Jako v každém   dobrém filmu se najde   několik lidí,kteří jsou   proti .Skvělé herecké   obsazení a sloučení života   a animace. Pokud bude další   takový film,jdu na něj   koknout. Mohu doporučit a   vyzkoušejte 3D,myslím že   nebudete litovat.
Peykka
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 12.6.2010
Tak z tohohle jsem byla   opravdu nadšená. Nejdříve   se ale přiznám, že mě to   vůbec nelákalo. Všichni   kolem to museli hroozně moc   vidět, sháněli lístky do   kina, ale prostě mě by   nějak nevadilo, kdybych to   neviděla. Až když se mi   nedávno dostalo do ruky DVD s   Avatarem, tak jsem se na něj   koukla. A opravdu musím   říct, že se mi to fakt moc   líbilo. Řekla bych,   zajímavý příběh,   perfektní triky, prostě   tenhle námět jsem ještě   předtím neviděla. Nejvíce   se mi líbila ta příroda,   celkově, jak to bylo   zpracované. Určitě   doporučuju
rimmerova-motorka
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 22.8.2016
Vizuální stránka Pandory   nemá chybu. Že vraždíme   vlastní matku Zemi o tom   také nemůže být sporu.   Přesto se mi ten film tak   úplně nelíbil. Příběh   samotný je příliš   primitivní. Vše chápající   vědci a naprosto tupí   vojáci i "odborný"   poradce.
Barney94
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 5.6.2017
Nevím, proč se kolem tohodle   filmu dělá takový haló.   Dávám pět hvězdiček pouze   za dobře provedenou   vizuální stránku. Jinak   děj je na takový velkofilm   moc jednoduchý.
Ostrovan
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 7.11.2012
Tak si tak říkam, jestli se   skutečně všichni ti, co   dávají 8 a víc, nechali   opít rohlíkem a stačilo jim   pozlátko v podobě   neuvěřitelného vizuálu...   Ale co víc, oni se nechali   opít i akademici! Herecké   výkony průměrné a   scénář? Ten by utáhl sotva   průměrný televizní film z   produkce nejmenované   veřejnoprávní televize.   Zklamání nemalé. Místy   jsem si říkal, že čučim   na velmi dobře graficky   zpracovanou počítačovou hru   a ne na film pyšnící se 3   oscary (byť v kategoriích,   kde si je snad i zasloužil).
charlie1612
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 31.3.2010
Avatar
Klasická sci-fi , která   nezklame. Zápletka je   standardní – konflikt   uzurpátorů-kolonistů proti   původním obyvatelům s   cílem dobývání   nesmírných pokladů. Děj   postupně graduje v zásadní   konflikt, zřejmý již na   počátku. Co celý tento film   řadí do jiné dimenze, je   technologie 3D. Závěr filmu   je poněkud naivní, ale   neurazí. Je úžasné, kam   dospěla počítačová   technika a jaké možnosti   skýtá. U trailerů a ukázek   jsem měl obavy, jak   výsledná animace dopadla,   ale výsledek není špatný.   Autoři fantazií opravdu   nešetřili ..
Clockwork
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 20.12.2009
Ja myslim ze ktomuhle ani neni   co dodat.Proste Cameron se   predvedl v cele sve sile a umu   tocit kvalitni   filmy.Monstrozne pyramidalni   diko kterym potvrdil ze proste   patri ke spicce ve svem   oboru.U me jasnej 10/10
Georgie2
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 23.1.2010
Co na to říct...
snad jen: "Teda to muselo   dát práce...a přitom je to   taková blbost..." Znám   lepší způsoby, jak strávit   odpoledne, než sledovat   střídavě modré obludky a   zelené mozky. Což by mi asi   nevadilo, kdyby mě ve filmech   víc zajímaly efekty než   děj a postavy. Což   nezajímají. Ale to nic-to ze   mě mluví vztek, že jsem se   nechala přemluvit, abych šla   na film, který musí vidět   všichni, a už nemám jak   vyčnívat z davu. Určitě je   na vině taky moje pracně   vybudovaná   předpojatost-nemám nic proti   filmovým hitům, ale nebudu   obdivovat filmy, které se   točí proto, aby to byly   hity.
matej69
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 21.2.2011
Uznávám, že tam byly dobrý   efekty a celý umělecký   zpracování, ale příběh se   mi nelíbil...
Mohli   rovnou natočit film o   kácení deštných lesů...
ValaMalDoran
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 7.2.2010
Tak pro mě krásný film.   Prostě sci-fi jak má být.   Pro někoho třeba nuda, ale   mě bylo jedno, zda dopředu   už vím, jak to skončí.   Celý film jsem si dokonale   užila a částečně taky   probrečela.
kockak1
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 27.1.2010
Dnes jsem na něm byla ve 3D a   pořád jsem duchem tam. Na   konci se mi nechtělo odejít.   Je to krásný svět a James   Cameron má neuvěřitelnou   fantazii, když dokázal něco   takového vytvořit. Nenechte   se odradit negativními   komentáři a názory rádoby   "intelektuálů",   kterým údajně chybí   příběh. Film vás unese do   jiného světa, ze kterého se   vám nebude chtít vrátit   zpět. Asi je ale nutné   vidět ho ve 3D. Já tleskám   a klaním se filmařskému   umění!
meduska
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 19.6.2010
úchvatné
Všem doporučuji skouknout.   Kdybych měla tu možnost jako   Jake, také bych chtěla na   mírumilovné a nádherné   Pandoře zůstat :-)) Mooooc   se mi to líbilo a nechce se   mi hledat na tom sebemenší   chybičky jako některým.
mikee
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 21.12.2009
Mám k filmu prakticky jen   dvě výhrady a to za prvé   ten příliš rozvleklý   prolog (ikdyž ten mi   paradoxně pomohl lépe se   sžít s novým světem a jeho   obyvateli) a za druhé   poněkud nevýrazný Hornerův   soundtrack , ovšem jinak se   jedná o fantastický   audiovizuální koncert (ve   kterém je záměrně   viditelně mezi řádky   schováno několik zásadních   aktuálních myšlenek a pravd   týkajících se problémů   lidské rasy) se kterým na   nás Pan režisér Cameron   společně s novou   technologií vyrukoval po   dlouhé dvanáctileté odmlce   a já musím konstatovat , že   mě i přes drobné chybičky   na kráse opět nezklamal!   Viděno v 2D v originálním   znění.
Máša13
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 5.8.2015
Film
jsem shlédl až po letech a   ještě se připravil o   pokoukání v 3D,takže jsem   se připravil o jistě velmi   efektní podívanou.Takže   hodnotím jen film jako   takový.No určitě nebyl   špatný.Takové dobývání   zlými lidmi   indiánského(domorodého   apod.)hodného obyvatelstva ve   velmi moderním kabátě.Ale   když pominu předvídatelný   konec,pár nelogických věcí   atd.,tak to vůbec nebylo   špatné pokoukání navzdory   poměrně dlouhé stopáži...
Doudis19
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 1.11.2011
Kostra stěžejního děje   převzatá z Pocahontas,   filozofické poselství   rovněž nehýří   originalitou a ještě ty až   možná kýčovité scény   záchran na poslední chvíli   připomínající Pearl Harbor   nebo Armagedon. Navzdory tomu   je Avatar mojím   nejsilnějším filmovým   zážitkem za celou mou   osmnáctiletou existenci.   Všechny nedostatky v   předvídatelnosti děje dle   Hollywoodských schémat   bohatě vynahradí vizuální   stránka filmu! Ta je   bezesporu na zcela jiné   urovni než všichni   předchudci E.T. počínaje   až King Kongem konče.   Krásně barevný svět   Pandora je opravdovou pastvou   pro oči. Závěrečná bitva   jen umocňuje můj   pětihvězdičkový pocit z   nenáročného kinohitu pro   celou rodinu. Pokud na Avataru   chyby přímo nehledáte a   necháte se unášet krásou a   rozmanitostí Cameronova   světa, budete nadšeni.
tomka2000
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 17.1.2010
I já jsem si zašla na ten   "perfektní,   neuvěřitelný film".Po   všech těch kladných   recenzích jsem čekala mega   zážitek, který se mi   nedostal, možná i proto že   nejsem zrovna fanouškem   sci-fi. Provedení, děj,   efekty,... to všechno   dobrý,ale mě osobně už po   10 minutách vadily ty   šílené 3D brýle, po   necelých třech hodinách   jsem byla opravdu ráda, že   jsem je mohla sundat.
Steve997
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 23.12.2009
Pěkně vykreslený   pestrobarevný a velmi   realisticky vypadající svět   plný překrásných rostlin a   zvířat a zajímavý   příběh. Hlavně vizuální   stránka filmu na mě opravu   zapůsobila a finální bitka   taky stála za to. Tahle   fantasy je úžasnou   přehlídkou falmařského   umění a tady je vidět na   čem pan Cameron tolik let   pracoval. Od Titanicu uběhlo   nějakých 12 let a to   čekání se opravdu   vyplatilo.
Jinak   souhlasím s efCZou, tý   hloupý přestávky uprostřed   filmu nás mohli ušetřit,   ale dojem jsem si tím zkazit   nenechal.
wena
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 17.1.2010
Vybral jsem si 3D projekci a   udělal jsem dobře.Jediné co   mě docela vadilo je délka   162minut.Na tak dlouhý film   ale nebylo moc hluchých   částí.Jinak pěkně   čitelný děj a filmové   zpracování perfektní.
MaKy92z
Hodnocení: 4 / 10
Přidáno: 11.2.2010
...Kvalita tohto scififilmu   spočíva,len v najnovšej   technológii 3D. To jediná   vec, pre ktorú sa oplatí   tento "Hollywoodsky   filmový trhák vidieť",   inak je úplné o ničom.
Určité, že si Jamesa   Camerona, ako režiséra   hlboko vážim, ale v prípade   tohto filmu má dosť sklamal.   Všetko vsadil len na   digitálne efekty. Celý dej   vyzerá dosť primitívne.
Jeho sledovanie má   nudilo, čakal som len kedy   bude samotný koniec.
ELEONORA
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 3.2.2010
patřím k těm nenáročnějším
divačkám. Filmu nedovedu   vytknout prostě nic.   Nádherná Pandora, efekty pro   mne nepochopitelné. Že   amíci v čele se zjizveným   velitelem nezvítězí, a   proč by měli? Pěkně je zde   opět ukázáno, že žoldáci   mají naprosto vymyté mozky.   Moc se mi líbila Sigourney   Weaver, role jí opět padla   jako ulitá. Český dabing   též vydařený. Perfektní   hudba. Když padal strom,   chtělo se mi brečet. Že se   na záchraně planety,   jestliže jsem správně   počítala podíleli i   čtyřnozí i šestinozí   "obyvatelé", na to   se mi opravdu dobře koukalo.   Kdo má opravdu rád sci-fi,   přijde si na své. O filmu   toho bylo již tolik napsáno,   že jej snad není ani třeba   doporučovat ke shlédnutí.
m.king
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 28.2.2010
Všechno je vyšperkováno,   možná až přespříliš.   Ale Terminátor je   Terminátor. Jestli tohle je   budocnost filmu, tak potěš   koště.
Naomi21
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 12.1.2010
Tak co napsat? Když už bylo   téměř všechno vypsáno...   Dívám se na všechna ta   hodnocení (skoro všechny   vynášejí film hodně   vysoko). Řekla jsem si, že   se budu držet při země a   nebudu nějaká bláznivka,   která Avatara zase vynese až   do nebe, ale jinak to prostě   nejde. Viděla jsem ho už v   den premiéry a doteď ho   nemůžu vymazat z mysli.   Všichni kritici se tady   odvolávají na jednoduchý   děj, nerevoluční 3D,   omalovánkový film,   šablonovité postavy atd.
Pro mě ale Cameron   natočil film roku se   sympatickými a zajímavými   herci. Stačí se jen odpoutat   od reality kolem nás a nechat   se odnést na čarokrásnou   Pandoru. Alespoň na necelé   tři hodiny prožívat   romantickou akci tak, jak nám   ji vypráví Iron Jim.   Protože přesně o tohle mu   jde - vzít lidi na Pandoru,   okouzlit je divokou   přírodou, ukázat, jak   může vypadat špičková   animace herců a možná nás   nakopnout i tomu, abychom si   více všímali světa   kolem.
PS: O hercích   se zmíním jen krátce - Sam   Worthington - skvělé,   prožívá právě   "svůj" filmový rok   a ukazuje, že má dokonce i   talent. Zoe Saldana jako   Neytiri ukazuje jen svou   animovaně modrou podobu a jde   jí to (netuším, kde končí   její výkon a začíná   animace). Sigourney jako   vědkyně super, Michelle   Rodriguez správná holka s   vrtulníkem. No a postava   Stephena Langa je sice   učebnicový hajzlík, ale   zahraný tak jak to má být a   ještě navíc - ruku na   srdce, páni tvorstva, kdo se   ve vašem věku může   pochlubit takovou fyzičkou,   jakou má v Avatarovi Lang ve   svých 56 letech?
Kaaza
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 28.9.2011
No to mě podrž, no to mě   podrž! Co vám k Avataru mám   říct? Avatar   nejočekávanější film roku   2009. No, ikdyž na něm   režisér Cameron dělal přes   10 let, a taky právě proto   sem od tohoto filmu čekal   opravdu hodně. Takže v kině   film začal a prostě…, je   to perfektní! Moje   očekávaní film splnil! Ba,   co víc, on je překonal!   Neuvěřitelný film! Jsem   naprosto unešený z toho, co   jsem viděl! Úplně mi   připadlo, jako bych nebyl v   kině, ale přímo na Pandoře   v horském údolí a nebo na   jiném místě toho   rozmanitého světa! Prostě   úžasné, protože tolik   kreativity, tolik barev, tolik   originality světa Pandory, to   je prostě grandiózní! V   kině jsem prostě zažíval   jedno velké dobrodružství!   Prostě extáze! Příběh   není samozřejmě nijak   překvapivý, to musím uznat.   Je to prostě jednoduchá   dějová kostra, kde se   mariňák, v těle podobnému   místnímu obyvateli proniká   do rasy, které žije na   planetě Pandora a tak se   dostává do konfliktu mezi   touto rasou a lidmi, kteří   chtějí na planetě těžit   vzácný nerost. Ale to se   nelíbí místním   domorodcům. Ovšem na tuto   jednoduchou dějovou kostru je   naskládáno tolik menších   příběhů a tolik   úžasných scén, že vám z   toho dojde dech! Všechno   tohle prostě dává tomu   světu Avataru život! Co se   týče postav, tak ty jsou v   celku dobře propracované a   navíc ta mimika modrých   Avatarů je úžasná! To je   přímo triková revoluce!   Avatar je prostě velkolepá,   epická fantasty a jeden z   nejlepších filmů všech   dob! No a jinak akční scény   jsou bombastické a soundtrack   je taky skvělý a perfektně   se k filmu hodí! Efekty   nemluvě, ty jsou naprosto   geniální, prostě naprostá   revoluce jak sem již napsal!   Prostě geniální film! U mě   jasných 10 hvězd!
Naki
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 21.1.2013
Od Avatara se čekalo velmi   mnoho, bylo to považováno za   jeden z největších   velkofilmů a poměrně   drahých, herecké obsazení   nebylo nijak zvlášť velké,   ale do hlavní role vložení   Sama Worthingtona byla dobrá   volba. Film už v počátku je   pro mne vtipný, že jaký si   mariňák na invalidním   vozíčku (JAKE) Bratr vědce   který byl po smrti, odletěl   do vesmíru na planetu   Pandora, poznat dá se říct   druhý svět a pokusit se o   šanci žít pro něco, ale   proč ne. Skočíme trochu   dále vynecháme i to, že   JAKE skočí do jaké si rakve   a hned se vtělí do svého   AVATARA. Je to taková   pohádka s pokusem dotknout se   emocí James Cameron jakožto   režisér má opravdu bujnou   fantazii, nápad filmu   skvělý, ale vcítění se do   děje filmu, je pro mne   takřka nulové. Pozitiva   hledat jedině v efektech,   kterých mohlo být také   více. Na scéně vidíme dvě   bitky, v jedné bitce vidíme   jak armáda lidí ničí jeden   STROM a v druhé   neuvěřitelný comeback (až   vtipný) klanu OMATIKAJA,   který skončil vítězně.   Určitě by byla dobrá volba   natočit druhý díl a   navázat na zajímavou   rozjížďku...
Obivan
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 14.3.2010
Film roku! James Cameron zase   posunul žánr sci-fi o velký   kus dál.
movie-freak
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 13.11.2010
Hodnotím plným počtem   bodů. Film jsem neshlédnul   během toho šíleného   období, kdy běžel v kině.   V klidu jsem si počkal, až   bouře ustane. Jen jsem   vnímal ohlasy těch, co už   jej shlédly, a byly naprosto   shodné se zde uvedenými   komentáři. Já jsem byl   naprosto uchvácen a unešen   vizuálním zpracováním,   počítačovou animací a   efekty. Do tohoto filmu jsem   považoval za vrchol Final   Fantasy:Esence života. Ovšem   Avatar mi úplně vyhodil   čelist z pantů. Příběh   opravdu není   nejoriginálnější,   takových je spousta v rpg PC   hrách. Ale myslím že o to   tu až tak moc nejde. 9 bodů   dávám vizuální stránce,   ten poslední je za příběh.
kamicek
Hodnocení: 4 / 10
Přidáno: 8.9.2011
abych pravdu řekla, já mám   strašně ráda fantasy filmy,   ale tenhle k nim rozhodně   patřit nebude, už asi jen   proto, jaký se kolem toho   dělal tyátr.. ne děkuji,   jednou to stačilo..
Snape
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 20.12.2009
Je to tak jiné a tak   fantastické, že ani nelze   podat typické hodnocení. I   myšlenka mě nadchla, nejen   hlavní hrdinka :)
sakro
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 19.8.2010
nelituji návštěvy, ale jednou stačí
Nejsem žádný super fanda   sci-fi filmů, takže i   návštěvu tohoto jsem nechal   pár týdnů uležet, až   opadla první návštěvnická   vlna a vstupenky se daly   sehnat i jinak, než s nutnou   rezervací minimálně týden   dopředu. Měl jsem tak   možnost pozjišťovat recenze   a postřehy známých a   přátel. No a pak jsem seděl   tři hodiny v kině a říkal   jsem si: "jo,   slušné", ale to bylo   asi tak vše. Emoce se   nedostavily a nutkání   zopakovat si to už vůbec ne.   Velmi solidně,   profesionálně natočený   film. Jen nevím, jestli bylo   při takové záplavě   počítačové animace nutné   zatahovat do toho vůbec   nějaké herce. Snad jen   proto, aby bylo co napsat na   plakáty. Smutné je   zjištění, že i ve   zpracování pohádky, aby   byla dobře prodejná a   vydělala na sebe, se musí   scénář opřít o válku,   pokus o genocidu a spoustu   utrpení. Film je dělán pro   amerického diváka (my bychom   jej nezaplatili) takže   končí povinným happy endem,   aby ani jedno oko v sále   nezůstalo suché. V žádném   případě nemohu nikoho   odrazovat od shlédnutí a už   vůbec nemohu říct, že   nedoporučuji. Já mám však   svůj pocit vystižen v   titulku: nelituji návštěvy,   ale jednou stačí
cragel
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 3.2.2010
Avatar
Byl to pěkný zážitek co se   týče provedení.Příběh   byl taky pěkný ale trochu mi   vadilo, že byl chvilku   romanticky chvilku akční,   dobrodružný atd. ale i přes   tento problém dávám filmu   8b.
red.mann
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 24.12.2009
Cameron posunul filmovou   tvorbu o kousek dál.   Vizuálně dokonalý   zážitek. Možná to mohlo   mít trošku větší spád.   Ale celkově jsem byl   spokojený. klobouk dolů.   9/10
TradeCZ
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 19.12.2009
Příběh 80%, zpracování   95% - zajímavý, i když   ohraný námět, spojený s   3D, které je sice po celou   dobu filmu, ale doopravdy   úchvatné 3D scény jsou tam   2 možná 3. 3D verzi   rozhodně doporučuji, ale   doma se koukat na takovéto   dílko doopravdy nemá bez   brýlí cenu...
leunka592
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 15.3.2010
Nádherné afekty a grafika,   ale chtělo by to více akce.   1.polovina filmu je celkem   nuda, ale za to druhá je už   akčnější.
AshT
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 9.8.2010
Podle mě film byl až moc   přeplácaný a   nereálný,příběh sem möc   nepochopil takže na 10 bodů   to nemá za modráky xD   dávám 9.
Warrior7
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 2.1.2010
Fenomenální grafické   představení Jamese Camerona!   Návrat na filmovou scénu jak   se patří. Čekání se   tomuto režisérovi rozhodně   vyplatilo! Příběh se může   sice zdát klasický: souboj   dobrých a zlých a do toho   zakombinovaný motiv lásky.   Ale i tak vás uchvátí   právě díky   neuvěřitelnému grafickému   zpracování nejenom Avatarů   ale také prostředí, ve   kterém se celý film   odehrává. Od první až do   poslední minuty budete hltat   každý záběr tohoto   skvělého filmu. Úplně   zapomenete, že téměř 80 %   filmu je zpracováno   počítačově, což se u   některých filmů rozhodně   říci nedá. Naprosto   předčil všechna má   očekávání. Nádherné   zpracování a nádherná   hudba. Dle mého názoru je to   nejlepší film roku 2009.   Uvidíme, co dalšího nám   James Cameron přinese.
Gredor
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 19.12.2009
Zdravfím všechny fanoušky   filmu. Právě letím z kina a   můžu říct, že AVATAR se   opravdu poved. DJames Cameron   opět ukázal svoji velikost!
anetaaneta
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 19.8.2010
Super
Film mě nadchnul...Byla jsem   na něm v Imaxu a ty efekty   tohoto fantastického filmu se   ještě více vykreslily.   Krásný příběh, úžasná   animace, prostě super...až   na tu délku, i když bych se   žádných detailů z filmu   nezbavovala.
Honey0105
Hodnocení: 4 / 10
Přidáno: 13.10.2010
Krásně udělaná příroda,   asi i nějaké efekty byli   fajn, ale příběh za tolik   nestál. Tři hodiny sedět v   kině a z toho dvě počítat   minuty do konce to je už   výkon, ale musím se   přiznat, že u mne to tak   bylo. Ta válka, kterou tam   vedli byla naprosto   nekonečná a mě opravdu   nebavila. Podle velké reklamy   jsem čekala něco naprosto   jiného a byla jsem velice   zklamaná.
andriy
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 24.12.2009
Musim, říct, že mne to   neuchvátilo, tak jako   všechny lidi! Pro mne to byla   jen krásná podívaná. Pro   mne to byl jen hezký film,   vizuálně dokonalá onanie   Jamese Camerona. Je to sakra   Hype, jako svině! Každej   koho znám, byl ovlivněn jen   tou vizuální stránkou,   vymakanejma trikama,   svítícíma houbama... To,   že Cameron čekal X let, aby   z toho mohl vytvořit dílo,   tak graficky(trikově)   dokonalé, že si všichni   sednou na prdel, to je taky   hezký, ale proč tak prostý   příběh, kterýho si   většina lidí ani nevšimne,   protože slintající hltaj   každej nověj záběr na   létající skály, svítíci   stromy a houbicky atd. atd.   Pak ten ultrahustej prototyp   americkýho vojáka(Quaritch),   kterej vypouští z huby jednu   trapnost za druhou a je   nemilosrdnej ke všemu,   protže on sakra dostal rozkaz   to tady zničit, takže fuck   off. A to je pro mne málo!   Pouze poloviční film. A   takovéhle vysoké hodnocení   si nezaslouží. Pouze další   film z řady   "Propagační film   Greenpeace" odkazující   se na různé události a   hlásající: "Sakra lidi   nekur...e si tu planetu, a už   se nad sebou zamyslete"!
renod
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 3.2.2010
blbost, taková směsice   žánrů v jednom filmu - mezi   dinosaury běhat s moderní   zbraní, tssss ..........
martas_v
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 7.5.2010
Hodnotím 2D verzi. Film,   který má velmi silný   ekologický podtext, kde nás   lidi ukazuje v právém   světle, pro honbu za penězi   uděláme vše. Ale jinak se   jedná o velmi zajímavé   scifi, kde spíše hraje prim   počítač než lidský herec.   A samozřejmě šťastný   konec a otevřená vrátka pro   pokračování.
sismik
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 29.12.2009
Docela se mi to líbilo,   efekty úžasné to se musí   nechat, ale to ještě   samozřejmě není všechno.   Je pravda, že film je   dějově hooodně o ničem.   Už od samého začátku víte   jak to dopadne a kdyby trval   polovinu času nevadilo by to,   protože děj by se tam   stejně vešel celý. Film mi   trochu připomínal   Pocahontas, která má velmi   podobnou zápletku. Je fakt,   že všeobecný rozruch kolem   tohoto filmu z něj ještě   neudělá nic kvalitního. A   taky je pravdou, že nebýt   výborných efektů a masivní   reklamy film by nebyl ničím   vyjímečný.
teta.Essie
Hodnocení: 1 / 10
Přidáno: 8.10.2010
KATASTROFA
Tak tohle je hnus   velebnosti!!!!Mít to hlavu a   patu nebo treba alespon   zamestnaneho strihace tak by   to alespon stalo za to videt   na vyloze obchodu s dvd.Ve   filmu Avatar jsem se nedockal   zadneho pozitivniho   filmarskeho   nazoru........strih-na 2veci   podobne jako scenar(to radeji   nebudu zminovat nahlas) no a   logicka navaznost a zapletka   upe na h....o!!!

RADA: Pokud se chcete   podivat co umi pocitac v   21.stoleti tak si zajedte do   Tokia!!!
asdf23
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 8.1.2010
Avatar
Dlouho jsem přemýšlela   jestli sem vůbec napsat , ale   přimělo mě k tomu   přečtení některých   komentů.Jako třeba , že u   toho filmu usínali :D asi   byli na jiném Filmu jinak to   nevidím...nebo že by si v 3D   kině zapoměli nasadit   brýle???Jako že se to   někomu nelíbí na 10/10 to   pochopím ale dát 1/10 a pak   když se podívám na jejich   desítky v hodnocení musím   se opravdu smát :D Je to   úžasný film , který má i   smysl...jen se nad tím   zamyslet..a o efektech ani   nemluvím , to už to zaznělo   tisíckrát!
Neben
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 18.12.2009
Čerstvé dojmy
Právě jsem se vrátil z 3D   projekce v pražském kině   IMAX. Musím říct, že jsem   zklamán - zklamán tím, že   už nikdy nebudu mít možnost   prožít si to znovu poprvé   :)

Film je   fantastický, triky   ohromující a příběh...   Inu, příběh je hezky   propracovaný a i když není   z nejoriginálnějších a   postavy jsou v podstatě   archetypální, na kvalitě   filmu to neubírá ani v   nejmenším.

Rád bych ještě vyzdvihl   překvapivě kvalitní český   dabing (sám jsem jeho   zarytým odpůrcem), který se   dal vcelku dobře   "přežít" :) Jen   mě občas rušil častý   nešvar našich dabérů a to   sice mluva v cizím jazyce - v   tomto případě v jazyce   Na'vi. Prostě to zní jako   na'vijština s českým   přízvukem, nedokážou se do   toho dostatečně položit,   aby to znělo jako v   originále... Ale to jen tak   na okraj.

Rozhodně doporučuju,   jeden z nejlepších filmů   posledních let.

Edit: Po druhém   shlédnutí v kině   přidávám tu desátou   hvězdičku, ten film fakt   nemá chybu.
Helled
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 13.9.2013
Skvěle ačně naladěný děj   stjně jak u titanicu (1998)   to má dvě poloviny první je   spíš o té přeměně na   avatara a poznání planety a   druhá nabírá akci
beretap
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 23.2.2010
beretap
Od Avatara se nečeká nic   menšího než nový filmový   milník. Film je natočený ve   fotorealistické 3D animaci.   Cameron oslovil jak   osvědčené herce (Sigourney   Weaver), tak nově objevené   tváře (Sam Worthington),   které zasadil do zcela nové   a rozsáhlé mytologie světa   Avataru.

Mariňák Jake Sully (Sam   Worthington) je po nehodě   upoután na vozík. Proto,   když se mu naskytne možnost   odletět na vzdálenou planetu   a nechat vědce implantovat   svoje myšlení do uměle   vytvořené bytosti, Avatara,   neváhá. Může tak na této   cizí planetě začít nový   život v novém těle.

Tato planeta se   ale zmítá válkou mezi lidmi   a původními obyvateli a Jake   Sully se zamiluje do jedné z   nepřátel. Na čí stranu se   postaví?
Pulletka
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 31.3.2010
Sice jsem se zhlédnutí filmu   dlouho bránila, protože mě   odrazoval ten obrovský   poprask kolem, nakonec jsem si   ale chtěla udělat vlastní   názor a ani náhodou   nelituju. Milionkrát tu bylo   omýláno, jak je děj slabý   a triky uchvacující. Podle   mě to do sebe tak nějak   dobře zapadá. Tak už to   bývá, že má film jedno   nebo druhé. Mě osobně se   zdál příběh vcelku   solidní, o nic horší než u   jiných amerických   velkofilmů. Nevím, jak   může film působit třeba   doma v obýváku, ale v 3D   verzi je to vážně   lahůdka.Člověk má   pocit,že je opravdu   součástí děje, při   vzdušných záběrěch mě   doslova šimralo v žaludku.   Obdivuju tvůrčí fantazii, s   níž vytvořili filmaři tak   krásný a originální svět   (i když musím uznat, že na   Zemi máme hezčí zvířátka   :).Vizuální stránka je   takřka dokonalá a do detailu   propracovaná. Herecké   výkony nebyly sice   oscarového ražení,   nicméně zůstaly docela   překvapivě příjemně   civilní a patos (pro podobný   žánr více než   typický)srážely na vcelku   únosnou míru.
Schrnuto podtrženo, až   na pár naivních scén v   hollywoodském stylu (což k   tomu ale patří), je to   překrásná podívaná   především pro dobrodružné   povahy s duší dítěte.
callaghan
Hodnocení: 3 / 10
Přidáno: 13.1.2010
Každý asi tuší, co ho   čeká, když se chystá na   Avatara - scénář tuctový,   technické provedení -   dokonalé. A přesně tak to   opravdu je. Teď jde jenom o   to, co má člověk u filmu   radši. A přiznám se, že   já se v první řadě   vždycky dívám na děj a   scénář k Avatarovi, to je   opravdu hrozná americká   omáčka bez jiskřičky   originality. I když je teda   3D zážitek docela silný,   víc jak na 30% mě tenhle   film neoslovil. (A to je   vidět i v tom, že jsem se   během promítání nejmíň   5x díval na hodinky, kolik   zbývá do konce. To se mi   obvykle nestává:-)
IZiz
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 4.1.2010
Tenhle film je nad všechna   má očekávání. V kině   jsem seděla přilepená k   sedačce od začátku do   konce, ani chvilka nudy.   Úžasný. Přišlo mi že to   končí hrozně brzo a přitom   je ten film tak dlouhej :-)
Povedený dílko. Vřele   doporučuju. Rozhodně je na   co se dívat!!!
Alix
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 12.4.2011
Bomba!
Avatar mne ohromil a pro mne   je to jeden z nejlepších   filmů, co jsem kdy z oblasti   sci-fi a fantasy viděla. Od   příběhu, přes hudbu až k   vizuálním efektům, je to   prostě podívaná, u které   se tají dech.
Jinak je   to sice převlečený Tanec s   vlky, ale to vůbec nevadí.
cynik
Hodnocení: 1 / 10
Přidáno: 26.2.2010
Mnoho povyku pro nic
Čas od času se objeví   snímek, který je od   počátku masírován médii a   nebýt toho, zmizel by záhy v   propadlišti dějin. Jen   namátkou jmenujme: Titanic,   Terminator 2, Alexander   Veliký, Matrix 2 a 3, Tobruk,   Bobule, či víceméně cokoli   od Michaela Baye... a nebo   třeba Avatar!
Snímek   na kterém   "Želený" Jim   pracoval 15 let. Snímek,   který má naivní a   pitomoučký scénář, jehož   zápletka je tak triviální,   že jí kdokoli vymyslí za   deset minut a naroubuje jí na   jakýkoli žánr...
Příznivci Avataru, ale   nikdy nemluví či   nevyzdvihují sílu příběhu   (proč taky, když vlastně   neexistuje), za to jdou do   extáze z triků ve filmu   použitých (to už tady bylo   - u Terminatora 2, tam jsou   taky na tehdejší dobu   přelomové triky, bohužel   samotný scénář je totéž   co jednička, pouze Arnold   nikoho nezabije, což je   strašná nuda!).
Takže ve výsledku   vychází, že Cameron utratil   nehorázné peníze za   tříhodinovou vatu, kterou by   za "pár šupů"   zvládla jakákoli PC hra a   navíc by člověk mohl   "ovlivňovat" děj.   Bohužel nás zřejmě neminou   další díly Avataru a je   více než možné, že je   čeká osud pokračování   Matrixu... Zaráží mě pouze   jedna věc, pokud stačí   dělat filmy jen kvůli   trikům, proč se někdo   vůbec namáhá vyhazovat   peníze za někoho tak   "trapného" a   "podřadného" jako   je scénárista?
Lenoši
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 4.11.2012
3D v kině
Byl jsem na tom přímo na   premiéře v 3D kině a řeknu   Vám, že to bylo jak kdybych   byl přímo ve filmu. Užil   jsem si to.
padde
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 3.1.2010
Přes všechna negativa,   která jsem zaznamenal v   některých komentářích,   týkající se chudého a   předvídatelného děje,   masivní reklamy před   uvedením premiéry,   počítačové výroby, atd.   jsem byl po shlédnutí tohoto   snímku naprosto nadšený.   Jedná se o film, který   kvalitou zpracování a   vizualizace je prostě někde   jinde. Fantastická a   velkolepá podívaná, která   mi několikrát v průběhu   připoměla snímek   "Tanec s vlky".   Nebudu dále rozvádět, čím   dalším mě tento film   zasáhl, jen poslední   poznámku. Je to náhoda, že   je v řadě podobných filmů   lidstvo se svým tržním a   egoistickým chováním jako   celek znázorňováno jako   nebezpečný a rakovinotvorný   element v přírodě?   Hodnotím jako jeden z   nejlepších sci fi.
fidelio
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 20.12.2009
krasne
velmi hezke movie 3 D. dobre   udelane ! je treba si udelat   cas na kino. navic cesky dab.   dekuji petr . bye.
xxlch
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 4.9.2011
Avatar
Cameron je mistr ve svém   oboru.Se spadlou čelistí   jsem sledovala tuto pastvu pro   oči a duši a přemýšlela   jsem nad nebetyčnou arogancí   a domýšlivostí lidské   rasy.Ano, jistá empirická   podobnost z mnoha již   existujících   filmů,seriálů a PC her by   mohla kazit dojem,leč opak je   pravdou.Nepřekonatelný   vizuální zážitek a   dokonalá technologie, to vše   posunuje filmařinu o pěkný   kus dál a bude jistě   nějakou dobu trvat,než se   najde někdo,kdo todle   superperfektní megadílo   překoná.Jakékoliv další   hodnocení je zbytečné,neb   kdo neviděl,nepochopí.Díky   Pane Camerone bylo mi ctí   podívat se na Avatara a Vaši   Pandoru ,tentokrát jste   nasadil hodně vysokou laťku!
Nenkyta
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 31.3.2010
Průměrná sci-fi.   Předpokládaný děj dobro   zvítězí nad zlem. Hezky   vykreslený svět avatarů.   Herecké výkony   neuchvacující.
usov
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 7.2.2010
usov
tenhle film mi přišel   dobrý.Cameron zase neselhal i   když mě osobně se víc   líbil jeho film Titanic. Ze   začátku mě film trošičku   nudil ale pak mě nenudil ani   trochu.Velmi krásné kostými   avatarů i jejich země,ta   jejich příroda a vše   kolem,neuvěřitelně krásně   udělaný film   prostě.Doporučuju.
ondrech
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 15.4.2010
Nijak výjimečný příběh,   takový, který tu byl   mnohokrát předtím, stejní   hrdinové, stejní   nepřátelé - ale v novém   kabátě a perfektně dokonale   zvládnuté... Klobouk dolů!
adam75
Hodnocení: 3 / 10
Přidáno: 4.2.2010
...a tohle jako má být ten   film roku? odmyslete si 3D   rozměr, prostředí cizí   planety, a co nám tu zbývá?   Chudinký, předvídatelný   příběh bez špetky   originality... Těžká nuda.
julo
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 28.12.2009
uchvatne 3 krat naj
tento film dava do uzadia   vsetko co som doteraz v zanre   sci-fi a animacie videl
koniec filmu ostal   otvoreny cakam pokracovanie
goldhands
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 20.1.2010
Skvělá podívaná
Tak jsem se nechal zlákat   "filmovým trhákem   roku" a přes   počáteční pochybnost mohu   po jeho zhlédnutí s   přesvědčivostí napsat   SKVĚLÁ PODÍVANÁ! James   Cameron se prezentuje v tom   nejlepším světle a hodil   světu rukavici.. Film je sice   spíše fantasy než sci-fi   ale ve spojení se 3D   zobrazením doporučuji všem   kteří mají tento žánr   rádi, vidět! JE TO   ZÁŽITEK! A přesto že tento   film členové kritizují za   příliš průhledný   scénář (což je sice   pravda) ale zase nenechá vás   v klidu a nudit se rozhodně   nebudete!
prediger
Hodnocení: 3 / 10
Přidáno: 12.11.2010
Film byl úspěšný
Film byl komerčně   úspěšný, což mu nelze   odepřít. Cameron sice s 3D   neobjevil Ameriku, ale   dokázal rozproudit počet   takto produkovaných filmů. (   I když kvalita takto   dělaných filmů je někdy   děsná). A jak bych ohodnotil   tento film? Nevím v půlce   jsem odešel. Neoslovil mě a   obdivuji ty, kteří na tom   byli i vícekrát
Abu
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 10.1.2010
Super filmecek
To je opravdu bomba. Byl jsem   na tomto filmu 2x na 3D a je   to opravdu zazitek.   Neprzemyslejte o tom jestli   jit na tenhle film podle toho   co tu lidi pisou, radsi   spechejte do kina at vam to   neutece. Nebudete litovat.
vlk1
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 20.1.2010
Nádherná pohádka,kde sice   od začátku člověk tuší   jak dopadne.Ale po Avataru   budu dělit filmy na :před   Avatarem a po Avataru.V 3d   projekci je to   bezkonkurenční(prozatím)
nobynoblhoch
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 20.1.2010
hruza
pokud si nekdo predstavuje pod   pojmem filmovy trhak jen   vizualni stranku budiz,ja   davam 5 bodu za obraz a   efekty-zbytek stoji za prd a   tesim se na dalsi medialni   masaz u dalsiho   ,,velkofilmu,,.mozna priste   min efektu a radsi poradny   pribeh,nebo alespon   zajimavy...tohle az moc   pripomina hvezdnou pechotu   strizenou s filmem pro deti
kara.lol
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 24.2.2012
Tak zase něco naprosto   nového a průlomového. Po   technické stránce hodnotit   nebudu, ale líbila se mi   dějová linie a výkony   některých herců taky nebyly   špatné. Samozřejmě   vynikající hudba.
BiTch_
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 4.2.2010
"všemi opěvovaný"
Jamesena Camerona mám rád je   to opravdu umělec v každém   slova smyslu.Začátek Avatara   mi to znovu potvrdil že   tenhle člověk má v hlavě   samé zajímavé   nápady,které jsou na   filmovém plátně brilantně   a detailně   zpracovány.Začátek kdy Jake   přilétá a prožívá první   pocity na planetě Pandorra me   opravdu přišpendlili oči k   obrazovce ale s postupem času   je už dej nejdříve lehce a   potom už zcela   předvídatelný (tak trochu   sem to čekal).Co bylo   nejvíce opěvováno (a   právem) sou zde efekty.Celý   svět Pandorry od fauny a   flory přes zvířata až po   samotnou rasu Navi jsou   naprosto skvěle   vymodelovány.
Takže   tu máme rok 2154,daleká   budoucnost kde Americká   armáda (vykreslení jejich   zbraní a techniky rovněž   pusobivé,takhle myslim to   jednou bude vypadat)daleko v   galaxii utlačuje domorodce na   jejich vlastní planetě a   protože ve válce prohrává   rozhodla se pomoci umelých   infiltrátorů přesvedčit   vzbouřence k dialogu a   dohodě (pro lidi   výhodné).Jak už sem řekl   efekty sou uchvatné,jde videt   že dřina se vyplatila a   závěrečná bitva každého   přibije do sedačky.Jenomže   i "všemi   opěvovaný" Avatar má   jedno (možná víc menších)   pro mne dost velké mínus a   tou je linka postavy Jakea   Scullyho...
Zkráceně   bylo jasné že ochrnutý a   zapomenutý válečný   veterán po získání pocitu   svobody,po znovunalezené   síle a po setkání s   řekněme osudovou ženou   rychle konvertuje k druhé   straně.Škoda,jeho postava je   vynikající ale mohla být   psychologičteji více   zmatená a nerozhodná ale to   je jen muj názor.Film pro   efekty delaný,příběhem až   druhotný
si myslím   vubec nezklamal.Efekty 10/10 -   Příběh 6/10!!
wolvie95
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 27.6.2014
Vizuálne strhujúce a   monumentálne veľdielo.   Atmosférou ma úplne pohltilo   do vnútra sveta nádhernej   Pandory. Na to, že má film   160 minút a akcia trvá až   poslednú tretinu, vôbec som   sa nenudil a bol som   absolútne uchvátený. Či   už spracovaním, atmosférou,   ktorá z filmu dýchala.   Nakuknutie do života Pandory,   spoznávanie jej krás,   učenie spôsobu života ľudu   Na´vi ma úplne nadchlo a   vtiahlo do deja. Nebudem tu   rozoberať, že dej je   príliš priamočiary a   jednoduchý, pretože je mi to   úplne fuk. Zážitok z kina   bol neopakovateľný a 3D bolo   vynikajúco využité.   Problémom ale je, že doma to   už nebolo ono, ale stále   vynikajúce. Videné v kine   5x , 3x v 3D 100%
maciii
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 30.11.2011
Takový příběh už tu byl   stokrát, ale takový film je   zatím jenom jeden. Jeho   technická dokonalost   spolehlivě převálcuje   jakékoliv klišé (a že ho   tam je požehnaně) a bude   málo lidí, kteří z kina   nevycházeli s vykulenýma   očima
puol
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 17.1.2010
Keď už veľký John čakal   12 rokov na technologický   pokrok, aby ukojil svoju   túžbu o natočení tejto   bombastickej CGI sci-fi, mohol   aj nejaký ten rôčik   venovať napísaniu   zmysluplnejšieho scenara.   Inak je to pastva pre oči.   (videné 3D).
Marign
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 7.2.2010
:)
Film je úžasný! Ani chvilku   jsem se nenudila. To jak   ztvarnili Pandoru me opravdu   vzalo. Na konci filmu jsem si   prala, abych se nemusela   vratit do te ponure reality.   Klanim se a tleskam tvurcum!
weitinger
Hodnocení: 4 / 10
Přidáno: 5.2.2010
Zde kvalitu nehledejme.
Zde kvalitu nehledejme.

Sci-fi je můj   oblíbený žánr. Pravda,   není zdaleka   nejoblíbenější, ale rád   se těším na každý další   kousek. A co jich v   předlouhé filmové historii   bylo! A povedených! V tomhle   nejnovějším - Avataru -   nefunguje nic. Je nejspíš   určen divákům, kteří   neměli možnost ve svém   krátkém životě vidět   jakýkoliv jiný film s touto   tematikou, tudíž nemají   srovnání. Když se něco   nepovede, a zvláště pak v   tvořivé činnosti, máme   nutkavou tendenci srovnávat.   Což se tady naprosto   vnucuje!

Můžu začít třeba s   porovnáním s jiným snímkem   Jamese Camerona - s Titanikem,   to byla taky bída, ale film   vás vtáhne aspoň   napínavým dějem. Hned od   začátku. A to je co říct,   zvláště, když všichni   dopředu víme, že loď   půjde ke dnu. To u Avataru   nehrozí. Napínavé nebo   akční zde není nic. V   tomhle ohledu se scénář   nepovedl. Uznávám, že   žánr sci-fi nebude nikdy   scénáristicky bez chyb, zde   se však nelogičnosti,   chvílemi až bludy kupily do   ohromné výše, podobně jako   onen posvátný strom.

Téměř každý   se rozplývá nad 3D efekty,   na kterých pracovali   kouzelníci od Twentieth   Century-Fox deset let, já   nelenil a koukal na film v   systému 3+1D, což ke třem   standardním rozměrům   přidá ještě jeden navíc -   rozum. Možná jsem ani neměl   pokoušet osud, neboť další   smysl vidí   neidentifikovatelnou směsku   žánrů od animovaného   příběhu indiánské   princezny Pocahontas (špion v   osadě domorodců, co se   zamiluje do krásné dcery   náčelníka…romantická   část filmu určená   ženskému publiku), přes   kombinaci Robocopa,   šmrncnutého Hvězdnými   válkami a Hvězdnou pěchotou   (zde něco pro chlapce, ať si   užijí těch stříleček,   vrtulníků a válek…) až k   Jurskému parku (dobře, že   se obludy nakonec přidaly na   správnou stranu) a legendě o   Dračím srdci. To vše   obalené ekologickou agitkou a   lá grínpís a pubertálním   pokusem sdělit nám něco   víc...že totiž moudrá   matka příroda vyřeší vše   za nás?! S vehementní   pomocí dušiček zemřelých   předků. Nebo tak něco…   Hlava a pata mi tam tedy   chyběla, scénář opět   trestuhodně děravý. Že by   nějaké zašifrované   poselství? Happy end:   důležité, že mariňák –   toho času upoutaný na   vozíčku – zkrotil draka,   pomohl lidu Pandorry vyhnat   lidské vetřelce a s hlavou   posazenou hrdě na krku si   zasloužil spojit cop s   krásnou Neytiri. Mi pohádky   v zásadě nevadí, ale když   on se ten film tváří tak   vážně…a chvílemi   působí velmi parodicky.

Film postrádal   humor, který často dokázal   zachránit i naprosté   hollywoodské propadáky,   hudba slabá, s dějem v   protikladu. James Horner   míval rozhodně lepší dny a   znám skladatele, kteří by   se pro tenhle příběh hodili   neskonale lépe. Neplatím,   hubu držím. Herecké výkony   se nevyskytovaly, není o čem   psát. Pardon, plukovník byl   padouch klasik (i mistr světa   Štěpánek by se musel   uzardít, jak dlouho vydržel   tenhle geroj bez dechu a   ještě likvidovat   nepřátele). Takže zbývá   výprava a to je právě ono:   v dokumentech z přírody se   aspoň snaží tvůrci   ukazovat skutečný svět, ať   je to v oceánech, Arktidě   nebo na Sahaře. V tomhle   díle se ta udělátka minula   účinkem. Vojenská vozítka   a raketoplány byly strohé,   hnusné, záměr zdůraznit   zápor se zdařil.

Prý má tohle   „velkolepé dílo“ pifku   na Oscara. Doufám, že   vyhraje a přeji z celého   srdce naplnění všech   devíti nominací. Mi to pouze   potvrdí, kam se tahle cena   před léty vydala. K čisté   a nemaskované komerci.
Stalhein
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 21.12.2009
10 bodů tomu nedám, ale   vzhledem k tomu, že je   nedávám nikdy,tak je to   stejně maximum... Ještě,   že mě syn přiměl na to   jít. Po znechucení z 2012 se   mi nechtělo v krátké době   zase vyhodit hrůzu peněz za   něco, po čem si budu muset   masírovat proleženiny... Jak   se ale člověk mýlí! Uteklo   to jako voda, pořád bylo   nač koukat, žádná omáčka   nebo blbé americké   hrdinství nebo   vymačkávání slz a tak   podobně. A ten rozkošný   zupák Quatch, no pro ty mám   slabost (škoda, že ho   nehrál můj oblíbenec Clancy   Brown, ale ten se už asi   předělal na dětské filmy -   viz "Sponge Bob".)   Jedině je snad škoda, že ta   fantaskní planeta pořád   ještě vypadá hrozně   počítačově - ty figurky   taky, ale asi to zatím líp   nejde. Sam Worthington se už   blýskl v Terminátorovi a dá   se říci, že tam   převálcoval favorizovaného   Christiana Bale. Tady vlastně   ani člověk neví, jestli   hraje, nebo jenom je, působí   tak nějak přirozeně...   Stálo to za těch 180 korun   (3D) a Cameron si u mně, po   nezáživném Titaniku,   výrazně polepšil.
aspect777
Hodnocení: 2 / 10
Přidáno: 22.7.2010
Avatar
Asi je pravda že co člověk   to názor ,protože jsem   nevydržel a asi v půlce   filmu šla tahle modrá   přehipovaná obludnost z   disku .
James Cameron   je skvělý režisér a svoji   práci dělá určitě   výborně ,ale tady se opravdu   utnul .
Nezáživná   překombinovaná 3D fraška   dobrá možná pro znuděného   adolescenta ,se i přes   neotřelý námět stává jen   ukázkou dovednosti dnešní   grafiky.
Rollage
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 31.7.2010
Cameron se vrací (s vlastní planetou)!
První film, na který jsem   zašel do kina 2x. První   projekce (3D) přinesla   nezapomenutelný zážitek. 2   a půl hodiny člověk   nestačil žasnout. Cameron si   opravdu vytvořil vlastní   svět (Pandora je opravdu   nádherné místo) - k   technickému zpracování   opravdu nelze nic vytknout,   naopak, Oscary za technické   složky byly jisté snad od   počátku tohoto projektu.   Avšak na druhé projekci   vyšel do popředí hodně   prostý děj. I když, je to   film co vydělal 2,7 mld dol.,   takže ta neoriginální   přímočarost je vlastně   úplně na místě! Herecké   podání je ucelené, nikdo   nevyčnívá ani přímo   nebije do očí. Worthington   pokračuje ve svém slibném   rozjezdu od T: Salvation.   Rozhodně potěšilo obsazení   Sigourney Weaver.
Spokojenost!
Wiikii
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 4.9.2018
Dost se tento film   medializoval a jméno James   Cameron k tomu také dost   přispělo. Ale nechci říct,   že by to byl špatný film.   Spíš naopak, je to   strhující fantasy co Vás   upoutá k obrazovce. ....   HODNOCENÍ: 80%
H.E.R.M.I.E.
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 26.12.2009
úžaasnej film...první jsem   se bála že mě to zklame ale   opak byl pravdou.jsem z toho   otvažená.do kina jsem se   zatim nedostala tak jsem si to   ztáhla ale hned jak budo moct   a budou to dávat u nás nebo   nekde poblíž hned na to   jdu....už se numůžu   dočkat
p.s. - velice   doporučuju zkouknout
karvin
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 17.12.2009
Podle toho co jsem četl a   vyděl trailer tak to bude   pecka.Na to ,že tam je   strašně moc postav ,tak tam   hraje jenom 27 herců.Zbytek   udělal počítač.za ty   peníze to musí být   bomba.už se těčím na   premiéru
Uchylvkleci
Hodnocení: 3 / 10
Přidáno: 30.3.2011
Reklamní létájící cirkus.   Cameron znovu dokázal, že   není ani tak   režisérem-umělcem, ale   spíš   režisérem-podnikatelem.   Smícháním Pocahontas,   ekologického manifestu,   špičkových technologií a   monstr reklamní kampaně,   vytvořil monument, novodobý   kult. Tím že snímek není   náročný na žádnou   mozkovou funkci, obsáhl   nejširší publikum. Vydělal   miliardy, všichni ho viděli   a všichni o něm mluvili.O   nic jiného vlastně nešlo.
Ocean
Hodnocení: 1 / 10
Přidáno: 29.12.2009
ÚBOHÉ A NAVYŠE AJ NUDNÉ
Tento film mi nepripadá ako   film, ale skôr ako gýč   filmu.
Neviem si ani   len predstaviť, že v   najbližšej budúcnosti by   som namiesto skutočných   hercov účinkujúcich vo   filme mal pozerať na nejaké   fikcie upravované cez   počítač. Dej je slabý a   navyše aj nudný. Inak   povedané je to veľmi pekná   idiotina.
Rumenka
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 10.1.2010
O šmoulovi a šmoulince
Přiznám se. Patrně   nepatřím mezi   nejbystřejší. Já totiž   nechápu, co konkrétně na   tomhle filmu je na devadésat   procent. Osobně dávám   padesát a to jenom, protože   to je pěkná podívaná.   Dobře se na to dívá, ale to   je proboha živého všechno.   Film je přeamerikanizovanej,   zápletka formátu romantický   komedie smíchaný s   akčňákem a nebýt tam s   fajn týpkem, kterej měl   občas dobrý hlášky a   kterýmu jsem mohla hlavou   klesnout na tvrdý rameno, tak   hodím šlofíka. Na mou   duši, na psí uši, na   kočičí svědomí! Takže   Petře díky, žes mě   podržel! :)
blondataXena
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 9.2.2014
Sci-fi sice není žánr ve   kterém bych se v poslední   době příliš orientovala   (akorát zamlada jsem koukala   na sci-fi horory typu   Vetřelec, Predátor,   Terminátor, Robocop apod.),   ale myslím že Avatar je   univerzální film, který se   musí líbit širokému   spektru diváků. Akce,   romantika, efekty, happyend i   působivá psychologie   příběhu. Moc se mi líbil a   jsem zvědavá na dvojku, i   když se říká, že první   bývá vždy nejlepší - ale   také jsou vyjímky. A   S.Weawer na svých asi 55   vypadá naprosto úžasně.
matne
Hodnocení: 3 / 10
Přidáno: 27.12.2013
"100.lidí = 100.názorů..."
Úspěšný snímek "pro   davy?" Rozhodně ano.   Avatar přímo "vnucuje   touhu se zalíbit..!"   Efektní, scény, triky   dokonalé, akční vsuvky   úžasné, příběh fádní   "nepřesvědivý."   Nic jiného jsm však   nečekal. (Test jak vydržet   do konce v 3D kině. Za Ty   peníze.)   "Náplast:" -Děti   byli nadšeny! :)
Kerim77
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 19.2.2010
Nejkrásnější film. Úplně   mě v táhnul do toho   ušasného světa. Možná   příběh byl dost   převídatelný ale   zpracování způsobilo že   jsem byl tři hodiny   součástí tohoto světa.
Anilvap6
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 2.6.2012
Nádherný film a ještě   krásnější hudba. Herci   nemají jedinou chybu. S   filmem jsem moc spokojená.   Už se moc těším na dvojku
Pavka89
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 21.2.2010
Je to jasné ... James Cameron   je Bůh! Úžasný film,   výborné herecké výkony,   skvělé efekty.. kdo neviděl   o hodně přichází!!!
kcobain
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 23.12.2009
Po dnešním shlédnutí filmu   v 3D opravdu nemám slov...Pro   mě absolutní jednička   letošního roku,plná   strhujících efektů, emocí   a napětí.nemám co bych   vytknul a jak sem četl níže   plno klišé apod... o to   přece nejde ne? :)
Luluvampík
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 28.12.2009
Skvost
Tenhle film je jedním slovem   Dokonalý. Užasné efekty,   příběh...rostě tenhle film   stojí za opakované   shlédnutí..! :)*
tholy
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 24.1.2010
Tak mí očekávání bylo   takový, že je to   vychvalovanej film, kterej mě   nechytne, ale opak je pravdou.   Film je to luxusní, hezky   udělanej, klasický dobro vs   zlo, kde vyhraje dobro, ale   kdo by fandil zlu že?   Místama byly trošku nudný   místa, ale toho bylo fakt   málo, film je celkově   pořád nabitý akcí a   dokonce ve mě zanechal i   myšlenku, že by se člověk   k přírodě měl chovat líp.   Proto jsem se nakonec rozhodl   dát 10 z 10, protože film se   fakt dost povedl. Prakticky se   mu dnedá nic vytknout, velmi   doporučuju!!!
intoska
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 1.2.2010
Avatar
Bála jsem se,že to bude zas   další sci-fi,kde se jenom   mlátí po hlavě,naštěstí   teda nebyla.Vyšel z toho   dobrý film,ráda se podívám   znovu.Triky jsou   propracované,jediné,co tomu   můžu vytknout,je   předvídatelnost   příběhu,člověk ví   předem,jak to   skončí.Dávám 9 hvězdiček   z 10.
papamidnight
Hodnocení: 4 / 10
Přidáno: 19.12.2011
nevym pripada mi ze nam dnesni   filmi chteji ukazat co pocitac   dokaze ale na dobry film to   nestaci mam radsi dobrej   pribeh bez efektu nez efekty   bez pribehu nejlepsi je oboji   dobry efekty i pribeh tady sou   bohuzel jen ty efekty
POMOthy
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 17.9.2018
Ultra-mainstreamové   dobrodružstvo pre celú   rodinu. Do technicky   orgastického hávu zabalené,   cameronovsky sebavedomým   motorom poháňané dejové   megaklišé, ktoré ničím   neprekvapí. Jimove filmy, ak   nešlo práve o komédiu (True   Lies), obsahovali vedľa   technickej brilantnosti vždy   i istý existenciálny presah   na zamyslenie. Hoci iba v   náznaku. Disponovali   nápadmi, na ktorých ostatní   filmári stavali svoje svety.   Avatar nič také neobsahuje a   v zamýšľaní sa začína a   končí pri prvoplánovej   ekologickej agitke. Je to   prvý Cameronov film   poskladaný výhradne z už   videných vecí (či už uňho   alebo inde), ktoré akurát   servíruje v ešte   vypiplanejšom a   nádhernejšom obale. Každý   záber, káždý strih,   každý tón Hornerovho   soundtracku prispieva k   absolútnej dokonalosti   výsledného tvaru. Ale čo z   toho, keď vieme čo sa stane   za desať minút?
aribary
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 18.1.2010
Jsem fanda sci-fi a na tento   film jsem byl velmi   zvědavý.Cameron nezklamal,i   když těch barviček už bylo   někdy trochu moc a dialogy   taky občas drhly v   uších.Potěšil mne velmi   realistický konec kdy   konečně banda emzáku   nakopala lidstvo do pr...le,a   poslala je tam kam   patří,neboli zpět na naši   čím dál více zdevastovanou   Zemi.Tenhle film je prostě   tři v jednom,barevná scifi   ekologická podívaná.
alberteinstein
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 27.4.2010
Základná myšlienka fajn,   ale jednoduchý (americký)   príbeh len ako slabučká   kostra pre bombastické(?)   triky a efekty. S odstupom   času si z celého Avatara   spomínam akurát tak na Bena   Sillera...
Kubee
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 7.1.2010
Cameron to dokázal. Tak   dlouho ladil, až vyladil   nejlepší film roku. No   možná ne uplně, ale skoro.   Přiběh šlape jak hodinky a   vůbec nevadí, že si pan   režisér sem tam půjčuje z   jiných filmů. Vytvořil   skvělé dobrodružství,   které drží pohromadě a je   radost ho sledovat. Zvlášť   ve 3D.
McFady
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 23.1.2010
avatar
Čekal jsem trochu víc.   Všichni kolem toho dělali   takový povyk a přitom to   vlastně bylo strhující   jenom kvůli tomu, že je to   3D a jsou k tomu použity   speciální věci jako   Vizuální kamera. Nejvíce se   mi líbil začátek a pak už   jen pár minut před koncem.   Dění veprostřed stálo za   houby. Souhlasíte?
UplneZlo
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 29.1.2011
krasne sci-fi prostredie,   krasna priroda, krasne   kontrasty medzi prostrediamy   :) a pomedzi to zaujimavý   pribeh útočiaci na city a   núkajúci plno otázok na   zamyslenie...

v   závere som sa spolu z   hlavným hrdinom pýtala, či   je realnejšia skutočnosť   alebo sen :)
markes13
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 29.4.2010
AVATAR
Cameron ukázal že i když mu   to trvá několik let něž se   rozhýbe k nějakému filmu   tak to stojí za to.
Avatar je efekty jenom   přeplněn a hudba dodává   filmu ten správný efekt.   Děj byl, ale průměrný.   Nová vymyšlená planeta   stojí za to,ale nevím jestli   by to chtělo 2 a pod mořem   podle mě je to blbost i tak   jedniíčka překvapila a   hlavně jsem byl v kině. COOL
victorio
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 22.1.2010
Avatar je v 3d nepochybně   vizuálně strhujcí- zejména   v ukazování přírody   Pandory. V čem je podstatně   méně strhující-v ději,   scénaři a vztazích mezi   postavama. Lid Na´vi jaksi   splývá v jednu velkou modrou   hmotu, kdy od sebe nejsou   jednotlivé postavy k   rozeznání, protože nemají   vůbec žádnou osobnost a   tudíž mi bylo celkem jedno,   co se s nima stane. Navíc   jsou všechny postavy   úhledně rozdělený na   kladný a záporný a   příběh mariňáka, který   prohlédne, na míle   předvídatelný. Když to   srovnám s Tancem s vlky,   jehož Avatar ve sci-fi   balení v podstatě kopíruje,   chybí humor (cynická   vědkyně ho zajišťuje jen   dietně), propracované vztahy   mezi postavami a emocionální   zážitek. Filmy s dobrým /   zajímavým příběhem   působí na člověka, i když   jsou desítky let starý,   filmy, založené na technice,   strašně rychle zastarávají   a působí pak směšně.   Tvůrci Avataru se měli víc   zabývat scénářem a méně   3d a jinými efekty. Pak by se   Avatar zapsal do historie...
poupatecko
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 13.2.2010
Včera jsem sem byla v kině a   musim řict že tenhle film je   jednim slovem   dokonalý.Úžasné   efekty,prostě tento film   stoji za opakované   zhlednutí.
Dejdik
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 5.3.2010
10/10
Tento film tu už dlouho   nebyl. Prostě pecka... ze   začátku je to sice chvilkama   i nuda ale postupem času je   to víc a víc   napínávější! Doporučuji   všem
Morbo
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 28.12.2009
Bombastická sci-fi pohádka
Avatar byl k úspěchu   předurčen. Myšlenka je   vlastně zcela prostinká a   sám se divím, že s tím   nikdo nepřišel dříve.   Projďeme si atributy, které   zákonitě musely   předznamenávat masový   úspěch:
1)   Překrásný utopický   přírodní ráj plný   roztodivné fauny i flóry s   nezvyklými vizuálně   poutavými reakcemi na   okolí.
2) Nejen   překrásný, ale i do   detailů promyšlený svět s   několika opravdu skvostnými   nápady. Na Avataru je   skutečně vidět, že jako   první vznikla myšlenka   světa, kterou James Cameron   několik let rozvíjel, než   se pustil do filmařské   práce.
3) Silné pouto   mezi přírodou a   "clověkem" (Na'vi)   - tak silné, že nabývá až   existenciální roviny a jeho   přerušení má fatální   důsledky. Něco takového je   v dnešní chladné   modernizované společnosti   nesmírně poutavé a   uspokojující.
4)   Možnost procházet mezi   dvěma světy a vtělovat se   do těla Na'vi. Tato myšlenka   exponenciálně umocňuje   divácký prožitek a je   mnohem snažší do filmu se   vžít a "být   tam".

Pak   už "jen" stačilo   to všechno co nejlépe   zpracovat a vtisknout co   nejvytříbenější   vizuální i zvukovou /   hudební podobu. A dokonce i   pro 3D promítání.
Můžeme Avataru vyčítat   prostinký příběh   (nicméně, je to pohádka, a   tak je nutno k tomu taky   přistupovat), můžeme mu   vyčítat mnohá americká   klišé, ale každý soudný   divák musí ocenit ta léta   tvrdé, pečlivé dřiny se   smyslem pro ten nejmenší   detail, které filmu   předcházely a které se v   něm nesmazatelně odrazily.   Když se něco dělá   poctivě, je to prostě znát.   Každá vteřina filmu bere   dech svým dokonalým   zpracováním. Ano, můžeme   namítat, že je to   překrásné pozlátko bez   obsahu, ale je možné něco   takového vůbec kritizovat,   když divák sedí po celých   150 minut přikován a bez   dechu sleduje všechnu tu   nádheru a na konci lituje,   že už to celé muselo   skončit? V tomto ohledu mi   Avatar tak trochu připomíná   Star Wars - nádherný a   pečlivě promyšlený svět,   který diváka vtáhne do sebe   a baví ho svižnou akcí až   do takové míry, že je s   chutí odpuštěno i to   nejokatější klišé.
Avatar je krásný a je   nekonečně zábavný. Je to   nádherně a poctivě   vymazlená sci-fi/fantasy   pohádka, která uchvátí.
MikeCool
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 31.12.2012
Avatar
Ať se Vám to líbí nebo ne,   tohle byl, je a bude   revoluční film světové   kinematografie. James Cameron   si počkal a stvořil tohle   veledílo. Opravdu špičkově   propracovaný film.
Boyolomouc
Hodnocení: 1 / 10
Přidáno: 13.3.2010
Pohádka?
Tak jsem film viděl v kině a   dost mě zklamal,...Je to   taková pohádka,..teda asi   pohádka?!Ale efekty dobré!
fandaaa
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 13.10.2013
Tento film snad nemá chybu,   ale před lety, když jsem z   něj viděl jen krátké   ukázky, tak ty mě moc   nenadchly. Tedy zejména   ztvárnění těch modrých   domorodců. Ale na   "modrásky" jsem si   velmi rychle zvyknul. Je to   zkrátka nutno vidět celé!!!
Soused89
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 31.1.2010
Jednou a dost
James Cameron, Sigourney   Weaver, na můj vkus až   příliš roztomilé modré   vesmírné potvůrky, které   se dokážou připojit k   ekosystému své rodné   planety pomocí konektoru ve   svém copu a spousta   krásných digitálních   triků a úchvatných   přírodních scenérií. To   je Avatar. Film, který na   přelomu let 2009-10 doslova   zamával světem stříbrného   plátna. Film způsobem   kontroverzní, protože mimo   zmíněných digitálních   orgií nedisponuje ničím   zajímavým a jeho příběh   je takovou vykrádačkou a   mišmašem mnoha daleko   originálnějších stories   (namátkou třeba Apocalypta   či Duny), že má mnoho   diváků pocit, že Cameron   silně podceňuje jejich   inteligenci, čemuž   napomáhá i schematičnost a   nevýraznost jednotlivých   charakterů, kteří jsou buď  
100 % klaďasové   ,nebo naopak záporáci,   kterým byste ani kůrku od   chleba nepodali. Také to   zelené poselství v Avatarovi   obsažené silně zapáchá   tunami fosilních paliv,   které byly v průběhu   vytváření tohoto   blockbusteru spáleny.
U Avatara jako u   málokterého filmu velmi   záleží na tom, co od něj   divák očekává. Kdo do kina   půjde s tím, že si užije   nádherné vizuální orgie,   ten zklamán nebude, ale děj   raději hlouběji nevnímejte.   Dávám za sedm, ale naposled.   Dalšímu podobnému filmu   bych už totální absenci   originality a jakéhokoliv   vývoje postav neodpustil.
pepek25
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 23.5.2010
Musím říct, že sem nijak   nesdílel tu davovou   Avatarmanii, takže sem na   film šel spíš ze   zvědavosti, jestli je to fakt   tak dobré, jak všichni   říkají. Moc jsem tomu ale   nevěřil. Moje předpoklady   se pak vyplnily jenom   částečně. Celkem nudný,   tisíckrát ohraný   hollywoodský příběh   zabalený do modrého kabátku   kmene Navi a planety Pandora,   tři čtvrtě filmu sice   docela pěkné efekty, ale to   mi teda ke spokojenosti fakt   nestačilo. Teprve až   závěrečná, rozhodující   bitva mě dostala, jak se   říká přikovala do sedadla   a částečně taky napravila   dojem z celého filmu. Z   původně jasných tří   hvězdiček mě taky donutila   zvednout hodnocení o jednu   nahoru. Nebo spíš o půl...
Vinz.Clortho
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 11.7.2015
hodnocena sběratelská edice (3 verze filmu+bonusy)
BALENÍ ** (2/5)
V   první chvíli po rozbalení   si filmový fanda všimne   takové malé nepraktičnosti   vrchního obalu (dole není   balení zajištěno, je pouze   ze stran, tj. při nepozorném   přenášení může vlastní   krabička s DVD spodem   vypadnout). Uložení médií   je však zabezpečené proti   poškrábání (nehrozí tedy   to, co se velice často   stávalo u různých ČT-edic,   kdy bylo médium poškrábané   o jazýčky držáku dalšího   nosiče). Popis této edice   není na obalu příliš   propracován - chyběl mi zde   např. přehled o audio   stopě/video formátu, zda je   edice kódována pro určitý   region apod. Produktu by   jistě prospěl a více   slušel i větší počet   doprovodných materiálů   (nemám na mysli dokumenty,   těch je zde opravdu hodně   ;-), ale např. nějaké   prospekty, filmové karty,   karty s autogramy apod. -   známé např. ze   zámořských sportovních   videoedic).

VIDEO ***** (5/5)
Pohádkový velkofilm   Avatar nepatří mezi díla,   která by byla založena na   buhví jak dokonalém   scénáři, předností   snímku jsou bezesporu triky a   filmové efekty, které na   kvalitní obrazovce, resp. na   větším monitoru, ještě   více vyniknou. Kromě tří   verzí filmu si můžeme také   na 3. disku prohlédnout buď   nové, či naopak   vystřižené, pasáže.   Nakoukneme také do filmového   zákulisí.

AUDIO **** (4/5)
Bonusy na 3. nosiči jsou   pouze s dánským,   holandským, anglickým,   finským, francouzským,   norským, ruským a   švédským dabingem, všechny   tři verze filmu jsou   opatřeny českou, maďarskou   a anglickou zvukovou stopou   (anglická verze je pak na   výběr - dolby surround nebo   5.1 dolby digital). Titulky   jsou anglické, české,   maďarské a islandské.

BONUSY *****   (5/5)
Je zde opravdu   velké množství bonusů.   Nechybí zde dokumenty z   natáčení, interview s   režisérem, producentem,   komentář Jamese Camerona,   vystříhané scénky,   záběry na tvorbu triků   atd.

VERDIKT   **** (4/5)
Z mého   pohledu větším problémem   je celkem hloupé, nelogické   a velmi nešťastné   rozdělení filmu na dva   disky! Proč se postupovalo   zrovna tímto stylem, nevím.   Filmový fanoušek, který   vydrží bez problému   sledovat delší film, by   spíš očekával na každém   disku jinou verzi snímku.   Tato zvolená cesta, se   domnívám, dost edici   škodí...

První DVD nosič obsahuje   úvodní část tří   filmových verzí, 2. médium   pak obsahuje zbývající   části filmu - standardní,   prodlouženou kino a dosud   neuvedenou verzi snímku.   První dvě média obsahují   též komentář J. Camerona.   Na třetím disku jsou pak   uvedeny bohaté bonusy, vč.   dokumentů z natáčení,   rozhovorů atd.

I přes výše uvedenou   kritiku však lze tento   produkt doporučit, je to   pohádka a pohádek není   nikdy dost! :-)
lukino81
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 9.1.2010
NA KONEC ROKU 2009   VYNIKAJÍCÍ TEČKA A ZÁROVEN   NASTAVENÍ FILMOVÉ LATKY   DOSTI VYSOKO ŽÉ :-)NO   MŮŽEM SE JEN TĚŠIT CO NÁS   ČEKÁ V ROCE 2010!
milestr
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 18.1.2010
Byl jsem nedočkavej až se na   to podívám , ale nakonec   jsem byl hodně zklamanej. Jak   už tady někdo napsal po   stránce 3D technologie to   nemělo chybu,ale dějově mě   to připadá jak tuctový   "B" sci-fi ,   kterých se natáčí v   americe desítky za rok ....   proto dávám 50%.
Antonio.M
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 20.3.2010
Průměr
Pro mne celkem průměrný   film,... neviděl jsem ho ve   3D, ale co se týče   počítačové grafiky, tak   mě nějak nepřekvapil,   prostě todle už tu bylo a o   dost dříve.
Co se   týče děje, toto tu již   bylo a několikrát, kdy   hlavní hrdina postupně   pochopí že je na té   "špatné" straně.   Herecké výkony nějak   výrazné taky ne... takže   film sice neurazí, ale nějak   výjimečný není...
TheTigg
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 6.2.2011
Od tohoto filmu jsem měl   velké očekávání, vždyť   už jen to, že ho natočil   Cameron něco znamená. Avatar   jsem poprvé viděl doma na   DVD, tedy ne ve 3D, ale i   přesto mi film doslova   vyrazil dech. Nevím ani   přesně čím si mě ten film   tak získal, ale od prvních   vteřin jsem se do něj   zažral natolik jako do   žádného jiného předtím.   Líbil se mi příběh,   příroda Pandory... prostě   absolutně vše! Avatar   patří k těm nejlepším   filmům jaké můžeme vidět!
Radek71
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 7.1.2010
Chtěl jsem vidět ty tolik   omílané efekty a viděl jsem   je.Nic jiného jsem od Avataru   nečekal.Ale dostal jsem   více.Ikdyž je příběh   jednoduchý v podstatě,je   tím vlastně   krásný.Klasický boj dobra   se zlem.Možná by jsme měli   více uvažovat o přírodě a   o tom jak žijeme,asi toto   mohl Cameron říct kromě   toho,aby nám dokázal svěsit   čelist před uměním   trikařů,návrhářů a jeho   uměním.Mě tedy čelist   spadla.Doporučuji jedině v   3D.
How_Up
Hodnocení:
Přidáno: 30.6.2010
Chceme být modří, chceme   žít někde jinde než na   Zemi, se kterou to jde pomalu   ale jistě z kopce. Tak hurá   za Avatary. Je to hezké,   pastva pro oči, ale hlubší   významy zůstávají opět   skryty. Trošku   předpokladaný až vynucený   úspěch.
kanyak
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 28.10.2010
super
Jo, tenhle film se vazne   povedl! To co tu pisi nekteri,   nemuze zdrave uvazujici   inteligentni clovek brat vubec   vazne. To jsou pouhe trapne   vykriky lidi, kteri hledaji na   tomto filmu jen vse to spatne,   a pak to tu takto komentuji.   Kazdy muze mit na vec svuj   nazor, jiste. Ale tohleto   nazory nejsou, to jsou ubohe   zvasty. Takze si je strcte   vite kam. Ten film v zadnem   pripade nemuze byt tak spatny,   jak ho tu nekteri popisuji. To   je nesmysl.
Ja ho   hodnotim vsemi moznymi body,   tozhodne je to snimek, ktery   si zaslouzil, takovou reklamu,   jakou mel. Davam 10/10.
hannibanny
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 28.2.2010
Jeden z nejlepších filmů   poslední doby. Konečně   velkofilm, na který jsme už   čekali opravdu dlouho.   Napětí, akce, příběh a   celkové zpracování je   skvělé. Dokonce jsem   nepotřebovala jít ani na   záchod :)
Halleluja
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 2.3.2010
Marnivá modrá krása
Je filmem, který zkrátka   musel přijít. 3D technologie   láká filmaře i divactvo už   řadu let, a šlo především   o to, kdože s tím prvým   hraným filmem přijde   nejdříve. To možná   vysvětluje absenci   propracovaného příběhu,   která filmu tolik ubližuje.   Dle médií na tomto díle   Cameron pracoval až patnáct   roků. Mě spíš připadá,   že nečinně čekal až   dozraje technický pokrok.   Zcela jistě se nevěnoval   příběhu samotnému. Jeho   svět je sice pestrou   přehlídkou toho   nejkrásnějšího, co si lze   vůbec představit, bohužel   ale postrádá logiku, každý   jeho kus podléhá zcela   chaoticky jiným pravidlům.   Scénář je splácaný z toho   všeho „co divák potřebuje   ve filmu vidět“, prostě   jen seřazené za sebe, bez   špetky rafinovanosti, či   překvapení. Škoda   přeškoda, protože půvabná   vizuální stránka a témata   jako jsou „matka země“   či virtuální život si   zaslouží víc, než jen   zamilovanou dvojku a americké   bojůvky...
kvietek
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 1.1.2010
Byl jsem na verzi 2D a osobně   si myslim, že je lepší. V   3D verzi tam toho moc navíc   (skutečně 3D) není. Četl   jsem sice spoustu nadšených   recenzí, ale co jsem viděl v   ukázkách, to mě moc   nezaujalo. Poté, co jsem   zašel do kina, bylo mi   jasné, že si hodně věcí   pro diváka schovali. Film má   skvělý a promyšlený   příběh a dokonce tady   ocením love story mariňáka   s modrou obřandou :) Po   stránce příběhu nemůžu   nic vytknout. Efekty jsou   naprosto krásný, občes snad   trochu nepřehledné - při   rychlých scénách. Celkově   dobrý poměr délky úvodu a   dalších částí filmu.   Režie a sestříhání scén   se také povedlo, takže bych   jen řekl, že to je jeden z   nejlepších, ne-li nejlepší   film roku 2009.
stargateww
Hodnocení: 1 / 10
Přidáno: 12.3.2010
Nic než efekty
Snad nejhorší dílo Jamese   Camerona, jinak skvělého   režiséra, pouze nic víc   než kupa vizuálních efektů   a divných zmalovanců.

James by se měl   vrátit k horrorům, ty mu   padnou.
riso.svec
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 4.8.2010
5 bodov a to len za grafiku   inac mi to pripadalo ako   pocitacova hra obsadenie   hercov bolo k nicomu ked ich   nebolo poznat. neodporucam
AliceCullen.com
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 23.12.2009
od kazdeho kdo byl na tomto   filmu jsem slysela   toto:nejlepsi film vsech dob   ktery vas strhne do deja, da   se u n ej brecet a i kdyz   nejdete na 3d verzi tak mate   pocit jako byste tam byli s   nimi..do kina na nej urcite   pujdu protoze ho chvali i lide   co maji velmi vybrany vkus na   filmy...
fajn tak uz   jsem na nem byla v kine, ze   zacatku jsem zasla kaorat nad   krasou pandory a lidu Naevi   ale nejlepsi byl vztah   hl.hrdiny s tou divkou a   konecna bytva mezi   "pandořany" a   pozemstany, tento film jsem   obrecela dvakrat, no zamokrila   jsem 3D bryle..xD jsem vazne   uchvacena byl to nadherny a   nezapomenutelny zazitek..
Amidamaru
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 22.1.2010
Nádherná fantasy podívaná   do graficky stvořeného   světa. Děj je sice přímý   jak linka a hned od začátku   je patrné k čemu dojde.   Kupodivu ale nezvítězí   lidská rasa. Je pravdou že   být tento děj usazen do   obyčejného   "lidského"   prostředí nestál by za   zhlédnutí. Ale není to děj   co se mi na tom filmu líbilo,   ale stvoření světa, který   by si sama většina lidí   nebyla schopna ani   představit. Světa, který   byl zpracovám do detailů   jaké bych nečekal a s   množstvím různorodých   rostlin a zvířat. Doufám,   že tento film trochu hýbne   světem a začnou se více   objevovat filmy z žánru   fantasy.
metallboddah
Hodnocení: 1 / 10
Přidáno: 24.1.2010
Global dissapointment
Opravdu poradna davka   sklamani, bohuzel jsem nemela   trpelivost vydrzet do konce, i   kdyz nakonec bylo jasne jak to   dopadne... Originalita zadna,   pouze smeska par klasickych   pohadek.
Viz komentar   od kilivalium - presne tak!
BLass
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 3.3.2010
AVATAR
Nevím, co kdo čekal od   tohoto filmu. Já jsem se na   něj těšil po shlédnutí   volné ukázky, jako malej   kluk. A opravdu mě nezklamal.   Je sice pravda, že děj je   většinou opsán z mnoha   ostatních filmů, ale o to   tady přece vůbec nejde.   Hlavní je, že se   režisérovi konečně povedl   film, po kterém toužil a na   který jsme čekali i my.   Věřím, že laťku, kterou   si položil takhle vysoko,   svým dalším filmem   překoná.
Hodnotím   9/10.
sharp69
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 24.12.2009
awesome
james cameron je bůh. čekal   jsem hodně ale tohle fakt   supr a to si to nedokážu   představit v 3D viděl jsem   to jenom doma na kompu a   kvalita ještě nic   moc.Opravdu bravo.
klistatko
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 27.12.2009
Bombastické!!!
Film,který mě nadchnul nejen   ze stránky technické,ale i   ze stránky fantazie...film o   dvou světech,o   dobrodružství,jiných   zvyklostech,prostě a jenom   říct,nejlepší film,který   jsem kdy viděla!!! Moc   doporučuji vidět v 3D   kině...
Darilla
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 19.1.2010
3D bylo perfektní, děj byl   úchvatný a ti modří   obyvatelé jsou nádherní.   Jsem ráda že jsem na to šla   do kina a nedivým se, že je   to komerčně   nejúspěšnější bájný   film desetiletí. Každému   doporučiji
roberos
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 11.1.2010
Úžasné
Zajímavé dílko,když jsem   viděl ukázky myslel jsem   ,že to bude průměrný film   a mile mě to překvapilo   opravdu nový filmový způsob   zobrazovací tento výborný   film se mě hodně líbil
drearily
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 7.8.2014
Překrásné
Absolutně nádherně   zpracovaný film, co do   detailů, tak i dějově,   nechybí mu nic, vřele   doporučuji...
ziki.to
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 8.1.2010
nejlepsi film roku 2009 a   jeden z nejlepsich vubec   prekonava i starsi filmove   trhaky.Ackovej film se vsim   vsudy a modernimi   technologiemi
b.i.g.
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 11.10.2012
bez komentáře....tento   filmeček komentář   nepotřebuje!!!!!!!!!snad jen   tenhle svět bych chtel   opravdu vidět na vlastní   oči
petr4721
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 26.12.2009
Nedávno se mě ptal kolega v   práci jaký je můj   nejlepší film ,a já   říkám nevím je jich   víc,pak jsem šel do kina na   3D AVATAR a te´d už vím je   to AVATAR.Nechápu lidi co   dají meně než 90% a přitom   píší že to byl jejich   nejúžasnější zážitek v   kině a ohodnotí tři hvězdy   hrozný lidi.Pro Mě příbeh   95% efekty 100% hudba 95%
Encoredes
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 6.1.2010
Žeby dežaví?
Ten příběh je mi nějaký   povědomý - žeby něco na   motivy pohádky Fern Gully -   The Last Rainforest, možná   trošku z Battle for Terra.   Asi autor měl rád pohádky a   řekl si že by nebylo   špatné tyto dvě spojit do   jedné, přidat trochu té   moderní techniky, supr spešl   zvuk, který zničí pár   ušních receptorů a máme   film světového kalibru.   Famózní? Velkolepé?   Nemyslím si. Proč? Vážně   se mi zdá, že to už tu bylo   - a jak jeden z komentátorů   napsal - i mě se zdá, že je   v tom prvek Tance s vlky. Na   druhou stranu jim to nejspíš   dalo dost práce, aby to   vypadalo k světu a světe div   se dá se na to i koukat, i   několikrát. No   předpokládám vytvoření   druhého dílu, bo když jim   to vydělá slušný peníz   nemůžou si nechat utýct   druhou a ještě   štědřejší šanci ne? Snad   druhej díl bude - pokud ho   vytvoří - bude s lepším a   novým příběhem.
CML
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 15.1.2010
Krásné
Avatar je film který mě   unesl vizuální stránkou.   162 minut ve skvěle   zpracovaném neexistujícím   světě je prostě úžasná   podívaná. Dojem kazí   primitivní a předvídatelný   děj s řadou logických   nedostatků. Avatar opravdu   není dílem pro velké   myslitele. Víc než u   jakéhokoli jiného filmu z   poslední doby tu však   platí, že zážitku v kině   se žádná domácí projekce   nevyrovná. A proto: kupte si   lístek na 3D, kochejte se a   mozkovým závitům dejte   nejméně na 162 minut volno.   Avatar opravdu stojí za   VIDĚNÍ.
miksov
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 23.1.2010
Přehledný děj, film pěkně   odsýpá, žádné složité   pointy. To je přesně to, co   člověk očekává od tohoto   vizuálního zážitku.
CZFOX
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 19.12.2009
Tenhle film byl prvni co jsem   videl v 3D. Jen asi 2 sceny   jsou v 3D kdy mate pocit ze je   to vedle vas.
Ohledne   pribehu a dubingu musim plne   souhlasit s Nebenem.
Jinak film se me fakt   libil az asi na 3 sceny ktery   bych osobne vystrihl ale to je   jen muj nazor.
Jo a   jinak je to dost Doják, mel   jsem nekolikrat na krajicku.   :)
alfa276
Hodnocení:
Přidáno: 18.6.2010
4/10
Bohužel já musím   nesouhlasit s většinou   dopisovatelů a napsat, že   Avatar je typická americká   slátanina. Barvy? Všechno   většinou   modrozelenošedivé.   Příběh? naprosto tuctová   story. Zpracování - ano   tradičně americky   nadprůměrné, ale to je   málo. Lovestory v kombinaci s   filmovou   "warmachine" je v   tomto případě obrovský   kýč, chybí jen americká   vlajka a závěrečné dialody   typu: "Miluju Tě - já   tě taky miluju". čtyři   body dávám hlavně za   poselství filmu, klasickému   boji "dobra" se   "zlem", které byť   v e velmi primitivní formě,   přesto velmi silné a   dojímavé, v tomto směru by   se klidně mohlo na lidstvo   apelovat více. Ale   každopádně nepotřebuji   vidět podruhé....
jamie007
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 23.7.2011
Je nebo není tohle Cameroonův film??
Já když jsem poprvé viděl   Avatara nechápal jsem.James   Cameroon autor legendárního   titanicu,který mněl asi   nejlepší filmový příběh   všech dob.Avatar byl pravý   opak,ano efekty,grafika i v   celku příjemné obsazení,za   toto bych dával jasných   deset z deseti,teď na mně   ale čeká druhá strana mince   a to je příběh.Byl to story   ve stylu spousta bitev   létání a všeho toho co k   dobrému Sci fi patří ale   tohle přece nemělo být   obyčejné SCI-FI tohle mněl   být Cameroonův   film.Příběh na to   nevypadal.
Matthews
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 25.12.2009
Nová éra
Tenhle film jak doufám, bude   mylníkem ve vizuelním   zpracování dalších   počinů.. Děj nepřekvapí,   ale rozhodně to není o   nudě..
M.Marsi
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 26.12.2009
nádhera, orgáč, doják, a   ty vole ta modrá holka to je   KUS...v kině jsem nebyl půl   roku (nebylo na co   pořádnýho jít) ale tohle   jsem si užil..můj nazor je   že kdo jsi tenhle film   stáhne z netu je vůl..byla   by to svatokrádeš...:D
lipy
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 20.12.2009
taktez sem to dneska videl v   3Decku...a muzu rict ze   neskutecne triky.....natocene   neuveritelne...snad jen bribeh   nebyl az tak originalni, ale   jinak pecka...nebyla chvilka   kdy by me nezajimalo co se   stane...jasna jednicka   letosniho roku a troufam si   rict i desetileti...a podtext   je jasne dany vsem, kteri   tvrdi ze se lidstvo neposila   do hov... tim jak nici matku   prirodu...
Blizard
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 3.6.2010
Blizard
Avatar tento film se   Cameronovi povedl supr byli ti   a vataři a všechno ostatní   prostě bomba 100%/100%
morycze
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 1.2.2010
Byl jsem na tom v 3D kině s   přítelkyní a bomba.   Jelikož mám rád sci-fi tak   mě tenhle počin nemohl   minout. Přítelkyni se na   tento film moc nechtělo,   když viděla vojáčky a   chodící tanky, ale nakonec   to byl pro OBA   nezapomenutelný zážitek..   Ona se vyžívala v   romantickém příběhu a   všech těch světýlkách a   já v bojové technice RDA a   vůbec v grafické stránce   filmu.. PROSTĚ BOMBA, ALE   CHCE TO JÍT DO 3D-ČKA..
Hídinka
Hodnocení: 1 / 10
Přidáno: 30.12.2009
NUDAAAA
byla jsem na tom vcera v kine   pac mi to vsichni doporucovali   jako bezvadnej film ,ale bylo   to pro me vic nez nudny poprve   co jsem v kine   usnula...myslela sem ze to   nevydrzim nechapu jak tak   skvelej reziser co natocil   Titanic mohl natocit   takovouhle nesmyslnou   hruzu...osobne tohle byl pro   me nejnudnejsi film co sem v   kine videla..:-(
Otir
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 21.1.2010
Kde jsou ty časy, kdy se   filmovými triky honosily   filmy jako Vynález zkázy,   Ukradená vzducholoď... V   tomhle filmu už ztrácím   představu o tom, co je   počítačová animace a co   zahráli skuteční herci. Je   to úžasné, prostředí a   děj mě vtáhly do sebe a 3   hodiny utekly aniž bych si to   uvědomil. Režisér Cameron   opět vytvořil film, ve   kterém silně oslovuje   divákovy city, pojednávaje o   věcech, které se týkají   každého obyvatele naší   planety. Myslím, že tento   film vznikl přesně ve   správné době a bude mít   dozajista velký úspěch.
Zbrnda
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 19.2.2010
Avatar
Tak i já jsem se konečně   dočkal a navštívil 3D.v   Lounech.
A proto že   jsem na takové filmy   zatíženej,tak musím říct   prostě super,co natom že je   to vlastně smyšlenka,u scifi   to ani jinak nejde.3déčko   snímek hodně zvedne a   troufám si říct že i   takový Pán Prstenů by asi   taky vypadal jinak.Kdyby to   jen trochu bylo možné(asi si   budete myslet že jsem   blázen)tak bych byl radši   modráskem na Pandoře kde se   k přírodě chovají tak jak   se sluší.XXX Nedá mi než   zeagovat na některé   příspěvky,je pravdou že ne   každému se musí tento film   líbit,každý máme to   své,vyhraněné,a pokud se   dáme do rozebírání filmu a   hledání určité souvislosti   s jinýmy filmy tak brzy   zjistíme že vlastně snad   skoro u každého snímku   najdete určitou podobnost s   jinýmy.Proty jimž se   nelíbí filmy s plitkým a   předvídatelným   dějem(choďte jen na   detektivky, učetříte   prašule za 3D a Váš mozek   se mnohdy zapotí s   přemýšlením jak to vše   skončí)i když i tady by se   dal najít třeba nový   Mercedes v kriminálce ze   třicátých let a jak to vše   dopadne a kdo je vrah   kolikrát člověk ví už v   první třetině filmu.Snak   každý ví že se dá těžko   natočit film který by se   nějakou svou částí   nepodobal jinému a nebo taky   ,,kdo chce tak si hůl   vždycky najde".Omlouvám   se jestli se to někoho   dotklo.
fazole2000
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 6.11.2012
Vyborne zpracovani
No to vite James Cameron ten   vi jak udelat film. Ma to   hlavu a patu a hlavne ty   rostliny,zivocichove krasa   hrozne se mi libil da se na co   koukat.
kamicorp
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 14.7.2014
Nádherné prostředí Pandory   a skvělé zpracování   dělají z Avatara jeden z   nejlepších filmů, které   jsem kdy viděl. Zaujmula mne   fauna i flora, Na Vi, i RDA.   Jediné co mi prijde, když   se na to kouknu s nadhledem   je, že udělali z lidí   mnohem větší záporáky   než podle mne byli. (ale asi   by se mi taky nelíbilo kdyby   mi měli zbořit dům kvůli   nalezišti nerostných   surovin.) 9/10
Aladinus
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 8.4.2015
Velmi   originální,zajímaví,svým   způsobem romantický i   poučný snímek !Rozhodně   stojí za shlédnutí !!!!
vodnarek
Hodnocení: 3 / 10
Přidáno: 29.3.2010
podle mého názoru tento film   má velmi dobrý příběh ALE   je to natočené jen kuli   vizuálním efektům možná   sem čekala mnohem víc i   když je to zajímavý nápad   o existenci života mimo naši   Zemi...
Aluska77
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 1.2.2010
Bombastický, jsem spokojená.   Měla jsem z toho obavy,   spousta lídí říkalo, že   nic moc a moc dlouhý. mě se   líbili efekty a hlavně ty   modré postavy.
KLOKANJACK
Hodnocení: 1 / 10
Přidáno: 2.2.2010
AVATAR
TEDY OD CAMERONA JSEM   OČEKÁVAL VÍC NEŽ TENTO   ODPAD TO POSLEDNÍ NOC SE   SEAGALEM I KDYŽ TO JE JINÝ   ŽÁNR JE OSCAROVÝ SNÍMEK
rella
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 25.1.2011
Na mě film velice   zapůsobil,odhlédnu od   příběhu,i když ten se mi   také líbil,fantazie i   výtvarné pojetí super,ale   nejspíš to 3D provedení mě   natolik vtáhlo do děje,že   jsem pak chodila omámená   několik dní.(Jiný 3D film   na mě tak nepůsobil).Už ho   bohužel nedávají,ráda bych   se na něj podívala znovu.
ZEUS
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 24.12.2009
ÚŽASNÉ!!!
Nejnovější film Camerona   opět nezklamal. Film ve svém   žánru po všech stránkách   perfektní, dokonalý,   propracovaný i do toho   nejmenšího detailu.   Zajímavý příběh, spousta   dobrodružství, akce a   opravdu revolučních   trikových záběrů. Těším   se na další film.
Dollyboy85
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 30.12.2009
Nejúžasnější filmový zážitek všech dob
Upřímně tvrdím, že   každý, kdo viděl film v   IMAXu (pro jehož projekci byl   primárně utvořen) musí   tento film ohodnotit   minimálně devítkou...Je   jedno jestli je děj   kýčovitý, ohraný...tady   jde o pocity, které to ve   Vás probouzí po celou dobu   projekce..Bylo to poprvé, kdy   jsem ještě hodinu po   skončení filmu vstřebával   všechny pocity a emoce,   které do mě tímto epickým   dílem vstoupily..

Avatar má pouze 2 chyby:   Za 1) finálová bitva by   mohla být o něco delší, a   za 2) a to je pro mě   podstatnější: díky Avataru   už nebudu dalších pár let   chodit vůbec do kina,   poněvadž to, co ve mě   vyvolal Cameron, to už se   ztěží bude v nejbližších   letech opakovat...

Pro mě jednoznačně 98%   čili 10/10 a kdo neviděl v   IMAXu ať radši vůbec   nehodnotí!
Harihaka
Hodnocení: 3 / 10
Přidáno: 19.2.2011
vymývání mozku
Na avatar jsem se velice   těšila a ačkoli je   zpracování co se tyce 3D   skvělé, příběh filmu je   nudný a tak předvidatelný,   až to bolí. Co mi ale na   Avataru vadí nejvíc, je   neustálé vyčítání, jak   jsme si my, lidstvo zničili   svou planetu a jak bychom se   měli od modrokožců poučit   a souznět s přírodou. tohle   neustale poucovaní, které   nemá konce a vy se ptáte,   kolikrát to ještě na vás   zkusí je trapné a   obtěžuje, co je ovšem   trapnější je, jak cele kino   s touto myslenkou souhlasí,   zuřivě kývají hlavou,   přitom všichni si vesele   pijí z plastikových   kelímků chemickou colu, cpou   se sladkostmi plných   eček,
místo aby   použili schody, svezou se   výtahem, nebo po eskalatoru a   nastoupi do svych aut, nejspis   kazdy do jednoho. ale kdyby   mohli, hned by se vrátili na   stromy. A tohle pokrytectví   okolo filmu avatar je vsude   plno. Pochybuji, že sám   Cameron by se rád vzdal   svého pohodlí a žačal   obdělávat půdu, nebo po   lesích chytal zajíce. Taky   bych uměla žít s   přírodou, kdybych měla   universalni strom, který mě   uzdraví, na všechno mi   odpoví a se vším živým   bych se po kratším   spřátelení napojila na usb   a vesele simbiozovala. A dost   pochybuji, že by banda   zvířat měla proti tak   skvělě technicky vyzbrojené   armádě vubec nejakou sanci.   Spousta lidi mi řekla, že to   mám brát jako pohádku, což   je asi rozumné, vzhledem k   tomu, že na ostrově se   objevují kusy skal, co se   vznaší. jen tak. Velmi   důležitá věc pro celý   příběh, opravdu!A stejně   tak se zde postavy dělí jen   na hodné a zlé, jako v   pohádce. Pro mě byl Avatar   tříhodinová vymývačka   mozku. Ovšem nenáročnému   divákovi se jistě bude   líbit a 3D zážitek je   docela podařená kompenzace,   konečně i kýče je občas   třeba. Pokud ovšem hledáte   kvalitu i v příběhu asi se   nedočkáte.
marjak
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 19.11.2011
Jednoducho pastva pre oči. Po   zhliadnutí v "3D"   kine a naslednom opustení   kina, bol svet taký fádny...   Pri tomto filme neriešiť   dej, či to malo byť tak či   onak, odkiaľ je to   prevzaté... len vychutnávať   a vychutnávať.
Tomasek.
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 7.8.2014
Planetu Pandoru obývají   modré inteligentní   bytosti,které jsou agresivní   když jim někdo vleze do   zelí.
Ne ted   vážně,James Cameron mě   docela zklamal. Od filmu jsem   čekal daleko víc,než na co   se film zmohl.
Četl   jsem,že má být dvojka. No   doufám,že ve dvojce   využijí potenciál děje   alespon o 100% víc
Lorgons
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 12.5.2016
Avatar je technicky dokonalý,   včetně precízní 3D, vás   vtáhne vtáhne do prostoru.   Jediná drobná chybička je   neoriginální námět, kdy   nějakcí zloduši drancují   území přírodních   národů; takových   příběhů je velmi mnoho   (většinou se jednalo o   kovboje proti indiánům).
Pííítr
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 1.1.2010
Avatar je úplně něčím   novým,co tu ještě nebylo,je   to film,jehož režisér je   špička.Film má   neuvěřitelný rozpočet a   dobu natáčení a z toho   všeho vznikla neobyčejná   podívaná plná úžasných   efektů.Tohle musí každý   alespoň jednou vidět!
Chaaroon
Hodnocení: 3 / 10
Přidáno: 20.3.2010
co se týká trikové a   grafické stránky dobrý   film, ale zbytek absolutně za   očekáváním, hlavně   dějová stránka není   dodělaná
gurney
Hodnocení: 3 / 10
Přidáno: 10.4.2010
Zklamání
Krásné prostředí a spousta   pěkných nápadů. Nádherné   obrázky a efekty. Fakt   skvělý. Nadprůměrný. A   toto vše je následně   pohřbeno a zahozeno hromadou   amerických filmových   klišé, plytkým nudným   otřepaným příběhem, kdy   každý od půlky ví, jak to   dopadne. Pro práci s emocemi   diváke se používají   trapné a dávno prokouknuté   fígle, nic nového, nic   zajímavého.

Film má dvě části -   jedna je grafika, efekty a tak   podobně, druhá část je   kvalitní příběh, děj,   zápletka, myšlenka,   pointa... šel jsem na celý   film a dostal jsem jen tu   první půlku. Jen ty efekty.   Otrávilo mě to a z kina jsem   šel zklamaný...
GMWolf
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 1.2.2010
3D to (ne)zachrání
Zážitek to je opravdu   velký, 3D animace jsou   nadprůměrně realistické a   spojení animovaného a   reálného světa bylo   téměř bez chybyčky.   Ještě několik dní po   shlédnutí jsem nad tím   filmem stále přemýšlel   nebo spíš ve mě zůstával   taková neuchopitelný pocit,   že něco takového (myslím   teď krásu nočného pralesa)   nikdy neuvidím. Ono vůbec co   se fauny a flory týče, tak   animátoři udělali famózní   práci.
Celý film je   umocněn 3D podívanou a   musím říci, že normální   shlédnutí na domácí LCD   nebo jen na počítači,   nemůže vysvětlit ono   celosvětové nadšení   diváků všech věkových   kategorií.
Na   druhou stranu pár děr se   vždy najde.
Všímli   jste si například, že   scéna, kdy Jake poprvé   vyběhne na tréningové   hřiště je přímo poseta   umělými modráky a když   jdou spát, je jich plná   stodola. Den na to, si ale   doktorka vezme na průzkum   J.Sullyho, protože asi   všichni přes noc pochcípli,   jinak si to nedovedu   vysvětlit.
  Zajímavej fakt je i ten, že   v pralese nebylo nikde vidět   jediného opeřence (Koukal   jsem se, co mi 3D pohled   dovolil) všechny lítací   potvůrky byly na principu   natažených blan. Přesto do   závěrečného boje na konci   filmu byli všichni modráci   ozdobeni péry.

Ale co na tom záleží   :-)
drzazax
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 28.12.2013
James Cameron opět vytáhl   velkolepé efekty. Chytlavý   scénář sympatické postavy   a výsledek je zaručen.   Odpočinkový film který   nikoho neurazí.
Crymaker
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 23.12.2009
Naprosto úchvatná   podívaná. Dokonale   vytvořený film, který mě   svoji atmosférou naprosto   pohltil a nezajímají mě   lidé kteří říkají, že   film byl bez příběhu. Už   mám dost filmů s dokonalými   scénáři. Od avatara jsem   očekával dokonalou   vizuální podívanou, které   se mi dostalo plnou měrou. A   když na film hledíte jako na   celek, a nerozebíráte ho po   částech(scénář hudba   atd..), tak vám vyjde   dokonalé dílo ve všech   směrech. Je pravda. že   scénář možná trochu   pokulhává, ale to mi vůbec   nevadilo. A kdo tvrdí, že se   u avatara nudil tak ten je   pouhý lhář. Emocionálně   je to nejlepší film který   jsem viděl. Opravdu se mnou   pohnul a to mě jen tak něco   nerozhodí. Ale po poslední   scéně filmu jsem měl pocit,   že končí něco neskutečně   krásného a přál jsem si   být zpět na Pandoře, a aby   avatar nebyl jen film, ale   skutečnost. James Cameron je   opravdu mistr všech mistrů   :)
Vinas
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 25.1.2010
Mě osobně se tento film   líbil. Asi nejlepší byla   grafika (film typu "seď   a kochej se"), jelikož v   několika částech filmu byl   děj zřejmý. Samozřejmě   nechybí ani soundtrack,   který je opravdu výtečný a   krásně doplňuje atmosféru   celého filmu. Těch 2,5   hodiny mi uběhlo jako voda
sima14
Hodnocení: 1 / 10
Přidáno: 7.3.2010
Abych řekla pravdu, celý   film jsem doslova   prozívala...Nuda!!!Teda   alespoň pro mě.Jestli se   líbí ostatním tak je mi to   jedno.Jít na tento film do   kina pro mě byla ztráta   času
sincerity123
Hodnocení: 1 / 10
Přidáno: 20.3.2010
Cuc moc
Jsem milovníkem sci-fi a   nechápu, proč kolem tak   průměrného filmu je tolik   rozruchu a všichni jsou z   toho tak vystříklí.   Zbytečně dlouhý a ukecaný,   poměrně dost chyb ve filmu a   nijak zvláště neuchváceno   z horečky co tento   průměrnýfilm vyvolal.
Firixx
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 18.1.2010
Skvělý film hodně se mi na   něm líbílo : 1. lidi   dostali výprask od   mimozemštanů 2.   Charakterizoval situaci jak se   ke všemu chováme 3.   Povedený děj filmu 4.   musíte to prostě vidět
bigoler
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 3.7.2010
avatarko
mohol byť lepši, aj ked   pekne spracovany no dosť   veľa fantázie...:)pekne   efekty.. no zdá sa mi že ich   tam bolo až príliž veľa...
VESPa.
Hodnocení:
Přidáno: 31.1.2010
Jako příznivce sci-fi,   Stargate, Atlantis, atd.   musím dát jen mnoho plus.   Shlédnuto v 3D kině,   naprostá dokonalost   příběhu, vynikající   atmosféra a děj, který Vás   udrží ve střehu od   začátku do konce. Těším   se na další pokračování a   do 3D kina si určitě ještě   minimáně jednou zajdu.
superkritik
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 21.10.2012
Lidé jsou ti zlý
No efekty to má to je   pravda,skvělé efekty.Také   originální   prostředí,zajímavé stroje   a také naši domorodci.No tak   tohle to je zatraceně dobrá   kombinace na to aby vznikl   akční a ORIGINÁLNÍ   příběh.Akce no mohlo jí   být víc ale mě to celkem   stačilo protože když se už   něáká akce objevila stálo   to zato.Avšak příběh mi   příliš originální   nepřišel,přišel mi dokonce   i trochu nudný.Protože lidi   kteří jsou ti zlý se   snaží vytlačit domorodce   kteří jsou hodní aby mohli   těžit něákou cenost aby na   ní zbohatli to už tu bylo   myslím :).No ale pokud se   vám to líbilo tak vám to   neberu.
Zdendo463
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 21.7.2010
Je to umelecké dielo a balzam na dušu!
Kaltxì aysmukan, si smuke.   Oel ngati kameie.
Keby   bolo možné zakúpiť si   permanentku, tak si ju   zaobstarám! Nerozumiem, ako   niekto môže napísať že   "prvá polovica filmu -   nuda". Ja tú prvú   polovicu priam zbožňujem!   Milujem ten film. A dokonca   priznávam, že ho najradšej   pozerám sám, aby som si   mohol dojatím poplakať :)
Pokojne by som šiel na   film znovu a znovu, aj keby   krásna Neytiri učila   "zřít" Jake-a aj   päť hodín filmu. Tá   prepracovanosť jazyka Na'Vi -   jeho ľúbozvučnosť... do   toho rovnako krásna hudba ako   i vizuálne spracovanie filmu.   Každá sekunda je pre mňa   dôležitá a   nenahraditeľná. Nič   nepokladám za   "nudné". Ak by to   nejako osekali, nebolo by to   ono (bol by som skôr za   natiahnutie aspoň na 4   hodinky). Škoda, že sú   ľudia, ktorým ide len o to,   aby sledovali ako jeden   druhého zabíja - a kým krv   netečie aj z obrazovky, tak   je to nudaaa. Zároveň tých   ľudí ľutujem, že   nedokážu tento film chápať   a prežívať rovnako ako ja   (asi nedokážu   "zřít" :D ). To,   že tento film je taký, aký   je, ho robí jedinečným. A   je mi doplaču z toho, že už   zrejme nič také neuvidím.   Ostáva mi dúfať, že Avatar   2 (a nech to neskončí ani   pri trojke) bude v podobnom   ladení, a znovu zažijem tie   nádherné chvíle pri   objavovaní tajov a krás   Pandorskej prírody a že nám   ukážu toho omnoho, ale   omnoho viac. A môže tam byť   aj nejaký dej (ako bonus -   len taká drobnosť navyše)   :D
Nedokážem   vytknúť nič. Je to fakt   umelecké dielo. To, že je   dej predvídateľný,   priehľadný, ja to v tomto   prípade beriem ako potrebné.   Veď neide o nervy drásajúci   horror. Tu ide o niečo úplne   iné. James Cameron nám   tentokrát (po jeho   Terminátoroch a Predátoroch   a neviem čoho ešte)   naservíroval balzam pre   dušu. Spravil to tak, lebo   chcel, aby sme boli   pripravení na to, čo príde.   O to ľahšie a hlbšie to   možno precítiť, lebo sme   vopred na tú situáciu   emotívne naladení. Film   pozerávam znovu a znovu. Je   možné, že som ho zhliadol   viac ako pätnásť krát.   Nesmierne rád sa vraciam na   Pandoru. Ani som nedýchal pri   prvom zhliadnutí hlavnej   hrdinky s lukom - vnímal som   každý detail jej postavy,   črty tváre, odrazy v jej   krásnych veľkých očiach   (úžasné, ako sa vyhrali s   každým pixelom) - hotová   láska na prvý pohľad :) Let   na Ikranoch si vychutnávam do   posledného dúška (tiež tam   znie jedna z mojich   najobľúbenejších   skladieb). Zbožňujem smiech   Neytiri, a keď hovorí svojmu   Ikranovi - sìltsan Seze   (dobrá Seze). A jej   charakter. Scéna, kde Jake-a   "vypnú" a Tsu'tey   sa na neho vrhne s nožom - a   Neytiri si ho chráni -   pokladám za jednu z mnohých   tak krásne dojímavých   scén... Srdcervúci pád   Rodného stromu, či Jake-ov   "Mor-ho" predslov a   vyburcovanie Na'Vi-ov k boju -   a tá hudba k tomu -   jednoducho nemám slov.
Čo k tomu dodať?   Nádherné, dojímavé, do   detailu prepracované   umelecké dielo Avatar sa   hlboko vrilo do môjho srdca.   James Cameron je človek,   ktorému vzdávam hold. Irayo,   James. Kìevame ma tsmukan.   Eywa ngahu ;)
Marce98
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 9.1.2010
Je to snad ten nejlepší film   co sem kdy viděl.Byl sem na   tom v kině asi stokrát a je   mi jedno kolik to stojí.
rakovnik
Hodnocení:
Přidáno: 1.2.2010
Sorry, hodnocení filmu   nadnesené.Plné triků,   technických vymožeností,   ale z hlediska filmového   umění docela nic a nic mě   neláká vidět to   znovu.Draci,létací hory,   svíticí houbičky..   zajimavé.
chelsy
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 6.1.2010
!!!
Nesnáším rádoby   tvrďácký "mariňácký   kecy", to mi vadilo tedy   značně. Hodně   předvídatelný děj...

PŘESTO...   naprosto úžasná vizualizace   a reálnost. Jsem nadšená!
ZdenekBs
Hodnocení: 4 / 10
Přidáno: 20.2.2010
Zlodejna
Takovou vykradacku jsem snad   jeste nevidel. Pribeh z Tance   s vlky, draci, kteri si musi   se svym letcem padnout do oka,   minimalne z Eragonu, ozivovani   mrtvych z Hvezdne brany... A   Matrix vykrada zcela   bezostysne (pripojovani na   alternativni realitu,   "matrixove" pohyby,   bojovi roboti s lidskou   osadkou). Tech podobnosti   ciste nahodnych je tam tolik,   ze si je uz ani nevybavim.
Po trikove strance sice   dobry, ale nijak vyjimecny   film, nicmene i ty efekty diky   neustalemu opakovani za chvili   unavi. A verte mi, ze tento   film nudi casto a dlouho. Cast   deje je snadno predvidatelna,   ty prekvapivejsi casti trvaji   srasne kratce. A dej se porad   jen vlece.
Jedine, co   me pravidelne dotavalo, to   byly exteriery.
Pokud   pominu ty vykradacky, pak jako   celek velice stezi 40%, pri   jejich zapocitani bych nemohl   dat vic, nez 10%. Stahnout z   netu, to ano. Ale jit na nej   do kina (byt na 3D, jakoja),   to je ztrata casu. Mimochodem,   nepochopil jsem, jak ta holka   prisla na to, kde a jak ma   Sullymu zachranit zivot. Ale   pohadka musi mit dobry konec,   i kdyby se tim melo vsechno   znicit...
CSH
Hodnocení: 1 / 10
Přidáno: 7.11.2014
???
Jak to že nepřišla jediná   žaloba? Co to mělo znamenat   celý film jsem si jen říkal   tohle bylo v Matrixu a tohle   zase jinde všechno je to   přebrané z ostatních filmů   nebo PC her. Přišel jsem   viděl jsem a stačilo
jeremi81
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 12.2.2010
sklamany
Tak ako to tu uz niekto   napisal, pribeh a sceny su az   vela podobne rozpravke   pocahontas, atlantída, lovci   drakov a dalsich... a tym ma   film sklamal, myslel som ze to   bude naozaj nieco nove...   dokonca ani 3D efekty nie su   take uzasne, cakal som nieco   viac, s produkcie disney boli   efekty ovela krajsie, tam som   mal pocit ze sa ich chcem   dotknut...
Tento film   urcite nie je az taky uzasny,   pride mi to tak, ze boom   reklama urobila svoje... Ale   aby som len nepridaval   negativne reakcie tak uznavam   animacie boli urobene pekne...   ale raz vidiet stacilo.
Animacia:9, Pribeh:3,   3Defekt:6 Celkovo film:5
lukasch
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 19.4.2010
Nemyslím si, že je to   nejlepší film všech dob,   ale je to nepopsatelné. Jeden   z mála filmů, který   dokázal překročit stín   traileru. CGI animace   neslouží jako hlavní linie   snímku (jako třeba u   Transformers), ale je to jako   jeden z herců nebo   důležitá součást jako   hudba. Motion capture a mimika   obličejů nikde jinde nebyla   tak dokonalá. Na'vi vypadali   a chovali se lidštěji než   postavy G. Ribisiho (hlavní   kancelářská krysa) nebo S.   Langa (velitel vojska).   Příběh nebyl nijak   zvlášť inovativní, ale o   to více člověk nachází   paralely s naším světem,   raduje se z drobných   detailů, počátečních   nemotorných pohybů a   dětské radosti avatara Jacka   Sullyho. Ve výsledku má film   všechno – perfektně   vykreslený svět s vlastními   zákonitostmi, dobře zahrané   postavy, emoce, motivaci,   dokonalou hudbu, kameru,   střih a další technické   parametry. Snad jen ten   příběh v někom vyvolává   pocit ekologické agitky,   osobně mi to tak nepřišlo.   Prostě jiný svět, který   není technologicky na výši   jako ten náš, proto   využívá výhod přírody a   je na ni závislý. | a   vůbec, mohl jsem čekat od   Camerona něco špatného?   Znovu získal žezlo   největšího režiséra. Teď   jen budu čekat, s čím nás   ještě překvapí Spielberg.   Podobnou pecku bych mu taky   přál.
Icoboss
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 7.1.2010
Avatar
Jestli tady nejste nejaky moc   zasneny.....Svet kolem me pak   pripadal nejak mene barevny   :-) jžš to me pobavilo   nejvic..Jinak film je naprosto   skvelej...Ale proste jen dalsi   SKVELY sci-fi v rade..budou   dalsi...
cep
Hodnocení: 1 / 10
Přidáno: 31.1.2010
Avatar???
Kašlu na to, jestli někdo   bude ve mě vidět divného   člověka, ale musí to jít   ven. Po 20ti minutách jsem to   chtěl vypnout, ale chtěl   jsem zjistit co je na tom tak   MEGA. Po půl hodině se mi   vybavil Dean Reed a jeho   indiánská manželka   "Srnka". Boj o   menšinu. Říkal jsem si, že   to je ale ve všech   "indiánkách" a   přitom Vinetua miluju, ale   Vinetou byl dělaný jinak i   když se tam bojovalo o   přežití menšiny. Ale   právě mě z mládí utkvěla   hrozná politická slátanina   právě s Deanem Reedem. Vím,   že naše rasa je někdy   hnusná, ale v době kdy je   problém s rasismem,   extremismem, cikánama,   arabama, prostě těma   menšinama které dělají   problémy a jsou nefachčenko,   nebo extrémně nábožensky   založení a tudíš pomalu   ale vytrvale obsazují celý   svět, tak v této době kdy   si musíme dávat pozor na   pusu aby nás někdo neosočil   s rasizmu, tak teď   přichází megalomanský   Avatar, aby ukázal jak jsme   MY hnusní a odporní a jdeme   za prachama přes mrtvoly.   Nezlobte se na mě, efekty   jsou úžasné i když jsem   viděl i jiné filmy, které   se v pohodě utkají s těmito   efekty ale nejsou tak   mediálně prosazované a   proto o nich ví jen menšina.   Ale co se týče námětu   tohoto filmu, je to otřesná   nuda a spíš bych se díval   jak může tak skvělý   režisér tímto paskvilem   vydělat obrovské prachy na   lidech. Myslím že to je   horší než ukázaní   pozemšťani jako   "hajzlíci".   Obvzláště v této době kdy   je doba těžká jak politicky   tak finančně. Tak to je asi   tak všechno z mé strany.   Komu se nelíbí můj názor,   ať mi políbí, ale je to   holý fakt.Čau
Welesley
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 15.1.2012
Je málo co dodat
Vše co mám na srdci už   zřejmě bylo řečeno, tento   film má u mě všech jasných   10. Jen mi hlavou vrtá jedna   věc, a to, že nechápu jak   někteří lidé mohou tento   film hodnotit podobně jako   "Tohle už tu jednou   bylo, myslím že se to   jmenuje Pocahontas". To   je jako byste srovnávali film   Nepřítel před branami s   filmem Zachraňte vojína   Ryana, a řekli, že tohle už   to jednou bylo, zase 2.   světová válka, zase mají   zbraně a zase po sobě   střílí!
BelAir
Hodnocení: 3 / 10
Přidáno: 23.12.2013
hodne preceneny film.
az přiliš hodne dobrych   filmu sem videl abych dal   tomuto komercnimu hitu vic nez   5. Vizualni stranka dobra ale   no a? Kdyz budu chtit videt   krasne obrazy zajdu si radsi   do galerie..
Psycho38
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 20.12.2009
Na tento film som sa tešil   odkedy som sa o ňom dozvedel   a čakal som od neho veľa..a   bolo to ešte lepšie! Efekty,   atmosféra, planéta, stroje   aj zvieratá - všetko   dokonalé. Dokonca slovenský   dabing, mnou vždy zatratený   bol prekvapivo na vysokej   úrovni. Za celú dĺžku   filmu som sa minutu nenudil, a   pocit že príbeh nebol uplne   originálny sa počas deja pri   efektoch stráca.
takže..kto   nevidel..rychlo do kina!
piers632
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 26.12.2009
Toto je film,který mě   nadchl,vším.A ještě k tomu   na konec jsem neviděl   žádné trapné poznámky   typu "Bůh žehnej   americe".Škoda,že nikdy   neuvidíme vzdálené   světy,příroda tady na zemi   mi po zhlédnutí filmu   připadá nějak   černobílá.Ach jo.I ta   ženská stála za hřích.No   nic.Jdu si dát pivo...
kilivanium
Hodnocení: 3 / 10
Přidáno: 20.1.2010
Kam až?
Kam až klesne filmový   průmysl? Proč už film nemá   něco jako příběh, proč se   v amerických filmech stále a   stále dokola omílá ta   strašně dojemná šablona?   Nechápu.
Avatar mě   donutilo vidět okolí,   protože prý "něco tak   skvělého musím   vidět." Už vím, že   nemusím. Ano, technická   stránka je dobrá, někdy je   ale méně více, ale proti   gustu... - Už od začátku   bylo jasné jak to dopadne,   kdo si koho zamiluje a kdo je   tím dobrým a kdo tím   zlým... ...A závěrečný   soubouj dvou titánů je   opravdu k smíchu.
Několik dobrých nápadů   tam ale opravdu je. Jen je   škoda, že je nevymysleli   autoři filmu. Je-li za   nejlepší film považován   ten, který nejvíce vydělá   - budiž, ale za dvě stovky   si raději koupím flašku   Cinzana a fantazijního světa   mám až až. .)
galoš
Hodnocení:
Přidáno: 14.10.2010
je to zajimavy film ,ale moc   dlouhy .dalo se na to   dívat,grafika fajn.ale   každeho to podle mně   nezaujme.

Poznámka: Komentáře jsou řazeny podle počtu dosažených bodů jednotlivých členů, kteří je psali. To znamená, že čím více bodů má člen, tím je jeho komentář výše.

10 filmů, které komentovali někteří uživatelé co tento film
minih40405minih40405Atomové tornádo (2002) [TV film] 
Atomic Twister n
minih10802minih10802Kriminál (1989) 
Lock Up n
minih40832minih40832Nebezpečná známost (2005) 
Naboer n
minih70158minih70158Čivava z Beverly Hills 2 (2010) 
Beverly Hills Chihuahua 2 n
minih48423minih48423Příběh o Zoufálkovi (2008) 
The Tale of Despereaux n
minih13745minih13745Nebezpečná rychlost 2: Zásah (1997) 
Speed 2: Cruise Control n
minih44239minih44239Kaňon divokých koček (1998) 
Escape From Wildcat Canyon n
minih48833minih48833Nová země (2008) 
Новая Земля n
minih39074minih39074Vánoce naruby (2004) 
Christmas With the Kranks n
minih16915minih16915Predátor (1987) 
Predator n

Hodnocení:n12345678910

Podobné filmy

Avatar 4 (2022)

 Avatar 4 (2022)
Avatar 4 n
 
Žánr: akční / dobrodružný / fantasy
Země: Spojené státy americké
Režie: James Cameron

(pokračování)

Avatar 3 (2021)

 Avatar 3 (2021)
Avatar 3 n
 
Žánr: akční / sci-fi / thriller
Země: Spojené státy americké
Režie: James Cameron

(pokračování)

Avatar 2 (2020)

 Avatar 2 (2020)
Avatar 2 n
 
Žánr: fantasy / thriller / akční / sci-fi
Země: Spojené státy americké
Režie: James Cameron

(pokračování)

Hodnocení filmu

81.7 % (1335)
5   - SvoKar
7   - curil
5   - Erkul
8   - clara.bow
8   - green-tea
9   - efCZa
8   - veverka-zr
7   - Hortensie
9   - řepešínský
8   - hvezdyn
6   - MARi0
9   - Justik66
9   - pataamat
9   - Frolíček
9   - FLA
6   - Hugin
8   - M.A.G.
9   - ajaajena
9   - Prasoid
4   - Agostino

TV Program

ČT1 - Dobré ráno (1993) [TV pořad]

02:30 - 05:00

108 minut již uběhlo
42 minut zbývá do konce

ČT2 - Na moll

03:50 - 04:35

28 minut již uběhlo
17 minut zbývá do konce

NOVA - Ordinace v růžové zahradě 2 (2...

03:55 - 04:55

23 minut již uběhlo
37 minut zbývá do konce

Prima - Prostřeno! (2010) [TV pořad]

04:10 - 06:20

8 minut již uběhlo
122 minut zbývá do konce

Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 152327
Osobností: 636474
Fotografií: 578311
Plakátů: 275646
Obsahů a biografií: 139803

Poslední komentáře

Král Šumavy (1959)

Král Šumavy
Musim uznat že Jiřina   Švorcová byla docela kočka.   Film měl tu správnou   atmosféru šumavských bažin   jako z příběhu bestie z   majora více >

Autor: lion71 | Hodnocení: 9 / 10

Big Ben: Smrt před oltářem (1996...

Big Ben: Smrt před oltářem
Vyšetřování smrti faráře   a jeho vztah k těm dvěma   sestrám moc zajímavé není,   ale dějová linie týkající   se sekty Dům světla je   mnohem více >

Autor: Krikri | Hodnocení: 6 / 10

Big Ben: Smrt o masopustu (1998)...

Big Ben: Smrt o masopustu
Je to trochu filmařské   klišé, že vrahem je klaun.   Ale jinak docela zábavný   díl, opět se tu tvrdě šije   do nenasytné církve. Ben   vede s více >

Autor: Krikri | Hodnocení: 6 / 10

Mečiar (2017)

super

Mečiar
Mam rad dokumenty . A za mně   parádní shrnutí   politického vzestupu i padu

Autor: pirekjan | Hodnocení: 9 / 10

Ip Man: Zrození legendy (2010)

Ip Man: Zrození legendy
Na prvé dva filmy s Donnie   Yenom to nemá, on tam   jednoducho chýba a nepomahá   ani Sammo Hung. Aspoňže   súboje sú zdarilé a   zápletka má dramatický   náboj.

Autor: Manučao | Hodnocení: 7 / 10

Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení

Copyright © 2003-2018, Filmová databáze s.r.o. (FDb.cz). Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Load: 0.488/0.39