Vážení uživatelé, pokud jste si žádali o obnovu hesla v době 12/2020 - 2/2021 je nutné znovu požádat o zaslání hesla. Děkujeme za pochopení.
 
NOVĚ můžete filtrovat filmy a seriály také dle streamovacích služeb

Seznam DVD (7.1) - oficiální stránka programu

Akt. verze: 7.1.0.6 (13.6.2012)
Novinka: Plná verze programu zdarma


 
Pokud si chcete udělat pořádek ve svých filmech a vždy snadno dohledat jednotlivé tituly a mít přehled kdo má zrovna půjčený Váš film je tu právě pro Vás nový Seznam DVD. Automaticky umí načíst informace o filmu z FDb.cz (databáze 173844 filmů). A nejen to, zvládne exporty do několika formátů včetně xls, html a pdf. Tiskové výstupy podle šablon a mnoho dalšího.

  
Staženo: 62316x Ovládání, funkce.

Nejstahovanější a nejpoužívanější program pro správu filmů na počítači v ČR a SR.

FAQ - Často kladené otázky

 
 
 
Používám verzi 7.xx (například 7.00 beta), jak převedu program do verze 7.1?
Při upgradu Seznamu DVD 7.xx na Seznam DVD 7.xx si stačí stáhnout nejnovější verzi programu a nainstalovat ji na stejné místo, kde je umístěna stará verze programu, kterou chcete upgradovat. Při instalaci nové verze nesmí být stará verze programu spuštěná! Pokud přeinstalujete normální verzi portable verzí a naopak, nebude program korektně fungovat! Před každým upgradem důrazně doporučujeme zálohovat si svoji databázi a svoje nastavení programu: Záloha databáze - Hlavní nabídka > Nástroje > Zálohování a obnova > Záloha a obnova databáze. Stiskněte tlačítko “Zálohovat databázi“ a výsledný zip soubor si uložte a zkopírujte si ho na nějaké externí médium (například flash disk či CD). Nastavení programu - Hlavní nabídka > Nástroje > Zálohování a obnova > Záloha a obnovení nastavení. Stiskněte tlačítko “Zálohovat“. Cestu k výslednému zip souboru vidíte pod informacemi o průběhu zálohy/obnovy.

Používám verzi 5.xx nebo 6.xx, jak převedu databázi do verze 7.xx?
Zvolíte si po spuštění programu Import z databáze verze 6.xx, jakmile se vytvoří Vaše nová databáze, zvolíte si jakou databázi chcete importovat.

Používám verzi 4.xx, jak převedu databázi do verze 7.xx?
Prozatím je nutné nainstalovat si verzi 6, v ní převést data a poté importovat do verze 7, viz výše.

Jsou nějaká omezení ve verzi ZDARMA?
Od verze 7.1.0.4 je vše funkční, jediné "omezení" je dolní reklamní proužek. Starší verze: Omezené je jen načítání filmů z fdb.cz (10 filmů na ukázku).

Jsem registrovaný uživatel verze 6.xx a chci přejít na registrovanou verzi 7.1
Pokud jste si již zaplatili verzi 6.xx, můžete využít zvýhodněné registrace verze 7.xx, více v sekci registrace.

Jsem registrovaný uživatel verze 5.xx a chci přejít na registrovanou verzi 7.1
Pokud jste si již zaplatili verzi 5.xx, můžete využít zvýhodněné registrace verze 7.xx, více v sekci registrace.

Jak si nastavím, které sloupce chci vidět a které ne?
Pro odstranění sloupce, který nechcete mít zobrazen v okně přehledu filmů, uchopte levým tlačítkem myši požadovanou kolonku sloupce a přesuňte ji nahoru nebo dolů, dokud se kurzor myši nezmění na černý křížek, pusťte tlačítko myši a sloupec z okna přehledu zmizí a přesune se do panelu sloupců. Panel sloupců vyvoláte kliknutím pravým tlačítkem myši na okno přehledu filmů > nastavení přehledu > nastavení sloupců. Pro přidání sloupce uchopte levým tlačítkem myši kolonku požadovaného sloupce v panelu sloupců a přesuňte ji na vámi zvolené místo mezi sloupce v okně přehledu, levé tlačítko pusťte, až se objeví dvě červené šipky nad a pod kolonkou sloupce.

Jak si přenastavím pořadí sloupců?
Pro přesouvání sloupců uchopte požadovanou kolonku sloupce levým tlačítkem myši a přesuňte na vámi určené místo mezi kolonky, levé tlačítko pusťte, až se objeví dvě červené šipky nad a pod kolonkou sloupce. Sloupec je přesunut.

Jak a kde si mohu program koupit?
Program si můžete stáhnout na stránkách www.fdb.cz v sekci Seznam DVD > Hlavní strana. Registrace plné verze se provádí v sekci Objednávka – ceník.

Mám již program zakoupen a nevím kde a jak se aktivuje...?
Zaregistrovali jste si program, teď přejděte k aktivaci. V programu si otevřete nápovědu v hlavní nabídce, pak aktivaci programu, nebo na druhé nástrojové liště přímo ikonu aktivace programu, zobrazí se tabulka Zadání registračních údajů. Zadáte Email: a Heslo: do Zadání registračních údajů (pozor, jsou stejné jako pro přihlášení k FDb.cz.) a klikněte na Uložit/změnit registrační údaje. Po správném zadání se objeví oznámení Ověření registrace proběhlo v pořádku.

Mám více filmů na jednom médiu, poradí si s tím program?
Ano, v záložce Média klikněte na tlačítko Přidej médium. V otevřeném okně klikněte na Přidat film, po přidání filmu klikněte na uložit, znovu Přidej film - a tak si můžete zapsat vámi požadovaný počet filmů na jedno médium. Filmy na médie se vám zobrazí pod oknem přehledu médií.

Mám více kopií od jednoho filmu, poradí si s tím program?
V okně Přidej/Edituj médium si vpravo nahoře nastavíte v kolonce Ks k půjčení počet kopií, které vlastníte. Tato informace se vám bude zobrazovat ve sloupci K dispozici.

Mám kolekci a v ní více filmů (médií), poradí si s tím program?
Ano, v záložce Kolekce klikněte na tlačítko Přidej kolekci. Uložte si ji a pak do ní jednoduše přiřaďte média (filmy).

Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení