Duben

Komentáře uživatele Frolíček

Frolíček

Frolíček zprava

Napsat uživateli zprávu

oblíbený

Přidat uživatele do oblíbených

  

Řadit dle:   Názvu filmu   |   Od nejnovějších

Počet komentářů: 2558
...a pozdravuji vlaštovky
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 7.4.2012
Dříve jeden z povinných   filmů při školní   návštěvě kina. Vše stojí   a leží na hereckém výkonu   Magdy Vašáryové, která   obstála na výbornou. V   kontextu doby, kterou film   popisuje a situaci ve které   se hrdinka nachází, si   dokážu představit, že   nějak takto se dle svých   zápisků chovala a všechna   čest všem, kteří v té   době projevili alespoň   nějakou odvahu. Z hlediska   filmového zpracování mi moc   nesedlo množství postav,   které jsem si nedokázala   zařadit.
(K)Lamač srdcí (L'arnacoeur)
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 4.2.2011
Vtipný příběh   nehollywoodského typu, který   svižně ubíhal a neměl   potřebu doslovně všechno   vysvětlovat. Výborná byla   dvojice sestry a švagra,   kteří hlavnímu hrdinovi   pomáhali a bývalá   kamarádka s akční   vidličkou. Paradiska měla   víc charisma než hlavní   hrdina, ale i ten ve své roli   obstál, hlavně když tančil   na Hříšný tanec.
Exteriéry byly   perfektní, vtip i   melancholie, nicméně (abych   se vyhnula pointě) já bych   nezdrhla.
0-8-4
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 5.4.2016
Tak Camilla je podstatně   "živější"   Coulsonův úlovek než   pozdější Rosalind, ale taky   je to pěkně křivá potvora.   Ward je skvělý agent a jeho   potenciálu je pro Hydru   škoda, tento díl je jasným   příkladem jak je užitečný   pro S.H.I.E.L.D. A May, co že   to chtěla? Jenom pilotovat?
10 000 př.n.l. (10,000 B.C.)
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 21.6.2009
Připomínalo mi to tv film,   jehož efekty dělal   průměrný animátor, který   pc viděl z   rychlíku.Příběh slabota a   inteligence pravěkých lidí   na úrovni dnešní vyspělé   společnosti, říkejme tomu   filmařská licence, nicméně   Emmerich umí lepší kousky a   nesrovnatelně vtipnější a   akčnější - viz Den   nezávislosti, Den poté.
12 let v řetězech (12 Years a Slave)
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 7.9.2014
Jak už jsem napsala před   nedávnem v komentáři na   film Jonah Hex, Michael   Fassbender je úchylný a v   tomto filmu se mi to opět   potvrdilo. Nebo je to tak   výborný herec, že jsem mu   uvěřila, že je blázen.   Zbytek filmu je o tom, jak   amíci hlásající lidská   práva mají na svých   hlavách tuny másla, indiány   počínaje a černochy konče.   Chvílemi dost tlačeno na   pilu emocí, což se   samozřejmě očekávalo, ale   někdy to na mě dělalo   dojem, že to bylo hodně   cílené, jakoby si tvůrci   řekli, že teď byl dlouho   klid, tak trošku zatlačíme.   Chiwetel Ejiofor velmi dobrý,   zastínily ho ale dvě   ženské hrdinky, Lupita,   která hrála Patsey a   Adepero, která hrála Elizu,   alespoň dle mě. Jim v   závěsu byla Sarah Paulson,   která ve filmu měla za   manžela Michaela Fassbendera,   takže její život rozhodně   nebyl peříčko a měly by se   spíš holky (ona a Patsey)   domluvit spolu a úchylnému   manželovi zatnout tipec.   Káva od žida je dobrá věc   v každé době. Brad Pitt   klaďák, navíc film   produkoval, takže zase má   další bodík nahoře k   dobru. A Cumberbatch   zbabělec.
Celkově   velmi dobrý film, i když   nijak extra výjimečný,   neboť téma otroctví samo o   sobě je hodně silné.
12 úkolů pro Asterixe (Les Douze Travaux D'Astérix)
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 25.10.2008
Svého času u nás doma   oblíbený filmeček mých   ratolestí (dnes je to   Resident evil:-)). Překvapilo   mě jeho velmi vysoké   hodnocení na fdb, já   zůstala na 6, asi je to tím,   že už mi není 8. Takže   buď jste fanoušci komiksu   nebo děti - pak mohu   doporučit. Nicméně   dodneška si pamatuji:   "Při Osirisovi a   Ápisovi jsi divočák..opakuj   po mě- jsi divočák, jsi   divočák...:-)"
2012
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 16.11.2009
Pokud bych použila známou   formulku: V rámci svého   žánru byl snímek......, tak   mohu směle napsat, že   snímek 2012 byl v rámci   svého žánru   katastrofického filmu   perfektní, protože jde   hlavně o ty efektní   katastrofy, plus skvělá   hudba.Já jsem byla   spokojená, protože šlo o to   vidět to na velkém plátně   s kvalitním zvukem, navíc s   ohledem co normální člověk   zvládne na dvě oči, ne jako   některé sestříhané   akční filmy, kdy nestíhám.   Herecké výkony - co   vykonávat, když okolo   efektivně prýští láva a   bortí se Yellowstonský park?   Logika? Nejlepší byla   otázka, kdo umí pilotovat   letadlo:-) Ti Američani taky   uměj všechno. A prezident?   Mí drazí   Američané...:-)Prostě v tom   nehledejte extra příběh,   ale zábavu.
21 dní (21 Days)
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 15.3.2014
Zvládla jsem film v ruském   dabingu. Chvílemi šílenost,   ale zase mi to připomenulo   doby nedávno minulé, kdy   člověk absolvoval film v   původním znění s dabingem   jedné osoby v češtině bez   emocí a díval se a díval a   ani nedutal.
Tady mi   trochu unikalo, proč se   hlavní hrdina nepřihlásil   polici rovnou, když šlo o   evidentní sebeobranu,   nicméně zase by neměl tři   neděle co řešit a film by   byl o ničem. Hlavní dvojice   slušná, ale potenciál   Oliviera a Leigh by bylo   určitě dobré využít jinak   a více.
21 Jump Street
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 28.6.2013
Jako fanynka původního   seriálu jsem chvíli sbírala   odvahu, ale pak jsem   neodolala, hlavně když   zdejší komentáře slibovaly   zajímavé cameo.
A   zatímco cameo by bylo za   100%, Jonah Hill na 10%, Ice   Cube za 100%, postava Molly na   0%, Channing na 90%, Dave   Franco na 20%, vtip na 95%,   nic prostě nebylo mezi.
Film se dá vidět bez   znalosti původního seriálu   a budu se muset znovu   podívat, kde jsem propásla   Holly Robinson.
2Bobule
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 22.6.2010
Musela jsem s hodnocením   níž než v případě   prvních Bobulí, protože se   ztratila lehkost prvního   filmu a přelety nad Pálavou   mě začínaly ke konci lehce   štvát.
Přesto i   druhé Bobule strčí do kapsy   jiné pokusy o komedii v   české kinematografii   posledních let. Nemalou   zásluhu na tom má herecké   obsazení (to původní) a   vysoce nastavená laťka z   prvního dílu.
3Bobule
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 28.6.2020
Na všechny dolehla krize   středního věku a akorát   makají a makají.   Zaměstnanec krade, na   vinohradu se krade, nikdo   nechce platit slušnou cenu za   víno, že by se na to jeden   nevyflákl...
Takže na   mě padnul při koukání   smutek a na víno mě přešla   chuť.
Zůstal alespoň   velmi dobrý soundtrack a   panoramata. Což je sakra   málo.
4,722 Hours
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 1.11.2015
Nadstandardní díl mimo Zem a   mimo Shield. Jemma je drsná   holka a Fitz je   nejsmůlovatější postava   všech sci-fi seriálů. Když   už konečně pozve holku na   večeři, tak jí vcucne   mimozemská civilizace na   jinou planetu, ta si tam najde   chlapa a když jí zachrání,   tak po něm ještě chce, aby   zachránil i jeho. Ale zase   lepší než aby po něm   například střílel Ward,   ne?
451 stupňů Fahrenheita (Fahrenheit 451)
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 7.8.2011
Truffaut předběhl tímto   filmem svojí dobu a dneska by   se ani nestačil divit, jak   lidé zapomněli číst, když   jim dnes televize naservíruje   v podstatě cokoli v   přežvýkané formě.
Výborně ztvárněná   podoba totalitní   společnosti, kde je manželka   schopná udat vlastního   manžela. Navíc okořené   tím, že Julie Christie,   která hraje Montagovu   manželku, hraje i její opak   v podobě Clarise.
Film   dozrál jako víno a má co   říct rozhodně i dnes.
47 Róninů (47 Ronin)
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 16.8.2014
Romantická fantasy, kde Keanu   tiše trpí až dotrpí,   místo, aby se na všechno a   všechnu vykašlal a vzal   dráhu. Ale, když samuraj má   ten kodex cti, tak zkrátka   štěstí najde až v   příštím životě.
Výprava a kostýmy   nadstandardní, tvůrci si   pohráli i s detaily,   příběh samotný zajímavý,   i když asijská historie je   pro nás středoevropany   trochu hůře uchopitelná.   Keanu slušný, i když už   zahrál lepší postavy,   deptalo mě na něm, jak   pořád trpěl a zdravě se   nenaštval. Ostatní   samurajové trochu   zaměnitelní, hlavní hrdinka   žádná fňukna a u hlavního   záporáka se potvrdilo   klasické-za vším hledej   ženu, případně   čarodějnici, ale to mnohdy   nemá daleko od sebe.
48 hodin
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 21.2.2018
Policajt je vždycky policajt   a to i na nemocničním   lůžku a všechny osobnosti   se dají využít, od   analytika k ranařovi až po   zrádce, který se v řadách   policie taky bohužel najde.   Nakonec tvrdá práce slavila   triumf a je dobře, že   taková lůza, která si   troufne akorát na   bezbranného, skončila za   mřížemi.
7 trpaslíků (7 Zwerge)
Hodnocení: 4 / 10
Přidáno: 25.6.2012
Trpaslíci na mě omylem   vypadli při poslouchání   písniček na youtube. Vidět   se to dá, sice jenom jednou,   ale dá se. Mě bavil český   dabing, snažila jsem se   rozpoznat všechny herce a   vsuvky s LOTRem - hoďte   prsten do ohně, my nemáme   prsten, ale máme Sněhurku.   Tak jí hoďte do ohně. To   nemůžeme. Tak to máte   problém.
A pak   dokážu ocenit, že i Němci   dokážou vymyslet bláznivou   parodii, nejen Adam Sandler.
7 životů (Seven Sisters)
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 22.8.2018
Jako tvůrci se s úmrtností   rozhodně nemazlili. Jedna   sestra sem, druhá tam,   vždyť je jich jak   trpaslíků. Efekt se jmény u   nás pozbyl pointy, ale   alespoň se naši   překladatelé nesnažili nic   měnit. Mě překvapilo jak   rychle jsem přišla na   pointu. S udržitelností to   zkoušel už Thanos, a i jemu   to vyšlo jen dočasně   (snad), takže ani film 7   životů pro mě není ničím   objevným a problém   řešícím.
7:15 ráno (7:15 A.M.)
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 3.1.2014
No, konečně se do sebe David   s Mary Margaret zakousli,   navzdory okolnostem jako je   např. Davidovo manželství.   Jedno z nejlepších   prolínání pohádkového a   lidského světa v seriálu.   Zajímavá postava cizince,   který se zjevil ve   Storybrooku. Vzpomínám, jak   jsem přemýšlela, kdo mi ze   známějších pohádkových   postav chybí.
A Bitter Draught
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 5.12.2016
Regina sklízí, co kdysi jako   Zlá královna zasila. Ono se   určitě pár dalších   kostlivečků najde. Christo   mě nepotěšil, byť ho hrál   Craig "Seeker"   Horner a vypadal lépe než ve   svém seriálu. Ale postavu   Monte Christa mám zažitou   jako démonickou osobnost s   vyzrálou osobností a ne jako   mladického nešťastníka.   Jak se rychle objevil, tak   rychle zmizel, žádná   škoda.
A Curious Thing
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 29.7.2014
Jeden z nejlepších dílů   třetí série, vyrovnaný v   pohádkovém i lidském   světě, navíc osvětlující   spoustu zásadních informací   - kdo s kým a proč.
Plus Lana Parrila se umí   zamilovaně smát.
A Fractured House
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 18.12.2016
Opět politika, která zase   zasahuje do S.H.I.E.L.D.u,   navíc zapříčiní útěk   Warda, protože se do všeho   začne plést jeho bratr   senátor. V řadách agentů   velká úmrtnost a May se   ničeho nebojí a dokáže   natrhnout ....i vycvičenému   Hydrákovi.
A Hen in the Wolfhouse
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 14.11.2016
Na scénu vstupuje agentka   Bobbi "Wonder woman"   Morse, z čehož má hlavně   Hunter radost. V této části   bylo uzavřeno a zároveň   otevřeno dost velké   množství otázek a děj se o   dost posunul, slibně posunul.
A jitra jsou zde tichá (A zori zděs tichije...)
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 30.11.2019
Novější zpracování   sovětské válečné klasiky.   Takže je to kratší,   akčnější, výpravnější   a barevné. Příběh   zůstává a jeho odkaz také,   válka se vším všudy,   strach, odvaha, malé   příběhy a bez happyendu.   Taky co s ním ve válce.   Rozstřelila mě Komsomolská   schůze po přestřelce,   chvílemi mi neseděla hudba,   a asi mám nakoukáno moc   akčních filmů, když si   dokážu představit, že by   šlo skupinu Němců vyřídit   jinak-hned ze skály, když   objevili jejich ležení.
A Life Earned
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 2.7.2018
Život si snaží najít   cestu, takže se lidé i po   sedmdesáti letech od rozpadu   Země snaží získat dítě.   Co na tom, že by se z něj   stal Inhuman, který by byl   později prodán a Kasiusovi   by přistály penízky do   kasičky. Ale nyní získal   velký bonus - Ničitelku   světů. Jenom Fitz by mu mohl   zbourat jeho pečlivě   stavěný domeček, když už   se tak pěkně objevil.
A Life Spent
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 29.6.2018
Jemma se snaží přežít ve   službě u Kasia, Daisy jí   hledá a ostatní, zvláště   Elena, objeví svoji   drsnější stránku. Mack   vymněknul a holky musí   ukazovat drápky.
A Pirate's Life
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 14.3.2021
Dřív byl problém dostat se   z jedné říše do druhé,   fazole se hledaly několik   dílů a teď tam běhají jak   si kdo chce. A Kilianů není   nikdy dost.
A rovnou k Jitřence (And Straight on 'til Morning)
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 21.4.2014
V jednotě je síla a tak   když to pochopily i Emma s   Reginou, dokážou díky   svému spojení magie cokoli.   Včetně zrušení kletby na   zničení Storybrooku s kterou   Regina sama nehne.
Druhá série skončila   slibně, bohužel dnes, kdy   už je k dispozici téměř   konec třetí série, mnozí   vědí, že Země nezemě   nebyla zrovna to pravé   ořechové. Naštěstí po   polovině se skupina vrátila   zpátky do Storybrooku.
Tady zatím však vzhůru   do Země nezemě, kam byl   unesen Henry.
A Tale of Two Sisters
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 6.10.2014
Skvělý nástup do čtvrté   série využívající   popularity Ledového   království. Dočkáme se i   trola Pabbieho a soba Svena,   který efektně mručí.   Vizuální efekty vůbec v   tomto díle postoupily o   třídu, doufám, že i   nadále vydrží.
Úsměvné, že tento díl   plynule navazuje na poslední   díl třetí série a Regině   od výstupu s Marianou v   bistru U babičky povyrostly   vlasy o několik cenťáků   než došla ven a Henry taky   povytáhl.
A Taste of the Heights
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 15.11.2021
Tak krásně to bylo všechno   rozjetý a v druhé půli   série hup a přidáme nové   postavy. Jako by jich za těch   sedm let nebylo už dost.   Navíc jsou oba (Drew a Samdi)   značně nesympatičtí,   alespoň mě, protože jim   podfuk kouká z očí.
A Trout in the Milk
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 2.8.2020
Velmi slušné ztvárnění   sedmdesátek a dobrá Sousova   akce, i když trochu   klišoidní. Paradoxně ten   "zlobivější" z   Malicků je mimo a   zlobivější je ten   hodnější. Všechno je   otázka příležitostí.
Tu dostal podruhé Deke,   ale k němu mi to tedy hodně   nesedí.

TV Program

ČT1 - Dynastie Nováků (1982) [TV ser...

10:15 - 11:05

28 minut již uběhlo
22 minut zbývá do konce

ČT2 - Středomoří - soužití člověka a...

10:30 - 11:25

13 minut již uběhlo
42 minut zbývá do konce

NOVA - Jedna rodina (2023) [TV seriál...

09:35 - 10:55

68 minut již uběhlo
12 minut zbývá do konce

Prima - Policie Hamburk (2007) [TV ser...

10:30 - 11:30

13 minut již uběhlo
47 minut zbývá do konce

Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 190497
Osobností: 697745
Fotografií: 763733
Plakátů: 376335
Obsahů a biografií: 178193
foto

Komerční sdělení

Filmová škola

Staňte se hercem, herečkou.

foto

Poslední komentáře

Jít za svým snem! (2015) [TV cyk...

Jít za svým snem!
Hana Pinkavová podle mého   názoru patří mezi naše   nejlepší dokumentaristy a   tenhle cyklus o našich   mimořádných talentech z   různých více >

Autor: klasifikátor | Hodnocení: 9 / 10

Velký Jake (1971)

Velký Jake
Johna Wayne já jaksi   nemusím, ale jako Big Jake,   zřejmě díky dobrému   scénáři, jsem visel očima   na obrazovce. Ve filmu hrál i   jeho syn Patrick, spolu   natočili 11 filmů...

Autor: jarda53 | Hodnocení: 9 / 10

Andělské oči (1994)

Andělské oči
Tenhle film je dokladem toho,   že 90.léta byla z hlediska   naší kinematografie hodně   podivnou dekádou.Kvalitní   Hrabalova literární   více >

Autor: klasifikátor | Hodnocení: 4 / 10

Těžká Barbora (1960) [TV divadel...

Potěšení

Těžká Barbora
Herecké výkony a hudební   doprovod Orchestr Karla Vlacha   vdechují tomuto kousku   neopomenutelný život.

Autor: Rostislav-Bartosz

Ohnivý máj (1974) [TV inscenace]

Ohnivý máj
Jedna ze série hodně   povedených televizních   inscenací z naší dávné   historie, které vznikly v   roce 1974. Tentokrát   církevní koncil v více >

Autor: klasifikátor | Hodnocení: 8 / 10