Hodnocení: 4 / 10
Přidáno: 19.10.2016
Kočkopes
To, co začíná, jako typická česká veselohra nakonec dospěje k nefalšovaně hororovému finále. Divák tohoto kočkopsa tak jen usilovně přemýšlí, co tím scénárista Jiří Just (mj. S čerty nejsou žerty) vlastně chtěl říci.
Pohled na pohádkovou babičku Libuši Havelkovou, jak se snaží Janě Dítětové rozmlátit hlavu o stůl je tak absurdní, že i kdyby před touto scénou vykazoval film jakési kvality, tento mrazivý závěr by ho tak, jako tak pohřbil. Jenže nevykazuje.
Má pár zajímavých momentů a poselství, že si máme dát bacha na roboty. No, Terminátor to zvládl lépe..
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 12.3.2014
Že Češi neumí natočit romantickou komedii?
Ale jo. Umí.
Třeba Karel Janák. Autor Snowboarďáků vsadil na svůj vlastní scénář a dobře udělal.
Ne, nečekejte nějakou velkou originalitu.Určitě už jste filmy s podobným tématem a průběhem viděli.
Jenže Janák měl šťastnou ruku při výběru herců.
Matouš Ruml už v Comebacku dokázal, že situační humor mu svědčí. Slovenka Kristina Svariská je milá tak akorát, aby se do ní zamilovali všichni muži v kině. Miroslav Donutil si jede svůj tradičně vysoký standart a vše podtrhuje výkon tradičně výtečného Jana Dolanského v roli těžkého huliče a náruživého pěstitele "bylinek".
Trochu jsem se na začátku snímku obával, aby jeho "sjeté" repliky film až příliš "nezamořily", ale Janák naštěstí dávkoval Dolanského joky s mírou...
Tak jsem už chválil dost a teď bych měl chvíli kritizovat. Měl, ale nic mě nenapadá...
10 pravidel jak sbalit holku je prostě milý film s romantickým motivem, který dokáže i upřímně rozesmát.
A ještě jednu velkou pochvalu vyseknu panu režisérovi sám za sebe. Janákův film je stejně jako drtivá většina současných českých filmů narván reklamou. Ale !!!
Dokáže jí podat v tom americkém nenásilném stylu. Všimnete si jí, ale neotravuje a berete jí jako součást příběhu. V tomto směru by se většina režisérů měla od Karla Janáka učit. Howgh.
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 28.10.2017
Milé překvapení
Seriál, podle kterého byl tento film natočen a ve kterém zazářil Johny Depp na začátku své báječné kariéry vůbec neznám.
Nic moc jsem tedy od sledování tohoto snímku nečekal. A jak už to bývá zvykem, byl jsem příjemně překvapen.
Jump Street 21 je od první chvíle velmi, velmi zábavný.
Obzvlášť Jonah Hill, který si krom hlavní role střihl i úlohu scénáristy, si obě své role jaksepatří užil.
A víc asi netřeba dodávat. Jump Street 21 je skvělá akční komedie, která rozhodně stojí za shlédnutí. Už se těším na druhý díl.
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 1.6.2018
Pro mne obrovská ikona
žánru kung fu. Skvělá reklama tohoto bojového stylu a také velmi atraktivní podívaná.
Ne, v tomto filmu nehledejte historické souvislosti, oscarové herecké výkony, nebo dokonalou kameru, či zvuk.
Tohle je o něčem jiném. O dokonalosti pohybu, kdy se bojové umění začíná podobat tanci, třebaže je smrtelně nebezpečné.
36 komnat Šaolinu je špička svého oboru a nestárnoucí klasika.
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 26.11.2017
Filmy Adama Sandlera
mají dost kolísavou úroveň. Od třeskutě vtipných, až po ty megatrapné.
Toto je ten první případ. Tvůrci si sice půjčili pro zvýšení komediálnosti příběhu řadu lidských postižení, takže je scénář trošičku nekorektní. Na druhou stranu, trocha černého humoru ještě nikoho nezabila a tady to opravdu funguje.
Krom toho, hlavním postavám v podání zmíněného Adama Sandlera a Drew Barrymore to spolu opravdu sluší.
Vtipné svěží dílko, na dlouhé zimní večery.
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 16.4.2013
Znáte to...
...někdo vám něco vychválí a vy pak na to koukáte a říkáte si: "žádná hitparáda..."
Ale taky se stává,že vám někdo něco "zdrbe" a vy se na to stejně kouknete a říkáte si: "no co co,tohle vůbec není špatný..."
Druhý díl snímku "Taken" pilného a snaživého pisálka (ale taky výborného režiséra) Luca Bessona,totiž vůbec není tak špatný,jak se mi někteří kritici snažili namluvit...
Ano přiznávám "jednička" je lepší. Ale je to také tím,že je opravdu výborná.
96 hodin: Odplata je film,který není přeplácaný. Na začátku krátké uvedení do děje. A pak šup,šup akce napětí a slušné tempo až do konce... Prostě pohodový film,který neurazí.
Na závěr si dovolím malé srovnání,které mě napadlo.
V devadesátých letech byl Liam Neeson hojně obsazovaným hercem charakterních rolí. Hrál psychiatra,oficíra SS,statečného horala,předáka IRA,dalšího SSmana...apod.
Teď v šedesáti letech se přetvořil v akčního hrdinu. Máchá kolem sebe "lejzrem" (Star Wars I.) tluče do Bruce Wayna (Batman začíná) a kosí albánské státní příslušníky (96 hodin I,II)
Zatímco medvídek Steven Seagal se(až na krátkou ekologickou epizodku) soustřeďuje na fyzickou likvidaci kohokoliv,kdo ho naštve a pracuje na svém umění celou svou "hereckou kariéru.
Jenže paradoxně je to v současnosti právě Neeson,komu akční dovednosti uvěříte. Nevím přesně čím to je,ale všechna čest. Tenhle irskej chlapík to v sobě prostě má.
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 28.9.2013
Klasika
světové kinematografie se konečně i mně dostalo do pazour a jsem za to rád.
Paradoxně jsem viděl nesčetně parodií na tenhle film dřív,než Absolventa samotného.
Krásná Katharine Ross. Její sexy matka Anne Bancroft (které ale bylo v době natáčení pouhých 36 let) výtečný Dustin Hoffman a jejich příběh o mladé lásce,zhrzené starší ženě,podvedeném manželovi a svatbě tak trochu jinak. A závěr filmu...
Kdykoliv vidí člověk ve filmu někoho bušícího na prosklené dveře volky,nevolky si vzpomene na Absolventa.
A to všechno způsobí,že divák při sledování tohoto snímku jen kouká a přiblble se usmívá. Teda já se usmíval přiblble,někdo se možná usmívá inteligentně. Ale usmívá se určitě.
No a za tohle všechno bych dal asi tak osm devět puntíků. Ale tady do mozaiky zapadá poslední dílek a tím je hudba Simona a Garfunkela. Dokonalá a skvěle padnoucí k příběhu.
Ne já nejsem z generace fanoušků tohohle dua,ale viděl jsem Absolventa před dvěma dny a stále si některé songy broukám.
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 11.2.2018
Fakt zajímavý
námět, ale už poněkud horší zpracování.
Základní myšlenkou tohoto filmu je, že lidstvo hloupne. Hloupější lidé se prostě množí víc, než ti inteligentní (což se opravdu děje) a tak zákonitě ti chytřejší vymřou a blbí zůstanou.
Hlavním hrdinou tohoto snímku je průměrně inteligentí voják Joe Bauers, který se vinou vládního projektu ocitá v daleké budoucnosti, kde už zůstali jen primitivové a stává jakožto nejinteligentnější člověk na Zemi vůdcem, což se nelíbí vůdci dosavadnímu.
Jak už jsem psal, námět je to zajímavý, ale filmu občas dochází dech. Jako by si tvůrci s nabídnutým potenciálem nevěděli rady. Také hlavní hrdina je poněkud slabší. Luke Wilson je, stejně jako jeho bratr Owen, sympaťák, ale na hlavní roli, na rozdíl od něho, prostě nemá.
Tenhle film určitě stojí za shlédnutí, ale ve své videotéce ho asi nebudete chtít. Zas taková bomba to není.
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 2.4.2018
Ace Ventura se vrátil
po dvou letech a zcela jiný.
Totiž vypadá stejně, ale příběh, humor i lokace jsou zcela jiné.
Druhý díl totiž vystřihl zcela jiný tvůrčí tým. Především to byl režisér a zároveň i scénárista Steve Oederk.
Jediné co zachoval je image nám dobře známého zvířecího detektiva. A pak je to úroveň humoru. Kdo se dobře bavil při prvním Ace Venturovi, bude se smát i při "dvojce".
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 23.11.2017
Tři roky čekání
a na světě byl další díl Jamese Bonda v podání Rogera Moora.
Jestliže jsem v Muži se zlatou zbraní kritizoval padoucha, tady pro změnu volbu ústřední záporné role musím pochválit.
Mr.Stromberg totiž není žádný troškař a rozhodl se vyhladit lidstvo a nechat jen pár statných exemplářů. A sebe.
Navíc při tom naštval jak americkou, tak ruskou vládu a jednoho britského agenta.
A to neměl dělat. Třebaže si na pomoc vzal legendárního zabijáka Čelisti (v originále Jaws).
James Bond se v tomto snímku spojí s půvabnou ruskou agentkou v podání Barbary Bach a společně zhatí plány šíleného miliardáře.
Producenti opět nešetřili exotickými lokacemi, režisér Lewis Gilbert, autor celkem čtyř bondovek, nasadil slušné tempo. Prostě
svět 007, jak má být.
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 17.4.2014
15 hvězdiček
Nejlepší z mladičkých agentek Amy je krásná. Šéfka podsvětí a cíl pátrání mladých krásných špionek Lucy je nádherná. A tyhle dvě se do sebe zamilují a celé to vyšetřuje (jak už bylo řečeno) tým mladých atraktivních děvčat.
Proč se namáhat s dalším hodnocením...už teď dávám patnáct puntíků z deseti...
Jenže teď jsem si uvědomil, že nehodnotím vysokorozpočtový pornofilm, ale dobrodružnou, romantickou, akční rádobykomedii.
A to je trošku problém. Tam kde funguje (alespon pro muže) atraktivní téma trošku pokulhává scénář.
No vlastně trošku dost.
Režisérka Angela Robinson jakoby si nemohla vybrat jaký žánr vlastně točí, splácala všechno dohromady a vytvořila tak guláš, který tak tak balancuje na hranici stravitelnosti.
Ale protože jsem muž a film plný atraktivních dívek mi přijde zajímavý už sám o sobě. Dávám lehce nadprůměrné hodnocení...
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 25.11.2010
nikdy jsem na seriál nekoukal a po shlédnutí tohohle filmu ani nebudu... ne,že by ten film byl zas až tak špatný,ale zas taková bomba to taky není...
...a jak si povšiml jeden kolega ,maskovat průser tím,že vyhodím do luftu budovu,to je nápad hodný retardovaného dítěte ze zvláštní školy a ne všemocné státní organizace...
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 11.2.2018
Akumulátor 1
a pro mě těžko pochopitelných 62%. Konkurence (nebudu jmenovat) má už spravedlivějších 75%.
Po Obecné škole, kterou Zdeněk Svěrák psal původně pro Víta Olmera a kterou nakonec skvěle natočil synátor, se nakrátko cesty obou klasiků české kinematografie rozešly.
Zdeněk už pracoval na scénáři později oskarového Kolji, Jan si střihl letní road movie Jízda a pak začal se scénáristy Janem Slovákem a Václavem Šaškem pracovat na scénáři pro scifi komedii Akumulátor 1, která měla být jakýmsi prvním českým velkofilmem.
Těžko říci, kde se vše zadrhlo, ale nakonec Jan Svěrák svého tatínka poprosil o pomoc se scenářem a to byla šťastná chvilka, protože právě typicky Svěrákovské hlášky opět zvedají celé dílo o level výš.
Zároveň v tomto filmu byly poprvé v českých končinách ve větší míře použity digitální efekty ala Jurský park.
Rád bych také pochválil hlavní herecké trio Forman, Svěrák, Brychta, kdy opravdu příjemně překvapila pro české diváky prakticky neznámá posledně jmenovaná. Ale i syn slavného otce Petr Forman, odehrál skvělé představení.
Znovu opakuji, že nerozumím zdejšímu hodnocení. Ano, film má pro českého diváka trochu nezvyklou zápletku, ale jde o 102 minuty výborné zábavy bez hluchých míst.
Hodnocení: 3 / 10
Přidáno: 25.11.2010
Na každém záběru filmu je poznat,že se tvůrci chtějí co nejvíce podobat Indiana Jonesovi. Film ale ,přestože disponuje hvězdami typu Richard Chamberlaine,či Sharon Stone působí dojmem,že ho na prázdninách natočila partička zhulených středoškoláků a scénář si vymýšleli až v průběhu natáčení. Neznám filmografii Garyho Nelsona,ale Spielberg to není. Takže milí diváci...vypněte mozek a pusťte si Quatermaina...
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 11.2.2018
Tenkrát
mi řekli: "je to od Formana a je to Mozartovi..."
Říkal jsem si, "no tak Forman dobrý, ale zas nějakej film o nějakém skladateli z roku raz dva, i když nejspíš tom nejlepším..."
Takže nerad, ale nechal jsem se přemluvit. A nelitoval jsem. Ani na minutu.
Film Amadeus vás zaujme od první chvíle a nepustí vás. Baví vás, dojímá vás, informuje vás a při tom všem si uvědomujete, jak úžasná a nadčasová je hudba, kterou mladý génius stvořil už před více než dvěma sty lety.
Amadeus je jedním z filmů, na které je deset hvězdiček málo. Mile rád bych dal i víc.
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 16.10.2017
Michael Dudikoff
zná jen dva výrazy tváře. Prázdný, nebo zcela prázdný. Přitom se ale ještě snaží tvářit tak nějak, jako že všechno zná a ví. Herec je to mizerný, bojových umění téměř neznalý. Příběh je až srandovně naivní a přesto to všechno má nějaké své kouzlo, takže se na to dá i po letech koukat a člověka to baví. A fakt vám neřeknu proč, protože už fakt, že trénovaného ninju lze zneškodnit jednou dobře vyvedenou ranou je poněkud zarážející. Ale vem to čert. Dudikoff je sympaťák, ve filmu se to hezky řeže, co víc si přát.
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 16.10.2017
A ještě jeden díl...
Trojka Amerického ninji byla zmršená tím, že nám vzali oblíbeného Joe Armstronga a zacpali nám hubu druholigovým Davidem Bradleym. A abychom moc neremcali, jako parťáka mu dali tmavého Steva Jamese, který doprovázel hlavního hrdinu prvních dvou dílů.
Nefungovalo to, vznikl průměrný akční film bez jakékoliv jiskry.
A tak, když došlo na čtvrtý díl, producenti tak dlouho hučeli do Dudikoffa, až jim slíbil, že teda jo, že teda pár lidí zabije. Ale ne moc.
To se tedy povedlo, diváci byli lační vidět svého oblíbence, ale možná mohli producenti přidat pár dolárků i scénáristům. Aby nevznikl takový škvár, jako je Americký ninja 4.
Ten film prostě není dobrý. Ne, že by ty předchozí byly bůhvíjaké, ale stokrát nastavovaná kaše prostě už tak nechutná, jako ta první. V pětce už Dudikoffa nehledejte. I zoufalý herec má své limity.
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 30.12.2017
V roce 1994
tedy v době, kdy se čeští režiséři předháněli, kdo natočí větší škvár, protože měli pocit, že o tohle český divák stojí, přišel Vladimír Michálek s téměř uměleckým filmem, podle předlohy Franze Kafky.
Michálkovo dílo je stejně "divné", jako byla "divná" a nestandardní tvorba pražského rodáka Kafky. Spisovatele mnohem váženějšího ve světě, než v našich končinách.
Krom výpravy a atmosféry bych rád u tohoto snímku pochválil herecké výkony. Martin Dejdar byl výborný, jako téměř vždy, ale z výkonu Jiřího Lábuse doslova mrazilo. A to v nejlepším slova smyslu a také dostal zcela po právu Českého lva za mužský herecký výkon ve vedlejší roli.
Ne, Amerika není film, který byste chtěli vidět znova a znova, rozhodně ve vás ale něco zanechá.
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 7.1.2017
Konečně !!!
Už se mi zdálo, že kumšt napsat a natočit hezkou českou pohádku vymizel. Naštěstí tomu tak není.
To se sešlo pár moudrých hlav. A není náhodou, že sešly v České republice, zemi pohádkám zaslíbené. Konkrétně scénáristka Lucie Konášová a režisér Jiří Lotrando Strach a rozhodli se natočit na motivy pohádek Boženy Němcové, klasickou českou pohádku, plnou jemného humoru, krásných lokací, s neotřelým námětem, prostě takovou, jaké máme rádi...
A světe div se, ono se jim to podařilo. Anděl páně staví na kvalitním scénáři, výborných hereckých výkonech, dokonalé hudbě a tricích které jsou tak dobré, že nikterak neruší dojem z příběhu. Za mě velké nadšení a hlavně úleva...
Z čeho úleva ? Že někdo pochopil, že diváky baví, když herci nepřehrávají, nepitvoří se, nešišlají... Civilní projev všem hercům sluší a povyšuje celou pohádku na vyšší level. To samé se dá říci o tricích. Zatímco jiné pohádky nám nabízejí množství megatriků, abychom viděli, že producenti na to mají. když už si neumí koupit slušného scénáristu, v Andělu páně jsou kvalitní triky, ale v únosné míře tak, aby sloužili ději, nikoliv naopak.
Po několika zhnusených recenzích nových českých filmů, jsem tak konečně dostal možnost něco pochválit. A věřte, jsem za to strašně rád.
Díky Lotrando.
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 3.4.2012
Člověk musí chtě nechtě srovnávat "Anděly" se "Šifrou".Dle mého soudu Šifra mistra Leonarda mírně druhé dílko s Tomem Hanksem alias Robertem Langdonem v hlavní roli poráží. Více se v ní tlačí na pilu co se týče historie. Také téma Ježíše a tedy samých základů Křesťanství je třeskutější,než zápletka s Ilumináty. I napínavost "Andělů" je o něco menší,protože otrlý divák "rád" obětuje první čtyři oběti,hlavně když to nakonec dobře dopadne.Většina filmu se více než podobá našim branným hrám na pionýrských táborech,kdy jsme běhali sem a tam sháněli indicie,které nás dovedly k cíli. Stejně tak hlavní hrdina (opět s pomocí krásky) běhá po městě a řeší rébusy,nicméně jsem se stále nemohl zbavit dojmu,že vše stojí na vratkých základech. Stačilo,aby v průběhu staletí tohohle anděla trochu pootočili,tu vyměnili víko kanálu...a Langdon bloudí po Římě ještě dnes...
Ale to už jsem velký hnidopich. Mě tenhle film bavil a zejména překvapivý konec, jako diváka potěšil.
P.s. Můj oblíbený herec Ewan McGregor to málem dotáhl z feťáka přes rytíře Jedi až na papežský stolec,ale ty plameny si snad ani nezasloužil...
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 11.11.2017
Tady půjdu opět trochu proti proudu...
V poslední době jsem režiséra Zdeňka Trošku dost drsně kritizoval, ale tady bych udělal výjimku...
Myslím si, že Andělská tvář je poctivým filmařským dílem. Má skvělou kameru, výtečnou hudbu, zajímavý příběh...
A teď k tomu, co se nepovedlo.
Od dob Slunce, seno, Hoštice, kdy rodilý jihočech obsazoval do rolí své příbuzné, nebo známé, se Zdeňkovi Troškovi nedaří castingy.
Buď role získávají jeho soukmenovci (Jaroslav Šmíd-Doktor od Jezera hrochů, Václav Glazar-Kameňák 1-NEKONEČNO a další a další), nebo jeho oblíbenci, jako je exJasněnka Kuklová, které to upřímně řečeno víc sluší v roli děvek, něž princezen.
Kapitolou samou pro sebe je pan Pomeje, kterému v roli producenta snímek Andělská tvář doslova zlikvidoval život a to i proto, že nepochopil, že ho český divák nijak moc nemiluje,
Popravdě řečeno, jiný hlavní hrdina by nejspíš stál více peněz, ale přilákal by do kina víc diváků, než do kamaší oděný oplácaný "sympaťák" Pomeje.
Je to kruté, ale tak to prostě je.
Filmařsky nejlepší Troškův film tak nejenže nezabodoval na Českých lvech, kde toho roku prakticky neměl konkurenci, ale nezabodoval ani u diváků, kteří raději udrželi korunky v kapse a shlédli Troškův "přeletnadkukaččímhn? ?zdem" až v telce...
Je mi to líto.
Je mi to líto kvůli panu Troškovi, kterého mám rád jako režiséra i jako člověka, ale i kvůli českému filmu. Protože většina režisérů raději natočí rádoby vtipnou komedii, než opravdový poctivý biják.
Poctivý biják, jako je Andělská tvář od Zdeňka Trošky
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 19.5.2016
Zero
Zcela průměrný snímek o proměně zoufalky v ještě větší zoufalku.
Nejzajímavější v něm asi je, že herečka představující hlavní hrdinku tohoto životopisného filmu o nejprsatější světové zlatokopce, je ještě horší herečka, než ta, kterou představuje.
Režisérka Mary Harron nepřekročila (a ani se o to nepokusila) hranici své televizní kariéry.
Z průměru vykročil jen filmový manžel hlavní hrdinky v podání Martina Landaua.
Vidět... a zapomenout.
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 12.9.2014
bla bla bla
Otec:"Pojedeš se mnou domů!!!!"
Učitelka:"NE nikam! Zůstane tady a bude cvičit místo Podivínské."
Dcera:"...přece bys tati nezničil celou Spartakiádu..."
Otec:"No, když jí tady teda vážně potřebujete, tak to je v pořádku..."
Učitelka:"Já jsem tak šťastná, že dívky cítí s kolektivem..."
Bla bla bla. Absurdní doba dala vzniknout mnoha absurdním scénářům,které nám měly vsugerovat, že se vlastně máme báječně.
Anna sestra Jany není z agitek úplně ta nejhorší, ale perlou kinematografie se též nedá nazvat. Krom unylých dvojčat Holcátových, které hrají ve snímku jen proto, že jsou si jako vejce vejci, lze s úspěchem vypíchnout jen snad tradičně výborného Vladimíra Dlouhého, který už jako dítě dokázal svým výkonem zastínit mnohem zkušenější herce.
Film Anna sestra Jany je obyčejným příběhem, který bohužel vůbec nedokázal nic vytěžit ze záměny jednovaječných dvojčat. Vlastně se ani nedá říci, že je nudný. Deset vteřin po shlédnutí zapomenete, že jste jej někdy viděli...
Hodnocení: 3 / 10
Přidáno: 18.11.2015
Potenciál...
...mohla mít tahle věc slušný.
Ale to je tak všechno.
"Lidi mají fotbal rádi", řekl si autor tohoto pořadu. Když do toho přimícháme reality show a bude to moderovat kontroverzní osobnost, nemůžeme minout...
Jenomže minuli. Minuli tak jako Uli Hoeness v penaltovém rozstřelu v roce 1976 v bělehradském finále.
Co všechno je špatně? Všechno !!!
Především Franz Straka, poločech pologermán, je možná slušný showman, ale jako trenér se vyprofiloval do pozice krizového manažera. Což v jeho podání znamená, že dostane tým v krizi a rychle mu pomůže. Ve skutečnosti v žádném angažnmá nezůstal až do konce a týmy povětšinou v těžké krizi opouštěl.
Definitivně se u českých fanoušků odepsal tím, kdy jako kovaný Sparťan převzal trénování odvěkého a nesmiřitelného rivala Slavii. Což je něco podobného, jako kdyby jste nalezli Václava Klause na volební kandidátce KSČM. A to se neodpouští!
A samozřejmě tohoto jidášství si všimli i ti, kterým je rivalita S+S vcelku ukradená. Pan Straka se tak v českém fotbale zcela zprofanoval a nyní nám tu je předkládán ve své vlastní show.
To není dobrý začátek.
Dalším problémem je, že nemá to , co kuchař Pohlreich od pána boha obdržel. Vtip. A ten by se sakra hodil.
Co dál se nepovedlo? Dramaturgie.
Schema mělo být asi takové, že "slavný" trenér poradí s tréninkem, trochu hráče povzbudí a oni pak všechny smetou...
No, tak takhle to ve fotbale nefunguje.
Aby mohl mít Straka na tým nějaký vliv, musel by být s týmem alespoň pár měsíců. To, že jim poradí, jak se dělá rozcvička a protahování... To jim mohli poslat Olgu Šípkovou.
A ještě jednou k dramaturgii a scénáři. Straka se u týmů zjevuje tak nějak jak ho napadne. (asi když měl čas...).
Se všemi se pozdraví, fandí jim...a to je všechno.
Delší prostřihy ze zápasů s nějakým komentovaným průběhem? Nikoliv..
Kde nic, tu nic... Nuda, nuda šeď, šeď...
V díle , který nám byl puštěn jako první se děj alespoň opíral o místního trenéra, kterého mužstvo nenávidělo a který působil trochu jako Marťan...tedy aspoň něco.
V dalších dílech už tvůrci podobného magora nenašli a tak se ještě víc projevila zoufalost jejich počínání.
Už tak mizerný pořad se stal ještě horším, až nestravitelným.
Prima už nyní ví, že šlápla vedle a pořad přeřadila až za půlnoc, kde už nikoho moc nepohorší...
Další série se tak (alespoň doufám) nejspíš už nedočkáme.
A pan Straka by mohl jít dělat něco smysluplnějšího.
Třeba trénovat malé žáčky. Ti se ho nejspíš nebudou ptát kolik podrazů udělal, než dostal funkci hlavního trenéra, nebo jaký to byl pocit zradit několik milionů Sparťanů.
P.S. nejsem Sparťan, ale jsou věci, které se prostě nedělají, ať už máte jakkoliv pokřivený charakter.
P.S.2 ty tři bodíky dávám pouze za lidi, kteří fotbal milují a dávají mu hodiny a hodiny svého volného času.
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 3.1.2018
Koprodukční film
s panem "Šedým" v hlavní roli.
Asi jsem se, stejně jako mnoho dalších, obával, aby cizáci tuto hrdinskou kapitolu našich dějin totálně nezmršili.
Ale nestalo se. Film je natočen důstojně. Dobře hrají američtí herci a ti čeští jsou jim naprosto důstojnými patnery. Trochu rušivě na mě působilo obsazení Ciliana Murphyho do role Gabčíka. Ne snad proto, že by to zahrál špatně. Naopak, byl výtečný. Ale divák už ho má trochu zaškatulkovaného jako záporáka.
Ale to je detail. Jinak je vše v pořádku. Samozřejmě, režisér věnoval více prostoru přestřelce, než tomu bylo v české klasice, ale to je naprosto pochopitelné.
Hezké bylo, že se dokázal vcítit do pocitů a pohnutek civilních obyvatel a vyzdvihnout především jejich hrdinství.
To, že vycvičený voják dá všanc svůj život je tak nějak pochopitelné, ale když totéž učiní matka od rodiny, či duchovní, nezbývá než smeknout.
Atentát na Heydricha ukazuje v celé syrovosti a surovosti nejen absolutní zvrhlost nacistického režimu, ale především sílu ducha obyčejných českých občanů. A tak je to správné.
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 2.1.2011
... a tak jsem šel a koupil si film Apollo 13. A i když jsem ho viděl už asi po čtvrté,nelituju,že zakotvil v mé sbírce. Zase jsem ho shlédl celý,zase mě u něho mrazilo,zase jsem měl na konci v očích slzy. A na rozdíl od sousedního komentáře mi vůbec nevadí,že ve filmu nejsou efekty. Oni tam totiž nemají co dělat. Režisér totiž točil příběh,který se skutečně stal a právě to ,že efekty ,které ve filmu jsou jsou tak dokonalé,že je člověk při sledování filmu vůbec nezaregistruje a považuje je za samozřejmost dělá tenhle snímek opravdu výjimečným. Vždyt v kolika filmech vidíme herce ve skutečném stavu beztíže (ve Startreku si chodí po lodi,jako po obýváku-ano vím,mají umělou gravitaci). A přestože je film příběhem o skutečné události nepostrádá napětí,humor,i kvalitní gradování umocněné zářivým happy endem.
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 30.12.2017
Oproti
původnímu seriálu, který byl doslova vybroušeným diamantem, působí pokračování seriálu, jako přibroušený kus střepu z pivní lahve.
Kdoví čím to je, jestli tím, že byl příběh roztažen na dvojnásobnou délku, nebo tím, že všichni o třináct let zestárli, nebo snad tím, že dílko bylo točeno v uspěchané porevoluční době...
Těžko říci. Diváci se museli smířit, že už neuvidí pana Majera v podání geniálního Vladimíra Menšíka, že čaroděj Vigo umí skvělá kouzla, ale nemocné nohy si vyléčit neumí, že původní Arabela se na pokračování úplně vyprdla atd...
Prostě, od počátku bylo jasné, že kvalitám dokonalého originálu se nepůjde ani přiblížit. Což se nakonec stalo.
Ale abych jen nehanil. Stále se jedná o lehce nadprůměrnou podívanou pro celou rodinu. Kdyby se pokračování nejmenovalo po původní sérii a nekazilo jí jméno, bylo bv to pro všechny asi lepší.
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 25.12.2017
Pokračování
báječné pohádky "Co takhle svatba princi", už není tak dokonalé, ale to neznamená, že by snad bylo špatné. To opravdu ne.
Opět je tu hláškující komické královské duo Nárožný-Bohdalová. Princátko Miroslav Vladyka, majitel sametového hlasu a jediný, kdo si své party zpíval sám, Karel Černoch, Ivana Andrlová, nebo Vladimír Homer Bedrna, jako patolízalský komoří.
V pohádce oproti její předchůdkyni navíc přibyly exteriérové scény.
Opět tedy jde o kvalitní dílko, kterému jsem sice dal o puntík méně, ale to neznamená, že bych ho neměl rád.
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 21.7.2016
24+2
Čtyřiadvacet oficiálních bondovek plus dvě neoficiální, to už je něco, co si zaslouží nakopnout do zadku a trošku zparodovat.
No, ne že by se o to nikdo nepokusil. Například megatrapný Derek Flint v podání Jamese Coburna. Ale první, komu se podařilo Jamese Bonda (a že ho mám faakt rád) opravdu shodit je právě Mike Myers a je jeho Austin Powers. Například jeho dialog se synem Scottym, kde Dr. Zloun trvá na absurdní smrti tajného agenta, zatímco jeho syn argumentuje tím, že má prostě pistoli a normálně ho zastřelí, je prostě něčím, o co si bondovky dloooouho koledovaly.
Austin Powers na Jamesi Bondovi neparazituje, ti dva si dokážou vyhovět. Čím víc bude 007 hrdinštější a neohroženější, tím víc bude jeho alter ego zábavnější. Těším se na další díly...
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 25.12.2017
Nejsem nekritickým
obdivovatelem Petra Čtvrtníčka. Už se taky párkrát ztrapnil, až to brnělo.
Ale hlavní role v krátkometrážním seriálu, z produkce Streamu, mu sedla, jako prdel na hrnec.
Čtvrtníček ze sebe s lehkostí sype jednu hlášku za druhou a vyvolává v nás salvy smíchu. Tedy asi ne u lidi, kteří si z podobného autobazaru přivezli nějaký ten totální vrak. Ale všem se člověk stejně nezavděčí.
Podotknu zde podobnou myšlenku, jakou jsem napsal u seriálu Cosmo. Tento formát by si zasloužil celovečerní zpracování.