Cerven

Komentáře uživatele Charlie35

Charlie35

Charlie35 zprava

Napsat uživateli zprávu

oblíbený

Přidat uživatele do oblíbených

  

Řadit dle:   Názvu filmu   |   Od nejnovějších

Počet komentářů: 780
16 Bloků (16 Blocks)
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 2.11.2009
Role ošuntělých a   většinou přiopilých   policajtů - ztroskotanců,   kteří však v krizové   situaci ukáží své pravé   kvality, Bruceovi sedí   naprosto dokonalé a v tomto   filmu to opět dokázal. 16   bloků je povedený   krimithriller s velkou dávkou   drsného humoru, akce i   napětí. Velmi luxusně jsem   se bavil.
21 gramů (21 Grams)
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 19.4.2010
Trochu roztříštěné ale   jinak filmová lahůdka. Od   druhé půlky filmu, kdy se   mozaika začíná skládat   dohromady je to fascinující   podívaná. Skvělé herecké   výkony hlavních   představitelů, nejvíc však   Naomi Watts.
3:10 Vlak do Yumy (3:10 to Yuma)
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 9.7.2008
Pro milovníky westernů   naprostá lahůdka, pro   ostatní film, který určitě   zaujme. Zajímavým způsobem   a netradiční formou   zpracovaný western, který   stejně jako Muž proti   muži/Brosnan a Neeson/   pomůže oživit zájem   diváků o tento svébytný   žánr. Režie, herci, kamera,   hudba - všechno o.k. Má to   spád, téměř žádná   hluchá místa a nebýt   tradičně po americku   přehnaného finále, dal bych   90 %. Jinak 80 %.
Věrohodně zpracovaná   filmová rekonstrukce   dramatického zásahu   losangeleské policie při   bankovní loupeži Americké   banky. Dokumentárně laděný   film plný akce velmi dobře   vystihuje neskutečnou   brutalitu a cynismus dvou   bankovních lupičů, kteří   vyzbrojeni kalašnikovy a   doslova obaleni   neprůstřelnými doplňky,   stříleli bezhlavě po všem,   co se hýbalo. Paradoxně   jediní mrtví, kteří   zůstali po 44 minutové   brutální přestřelce na   bojišti, byli oni sami.
700 mil v sedle (Bite the Bullet)
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 20.2.2009
Richard Brooks umí točit   filmy (např. výborní   Profesionálové nebo Džungle   před tabulí) a 700 mil v   sedle se mu také povedlo.   Není to klasický western i   když to má všechny atributy   žánru, nicméně je to   kvalita. Jednoduchý děj, ale   napětí od začátku do   konce.
8 MM
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 28.11.2009
Vynikající krimithriller s   ponurou a děsivou   atmosférou, která se dá   místy doslova krájet. Jedna   z nejlepších rolí Nicolase   Cage, jehož civilní projev   je velmi sympatický. Žádný   superman prostě člověk z   masa a kostí.
800 mil po Amazonce (800 leguas por el Amazonas)
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 28.11.2009
Na svou dobu vzniku velmi   dobrá filmová adaptace   známé verneovky. Děj se   sice dost liší od   literární předlohy, ale i   tak se jedná o kvalitní   dobrodružný film.
Action Jackson
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 21.2.2009
Průměrný krimithriller,   jakých je tisíce. Ale   neurazí, dá se na to dívat,   neutkví však v paměti,   neboť je zaměnitelný s   mnoha jinými.
Adéla ještě nevečeřela
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 21.2.2009
Po Limonádovém Joeovi   další filmový skvost   tandému Jiří   Brdečka-Oldřich Lipský.   Tentokrát to není parodie na   westerny, ale na levné   šestákové detektivky s   Nickem Carterem, Leonem   Cliftonem a jemu podobných.   Perla, která se dá vidět   klidně jednou za rok.
Aféra Concorde (Concorde Affaire '79)
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 21.2.2009
Klasické kriminální drama   natočené tím starým,   skvělým, osvědčeným   způsobem, který i v dnešní   době obrovského rozmachu   digitální techniky,   rychlých střihů a pod.,   stále vyznívá jako   nejlepší, Jó, kde jsou ty   časy.
Aféra s náhrdelníkem (The Affair of The Necklace)
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 14.5.2009
Překvapivě nudný a   zdlouhavý historický film,   na který jsem se těšil, ale   po zhlédnutí jsem byl   zklamán, Škoda, potenciál   tam byl.
Agrese (L'agression)
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 21.2.2009
Francouzské kriminální   drama Agrese jsem sice viděl   naposledy tak před 20 léty,   ale pomatuji se, že to byl   dobrý film s velice dobrým   hereckým výkonem kdysi velmi   populárního Claude   Brasseura.
Aljaška v plamenech (On Deadly Ground)
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 21.2.2009
Velice solidní režisérský   pokus Stevena Seagala. I když   občas jsem se musel smát   některým filmařským   excesům, vyšel z toho Steven   Seagal se ctí. Rozhodně   lepší než herec a režisér   je Steven všestranný   kytarista.
Americký gangster (The American Gangster)
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 9.7.2008
Zdařilý mix gangsterského   filmu s policejním   thrillerem, kdy vyznění   filmu umocňuje pravdivý   příběh. Ridley Scott umí,   rozhodně se jedná o silně   nadprůměrný snímek.   Zajímavé rozuzlení s   pointou. 80 %.
Americký gigolo (American Gigolo)
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 13.12.2008
Velmi zajímavý film. Lidsky   dojemný. Přeměna   profesionálního gigola -   prostituta v lidskjou bytost,   kterou zasáhne láska k   ženě je dojemná. Richard   Gere dokazuje, že umí hrát   i hlubší psychologické   role. Doporučuji zhlédnout.   Dávám 8.
Anakonda (Anaconda)
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 4.11.2009
Dost nepodařený pokus o   zvířecí horor/thriler z   rodiny Čelistí. Zatímco u   Čelistí fungovalo všechno,   v tomto případě nefunguje   téměř nic, divák se   nebojí, spíše se nudí.   Škoda, chtělo by to   šikovnějšího režiséra.
Anděl spravedlnosti (Avenging Angel)
Hodnocení: 4 / 10
Přidáno: 17.3.2010
Velmi slabý televizní pokus   o western. Špatný scenář,   stupidní dialogy. Celkově   odfláknutý snímek. Ani   přítomnost Kevina Sorbo nic   nezachrání.
Angličan, který vylezl na kopec a slezl z hory (The Englishman Who Went Up a Hill, but Came Down a Mountain)
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 21.2.2009
Sympaticky roztomilá komedie   plná anglického humoru a   espritu. Po zhlédnutí této   příjemné podívané jsem   měl velice hřejivý pocit.
Antologie Beatles (The Beatles Anthology)
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 21.2.2009
The Beatles je fenomén,   který již historicky není   možné překonat. Byli první   a všichni, kteří přišli   po nich sbíraly jenom drobty.   Tato antologie v době, kdy   John a George spolu drnkají   na nebeském kúru, dostává   nebývalý duchovní a   ezoterický rozměr.
Antonyho šance
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 21.2.2009
Zajímavá sonda do života   mladých lidí v   normalizační době   tehdejšího Československa.   Vydařená záležitost v   době, kdy Vít Olmer uměl   točit kvalitu. Hudba Jiřího   Stivína zvedá kvalitu o   další bodík.
Apocalypto
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 17.12.2008
Svým způsobem ojedinělý a   vyjímečný film. Mel Gibson   nám opět ukazuje, že kromě   herectví ovládá mistrně i   režii. Téma jedince,   kterého okolnosti donutí   napnout síly až do   krajnosti, neboť je   mnohonásobnou přesilou   zahnán do úzkých, je   zpracované skvělým   neotřelým způsobem.   Kontrast čistoty prostých   pralesních indiánů s   vyspělou ale zkaženou a   zdegenerovanou civilizací je   podán velmi výmluvně.   Silně napínavé, skvělá   atmosféra, skvělý   zážitek. Výborný výkon   neokoukaného hlavního   přestavitele Youngblooda.   Další film, ke kterému se   budu vracet.
Appaloosa
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 17.6.2010
Dle mého názoru velmi dobrý   western, jehož kvalita   spočívá ani ne tak v akci   ale ve velmi kvalitních   dialozích, kterými jsem se   výborně bavil. Film   natočený klasickou metodou a   bez zbytečně krvavých scén   mne velice potěšil.
Arachnofobie (Arachnophobia)
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 21.2.2009
V záplavě pavoučích filmů   považuji za nejlepší   Tarantuli z 50. let a   Arachnofobii Franka Marshalla.   Gradující napětí je   velkým kladem filmu.
Archa neviňátek (Slaughter of the Innocents)
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 21.2.2009
Průměrný režisér James   Glickenhaus natočil velice   průměrný thriller, na   který po zhlédnutí snadno   zapomenete.
Arn (Arn – Tempelriddaren)
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 11.6.2011
Velkofilm to rozhodně není,   ale rozhodně to není   špatné. Celkovým pojetím   se tenhle snímek sympaticky   odlišuje od klasických   amerických spektáklů,   právě proto, že to točili   skandinávci. Dobrá   atmosféra.
Arséne Lupin kontra Arséne Lupin (Arsène Lupin contre Arsène Lupin)
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 3.12.2009
Vzhledem ke stáří této   komedie a s laskavým   přihmouřením oka jako   pamětník mohu říct, že to   nebyl až tak špatný film.   Matně si vzpomínám, že   jsem se hodně dobře bavil.
Avatar
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 3.2.2010
Jednička za speciální   efekty a počítačovou   animaci a tak s bídou trojka   za příběh. Standartní   scifárna, kterou si asi už   nepustím, nebť to není můj   šálek čaje.
Backbeat
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 22.2.2009
Nepochybně kvalitní pokus o   zfilmování zrodu   neslavnější rockové kapely   všech dob. Dost dobře   vybraní herečtí   představitelé hlavních   postav, zvláště v   případě Stephena Dorffa v   roli Stu Sutcliffa, podoba je   až zarážející. Solidní   muzika.
Balada o Alosaurovi (The Ballad of Big A)
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 22.2.2009
Fascinující snímek, stejně   jako všechny ostatní ze   série Putování s dinosaury.   Digitální technologie triků   umožnila téměř dokonalé   oživit prehistorické   obyvatele naší planety a to   je skvělé.
Balada o Cable Hoguovi (The Ballad of Cable Hogue)
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 30.1.2009
Jedná se spíše o   antiwestern s velkou dávkou   lyriky. Pro skalní   příznivce westernů to bude   spíše zklamání. Mě se to   líbilo hlavně díky   kvalitním hereckým   výkonům, krásné hudbě a   písním, ačkoliv některé   scény byly neúměrně dlouho   natahované, místy až   nudné. Až neskutečně   klidný film na to, že tohle   točil Sam Peckinpah, který   ve své době pobouřil   veřejnost svoji brutální   Divokou bandou.