Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 18.4.2023
Byť film ověnčený 3 Oscary a velkým množstvím nominací, mě poněkud zklamal. Technicky je na výši (zvuk), kamera je rovněž více než zajímavá, ale vlastní příběh mě nepřesvědčil a nepůsobil na mě příliš věrohodně. Zaujal mě ovšem vývoj hlavních postav, poté co svobodník Blake padne a jeho dominantní úlohu převezme svobodník Schofield a dotáhne splnění rozkazu.
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 29.8.2009
2001
Vizionářský film založený na myšlence vnější implementace a řízení vývoje života ve vesmíru nějakou jinou velmi vyvinutou civilizací. V době svého vzniku naprosto ojedinělý, i když tehdy i filmovými magnáty MGM nepochopený, mistrovský kus. Jeho sledování sice vyžaduje trpělivost, ale ta je bohatě odměněna. Střih, kdy kost vyhozená lidoopem do vzduchu se promění v kosmickou stanici podobného tvaru, je jedinečný. Jen bych rád upozornil některé kolegy-diváky, že kniha vznikla zpracováním scénáře - film byl tedy natočený dříve.
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 29.8.2009
2010
Film považuji za velmi zdařilé pokračování Kubrickova prvního dílu, má spád, přiměřenou zápletku. Vizuálně je modernější a vzhledem k trikovým možnostem věrohodný. Nepostrádá konflikt doby - rozporu politiky USA a tehdejšího SSSR, ale věrohodně jej překonává. V hlavní roli velmi dobrý Roy R. Sheider, v jedné z vedlejších rolich se objevuje i Jan Tříska.
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 29.3.2010
2012
Na tento film jsem byl zvědavý, dlouho jsem váhal ho shlédnout. Nyní vím, proč. Zápletka by i bez proroctví starých Mayů byla zajímavá. Nakonec o činnosti Slunce, přes veškerý pokrok, přece jen nevíme všechno. Jednotlivé efekty by byly také super. Jenže by vystačily asi na čtyři filmy – a mnohdy byly celkem nelogické a zbytečné, jen pro efekt. A souhlasím s názory předchozích diváků – celý svět byl v p----i a hrdinové (byť amatéři) zvládli kaskadérskou jízdu auty, pilotovali kdeco, uměli se potápět jak mistři světa (včetně dětí a budhistických mnichů), běhali jak atleti, cvičili jak gymnasti. Vždycky vždy všechno stihli, byť bylo 5 minut po dvanácté.. Trochu zklamání. Ale doma v klidu u kávy celkem dobré pokoukání.
(P.S.: 17.4.2015 - po několikerém shlédnutí musím změnit své hodnocení a posudek - ty triky jsou opravdu skvělé a zasluhují si pochvalu, ostatní v komentáři zůstává...)
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 9.3.2018
O důlním neštěstí v Chilské Attacamě v roce 2010 se dozvěděl celý svět. Rozsah pohromy a technickou náročnost záchrany horníků mi pomohl objasnit až tento film. Ono trefit malou záchranou kapsli v hloubce 700 m relativně tenkým vrtákem asi opravdu není jen tak, a tak lze záchranu všech 33 zavalených horníků považovat za skutečný zázrak. Film je udělaný věrohodně, zaujme nejen technickými detaily, ale i citlivým popisem pohnutek všech postav příběhu.
P.S.: V závěrečné rekapitulaci je uvedeno, že horníkům nebylo do dnešních dnů zaplaceno za filmová práva. Nevím, zda autoři tohoto filmu tato práva koupili.
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 3.12.2019
Odpočinkový film, který skutečně pobaví. Skvělý příběh a skvělé hlášky. Určité logické kličky u tohoto filmu není třeba hledat, jeho síla je jinde. Všichni aktéři i ve vedlejších rolích si zaslouží uznání. Rád se k tomuto filmu vracím.
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 31.10.2024
Nemohu říct, že by mě příběh nezaujal. Nicméně působí na mě velmi dost depresivně. Poukazuje na dosud nepříliš diskutovanou záležitost – co bude s umělými výtvory – androidy – pokud lidstvo zanikne. Druhou ošemetnou záležitostí je obdařit tyto výtvory citovou zátěží, která pak není naplněna nebo přímo zrazená, stejně tak jako sporné začlenění těchto umělých výtvorů do stávající fungující společnosti. Herecké obsazení a výkony jsou skvělé, Nicméně z celkového vyznění příběhu mám smíšené pocity, nehledě na poněkud problematckou délku s některými hluchými místy.
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 7.1.2013
Záznam monstrozního koncertu uspořádaného v areálu Doington Castle, respektive tzv. Castle Donington Park, 17. srpna 1991 v rámci festivalu „Monsters Of Rock“ a vydaný v roce 1992 původně na VHS, později (2003) převedeno na DVD a BD. Kapela v plné kondici nadchla přes 72 tisíc posluchačů a podala vynikající výkon. Jedinou výhradu k hodnocenému záznamu snad lze mít, alespoň co se DVD týká, je upravovaný zvuk. To je znát především na začátku DVD záznamu, pak nějaké problémy již znát nejsou. Podle některých informací byl originální zvuk zachován pouze na edici vydané v Brazilii, ale tento fakt a ani skutečnou kvalitu původního záznamu jsem si samozřejmě nemohl osobně ověřit, rovněž nemohu posoudit kvalitu na BD. Nicméně po čase se fanoušek AC/DC dostane do varu a nějaké chybky ve zvukovém záznamu snadno a rád přeslechne a během koncertu trvajícím přibližně 2 hodiny má možnost slyšet všechny jejich standardy, a to stereo nebo v 5.1 kvalitě. DVD je obohaceno o bonusy, mj. komentářem bratrů Youngových a diskografií kapely. Výborný zážitek pro všechny fandy rockové muziky a této kapely zvláště!
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 11.4.2013
Pekelné zvony zazněly nad River Plate
Pro fanoušky této skupiny zcela jistě nutnost. Ohromná dávka energie, kterou tito nestárnoucí rockeři přenáší i na své fanoušky, se opět projevila v plné síle. Skvělý zážitek poskytuje jak vlastní muzika zaznamenaná ve výborné kvalitě, tak i provedení záznamu a pohledy mezi nadšené diváky, z nichž většina musela utratit téměř měsíční plat, aby se koncertu mohla zůčastnit – a možná i proto si všichni tuto událost naplno užívají. Že je záznam sestříhán ze tří různých koncertů je poznat jen právě při pohledu na diváky. Ale vůbec to nepoznamenalo kvalitu záznamu, která je opravdu výborná. Kapela ve vrcholné kondici a super záznam. Brian Johnson, zpěvák kapely, v jednom ze svých interview k této události poznamenal, že „na tento koncert všichni moc vzpomínají, protože nikdy neslyšeli zpívat tolik lidí najednou. Lidé v Buenos Aires byli opravdu milí a na koncertu si umějí opravdu zapařit – ve vzduchu byla cítiti energie a mohutnej rockovej náboj …“. Na nahrávání měli talentovaný tým techniků, jak staré spolupracovníky, tak úplné nováčky. Na adresu zvuku Brian Johnson řekl, že je skutečně parádní a moc se mu líbí…. Stadion je na letové trase k místnímu letišti a tak se stane, že občas kolem prolétne obrovský boeing (na záznamu i v bonusovém dokumentu je tato skutečnost krásně vidět). Zpěvákovi to přiliš nevadilo, ostatní členy kapely to prý mírně znervózňovalo. Na záznam ale rachot prolétajících letadel neměl naštěstí žádný vliv – podařilo se ho absolutně eliminovat.
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 27.1.2025
Dle mého názoru dobrý film, který lze bez diskuzí zařadit do kategorie „Space Opera“. Skvělý námět s výborným obsazením je velmi pěkně technicky zpracován – můžeme se pokochat skvělými záběry. Jedná se o komorní, psychologický zaměřený film s filosofickým přesahem, s velmi pomalým tempem, které mu neubližuje.
Co ale filmu ubližuje, je řada naprostých a nelogických přešlapů. Prvním zádrhelem je úvodní pád z hranice atmosféry – skok z hranice stratosféry podnikl dobrodruh Felix Baumgartner v roce 2017, takže autoři filmu mohli být již poučeni o nutné výbavě. Scény útoku měsíčních pirátů nebo zmutovaných opic byly, řekl bych, nadbytečné. Vrcholem nesmyslu bylo ale „nastoupení“ do startující rakety – to se rovná stupiditě nejvyššího stupně.
Přesto ale nemohu říci, že by mě film nezaujal – především námětem a výkony herců.
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 5.2.2013
Adéle má vynikající hlas, který i pop song pozvedne. V jejím repertoáru jsou však především silné písně, které chytnou.
Trochu mě překvapil její poněkud „hrubší“ projev, hutně prošpikovaný výrazy „fuck“ či „fucking“, a místy dost nekultivovaný smích, ale co naplat – jakmile spustí, začne působit kouzlo jejího hlasu. I když v době koncertu na tom nebyla zdravotně nejlépe, na úrovni koncertu to znát příliš není. Záznam je výborně udělán a proto jako celek sprostředkovává posluchači/divákovi výborný zážitek jak z vlastního koncertu, tak i z jeho zákulisí.
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 18.3.2022
Aka „Špión, který mě miloval“ je desátou bondovkou, třetí s Rogerem Moorem a první po rozpadu producentského týmu.
Bond tentokrát bojuje proti megalomanskému miliardáři, který se ze svého podmořského sídla snaží ovládnout svět zprostředkovaným konfliktem velmocí, kterým unáší ponorky. Zdatně mu sekunduje pomocník Čelisti (aka Zub), zatímco po boku Bonda figuruje ruská agentka Aňa Amasová v podání Barbary Bach. Po delší odmlce a problémech s výrobou vzniklo pokračování Bonda, které se opět vyhouplo do čela nejvýdělečnějších filmů s tímto agentem. Je prvním, jehož původní hudba získala Oscara (Hamlish, Sager, zpívá Carly Simon).
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 5.4.2022
Ať si kdo chce, co chce, říká - pro Američany byly, jsou a budou protivníci vždy jen Rusové (případně post- sovětské národy), v dnešní době ještě Čína. A tak se tento film zařadil do řady podobných. V podstatě je to vše poněkud hloupé a naivní, ale akce je tam spousta a tak, nebude-li divák příliš přemýšlet o obsahu, pobaví se.
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 4.8.2010
BAT 21 je docela příjemný film. Údajně natočený podle skutečné události, hlavní aktér – podplk. Hambleton byl odborným poradcem, ale pro film je knižně zpracovaná událost značně upravená a sloužila spíše jako ideový základ. Pojednává o méně oslavované složce amerického letectva – o záchranných jednotkách, pátrajících po členech sestřelených letounů. Taktika a použití jednotlivých typů letounů v těchto akcích byla značně propracovaná a v tom je asi největší slabina tohoto filmu. Jednak zde létají některé verze vrtulníků, které ve Vietnamu použity nebyly, a záchranné jednotky (i když byly vystaveny značnému nebezpečí a zaznamenaly při těchto akcích značné ztráty) nesmyslně nenasazovaly své životy a nebyly hrdinnými kamikadze, jak to bylo ztvárněno v tomto filmu. Některé scény jsou technicky poněkud naivně zpracovány – let průzkumného letounu a jeho sestřelení v úvodní části filmu, znázorněné modely nebo počítačem, je značně nevěrohodné, nasazení stíhacích bombardérů, které mají ochránit podplukovníka Hambletona před zajetím je rovněž poněkud zvláštní – každý letoun má pod křídly dvě pumy, náletem způsobí minimálně dvacet výbuchů a pak odlétá s oněma bombama stále pod křídly. Na druhé straně je třeba ocenit nádherně nafilmované nízké průlety průzkumného letounu OV-2. Mezi hlavními hrdiny – podplk. Hambltonem (Gene Hackman) a kap. Clarkem (Danny Glover) se vytvoří přátelské pouto a film docela působivě popisuje situace a duševní stavy osamělého prchajícího letce skrze hustě obsazené nepřátelské území. Ve filmu jsou použity docela vtipné dialogy, především mezi kapt. Clarkem (Denny Glover) a jeho spolupracovníky. Odmyslím-li některé, možná spíše akademické výtky, je to docela poutavý a napínavý příběh, který zaujme.
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 26.7.2020
Jedná se o záznam skvělého vystoupení Arethy Franklin z roku 1972 (!), z doby, kdy natáčela eponymní gospelové live album „Amazing Grace“.
K osobnosti Arethy Franklin není co dodávat – titul „královna soulu“ ji bezpochyby naprosto oprávněně patří. V době natáčení alba a tvorby tohoto filmu byla ve skvělé formě a ještě nevyvstaly problémy s nahrávacími společnostmi. Pozice Arethy Franklin byla v té době naprosto neotřesitelná.
Film nebyl vydán pro určité problémy s autorskými právy. To bylo vyřešeno až po smrti této velké umělkyně. Nicméně film byl přijat relativně kladně, přestože se jednalo o prostý záznam koncertu v baptistickém New Temple Missionary Baptist Church v Los Angeles. Jenže hlavní part zpívá a na klavír doprovází Aretha Franklin.
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 8.8.2019
Film s perfekně navozenou depresivní, tajemnou atmosférou, kterou dokresluje i neutěšené prostředí, ve kterém se celý příběh odehrává a tajemné rituály woo-doo. Hlavní hrdina je postupně dotlačen k překvapivému poznání.
Mickey Rourke i Robert De Niro jsou skvělí.
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 29.8.2009
Apokalypsa
Film byl natočen podle novely J. Conrada „Srdce temnoty“, napsané koncem 20. století a odehrávající se v Africe. Nejde tedy o film o vietnamské válce ve vlastním slova smyslu, jako o studii duše a o duševních poruchách způsobených válkou, bez ohledu na to, kde se odehrává. Věřím, že ve skutečnosti se takové příběhy asi nestaly, ale tato studie zvrhlosti duše (a v podstatě všech zúčastněných) v zlomové situaci vykolejené výjimečností válečné situace, je jedinečná. Navíc doplněné nesmírně zajímavými vizuálními zážitky, především v případě nočních scén, a podmanivou hudbou. V úvodu má malou roli i Harrison Ford (jeden z mých oblíbenců)! Jedinečná záležitost.
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 20.1.2019
Jedná se v podstatě o nejúspěšnější sitcom. Mise Apollo 13 byla považovaná za největší výhru NASA. Není to sci-fi a přesto má podobný punc. Je to skvělá rekonstrukce této v podstatě nepodařené mise, která se ale stala jednou z legendárních. Všichni aktéři (herci) podali mimořádné výkony, ale za zvláštní zmínku bezpochyby stojí výkon Eda Harrise představující Gene Kranze – letového ředitele programu Apollo, takto jsem ho poznal ze všech záznamů letů Apollo, které jsem hltal.
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 15.2.2019
Abych pravdu řekl, nevěděl jsem, co od tohoto filmu mohu očekávat. A nyní nevím, kam jej zařadit. Mohu říci, že film je úchvatný svoji vizuální stránkou. Pro nepozorného diváka je asi obtížné sledovat plně soustředěný všech šest linií. Je to ale celkem nutné, protože jakákoliv nepozornost v průběhu 172 minut stopáže filmu vás odstaví na vedlejší kolej.
Ukazuje se, že základním rysem vývoje je neustálý boj o bohatství a moc – ať mezi jednotlivci, nebo celými skupinami lidí. A že jsou v každém tomto uskupení jednotlivci nebo skupiny, kteří jsou ochotni a schopni se utlačovatelům a všem formám utlačování či diskriminace postavit a v boji za svá práva nebo jen pouhé přežití obětovat i to nejcennější, co mají – tedy svůj život.
P. S.: nutno ocenit práci maskérů!
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 10.9.2019
Film kombinující prvky filmů „Já, robot“ a „Blade Runner“ (respektive téma povídek Isaaca Asimova „Runaround“ a Philipa K. Dicka „Sní androidi o elektrických ovcích?“), ale trochu je rozvádí dál. Nevím, kdo je autorem námětu, ale podobnost se nabízí. Film docela zaujal, je však poněkud rozvláčný a mnohdy příliš filosofující. Sice pronásledující parta (zaměstnanci pojišťovny, policie?) je poněkud podivná, film působí docela věrohodně. Za sebe mohu říci, že se mi docela líbil, možná díky výkonu Antonia Banderase.
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 31.3.2010
Avatar
Klasická sci-fi , která nezklame. Zápletka je standardní – konflikt uzurpátorů-kolonistů proti původním obyvatelům s cílem dobývání nesmírných pokladů. Děj postupně graduje v zásadní konflikt, zřejmý již na počátku. Co celý tento film řadí do jiné dimenze, je technologie 3D. Závěr filmu je poněkud naivní, ale neurazí. Je úžasné, kam dospěla počítačová technika a jaké možnosti skýtá. U trailerů a ukázek jsem měl obavy, jak výsledná animace dopadla, ale výsledek není špatný. Autoři fantazií opravdu nešetřili, i když někdy méně by bylo více ..
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 6.10.2018
Film sice má v tiráži napsáno mj. sci-fi film, ale to je třeba brát s rezervou. Spíše platí dvě první charakteristiky – rodinný a dobrodružný. A k tomu „dobrodružný“ by se hodilo doplnit „pro mladší teenagery“. Děj je opravdu prapodivný a některé reálie poněkud ztrácí logiku. Stejně tak závěr vlastně nemá, aspoň v tuto chvíli, řešení. Nicméně lidi jsou k sobě hodní a příroda je krásná.
Pro sobotní posezení s rodinou u kafe celkem ujde.
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 19.4.2023
Milý rodinný film s kriminální zápletkou. Všichni hlavní protagonisté jsou uvěřitelní a sympatiční. Nicméně ta duchařská záležitost byla asi celkem zbytečná. Ale pobavil jsem se a koukám zase .
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 9.3.2018
„Daleko na Západě žil chlapík, o kterým vám chci vyprávět. Chlapík jménem Jeff Lebowski. Teda, s tím ho milující rodiče vypustili do života. Ale jemu se to jméno moc nezdálo. Lebowski si nechal říkat Dude. Tam odkud jsem, by si tak nikdo říkat nenechal. Může to totiž znamenat i vůl!“
Film plný absurdních dialogů a scén je koncertem tří hlavních protagonistů Jeffa Bridgese, Johna Goodmana a Steva Buscemiho. Je to příběh ztroskotance, jehož jedinou vášní je snad bowling. A není to jen hlavní hrdina, kterému se ledacos vymyká z ruky, ale i parta neschopných lotrů, najatých na celkem důležitou práci – získat výkupné. Jenže se něco trochu nepovedlo … a příběh je komplikovanější, než se na první pohled zdálo!
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 30.1.2010
Battle of Britain
Dnes opět dávali v TV tento film, což mně konečně přimělo připojit se k ódám na něj. Je to až téměř dokumentární rekonstrukce jednoho z nejdůležitějších období začátku druhé světové války a zřejmě první skutečný velkofilm, který byl u nás promítán. Vedle osobního příběhu je dokonale zobrazen průběh bojů poslední výspy demokracie proti fašistickému Německu v počátku druhé světové války. Je otázkou, jak by tento film vypadal nyní, s možnostmi počítačové techniky. Autoři se bez této pomůcky museli obejít, shromáždili dostupné typy letounů, využili skutečnosti, že některé modifikace německých strojů ještě létaly v dostatečném množství aktivně ve Španělsku (upravené bombardéry He-111 a stíhačky Bf-109) a vytvořili autentické bojové scény. Je neuvěřitelné, že i když tento film vznikl dnes již více než před 40 lety (1969), je stále tak strhující. Některé drobné nonsensy lze přehlédnout (např., tak jako v řadě jiných filmů z této doby, se mnozí herci a komparzisté nenechali ostříhat dle stylu zobrazované doby apod.).
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 29.8.2009
Blade Runner
Oproti knížce je pochopitelně filmový příběh zjednodušený a děj „napřímený“ (stejně jako vynechaná či upravená myšlenka falešné policejní stanice vedené androidy). Nepodstatné peripetie a detaily jsou vynechány a základní myšlenková podstata knihy je uchována. Od první kapky neutuchajícího deště až po závěrečné titulky se jedná o jedinečnou událost. Skvělý námět je výborně zpracován a technicky zvládnutý. Herecké výkony, i když na první pohled minimalistické, jedinečně odpovídají rolím. Celkově depresivně ztvárněná vzdálená budoucnost, k takovýmto filmům nevyhnutelně patřící, je nakonec poněkud ozářena optimistickým koncem. Okamžik, kdy hlavní negativní hrdina android Roy Batty poznává, že je konec, a zachrání svého protivníka je velmi sugestivní. Osobně filmu nemohu vytknout žádnou závažnou chybu, celkový dojem podtrhuje vynikající Vangelisův soundtrack
P.S.: film vyvolává řadu otázek. Např. – není náhodou Deckard rovněž android (viz zanechané origami ve formě jednorožce, o kterém se Deckardovi zdálo a což vyvolává myšlenku implementovaných vzpomínek).
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 22.10.2017
Jsem fanda prvního dílu „Blade Runner“ (1982) a proto jsem byl na další díl velmi zvědavý. Srovnávání jednotlivých pokračování jsou vždy poněkud ošidná, ale tady se srovnávání pochopitelně přímo nabízí. A pro „Blade Runner 2049“ nedopadá vůbec špatně. Svět zabydlený vyspělými androidy další generace je zase o kus temnější a depresivnější. A i když je děj pozvolný, vtahuje nás do příběhu a 160 minut uteče jako nic. K jeho pochopení možná pomůže znalost původního filmu, na který se toto pokračování několikrát odkazuje. Nádherná vizuální stránka, rozšířená o nové „technické“ vychytávky, je doplněna skvělým a stejně temným soundtrackem - pod kterým jsou tentokrát podepsáni Benjamin Wallfisch a Hans Zimmer, a i v něm se najdou zakódované odkazy na předchozí film. A jakmile se na scéně objeví Harrison Ford, celý příběh dostává další rozměr, a není to jen nostalgií, a přes další peripetie dospívá k závěrečnému rozuzlení. Je otázkou, zda příběh zůstává otevřený …
P.S.: dát 1 - 3 body, tak to je slušnej úlet.
P.S.: 2: Měla Sean Young aka Rachel zelené oči? Řekl bych, že ne!
P.S.: 3: Nepřehlédnutelným faktem je i ˇčeská” stopa – na tvorbě efektů se mimořádně úspěšně podílela česká firma Universal Production Partners - UPP
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 26.3.2021
Film vyzařuje zájem autora/ú o danou problematiku. Shrnuje všechny zkušenosti údajných přímých kontaktů s mimozemšťany. Popisuje celkem přesně, možná až příliš sugestivně, pocity kontaktovaných. Celý příběh končí setkáním s mimozemšťany poblíž tzv. „Devil Mountain“ ve Wyomingu. Z dnešního hlediska se film může zdát zdlouhavý a naivní, akce Roye (Dreyfuss) přehnané – ale vše bylo tak v té době popisované.
Pro mě je nezapomenutelný nález Letky 19 v mexické pouští z úvodu filmu – to je ovšem klasika všech ufologů.
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 5.12.2010
Další porce dobré zábavy, vtipu, gagů a ještě lepší muziky. Každý, kdo ve filmu vystupuje, ten v blues, r@b, soulu, funky a dalších odnožích „černé“ muziky něco znamená. Škála skvělých muzikantů rozšířená a doplněná o výborného J. Evana Bonifanta coby 10letého Bustera. Dobrá zábava a lahůdka pro milovníky zmíněné muziky, která je k dispozici rovněž na soundtracku.
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 3.7.2013
Tento film mně skutečně zaujal svoji atmosférou. Bohužel nemám na to, abych mohl žít život kosmopolitního surfaře a tak jim tu svobodu tak trochu závidím. Tento film sice ukazuje i odvrácenou tvář tohoto pozlátka, ale nepočíná si nijak násilně. Možná je to i titulní hereckou čtveřicí. Film mám rád.