Z domova: Startuje letní BEST FILM FEST

Vydáno dne 10.07.2019 (165 přečtení)
Ne, o tradiční přehlídku pozoruhodných titulů za v podstatě symbolickou cenu nebudeme ochuzeni ani letos. 
Kina Lucerna, Atlas, Evald a MAT pořádají od 11. do 17. července tohoto rokuBEST FILM FEST,tedy týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů první poloviny roku 2019. Kinaři se rozhodli v době letních prázdnin potěšit své věrné fanoušky v podobě lístku do kina za jednotnou atraktivní cenu 69,- Kč za vstupenku. V červenci se uskuteční šestnácté vydání divácky oblíbené přehlídky, která probíhá vždy dvakrát do roka (zima a léto) a koná se od roku 2011.

Program BEST FILM FESTu je opět žánrově pestrý. Aby taky ne, když dramaturgy přehlídky byli sami diváci. Promítat se budou oscarové hity – soškami za Nejlepší film, Nejlepšího herce ve vedlejší roli a Nejlepší původní scénář oceněná Zelená kniha, dále Favoritka či fascinující dokument Free Solo o horolezci Alexi Honnoldovi, který sám a bez jištění zdolává respekt vzbuzující skály. Na programu jsou také hudební dramata jako filmový trhák (nejnavštěvovanější film v historii České republiky) o skupině Queen Bohemian Rhapsody či životopisná dramata Bolest a sláva Antoniem Banderasem v hlavní roli, eventuálně německé drama Nikdy neodvracej zrak, inspirující se příběhem Gerharda Richtera. Chybět pochopitelně nemůžou populární komedie Ženy v běhu nebo Co jsme komu zase udělali?. Na přehlídce je zastoupena také animovaná sekce. A to rodinným animovaným snímkem Jak vycvičit draka 3. Ke zhlédnutí budou ovšem i dobrodružné počiny Mia a bílý lev i Arctic: Ledové peklo.

Z českých filmů bude k vidění film Jiřího Mádla s názvem Na střeše a černohumorná Teroristka s excelující Ivou Janžurovou. Do výběru se dostalo i drama s mezinárodním obsazením Skleněný pokoj a taková Cesta do pravěku od vizionáře Karla Zemana přece vždycky potěší. Z nečeských za zmínku dále stojí Zraněná srdce, Věrní nevěrní, Všichni to vědí, Pašerák, Zrodila se hvězda, Zlo s lidskou tváří, Marie, královna skotská a komiksoví příznivci můžou znovu vyrazit na Avengers: Endgame. Kompletní program přehlídky najdete na webových stránkách přehlídky BEST FILM FEST a na webových stránkách jednotlivých kin:

www.kinolucerna.cz
www.kinoatlas.cz
www.evald.cz
www.mat.cz
www.bestfilmfest.cz

FOTO: bestfilmfest.cz
(Autor: Tomáš Kordík)
 

Kino

Recenze: Lví král Dnes

Disney přetváří další animovanou klasiku v celovečerní hraný, resp. v tomto případě celovečerní... celý článek

Skylink

Benátská! s Impulsem

Oslava hudby, lásky a radosti – tak Benátskou nazvali švédští Europe, kteří se na akci objeví v pátek 26. července a dle svých slov lákají na nezapomenutelnou... celý článek
 
Přidat na Seznam.cz
Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení

Copyright © 2003-2019, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Load: 0.058/0.032
Partneři:
Hyperreality.cz | Hyperslevy.cz | Hyperinzerce.cz | Bleskove.cz | IQport.cz | MODEMI.cz - vyhledávač módy