Cerven

Press: Doprovodný program festivalu Rock for People

Vydáno dne 23.05.2024
Sto dvacet hudebních show ke kultovnímu festivalu patří. A co dalšího ještě nabídne k nim? 

 


 

V termínu od 12. do 15. června 2024 se odehraje letošní festivalový ročník. Na ČT art a na Conference stage v Parku 360 u Hradce Králové bude jeho součástí téměř pět desítek nehudebních představení v podobě divadla, tance, poutavých přednášek, stand up comedy nebo filmových projekcí. Fanoušci a fanynky se můžou těšit na umělecký soubor Cirk La Putyka, který připravuje představení přímo šité na míru Rock for People, dále na africký soubor Fulu Muziki, který hraje na upcyclované hudební nástroje z odpadků, případně na covery známých rockových balad v podání Prague Philharmonia. A co legendární AZ kvíz live s moderátorem Alešem Zbořilem? Že by nebyl? Taky bude! V debatách se představí například Čestmír Strakatý se svým hostem, Jindřich Šídlo přispěchá se svým podcastem z produkce Paměti národa, Lukáš Hejlík se probere Listováním a Martin Bartkovský nabídne Reflexi Bruselu na téma 20 let Česka v Evropské unii.

O Stand Up Comedy se postarají Nikola Džokič a Big Daddy Mikky. Co se slam poetry týče, představí se Anatol Svahilec či Natálie Schejbalová aka Tady Tali. Doprovodný program je rozdělen do tří tematických okruhů – Art & Music, Talks a Theatre & Shows. První nabídne projekci hudebního dokumentu z dílny České televize, který nese název Hvězdy za železnou oponou. Střet generací zobrazí seriál Slyším poprvý, kde si české legendy a mladí umělci pouští navzájem songy. Dále se mohou návštěvníci a návštěvnice těšit na OPERAVE, tedy mezižánrový audiovizuální zážitek z produkce RUN OPERUN. A o přízeň se bude ucházet i několikrát oceněné estonské umělecké duo Puuluup.

Druhý okruh označený Talks uvedou na stage například CzechCrunch panel na téma Vodíkové budoucnosti lidstva a dojde i na zajímavou diskuzi novináře České televize Jakuba Szántó. Třetí okruh představí kromě souboru Cirk La Putyka třeba Stand Up Comedy pod taktovkou tváří Evropy 2 Arnošta Frauenberga, Nastyho, Vojtaana (Vyšehrad: Fylm). Tanečního workshopu na písničku od The Offspring se zúčastní hvězdy StarDance. Své zastoupení bude mít taky strašidelný Prague Fear House a známá Prague Burlesque Show.

Hudební lineup je již téměř finální. Hlavními hvězdami 29. ročníku Rock for People jsou headlineři nové doby a čerství držitelé Brit Awards, totiž nesmírně populární Bring Me The Horizon. Chybět nebude punk-rocková legenda The Offspring, která slaví 40 roků na scéně. Dorazí rovněž jedna z nejproslulejších elektronických kapel všech dob The Prodigy. A generaci Z potěší Yungblud. Headlinery doplní vždycky úžasná nespoutaná rockerka Avril Lavigne, frontman kapely Slipknot Corey Taylor v sólovém projektu, úderní metalisté Parkway Drive, vynikající Pendulum, domácí stálice Aneta Langerová nebo kapela Dogstar s hvězdným baskytaristou Keanu Reevesem. Oficiální afterparty Rock for People 2024 se uskuteční 17. června v brněnském klubu Sono.


VÍCE INFORMACÍ JE K DISPOZICI V TOMTO, TOMTO A TOMTO SPECIÁLU
NEBO NA OFICIÁLNÍCH STRÁNKÁCH FESTIVALU ROCK FOR PEOPLE
VSTUPENKY JSOU K DISPOZICI TADY


FOTO: rockforpeople.cz
(Autor: Tomáš Kordík)
 

Kino

Recenze: Mizerové: Na život a na smrt

Michael Bay (ano, TEN Michael Bay!) čtyřku znovu ani nerežíruje, ani neprodukuje, ale zato v ní má cameo, tak jako ve trojce... celý článek

DVD

Recenze: Muž Taiči

Keanu Reeves bude v polovině června 2024 se svou skupinou Dogstar na festivalu Rock for People. A my si připomeneme jeho dosud jediný režisérský... celý článek
Reklama
Reklama
Reklama