Cerven

Profil: Grace Kelly . . .

Vydáno dne 02.06.2014
. . . Grace, kněžna monacká.

Toužila prorazit v divadle, ale její poměrně slabý hlas jí to neumožnil.

 

Když v roce 1952 podepsala sedmiletou smlouvu se studiem MGM, dostala poměrně skromný plat 850 dolarů týdně.

 

Jako studentka divadelní fakulty hrála v reklamně na přípravek proti hmyzu. „Musela jsem se usmívat jako idiot a sprejovat jako ďábel,“ vzpomínala.

 

Její filmová kariéra trvala jen šest let a natočila během ní jedenáct filmů.

 

Odmítla roli v legendárním filmu V přístavu po boku Marlona Branda. Eva Marie Saint, která ji nahradila, za roli získala Oscara.

 

Sama Grace Kelly získala Oscara za roli ve filmu Country Girl z roku 1954. Největší favoritkou na zlatou sošku byla Judy Garland, nominovaná za film Zrodila se hvězda. V době předávání Oscarů byla Judy Garland v porodnici, kam se za ní vypravil filmový štáb, aby mohl na místě zachytit její reakci. Když ale dorazila informace, že vyhrála Grace Kelly, celý štáb se sbalil a Judy Garland neřekl ani slovo.

 

V roce 1955 pózovala jako první filmová hvězda bez make-upu, v přírodních kulisách, fotografu Howellu Conantovi na Jamajce. Výsledkem byla slavná fotografie Grace Kelly vynořující se z vody s mokrými vlasy, publikovaná na obálce časopisu Collier's.

 

Časopis Empire ji zařadil na páté místo nejvíc sexy hereček všech dob.

 

Jejím ikonickým módním doplňkem byly bílé rukavičky. I jinak už za svého působení v Hollywoodu zásadně nosila střízlivý, jednoduchý styl: rovné sukně, halenky, kabáty velbloudí barvy.

 

Zásnubní prsten, který dostala od knížete Rainiera, byl ozdoben diamantem o váze 10,47 karátů. Grace Kelly si s ním zahrála ve filmu Z nóbl společnosti.

 

Do Monaka dorazila s garderóbou čítající 80 kufrů.

 

Na jejích svatebních šatech pracovalo 30 švadlen po dobu 6 týdnů

 

Před svatbou musel její otec Jack Kelly vyplatit knížeti Rainierovi věno ve výši 2 miliony dolarů.

 

Její svatební šaty navrhovala kostýmní výtvarnice studia MGM Helen Rose.

 

Svatební ceremonii sledovalo v televizi na 30 milionů lidí.

 

Každá žena, která ji přišla navštívit v Monaku, musela mít na hlavě klobouk.

 

Kdyby knížeti Rainierovi neporodila dědice, Monako by, podle dohody s Francií, ztratilo nezávislost a stalo by se součástí francouzské republiky.

 

Oblíbila si kabelku Hermes, kterou nosila zejména během svého prvního těhotenství, aby s ní zamaskovala své rostoucí bříško před paparazzii. Módní dům Hermes ji na její počest pojmenoval Kelly bag.

 

V Hitchcockově filmu Marnie, který musela odmítnout, aby dostála svým knížecím povinnostem, ji nahradila Tippi Hedren.

 

V roce 1993 se stala první americkou herečkou, jejíž tvář se ocitla na poštovních známkách. Známky s její podobiznou byly vydány jak v Monaku tak v USA.

 

V roce 2007 se její portrét objevil na dvoueurových mincích.

zdroj: TZ Bontonfilm

(Autor: administrator)
 

Kino

Recenze: Mizerové: Na život a na smrt

Michael Bay (ano, TEN Michael Bay!) čtyřku znovu ani nerežíruje, ani neprodukuje, ale zato v ní má cameo, tak jako ve trojce... celý článek

DVD

Recenze: Muž Taiči

Keanu Reeves bude v polovině června 2024 se svou skupinou Dogstar na festivalu Rock for People. A my si připomeneme jeho dosud jediný režisérský... celý článek
Reklama
Reklama
Reklama