Press: Startuje BEST FILM FEST

Vydáno dne 11.07.2018 (496 přečtení)
Celkově se jedná už o osmý ročník úspěšné přehlídky. 
Volné seskupení čtyř artových kin v Praze: Lucerna, Atlas, Evald MAT pořádá od 12. do 18. července tohoto roku BEST FILM FEST –týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů roku 2018. Kinaři se rozhodli v době léta potěšit své věrné fanoušky v podobě lístku do kina za jednotnou atraktivní cenu 69,- Kč za vstupenku.
 
Program BEST FILM FESTU je opět žánrově pestrý, dramaturgy přehlídky byli sami diváci. Promítat se budou oscarové hity: vítězná fantasy romance o krásce a netvorovi Tvář vody, strhující životopisné drama Nejtemnější hodina a skvostná krimi Tři billboardy kousek za Ebbingem. Nechybí díla uznávaných režisérů, např. retro snímek oscarového Woodyha Allena Kolo zázraků. Diváci se můžou těšit napopulární komedie:černou komedii nabitou mistrným absurdním humorem Ztratili jsme Stalina či romantický, hvězdně obsazený snímek v čele s Diane Keaton Dámský klub. Na přehlídce je zastoupena také animovaná sekce: ze zahraničních snímků oscarový rodinný dojemný příběh Coco,pro dospělé diváky životopisný snímek S láskou Vincent oceněný jako nejlepší evropský animovaný film či loutkový Psí ostrov od kultovního režiséra Wese Andersona.
 

Opomenuty by neměly zůstat ani tituly Já, Tonya, Neznámý voják, Příslib úsvitu, Ready Player One: Hra začíná. Z českých filmůuvádíme tyto divácky oblíbené tituly: tragikomedii Tátova volha režiséra Jiřího Vejdělka, road movie Tlumočník režiséra Martina Šulíka, romantické drama Hastrman režiséra Ondřeje Havelky či poslední počin legendárního tvůrce Jana Švankmajera Hmyz. Na programu jsou rovněž dokumenty: pozoruhodný portrét politika z pera Terezy Nvotové Mečiar či fascinující snímek o naší krajině Planeta Česko dokumentaristy Mariána Poláka.
 
Kompletní program přehlídkynajdete na webových stránkách přehlídky BEST FILM FEST a na webových stránkách jednotlivých kin:
 
www.kinolucerna.cz
www.kinoatlas.cz
www.evald.cz
www.mat.cz
 
FOTO: CinemArt
(Autor: Tomáš Kordík)
 

DVD

Recenze: Ready Player One: Hra začíná

Třebaže si knižní předloha našla spoustu příznivců, její adaptace pro stříbrné plátno byla trochu ošemetná.... celý článek

Skylink

Dvě dekády Sexy Dancers

Roman Holý, Dan Bárta a Dara Rolins se společně vracejí na koncertní pódia. celý článek
 
Přidat na Seznam.cz
Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení

Copyright © 2003-2018, Filmová databáze s.r.o. (FDb.cz). Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Load: 0.059/0.03
Partneři:
hotel pro psy