';

Z domova: Dobrodružná komedie Ostrov dorazí do kin už v únoru

Vydáno dne 03.01.2023 (587 přečtení)
Janu Plodkovou můžeme aktuálně vidět v kinech ve Vánočním příběhu, ale už v únoru se představí v počinu, který má rozhodně velký potenciál.  

 


 

Jasně, ten měla i Prezidentka od stejného režiséra a dobře to nedopadlo. Ovšem Rudolf Havlík konkrétně s Jiřím Langmajerem už jednou do zahraničí vyrazil a byla z toho vynikající, leč bohužel nedoceněná Minuta věčnosti. Dalším „proti“ může být fakt, že na scénáři opět spolupracoval s Filipem Oberfalcerem, jenž mu pomáhal s lidovou komedií Po čem muži touží 2. Další „pro“ ale stojí za to, neboť se po Zatracených a Rodinném filmu potřetí stalo, že český film vznikal na území Thajského království. Ostrov se určitě nedá zaměnit s tímto Ostrovem, jelikož vypráví o jedné katastrofální dovolené, která pro její dva hrdiny skončila na opuštěném místě, zřejmě kdesi v Adamanském moři.

Ani tentokrát Rudolf Havlík nesáhnul pro nějak originální námět, jenže to ještě nemusí ničemu vadit. Rozhádaní manželé se nečekaně promění v trosečníky na tropickém ostrůvku, takže jim pro záchranu a přežití nezbývá nic jiného, než začít si znovu naslouchat a najít k sobě cestu zpátky. Příběh začíná v luxusním resortu, kam Alice (Jana Plodková) a Richard (Jiří Langmajer) konečně po letech vyrazili společně relaxovat. Šok přichází v momentě, kdy jí oznámí, že se chce rozvést. Alice chce ihned pryč, což bude možné pouze nákladním letadélkem, protože nic jiného neletí. Nicméně, podobně jako v Trosečníkovi, resp. Trosečnících či ještě lépe v Šest dní, sedm nocí, jaksi na místo určení nedoletí. Katastrofa je sice katastrofa, ale i tak se Alice rozhodne, že budou žít odděleně a rozdělí si ostrov na dvě poloviny, což je hodně vtipné! Nebezpečí však můžou číhat na každém kroku, což pro dva lidičky ze střední Evropy není dobrá zpráva …

Chtěl jsem se věnovat se tematice, která je mi nejbližší. Humor a dobrodružství. Vždycky jsem to chtěl dělat a postupem času, krok za krokem jsem se propracoval k tomu, že se mohu věnovat žánrům, které mám nejraději a Ostrov jsem si od začátku až do konce hýčkal. Natáčení v džungli a na plážích ostrova zní jako báječná dovolená, ale místo toho se dostavila nekonečná každodenní dřina. Nejenže jsme reagovali na proměnlivé počasí a jednou nás museli z ostrova doslova odtáhnout před gigantickou bouří, ve které jsme prchali na lodích, ale museli jsme se vyrovnat i s živočichy. Když strávíte na pláži půl dne, ničeho si nevšimnete, když tam jste ale měsíc ve dne i v noci, zjistíte, že divočina existuje i velmi blízko exotických resortů,“ prozradil režisér.

 


 

Pozor bylo nutné dávat především na gigantické a hodně jedovaté stonožky scalapandry, které se každé ráno objevovaly v táborech. „Jsou dlouhé až 40 cm, umí vylézt na strom a chytit si netopýra za letu. To jsem Janě Plodkové raději neříkal. Navíc jsem zjistil, že rády šplhaly právě na ten strom, pod kterým měla Jana trosečnický stan. Na pláži a v džungli se pohybují štíři, hadi, pijavice, obří pavouci, varani a všechny zajímá, co že to tam přijelo za lidi a co tam vlastně dělají. Museli jsme pečlivě odvážet každý den odpadky a dávat pozor, kam šlapeme a saháme. I přesto jsme se nevyhnuli několika velmi blízkým setkáním, na která nezapomenu,“ dodává k náročnému natáčení Rudolf Havlík.

Sama Jana Plodková přiblížila vlastní zážitky takto: „Byla jsem v Thajsku poprvé a naprosto mne tato země uchvátila, místní lidé, kultura, příroda. Celé natáčení a pobyt byl dárkem, o kterém jsem snad ani nesnila. Každé ráno jsem vstávala kolem šesté, ještě před natáčením, abych si užila prázdnou pláž a východ slunce. To bylo nesmírně nabíjející. Ve dni volna jsem si udělala výlet ke slonům, nebo jsme s holkama vyšlapaly 1237 schodů u Tiger Cave Temple. Každý den jsem vídala varany, opice a někdy i zoborožce. Jediným nebezpečným zvířetem byla velká červená housenka, která nám na pár dní odstavila od práce filmovou architektku Aničku. Díky skvělému thajskému týmu a lékařské péči se to zvládlo a my jen byli o něco víc obezřetnější.Ostrov, v tomto případě tedy dobrodružná komedie, u které si prý přijdou na své všichni, kteří rádi cestují, nebo mají jednoduše rádi dobrodružství a romantiku, tedy bude na stříbrném plátně k vidění od února.

TRAILER NA FILM JE K DISPOZICI TADY

FOTO: CinemArt
(Autor: Tomáš Kordík)
 

Kino

Recenze: Velké nic

Tvůrci komerčně nejúspěšnějšího českého dokumentu všech dob si tentokrát posvítili na koronavirovou... celý článek
 
Přidat na Seznam.cz
Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení