Vážení uživatelé, Seznam DVD je dočasně nedostupný. Na odstranění chyb se pracuje. Děkujeme za pochopení.
Vážení uživatelé, pokud jste si žádali o obnovu hesla v době 12/2020 - 2/2021 je nutné znovu požádat o zaslání hesla. Děkujeme za pochopení.
 
NOVĚ můžete filtrovat filmy a seriály také dle streamovacích služeb

Z domova: Svěrákovi natáčejí novou komedii

Vydáno dne 02.04.2021 (519 přečtení)
Den po svých pětaosmdesátých narozeninách začal Zdeněk Svěrák natáčet film Betlémské světlo, ve kterém si zahraje hlavní roli. 
Kvůli současným vládním nařízením musí být i Žižkovské divadlo Járy Cimrmana zavřené. A další knížka nazvaná Povídky a jedna báseň už fenomenálnímu Zdeňkovi Svěrákovi vyšla. Nic tedy nebránilo tomu, aby si na konto připsal další filmovou roli. „Film bude o hledání životní harmonie, o hranici mezi vyrovnaností a rezignací. A tohle těžké téma rozptylujeme humorem, stylizací a velkou nadsázkou,“ vysvětluje režisér Jan Svěrák, jenž se zároveň ujal i produkce a scénáře. Ten vychází z knižních bestsellerů Povídky a Nové Povídky Zdeňka Svěráka a je vyprávěný jako příběh o spisovateli, jemuž do běžného života vstupují postavy z vlastních povídek.„Hraju spisovatele Šejnohu. Ten člověk jako by mi vypadl z oka. Je jen o něco komičtější, než jsem já,“ prozradil autor předlohy.

Kameru bude mít na starosti držitel osmi Českých lvů Vladimír Smutný, který s Janem Svěrákem spolupracoval na všech jeho snímcích od oscarového Kolji. Pro doplnění, pod Obecnou školu, Akumulátor I. a Jízdu se podepsal F. A. Brabec, který s Janem Svěrákem udělal i několik reklam. Na natáčení zmíněného nízkorozpočtové počinuAňou Geislerovou se ale pohádali natolik, že bylo oběma záhy jasné, že společným projektům odzvonilo. A z kameramana F. A. Brabce se stal, Králem Ubu počínaje, také režisér.

 

Architektem Betlémského světla bude vždy precizní Jan Vlasák a o kostýmy se postará nesmírně šikovná návrhářka Simona Rybáková. Co se střihu týče, poprvé dochází ke změně. Místo legendárního Aloise Fišárka se totiž režisér rozhodnul pro dalšího člena rodiny, a tak oslovil svého syna Františka. V důležitých úlohách se vedle Zdeňka Svěráka představí jeho osvědčená kolegyně (Na samotě u lesa, Akumulátor I., Vratné lahve), vynikající herečka Daniela Kolářová. Dále nebudou chybět Vojta Kotek (Vlastníci) a Tereza Voříšková Ramba, která naslouchala pokynům cenou Akademie oceněného tvůrce už při vzpomínkovém projektu Po strništi bos.

Diváci a divačky se mohou těšit také na Ondřeje Vetchého, jenž v počinech Jana Svěráka skoro ani nemůže chybět. Dále na Vladimíra Javorského, dánskou herečku Patricii Schumann či Jitku Čvančarovou. Betlémské světlo se bude natáčet od konce března do května především v Praze. Kinopremiéra by se pod záštitou distribuční společnosti Bioscop měla uskutečnit v dubnu roku 2022. Koproducentem bude tradičně Česká televize. Společné filmy Zdeňka a Jana Svěrákových si pokaždé vyslouží díky svým kvalitám velikou pozornost. A není pochyb, že tomu tak bude i tentokrát.

FOTO: Biograf Jan Svěrák
(Autor: Tomáš Kordík)
 

DVD

Recenze: Apocalypto

Před týdnem jsme se zaměřili na Umučení Krista, takže nebude od věci si dát ještě jeden totálně skvělý film od... celý článek

Skylink

Hitlerova bitva s médii

O moci médií dnes nikdo nepochybuje. Dokonce se dnes v rámci jejich internetového prostoru mluví o kybernetické válce. celý článek

TV

Recenze: Ospalá díra

Před jednadvaceti rokama měl u nás premiéru tenhle vytříbený horor z dílny vizionářského Tima Burtona.... celý článek
 
Přidat na Seznam.cz
Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení