Speciál: Bonusová sekce filmu Birds of Prey (Podivuhodná proměna Harley Quinn)

Vydáno dne 06.07.2020 (551 přečtení)
Na co se můžou těšit příznivci krásné, ale výstřední komiksové hrdinky? 

 

Samotný film jsme si zrecenzovali TADY a víme, že sice nepřinesl nic vyloženě originálního, avšak očekávání rozhodně nezklamal. Povídání o bonusové sekci na Blu-ray můžeme rozseknout osmiminutovým videem nazvaným BIRDS OF PREY: BIRDS OF A FEATHER. Margot Robbie nám řekne, že Harley Quinn ji po Sebevražedném oddílu v podstatě neopustila a že se jedná o pro ni velmi osobní projekt. Ke slovu se dostanou scenáristka Chrisitna Hodson i režisérka Cathy Yan, pro kterou to byl teprve druhý celovečerák. I v dalších videích se představí rovněž Rosie Perez, Jurnee Smollett-Bell a Mary Elizabeth Winstead. Jde tedy hodně o ženskou perspektivu, což potvrdí i charakteristika postav, ačkoli řeč bude také o kameramanovi Matthewovi Libatiqueovi a zmínka padne rovněž o obdivované kaskadérské skupině 87eleven.

ROMANESQUE se zabývá hlavním sporákem Romanem Sionisem (aka Black Mask) v podání Ewana McGregora. Ten se oproti komiksové předloze se v charakteru trochu liší. Ve filmu je to výrazný narcis, který se vzteká a humor v jeho případě značí nebezpečí. Během těch pěti minut o něm stihnou promluvit i herečky, a zároveň dojde na hereckou improvizaci a naopak pečlivě vytvořenou výzdobu jeho útočiště. A LOVE, SKATE RELATIONSHIP se soustředí na závod na kolečkových bruslích, který byl hodně důležitý. Proč? O tom nezůstaneme neinformováni. Do popředí se dostanou kaskadérské kousky a jistě se dá souhlasit s tím, že je to „divoká jízda“.

 


 

GRIME AND CRIME se věnuje výpravě-dekoracím. Jednak Gothamu, který v Birds of Prey (Podivuhodné proměně Harley Quinn) vypadá opravdu jinak, než při předchozích návštěvách v bijácích o Batmanech či Jokerech. Zbytek z těch jedenácti minut strávíme v závěrečném panoptiku. Bude znovu zdůrazněno, jak důležitá je při výrobě filmu spolupráce, kór když má být všechno vystavěno z pohledu takto výjimečné hrdinky. SANITY IS SOOO LAST SEASON se zabývá kostýmy a módou, což jsou obory, ke kterým má pochopitelně hodně co říct jak nápaditá kostymérka Erin Benach, tak Margot Robbie. Tradičně si tvůrci i z tohoto pohledu kladli za cíl poctu komiksové předloze, ale současně s ní taky uspokojení diváků. A to se z hlediska kostýmů povedlo.  

WILD NERDS vypráví o tom, jak bylo záhodno držet CGI efekty při zemi. Tady nelze nezmínit šikovný způsob, jakým vznikla hyena Bruce (pojmenovaná po tom Wayneovic chlápkovi). Dále si přiblížíme explozi továrny a nastíněn bude kreativní proces při stříhání filmu. Ani v tomto případě nebudeme ochuzeni o GAGREEL, tedy sestřih přeřeků a různých legrácek, který ovšem není ani tentokrát žádná výhra. Alespoň, že se v jeho závěru dočkáme fajn říkanky. A to nejlepší na konec: po kliknutí na BIRDS EYE VIEW MODE, který nepostrádá české titulky, se nám přehraje celá 108 minut trvající podívaná s nejrůznějšími vychytávkami a s komentářem a s Margot Robbie, takže o Birds of Prey (Podivuhodné proměně Harley Quinn) máme možnost se dozvědět všechno, úplně všechno! A to se cení.

FOTO: Warner Bros.
(Autor: Tomáš Kordík)
 

DVD

Recenze: Šestý smysl

„Vídám mrtvé lidi/I see dead people.“ Jednoduchá věta, která se zařadila ke slavným hláškám... celý článek

Skylink

Hitlerova bitva s médii

O moci médií dnes nikdo nepochybuje. Dokonce se dnes v rámci jejich internetového prostoru mluví o kybernetické válce. celý článek
 
Přidat na Seznam.cz
Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení

Copyright © 2003-2020, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Load: 0.084/0.073
Partneři:
Hyperreality.cz | BigZoom.cz | Hyperinzerce.cz | Bleskove.cz | IQport.cz