Speciál: Bonusová sekce filmu Aquaman

Vydáno dne 01.09.2019 (280 přečtení)
Bonusová sekce filmu Aquaman rozhodně potěší. Tak jako samotný film. 

 

BECOMING AQUAMAN se soustředí v první řadě na Jasona Momou. Na chviličku se vrátíme do roku 2012, kdy začalo studio Warner Bros. na tomhle velkolepém projektu pracovat. Představitel hlavní postavy prozradí, jaké to pro něj bylo, když mu Zack Snyder oznámil, že tu roli dostal a jaké to pak bylo, když o tom nemohl dlouhou dobu nikomu říct. Samozřejmě dojde i na trénink, který předcházel natáčení. Celkem 114 dní trvalo, než James Wan zaznamenal všechno, co chtěl. Pro představu – je to cca čtyřikrát tolik, než bývá běžný počet natáčecích dnů na českém filmu. Jason Momoa se zároveň od začátku prezentuje coby ryzí „family man“. Manželka a děti jsou pro něj vším, a tak mu udělalo obrovskou radost narozeninové překvápko ...

GOING DEEP INTO THE WORLD OF AQUAMAN nás zavede do Aquamanova podmořského světa. Na fantasy bývá nejbezvadnější, že můžeme spatřit dosud neviděné. Třeba James Cameron na říši hluboko pod hladinou oceánů nedá dopustit, protože se tam stále nachází spousta neznámého a neprobádaného. Pro Aquamana bylo nutné všechno postavit a vymyslet (včetně toho, jak například obyvatelé Atlantidy jedí nebo co je v těch mořských hlubinách zdrojem světla), načež James Wan smysluplně podotkne, že se všeobecně traduje, že nejhorší je natáčení s dětmi a se zvířaty, ale nikdo se nezmiňuje o tom, jak náročné je pracovat na projektu, který se z velké části odehrává právě pod vodou.
 

Řeč bude dále o kostýmech, vizuálních efektech, kvůli kterým museli ILM přeprogramovat svůj software, i o praktickém natáčení. Nutné bylo taky postavit repliku města Erice na Sicílii, kde se odehrává zřejmě nejparádnější pasáž celého filmu. Ze záběrů z placu je znát, že James Wan přesně ví, co dělá a přesně ví, co chce. Ostatně potvrzuje to i další dokument nazvaný JAMES WAN: WORLD BUILDER. Po něm přichází THE DARK DEPTHS OF BLACK MANTA, kde Yahya Abdul-Mateen II promluví o tomto svém záporákovi. Dozvíme se o jeho původu a hlavně o zbraních, které používá.

HEROINES OF ATLANTIS nám má představit Meru a Atlannu, tedy postavy ztvárněné Amber Heard, resp. Nicole Kidman. No jo, jenže to jde v pěti minutách opravdu těžko. Jediné, co se dozvíme je, že druhá jmenovaná chtěla spolupracovat s Jamesem Wanem a James Wan chtěl spolupracovat s ní. Tak kdyby spolupracovat nechtěli, není pravděpodobné, že by třeba tuhle roli odmítla? VILLAINOUS TRAINING vypráví o krutém výcivku Patricka Wilsona (král Orm) a Yahyi Abdul-Mateena II. Jde o choreografii, o to, kdo by vyhrál, kdyby náhodou místo proti Aquamanovi bojovali proti sobě, a bude naznačeno, kdo je mrštnější a kdo spíše pouliční rváč.

Snad každá bonusová sekce nějakého komiksového spektáklu obsahuje nějaké to „sranda video“. A Aquaman v tomto směru není výjimkou. A MATCH MADE IN ATLANTIS se soustředí na přátelství mezi Jasonem Momoou a Amber Heard. Třebaže ona si hodně četla, zatímco on hrál na kytaru, jsou přirovnání k Hanovi a Leie. Hezké. Čtyřminutový ATLANTIS WARFARE chce přiblížit nové technologie, ale uteče tak rychle, že si asi ani nebudeme pořádně pamatovat, co že mělo být jeho účelem. CREATING UNDERSEA CREATURES nás podle názvu zasvětí do příšer, se kterými se setkáme. Pokud si během sledování zmáčkneme pauzu, můžeme si prohlédnout informace o těchto příšerách týkající se výšky, váhy a dalších zajímavých údajů. V některých případech pak NENÍ inspirace H. P. Lovecraftem čistě náhodná.

 


 

AQUA-TECH nám opět přiblíží nejmodernější technologie související s virtuální realitou. S jejich využitím ovšem vzniknul už Avatar. SCENE STUDY BREAKDOWN není o znovuobjevení kola, nýbrž o novém pohledu na kolo. Rozebereme si tři pozoruhodné scény. V jedné se sice mohl režisér vrátit ke svým hororovým kořenům, nicméně nás bude určitě především zajímat dechberoucí sekvence, která se odehrává na sicilských střechách. Líbivé bude vyprávění o KRÁLOVSTVÍCH SEDMI MOŘÍ (tj. Atlantis, Xebel, Rybáři, Soluňané, Poušťané, Hlubinní a Ztracený národ). O každém z království se dozvíme základní info, protože jinak by tohle video muselo pochopitelně mít více než sedm minut.

I tak ovšem potěší každého fanouška a každou fanynku fantasy žánru. A jako bonus moderuje Dolph Lundgren (aka král Nereus), stejně jako v bonusové sekci u dramatu Creed II. Neodpustí si narážku na Aquamana 2, protože jednička vydělala přes miliardů dolarů, což znamená, že příběh Arthura Curryho teprve začíná! Poslední ukázka nás měla ve zkratce připravit na Shazama!. Na rozdíl od něj Aquaman zase pozvednul úroveň kvality bijáků z DCEU, a jelikož je bonusová sekce dostatečně bohatá, určitě se vyplatí vlastnit tento film na Blu-ray.

FOTO: Warner Bros.
 
(Autor: Tomáš Kordík)
 

Skylink

Vidět a být neviděn

Nejsou-li svědci, není zločin. Jenže co když jeden svědek existuje a je to malý bezbranný kluk... celý článek
 
Přidat na Seznam.cz
Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení

Copyright © 2003-2019, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Load: 0.06/0.034
Partneři:
Hyperreality.cz | Hyperslevy.cz | Hyperinzerce.cz | Bleskove.cz | IQport.cz