Vážení uživatelé, Seznam DVD je dočasně nedostupný. Na odstranění chyb se pracuje. Děkujeme za pochopení.
Vážení uživatelé, pokud jste si žádali o obnovu hesla v době 12/2020 - 2/2021 je nutné znovu požádat o zaslání hesla. Děkujeme za pochopení.
 
NOVĚ můžete filtrovat filmy a seriály také dle streamovacích služeb

Ze světa: Ben Affleck se chystá znovu režírovat

Vydáno dne 24.01.2021 (465 přečtení)
Poprvé se pustí do projektu s nadpřirozeným elementem. A poprvé by taky měl být přístupný dětem. 
Už jako herec zanechal vcelku výraznou stopu v historii kinematografie, přestože zdaleka ne všichni diváci či filmaři mu můžou přijít na jméno. A přestože zdaleka ne na všechny jeho filmy se s radostí vzpomíná. Jenže patří mezi (stále ještě) hrstku vyvolených, kteří měli tu čest ztvárnit samotného Batmana! Spousta fanoušků se zděsila, když zjistila, že právě on se má v Batman v Superman proměnit v legendárního superhrdinu. Bruce Waynea a jeho alter ego by si měl po Lize spravedlnosti zopakovat minimálně ještě v samostatném Flashově bijáku. Každopádně budoucnost „Netopýřího muže“ je jinak spojována hlavně s Robertem Pattinsonem.

Jakmile se bostonský patriot vydal za kameru, začal teprve sklízet úspěchy. Gone Baby Gone a Město se hodně líbily. A následující Argo získalo hned tři Oscary, včetně toho za Nejlepší film. A protože bývalý manžel Jennifer Garner tento svůj snímek taky produkoval, může se pyšnit dvěma zlatými soškami. Tu první dostal za scénář k dramatu Dobrý Will Hunting, který napsal s kamarádem Mattem Damonem, s nímž zároveň založil společnost Pearl Street. Gangsterka Pod rouškou noci slibovala mnohé. I díky autorovi knižní předlohy Denisi Lehaneovi, a také díky obsazení, ve kterém nechybí Sienna Miller nebo Zoe Saldana. Jenže skutečnost zůstala daleko za očekáváním.

 


 

Coby režisér se tedy na pět roků odmlčel. Mezitím se dostavily problémy s alkoholem, které potkaly už nejednoho člena jeho rodiny. Nepříjemná zkušenost s alkoholismem mu paradoxně pomohla při ztvárnění kouče Jacka Cunninghama v Cestě zpátky, která šla v USA do kin krátce před vypuknutím koronavirové pandemie. U nás vyšla na Blu-ray, takže jsme ji viděli. Jako herec by se měl letos objevit v počinu Deep Water, a poté v nejnovějším titulu Ridleyho Scotta, kterým jako by se třiaosmdesátiletý tvůrce trochu symbolicky vracel na počátek svojí kariéry.

Ve výčtu projektů režírovaných Benem Affleckem pochopitelně nesmíme opomenout krátkometrážní frašku Zabil jsem svou lesbickou manželku, pověsil ji na hák na maso, a teď budu natáčet tři filmy pro Disneyho z roku 1993. Tak Jennifer Garner nezabil – pouze se s ní rozvedl. A na nic ji snad během těch společných roků nevěšel. Každopádně novinku Keeper of the Lost Cities bude skutečně natáčet pro Disneyho. Vychází z knižní série spisovatelky Shannon Messenger. Existuje tady potenciál stvořit po příbězích o Harrym Potterovi novou populární filmovou ságu, neboť knížek už brzy bude devět a začetlo se do nich přes dva a půl milionu čtenářů a čtenářek.

 


 

O čem to bude? O dvanáctileté holčičce Sophie, která zjístí, že má telepatické schopnosti. To u jejích vrstevnic obvykle nebývá zvykem, takže nepřekvapí, že se ukáže, že se nejedná o lidskou bytost, jelikož pochází ze světa, který koexistuje paralelně s tím naším. A to není všechno. Musí vypátrat, co to všechno má znamenat, a musí to vypátrat dříve, než někdo, kdo by všeho mohl zneužít. Tak malinko to zavání Zemí zítřka nebo dokonce propadákem V pasti času, ale nestrašme. Nicméně kdyby fantasy Keeper of the Lost Cities nezařídila, aby se jejímu režisérovi opět tleskalo, má v záloze další plány.

Jeden z nich ponese název Ghost Army a zanese nás zpět mezi nacisty. Dalším by měl být Witness for the Prosecution, který se – tak jako řada počinů před ním – inspiruje románem Agathy Christie. King Leopold’s Ghost se soustředí na povstání v Kongu (patrně během belgické nadvlády). McMillions bude vyprávět o podvodu s hrou McDonald’s Monopoly. A konečně se dostáváme k filmu The Big Goodbye, který vznikne podle knihy s podtitulem Chinatown and the Last Years of Hollywood. V něm se vrátíme do doby Nového Hollywoodu, kdy Roman Polanski natáčel Čínskou čtvrť. Plány smělé a hojné. A vzhledem k tomu, že Robert Rodriguez se asi bude v dalších měsících věnovat pokračování bijásku Můžeme být hrdinové, současně bohužel znamenají, že natáčení Hypnotica se s velkou pravděpodobností zase odkládá na neurčito.

FOTO: cinema.de
(Autor: Tomáš Kordík)
 

Speciál

Filmové klenoty: Divoká banda

„If They Move, Kill ‘em!“ / „Jestli se pohnou, zab je!“ Jenom o den mladší než Robert Altman (Buffalo Bill... celý článek

Skylink

Hitlerova bitva s médii

O moci médií dnes nikdo nepochybuje. Dokonce se dnes v rámci jejich internetového prostoru mluví o kybernetické válce. celý článek
 
Přidat na Seznam.cz
Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení