Speciál: Bonusová sekce filmu Aladin

Vydáno dne 09.07.2020 (238 přečtení)
Vedle Lvího krále u Disneyho přetvořili v minulém roce ještě jeden slavný animák. A co se o hrané verzi dozvíme z bonusů na Blu-ray disku? 

 

Podobně jako v případě zmíněného Lvího krále, také u Aladina se automaticky spustí dva TRAILERY. Jeden na Zlobu: Královnu všeho zlého, druhý potom na Ledové království II. A pak už můžeme zhlédnout třeba ALADINŮV VIDEOŽURNÁL: NOVÝ FANTASTICKÝ POHLED NA SVĚT. V něm byl představitel titulní role Mena Massoud pověřen natáčením svých různých postřehů, ať už se týkaly kostýmů, spoluhráčů a spoluhráček nebo koupání. Postupně se s ním totiž podíváme do města Agrabah, do Jeskyně zázraků, do oceánu/Pinewood Studios, do Jordánska a chybět nebude ani záznam z posledního natáčecího dne.

VYSTŘIŽENÁ PÍSEŇ „DESERT MOON“ je o písni, kterou ve stejnou chvíli zpívají Aladin i Jasmína, ale každý jinde. Úvod obstará skladatel Alan Menken. Ve videu nazvaném GUY RITCHIE: FILMOVÝ DŽIN se režisér nechá slyšet, že jakožto čerstvý (byť už předtím několikanásobný) otec chce natáčet rodinné filmy, a proto si nejvíce ze všech svých užil právě natáčení Aladina. Příležitost tedy dostal, avšak pak se znova vydal cestou zločinu a seznámil nás s Gentlemany. Promluví o specifikách natáčení v odlišné frekvenci, než je obvyklých 24 frameů za sekundu. A spolupracovníci i spolupracovnice si budou pochvalovat atmosféru na place. Třebaže má tohle video jenom nějakých pět minutek, rozhodně je z něj znát, že Guy Ritchie přesně ví, co dělá, a hlavně taky ví, proč to dělá.

PŘÍTEL JAKO JE DŽIN se soustředí na přípravu a přínos Willa Smitha, který si zahrál kouzelného džina. Přitom se vrátíme i do minulosti, abychom se podívali, jak Robin Williams namlouval stejnou postavu ve zmíněném oscarovém animáku. V případě nové verze si představitel bude pochvalovat volnost při hraní této osobitější postavy, zmíní výhodu svého hip-hopového zázemí, a rovněž se bude zabývat svým cílem uctít odkaz původního snímku i památku zmíněného oblíbeného herce, ale zároveň podotkne, že chtěl také přijít se zmodernizovanějším pojetím, což se zadařilo.

 


 

Vcelku tradičně nebudou scházet ani VYSTŘIŽENÉ SCÉNY. Z šesti by bývaly do finálního sestřihu pěkně zapadly dvě. ‚Andersův dar‘ je trochu delší, leč má docela vtipnou pointu. A u ‚Špatných přání‘ se teprve zasmějeme.  Nutno podotknout, že jelikož už během offline střihu bylo rozhodnuto, že zůstanou ve střižně „na podlaze“, nejsou v nich hotové CGI efekty. A to – jak už to tak bývá – rozhodně není nezajímavé. HUDEBNÍ VIDEOKLIPY budou tři, resp. dva a půl. Písničku Náš nový svět (A Whole New World) si totiž zpěvák Zayn zazpívá jak se Zhavií Ward, tak s Becky G., která svůj part zanotuje ve španělštině. Sama představitelka Jasmíny, tedy zjevně multitalentovaná Naomi Scott, pak ve svém působivém podání předvede náročnou písníčku Němá (Speechless).

No, a zbývají už pouze dvouminutové PŘEBREPTY. Ty mají být tuplem za odměnu, abychom se při sledování bonusové sekce na Blu-ray moli teprve pořádně zasmát. Jenže většinou není moc o co stát. Tady se mihnou všichni nejpodstatnější herci a všechny nejpodstatnější herečky, tj. Will Smith, Mena Massoud, Naomi Scott a Nasim Pedrad. Ovšem malinko pobaví akorát šilhání a hláška o „studentském filmu“. Extra materiálů určitě mohlo být více. Tím spíše, že na natáčení byla taková pohoda. Samotný film se však povedl. A to i přesto, že v některých ohledech nemá daleko k bollywoodské podívané.

FOTO: Falcon
(Autor: Tomáš Kordík)
 

Kino

Recenze: Havel

Kam jinam vyrazit na tenhle povedený film o prvním českém prezidentovi, než do pražského kina Lucerna, které je s... celý článek

Skylink

Hitlerova bitva s médii

O moci médií dnes nikdo nepochybuje. Dokonce se dnes v rámci jejich internetového prostoru mluví o kybernetické válce. celý článek
 
Přidat na Seznam.cz
Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení

Copyright © 2003-2020, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Load: 0.087/0.077
Partneři:
Hyperreality.cz | BigZoom.cz | Hyperinzerce.cz | Bleskove.cz | IQport.cz