Recenze: Hráči se smrtí

Vydáno dne 14.06.2019 (316 přečtení)
Podobně jako Pán prstenů nebo Hobit, také tento film vypráví o cestě tam a zase zpátky. 
I když samozřejmě v jiném významu. Na rozdíl od jejích pozdějších kamarádů-spolustudentů víme, že Courtney měla před lety nehodu, při které zahynula její mladší ségra. Teď čte knihy o posmrtném životě, protože se chystá s pomocí kamarádky Sophie (Kiersey Clemons) a kámoše Jamieho (James Norton) uskutečnit svůj adrenalinově zvrhlý experiment. Jednoduše chce, aby zastavili její srdce, minutku počkali, a zase ji nahodili. Chvíli to potrvá, takže se připojí i Ray (Diego Luna) a kočka Marlo. Strůjkyně celého nápadu o svém poletujícím, sexuálním i bioluminiscenčním zážitku básní, a tak si tenhle specifický trip vyzkoušejí taky ostatní s výjimkou Raye. Neopomenou se trochu hecovat, kdo vydrží déle.

Všichni jsou pak najednou chytřejší, ovšem na rozdíl od Lucy navíc pečou chleba a nedělá jim vůbec žádný problém hodně běhat. Když na to přijde, klidně naštvou na vzdělání náročnou matku tím, že si téměř před jejími zraky zasouloží. Nicméně záhy je začnou pronásledovat přízraky, jako tu holčinu z Neutečeš. Vypadá to, že vídají mrtvé lidi, jako ten klučina ze Šestého smyslu. Ale možná jsou to „jen“ jejich ztělesněné hříchy z minulosti či špatné svědomí, ze kterého bude třeba se nějak vykoupit, poučit a polepšit.

Musí se zmínit, že verzi z roku 1990 jsem zatím neviděl, ale troufnul bych si odhadnout, že bude hororovější (než například Lazarus Effect), neboť většina současných remaků – tedy nejen nedávné Přání smrti – je oproti originálu slabším odvarem. Tedy za předpokladu, že tihle Hráči se smrtí mají být skutečně remakem. V obou filmech se totiž objevuje Kiefer Sutherland, přičemž sám tvrdil, že se jedná více o sequel než o předělávku. Jeho postava má však jiné jméno, takže pakliže by skutečně mělo jít o pokračování, bylo by to ještě horší rozhodnutí.

Ač jsou na mobilních telefonech závislejší než Bajkeři, není žádná potíž si poměrně rychle vytvořit k postavám nějaký vztah, takže nám jejich počínání nebude lhostejné. Ellen Page a Nina Dobrev navíc vypadají skvěle, ale při těch souložích (které jsme tím pádem pro zápletku opravdu nepotřebovali) zůstávají oblečené. Spousta scén tu funguje, jak má a některé, kupříkladu ta v bytě Courtney při nahrávání selfie vzkazu, jsou velice povedené. Jinak to platí především pro první polovinu bijáku, kdy ještě není tolik vyzdvihováno to spojení s minulostí. Příběh ani napětí ale negradují, což vede k domněnce, že některé scény byly zřejmě vystřiženy. Pak alespoň mohly být zařazeny do bonusů na DVD, jelikož ta dvě videa toho mnoho neprozradí.

Hráči se smrtí
mají určitě pozoruhodný, nosný námět (hodný klidně televizního seriálu), nicméně s těmi nepravděpodobnými backstories zůstává nevyužitý. Občas se také hlavní hrdinové chovají celkem nelogicky a prazvláštně, čímž nemyslím pouze kvůli tomu, s čím si nahrávají nebo proto, že si neuvědomují, resp. nepřipouštějí, že všechno se odehrává pouze v jejich mysli, tudíž by těm nepřirozeným jevům mohli vcelku účinně čelit. Ve finále se nechce příliš věřit tomu, že tento projekt napsal Ben Ripley, scenárista skvělého Zdrojového kódu. Není holt sci-fi jako sci-fi.

FOTO: Falcon
Hodnocení autora: 5/105/105/105/105/105/105/105/105/105/10
(Autor: Tomáš Kordík)
 

DVD

Recenze: Motýlek

Pro upřesnění, nebude řeč o výborném filmu Franklina J. Schaffnera se Stevem McQueenem a Dustinem Hoffmanem, nýbrž o dva roky... celý článek

Skylink

Autobusem na výlet

Vydejte se na cesty po krásách českomoravských krajin. S cyklem Autobusem na výlet se nově vydáte i do Jižních Čech či Jeseníků. celý článek
 
Přidat na Seznam.cz
Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení

Copyright © 2003-2019, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Load: 0.057/0.031
Partneři:
Hyperreality.cz | Hyperslevy.cz | Hyperinzerce.cz | Bleskove.cz | IQport.cz | MODEMI.cz - vyhledávač módy