';

Minisérie Iveta od 6. května exkluzivně na Voyo

Vydáno dne 06.05.2022 (1024 přečtení)
Ve třech pětačtyřicetiminutových dílech se vrátíme zpátky do dnů, kdy se začala naplno rozzařovat hvězda Ivety Bartošové. 

 


 

O letošním posledním dubnovém týdnu uplynulo osm roků od smutné skutečnosti, o které informovala snad všechna média. Teď oblíbená česká zpěvačka znovu ožije na Voyo, a to v projektu, který byl původně plánován jako celovečerní film, nicméně nakonec se tvůrci rozhodli, že bude lepší zvolit formát, který umožní ještě ucelenější pohled na události z jejího života, který se bohužel ani v první polovině 80. let neskládal výhradně ze šťastných okamžiků. Uvedené přitom nemá spojitost jen s tehdejším režimem, jelikož minisérie Iveta se chce soustředit především na svou titulní hrdinku, méně už na nepříznivou politickou situaci.

 


 

Začínáme ještě v Beskydech, odkud vedla cesta přes dětské sbory a pěvecké soutěže až k setkání s Petrem Sepéšim, který byl v podstatě tím jedním, kdo vůbec nepochyboval o jejím výjimečném talentu, jaký ji dovede k řadě profesních úspěchů. Když pak společně nazpívali legendární duet Knoflíky lásky, dali mu všichni za pravdu ... Režisér Michal Samir nechtěl ponechat nic náhodě. Během velmi poctivých příprav studoval archivní materiály, případně promlouval nejen se zpěvaččiným synem Arturem a její sestrou Ivanou, ale zároveň se vyptával lidí na ulici, jejichž pohled na Ivetu Bartošovou byl pro komplexnost této minisérie také důležitý.

V hlavní mužské úloze se představí Vojtěch Vodochodský. Mezi českými herečkami se ovšem v současnosti vyskytuje snad jenom jedna jediná, která vedle svojí profese skvěle ovládá i zpěv a která je navíc rodačce z Čeladné i fyzicky podobná. Anna Fialová patří obecně k nejvíce obsazovaným. Na Voyo ji můžeme rovněž vidět v minisérii Guru a v dramatu Bella Mia. A co prozradila o Ivetě? „Tahle role už vyžadovala poctivější přípravu. S režisérem i s Vojtou jsme věnovali dost času zkouškám a nakoukávání si postav Ivety a Petra.“ Zmíněná jména v obsazení doplní například Alena Mihulová, Igor Chmela, Miroslav Hanuš, Robert Mikluš a Eliška Křenková.

FOTO: Archiv TV NOVA
(Autor: Tomáš Kordík)
 

Kino

Recenze: Top Gun: Maverick Dnes

V době remaků, prequelů a sequelů si odpovědné osoby (v tomto případě v čele s Tomem Cruisem a věhlasným producentem... celý článek

Skylink

Hitlerova bitva s médii

O moci médií dnes nikdo nepochybuje. Dokonce se dnes v rámci jejich internetového prostoru mluví o kybernetické válce. celý článek
 
Přidat na Seznam.cz
Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení