Speciál: Bonusová sekce filmu Mission: Impossible – Fallout

Vydáno dne 02.08.2019 (200 přečtení)
Zatím poslední část z populární série měla premiéru přesně před rokem (navíc se teď hodně mluví o pokračování Top Gunu rovněž s Tomem Cruisem). Tak se podrobněji podíváme, co obsahuje Blu-ray disk. 

 

V krabičce najdeme dva – jeden s filmem a druhý s extra materiály. Na obalu si můžeme přečíst lákavou informaci „více než 60 minut bonusů.“ Pocitově bychom tedy řekli, že to možná ani tolik není. Ale začněme STORYBOARDY, kde najdeme do detailů rozkreslené čtyři nejkomplikovanější sekvence – honička v Paříži, přepadení pod mostem u řeky, střechy v Londýně a helikoptéry v závěru. Nechybějí popisky o tom, co na obrázku daná postava právě dělá nebo co říká, eventuálně jaké vybavení bude potřeba k danému záběru.

Na těchto storyboardech si člověk uvědomí, jak je skvělé, že ať tam scenáristé napíšou cokoliv, tj. jakkoliv drahého a náročného, stejně se to realizuje. V THE ULTIMATE MISSION nadšeně vypráví Tom Cruise i další herci o práci na Falloutu. Ke slovu se dostanou další herci a herečky a dojde na to, že byl kladen důraz na natáčení v reálu, nikoliv před greenscreenem. A naťuknou se kaskadérské kousky, které jsou díl od dílu čím dál náročnější. V závěru pak představitel Ethana Hunta, jenž se nikdy nenechává zastupovat dablérem, prozradí, že také díky tomu adrenalinu je „závislý na filmech.“

FOOT CHASE MUSICAL BREAKDOWN je pětiminutové video, ve kterém skladatel Lorne Balfe popisuje hudební doprovod londýnské honičky po střechách, která začíná v kostele. Žestě, smyčce, syntetizátory, piáno … A jak umě všechno poskládal dohromady. Aby ne, když se učil u Hanse Zimmera (tuto skutečnost se z bonusové sekce nedozvíme). DELETED SCENES MONTAGE představuje za jiného hudebního doprovodu scény, které se (celé) do finálního sestřihu nedostaly. Je možné zvolit komentář režiséra Christophera McQuarrieho a střihače Eddieho Hamiltona.

 


 

Režisér, ostatními přezdívaný McQ (neplést s McG), se nechá slyšet, že nevěří na prodloužené verze – film je prostě hotový, když jde do kin a netřeba dalších úprav. To je rozhodně fér! Zároveň dodá, že teprve ve střižně kolikrát zjistí, že některé záběry či dokonce scény nejsou pro vyprávění příběhu potřeba (včetně momentky Ethana a Ilsy u mostu, která měla původně být finálním záběrem). Zároveň docela překvapí tím, že scénář dopisoval v době, kdy už se natáčelo. U hollywoodských bijáků se to stává, leč nebývá to standardní a nejen já tvrdím, že to není dobře.

BEHIND THE FALLOUT nabízí sedm videí. První nese název Light the Fuse a během jedenácti minut v něm promluví herci včetně Michelle Monaghan, ovšem řeč bude taky o zlomeném kotníku Toma Cruise, který rozhodně neriskuje tolik, jak to na první pohled může působit. Dozvíme se, jak dlouho se ve skutečnosti natáčelo, a že se natáčelo na film, na digitál i na speciální IMAX kamery. Tom Cruise řekne, že série je hodně populární, takže nechce zklamat fanoušky a diváky nechce ošálit triky, proto se nepoužívá CGI. McQ se po Národu grázlů opět posadil na režisérskou židli, což se stalo v rámci ságy Mission: Imposisble poprvé. Prý se mohl vrátit i proto, že s Tomem Cruisem dokáže po celou dobu držet krok.

Top of the World je název dalšího videa. Soustředí se na HALO Jump, neboli skok z letadla, jenž byl proveden tak jako nikdy předtím. Díky vyprávění všech zúčastněných (kameramana Craiga O’Briena a koordinátora kaskadérů Wadea Eastwooda nevyjímaje) zřejmě zpětně doceníme, o jak obrovsky náročnou sekvenci se jedná. Ostatně takových najdeme ve filmu více. Na závěr bude zopakována Tomova hláška o „závislosti na filmech.“ Tady použita v nepatrně jiném kontextu. Mimochodem letos sedmapadesátiletý herec by zároveň mohl být i pomocným režisérem, jelikož při své oddanosti projektu o něm evidentně ví první poslední. A když k tomu připočteme ty kaskadérské kousky, rozhodně zaslouží obdiv. Ať už se v osobním životě věnuje čemukoliv.

The Big Swing – Deleted Scene Breakdown nás zavede do Grand Palais v Paříži za kaskadérským kouskem prováděným ve výšce pětatřiceti metrů nad zemí. I tady vynikne důležitost týmové práce při natáčení filmu. A zároveň začnou docela dost iritovat krátké prostřihy na mluvící tvůrce, protože chceme dávat pozor na to, co říkají, ale současně je dobré vědět, kdo to říká. A jméno se prostě nedá na první dobrou přečíst. Co na tom, že máme v ruce dálkový ovladač. Rendezvous in Paris zmiňuje krátkometrážním filmeček, který se stal do značné míry inspirací pro onu honičku. I když režisér „rád nechává lokaci, aby diktovala akci.“ Lidé z vedení hlavního města Francie dali tvůrcům Mission: Impossible – Fallout de facto volnou ruku, takže tam mohli natáčet celkem dva měsíce i do detailu propočítanou pasáž u Vítězného oblouku.

 


 

A po několikáté tady zazní „Only Tom Cruise can do it,“ neboli „Tohle dokáže jedině Tom Cruise.“ The Fall je o pádu na vrtulníku, po kterém jeden ze členů štábu lehce zpanikařil a do vysílačky prohlásil, že ho hlavní hvězda série nepřežila. Jenže ona tenhle pád na náklad při nepříznivém počasí ve skutečnosti nejenže přežila, ale dokonce ho natáčela vícekrát, a pak si ještě vymyslela složitý manévr s helikoptérou, kterou se naučila pilotovat teprve nedlouho předtím. Pilotovat letadlo je údajně něco docela jiného. The Hunt is On se zabývá celou helikoptérovou sekvencí na Novém Zélandu, kde se na filmaře přišli podívat i Maorové. Video je zakončeno krátkou, ale výstižnou konverzací mezi McQuarriem a Tomem Cruisem.

Cliffside Clash nás zavede na skálu Pulpit Rock v Norsku, na které si štáb postavil v podstatě městečko pro 150 lidí, kteří se sem mohli dopravit pouze vrtulníky. Všechno se muselo podřídit nejen vrtošivému počasí a světlu, ale také bezpečnosti Toma Cruise a Henryho Cavilla. Ani ne tak samotný film, jako tyhle bonusové materiály pořádně navnadí na další dvě ohlášené části, z nichž ta první půjde do kin v roce 2021. Dost lidí, kteří na tomto dílu pracovali, často použijí slova nemožné/nesplnitelné/nerealizovatelné. A přesto se všechno (také díky štábu, který by prý „dokázal i dopravit člověka na Měsíc!) podařilo. A právě o nesplnitelných misích tahle série přece je!

FOTO: CinemArt
(Autor: Tomáš Kordík)
 

DVD

Recenze: Hell Fest: Park hrůzy

I slasher je subžánr, na který se dá koukat v kteroukoli roční dobu. Tenhle navíc produkovala Gale Anne Hurd, bývalá... celý článek

Skylink

Gordon Ramsay: Do neznáma

Světoznámý kuchař a držitel Michelinských hvězd, Gordon Ramsay, na své gastronomické výpravě naservíruje pořádnou, dobře propečenou porci dobrodružstv... celý článek
 
Přidat na Seznam.cz
Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení

Copyright © 2003-2019, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Load: 0.064/0.039
Partneři:
Hyperreality.cz | Hyperslevy.cz | Hyperinzerce.cz | Bleskove.cz | IQport.cz | MODEMI.cz - vyhledávač módy