Vánoce

Voyo filmy jsou TOP!

Vydáno dne 16.10.2023
Tři české komedie, které byly nedávno úspěšné v kinech, je už teď možné si díky Voyo přehrát i v pohodlí domova. 
PŘÁNÍ K NAROZENINÁM

 


 

Film, který navazuje na Přání Ježíškovi (na Voyo pochopitelně rovněž k dispozici) prakticky jenom díky stejným tvůrcům. Jinak vypráví o mámě Líbě, která chce, aby při oslavě jejího životního jubilea byli přítomní pokud možno všichni členové rodiny. Syn Petr po telefonu vzkáže, že nebude moct dorazit, což matku motivuje k tomu, aby za ním s ostatními vyrazila. Ten na vzniklou situaci zareaguje tím, že trochu pozmění reálné mezilidské vztahy, načež události naberou nečekaný vývoj … Prání k narozeninám je pohodová letní komedie plná těch nejlepších českých herců a hereček, kteří ztvárňují postavy, jejichž počínání nám nebude lhostejné, zavede nás na rozličné líbivé lokace a hlavně v zamračených podzimních dnech dozajista zvedne náladu.


BUĎ CHLAP!

 


 

První tři díly pro Voyo natočené minisérie Iveta se setkaly s velkým úspěchem, a tak se režisér Michal Samir mohl pustit do celovečerního filmu určeného pro kina. Nepřekvapivě si vybral komediální žánr a jako nadstavbu přidal v menší míře ten dobrodružný. Hlavnímu hrdinovi Pavlovi už táhne de facto na padesát a je to hodný kluk, co žije pořád s mámou. Není to ale úplný břídil, takže se mu podaří se po letech sblížit s kamarádkou z dětství. Ona by třeba i měla zájem o trvalý vztah, jenže chce chodit s pořádným chlapem, což se dá zajistit patrně jediným možným způsobem: Přihlásit se na kurz v Tatrách, jehož zakladatel vypadá, že je drsňák každým coulem … Buď chlap! je film, jaký sází na divácky vděčné téma, které navíc znovu podporuje kvalitním obsazením v čele s Ondřejem Sokolem, Jakubem Prachařem a Terezou Ramba. S touhle oddychovou se rozhodně dá strávit celkem příjemný večer.


ŽIVOT PRO SAMOUKY

 


 

Biják, který do svého středu staví velmi zajímavou hrdinku, jíž tradičně výborně ztvárnila Jana Plodková. „Klára je roztržitá, nesebevědomá, ale vtipná. Svůj život má celkem naplánovaný, ale dostane se do situace, kdy ty její plány přestanou vycházet, a naopak se ona začne v životě trochu plácat. Klára je prakticky nepraktická žena. Vše okolo sebe zvládá, ale když dojde na ni samotnou, zjistíme, že je sice naprosto ztracená, ale přes to všechno se nehroutí a zachovává si nadhled. Proto mě bavila. Je lehce roztržitá, má občas zvláštní nápady, ale je lidská, člověk ji nemůže nemilovat,“ trefně přibližuje oblíbená herečka, kterou na Voyo můžeme vidět hned v osmi různých projektech … Příjemný Život pro samouky rozhodně zaujme právě tím, jak noblesně se hlavní hrdina vyrovnává s obdobím, v jakém se ocitla. A když připočteme, že významná úloha připadla Báře Seidlové, vyjde nám, že vlastně nejde o podívanou určenou výhradně ženám.


FOTO: Archiv TV NOVA
(Autor: Tomáš Kordík)
 

Kino

Recenze: Den díkůvzdání

Slasher, na který jsme čekali 16 roků, dorazil do kin, ale pravděpodobně se v nich dlouho nezdrží.  celý článek
 
Přidat na Seznam.cz