Z důvodu rozsáhlé údržby serveru bude v následujících dnech provoz omezen. Za nepříjemnosti se omlouváme.
 
NOVĚ můžete filtrovat filmy a seriály také dle streamovacích služeb

Press: Mads Mikkelsen je v opětovně otevřených kinech hned dvakrát

Vydáno dne 04.06.2021 (397 přečtení)
Dánský herec se kromě oceňovaného snímku Chlast objevuje při své páté spolupráci s režisérem Andersem Thomasem Jensenem také v jeho novém filmu s názvem Rytíři spravedlnosti.

 


 

Právě v Rytířích spravedlnosti se znovu sešli režisérovi „obvyklí podezřelí“, aby natočili další nezapomenutelnou černou komedii o tom, že náhody mají svůj smysl a konspirační teorie vládnou světu. Voják Markus se po tragickém úmrtí manželky vrací domů, aby se postaral o svou dospívající dceru. Byla to však nešťastná náhoda, nebo za její smrtí stojí nějaký strůjce? Tato severská bláznivá symfonie je silným návratem Jensena do role režiséra, od které odběhl k nezapomenutelným scenáristickým počinům, mezi nimiž nechybí pravdivý příběh nazvaný Vidíš měsíc, Danieli.

Mikkelsen má u nás dost příznivců, kteří si jistě nenechají ujít ani oscarový Chlast od režiséra Thomase Vinterberga. V něm čtyři přátelé testují teorii o tom, že by se každý měl rodit s určitou dávkou alkoholu v krvi. Vedle ceny Akademie získala tahle podívaná například i čtyři ocenění na Evropských filmových cenách. Opilou jízdu diváci stihli pouze v rámci přehlídky Be2Can, poté se přesunula do virtuálního kinosálu na Edisonline a do #kinaspolu. Nyní je však příležitost si Chlast znovu užít na velkém plátně.

Mads Mikkelsen si tak k fenomenálním výkonům právě v Jensenových filmech jako jsou Řezníci, O kuřatech a lidech nebo Blikající světla, která jsou dostupná ke zhlédnutí ve videotéce Edisonline, zapisuje dva další úspěšné herecké zářezy. Ve skandinávské vlně pokračuje i dokument Greta režiséra Nathana Grossmana sledující úsek života mladé aktivistky Grety Thunberg, jež se nebojí postavit světu a bojovat za budoucnost planety. Svým bojem za klima se stala nejmilovanějším a nejnenáviděnějším dítětem. Intimní portrét aktivistky s Aspergerovým syndromem je vyprávěný prostřednictvím působivých, dosud nezveřejněných záběrů.


KDY SE FILMY HRAJÍ V KINĚ LUCERNA NAJDETE TADY


KDY SE FILMY HRAJÍ V KINĚ EDISON NAJDETE TADYFOTO: Film Europe
(Autor: Tomáš Kordík)
 

Kino

Recenze: Rychle a zběsile 9

Po ročním odkladu má premiéru i další část oblíbené série. Mimochodem, Michelle Rodriguez... celý článek

Skylink

Hitlerova bitva s médii

O moci médií dnes nikdo nepochybuje. Dokonce se dnes v rámci jejich internetového prostoru mluví o kybernetické válce. celý článek

TV

Recenze: Zprávy ze světa

Na čtyři Oscary nominovaný western (ke zhlédnutí na Netflixu), který skládá poctu klasickým počinům tohoto... celý článek
 
Přidat na Seznam.cz
Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení