Vážení uživatelé, Seznam DVD je dočasně nedostupný. Na odstranění chyb se pracuje. Děkujeme za pochopení.
 
NOVĚ můžete filtrovat filmy a seriály také dle streamovacích služeb

Ze světa: Chystá se nová hororová adaptace

Vydáno dne 03.11.2020 (395 přečtení)
Povídkovou předlohu známého autora převedou na stříbrné plátno v žánru zkušení tvůrci. 
Takže pojďme postupně: Autorem povídky, která vyšla v roce 2007 v rámci jeho vlastní hororové kolekce nazvané 20th Century Ghosts, je Joe Hill. Pokud vám tohle jméno připadá příliš obecné na to, aby nebylo pseudonymem, tak máte v podstatě pravdu, protože ve skutečnosti se spisovatel narodil jako Joseph Hillstrom King. A ano, jeho otcem není nikdo jiný, než legendární Stephen King, podle jehož díla vznikla celá řada nejen hororových bijáků. Joeova tvorba už filmařům také párkrát posloužila. Ve vysoké trávě napsal společně s tátou a režie se ujal Vincenzo Natali (Kostka). Známějším případem však budou RohyDanielem Radcliffem a Juno Temple, které vedl Alexandre Aja (Piraňa 3D).

Pod projektem The Black Phone však budou podepsáni Scott Derrickson a C. Robert Cargill, kteří pro nás nachystali už horor Sinister, a také Marvelovku Doctor Strange. Zmíněný režisér obecenstvo strašil i prostřednictvím počinů V moci ďábla a Chraň nás od zlého. A nutno podotknout, že se mu to dařilo o něco účinněji než Jamesi Wanovi, jenž jest mnohými považován za současnou hororovou režisérskou jedničku. Tentokrát bude situace trochu odlišná v tom, že v těch nejdůležitějších úlohách se objeví děti.

 


 

To v rámci děsivých příběhů není nic neobvyklého – vzpomeňme na Newt nebo Regan nebo Dannyho Torance. Ale děti v hororech můžou být pochopitelně i vyloženě zlé (Damien, Brandon, midwichská banda). V tvorbě Paula Verhoevena dokonce bývají předzvěstí špatných věci. Každopádně hlavní hrdina filmu The Black Phone jménem John Finney je malý kluk, kterého unesou a zavřou do sklepa, ve kterém se nachází několik mrtvých dětí. A taky starý vypojený telefon, který už evidentně dlouho nikdo nepoužíval. Přesto tohle komunikační zařízení po setmění zazvoní!?! Že by naskýtalo způsob, jak komunikovat s mrtvými? Jestli jo, tak proč?

 


 

Zatím to působí dojmem, že by mohlo jít o zajímavou podívanou, třebaže nejdůležitější úlohy byly svěřeny Masonu Thamesovi a Madeleine McGraw, jimž je oběma okolo deseti roků, ačkoli ona se už objevila ve světoznámých dílech. Větší potíž představuje fakt, že i pod tímto titulem bude podepsána společnost Blumhouse Production, která už několikrát dokázala slibný námět vcelku nekompromisně zazdít. Zakladatel a producent Jason Blum opět spojí síly se studiem Universal, jako tomu bylo kupříkladu u Neviditelného, nicméně těch společných snímků bychom za poslední dekádu celkově napočítali na padesát!

Zrovna téhle společnosti vlastně hraje současná koronavirová krize hodně do karet, protože představuje další dobrý důvod ke snížení rozpočtu. Prorože proč? Protože nebude nutné obsadit více velkých hvězd, většina příběhu se klidně může většinově odehrávat na jedné lokaci, počet lidí ve štábu se rovněž může omezit na nezbytné minimum, ... Diváci jsou zvyklí na Blumhouse horory chodit ve větších počtech, ač tuší, že to, co uvidí, zřejmě nebude úplně pecka. Láká samotný žánr, kterému se nikdo jiný v takové míře nevěnuje. A i kdyby návštěvnost nebyla v současné době až tak úžasná, nemusí to vadit, jelikož rozpočet bude maličký, takže pravděpodobnost, že se film zaplatí, stejně není malá. Ale třeba všechno dopadne jinak a po Paranormal Activity pošle Jason Blum do kin další opravdu kvalitní hororový zážitek.

RECENZE NA FILM SINISTER JE K DISPOZICI TADY

RECENZE NA FILM CHRAŇ NÁS OD ZLÉHO JE K DISPOZICI TADY

RECENZE NA FILM PARANORMAL ACTIVITY JE K DISPOZICI TADY

FOTO: cinema.de
(Autor: Tomáš Kordík)
 

DVD

Recenze: Street Kings

Další film v režii Davida Ayera. Tenhle vzniknul v roce 2008 a zahráli si v něm Keanu Reeves, Forest Whitaker či Chris... celý článek

Skylink

Hitlerova bitva s médii

O moci médií dnes nikdo nepochybuje. Dokonce se dnes v rámci jejich internetového prostoru mluví o kybernetické válce. celý článek
 
Přidat na Seznam.cz
Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení