Duben

Speciál: Bonusová sekce filmu Blue Beetle

Vydáno dne 23.04.2024
Jeden z nejvíce nedoceněných komiksových bijáků je k dispozici na Blu-ray. 

 

Samotný film jsme si zrecenzovali TADY. Třebaže i extra materiály jasně dokládají, že tvůrci k projektu přistoupili s velkým odhodláním a pečlivostí, odezva nebyla taková, jaká se čekala. V USA žije početná hispánská komunita, takže tržby nebyly až tak špatné. Ovšem Latinská Amerika selhala. Nejlépe si Blue Beetle vedl v Brazílii a až potom v Mexiku. Zbytek států ani nestojí za řeč. Nicméně, výsledky jak ze streamovacích platforem, tak z Blu-ray by nemusely být až tak špatné. I proto, že disk obsahuje několik velmi pěkných bonusů.

Začít můžeme s BLUE BEETLE GENERATIONS, což je složka, která se dále štěpí na čtyři videa. První nese název ‚Origins‘. Prohlédneme si v něm kamerové zkoušky a režisér Ángel Manuel Soto prozradí, kdy nastal ten zlomový moment, že si všichni byli jistí, že film prostě bude fungovat. Připomeneme si, že ne počátku byl skarab, ale zároveň se vybaví Indiana Jones. Vzpomeneme na některé vedlejší postavy, a taky se dozvíme, že záměrem bylo ukázat to nejlepší jak z USA, tak z Mexika. ‚Production Begins‘ nám prozradí něco o scénáři a o čtené zkoušce z roku 2022. Padne pár informací o technologii a ke slovu se dostane Elpidia Carrillo, která ztvárňuje matku hlavního hrdiny a jejíž účast potěšila příznivce Predátora. K tomu bude prozrazeno, kdo se stal předobrazem strejdy Rudyho (ne, není to Danny Trejo).

 


 

‚In full flight‘ trvá devět minut a zavede nás na tréninky i na některé lokace. Současně se podíváme se na scénu s velkým seskokem, k jaké došlo 27. května 2022. O necelý měsíc později následoval přesun na cool Portoriko, kde si na americké filmaře začínají zvykat. ‚A hero’s world‘ nás zavede k Reyesovým, pořeší hudbu a s hrdostí vyzdvihne, jak bylo fajn, že Mexikáni nejsou vykresleni jako gangsteři, nýbrž jako dobří lidé, což se, pravda, v hollywoodských podívaných zase až tak často nestává. SCARAB VISION obsahuje dvě epizody. V jedné se zavzpomíná na Old Boye, na rozříznutý autobus a někteří si jistě vzpomenout na STEM ze skvělé sci-fi Upgrade, neboť ten funguje na podobném principu, akorát nemá mimozemský původ.

Ke slovu se dostane herečka a zpěvačka Becky G, co obstarala hlas Khaji-Da, tj. té entity, jaká udělala superhrdinu z Jamieho Reyese, na jehož lásku Jenny Kord v podání Bruny Marquezine taky v bonusové sekci dojde. Ona rovněž žije v Palmera City, tedy ve fiktivním městě, jelikož tvůrci usoudili, že zasadit příběh do skutečného, jako se to děje třeba v Avengers, by nemusel být nejlepší nápad. BLUE BEETLE’S NANA KNOWS BEST se zabývá Adrianou Barazzou, která Nanu ztvárňuje a která žije v USA už drahně roků, ale přesto neovládá angličtinu. Její postava asi nebude v Blue Beetleovi patřit k nejoblíbenějším, naštěstí ty ostatní jsou vesměs sympatické, což, možná paradoxně, do určité míry platí i pro Susan Sarandon v roli Victorie Cordové – zlotřilejší šéfky té velké korporace.

FOTO: Warner Bros.
(Autor: Tomáš Kordík)
 

DVD

Recenze: Nový svět

Terrence Malick se ve své tvorbě vrátil i do vzdálenější minulosti, ovšem tahle výprava na začátek... celý článek
 
Přidat na Seznam.cz