Z domova: Vzniká černá hudební komedie Bourák

Vydáno dne 16.06.2019 (512 přečtení)
Natáčí ji Ondřej Trojan opět podle scénáře Petra Jarchovského, tentokráte s Ivanem Trojanem, Veronikou Markovou, Jiřím Macháčkem, Kristýnou Bokovou, Petrou Nesvačilovou a Kateřinou Winterovou v těch nejdůležitějších úlohách. 
Bourák, pátý celovečerní film v režii Ondřeje Trojana, bude černou gangstersko-romantickou hudební komedií o tom, co všechno může způsobit jedna letní bouřka, jedna městská vyhláška, sada golfových holí, rock ’n‘ roll a jedna hodně naštvaná dcera.

Pro natáčení tvůrci vybrali severočeský Varnsdorf, který se promění ve filmový Šlukdorf, město na severu Čech, kde po revoluci zavřeli všechny fabriky a místo nich se vyrojily nonstop herny, kasina a šlapky. V  jednom z těch nonstopů s automaty pro zoufalce pracuje i Kamila – osmnáctka, která už má dost života ve městě, kde chcípl pes. A ještě víc ji štve vlastní rodina. Odevzdaná matka a otec, který kšeftuje s vraky aut a říká si BOURÁK. Jde o zastydlého puberťáka s otřískaným růžovým Cadillacem, který chodí trsat rock ’n‘ roll s holkou, co vypadá jako ze starého amerického katalogu na podprsenky. Scénář vzniknul podle předlohy Evity Naušové a z původního sociálního dramatu vznikla stylizovaná černá komedie o dospělé dceři, která se rozhodne zachránit manželství svých nedospělých rodičů.

 

Kateřina Winterová a Jiří Macháček ve filmu Toman


Po letní pauze se štáb vrátí do Varnsdorfu a okolí zase na podzim, kdy rozehrané šlukdorfské figurky doplní sám velký Bourák v podání Ivana Trojana. Hlavní roli Bourákovy dcery Kamily svěřil Ondřej Trojan studentce konzervatoře Veronice Markové, která bere natáčení jako obrovskou zkušenost. „Zahrát si pod vedením Ondry je okouzlující, na to se člověk nemůže netěšit. Zároveň si myslím, že máme s Kamilou hodně společného. A kvůli natáčení držím dietu, abych se na place mohla pořádně nacpat. Jsem taky ráda, že se dostanu na místa, kam bych se sama nejspíše nepodívala,“ těší se Veronika nejen na roli, ale i na filmový catering a severočeské lokace. Poprvé jako matka dospělé dcery se představí Kristýna Boková. „Upřímně se těším, ale taky bojím, protože je to velká a složitá role v křehkých nuancích, takže velká zodpovědnost. Ale věřím Ondřejovi. S ním je radost tu postavu hledat,“ říká herečka, pro kterou to bude už třetí spolupráce s režisérem.

Potřetí se na place sejde režisér i s Jiřím Macháčkem, který vyfasoval roli majitele kasina, nebezpečného golfisty a zhrzeného Markétina ctitele Rudy. Těším se, poněvadž budu hrát divnýho, ale fakt hodně divnýho týpka,“ prozrazuje Jiří Macháček. Rudovu nesnesitelnou ženu, manikérku Jiřinu, si s velkou chutí zahraje Petra Nesvačilová. K nepoznání změněná bude v Bourákovi i herečka Kateřina Winterová. „Je to velká úleva, dostat roli, ve které nemusím být „za krásnou“. Doufám, že aspoň všechny pobavím,“ říká o své postavě alkoholičky Elvíry. Jejího syna, neduživého gamblera Frantu, si zahraje Jiří Šimek, svědomitého policistu Luďka Jaromír Dulava, v rolích okresních gangsterů se představí slovenská hvězda Milan Ondríka čeští výtvarníci Jaroslav Róna a Aleš Najbrt.

V dalších rolích se na sever Čech během podzimní fáze natáčení podívají i Kryštof Hádek, Matěj Ruppert a ze Slovenska Ady Hajdu, Petra Polnišová nebo Alena Pajtinková. Významnou úlohu bude hrát v Bourákovi také hudba ve stylu rockabilly, kterou skládá Petr Ostrouchov. Přehlédnout nepůjde kostýmy od Terezy Kučerové, masky Jany Bílkové nebo lokace architekta Tomáše Svobody. Kameramanem filmu je Tomáš Sysel, producentem Ondřej Trojan a Total HelpArt T.H.A., koproducenty jsou Česká televize a slovenská produkční společnost PubRes. Premiéra je naplánovaná na jaro 2020.

FOTO: Total HelpArt T.H.A. 
(Autor: Tomáš Kordík)
 

DVD

Recenze: Motýlek

Pro upřesnění, nebude řeč o výborném filmu Franklina J. Schaffnera se Stevem McQueenem a Dustinem Hoffmanem, nýbrž o dva roky... celý článek

Skylink

Autobusem na výlet

Vydejte se na cesty po krásách českomoravských krajin. S cyklem Autobusem na výlet se nově vydáte i do Jižních Čech či Jeseníků. celý článek
 
Přidat na Seznam.cz
Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení

Copyright © 2003-2019, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Load: 0.055/0.028
Partneři:
Hyperreality.cz | Hyperslevy.cz | Hyperinzerce.cz | Bleskove.cz | IQport.cz | MODEMI.cz - vyhledávač módy