Speciál: Na Venoma do kina IMAX

Vydáno dne 09.10.2018 (458 přečtení)
Marvelovská postava, kterou mnozí fanoušci považují za jednu z nejlepších a nejkomplexnějších, zamířila i do našich kin, včetně toho největšího. 

 

S titulním mimozemským symbiontem jsme se už mohli setkat třeba v nedoceněném Spider-Manovi 3. Nicméně tentokrát se zřejmě budeme muset bez „Pavoučího muže“ obejít, jelikož Venom vzniknul pod hlavičkou studia Sony, nikoliv Disney. To znamená, že není oficiální součástí MCU (Marvel Cinematic Universe). Tedy zatím, protože kdo ví, co přinesou další Avengers. Neznamená to však, že budeme ochuzeni o cameo Stana Lee! Zápletka se na první pohled možná netváří býti z nejoriginálnějších, avšak příznivci komiksů a komiksových blockbusterů by měli být spokojení.

Eddie Brock je investigativní novinář, což už samo o sobě zavání napínavým dobrodružstvím. Tím spíše, že si zasedne na šéfa společnosti Life Foundation, kvůli čemuž zanedbává i svou přítelkyni. Jeho odhodlání se mu však stane osudným, protože ho posedne nikoliv ďábel, ale cosi v podstatě velmi podobného. Mimozemská entita zvaná Venom může prostupovat oblečením a vstřebat se až do těla člověka. Na první pohled to patrně nepůsobí příliš vábně, nicméně na ten druhý se alespoň můžeme dočkat precizních efektů a střetu dvou silných osobností, z nichž tedy jedna nepochází z tohoto světa.

 


 

Psychologický aspekt celé věci by se však neměl zvrtnout v nějaké tíživé drama, na jaké by příznivci komiksových blockbusterů nemuseli být připraveni. Tenhle amorfní plž s obříma bílýma očima, které se téměř podobají bílým skvrnám na těle kostaky, má totiž zároveň velice specifický smysl pro černý humor, což by jednak mělo potěšit příznivce komedií typu Zombieland, neboť i Venoma režíroval Ruben Fleischer, a také bychom si neměli nechat ujít další jistě nezapomenutelný výkon Toma Hardyho, jelikož při pohledu na jeho kariéru je jasné, že si své projekty umí vybrat. Navíc kdo ví, jestli se vzhledem k nedávnému prohlášení nejedná o jednu z jeho posledních rolí.

Neexistuje nic, co by Tom nedokázal. Je absurdně talentovaný, ale spolupráce s ním je velice lákavá, protože je schopen nelogických kroků. Dokáže učinit kroky, které způsobí, že se zničehonic ocitnete v rámci scény ve zcela nové situaci, než byste si kdy logicky dokázali představit. Je to ohromně zábavné a také osvobozující. Když přijdete do práce, nemáte příliš jasnou představu o tom, co vlastně budete nakonec dělat, a díky tomu je to velice vzrušující,“ prozradila o spolupráci s jednačtyřicetiletým hercem jeho kolegyně Michelle Williams.

Důvod, proč zhlédnout Venoma v IMAXu je ten, že některé sekvence z filmu byly natočeny speciálními IMAX kamerami, aby co nejvíce vynikly na tom velikém plátně. Takový postup je u velkých bijáků běžný a z vlastní zkušenosti vím, že fakticky prohlubuje zážitek z filmu. IMAX nabídne 2D verzi Venoma s českými titulky. Nicméně multikina Cinema City nabídnou i dabovanou verzi, včetně té trojrozměrné, ve které svým dlouhým pohyblivým jazykem zaručeně polechtá. Chcete-li vyrazit na 3D s českými titulky, taky není problém. A samozřejmě nesmíme zapomenout, že na výběr z obou jazyků bude v sálech 4DX, které se nacházejí v Cinema City na Floře, na Chodově a v Plzni.

FOTO: Cinema City, Falcon
(Autor: Tomáš Kordík)
 

Skylink

Osmdesátkové drbny

Když se sejde několik žen u jednoho stolu, je o zábavu postaráno. A co teprve když se potká šestice svérázných dam několika generací. celý článek
 
Přidat na Seznam.cz
Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení

Copyright © 2003-2018, Filmová databáze s.r.o. (FDb.cz). Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Load: 0.06/0.036
Partneři:
hotel pro psy