Z domova: Český IMAX je jediné kino na evropském kontinentu, které uvede sci-fi Interstellar ze 70mm pásu

Vydáno dne 05.11.2014 (2934 přečtení)

První unikátní projekci uvidí zcela zaplněný sál kina IMAX o půlnoci.

Seznam kin, která uvedou sci-fi Interstellar Christophera Nolana s rozšířeným obrazem ze 70mm filmu, má konečnou podobu. Na evropské pevnině je české kino IMAX v Praze jediné, které bude film ve výjimečné podobě promítat. Další nejbližší kina jsou v Londýně a Indii.
 Pro mě je v kině důležitý rozměr, koukat se na obrovské plátno a na obraz, který se zdá být větší než sám život,“ říká režisér Christopher Nolan k projekci filmu ze 70mm pásu. Christopher Nolan natočil zhruba polovinu filmu na speciální kamery IMAX®. Během těchto pasáží se ve velkoformátovém kině při využití 70mm projektorů obraz roztáhne od podlahy až ke stropu a obří plátno kina IMAX celé vyplní. Diváci uvidí mnohem větší záběry než v jiných kinech.

 

Podoba filmu ve speciálním formátu IMAX vzbuzuje nadšení. „Ambicemi a inteligencí Nolanova Interstellaru jsem ohromen. Skvělá práce, neuvěřitelná představivost. Musíte to vidět v IMAX ze 70mm,“ rozplýval se na Twitteru například Brad Bird, režisér Úžasňákových, Ratatouille a Mission Impossible – Ghost protocol. Úžasný zážitek ze záběrů na vesmír nebo cizí planety v kině IMAX zmiňují i mnohé recenze.

 

Ze 70mm filmu promítne Interstellar pouze 54 kin na celé planetě Zemi. 42 kin v severní Americe 4 kina v Asii, 4 kina v Anglii a 3 kina v Austrálii a Novém Zélandu.

 

Interstellar vstoupí do českých kin půlnočními premiérami včetně vyprodaného sálu kina IMAX ze středy 5. na čtvrtek 6. listopadu jednu minutu po půlnoci.

 

Když vidíte tenhle film v IMAX ze 70mm filmu, díváte se na formát, který nenajdete nikde jinde. Film Interstellar se zabývá tím největším tématem vůbec – vesmírem – a chtěli jsme pro něj využít ten největší a nejlepší dostupný formát. Pokud opravdu chcete zažít cestu vesmírem, musíte zajít do kina právě sem,“ láká režisér Nolan.

zdroj: IMAX

(Autor: administrator)
 

Skylink

Fantazie a Nicota

Školákům z 90. let se pohádková fantasy Nekonečný příběh nesmazatelně zapsala do paměti. Byl to vlastně takový „porevoluční Harry Potter”, navíc se slavnou... celý článek
 
Přidat na Seznam.cz
Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení

Copyright © 2003-2019, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Load: 0.06/0.034
Partneři:
Hyperreality.cz | Hyperslevy.cz | Hyperinzerce.cz | Bleskove.cz | IQport.cz