';

Ze světa: Kirsten Dunst půjde do akce

Vydáno dne 24.01.2022 (549 přečtení)
A ta akce se bude odehrávat v blízké budoucnosti! 

 


 

Rodačka z New Jersey se po roční pauze dočkala znovu nominace na Zlatý glóbus, tentokráte za westernové drama Síla psa v režii Jane Campion, které jest k vidění na Netflixu. Ocenění, které udělují novináři z HFPA, mohla dostat celkově už počtvrté. Že to nevyšlo, však ještě neznamená, že se nedočká v březnu na Oscarech. V českých kinech jsme ji mohli naposledy vidět v roce 2017, kdy po titulech Smrt panen a Marie Antoinetta spojila potřetí síly se Sofií Coppolou, aby předělali Oklamaného, protože verzeClintem Eastwoodem jim patrně přišla nemoderní.

Nicméně na dalším projektu nebude spolupracovat s režisérkou, nýbrž s režisérem. Bude jím Alex Garland, který napsal tři filmy pro Dannyho Boylea a jinak jest jeho doménou sci-fi, jak prokázal v případě Ex Machiny, Annihilation i seriálu Devs, který pojednává o ženě, jaká prozkoumává tajnou divizi ve své společnosti, neboť se domnívá, že má prsty ve zmizení jejího přítele. Už jen tenhle stručný popis napovídá, že jednapadesátiletý Angličan má rád silné ženské hrdinky. Lhostejno, jestli je ztvárňují Sonoya Mizuno, Alicia Vikander či Natalie Portman.

 

A samozřejmě taky Kirsten Dunst, která kývla na sci-fi Civil War, neboli Občanská válka. Nezavede nás do Afriky, ani do doby, kdy byli Captain America s Iron Manem rozhádaní. A dokonce se nevrátíme ani zpátky do 60. let 19. století, byť v USA zůstaneme. Jenom se tedy od prezidentování Abrahama Lincolna zřejmě posuneme nějakých 200 roků do budoucnosti. V každém případě se dá očekávat, že tenhle biják bude nějakým způsobem reflektovat současnost, třebaže by měla hrát prim akce. Na dalšího Oscara za Nejlepší vizuální efekty to ale nevypadá. I když ani u přeceňované Ex Machiny ho v konkurenci Marťana, Star Wars: Síla se probouzí, REVENANTU Zmrtvýchvstání a Šíleného Maxe: Zběsilé cesty čekal málokdo.

Kirsten Dunst zatím žádný další počin neplánuje. Tedy pochopitelně kromě Civil War, ve kterém ji doplní Wagner Moura (Narcos), Stephen McKinley Henderson (Duna) nebo Cailee Spaeny (Zlý časy v El Royale). Zato scenárista, jenž adaptoval i Dredda, právě dotočil sci-fi horor Men, ve kterém se ovdovělá žena vydá na dovolenou na anglický venkov. V obsazení figurují jména Jessie Buckley, Rory Kinnear a Paapa Essiedu. Otázkou zůstává, jestli se obě Garlandova dílka objeví i v našich kinech, protože například zmíné Annihilation si do nich cestu nakonec neproklestilo. Každopádně věřme, že půjde o pozoruhodné žánrové snímky, protože povedených sci-fi není nikdy dost.

FOTO: cinema.de 
(Autor: Tomáš Kordík)
 

Skylink

Hitlerova bitva s médii

O moci médií dnes nikdo nepochybuje. Dokonce se dnes v rámci jejich internetového prostoru mluví o kybernetické válce. celý článek
 
Přidat na Seznam.cz
Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení