NOVĚ můžete filtrovat filmy a seriály také dle streamovacích služeb

Speciál: Bonusová sekce filmu Krvavý diamant

Vydáno dne 16.10.2021 (359 přečtení)
Tak dalo se čekat, že extra materiály na Blu-ray disku budou u tak povedeného počinu stát za to. 

Samotný film jsme si zrecenzovali TADY. Takže můžeme zmínit KOMENTÁŘ REŽISÉRA EDWARDA ZWICKA a TRAILER. A hned pokračovat k padesátiminutovému dokumentu BLOOD ON THE STONE. V něm nás provází zákulisím obchodu s diamanty Sorious Samura, tedy pán, který byl tvůrcům při natáčení Krvavého diamantu poradcem, neboť v devětadevadesátém ve Freetownu pobýval. Pořešíme s ním Kimberleyjský proces, který má zajišťovat, aby obchod s diamanty probíhal legálně. Jenže se dá velice snadno obejít. Pravda, nutno dodat, že jde o dokument z roku 2007 a od té doby se mohly poměry změnit. Ale vidět ty pašerácké cesty do sousedních států a slyšet nabízené částky, to rozhodně stojí za to. Opravdu pozoruhodný počin, jaký výborně doplňuje tento hraný film!

BECOMING ARCHER trvá devět minut a nejprve to vezme hodně ze široka, co se týče problémů Afriky. Padne zmínka o uprchlících a dětských vojácích. Pak se povídání stočí na Dannyho Archera, kterého skvěle hraje Leonardo DiCaprio, jenž se mimo jiné musel naučit neobvyklý přízvuk a musel se také sžít s okolním prostředím, jaké se od USA nepřekvapivě v mnohém liší. Ve videu nazvaném JOURNALISTS ON THE FRONT LINE promluví Jennifer Connelly o ženách, se kterými měla možnost mluvit a které se věnují novinařině ve válečných nebo jinak vyhrocených zónách. Tak jako její Maddy Bowen v Krvavém diamantu.

 


 

INSIDE THE SIEGE OF FREETOWN přibližuje přestřelku, k jaké ve skutečnosti došlo v lednu 1999 v hlavním městě Sierra Leone. Tvůrci chtěli – i za pomoci zmíněného Soriouse Samury – zrekonstruovat všechno podle toho, jak se to tenkrát odehrálo, ale zároveň musel být znát chaos válečné vřavy, což nebývá snadné zinscenovat, ačkoli tady se to povedlo na jedničku s hvězdičkou. Djimon Hounsou pochválí režiséra, že s herci komunikuje a naslouchá jim, což někteří jiní tvůrci nedělají. Velmi zajímavé je, že se natáčelo v Maputu, což je hlavní město Mozambiku, kde nedlouho před příjezdem filmařů v roce 2005, resp. 2006, rovněž probíhala ozbrojená občanská válka. Jak to celé působilo na místní obyvatele?

No a pak tady ještě máme tzv. FOCUS POINTS, což je třiadvacet krátkých videí, které se postupně soustředí kupříkladu na komparzní a herecké kostýmy, automobilovou honičku, obsazování dětí včetně Kagisa Kuyperse, jenž ztvárnil Diu, počasí nebo zbraně. A také na mezinárodní štáb, při kterém jinak evidentně velmi inteligentní Edward Zwick překvapí svou neznalostí skutečnosti, že Československo už je dávno minulostí. Na úplný závěr povídání zmiňme ještě VIDEOKLIP k povedenému songu SHINE ON ‘EM, který doprovází závěrečné titulky.

FOTO: cinema.de
(Autor: Tomáš Kordík)
 

Skylink

Hitlerova bitva s médii

O moci médií dnes nikdo nepochybuje. Dokonce se dnes v rámci jejich internetového prostoru mluví o kybernetické válce. celý článek

TV

Recenze: Red Notice

Velmi nenáročná, ale přesto celkem vítaná oddychovka, jaká je od listopadu 2021 ke zhlédnutí na Netfl... celý článek
 
Přidat na Seznam.cz
Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení