Vážení uživatelé, Seznam DVD je dočasně nedostupný. Na odstranění chyb se pracuje. Děkujeme za pochopení.
Vážení uživatelé, pokud jste si žádali o obnovu hesla v době 12/2020 - 2/2021 je nutné znovu požádat o zaslání hesla. Děkujeme za pochopení.
 
NOVĚ můžete filtrovat filmy a seriály také dle streamovacích služeb

Speciál: Bonusová sekce filmu Sebevražedný oddíl

Vydáno dne 21.01.2021 (433 přečtení)
Nadále se věnujeme filmům Davida Ayera. O tomto se dodnes hodně píše, třebaže byl do kin uveden už v roce 2016, kdy jsme si ho pochopitelně také zrecenzovali. Takže se teď zaměříme na „Special Features“ na Blu-ray disku.

 


 

Pojďme si nejprve pro upřesnění říct, že ty disky jsou vlastně dva – na jednom nachází se KINOVERZE, na druhém PRODLOUŽENÁ VERZE, přičemž rozdíl mezi nimi je nějakých jedenáct minut. Bonusové materiály čítají dohromady hodku a půl. První video se jmenuje TASK FORCE X: ONE TEAM, ONE MISSION. Promluví na něm mimo jiných John Ostrander, tedy komiksový autor, jenž sice Sebevražedný oddíl kompletně nevytvořil, ale od 80. let, kdy se mu začal věnovat, jej ovlivnil naprosto zásadním způsobem! Ve videu se ve stručnosti postupně seznámíme se všemi důležitými postavami …

S Amandou Wallerovou, kterou pro její vlastnosti mohla Viola Davis ztvárnit podle skutečných osob. S Deadshotem, jehož představitel Will Smith rovněž promluví o svém přístupu k téhle roli. S Harley Quinn, která by zasluhovala samostatný celovečerní rozbor. S Killer Crocem, který jinak rád prolézá kanály, daleko od lidí. S Boomerang, s nímž rozhodně není snadné vyjít. S El Diablem, jenž má mexicko-americký původ. S Katanou, jež vlastní nechvalně proslulý meč duší. Zároveň se herci a herečky pochlubí, jak pohodově spolupracovali a jak skvěle spolu i mimo plac vycházeli, tj. nekonala se žádná rivalita, což se někdy při větším počtu hvězd stává (viz např. Con Air).

 


 

CHASING THE REAL je o vizi Davida Ayera, jenž chtěl mít všechno co nejvíc zasazené v realitě. A tomu se musely podřídit všechny ostatní departmenty. Pro odbornou spolupráci oslovil i svoje kamarády vykonávající nejrůznější profese. Třeba dozorce ve vězení nebo bývalého člena SWAT teamu, avšak setkáme se i s tatérem, který pokéroval všechny, u nichž to bylo zapotřebí, tedy včetně Margot Robbie, jež potom pro změnu potetovala ruku režisérovi. Řeč bude taky o záporáckých „očích protivníků“. A dál se dozvíme o zkouškách, které před natáčením probíhaly a které současně plnily funkci jakéhosi teambuildingu.

JOKER & HARLEY: „IT“ COUPLE OF THE UNDERWORLD se v patnácti minutách nejprve zabývá nevyzpytatelným ztělesněním chaosu, neboli Jokerem, který tentokrát vypadá jako Jared Leto, jenž údajně zůstával na place pár týdnů pořád v roli. Potom se věnujeme zvlášť milé, ale i nemilé „bezedné studnici problémů,“ čili Harley Quinn, u které nikdy nevíme, co provede příště. Zbývající minuty patří oběma dohromady, přičemž si vyslouží jedno docela trefné označení. SQUAD STRENGHT & SKILLS znovu zdůrazňuje realističnost a věrohodnost. Zabývá se tréninkem a choreografií a různými technikami, po jejichž osvojení se Will Smith nechá slyšet, že „se dostal do bodu, kdy cítil, že by opravdu dokázal někoho seřezat.“ Po jeho titulní roli v životopisném Alim to zřejmě ještě neplatilo.

Předtím, než přejdeme k ARMED TO THE TEETH, jenom upozorním, že veškeré dokumenty jsou znovu sestříhány tak, aby měly zběsilé tempo, takže není snadné přečíst u neznámých osob jméno a zároveň poslouchat, co říkají. Také portréty postav se na obrazovce v podstatě jenom mihnou, což není dobré ani tehdy, kdy máme možnost na ovládání zmáčknut tlačítko STOP. Ale ke zmíněnému videu, které jest hodně fajn, protože se věnuje zbraním. Od Deadshotových Wrist Magnums přes zmíněný meč duší (není divu, že se Karen Fukuhara po celou dobu bála, aby někoho nezranila) až po Rhino Revolver a legendární baseballovou pálku Harley Quinn. Samozřejmě nezůstane utajeno, koho napadlo na ni dát vtipný nápis „GOOD NIGHT (DOBROU NOC)“.

 


 

THIS IS GONNA GET LOUD: THE EPIC BATTLES OF SUICIDE SQUAD vypráví o těch nejepičtějších bitvách, jaké ve filmu uvidíme a jaké nebylo vůbec snadné natočit. Tím spíše, že bylo záměrem využívat CGI efekty v minimální míře a raději všechno po důkladném načasování dělat prakticky přímo na place. Nakonec se zadařilo, protože v Hollywoodu je možné úplně všechno a fantazii se meze nekladou. Stačí, když se sejdou odborníci, kteří své profesi rozumí a kteří nepostrádají kreativitu. Mimochodem, první fáze Vfx vypadala jako v Hvězdné bráně ta finální. Ale to bude asi jasné, když oba bijáky dělí více než dvacet roků.

THE SQUAD DECLASSIFIED se detailněji zabývá bitvou o Midway City. Jedná se o takový rozbor ve stylu „Kdo? Co?“. Zároveň nám budou předkládány informace, které jsme už slyšeli. A pochopitelně bude připomenuto, že ač se postavy často chovají slušně a šlechetně, jsou to nejhorší hrdinové všech dob. A pak tady máme tradiční GAG REEL, jenž je v případě Sebevražedného oddílu ucházející. David Ayer není s tímto svým prvním velkorozpočtovým titulem spokojený, přestože je výborný. Proto zamrzí, že nedělal dvojku.

FOTO: Warner Bros. 
(Autor: Tomáš Kordík)
 

Speciál

Filmové klenoty: Divoká banda

„If They Move, Kill ‘em!“ / „Jestli se pohnou, zab je!“ Jenom o den mladší než Robert Altman (Buffalo Bill... celý článek

Skylink

Hitlerova bitva s médii

O moci médií dnes nikdo nepochybuje. Dokonce se dnes v rámci jejich internetového prostoru mluví o kybernetické válce. celý článek
 
Přidat na Seznam.cz
Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení