Press: Festival argentinského filmu v kině Lucerna

Vydáno dne 24.10.2018 (330 přečtení)
 Od 25. do 30. října se v kině Lucerna uskuteční 7. ročník Festivalu argentinských filmů. Diváci budou mít možnost zhlédnout osm filmů, které budou doprovázeny výstavou plakátů a během zahájení tanečním vystoupením s ukázkami tanga.

 


 

Široká škála argentinské filmové tvorby je tento rok zastoupena snímky jako Naše poslední tango, což je zčásti dokumentární, zčásti hraný fascinující životopisný příběh dvou z nejznámějších tanečníků tanga, kteří téměř půl století zosobňovali tento tanec. Film Naše dítě konfrontuje dobře situovanou lékařku z Buenos Aires toužící po adopci dítěte s drsnou a nebezpečnou realitou chudého severu země. Zcela odlišný je snímek Kdo miluje, nenávidí. Zde se nacházíme v poněkud chátrajícím, ale kdysi elegantním hotelu u pláže. Tento klasický detektivní příběh ze čtyřicátých let vynikajícím způsobem evokuje atmosféru doby, a to estetikou i psychologií hrdinů příběhu. A pak je zde komedie Deset dní bez mámy, ve které se hrdinka Vera se rozhodne odjet sama na dovolenou a její manžel Victor si myslí, že zvládnout domácnost se čtyřmi dětmi pro něj bude hračka. Velice se mýlí. Zcela jiným žánrem je drama Summit, které odhaluje pozadí vysoké politiky. Další filmy nás zavedou do drsné Patagonie (Lovecká sezóna), ale třeba i mezi emigranty ve vzdáleném New Yorku (Nikdo se nedívá).

„Festival zahájí film režisérky Teresy Costantini To jsem já, Tita z Buenos Aires. Zde se také jedná o tango jako uměleckou formu, ale tentokrát se snímek zaměřuje na tango jako pěvecký žánr. Málokdo ho představuje lépe než Tita Merello a její pohnutý život zaujme zároveň evokací doby třicátých až padesátých let minulého století a města Buenos Aires. České premiéře filmu bude přítomna paní režisérka Costantini. V Mramorovém sále se po promítání mohou diváci na režisérku obrátit s dotazy,“ dodává dramaturg festivalu Jan Rybář.

Projekci filmu To jsem já, Tita z Buenos Aires režisérky Teresy Costantini doplňuje tematická výstava filmových plakátů s hvězdou zlaté éry argentinské kinematografie Titou Merello. Výstava je realizovaná s významnou podporou Muzea filmu Pabla Ducróse Hickena, jenž sídlí ve čtvrti La Boca v Buenos Aires. Výstava, jenž bude k vidění v kavárně kina Lucerna, je výběrem plakátů z filmů z let 1933 až 1980.

Při slavnostním zahájení 25.10.se diváci mohou těšit na ukázku argentinského tanga v Pasáži Paláce Lucerna. Po filmu je pro návštěvníky v Mramorovém sálu Lucerna připraven koncert argentinské hudby umělců Juana Carlose Vivase (kytara a zpěv), Terezy Koláčkové (housle) a Elišky Ochmanové (zpěv). Po koncertu bude v Mramorovém sále pokračovat tradiční argentinská tančírna Milonga.

Filmovou přehlídku pořádá Palác Lucerna spolu s Velvyslanectvím Argentinské republiky. Generálním partnerem je Hlavní město Praha.

Podrobný program, ceny vstupenek a další informace najdete na stránkách kina Lucerna a festivalu:
www.kinolucerna.cz 
www.cineargentino.cz

nebo na facebookových stránkách festivalu:
https://cs-cz.facebook.com/CineArgentinoPraha/
(Autor: Tomáš Kordík)
 

Kino

Recenze: Beautiful Boy

Další z filmů, které potvrzují slova pana Mackeyho o tom, že „drogy jsou špatné, áno.&ldqu... celý článek

Skylink

Lego Friends: Kámošky napořád

Která malá holka nesní o tom, že se stane slavnou umělkyní, třeba baletkou nebo zpěvačkou? Hrdinky Lego Friends: Kámošky napořád by o tom mohly vypráv... celý článek
 
Přidat na Seznam.cz
Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení

Copyright © 2003-2019, Filmová databáze s.r.o. (FDb.cz). Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Load: 0.063/0.034
Partneři:
hotel pro psy