Speciál: Bonusová sekce filmu Thor: Ragnarok

Vydáno dne 14.04.2018 (838 přečtení)
Ještě předtím, než budeme moci tento měsíc zhlédnout tu patrně nejočekávanější Marvelovku všech dob, se podíváme na Blu-ray bonusy u jedné z těch tří nejlepších. 

 

Samotný film jsme si zrecenzovali tady. Ještě předtím, než se dostaneme na kompletně do češtiny lokalizované menu (což nebývalo zvykem), prohlédneme si trailery na Black Panthera a Lego Avengers. Určitě nebude od věci začít videem MARVEL STUDIOS: PRVNÍCH DESET LET – EVOLUCE HRDINŮ. Fanoušek tohoto universa může právem očekávat, že uvidí minimálně třicetiminutové povídání a průřez dosavadními fázemi. Ale ono ne. Prezident Kevin Feige, Robert Downey Jr., Chris Evans, Chris Hemsworth, Scarlett Johansson a někteří další v podstatě všechno rychle shrnou do necelých šesti minut. To je na 18 filmů hodně málo. Zároveň však navnadí na Infinity War, po kterém by se věci měly hýbat jiným směrem.

 


 

AUDIOKOMENTÁŘ režiséra tradičně postrádá české titulky. Ovšem necelé dvě minuty trvající ÚVOD, který rovněž obstaral Taika Waititi, fakticky stojí za to. Vypráví o tom, že filmařem se stal kvůli tomu, aby měl více followerů na Twitteru a aby potěšil rodiče, kteří byli trochu zklamaní, že jejich syn není jistý známý režisér. Zároveň vyjmenuje pět více i méně pravděpodobných snímků, které měly Thor: Ragnarok inspirovat. Máme tu taky 8-BITOVÉ SEKVENCE. Zní to lákavě s tím, že na své by si nějakým způsobem mohli přijít ti, kteří pamatují pravěká léta devadesátá. Zhlédneme pouze dvě minutové sekvence (souboj lodí na Sakaaru a bitvu na mostě), včetně hlasů postav, přičemž cílem bylo usnadnit plánování těchto akčních scén. Je to vtipné, ale mohlo to být vtipnější a obsáhlejší.

VYSTŘIŽENÝCH SCÉN tu najdeme pět. Lépe řečeno tři – setkání s Velmistrem, Hloupý vs. Malý Avenger, Velmistr a Topaz – jsou prodloužené. To znamená, že rozšiřují to, co jsme viděli ve filmu. To znamená, že se, tak jako v těch dvou zbývajících, dočkáme nedodělaných CGI efektů. Univerzální gesta či hádka Thora a Hulka rozhodně svůj účel splní, protože přesně vystihují humor celého tohoto spektáklu. Dvě a čtvrt minuty dlouhý GAG REEL nabídne pár příležitostí k zasmání, ale namísto sestřihu jsme si mohli prohlédnout kupříkladu více zkažených záběrů. Toto video v bonusech pravidelně selhává.

Přecházíme k BYDLENÍ U DARRYLA. Tady by bylo dobré podívat se na tento a tento filmeček. Pozemšťan Darryl už nebydlí s Thorem, nýbrž s Velmistrem, který z něj chce nejprve udělat nového přisluhovače, pak si kreslí, pak chce ovládnout svět, a pak roztavuje a nacvičuje omluvné telefonáty. Pobaví to, ale kde se, sakra, ten Darryl vůbec vzal?!? No, celkově vzato mohla být bonusová sekce určitě obsáhlejší, jelikož pět KRÁTKÝCH FILMŮ (o filmu) nepokryje všechno, třebaže jejich stopáž čítá dohromady nějakých pětatřicet minut.
 

Hledání vnitřního Thora ještě rychleji zrekapituluje první a druhý díl. Promluví tu všichni důležití aktéři, kteří vyzdvihnou komediální nadání představitele titulního hrdiny, který se sám nechá slyšet, že ho to stále baví a rád by se objevil ve více dobrodružstvích Boha z Asgaardu. No jo, jenže před Infinity War tohle ještě nic nedokazuje. Nezastavitelné ženy: Hela a Valkýra … O Thorově ségře Kevin Feige prohlásí, že je ze všech dosavadních záporáků „nejnebezpečnější a nejvíce okouzlující“. Cate Blanchett a Tom Hiddleston zmíní, jaká je to odpovědnost hrát v Marvelovkách zápornou postavu. Probere se i specifická chůze, Valkýřin amazonský původ a sem tam se přestřihne na záběry před bluescreenem a greenscreenem.

O tvorbě vizuálních efektů bohužel nepadne řeč. Režisér zase nezmíní, jak se vůbec přesně k tomuto projektu dostal, přestože v Hledá se Korg k tomu měl výbornou příležitost. Prozradí, proč je jeho jméno Taika skoro jako tygr, čím si na place získává respekt a jak schvaluje kostýmy pro komparzisty. Producenti vyzdvihnou, že vzešel z prostředí nezávislých filmů, kde musí režisér rozumět všemu od kamery přes výpravu až po střih. Herci ho zase charakterizují jako přerostlé dítě, přesto/proto si je získal. A na jeho přístup a smysl pro humor pro změnu slyšeli diváci v kinech. Není divu, že předehrál zrovna zrelaxovaného Kronana Korga. A samozřejmě poví o spolupráci se sebou jako hercem a režisérem.

Sakaar: Na hranici známého a neznáma nás zavede na tu barevnou, výstřední planetu, resp. spíše odkladiště. Jedná se o poctu kresbám spoluautora komisku Jacka Kirbyho (škoda, že nepromluví Stan Lee). Řeč bude o Turnaji šampionů, proměně Hulka v podání Marka Ruffala (Ed Norton šel na tohoto superhrdinu taky jinak, ale měl jenom jeden film) a Tom Hiddleston se zamyslí, proč si lidé tolik oblíbili Lokiho. Díky Výpravě do tajemna si uvědomíme, že v marvelovském vesmíru jsou stále světy k prozkoumávání. Připomeneme si, že Thor: Ragnarok je opravdu výborný biják, natočený do značné míry podle dvou konkrétních příběhů, přičemž v jednom z nich vystupuje postava bohobijce Gorra, do budoucna třeba využitelná. Jen kdyby se tady postavy tolik nechovaly jako lidé. A co je důležitým faktem, který možná mnohým uniknul, děj se odehrává ve stejné době, kdy na zemi zuří Občanská válka! Suma sumárum, bonusová sekce mohla být bohatší, leč Blu-ray se vyplatí vlastnit už jenom kvůli samotnému filmu.

FOTO: Falcon
(Autor: Tomáš Kordík)
 

Skylink

Osmdesátkové drbny

Když se sejde několik žen u jednoho stolu, je o zábavu postaráno. A co teprve když se potká šestice svérázných dam několika generací. celý článek
 
Přidat na Seznam.cz
Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení

Copyright © 2003-2018, Filmová databáze s.r.o. (FDb.cz). Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Load: 0.051/0.028
Partneři:
hotel pro psy