reklama
 
ohodnotit

Rudý Baron

Der Rote Baron

Další název:
The Red Baron; Červený barón (SK)
Rok:
2008
Délka:
129 minut
Premiéra v ČR:
21.8.2008
„Epizoda ze života populární letecké legendy. Jeho největším vítězstvím byla láska“

Komentáře k filmu Rudý Baron

Řadit dle:  Bodů uživatele  |  Od nejnovějších  |  Hodnocení
Počet komentářů k filmu: 19
curil
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 17.7.2010
Hrdinové umírají mladí,   ať kladní nebo záporní.   Manfred von Richthofen zemřel   v pětadvaceti letech. Film je   oslavou německého   militarismu. I když postava   letce je mi velice   sympatická. Určitě lepší   než další glorifikovaný   letec, zase z druhé strany   duhy, Meresjev. Za zmínku   stojí i účast českých   herců: Vinklář,   Nebřenský, Frej.
Erkul
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 11.7.2012
Tento film mne docela   překvapil, pokud jde o   bojové scény a dobové   reálie. Odborníci na 1. sv.   válku, zejména dopravní   vojenskou techniku z té doby,   mají zřejmě větší   pochybnosti. Některé   herecké výkony,včetně   herce v hlavní roli, byly   spíše průměrné.
Pitryx
Hodnocení: 2 / 10
Přidáno: 31.1.2014
Vizuálně – hudební pecka.   Za to i za to plus. Ovšem   jinak jde o obyčejný   příběh jednoho pilota se   spoustou hluchých míst, a   pokud vás nebaví vzdušné   souboje /moc jich tam   není/budete se nudit stejně   jako já. 201310170/0
řepešínský
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 13.4.2011
škoda přeškoda ve   většině jalových dialogů,   stejně tak jako jisté místy   klišovitosti, slabé dynamiky   a rytmu podobajícího se   několikráte spadlému   řetezu, protože jinak   evropský koprodukční   velkofilm rudý baron oplývá   nádhernými obrázky,   skutečnými reáliemi,   zajímavým námětem i   překvapujícími hereckými   výkony. rudému baronovi   nechybí ani konečné   poselství a protiválečný   přesah, čímž se film   může zařadit sice mezi   nejlepší díla, ale pro   výše uvedené zápory a i   jistou plochost ve stylu   vyprávění, jen mezi   nejlepší díla střední   třídy žebříčku dějin   světové kinematografie.
BinLADIN
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 2.8.2009
velmi slušní film který   mluví o hrdinství a lidech  
kteří měli   čest v srdci a i v boji měli   čas vzdát hol nepříteli   parádní film
enejčel
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 20.9.2015
Není to propadák, není to   ani vyloženě nuda. Jenom   výběr hlavního hrdiny,   místy nedodělané a nic   neříkající scény film   hrzoně shazují k zemi,   stejně, jako kulka, která   která ukončila život   Richtohaffena a jeho letadlo   se zřítilo. Ve filmu hrají   i čeští herci. Nejvíce mě   potěšil Ladislav Frej v roli   císaře Wiléma druhého.   Matthias Schweighofer je   herecká katastrofa tohoto   snímku. Kdyby ve filmu hrálo   více takových, jako Joseph   Fiennes, Lena Headey či   Ladislav Frej, zážitek by   byl lepší. Nejvíce bodů si   snímek získal na celkem   vydařených efektech, které   na německou produkci vůbec   nevypadaly špatně.   Záčátek filmu má dobrý   potenciál, ten však časem   zničen kvůli nudným a nic   neříkajícícm dialogům a   hlavně neherecký m ksichtem   Schweighofera.
PORTER
Hodnocení: 4 / 10
Přidáno: 9.1.2017
Pár dobrých leteckých   soubojů jinak nic moc,bylo   vidět že je to natočené v   dnešní modernější   době,mimo starých letadel mi   nepřipomínalo nic z první   světové jak oblečení tak   prostředí,herecké výkony   slabota.
rankinfitch
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 21.2.2009
Působivý pravdivý příběh   za nemalé účasti celé   řady českých herců o   životě a hrdinství   německých letců za   1.světové války. Celý film   stojí rozhodně za   povšimnutí skvělá hudba,   která filmu určitě přidá   i přes jeho už tak   skutečně skvělé   zpracování.
vlk1410
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 21.2.2009
Letecké souboje jsou   skvělé, Manfred von   Richthofen zřejmě měl do   značné míry být   lehkovážný hejsek, Lena   Heady je perfektní a   krásná, účast českých   herců a lokací zaujme či   pobaví. Po technické   stránce i co se výpravy a   kostýmů týká, je všechno   v nejlepším pořádku. To se   ovšem bohužel nedá říci o   scénáři, který je   povrchní, nekonzistentní a   tím, co všechno přeskakuje,   mě občas dost štval.   Škoda, ale díry ve   scénáři se špatně   zachraňují.
mikee007
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 31.5.2011
Plně souhlasím s hodnocením   "kolegy"   repešínského.
Osobně miluji dobu   těchhle nádherných   strojů-jedno,dvoj a   trojplošníků. A za pár   krásných soubojů   "rytířů nebes bych byl   ochoten odpustit i horší   tlachání,než jsou dialogy   tohoto filmu.
A věřte   mi ,že souboje v Rudém   baronovi jsou opravdu   brilantní. (nebo mně se   aspoň líbí).
Pro   české fajnšmekry je nutné   dodat,že film je přímo   prošpikován českými   reáliemi a vycpán českými   herci a neherci.
Takž   ten kdo má Richarda Krajča   "tak strašně rád"   ,jako já ,tak si může jeho   sestřelení vychutnat hned na   začátku filmu. Jen víc   takových scén :-)))
Kachy
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 2.3.2009
Rudý Baron legenda   přenesená na filmové   plátno. Velmi pěkně   zpracovaný příběh Esa Es.   Většina obsazených herců,   včetně hlavního hrdiny   není moc známá,   samozřejmě mimo Josepha   Fiennese a Leny Headey. Ale   málem bych zapomněl na   Josefa Vinkláře v roli   Hindenburga a další naše   herce. Letecké souboje,   Fokkerovy trojplošníky,   záběry vojenských pozic   jsou velmi dobře zpracovány.   Rudý baron není, i když si   to někdo může říct jen   kopie Rytířů nebes je to   náš Evropský originál.
Gredor
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 26.4.2009
Je to nádherní snímek   popisující život   legendárního německého   pilota z první světové   války Manfreda von   Richthofena, který v   leteckých soubojích ctí   rytířskost. Je to pěkný   životopisný válečný film!
Amthauer
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 27.8.2009
Obvykle se snažím k filmům   přistupovat nezaujatě a   myslím, že zrovna u tohoto   to nebyl problém - jedny   recenze či komentáře jej   chválí, jiné haní,   veškerá hodnocení jsou   rozporuplná. Byl jsem tedy   plný očekávání, jak bude   zajímavé téma První   světové války, jejich   leteckých soubojů a   především freiheit   Richthofena zpracováno.   Předem říkám - byť byly   chyby, jsem spokojen. Začneme   tedy drobnými výtkami. Asi   to nejhorší a   nejrušivější na celém   filmu jsou zámlky - ty když   se vhodně použijí, tak je   to dobré, máme pak pocit,   že se děje hodně děje na   malém prostoru, ale pokud je   zamlčeno paradoxně to, na   čem očekáváme, že celý   film bude stát - zde   většina leteckých soubojů,   pak to je více než   rozčilující. Že se   šetří - budiž, ale dá se   to udělat tak, aby to nebylo   tolik vidět (napadá mě   Tmavomodrý svět, kde byl   poměr létání / nelétání   zhruba podobný, ale více to   sedlo do příběhu) - pokud   však vidíme hrdinu   startovat, pak střih a už   přistává, máme určitě   pocit, že na nás bylo sakra   ušetřeno. Zato těch pár   málo akčních scén se   vydařilo - jak jsou letadla   digitální si všimneme jen   párkrát, jinak jsou vesměs   dobré a udrží pozornost   výtečným střihem,   správně   "kroutivou" kamerou   apod. Tvůrci projevili   dokonce i docela dost citu pro   scény pozemních bitev -   nasvícení, filtry apod., to   k tomu přesně sedne a   vzhledem k nedostatku filmů o   této válce to přinese i   dost chybějící atmosféry.   Herci jsou skvělí (utkvěl   hlavně představitel   samotného Richthofena),   přirození a mají také co   hrát - scénář má jako ty   akční scény své hodně   světlé chvilky, bohužel ale   také tmavé - zrovna   filosofování o smyslu války   mi do tohoto filmu příliš   nesedlo a místy z něj   prosvítají dost klišé   chvilky. Ale co už - jsem   spokojen, byť je tento film   dost o subjektivním   naladění a byť mohl být   méně o lásce a více o   válce.
Cinik
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 5.6.2009
Smíšené pocity
Ten film jako film o letci   rozhodně není špatný,   skoro bych použil sousloví   velmi dobrý. Avšak pro ty,   kteří by jej chtěli   sledovat coby životopis   Manfreda von Richthofena,   nejlepšího stíhače první   světové války, bude   nepochybně velkým   zklamáním děravost filmu   ohledně klíčových   okamžiků jeho letecké   kariéry: létání pod   Oswaldem Boelckem,   sestřelení Lanoeho Hawkera,   těžké zranění a smrt. U   smrti to lze pochopit,   protože nevíme a asi se už   nikdy nedovíme, jak přesně   zemřel (o čest ho sundat se   pře pozemní vojsko a   letectvo), ale proč jsou tam   ty další?
Plivník
Hodnocení: 4 / 10
Přidáno: 3.5.2010
Nemastný, neslaný film,   který chce být o všem až   je nakonec o ničem. Přiznám   se, že letecké souboje   neocením, jsou na mě   příliš trikové a   „umělé“. Zajímavé to   začíná být až ke konci,   kdy je hrdina dle scénáře   konfrontován s realitou   zákopové války na západní   frontě. Z tohoto pohledu je   snímek taková neškodná   limonádka – pár záběrů   na bahýnko, houfnice a   několik skácevších se   vojáků. Ocenila bych něco   mnohem drsnějšího (a   nemuselo by to být nutně   např. využívání mrtvol ke   zpevnění zákopů místo   pytlů s pískem), protože   obraz 1. sv. v. je u nás   hodně zavátý prachem a   zkreslený jinak skvělým   Švejkem. Scénář se   pokouší o jakousi   psychologii hlavní postavy,   ale přitom je to   předvídatelné a   klišovité, stejně tak jako   lovestory s ošetřovatelkou   (protože v každém   válečném filmu musí být   lovestory, že?) a zhroucení   nad mrtvým kamarádem.   Výtvarná stylizace kopíruje   americké filmy, hudba je   nevýrazná a schematická (na   ní mě zaujala jen téměř   doslovná citace ústřední   melodie z Posledního   mohykána, což mě nejdřív   rozčílilo, ale pak když   hlavní hrdina mluví o tom,   že mu přezdívali Sokolí   oko, jsem ochotná věřit,   že to byl záměr). Jen   málokdy se podaří propojit   akčnost a hloubku příběhu   a tenhle snímek jen dokazuje,   že většina scénáristů   prostě neumí dělat 2 věci   najednou.
remky3
Hodnocení:
Přidáno: 4.9.2008
Propadák
Pro ty co mají rádi   vzdušné souboje, tak vůbec   nedoporučuji. Film je ryze   psychologický na úrovni   živoptopisu. Akcí je tam   velmi málo. Celý film   působí nudně.
aribary
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 26.10.2009
Pokud tento film měla být   psychologická sonda do duše   esa stíhacích pilotů,pak   scénárista neměl vkládat   do úst hrdiny samá klišé o   válce.Pokud to měla být   lovestory,chyběla hloubka   vztahu a citu,a pokud to měl   být film o stihacích   pilotech,potom tři vzdušné   souboje za dvě hodiny   trvání filmu je sakra   málo.Je to taková směsice   ode všeho trochu která ale   neuspokojí nikoho a kdy je   divák záměrně ochuzován o   části děje.Hrdina s rojem   startuje do bitvy a střih   hrdina drží kamarádovu   čepici pro štěstí a   oznamuje divákovi,že   kamarád byl sestřelen.Proto   doporučuji prvních deset   minut filmu a potom střih na   konec,kde je záběr na   hrdinův hrob kde štká jeho   osiřelá milá a ušetříte   spoustu času.......
vonKrup
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 8.5.2009
Velice povedený film,   podbarvený kvalitní hudbou,   jsem mile překvapen, už jen   proto, že se jedná o   německý počin s hojným   hereckým zastoupením našich   herců.
Duck
Hodnocení:
Přidáno: 21.2.2009
RUDÝ BARON 2008
Tak by mě zajímal skutečný   rok výrobz tohoto   filmu.Píše se 2008 a při   tom tam hraje pan Josef   Vinklář, který v září   roku 2007 zemřel.Podivné.

Poznámka: Komentáře jsou řazeny podle počtu dosažených bodů jednotlivých členů, kteří je psali. To znamená, že čím více bodů má člen, tím je jeho komentář výše.

10 filmů, které komentovali někteří uživatelé co tento film
minih70664minih70664Kuře s ušima (2009) 
Zweiohrküken n
minih56696minih56696Pouta (2009) 
Pouta n
minih14631minih14631Obchod na korze (1965) 
Obchod na korze n
minih57804minih57804Madame du Barry (1954) 
Madame du Barry n
minih6050minih6050Den, kdy se zastavila Země (1951) 
The Day the Earth Stood Still n
minih61720minih61720Právo silnějšího (1989) 
Minnamurra n
minih12618minih12618Mladá čarodějnice (1988) 
Teen Witch n
minih47662minih47662Srážka s kometou (2007) [TV film] 
Comet Impact n
minih156438minih156438Vzteklina (2018) [TV seriál] 
Vzteklina n
minih49299minih49299On je fakt boží! (2008) 
Angus, Thongs and perfect Snogging n

Hodnocení:n12345678910

Hodnocení filmu

72.6 %
7   - curil
8   - cicis
8   - Erkul
2   - Pitryx
7   - řepešínský
8   - hvezdyn
7   - Justik66
6   - Prasoid
5   - Agostino
7   - LenC2
8   - BinLADIN
5   - enejčel
6   - Bara.40
4   - PORTER
6   - thejduk
8   - rankinfitc
6   - Robinson
5   - Snura
7   - vlk1410
5   - Mackaku

TV Program

ČT1 - Vražda na předpis (1968) [TV f...

09:30 - 11:05

28 minut již uběhlo
67 minut zbývá do konce

ČT2 - Ten kdo tančí a zpívá (1987) [...

09:30 - 10:00

28 minut již uběhlo
2 minut zbývá do konce

NOVA - SuperStar

08:30 - 11:10

88 minut již uběhlo
72 minut zbývá do konce

Prima - S pravdou ven (2018) [TV pořad...

09:50 - 10:50

8 minut již uběhlo
52 minut zbývá do konce

Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 149652
Osobností: 631629
Fotografií: 571562
Plakátů: 271261
Obsahů a biografií: 137549

Poslední komentáře

Autosalon (2005) [TV pořad]

Čiré zoufalství

Autosalon
Nic jiného tento pořad   není. Parta naprostých,   navíc podle chování   nejspíš dementních,   diletantů v čele s   "expertem" Pepou, se snaží více >

Autor: dreamerCZ | Hodnocení: 1 / 10

Vražedné jezero (2016)

Vražedné jezero
Nějak se v posledních letech   objevilo velké množství   obdobných filmů, jako je   tento a snad soutěží v tom,   který bude největší   více >

Autor: hvezdyn | Hodnocení: 1 / 10

D.N.A. - Stvoření netvora (1996)

7/10

D.N.A. - Stvoření netvora
Nevim kde zacit, tento film me   zklamal a hlavne proto, ze   hlavni postava Mark Alan   Dacascos (Mistr neznameho boje   1993) se nechal propujcit více >

Autor: Martal | Hodnocení: 7 / 10

The Conjuring 2 Remake (2016) [V...

Hrozný film. 5%

The Conjuring 2 Remake
Toto si ako horor ani   nezaslúži komentár, ale   strašne som sa pri tom   nasmial. Rozpočet tohto   velkolepého remaku je 1000   švédskych více >

Autor: ExpertRaptor | Hodnocení: 1 / 10

Bakaláři navíc (1981) [TV epizod...

povídka "Výfuk"

Bakaláři navíc
Bakalářská povídka   natočená ve stylu   socialistické satiry. Takový   "lehký satirický šleh", jak   říká Josef Dvořák v   Pydlovi. Dnes to více >

Autor: curil | Hodnocení: 5 / 10

Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení
apple android wp bb
iPhone
iPhone
 
App Store hodnocení:
hod
Android
Android
 
Google Play hodnocení:
hod
Windows Phone
Windows Phone
 
WP store hodnocení:
hod
BlackBerry
BlackBerry
 
BB world hodnocení:
hod
fb

Copyright © 2003-2018, Filmová databáze s.r.o. (FDb.cz). Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Tyto webové stránky využívají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace.

Load: 0.167/0.121