Poslední komentáře

 
klasifikátor
Hodnocení: 3
Přidáno: 10.07.2020 17:40
Nemám sice rád úplně krátké komentáře ale tady se proti tomu prohřeším. Tahle nová verze seriálu "Boříkovy lapálie" prostě nestojí za nic!! Po jedné hvězdě za snahu a statečnost pro Ivu Janžurovou, Petra Nárožného a Pavla Zedníčka je absolutní max!
klasifikátor
Hodnocení: 10
Přidáno: 10.07.2020 16:43
Vynikající a poučný dokument o filmové oblasti v níž máme být opravdu nač hrdí. Člověk si spoustu věcí připomene a doplní si i případné mezery "ve vzdělání". Vše podtrženo kultivovaným a zasvěceným komentářem Miroslava Táborského. Vskutku mimořádně povedený pořad!
martin.stusak.9
Hodnocení: 8
Přidáno: 10.07.2020 14:39
Loupež metra svážející tržby z jednotlivých stanic. Že je to nějak povědomé? No samozřejmě. Každému filmovému fanouškovi se okamžitě vybaví americký snímek ´Vlak plný peněz´ (1995). Jenomže pozor, také je tu snímek z Francie už z poloviny šedesátých let mající ten samý námět. Žeby sloužil tomu o třicet let pozdějšímu americkému jako předobraz? Společných pojítek je tu více než dost, i když hlavní postavou je člověk ze zcela jiné profese. Tady si hlavní roli střihl Bourvil a hraje obyčejného děrovače lístků, který pravidelně každý den sleduje onen vlak převážející peníze. A jednoho krásného dne ho napadne, co kdyby byl takový vlak vyloupen a napíše o tom literární detektivku. Nikdo mu ji však nechce vydat a to z důvodu, že je taková loupež neproveditelná. Z neúspěchu knihy je všem pro smích a tak se rozhodne k radikálnímu činu. Vyloupení vlaku si objedná. Na šedesátá léta svěží mírně komediální příběh, ve kterém se jen tak pro zajímavost mihne i Pierre Richard, pro něhož to byla druhá účast ve filmu. Snímek je brán vážně a humorně zároveň. Krásně vykresluje svou dobu, právě co se týče stanice metra, čímž má dnes i historickou hodnotu. Viditelně se sice jedná o studiový snímek, ale podle dobových zdrojů byla postavena přesná replika stanice. Bourvil je v podstatě ve své typické roli, takže jeho výkon je nad očekávání zcela jasný. Za zmínku stojí také Paul Meurisse, který je tu tehdejší kritikou hodnocen jako nejelegantnější gangsterský boss. Platí to i z dnešního pohledu? Děj příběhu je ve svém smyslu rafinovaný, avšak předvedený v jednoduché škále svého vývoje. Humoru i vážnosti je tu více než dost, a jediné co asi u někoho zamrzí, je absence napětí v průběhu oné loupeže, který mimochodem připomene i jiný americký klasický film a tím je ´Přepadení vlaku z Pelhamu (1974) U nás je snímek neznámý a v rámci francouzských filmových klasik je to škoda. Obzvlášť, když je z filmografie Bourvila.
T2
Hodnocení: 5
Přidáno: 10.07.2020 14:26
║Rozpočet $8miliónov║Tržby USA $35,419,122║Tržby Celosvetovo $36,599,361▐ Tržby za predaj Blu-ray v USA ║ Tržby za predaj DVD v USA ║ Ošuntelí Dennis Quaid terorizuje nových obytníkov svojho bývalého sýdla. Úvod ešte v norme, rozbeh nie je zlý ale postupne to začne otravovať, postavy rovnako, začne to byť dosť tuctové, v konečnom výsledku skoro vyprchané. /50%/
curil
Hodnocení: 5
Přidáno: 10.07.2020 12:46
Zapomenutý seriál ze začátku sedmdesátek. Ač jsem odpůrcem normalizačních seriálů typu Pláteníka, Hamra, Zemana, Bavora a dalších, tyto příběhy snesu. Vidím jej poprvé (byl jsem v té době na škole) a tak ho sleduji celkem pozorně. V seriálu je dobře zachycena atmosféra na tehdejší vesnici, i když některé názory bych šacoval o dvacet let dříve, která žije podle svých pravidel a hlavně nařízení z okresu a kraje. Zaplaťpámbůh není v seriálu příliš zobrazena politika, třeba i méně než v podobných "Chalupářích", kdy předsedu ztělesňuje stejný herec Jiří Větrovec. Kladem seriálu je obsazení špičkových herců, hlavně těch v rolích dědků v hospodě, která je jedním z nejfrekventovanějších míst děje. Těší mě, že se v archivu České televize vyhrabou zapomenuté seriály a inscenace, což je v současné době i zásluha dramaturgie ČT 3.
curil
Hodnocení: 4
Přidáno: 10.07.2020 12:27
Čtvrté pokračování zapomenutého seriálu patří k k tomu lepšímu. Příběh kováře Jakuba Bláhy a jeho známosti na inzerát odhalí malost vesnického odmítání a trvání na starých zásadách. Inzerát je pro místní ženy nepřijatelná záležitost. Drby v kadeřnictví a dědkové v hospodě, každý se staví k Jakubovi jinak. Sympatická Blaženka to zvládá s nadhledem (divil bych, že byt ve skutečnosti podobně reagovala) a vyřeší vše s humorem. Opět perlí dědkové v hospodě, kteří Bláže radí, že nejdříve se musí vypořádat se ženami ve vesnici.
klasifikátor
Hodnocení: 10
Přidáno: 10.07.2020 11:34
Tenhle film je podle mého názoru vůbec to nejlepší od Pierre Richarda. V podstatě autorský projekt, který si kromě hlavní role i sám napsal a odrežíroval. Originální komika, atraktivní prostředí a skvělí herci ve vedlejších rolích. Vedle Bernarda Bliera září (jako vždy) Paul Preboist jako Klerdene a Robert Dalban jako Mazelin. Vše doplňuje krásně chlípná Cather. Samie. Po roce 1989 kdy v naší televizi občasné TV tipy pana Vajíčka vystřídala opravdová reklamní masáž dostala tato skvělá komedie pro českého diváka nový rozměr. Naprostou dokonalost tomuhle filmu pak dodává vynikající dabing. Petr Oliva je mimo diskuzi ale i Václav Voska (Blier), Eva Jiroušková (Samie) a další si dali opravdu hodně záležet.
klasifikátor
Hodnocení: 6
Přidáno: 10.07.2020 10:57
Docela svěží inscenace natočená podle stejnojmenné divadelní hry známého dramatika Johanna Nepomuka Nestroye. Jaroslav Dudek osvědčil citlivý přístup k poněkud archaické předloze a jak je u něj zvykem i dobrý výběr herců. Naše herecká esa pak odvedla nadstandard a povedla se i výprava. Vyšší hodnocení mi však nedovolila přílišná "úprava". Viděl jsem jak vypadá originál v divadle a těch korekcí bylo prostě moc i když chápu, že pro TV nějaké nutné byly.
jarda53
Hodnocení: 3
Přidáno: 10.07.2020 10:32
Film není žádná extra třída, jen tak na jedno zkouknutí, po druhé jej vidět nemusím. Dnes se mohou točit cokoliv, ať na něj přijde pár lidí do kina, nebo nikdo, přesto režisér plánuje točit další zhovadilost a čt. je vesele dotuje nadále...
Krikri
Hodnocení: 6
Přidáno: 10.07.2020 10:00
V prvním dílu komisař Berghammer vyšetřuje vraždu šéfa vohohospodářského úřadu Dechansreitera a navíc rozkrývá podvodné aktivity, korupci a upřednostňování zakázek mezi tölzkými politiky, podnikateli i církevními hodnostáři. Hned v úvodu tedy divák vlítne do kolotoče vražd, ale i hospodářské kriminality malého lázeňského města. S případy bude Benovi pomáhat Sabrina, nově přidělená kolegyně z Berlína. Na rozjezd to není špatné. 60%
klasifikátor
Hodnocení: 8
Přidáno: 10.07.2020 00:00
V tomto případě všechny hvězdičky z mého hodnocení patří pouze a výhradně skvělému a hlavně dokonale komplexnímu výkonu Hany Maciuchové. To vše ostatní kolem byla jen podpora a stafáž.
Frolíček
Hodnocení: 6
Přidáno: 09.07.2020 22:40
Roztomilá blbinka, jejíž kouzlo tkví v kontrastu našeho a pidisvěta a hlavně v tom, co si pidilidi "půjčí" z našeho a na co to vlastně použijí. Pak je ještě zajímavé vidět Draca Malfoye v zrzavých kudrnkách a doktora House v policejní uniformě. Jinak se velký řehot nekonal.
Manučao
Hodnocení: 7
Přidáno: 09.07.2020 22:03
Trochu ťažkopádnejší film o "mŕtvej" láske, ktorá sa začne dotyčnému zjavovať. Samotný príbeh o iba dvoch postavách však nie je nezaujímavý. Horor to určite nie je, ale ako psychologická dráma to viac než ujde.
FLA
Hodnocení: 5
Přidáno: 09.07.2020 19:56
Znáte filmy Leviathan (1989) nebo Život (2017) a samozřejmě i dalším snímkům je to podobné. Pokud ano je to takový mix těch zmíněných filmů. Dobrá hudba, napětí v hloubce oceánu vždy navnadí, ale je to takové mdlé, chvílema nuda, dost i tma. Jasný tam dole není vidět na 5 kilometrů daleko, také to cestování pod vodou je né moc reálné, no dávám 50%, měl jsem však větší očekávání.
Ostrovan
Hodnocení: 8
Přidáno: 09.07.2020 19:33
Velmi milá, lehká a přirozeně plynoucí komedie z dílny Guillaume Brace. Ideální do letního kina. Díky, KVIFF. :)
Ostrovan
Hodnocení: 8
Přidáno: 09.07.2020 19:31
Intenzivní, nespoutaný a místy nepochopitelný - takový je film "Než skončí léto" i život hlavní hrdinky.
curil
Hodnocení: 7
Přidáno: 09.07.2020 19:01
Druhý film Jeanne Moreau jako režisérky (po "Lumiére" - 1976). Příběh nostalgicky pohlíží na sexuální probuzení mladé dívky v krásném prostředí francouzské venkovské krajiny. Ve filmu je dobře vystižena atmosféra před blížící se druhou světovou válkou a okupací Francie. Příběh je vizuálně velice působivý, ale postrádá více intimity. Ve druhé části, kdy Marie závidí své matce lásku, je dění poněkud vykalkulované. Velice sympatický projev Simone Signoret v roli babičky mladé dívky. Film jsem viděl ve francouzském originále s anglickými titulky, takže vše bylo srozumitelné i pro mě.
klasifikátor
Hodnocení: 5
Přidáno: 09.07.2020 17:18
Tohle je klasické akční scifi béčko 80.let. Jedna akční hvězda obklopená hromadou sotva průměrných herců pod taktovkou zcela "anonymního" režiséra vytváří film jehož scénář v podstatě není vůbec důležitý. Těmto trendům už dávno odzvonilo ale někdy se přihlásí nostalgie. Ale i mezi akčními béčky je tohle jen šedý průměr. Já bych si pro nostalgickou vzpomínku vybral zcela jiné filmy tohoto druhu.
klasifikátor
Hodnocení: 5
Přidáno: 09.07.2020 17:00
Vím, že Michal Viewegh je považován za ikonu naší porevoluční literatury ale já jeho knihy ani scénáře dvakrát nemusím. Vždy mi to přišlo hodně prvoplánové a vykalkulované. Ani tohle dílo není jiné a jen výkony některých herců drží film nad vodou. Já se nějak nedokážu bavit u příběhu jehož postavy jsou tak moc "přešvihnuté" a jakoby mě nábadaly, že bych se měl stydět za to že jsem Čech. Akceptuji, že se tohle pojetí může hodně lidem líbit ale já mezi ně bohužel nepatřím.
klasifikátor
Hodnocení: 8
Přidáno: 09.07.2020 10:19
Velmi vydařená životopisná inscenace Marie Poledňákově. Sestava našich elitních herců té doby podala vesměs hodně nadprůměrné výkony obzvlášť Luděk Munzar, Karel Höger a Josef Vinklář byli opravdu vynikající. Paní Poledňáková precizně a přitom citlivě podchytila složitost vztahů v prominentní rodině. Vím, že se na tomto místě již poněkolikáté opakuji ale je opravdu velká škoda že naše veřejnoprávní televize na tento formát (inscenace) již zcela rezignovala.
martin.stusak.9
Hodnocení: 7
Přidáno: 09.07.2020 04:29
Snímek režiséra Juliuse Ševčíka je svým námětem a hlavně zpracováním v české filmu doslova jako zjevení. Je vidět, že pokud je k dispozici patřičný rozpočet, je šance vzniku skutečně honosného filmového díla. To se bohužel neobejde bez koprodukce, ale má to i jiné pozitivum. Alespoň někde se v herecké profesi neobjevují stále stejné tváře, což film, který byl navíc natočen v angličtině, posiluje ještě více. Snímek je natočen na základě stejnojmenného románu britského autora Simona Mawera inspirovaného skutečným osudem Vily Tugendhat stojící v Brně, který na pozadí příběhu majitelů vily zrcadlí tragédii celého českého národa. Dějově se sice jedná o čistou fabulaci, neboť je v něm vila přejmenována na Vilu Landauer, a to se také týká i samotného příběhu, avšak svým melodramatickým kouzlem a touhou o ctižádost přesto umí okouzlit. Román je dějově a osudy postav skutečně skvostný a tak do přenesení do filmového scénáře ne zrovna jednoduchý. Avšak stalo se a tak těžko říct, jestli něco bylo vynecháno už scénáristou, či zapracovali střihačské nůžky. Některá dějová odvětví totiž vyznívají dosti zkratkovitě a ve svém vývoji ne zrovna logicky. Vytváří to pocit, že v nich ještě něco chybí. Zkrátka a dobře, jakoby se jednalo o sestřih televizního seriálu. Snaha o jedinečné dílo je však znatelná, což se zase musí nechat. Atmosféra je taková, jaká má být, jen určitý emoční druh přicházejícího nebezpečí poněkud vázne. V těchto scénách je té romantizující atmosféry spíše na škodu. Každopádně se Julius Ševčík pokusil o něco, na co si nikdo jiný doposud netroufnul a tak si alespoň v tomto zaslouží úctu. Jak se říká, chybami se člověk učí, tak příště to snad bude zase o něco lepší.
Manučao
Hodnocení: 6
Přidáno: 08.07.2020 23:58
Realisticky vyzerajúce vojnové zábery i naturalistické zranenia vojakov sú určite plusom filmu. Nezaujímavé postavy a vatový úvod i niektoré vatove rečí počas prestávok prechodu džungľou však nudili. Pochybujem, že si po mesiaci budem z filmu niečo pamätať, chýba nosnejší príbeh.
Manučao
Hodnocení: 7
Přidáno: 08.07.2020 23:41
Mladý a málo skúsený Mel Gibson ešte nedokázal ťahať film, ale jeho samotného táto rola určite posunula vpred. Peter Weir na režisérskej stoličke urobil dobrú roboru, aj keď filmu pri prospelo viac dramatických scén, nielen v závere.
klasifikátor
Hodnocení: 4
Přidáno: 08.07.2020 22:57
Plochá banální historka v podání herců, kteří jsou na úrovni ne moc zdatných ochotníků. Bohužel pro mě nepatřím k fanouškům ani M. Issové ani T. Vilhelmové ani Petra Čtvrtníčka a tak tenhle televizní film nedokážu ohodnotit jinak než jako slabý průměr.
martin.stusak.9
Hodnocení: 8
Přidáno: 08.07.2020 22:45
„Cesty Páně jsou nevyzpytatelné" praví Písmo Svaté a že na tom něco bude se přiklání i mnozí nevěřící. Osudy jsou různé a určitě mnohý bude souhlasit s tím, že ne zrovna takové, jak by si sám představoval. A o jednom takovém osudu vypráví tento snímek, který vznikl v době socialismu, což znamená, že obsahuje ono, dnes tolik proklínané, socialistické smýšlení. To však nijak neubírá na kvalitě v rámci dramaticko-psychologické filmové tvorby. Svým námětem má rozhodně co říct i dnes. Takovýchto snímků bylo natočeno hodně a co se týče námětu, je skutečně z čeho vybírat. Ať se to někomu líbí nebo ne, natočen je kvalitně v celém svém aspektu dané problematiky. Právě svou dramaticko-psychologickou sondou zvýrazňuje vážnost, což znamená, že se rozhodně najedená o nic zábavného. Je to příběh, který by bez skrupulí klidně mohl nést označení 'osudový příběh ze života'. Má hlubokou myšlenku a o to jde především. A je to myšlenka v rámci obyčejného lidského přístupu nemálo hodna k zamyšlení, neboť platí v každé době. A co víc, třeba se v tom někdo s podobným osudem i pozná. Máme tu příběh stárnoucího pouťového kaskadéra velmi zapáleného do své profese, který plánuje nové vybavení, aby mohl ještě působivěji předvádět své motocyklové umění. Jeho dcera však už chce s kočovnickým životem v maringotce skoncovat. Herecký koncert především pro Josefa Kemra, který po psychologické stránce pojal svoji postavu skutečně impozantně. Dnes už má snímek vlivem ukázky takovéto atrakce historickou hodnotu, neboť s něčím takovým se již mnoho let nelze setkat.
klasifikátor
Hodnocení: 7
Přidáno: 08.07.2020 21:13
Miniseriálek natočený podle slavného a notoricky známého románu Ch. Brontë. Na to, že jde o televizní projekt a ještě k tomu z počátku 70.let je to velmi solidní práce. Marta Vančurová byla v době vzniku určitě ideální volba ale Jan Kačer by se mi spíš hodil na pastora Riverse než na Rochestera ale to je čistě jen můj soukromý pohled a názor. I další obsazení je přiléhavé a dostatečně reprezentativní. Vcelku jde o nadprůměrný počin co dokáže milovníky klasiky upoutat i po téměř 50 letech od svého vzniku.
FLA
Hodnocení: 6
Přidáno: 08.07.2020 18:52
Tak nebyl to vůbec špatnej mix černého, nekorektního humoru, dramatu a krimi, ale proč nakonec dávám 60%? Za prvé neuznávám ani černý humor ohledně znásilnění, vraždy a rakoviny! Zde se odehraje smutná scéna a hned za ní následuje vtipná a to trochu nabourává celý film. Smutné momenty skoro hned srřídají veselé a nějak to občas k sobě myslím nesedí. Také konec byl "blbě" useknutej, nemám rád věci co se nedořeší. Takže slušní herci, zajímavej příběh, pár dobrých vtípků, ale ten mix smutek x sranda se mi občas nelíbil.
klasifikátor
Hodnocení: 3
Přidáno: 08.07.2020 16:59
Tohle je jedna z nejotřesnějších agitek. Na rozdíl od některých dalších (Dovolená s Andělem, Racek má zpoždění, Nechte to na mně) jí chybí i humor a ani velmi dobrý výkon Jindřicha Plachty nedokázal tenhle výtvor posunout aspoň na průměrnou úroveň. Být to natočené v jiné době dalo se to snad akceptovat jako parodie ale takhle...
Petrkey
Hodnocení: 10
Přidáno: 08.07.2020 16:34
Přesto že zde hlavní roli hraje moje nejoblíbenější Doris Day, až dosud mě film úspěšně míjel. Konečně! HA! Výborný scénář a velmi dobrý pohled do amerického příměstského životního stylu ranných šedesátých let. Day, Hudson a Randall tvoří skvělý tým a srší vtipem. Jedna z nejlepších komedií na kterou jsem kdy narazil.
pohledvenkova
Hodnocení: 10
Přidáno: 08.07.2020 15:05
Film mimo jiné názorně ilustruje rozdíl mezi gangsterem a mafiánem. Tony Montana zůstane gangsterem z kubánského kanálu, i kdyby si nechal postavil deset luxusních vil a koupil sto tygrů. Primitivní, třebaže schopný a odhodlaný rozeřvanec v kožené bundě. Jediným mafiánem je zde Alejandro Sosa. Absolvent švýcarských škol s vytříbeným vkusem a kultivovaným projevem. Ovšem v momentě, kdy přijde na skutečné lámání chleba a v sázce jsou životy nevinných dětí, gangster vyměkne a odmítne splnit rozkaz, který mafián s úsměvem vydal, aniž by se mu jakkoli zvýšil srdeční puls.
klasifikátor
Hodnocení: 8
Přidáno: 08.07.2020 10:45
Výborná historická komedie s působivě bohatou výpravou, vskutku nádhernými kostýmy a výtečnou hudbou Michela Polnareffa. Louis de Funes si přizval ke spolupráci další velkou hvězdu (jak měl ve zvyku dost často). Po Bourvilovi, Jeanu Maraisovi a Jeanu Gabinovi se po jeho boku tentokrát objevil Yves Montand a celé to dopadlo opravdu víc než dobře obzvláště když u toho v jedné z rolí sekundoval i jako tradičně skvělý Paul Preboist.
Rastaman33
Hodnocení: 9
Přidáno: 08.07.2020 10:14
Kniha je samozřejmě o něco lepší. Ve filmu pár věcí chybí a občas něco není úplně pochopitelné. Nicméně Reese ve filmu předvedla výborný výkon a film je fakt skvělý. Být mladší, tak bych asi zkusil nějaký kus PCT i ujít. Je fakt, že ta její matka se svým neochvějným optimismem je na zabití, ale já celkově Lauru Dern nemusím. Permanentně vypadá, že bude každou chvíli brečet.
Rastaman33
Hodnocení: 1
Přidáno: 08.07.2020 10:04
Vince Vaughn...to už mluví samo za sebe. Komediální talent nula, nepříjemnej týpek, se kterým v reálu nikdo nechce hrát. Spíš mě udivilo, že se s ním do spolku dala Reese Witherspoon, kterou mám spojenou se skvělou Divočinou (jak film, tak kniha je fakt perfektní). Film zcela naplňuje očekávání z traileru...totální blbost. Škoda času na to koukat.
martin.stusak.9
Hodnocení: 7
Přidáno: 07.07.2020 22:56
Kterak mladík Todd Bowden odhalí v americkém městečku německého nacistického válečného zločince, kterého kupodivu nenahlásí, ale vydíráním od něj vyžaduje vyprávění o holocaustu, kterým je fascinován. Poněkud zvláštní charakter mladého jedince studentského věku. Jelikož se jeho chování od způsobů nacistů ničím nevymaňuje, po divácké stránce se honí myšlenka, o co mu jde ve skutečnosti. Několik počátečních minut začátku příběhu lze ještě smírčivě brát, ale jakmile se Todd změní v nebojácného drsňáka a stařec začne skákat jak on si pískne, to okamžitě celé padá do neskutečného kýče. Snímek je natočen na základě novely Stephena Kinga ´Apt Pupil´ vydaného v roce 1982 a jedná se o podprahově psychologický thriller, který však obsahuje zcela jiný druh děsivosti, než na jaký jsme zvyklí. Ona děsivost tkví v čirém realismu, právě v oblasti faktů a popisech týkající se holocaustu. Stavem šílenství obou postav, do kterého celková atmosféra děje sestupuje na základě jejich vzájemných etud, je snímek v plném pochopení oné hrůzné jedinečnosti vcelku těžko uchopitelný. Na první pohled je to film jako každý jiný. Prostě student odhalí válečného zločince, vydíráním si vymaní podrobnosti o holocaustu a oba dva postupně z toho čím dál tím víc cvokatí. Avšak kdo z těch dvou je větší sadista? Neskrývají takhle náhodou oba zarputilou tohu po moci? Opravdu je tento generační střet tak zdánlivě neúčelový? Buď jak buď. O hororový příběh se skutečně jedná, ale ne o takový, jak si mnohý představuje. Nakonec, hrůza kombinující realismus v temné vypravěčské sféře vždy budila určité rozpaky a nejinak je to i u tohoto snímku. Emocionální spojení s posedlostí fascinace zla zůstává nevysvětlené, což v rámci myšlenkových pochodů obzvlášť zanechává nedobrý pocit z následujícího vývoje. Jako artový film by možná vynikl více. Snaha tlačit na pilu v daných aspektech vyjádřit problematiku do psychologického stavu spíše výsledku uškodilo. A jedna menší zajímavost na konec. Snímek na konci překvapí českou stopou v podobě českého herce Jana Třísky. Něco takového vždy potěší.
Frolíček
Hodnocení: 8
Přidáno: 07.07.2020 22:07
Výborný Patton Oswalt, který obstarává všechny vtipy a chudák Enoch, když se mu May snaží hasičákem rozbít lebku.
Poskakování Zephyru po časových vlnách je dosti nevyzpytatelné a být venku a daleko se nevyplácí. Ale Enochovi to naštěstí nevadí.
martin.stusak.9
Hodnocení: 6
Přidáno: 07.07.2020 21:38
Druhý režijní počin Dolpha Lundgrena a první, ke kterému si napsal i scénář. A opět si střihl roli Rusa. Originální název je v českém překladu ´Mechanik´ a jedná se o pracovní profesi, jako obvykle, bývalého agenta, tentokrát ruského, Nicka Cherenkova, který se přestěhoval do Ameriky za klidem po smrti své ženy a syna vlivem války gangů. Jenomže, jak už to v životě bývá, se tam vrazi objeví také a Nick se rozhodne se vydat na cestu pomsty. Námět hojně používaný převážně od přelomu osmdesátých a devadesátých let. A protože se opět jedná v Lundgrenově filmografii o nízkorozpočtový videofilm, nelze od toho očekávat něco výjimečného či extra. Dolph se však i přes malé rozpočtové možnosti snažil něco vytvořit. Prý dokonce použil stylistické rysy dle Tonnyho Scota, ale to už musí posoudit divák sám za sebe. Tady jde po načrtnutí problému a důvodu msty jen o akci, kterých je skutečně více než dost, avšak, bohužel, nijak zvlášť nenadchnou. Dolph v takové roli není poprvé a tak víme, co od něj očekávat. Nejen jako herec v hlavní roli, ale i jako režisér udělal kus filmařské práce. Skutečně škoda toho malého rozpočtu. Snímek nijak zvlášť nenadchne, ale v rámci pouhého videofilmu coby akční popcornový film jen tak na odreagování ve své průměrnosti nezaškodí.
jarda53
Hodnocení: 8
Přidáno: 07.07.2020 21:23
Tento pořad jsem viděl poprvé a nejsem proti písničkám, které se vybrali z Fričových filmů, slyšet Wericha s Voskovcem, Vítovou s Novým, Lamače, Hermanovou, Buriána, Haase, Zemánkovou, Bielika, Smolíka, škoda že takovýchto pořadů není více. Lze ocenit i kvalitní obraz za téměř 60 let starý pořad...
klasifikátor
Hodnocení: 4
Přidáno: 07.07.2020 21:10
Přes účast řady výborných herců je tohle málo povedená komedie. Skoro se ani nechce věřit, že režíroval Jaroslav Papoušek. Když to člověk srovná s dalšími komediemi z roku 1974 (Jak utopit doktora Mráčka, Jáchyme hoď ho do stroje nebo Hodíme se k sobě miláčku?) je to dost bída. Jen pár hereckých výkonů to dělí od úplného dna. A protože si pan Papoušek napsal i scénář jde tato blamáž celá za ním.
Je mi jasné, že opět jdu proti davu, nicméně mně se tento seriál ze Smolíkovské trilogie líbí nejméně. Je to dáno především tím, že zde rodina nepůsobí pospolitě, hlavními postavami jsou pouze Ládínek a mluvící Zoro, zatímco ostatní členové rodiny včetně souseda Halíře se v každém dílu mihnou jen na chvíli. Nedomyšlený od tvůrců je též fakt, že Ládínek jako jediný z rodiny o několik let zestárne (zřejmě aby byly jeho výlety do kosmu věrohodnější). Celkově mi k rodinnému seriálu, jakým Smolíkovi mají být žánr sci-fi nějak nesedí a zážitky z jednotlivých planet často působí ztřeštěně a fantasmagoricky. Proto dávám pouze lepší průměr 6 * a 55%.
Krikri
Hodnocení: 6
Přidáno: 07.07.2020 19:47
Tento zábavný pořad jsem sice sledoval už v dětství, ale tehdy jsem humor Dvořáka a Bohdalové nechápal. Navíc mě strašně nudilo to množství tanečních a baletních vystoupení ve stylu Ein Kessel Buntes, tyto předěly bývaly většinou mnohem zdlouhavější, než scénky a dialogy ústřední dvojice. Nedávno jsem plno scének shlédl na Youtube a také si poslechl dialogy, které kdysi vyšly na CD a musím říct, že bez toho zbytečného balastu kolem, jen čistě mluvené slovo, je to docela povedená sranda. proto uděluji lepší průměr, tj. 6 *.
Krikri
Hodnocení: 1
Přidáno: 07.07.2020 19:45
Dlouho jsem váhal, zda tuto zcela zbytečnou obdobu někdejšího Kotle s uštěkanou Jílkovou vůbec hodnotit. Nicméně poté, co jsem shlédl díl nazvaný "České vztahy s Ruskem a Čínou" mi to v rozhodování výrazně usnadnilo. Taková cílená anti-ruská a atni-činská propaganda, jakou ta osoba nyní kopající za kavárensko-chvilkařskou, rádoby veřejnoprávní instituci předvedla, to fakt nemá obdoby. Rusofoby a sinofoby nechala hovořit, jak se jim zlíbilo, zato jejich oponentům neustále skákala do řeči nebo překrucovala fakta. Madam "myslím na vás" je rovná jako vývrtka, neboť se řídí heslem: čí chleba jíš, toho píseň zpívej.
Krikri
Hodnocení: 3
Přidáno: 07.07.2020 19:42
Tento pořad mě nikdy nebavil, připadal mi nudný a nezajímavý. Styl humoru mi vůbec nesedl, účinkující si spíš hráli na rádoby intelektuály a mně je přece jen mnohem bližší komunální humor. A když si pročítám seznam všech, kteří se v pořadu zadluženého propagátora paštik a Drahošova kámoše angažovali, až na pár výjimek je to jeden kavárník, přemluvbába a chvilkař vedle druhého. Jako by epizoda Klauni z 30 případů majora Zemana byla s mnohaletým předstihem natočena vyloženě o nich. Není divu, že mě tento pořad nedokázal oslovit. Už ani nevím, za co vlastně tomu uděluji ty 3 *. Nejspíš proto, že před mnoha lety jsem u toho alespoň chvíli vydržel.
klasifikátor
Hodnocení: 5
Přidáno: 07.07.2020 16:45
Dnes by se řeklo, že jde o autorský projekt Jiřího Hanibala. V polovině 70.let napsal knihu, pak svořil scénář a nakonec si to i odrežíroval. Literární podobu neznám ale ta filmová je trochu křečovitá. Ani herecky to není nic mimořádného ale ukoukat se to dá. Je k vidění hezká příroda a Angelo Michajlov zkomponoval pěknou hudbu. Takže suma sumárum průměrný film co nenadchne ale ani neurazí.
klasifikátor
Hodnocení: 4
Přidáno: 07.07.2020 16:00
Tohle je třetí filmová verze Godzilly, kterou jsem viděl a je bezpečně nejslabší. Možná je to technicky vyspělé ale to je tak asi všechno. Stačí si vzpomenout jaké herecké výkony odvedli Matthew Broderick, Jean Reno, Hank Azaria, Kevin Dunn a další a srovnat to. O scénáři ani nemluvě.
Jarda.ftr
Hodnocení: 1
Přidáno: 07.07.2020 14:52
Poměrně velmi otravný seriál a velmi otravné hlavní hrdinky, na kterém je krásný snad jen ten Mikulov kde se to natáčelo. Místy je děj často křeč a hrůza. Moravská filmová studia bohužel nikdy neuměla natáčet kvalitní filmy a seriály.
Rastaman33
Hodnocení: 10
Přidáno: 07.07.2020 13:26
Jedno z nejpřesnějších zpracování Stevensonova románu. Tedy ne na sto procent, ale většina scén je ponechána v původní podobě.
klasifikátor
Hodnocení: 9
Přidáno: 07.07.2020 12:04
Přiznám se, že režiséra Jose Giovanniho neznám ale i kdyby nic jeného než tento film nenatočil tak tímhle po sobě nechal hodně výraznou stopu. Neni to klasická krimi ale spíš psychologický a emočně hodně silný příběh okořeněný skvělými výkony jak Jeana Gabina tak Alaina Delona. Při finálové sekvenci před gilotinou se tají dech a běhá mráz po zádech. Jenom některé výkony ve vedlejších rolích kazí dojem naprosté dokonalosti.
radekl
Hodnocení: 8
Přidáno: 07.07.2020 11:36
Příjemná podívaná s myšlenkou
Velmi příjemné pokoukání, dobrá kamera, střih a hudba. V první části hodně nahotinek, ale ukáže se, že nikoliv samoúčelných. Herecky Sergio jednoznačně vede, ale Silvio je samozřejmě taky skvělý. Dalo se to natočit obyčejněji, předvídatelněji, ale tahle podívaná je přesně to co to chtělo.
naineko
Hodnocení: 6
Přidáno: 07.07.2020 07:51
Moc nevím, co s tím. Dobové záběry super. A to je asi tak všechno. Přišlo mi to jako znouzectnostní dokument. Mluvicí hlavy si hrajou na kůl pankáče po čtyřiceti letech nebo se nesmělé culí. Kecy o svobodě bez nějaké citelné ilustrace nesvobody. Skate je fajn, umělá glorifikace čertvíčeho rozhodně né.
naineko
 
Přidáno: 07.07.2020 07:48
Jsem rád, že jsem nikdy nebyl "Na stojáka" na živo. Krom dam a snad jednoho pána přehlídka ubohých, stereotypních nejapností. Humor ani kvalitní ani fekální, prostě jen provplánové skládání hovadin.

TV Program

ČT1 - Kde domov můj? (2016) [TV pořa...

18:25 - 18:55

17 minut již uběhlo
13 minut zbývá do konce

ČT2 - Zázračná planeta: Nejkrásnější...

17:50 - 18:45

52 minut již uběhlo
3 minut zbývá do konce

NOVA - Comeback (2008) [TV seriál]

18:15 - 18:50

27 minut již uběhlo
8 minut zbývá do konce

Prima - Prostřeno! (2010) [TV pořad]

17:50 - 18:55

52 minut již uběhlo
13 minut zbývá do konce

Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 166382
Osobností: 661049
Fotografií: 646934
Plakátů: 311314
Obsahů a biografií: 153083
foto

Komerční sdělení

Seznam DVD

Potřebujete si udělat pořádek ve filmech? Tak právě pro Vás je tu tento program.

foto

Filmová škola

Staňte se hercem, herečkou.

foto

Poslední komentáře

Strašidla a spol. (1993) [TV ser...

Strašidla a spol.
Nemám sice rád úplně   krátké komentáře ale tady   se proti tomu prohřeším.   Tahle nová verze seriálu   "Boříkovy lapálie" prostě   nestojí za více >

Autor: klasifikátor | Hodnocení: 3 / 10

Mistři českého animovaného filmu...

Mistři českého animovaného filmu
Vynikající a poučný   dokument o filmové oblasti v   níž máme být opravdu nač   hrdí. Člověk si spoustu   věcí připomene a doplní si   i více >

Autor: klasifikátor | Hodnocení: 10 / 10

Velká bedna (1965)

Velká bedna
Loupež metra svážející   tržby z jednotlivých stanic.   Že je to nějak povědomé?   No samozřejmě. Každému   filmovému fanouškovi se   okamžitě více >

Autor: martin.stusak.9 | Hodnocení: 8 / 10

Narušitel (2019/1)

Narušitel
║Rozpočet   $8miliónov║Tržby USA   $35,419,122║Tržby   Celosvetovo $36,599,361▐   Tržby za predaj Blu-ray v USA   ║ Tržby za predaj DVD v USA více >

Autor: T2 | Hodnocení: 5 / 10

Hostinec U Koťátek (1971) [TV se...

Hostinec U Koťátek
Zapomenutý seriál ze   začátku sedmdesátek. Ač   jsem odpůrcem   normalizačních seriálů   typu Pláteníka, Hamra,   Zemana, Bavora a dalších, více >

Autor: curil | Hodnocení: 5 / 10

Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení

Copyright © 2003-2020, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Load: 0.141/0.119
Partneři:
Hyperreality.cz | BigZoom.cz | Hyperinzerce.cz | Bleskove.cz | IQport.cz