';

Poslední komentáře

 
charlie1612
Hodnocení: 5
Přidáno: 22.05.2022 23:50
Na toto poslední pokračování jsem byl zvědavý, jenže … Nebýt některých dobrých trikových scén, tak jsem to snad vzdal. Přes dobrou výpravu se jedná o naprosto zbytečný příběh, recyklující prvky z minulých dílů, nyní zcela nesmyslně ozvláštněný začleněním dívky z Mexika. Nelogický slepenec doplněn řadou drsných hlášek Lindy Hamilton. Zmoudření terminátora Arnolda, řečeného Karla, taky stojí za úsměv …
PROCESOR
Hodnocení: 7
Přidáno: 22.05.2022 21:01
PROCESOR!
Film má napětí a spád. Akce jsou povedené. Určitě se nudit nebudete. Pro citlivější povahy, je tam samozřejmě hodně násilí, které k podobným snímkům patří, takže zvažte co si pouštíte. Tvůrci se snažili o realistický pohled, ale ten dle mého názoru je ještě asi tak stokrát horší a to už by koukatelný nebylo. Já byl spokojený.
klasifikátor
Hodnocení: 9
Přidáno: 22.05.2022 17:25
Mám moc rád literární klasiku a Shakespeara zvlášť a když se povede filmová či televizní adaptace, může to dostat další rozměr. Výkon Laurence Oliviera v titulní roli je prostě excelentní a příliš za ním nezaostávají ani Ralph Richardson, John Gielgud a další. Navíc se hodně povedla i výprava a tak jsem si mohl dopřát opravdovou filmovou delikatesu.
qwert67
 
Přidáno: 22.05.2022 16:12
Náhodná podobnost?
Mimika obličeje toho kresleného Victora mi hned připomněl Adama z televizního seriálu "Drsná Harry", kterého hraje americký herec Nathan Corddry
charlie1612
Hodnocení: 8
Přidáno: 22.05.2022 09:15
Třetí adaptace románu Iana Flemminga, 21. oficiální bondovka a první s Danielem Craigem v hlavní roli. Příchodem Daniela Craiga se charakter série podstatně změnil. Je značně temnější, brutálnější. I když si zachovává vtip a nadhled, jedná se o jiného Bonda. Ten, zde není tak sebejistý, několikrát se dostane do úzkých. Už od úvodní sekvence je nabit dech beroucími akcemi a napínavými zápletkami. I statická část pokerového souboje diváka zaujme, zvláště pak vyvrcholením, ve kterém je Bond otráven.
Máša13
Hodnocení: 6
Přidáno: 22.05.2022 08:58
Taková ptákovinka, kde spíše zaujmou drobné "frky", než aby byl celek brán jako nějaké úmělecké dílo.
martin.stusak.9
Hodnocení: 9
Přidáno: 21.05.2022 23:49
Zdislaw Najmrodzki okrádal bohaté ve svůj vlastní prospěch a když byl veřejnou bezpečností chycen, vždy jim utekl. Polská legenda v polském filmu v naprosto úchvatném retrovizuálu. Příběh obyčejného zlodějíčka proslaveného právě hlavně coby notorického útěkáře, však není pojat jako dramaticky napínavý krimifilm, ale jako zábavná retrospektiva připomínající mimo jiné také osmdesátky v celé své kráse. A polští tvůrci za vizuální stránku skutečně uznání zaslouží. Prostředí, móda, speciální filtr vytvářející pobledlé barvy filmového obrazu. Je to film zábavnou formou oslavující zločince, ale když to vezmeme kolem a kolem, tak třeba slovenského Jánošíka také nezavrhujeme. Jak je již mnoho let v módě, i tady se použila romance, avšak nijak přepálená. Jedná se o součást osudu Najmrodzkiho, neboť až láska ho začne nutit svůj život změnit. Dějství je založeno na skutečné postavě, která působila v 70. a 80. letech. Utekl celkem dvacet devětkrát. Je známý i tím, že kromě vykrádání luxusních obchodů kradl také auta patřící v komunistické době k nedostatkovým zbožím. Doba mu v tomto prostě přála. Pokud mezi nedostatkové zboží patřil i toaletní papír, oproti ostatním byl jeho život skutečně v luxusu. Snímek po divácké stránce přinese kromě nostalgické takříc gangsterské zábavy také něco jako pocit zadostiučinění sociálnímu a ekonomickému aspektu komunismu v osmdesátých letech, který ostatně známe i u nás v Česku.
Frolíček
Hodnocení: 7
Přidáno: 21.05.2022 22:39
Štěky pokračují, naštěstí se jedná už o poslední díl. Nevím kdo měl tu chytrou myšlenku natočit ještě sedmou řadu. U Babičky na kafi se nakonec nesejdou, ale v korunovačním sále. Akorát Krasoň už po Regině házet meč nebude.
Frolíček
Hodnocení: 6
Přidáno: 21.05.2022 22:20
Mladý Indiana Spiderman Jones v podání talentovaného Toma Hollanda bez Zenday, Mark Wahlberg trochu za zrnité a Antonio vysílal hromy a blesky ve španělštině a rychle dovysílal. Hezký pohled na Sagradu, všechno předem dané, potitulkové sc3ny lepší než film. Fousek forever.
klasifikátor
Hodnocení: 8
Přidáno: 21.05.2022 21:58
Opravdu hodně vydařený, dobrodružně laděný film pro celou rodinu. Trošku mi to připadá jako český Fanfán Tulipán, ale každopádně i v tomto případě pan Karel Zeman potvrdil, že patří mezi velekněze naší kinematografie. Je to po výtvarné stránce jako vždy velká paráda a osobitost práce tohoto PANA režiséra musí zaujmout. Myslím, že tenhle film je dodnes trochu nedoceněný.
horribile_dictu
Hodnocení: 2
Přidáno: 21.05.2022 15:36
Hon na čarodejnice, situovaný do alternatívnej xenofóbnej Ameriky, kde je oživovanie keramických motýľov hrozbou pre národnú bezpečnosť. Posolstvo filmu je jasné a priehľadné ako čerstvo vypucovaná okenná tabuľka po zásahu usilovnej mexickej slúžky - čo znamená, že namiesto lapaných a upaľovaných ryšaviek si tu treba dosadiť príslušníkov ľubovoľnej utlačovanej, diskriminovanej, a perzekuovanej menšiny, akých je vo svete čím ďalej, tým viac, takže ktohovie, či sa zo všetkých tých menšín jedného dňa nestane väčšina, a z členov terajšej majoritnej spoločnosti zas utlačovaná menšina ... Každopádne, od tunajších chúderok čarodějok im žiaden potenciálny útlak asi nehrozí, keďže tie sú príliš veľké tupelá na to, aby svoje schopnosti (medzi ktoré patrí aj teleportácia) častejšie využívali na svoju osobnú obranu pred lovcami čarodejníc, ktorí vyzerajú ako slabšie dotovaní Men In Black s barometrickými hodinkami ... Podobných logických dier až vyslovených nezmyslov je tu viac, než v 100 gramovom balení ementálu; zaradenie filmu medzi horory považujem za zlý vtip, a celkovo je táto agitačná absurditka určená pre cieľovú skupinu, do akej - chvalabohu- nepatrím ... Ak nejaký Hon na čarodejnice, tak to už radšej ten z roku 2011 s N. Cageom a R. Perlmanom.
pigal
Hodnocení: 5
Přidáno: 21.05.2022 12:17
Tak toto je ten Bollywood...
Môja prvá skúsenosť s Bollywoodom dopadla rozpačito.Kombinácia všetkého so všetkým, preložená hudbou ma neuchvátila a tými 170 minútami som sa prenudil s výnimkou dojemných scén, pri ktorých som si ako správna "citlivka" poplakal.To mi však nestačí a tento žáner je pre mňa uzavretá kapitola.
Film Bollywood negatívnym osobám nedoporučujem.
topipig
Hodnocení: 9
Přidáno: 21.05.2022 04:50
Francouzská kriminálka staré školy, kde jde policajt po krku jednomu padouchovi, ale pod nohy mu hážou klacky jeden politik a také jeho nadřízený. Lino Ventura v roli komisaře Verjeata má charismatu na rozdávání a jeho vyšetřovací metody jsou dokonale přímočaré. Filmu prospívají i humorné vsuvky, třeba když Verjeat před policejní budovou doslova vyhází mlčky protestující bandu nějakých harekrišňáků, to je fakt nářez :D. Nebo scény v nemocnici, kde je na lůžku pacient (Dominique Zardi) se zlomenou klíční kostí a dějí se mu tam další absurdní úrazy. Ve snímku je spousta známých francouzských tváří a výsostný je také český kinodabing z roku 1979, stačí zmínit jména jako Petr Kostka, Petr Oliva, Stanislav Fišer, Čestmír Řanda, Ferdinand Krůta, Vladimír Krška, Libuše Švormová, Ladislav Mrkvička nebo v titulní roli František Vicena, který Venturovi sedí perfektně! Ocenit musím také novou zrestaurovanou verzi, kterou právě vysílala ČT2. Luxus!
martin.stusak.9
Hodnocení: 2
Přidáno: 21.05.2022 00:38
Další netflixovký snímek propagující LGBT… a novodobý Lebensborn prostřednictvím BLM. A pro doplnění své filmovny sáhl v oblasti teenagerovské komedie ze středoškolského prostředí po naprosto provařeném námětu. Středoškolská rivalita mezi dvěma dívkami z řad roztleskávaček a jejich snaha stát se královnou plesu. Ne, skutečně je to po divácké stránce něco, co tu bylo již nesčíslněkrát. Rebel Wilson ve své nové fantastické figuře sice opět předvedla svůj komediální talent a dá se říct, že tu skutečně řádí jak utržená ze řetězu, ale když je každá následující minuta předvídatelná, jaksi se z toho ten humor zoufale vytrácí. Ve svých dvaačtyřiceti letech hraje středoškolačku, která, vlivem dvacetiletého komatu vlivem úrazu, dodělává zameškanou školu, je po mentální stránce naprosto uvěřitelná. Tenhle film si celý ukradla pro sebe a do diváků takřka kulometnou salvou střílí nejrůznější hlášky, citáty a své ničím neomezující hrátky. Odkazy na devadesátá léta jsou jejím prostřednictvím, kupodivu i přes typické vulgárnosti, zábavná a snad i sympatická. O to víc zamrzí současný LGBT… a BLM kodex. Opravdu je nutné se například dozvědět, že ředitelka školy je ´teplá´? Novodobý Lebensborn už nemá cenu ani připomínat. Černoši prostě chodí s běloškami a hotovo. Jako obvykle takový kodex snižuje laťku dolu. Politická komunistická propaganda z minulého století se ve filmech a seriálech dodnes shazuje zrovna tak.
martin.stusak.9
Hodnocení: 8
Přidáno: 20.05.2022 23:43
Romantické komedie svým způsobem už někdy od devadesátých let nemají čím překvapit. Vždy je dle dané dějové šablony vytvořeno zcela jednoduché schéma předvídatelného příběhu o náhodném setkání dvou lidí, postupném budování vzájemných sympatií a lásky, aby se nakonec objevil nějaký ten škraloup k odloučení jednoho od druhého, což ve finále vede k největšímu romantickému finále, kdy nejedno romantické oko nevydrží neupustit slzu dojetím. Nejinak je to i v tomto snímku, ve kterém se tentokrát ve svých rolích setkali Jennifer Lopez a Owen Wilson. Oba už sice překročili padesátku, což je v mnohých scénách skutečně hodně vidět, ale jak se ukázalo, ničemu to neubližuje. Spíše to jen více potvrzuje pravidlo, že láska skutečně kvete v každém věku. Oba mají s romantickými komediemi nemalé zkušenosti, takže v těchto rolích jakoby se v podstatě našli. Chemie mezi nimi v mnoha scénách je naprosto uvěřitelná. Jennifer Lopez navíc jakoby hrála samu sebe, takže co se týče hereckého výkonu, takřka neměla co dělat. Owen Wilson už představuje jen typického osamělého otce vychovávající téměř dospívající dceru. Protože je hlavní hrdinka slavná zpěvačka populární hudby, nechybí také scény z jejího vystoupení. Zpěv, taneční kreace a producentské aspekty z pozadí. I když tedy tímto nepřináší nic nového, nic výjimečného ani nic překvapivého, je to film dobře spořádaný ve své jednoduchostí k úžasnému odpočinkovému filmovému zážitku. Ne, tento romantický snímek se vedle ostatních, a to i těch starších, rozhodně neztratí.
martin.stusak.9
Hodnocení: 5
Přidáno: 20.05.2022 00:08
Co na snímku vynikne jako první je tvůrčí styl. Natáčelo se postaru, tedy tak, aby snímek vypadal, jakoby vznikl v době někdy před šedesáti lety. Hollywoodský svět Howarda Hughese ve dvouhodinové stopáži napěchovaný nejrůznějšími etudami až k prasknutí. Vážně to neměl být původně seriál? Je toho použito tolik, že to vede až ke zmatečnosti. O životopisný film však úplně nejde. Howard Hughes, o kom snímek vypráví, je nám poměrně neznámý, takže o to složitější je pro nás daný příběh. I když jak se to vezme. Už nám ho svou rolí představil Leonardo DiCaprio ve snímku ´Letec´ (2004) a to ze zcela jiné životní etapy. Tento snímek, ve kterém si ho pro změnu zahrál Warren Beatty, tak můžeme brát něco jako příběhový doplněk z jeho starší éry. Howard Hughes. Americký obchodní magnát, investor a filmový režisér, který se nejdříve prosadil jako filmový producent a poté zabředl do leteckého průmyslu. A právě toto odvětví zahrnuje výše zmíněný snímek s DiCapriem. A proto je zaměření tohoto filmového počinu takové, jaké je. Howard Hughes byl známý svým samotářským životem a výstřednostmi, což se dávalo zavinu určité zdravotní indispozici způsobené leteckou havárií. Jako filmový magnát dostál své slávy už ve dvacátých letech produkcí velkorozpočtových snímků, s často na svou dobu, kontroverzními tématy. Příběh sleduje mladou herečku mající to štěstí, že právě s Howardem Hughesem podepsala smlouvu. Romance však vzniká mezi ní a nějakým Frankem, coby Hughesovým zaměstnancem. Tato okolnost porušuje určitá Hughesova pravidla, čímž se dává najevo problematika příběhu, podle kterého byl zvolen i název snímku. Po dějové stránce je toho skutečně tolik, že každá epizodka má krátkého trvání a dohromady toho zase tolik neřeknou. Vyznívá tak z toho podivný mišmaš romance vložené k odkazu Hughesova života, který je kupodivu navíc bez reálných faktů. Technická stylovost snímku odkazující na dobu vyprávěného příběhu je výborná, ale celkový dojem to nezachránilo. Ten divný zvyk do všeho cpát romanci byl tentokrát spíše hodně na škodu.
martin.stusak.9
Hodnocení: 4
Přidáno: 19.05.2022 22:32
Příběh se odehrává na nové planetě podobné Zemi, kde nejsou žádné ženy a muži slyší myšlenky toho druhého. Takový je dobrodružný dystopický svět odehrávající v roce 2257. Nelze sice poznat, jestli je to letopočet pozemský nebo na této planetě, ale to je vcelku fuk. Ono tady toho je víc, co jaksi nevysvětleno. Námět není nijak originální. Hodně brzy se dozvíme, že nějaké ženy na planetě jsou a že nemají schopnost poslouchat myšlenky jako muži. Dějství je založeno na knižní trilogii autora Patricka Jesse 'Chůze v chaosu' a scénář pro tento snímek vznikl na základě první knihy 'Nůž nikdy nepustí'. Jak knižní předloha, tak i tento snímek, je cílen pro dospívající generaci, pojednávající jednu jasnou myšlenku. V nejjednodušší formě se představuje svět zahlcený informacemi, od kterých nelze uniknout. Být ve skupince lidí a slyšet od všech všechny jejich myšlenky? Ano, nepředstavitelné. Zatím. Neboť žijeme v digitálním světě, ve kterém jsou, svým způsobem, mnohé informace ještě ukryty, aniž bychom si jejich existenci uvědomovali. I tak se v nich už začínáme topit. Informační hluk je prostě naprosto všude. Smartphone má v kapse, vždy a za každých okolností, každý, že? A tak není od věci zavzpomínat na staré dobré pořádky bez digitálních technologií, kdy člověk jen farmařil, aby měl co jíst. V dystopickém světě na nějaké cizí planetě lidstvem kolonizované tedy jednu takovou farmářskou usedlost máme. Ale jo, nějakou moderní technologii tam samozřejmě pro určité potřeby mají, ale jinak vše postaru. A že v této usedlosti žije malá náboženský zaměřená skupinka lidí, je už tak nějak tradičně typické. V podstatě snímek nemá čím překvapit. Jen recykluje události, jaké tu byli již nesčíslněkrát. Jen jakýsi digitální opar kolem hlavy hlavního hrdiny vyobrazujíc výjev jeho myšlenek by se jakž takž dalo považovat za novinku. Plejáda hereckých hvězd slibuje podívanou, ale to snad jen vlivem jejich přítomnosti. Příběh opravdu není nijak složitý a dal by se zmáčknout i do epizodní stopáže seriálu. Největší problematikou je, že daná moralizační myšlenka se jaksi vytrácí. Svést by se to dalo právě na ono dystopické prostředí, které svým charakterem nepřináší nic neojedinělého, tudíž nevyčnívá a spíše nudí. Dospívající diváky neznající starší snímky z tohoto prostředí by to však oslovit mohlo. Akční sekvence nějaké jsou, ale neoslní. A co se týče postav. No nic. Dospělí diváci budou určitě skřípat zuby, neboť chybí kromě silného příběhu pořádná atmosféra, napětí, dramatizace, akčnost a tak dále. Vlivem diváckého cílení lze pochopit tu jednoduchost, ale přeci jen je to až moc. Dodatečné překážky zřejmě snímek více pozvedly, ale i tak to k diváckému zaujetí moc nepomohlo.
Edward52
Hodnocení: 5
Přidáno: 19.05.2022 22:21
grimasy
Již několik desítek let sledují filmy, (xakru to už přes 55 let), a čím dál tím víc sledují, že světoví herci mají ve všech filmech stále týž výraz v obličeji, takže Cage tady kdyby na sebe nasadil masku, takže cenzura zbytek smazla
klasifikátor
Hodnocení: 8
Přidáno: 19.05.2022 18:08
Ve vší stručnosti. Z mého pohledu rozhodně povedený film o zlomových historických událostech ( nejen u nás, ale v celé Evropě). Pan režisér Krška osvědčil svůj filmařský cit a také schopnost dobrého výběru obsazení. Snímek má poutavou a přiléhavou výpravu a i další potřebné náležitosti pro tento filmový žánr. Za svou osobu mohu jen zvednout palec a vyjádřit naprostou spokojenost s odvedenou prací.
martin.stusak.9
Hodnocení: 3
Přidáno: 19.05.2022 03:06
Akční komiksové drama bohužel selhávající už na samém začátku. Ano, skutečně se jedná o komiksový film, neboť byl natočen na základě obsáhlého komiksu 'The Last Days of American Crime', který u nás bohužel nevyšel. Snad to komiksovému vydavatelství Crew či BB art napadne. Příběh nahlíží do nedaleké budoucnosti, ve které vláda USA plánuje aktivovat nějaký signál pod názvem ´Americká mírová iniciativa´, mající zastavit veškeré kriminální chování. Takže ve své podstatě podobná myšlenka, jaká byla už ve snímku 'Minority Report' (2002), jen s krapet jinou metodou. A jiný koncept má i příběh, neboť tady se vlastně jedná o další příběh velké loupeže, která se má odehrát dříve, než se onen signál spustí. Ale protože do toho všeho byla vtlačena vehementní kritika současné vlády, jako celek se z toho stal naprostý dějový mišmaš postrádající alespoň nějaký smysl. Čert aby se v tom vyznal. Naprostý ideologický chaos v prezentaci dystopických Spojených států s přísnými hranicemi utápěné v takových neopolitických katastrofách mezi gangstery, že se leckdo snaží z tohoto marasmu zoufale uniknout. Komiks je skutečně obsáhlý a tak byla zřejmě snaha natočit také obsáhlý film. Jenomže když není přirozeně obsáhlý scénář, o nějaké obsáhlosti tak nemůže být řeč. Snímek má sice dva a půl hodinovou stopáž, jenomže plnou zbytečně předlouhých scén vyvolávající dojem o naprosto zbytečném umělém natahování. Dějový vývoj často ztrácí rytmus, čímž se utápí ve snaze něco navnadit. Sex, drogy, násilí. Na správný gangsterský film, ozvláštněný zmíněnou loupeží, vše patřičné, ale v rámci kinematografie jaksi v nepovedeném balení. Netflix ve zběsilém tempu chrlí svým předplatitelům nejrůznější filmy a seriál v tak zběsilém tempu, že je to až na úkor kvality. Chtělo by to už skutečně zabrzdit a lépe nad tvorbou přemýšlet.
martin.stusak.9
Hodnocení: 6
Přidáno: 19.05.2022 03:03
Volné pokračování nízkorozpočtového australského sci-fi ´Occupation´ (2018) s neuvěřitelným rozpočtem pouhých šest milionů dolarů, se již zabývá vzniklou válkou na Zemi právě po oné okupaci. Stále se jedná o nízkorozpočtový film, byť náklady již dosáhly na 25 milionů dolarů. Takže dějově po mimozemské okupaci uběhlo několik málo let. Lidstvo se s nějakými přátelskými mimozemšťany skamarádilo a společně vyrazilo do boje proti těm špatným. Motiv připomíná klasiku ´Lebkouni´ (1988), byť jen v tom spojenectví, či tímto filmem inspirovaný ´Bright´ (2017). Jinak to stejně jako předchozí film vyvolává podobnost se snímky ´Den nezávislosti´ (1996) a ´District 9´ (2009). V podstatě se jedná o obyčejné válečné sci-fi, takže bitvy a souboje jsou v centru dění, které jsou propojeny dlouhými nezajímavými dialogy se snahou navodit dramatičnost. Lokace, výprava a vizuální efekty však vzhledem k výše zmiňovanému nízkému rozpočtu nejsou zase až tak špatné, jak by se mohlo očekávat. Naopak. Mít to rozpočet blockbusteru, vypadalo by to už hodně dokonale. Samozřejmě také s daleko lepším scénářem. Snímek je vyroben stejně jako předchozí, takže opět nepatří mezi ty lepší, ale není zase až tak hrozný, aby nepostačil jen tak pro bezmyšlenkovité filmové odreagování a jednoduchou filmovou zábavu.
martin.stusak.9
Hodnocení: 9
Přidáno: 18.05.2022 23:53
Poměrně dobře scenáristicky napsaný akční thriller, ve kterém všechno souvisí se vším, čímž si nikdo nikdy není ničím jist. Máme tu policejní skupinu ve snaze dopadnou zločince metodami úmyslně překračující zákon, jinak by nebylo možné svoji snahu dotáhnout do konce. Nemilosrdná spravedlnost v objektivním podání, i když ne zrovna originálním. Snaha tuto policejní jednotku zdiskreditovat určitým člověkem nakonec vede zcela jinam, neboť postupně přichází k poznání skutečného stavu věci. Pevný příběh, akce střídající akci, s nikým a ničím žádné slitování a na asijský film samozřejmě neúměrná brutalita. Ano, asijský film v celé své kráse. Zajímavostí je, že byť se jedná o snímek jihokorejský, příběh se odehrává v Číně. To nebývá zrovna obvyklé. V původním znění se střídá korejština, čínština a japonština a vcelku to vlivem daného příběhu atmosféře i hodně prospívá. Koncept příběhu si také krásně pohrává s divákem, neboť ten si hodně dlouho není jist, fandí-li té správné straně. Předvídatelnost vývoje děje však ale panuje, čímž se kapánek sráží filmová zábavnost, ale i tak se dá snímek užít. Tady se nic neponechává náhodě a naopak ráznost je motorem všeho dění. Typické asijské rvačky v akčních scénách obsaženy jsou, ale ne v takové ráznosti, jak by se mohlo očekávat. Není to film o bojovém umění, takže z tohoto hlediska nejsou obsaženy excelentní bojové zápasy. Snímek svá specifika ale má, takže akčně pojatý filmový zážitek přivést dokáže.
klasifikátor
Hodnocení: 6
Přidáno: 18.05.2022 11:56
Druhý díl ze série televizních filmů, které těží především a jen z hodně nadstandardního obsazení. Herecky je to velmi dobré (snad až na představitelku hlavní role, která zůstala někde v oblasti průměru). Bohužel po stránce dějové to už zdaleka tak slavné není. Celý příběh je lehce přitažený za kštici a chybí mu aspoň trochu větší přesvědčivost. Koukat se však na tenhle televizní film určitě dá a příznivci dobrého herectví si přijdou docela na své.
topipig
Hodnocení: 10
Přidáno: 18.05.2022 04:55
Necelý rok to Josef Abrhám vydržel bez své milované Libušky a už se vydal na cestu k ní...Co k tomu více říci, jeho herectví a kultivovaná osobnost mluvila za vše. V hlavě mi z dokumentu mimo desítky dalších životních poznatků utkvěly nejvíce tyto dvě jeho věty : "Umění nesmí škodit životu" a "Já tvrdím, že odpověď je v neodpovědi". Čest jeho památce.....
martin.stusak.9
Hodnocení: 5
Přidáno: 17.05.2022 22:30
Ženský špionážní thriller tradičně o špionkách snažící se zachránit svět. Jsou tři, takže jakoby to v podstatě kopírovalo snímek ´Charlieho andílci´ (2000). Ale vlivem přítomnosti čtvrté ženy, která agentkou není, to také zároveň připomene motiv románu Alexandra Dumase staršího ´Tři mušketýři´. Ta čtvrtá je psycholožka, či co, a tak vlastně mezi agentkami působí podobně, jako D´Artagnan mezi mušketýry. A aby jich nebylo málo, později se k nim přidá ještě pátá. Je to však jen hloupá čirá zábava patřičně poupravena do sounáležitosti genderové vyváženosti se vším, co k tomu patří. Rasová vyváženost samozřejmě také nechybí. Nejen že jsou zastoupeny všechny tři, ale tradičně je tu i dvoubarevné partnerství či manželství. Tentokrát je neobvyklá změna, neboť nyní má černoška bělocha. Každopádně kodex druhého Lebensbornu je tak zachován. Takže tu máme nebojácné, do všeho se vrhající, ženy agentky s nechybějícím a doslova do očí bijícím sexismem. Intriky nestojí za řeč, ale nejdůležitější je fakt, že mužští padouši blbě střílí a byť jsou o hlavu větší a fyzicky zdatnější, agentky jim bez problému, jak se jednoduše říká, nakopou prdel. Spousta kýče nejen v akčních scénách, ale jen tak v rámci filmové zábavy to stačí. Že jo předvídatelné? No jo, je. Ale divačky to zajímá? Snímek Netflixu, který tímto známým motivem opět jen zaplnil svou knihovnu.
klasifikátor
Hodnocení: 6
Přidáno: 17.05.2022 21:13
Tahle pohádka je trochu zvláštní, ale ve své podstatě docela solidní. Já za sebe jsem ohodnotil zajímavě ztvárněné peklo, jasně nadprůměrnou výpravu a líbil se mi citlivý mix velkých hereckých osobností (Janžurová, Somr Lábus) a málo okoukaných tváří. Je tam i pár slušných scénáristických nápadů a ani hudební doprovod Petra Ostrouchova není k zahození. Není to žádný zázrak a na naše "prvoligové" pohádky to nemá, ale vidět se to určitě nechá a já osobně bych to viděl žďabec nad průměrem.
Pitryx
Hodnocení: 1
Přidáno: 17.05.2022 10:16
Asi mi něco uteklo, nebo to nechápu, nebo nevím co. Pokud je tohle filmové dílo tak to už všechno. Reklama na Lanzu byla zajímavější.
Frolíček
Hodnocení: 5
Přidáno: 16.05.2022 23:21
Socialistický direktor! Komandir!
Socialisticky pracovat a kapitalisticky žít se panu dělnickému řediteli zachtělo. Tu autíčko,tu milenka a továrna neplní. Tak takhle by to nešlo soudruzi, takhle ne! A to ještě staré buržoazní struktury roztahují svoje chapadélka. Jak to mohlo skončit...ředitel šel do tepláků a věrná manželka o dům dál.
Podprůměrná agitka s nijakými hereckými výkony, v níž nejzajímavější byla omladina v druhém plánu.
PROCESOR
Hodnocení: 7
Přidáno: 16.05.2022 22:12
PROCESOR!
Jasně, že tam nejsou herecký výkony na Oscara, také si to snímek neklade za cíl, ale jen pobavit a to se mu u mě splnilo. Pohodový víkend s nej kámoškou ve Splitu se poněkud zvrtne, no ono se časem ukáže, že ta nej kámoška je pěkná divoška, a ne úplně kámoška, no, aby ne už jste jí viděli? Je pěkně přisvinělá a takový nejsou hodný a vhodný pro zakládání rodiny a představování rodičům, ale jako chlouba kámošům určitě jo, "Ty vole to si Borec"!"...Takže bohužel skončí, tak, jak skončí a pohodová zábava, kde mi nic moc nevadilo, teda něco jo, ale o tom se nesmí na sociálních sítích psát, protože bych byl hned na seznamu, takže za mě spokojenost.
Howgh
PROCESOR
Hodnocení: 5
Přidáno: 16.05.2022 14:57
PROCESOR!
Od podobných filmů toho opravdu nelze mnoho čekat a tady se to také naplnilo. Nečekejte kdoví jakou akci a nervy drásající závěr. Ale na ten průměr si snímek v pohodě dokráčí.
klasifikátor
Hodnocení: 5
Přidáno: 15.05.2022 17:21
Asi by bylo obtížné (a zbytečné) někomu pod 50 let vysvětlovat, co to byl osvětový snímek a jaký byl v minulém režimu jeho primární účel. Z dnešního pohledu je nejzajímavější, že i na tvorbě tohoto druhu se podílela elita jako Menšík, Zázvorková, Deyl, Libíček a nebo Svatopluk Havelka jako autor hudby. Ale nakonec proč ne. Ono se to příliš neliší od toho, když naše současná herecká elita dělá reklamu na kořalku, mobilní operátory nebo krachující dodavatele energií.
FLA
Hodnocení: 7
Přidáno: 15.05.2022 10:15
Pokud se tohle dělo a takové tábory byly, muselo to být hrozné, ale dobrá ukázka jak za kolikrát malé přestupky se dá z člověka udělat trosku a né zoceleného vojáka. Film v prvních cca asi 40 minutách nepolevuje z tempa, porád se vězni musí hýbat, běhat, plnit rozkazy, pořád se na ně chrlí rozkazy a a zvyšuje hlas, toto je skvěle nasnímané. Některé vztahy a dění v táboře jsem úplně nepochopil, ale ke konci filmu myslím by prospělo zkrácení. Celkově zajímavý snímek, s výborným dabingem, který ukazuje nepříjemné věci. Pochválím i herce a casting, jen ta délka je poněkud "ubíjející" za mně 70%.
New
Hodnocení: 6
Přidáno: 15.05.2022 09:43
Film o zradě a šikaně. Filmů o šikaně bylo již natočenou hodně, nevím, jestli na toto téma točit filmy dál, reálný situaci to stejně nepomůže. A že nafrněný puberťačky (Chocholatá) dokážou zradit je dávno známo taky, o tom taky není třeba točit další filmy. Film dal alespoň prostor víc vyniknout Tomášům Daleckému a Mrvíkovi.
RwlBem
Hodnocení: 2
Přidáno: 15.05.2022 08:14
Wau.
Tomu říkám upřímná kopie tvorby Bollywoodu. Mraky barev, mraky animací, mraky bezúčelné akce, eskalovanou hudbou podkreslené zamotané motanice které mě přesto nedokázaly ani zaujmout, a ve výsledku pestrá, leč rozmatlaná fašírka. Samosebou s povinným náznakem dalších ještě více "ohromujících" dobrodružství na konci. A hvězdoproužkatý ideologicko-sociální konstrukt jménem Čávezová už to v mém pohledu zabil naprosto. Mám velké podezření, že tvůrcům zůstaly nevyužité 3D návrhy, tak se je rozhodli poslepovat a udělat z nich film. Marně hledám, za co dát nějakou hvězdu. Tak snad za doktorovo salto s vrutem z balkónu, které jako jediné mi zůstalo v hlavě, a druhou za to že jsem přitom neusnul.
PROCESOR
Hodnocení: 4
Přidáno: 14.05.2022 21:09
PROCESOR!
Naivně jsem si myslel, že se film soustředí na "ponorku" mezi herci, kteří jsou kvůli karanténě ohledně covidu uvězněni v nějakém hotelu uprostřed natáčení. Tak, jako byli, jenomže se neřešila ani ne tak ponorka, jako natáčení a jejich práva, do toho se začal míchat ještě instagram a agenti, až z toho vyšla super patlanina. Mě to teda moc zábavný nepřišlo.
klasifikátor
Hodnocení: 6
Přidáno: 14.05.2022 20:50
Vím, že tohle je film hlavně pro mladou a mladší generaci, což ani oběma přimhouřenýma očima nejsem, ale přesto ve mně po shlédnutí převládají velké rozpaky. Možná, že kdyby nebylo té bombastické multimediální masáže bylo by těch rozpaků míň, fakt teď nevím. Už jsem zvykl, že preview jsou většinou jenom kecy, ale tady to bylo ještě někde o level výš. Tohle byl z mého pohledu jednoznačně divácky podvod a k vidění byl jen naprosto tuctový a lehce chaotický film.
Pořad neexistuje
Pořad není opravdový. Je to fiktivní nápad z ideas fandom https://ideas.fandom.com/wiki/The_Smurfs:_Friendship_Is_Magic_Season_1
Ondrus21
Hodnocení: 10
Přidáno: 14.05.2022 14:32
Vynikající, ale smutné drama. Závěr je strhující, i když značně nespravedlivý. Scény u soudu a ve vězení přesto patří z hlediska hereckých výkonů k těm nejlepším momentům z celého filmu. Delonovi, Gabinovi i Bouquetovi, ačkoliv posledně jmenovaný se objevil až v polovině filmu, jejich role dokonale sedly a všichni tři podali excelentní výkon. Kromě nich se ve filmu asi ve dvou scénách ukáže na moment i mladý Depardieu.
Pitryx
Hodnocení: 1
Přidáno: 14.05.2022 08:57
Ono to mělo našlápnuto hodně vysoko, ale přece jen padesát minut nudy, které pak pokračuje s občasnými prostřihy na jádro pudla, to bylo na mne moc a sáhl jsem po knoflíku urychlení. Dal bych deset za jednu či dvě silnější scény a deset za dobrou hudbu v pozadí. Jenže by to klamalo v tom že je tento film naprosto k ničemu.
Pitryx
Hodnocení: 6
Přidáno: 14.05.2022 08:47
Poměrně slušné, ale většinu to tahá pan Nárožný. Bez něj by to tak dobré nebylo. Přesto jde o mírný nadprůměr, u kterého se kácet smíchy nebudete, ale přesto se pobavíte.  
  
Pitryx
Hodnocení: 9
Přidáno: 14.05.2022 08:39
Jojo, to bylo něco pro mne. A vůbec mi nevadilo přehánění. Skutečně jsem se bavil a bral to celé spíše jako komedii. Na děvčata bylo fajn pokoukání. Vrtáková podprsenka mne bavila ještě hodně dlouho. Strhávám jen deset procent za blikající závěr, to nesnáším, nedělá mi to dobře na oči. Ostatně si myslím, že nikomu.  
  
martin.stusak.9
Hodnocení: 8
Přidáno: 14.05.2022 00:59
Snímek v podstatně používá námět snímku 'Minority Report' (2002), jen s patřičným rozdílem. Nejde o vizi budoucnosti, ale o minulost. Tedy, jak prozrazuje název snímku, o vzpomínky. Metoda je jinak po technické stránce svým způsobem totožná. Takže nasadit klapky na hlavu, které jsou napojené na počítač s hologramem, ponořit se do vody ve vaně, uvalit se do bezvědomí a nechat zbytek na vyhodnocení přístrojem. Zatímco v 'Minority Report' (2002) nějaký kapitán John Anderson vedl detektivní práci vlivem vizí budoucnosti, které projevují vědmy, tady pro změnu soukromý detektiv Nick Banister provádí detektivní práci na základě vzpomínek svých klientů. Směska tří žánrů, tedy sci-fi, thrilleru a romance, nemá sice nijak neznámý děj, ale jako celek po vizuální stránce vypadá poměrně dobře. Výpravná stránka vyobrazuje budoucnost změněnou vlivem klimatických změn a s technickým vývojem. Ale to je jen vizuální stránka zcela obyčejného detektivního příběhu, ve kterém se na zjištění vzpomínek místo klasické hypnózy používá výkonná technologie. Dalo by se říct, že v onom klasickém stylu námět pro film noir. Detektiv, femme fatale a složitý případ. Z každý žánr má ve vývoji děje své pevné místo a navzájem se krásně doplňují. Obyčejné sci-fi drama říznuté nějakou tou milostnou scénou a emocemi, doplněné pevnými akčními scénami v asijském stylu. A funguje to. Dalo by se i říct, že by se do jádra věci mohlo přidat více filozofie, ale to už by mířilo také do artu, což by asi mohlo být ve výsledku zbytečně až moc. Nakonec, mnohé dialogy svou myšlenkovou hloubku mají a tak to svým způsobem postačuje. Bez kýče se to samozřejmě jako obvykle také neobešlo a tak tu je ve vývoji děje například několik situaci, které působí dosti vynuceně, aby se vůbec něco dělo a posunulo se dál. Ale to lze lehce přehlédnout. Stačí se nechat unášet příběhem, u kterého není potřeba složitě přemýšlet. Jako celek snímek potenciál má a dá se podívat z té stránce příjemně užít.
klasifikátor
Hodnocení: 2
Přidáno: 13.05.2022 18:13
Tady se mi opravdu nechce plýtvat slovy. Je to obsahově děsivé, filmařsky taktak průměr a jen několik fakt dobrých hereckých výkonů si zaslouží tu druhou hvězdu. Tohle je destilát toho nejhoršího, co přinesla normalizace do naší kinematografie.
Pitryx
Hodnocení: 8
Přidáno: 13.05.2022 13:44
Super pohádka, jedna z mých nejoblíbenějších. Možná právě pro ty hádanky, které mne baví od útlého věku.
Pitryx
Hodnocení: 5
Přidáno: 13.05.2022 13:28
Jack Arnold je zde ještě nováčkem na poli sci-fi a hororu. Ale jeho první pokus (Je třeba brát v potaz rok výroby filmu) o tuto tématiku není zase tak špatný. Občas to tu zavání hluchotou, ale v podstatě i ta se týká příběhu, takže to není až tak nudné. A když už vůbec nic, je to krásně naivní.  
  
Pitryx
Hodnocení: 4
Přidáno: 13.05.2022 12:52
No nic moc, ale nepřeskakoval jsem, takže to asi zajímavé bylo. Především tedy trochu nezvyklé. Je to klasická kulisovka, na kterou se dívat dá. Podruhé však netřeba.
Pitryx
Hodnocení: 2
Přidáno: 13.05.2022 11:50
Tak tento třetí film již vůbec neměl to, co první dva. Začalo se tu planě filosofovat, gore je tu málo a triků ještě méně. Digi krevní stříkance to nevytáhly. Jedna hezká erotická scéna tím méně. S přimhouřenýma očima dávám dvacet.
Pitryx
 
Přidáno: 13.05.2022 11:42
Z prvního filmu to ztrácí gore a pěkné ženské. Já jsem si odmyslel upíry a bral to jako western a takto to bylo docela jedlé. Kradené motivy mi vůbec nevadily, nebral jsem to nějak vážně.  
Pitryx
Hodnocení: 1
Přidáno: 13.05.2022 10:20
Nemám rád takové podání příběhu. Je to hnusné a depresívní. Chápu, že bylo málo peněz, ale i s málem se točily hezké studiovky. Tohle bylo prostě otřesné. 
  
martin.stusak.9
Hodnocení: 6
Přidáno: 12.05.2022 21:51
Přišlo to v tu nejnevhodnější dobu. Rodinné dluhy rostou a do toho je bez možnosti důchodu a zdravotního pojištění propuštěn, kvůli zranění z misí, z armády. Být patriotem ve službách armády je v USA zřejmě ještě stále jen cesta k chudobě. A tak kývne na dobře placenou nabídku, ale to by nebylo, aby v tom nebylo jedno veliké ale. Akční drama ´Dodavatel´, má hodně podobný dějový motiv s konkurenčním akčním filmem ´Ambulance´ (2022), jen je hodně skromnější a v rámci charakterů daleko lidštější. Je to příběh o člověku, coby bývalém vojákovi, který není přepáleně všehoschopným supervojákem, jak to obvykle bývá. Jedná se o obyčejného zranitelného člověka jako každý jiný, v čemž je právě ta lidštější stránka podstaty. Čest a přátelství je motorem jeho konaní, aby nakonec narazil na tvrdou zeď zrady. Jasně, takových filmů už je požehnaně a je to vlivem předvídavosti dějového vývoje docela znát. Akce vypadá dobře, ale není ji zase tolik, aby akční fanoušek zaplesal. Daleko více se klade důraz na dramatizaci, která však atmosféru spíše tlačí dolů. Ono vůbec konverzační etudy na samém počátku v budování dějové podstaty věci mají tendenci vyvolat dojem nudnosti. Ale dá se to překonat a plně pojmout nastupující misi. Těžko však posoudit vsunutí konspirační teorie. Rázem to zase dostává zcela jiný nádech v obrazotvornosti všech daných skutků. Prvky tajemna jsou sice povzbudivá, ale na druhou stranu, jakoby to ztrácelo na důležitosti. Dějová linka o zradě a pomstě. Nic víc, nic míň. Snímek ničím nevyčnívající, což znamená, že spíše velmi rychle zapadne.
Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 179583
Osobností: 681322
Fotografií: 720769
Plakátů: 342665
Obsahů a biografií: 163921
foto

Komerční sdělení

Filmová škola

Staňte se hercem, herečkou.

foto

Poslední komentáře

Terminátor: Temný osud (2019)

Terminátor: Temný osud
Na toto poslední   pokračování jsem byl   zvědavý, jenže … Nebýt   některých dobrých   trikových scén, tak jsem to   snad vzdal. Přes dobrou více >

Autor: charlie1612 | Hodnocení: 5 / 10

The Tax Collector (2020)

PROCESOR!

The Tax Collector
Film má napětí a spád.   Akce jsou povedené. Určitě   se nudit nebudete. Pro   citlivější povahy, je tam   samozřejmě hodně násilí,   které k více >

Autor: PROCESOR | Hodnocení: 7 / 10

Richard III. (1955)

Richard III.
Mám moc rád literární   klasiku a Shakespeara   zvlášť a když se povede   filmová či televizní   adaptace, může to dostat   další rozměr. Výkon více >

Autor: klasifikátor | Hodnocení: 9 / 10

Balerína (2016)

Náhodná podobnost?

Balerína
Mimika obličeje toho   kresleného Victora mi hned   připomněl Adama z   televizního seriálu "Drsná   Harry", kterého hraje   americký herec Nathan Corddry

Autor: qwert67

Casino Royale (2006)

Casino Royale
Třetí adaptace románu Iana   Flemminga, 21. oficiální   bondovka a první s Danielem   Craigem v hlavní roli.   Příchodem Daniela Craiga se   více >

Autor: charlie1612 | Hodnocení: 8 / 10

Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení