reklama
 

Poslední komentáře

 
rimeon
Hodnocení: 8
Přidáno: 22.01.2018 06:25
Je tady Štědrý večer na severním pólu a všichni pomocníci ze Santou jsou zaneprázdněni, aby si sbalili sáňky na start. Vše, to je, kromě jednoho smutného, nepojmenovaného elfa, který je příliš mladý a příliš nemotorný, aby mu pomohl. Pak se ve snu splní, ten malý skončí ve vzduchu se Santou, pak doručuje hračky děvčatům a chlapcům po celém světě. Na této úžasné cestě dělá malý elf srdečnou oběť, která pomáhá Santovi a nakonec získává hezké jméno Bluetoes - Modre boty.
SSandra
Hodnocení: 1
Přidáno: 22.01.2018 01:14
Klasický Troškův odpad, víc není co dodat. Nechápu proč se pořád ještě snaží když zjevně nedokáže udělat alespoň průměrný film...
SSandra
Hodnocení: 9
Přidáno: 22.01.2018 01:13
Film na motivy skvělé knižní trilogie, který to bere poněkud hopem, ale je skvělý. Škoda, že nebyla natočena celá trilogie, dokážu si představit jak by byla ztvárněna diskuse se Smrťem (Cháronem) ve třetím dílu. Nicméně když se oprostím od knižního příběhu, tak jde o výborný film, který ale není příliš vhodný pro děti. Každopádně jsem Sirotčinec slečny Peregrinové viděla zatím asi čtyřikrát a vždycky se mi líbil. Od absolutního hodnocení ho dělí jen přílišný odklon od knih.
RaistlinPetr
Hodnocení: 10
Přidáno: 22.01.2018 00:59
Prostě Troška
Pohádka ale super plná napětí perfektní kostýmy prostředí no prostě z. Troška co víc k tomu dodat zase boduje na 100 procent.
Didinka
Hodnocení: 6
Přidáno: 21.01.2018 23:15
Trýznivý film
Dneska to zase opakovali a tak jsem se opět dívala. Pešek s Medřickou jsou tu totiž skutečně pohádkoví a jako dítě jsem po takových toužila, protože jsem je neměla a moji rodiče byli naopak fajn, takže vždy byl pro mě tento film neuvěřitelně mučivý a nesnesitelný. Dnes mi přijde vůbec naprosto skandální, že si někdo, komu už je čtyřicet (!), vezme dítě na zkoušku, aniž má dopředu ujasněno, jestli ho vůbec chce. Už jako dítěti mi to přišlo naprosto nezodpovědné a bezohledné, já bych k takovým studeným lidem tedy nechtěla, obzvláště ta matka byla pro mě odpudivá. S odstupem času chápu, že film je, musí být, značně zkratkovitý, a že vůbec není špatný. To, že se postavy nechovají podle toho, jak by se nám líbilo, jak bychom chtěli nebo očekávali, dělá film filmem, jaký je. To je svým způsobem fascinující a hodně znepokojující.
rimeon
Hodnocení: 8
Přidáno: 21.01.2018 20:02
Animovaný příbeh o schopnosti delit se.

Je to vánoční čas, a všichni Dylan Taylor chce mýt XR-7 limitovaná edice speedster. Nicméně, jeho naděje jsou zapped, když objeví jeho extravagantní cenovka. To znamená, že dokud neuslyší, že titanový turbo kolo je hlavní cenou soutěže o vánoční dekoraci Odyssey! Ale Dylanovi planoucí souseda, Doug, má jiné plány. To, co následuje, je silnou připomínkou skutečného významu Vánoc.

jazykova verze.............anglicka

cesky ........dabovano


distribuce v TV TV Noe
jarda53
Hodnocení: 8
Přidáno: 21.01.2018 17:45
O nádherné herečce Daně Medřické, jež nám již 36 let chybí, která ten život neměla lehký, natočila vzpomínku na ní režisérka Kamila Vondrová, vzpomínají syn Vašek Vydra, její přátelé, herci, Lukavský, Jana Hlaváčová, Munzar, Skořepová. V pořadu z roku 2001 jsou ukázky z filmů, z divadla. Nikde není uveden titul? - její fantastický dabing s Č. Řandou španělského filmu, který v televizi proběhl jen jednou a již se na něj zapomnělo...
martin.stusak.9
Hodnocení: 8
Přidáno: 21.01.2018 17:41
Jak už to ve své době bývalo zvykem, na velký film velkého příběhu se použili velcí herci a fenoménu bylo učiněno za dost. Jak je ihned na začátku řečeno, příběh byl natočen přesně tak, jak se odehrál, jen s pochopitelných důvodů byla změněna veškerá jména. No tak doufejme. Děj na nic nečeká a hned na začátku se spekuluje nad útěkem. Samozřejmě nechybí připomenutí Ženevské úmluvy v bodě o zacházení s válečnými zajatci. Plynulé tempo dává všemu přirozený řád a tak máme možnost vidět nespěchajícím dojmem přípravy, řešení problémů, samotný útěk a další následující události. Atmosféra se nese odlehčeným dojmem, takže absence nervydrásajících scén či brutality nebrání film shlédnout i mladším divákům. Pro ty starší je samozřejmě rozporuplná atmosféra v táboře, kde není nouze o dobrou stravu, čisté oblečení a zábavu, ale takovéto vyobrazení není nic neobvyklého. Příběh nemá žádného hlavního hrdinu, byť se zdá, že je to Hilts v podání Stevena McQueena. Ne, jen na sebe herec upoutává pozornost a nic víc. Postav je tu nemalé množství a každý má své pevné místo. Nakonec po útěku děj ani jednoho nevynechává. Film tedy celkově spíše vyznívá zábavným dojmem, což někoho zklame, ale někoho i přivede k úžasné filmové podívané. Tak či onak, dílo je to skvostné a není od věci, že je zařazen mezi významnou filmovou klasiku.
martin.stusak.9
Hodnocení: 4
Přidáno: 21.01.2018 16:47
Antikrist v těle Damiena Thorna je nyní na vrcholu sil a poznání, ale nějak to tak nevypadá. Jeho charakter sice touží po ovládnutí světa, ale tohle můžeme vidět v kterémkoliv snímku jakéhokoliv žánru. Damien ve zcela prvním díle byl vskutku ďábelský už ve svém výrazu a tajemné hrůzné činy kolem něho dokázaly v divákovi vyvolat husí kůži. Ve druhém pokračování to již skřípalo a zde ve třetím bylo dílo dokonáno. Děsivá temná atmosféra je naprosto pryč a nic, co by mohlo zaujmout, tu prostě není. Laťka prvním snímkem byla sice nastavena značně vysoko, takže snad ani nešlo očekávat v pokračování něco podobného, ale tohle skutečně vyznívá nepovedeným dojmem. Jako samostatný film bez pojmenování postavy Damienem by v podobě televizního snímku mohl postačit, ale že patří do série, bohužel.
martin.stusak.9
Hodnocení: 8
Přidáno: 21.01.2018 15:50
Nefalšovaná akční zábava dělající si legraci ze sebe samého. Tom Cruise je tu ve své roli tajného agenta Roye Millera v podstatě ve stejné pozici jako v ´Mission: Impossible´ , jen si z toho nesmírně utahuje. Lze v tom vidět i Jamese Bonda, čímž by se dala vysvětlit pozice ženské postavy June Havens v podání Cameron Diaz. Ano, myšlenka míří na Bond girl, ale záleží na úhlu pohledu. Vyloženě o parodii se nejedná, avšak když tento snímek porovnáme se starším s Leslie Nielsenem pod názvem ´Bláznivá střela´, mají hodně společného. Příběh je plný honiček, přestřelek, neočekávaných zvratů, humoru a romance. Děj má švih a výraznou kameru. Chvílemi je tempo sice zbytečně přibrzďováno, ale na druhou stranu na oddechnutí asi pro někoho dobře. Ne, tohle není další temný snímek o tajném agentovi, tohle je pouze letní legrace na letní večer.
curil
Hodnocení: 3
Přidáno: 21.01.2018 15:03
Dina Meyer je pořád kočka i pomalu s padesátkou na krku a to je asi jediné plus tohoto filmu. Dobře ztvárněná žárlivá matka stihačka svého osmnáctiletého syna Tanya. Zbytečné starosti, v tomto věku se chodilo na vojnu, někde do války, já žil na koleji v Praze. Takových nesmyslů je ve filmu více, platonický vztah matky k akvaristovi, nadržená Melanie, Markův neskutečně debilní přítel Walter. S thrillerem nemá film moc společného, snad závěrečné vyúčtování, ale to je pro napětí a pozornost diváka málo.
curil
Hodnocení: 6
Přidáno: 21.01.2018 14:42
Francouzské drama mě svým námětem příliš nelákalo, další příběh psychicky zatížené dívky (sirotek), která řeší svoji budoucnost ve zlé společnosti mužů a jejich sexuálního vydírání. Ale nakonec jsem byl docela příjemně překvapen. Film vyznívá přirozeně, Léa je nucena překonat své morální předsudky k nové práci striptérky, a hlavně film není afektovaný a zatížený feminismem. Herečka Anne Azoulay jde doslova se svou (nahou) kůží na trh i přesto, že např. její ňadra nejsou příliš dokonalá.
dreamerCZ
Hodnocení: 3
Přidáno: 21.01.2018 11:21
Připínáky a prdel
1890? V tom roce se to odehrává? Tak proč dneska páni "detektivové" na improvizované nástěnce připichovali obrázky připínáčkama, kteý byly vynalezený až po roce 1900 a určitě neměli tuhle moderní podobu? Nicméně to je detail.
Ale když Majer přišel na tu jejich stanici či co to je za těma dvěma dementama, co hlídali vězně a oba chrápali a on na ně spustil "To si ze mně snad děláte prdel?!", tak to už jsem se nějak úplně ztratil v jakým roce to jsme. Nehledě na to, že "Do prdele", tam padlo ještě minimálně jednou. Pochybuju, že se tenkrát takhle mluvilo.
A Koleník? Nevím jestli je to "pan Herec" jak tu někdo zmiňoval, ale že připomíná Poirota, dle jinýho názoru, tak to snad ani nemůže být myšleno vážně, ne? Nevšim jsem si nikdy u Poirota, že by při výsleších žen tak neuvěřitelně úlisnej a navíc, že by vypadal, že se mu v hlavě honí jen jediná důležitá otázka a to "Mám ji opíchat zezadu, nebo zepředu?", protože přesně tak tady pan detektiv působí.
dreamerCZ
 
Přidáno: 21.01.2018 11:07
Zklamání
Teda dlouho už jsem nebyl tak zklamanej z filmu. Nejen, že z traileru to vypadalo, že to prostě bude komedie, ale navíc automaticky přepokládám, že když v tom hraje Matt bude to prostě dobrý. Mám rád jeho filmy, mám ho rád jako herce a zatím snad všechno na co sáhnul se povedlo. Proto to zklamání. Už dlouho se mi nestalo, abych se každých pět, deset minut koukal na hodinky. Co jediný tam fungovalo příjemně byl neustále vysmátej Christoph Waltz v roli srbskýho překupníka. Ten byl vtipnej snad v každý scéně i díky přízvuku, který nasadil. Příjemně mě překvapila i Hong Chau, kterou vůbec neznám, ale její sekýrování Matta bylo celkem vtipný a ve scéně, kdy těm třem pitomcům vysvětluje u stolu, že s nima pojede do Norska a proč a do toho začala plakat, tak tam mě fakt dostala.
Ale jinak ten film z těch třech uvedených žánrů splňuje jen to sci-fi. Ale komedie to rozhodně není, a drama taky ne. Cimrmanovsky řečeno je to nuda nuda šeď šeď.
On je obyčejná dělnická třída a s manželkou žijou od výplaty k výplatě. Pak přijde fenomén zmenšování v rámci záchrany planety přinášející zmenšeným neskutečný komfort a bohatství v pidi světě. Tak na to nakonec kývnou, ale manželka ho na poslední chvíli vyfakuje a on v tom zůstane sám. Místo života v luxusu v obrovským domě a milionářský čvrti skončí po rozvodu v malým bytě v nějakým paneláku s výstředním srbským sousedem nad sebou. Mejdan, nudná a trapná scéna s drogou a tancem, ráno seznámení s vietnamskou jednonohou, za trest zmenšenou, aktivistkou. Pak úplně nuda nuda, a nakonec cesta do Norska. Erotická předehra s masírováním pahejlu a konečně Norsko. Depka, konec světa na spadnutí, páč někde uniká metan a lidstvo brzy vyhyne. Důležitý rozhodnutí jestli se s ostatníma pidi lidma zavrtat do země a přežít, nebo zůstat s vietnamkou a srbem na povrchu a ještě si trochu užít toho "love fuck".
No prostě děs běs.
FLA
Hodnocení: 6
Přidáno: 21.01.2018 08:05
Tak velká fantasy, dobrodružná podívaná o partě z Bradavic končí a né špatně. Ačkoliv nejsem fanda, což jsem už zmínil, tak triky a vizuál GOOD, akce slušná, pro mně teda moc dlouhé, ale bylo by nefér dát menší hodnocení. Slušné rozloučení téhle čarodějnické ságy.
petrusmev
Hodnocení: 5
Přidáno: 21.01.2018 08:02
Spletenec červené knihovny s několika skutečnými emocemi v novodobém hávu současného New Yorku - chvíli trvá, než si ti dva milenci sednou.
radegaster
Hodnocení: 7
Přidáno: 20.01.2018 23:31
Pohraničník
Řemeslně skvěle zpracovaná propaganda na téma příslušníkú SNB sloužících na hranici. Karel Kachyňa ve filmu propojil prvky krimi i mystery.Samozřejmě viděno optikou doby vzniku tohoto snímku.Podmanivý vizuál situovaný do šumavských hvozdů a umocněný dramatickou hudbou je i dnes vcelku nevšedním zážitkem.Příběh skutečného Krále Šumavy, protože tento člověk opravdu existoval ( Josef Hasil) by si v dnešní době zasloužil své věrohodné a pokud možno pravdivé zpracování. Je docela ostuda, že tohle téma nikdo ze scénaristů a režisérů nezvedl.Proč tomu tak je můžeme jenom spekulovat.Třeba je to jen tím, že dnešní tvůrci zdaleka nedosahují takových uměleckých kvalit jako jejich předchůdci.
rimmerova-motorka
Hodnocení: 1
Přidáno: 20.01.2018 22:54
Jo, jo...i v Nigérii mají golfový hřiště. Zřejmě další multikulti nalejvárna. Tentojrát made in america. Už mě tohle umělý mixování zbytečných postav do filmů nebaví. Kravský dialogy, debilní multikulti sračka...céčko jako vyšitý.
Frolíček
Hodnocení: 8
Přidáno: 20.01.2018 22:33
Vtipný večerníček, kdy jednodušší příběhy dabing Josefa Dvořáka povyšuje na vyšší úroveň. Ale krmit takovouhle chlupatou potvoru by se mi tedy nechtělo. Ještě, že má svojí boudu a nespí v posteli s Ájou, jak je u dnešních mazlíčků zvykem.
PS: Komentář Omnibuse mne donutil uronit vzpomínkovou slzu na Azora.
Frolíček
Hodnocení: 8
Přidáno: 20.01.2018 22:25
Už v minulém díle se Aidě Konstrukce trošku hroutila a nyní už se její základy hodně, hodně naklání. Nicméně, ještě okolo sebe, holka, kope.
Máša13
Hodnocení: 7
Přidáno: 20.01.2018 21:37
Po
zklamání ze Špindlu jsem se trochu nové české romantické komedie bál,ale byl jsem mile překvapen.Jednoduchý příběh(možná trochu až moc jednoduchý),happy end (předvídatelný od začátku),ale jinak velmi dobré herecké výkony,vtipné pasáže,dobře natočeno.Prostě deník Bridget Jonesové po česku a celkem dobře:-)
radegaster
Hodnocení: 5
Přidáno: 20.01.2018 21:31
Vládce Rusi
Historické drama z počátků Ruské státnosti.Je zjevné, že v pozadí filmu je i silný politický podtext naroubovaný na pohanské mýty a přerod k christianizaci Kyjevské Rusi což se po rozpadu SSSR,úpadku ideje komunismu, náramně hodí jako nová mantra ovládaní společnosti současného Ruska.Snímek samotný není až takovým filmovým ternem jak si leckde můžeme přečíst. Vladimir,necharizmatický až unylý bastard knížete Svjatoslava který se půl filmu potácí jak pod vlivem konzumace lysohlávek ještě ke všemu ztvárněný Danilou Kozlovskim který moc hereckého kumštu nepobral, se vrací v doprovodu Varjažských Vikingů aby uplatnil svůj nárok na knížecí stolec.Po úvodní pasáži lovu na zubra která je velmi zdařilá se celý film posouvá do roviny intrik, žvanírny a všeobecné zrady.Vladimir se však díky mečům Varjagů stává knížetem ale musí odrazit ůtok na Kyjev vedený zbytky Jaropolkových mužů s množstvím mongoloidních nájezdníku stepního Kagana.Pokud zatím snímek nebyl extra výživný přijde akčnější pasáž. Ovšem jako neoriginální vykrádačka nejméně tří filmů .Mongolové se snaží překonat díky žebříkům opevnění města a tak jsme svědky toho jak se obráncům podaří jeden srazit a ostatní padají přesně jako obléhací věže ve filmu Království nebeské. Záhy je veden protiútok ze strany obránců pevnosti kteří se však dostanou do obklíčení mongolů a tak podle vzorce z Gladiátora tvoří čtverec proti jízdnímu útoku.Následně jeden z nich , hromotluk s obrovskou sekyrou je proklán šípy a oštěpy jako přes kopírák z Ohněm a mečem . Jde zde však i vlastní invence tvůrců když v závěrečné bitevní scéně , sice už za jiných okolností než před Kyjevem ,je použito lodí v boji na souši ze svahu...Bohužel ve filmu je až příliš úlisností, žvatlání a jakýchsi vnitřních polemik hlavních postav na úkor akčnosti a zajímavého příběhu. Na Rusy však v celku zajímavý počin včetně obsazení do role Vikinga Joakima Nätterqvista kterého známe jako Arna templáře.K podívání určitě ano jako něco světoborného, to zase tedy ne.
Máša13
Hodnocení: 1
Přidáno: 20.01.2018 21:18
Film
jsem si skoukl ze zvědavosti,po přečtení některých recenzí.Cca.první půlka byla nezáživná a perverzní,tzv.o hovně (omlouvám se,ale kdo snímek viděl,chápe),druhá také o tom,ale reálně:-(Vydržím hodně,ale tohle bylo fakt hodně divný...Jak filmařky(mdlé herecké výkony,žádný příběh,nudné a zdlouhavé scény,šíleně natočené),tak po stránce "estetické".Neviděl jsem v tom jediné poslání a přínos...
kraskanikol
Hodnocení: 1
Přidáno: 20.01.2018 21:10
šit film
Nechápu proč tento film má 97 procent když je nudný a hooooodně španý kdybych mohl dám 10 hvězd ale di minusu
Frolíček
Hodnocení: 7
Přidáno: 20.01.2018 20:55
V osmdesátkách často opakovaná klasika s naším nezaměnitelným dabingem. Krásná výprava, akční šermířské scény, to Maraisovi vždycky šlo, akorát už jako dítě jsem si říkala, že na mladou Auroru je to docela stařec, ale láska je mocná čarodějka. Další z řady šermířských záležitostí Mariase (Kapitán, kapitán Fracasse atd.) jsou mezi sebou zaměnitelné, ale Hrbáč je jen jeden. A to i v případě dalších nebo dřívějších remaků.
radegaster
Hodnocení: 2
Přidáno: 20.01.2018 20:47
Formaldehyd
Pitva aneb jak vypreparovat diváka.Slibných 5 minut a potom hororová hrůza pro dva herce a jednu voskovou figurínu .Duo patalogů, otec se synem se chvíli zabývají vlastními rodinnými vztahy, poté chvíli řežou do nebožtíků a když zjistí, že ten jeden není asi tak zcela mrtvý jak se zdá, začíná peklo na 20 metrech čtverečních.Pobíhání z pitevny do kanceláře potom k výtahu a zpět .Atmosféru ve sklepě má umocnit tradiční klišé , nefunkční telefony, blikající osvětlení , spadlý strom na dvířka od výtahu a mlžně zhmotnělý přízrak nevinné oběti čarodějek ze Salemu který hledá pomstu,jak objevné.Silně podrůměrná duchařina s odfláknutým scénářem s řadou nelogičností. Jako příklad zmíním fakt, že naší patologové nemohou uniknout z budovy ale snoubenka mladého se tam zjeví v plné kráse naprosto bez problémů...Uffff.Až je v márnici vyřízeno na scéně se opět zjeví šerif jenž je bud naprosto jednoduchý nebo pozřel čehosi z pitevny v lihu, který svou přítomností snímek uvozuje ve smyslu naprosté neschopnosti.Podle hodnocení nejen zde se však jednoznačně zdá, že ať kdokoliv natočí sebevětší hovadinu své vděčné publikum si najde. Prý horor roku.Laciné i jako divadelní představení pro tři herce a jednoho zlého ducha jenž dřímá nejen ve střevech a dá se odehrát i v paneláku kde rovněž občas nejde proud a nejezdí výtah.Zápletka je odhalena po několika málo minutách a dějové zvraty jsou tady patrně utopie o které tvůrci ani neslyšeli. Celé to působí jako parodie na horor než jako skutečný produkt kdy má běhat mráz po zádech.Na závěr si samozřejmě nechali filmaři otevřená vrátka a tak když uvidíte sanitku s voskovou figurínou tak rychle prchejte,jako rovněž od tohoto snímku.
radegaster
Hodnocení: 1
Přidáno: 20.01.2018 20:21
Brutal vopruz z Británie
Dětičkám v pasťáku chybí láska svých odložitelů zato jim však nechybí nápady jak se pobavit.V kurzu je klepat na dveře stařence z ruiny u dálnice v sousedství. Ta z toho dostane amok a opustí svět živých což rozpoutá téměř peklo v nervydrásajícím příběhu .Maminka fetačka co kdysi odložila dcerušku se ji chce ujmout a odvézt domů ale ta má radši dredy černouška a tak mamku pošle...k šípku.Dredista však dostane návštěvu ze záhrobí až ho vezme čert .Piercingová princezna se cítí opuštěná a tak navštíví maminku co už sice nefetuje zato modeluje jakési sochy svatých z jákesi plastelíny. Pokud to zatím diváka nevtáhlo do děje pak bude hůř. Dilematicko-psychologické rozhovy na vysoké úrovni typu: Vysrala jsi se na mě , krávo, zaberou spolehlivě několik minut než se objeví detektiv který vypadá jako by neuměl do pěti napočítat , což se ostatně v dalším ději potvrdí.Souboj s démony fetu , chlastu a kdoví čeho se mění na boj a lásku dcery. Jsou i horší filmy než je tenhle ale pokud se nechcete nechat zotročit démonem blábolismu a tupanismu tak po shlédnutí snímek rychle vymažte ze svého PC . I jedno shlédnutí je totiž značné utrpení.
radegaster
Hodnocení: 1
Přidáno: 20.01.2018 20:10
Preparátor
Rádoby krimi-thriller ve kterém však policejní uniformu nespatříte zato hromadu klišé od uřvaných hysterek přes nestartující auta až po převtělování duší.Slaboduchý scénář který je navíc primitivně zahraný dělá z filmu paskvil určený jen výhradně pro zámořského diváka který chroupá popcorn a je schopen schroupnout i tento blábol.Pokud by tenhle škvár natočili jako rozhlasovou hru pak se dalo mluvit o přínosu pro žánr .
radegaster
Hodnocení: 1
Přidáno: 20.01.2018 20:06
Vizita....
Jednoduchý scénář spíchnutý večer u piva partou rádoby lekačů. Dětičky se baví po svém a dospělí rovněž, zřejmě nejen v tomto filmu. Laciné interiéry , amaterská kamera a celá komorní atmosféra se dá shrnout : Bude dusno ! Kdo má rád divadelni kulisy tak možná zaplesá ale jiak je tohle dílko laciné, průhledné a únavné.
radegaster
Hodnocení: 8
Přidáno: 20.01.2018 20:03
Švédský templář
De Gothia. Veliké překvapení a výborný historický velkofilm v evropské produkci., který se nejspíš inspiroval Královstvím nebeským. O něco menší rozpočet vůbec nevadí, film má výborný příběh, velice slušnou výpravu a bojové scény. Větší bitvy nejsou sice tak velkolepé jako u amerických snímků, ale i ty jsou natočené na velice slušné úrovni. Zajímavý je také klášterní život Cecilie, kdy v těchto chvílích film sice nemá takové tempo, ale ty záběry za to stojí. Navíc snímek o počátcích švédské státnosti.Určitě doporučuji ke shlédnutí.
radegaster
Hodnocení: 7
Přidáno: 20.01.2018 19:59
Neznámé Finsko
Velice působivý snímek finské kinematografie zabývající se vznikem státu na severu Evropy .Už dříve v tomto žánru finové předvedli své kvality , kdy vyplńují neznámá místa historie třeba fimem Talvisota.Souhlasím s názorem, že naši tvůrci toho nejsou v potřebné kvalitě schopni ani omylem Příklad :Marhoul a pár kamarádů odjedou na několik týdnů do Afriky , tam se zakopou v poušti , padne několik výstřelů , pár blábolů jako dialogy a máme tady Tobruk...brrrrr. Jaký rozdíl mezi fimařinou a hraním na vojáky.Zpět k Raja 1918. Snímek lze označit svým způsobem za vizionářské dílo , kdy naší (finští) předkové nebyli idioti a věděli , že hranice mají své opodstatnění. Pro důkaz nemusíme chodit daleko , stačí si přečíst co se v Evropě děje s cílenou migrační vlnou .Nic není černobílé jak v reálném životě tak ve filmu , to se podle mého názoru podařilo tvůrcům snímku věrohodně zachytit . Když k tomu přidali zajímavé lokace, dobovou atmosféru i akčnost tak vzniklo dílo které je nejen historické ale rovněž velmi koukatelné.
radegaster
Hodnocení: 1
Přidáno: 20.01.2018 19:57
Shit day
Balkánská marnost na jedno shlédnutí. Pokud by v tom nehrály známé tváře pak by snímek zapadl ještě hlouběji do zmaru a blábolismu. Pokus o vzkříšení etnotématu se nepovedl a už ho mám hluboko... v šuplíku.
radegaster
Hodnocení: 2
Přidáno: 20.01.2018 19:46
Obloukem pryč
Tohle už není nadstavovaná kaše ale použitá žvýkačka vyplivnutá před masnou. Nebrat ani po částech natož v celku.Překombinovaná vyčurávka aneb jak napálit diváka hromadou kecou a pseudozápletek které jsou samoúčelné k natočení dalších dílů.Přechytralý agent FBI s mindrákem ve službě slasti, nebo vlasti ?.?Děkuji nechci !
radegaster
Hodnocení: 4
Přidáno: 20.01.2018 19:33
Bezvýznamní
Stárnoucí Jean Reno se ve snímku pokusil vzkřísit postavu Leona, tentokrát na druhé straně zákona. Pokus se nezdařil. Film je naprosto tuctovým vyprávěním o speciální jednotce pařížské policie která nemá velitele zato hodně gangsterů v ulicích. Jednoduchá zápletka , laciné akční scény a milostný trojůhelník v řadách příslušníku jednotky nejsou žádnou inovací v žánru . Hlavní padouch je sice herecky obsazen známým jménem ale jeho výkon je matný a poslabší jako celý film.
radegaster
Hodnocení: 1
Přidáno: 20.01.2018 19:21
Brutal odpad
Hnus Snímek lze doporučit jen jedincům kteří absolvovali lobotomii. Nechápu, jak někdo může vyhodit peníze pro natočení takového stupidního a oplzlého škváru. I když degenerace , díky křížení mezi příbuzenstvem v Norsku není tajemstvím.
radegaster
Hodnocení: 3
Přidáno: 20.01.2018 19:12
Umělohmotná nuda
Animovaný souboj dobra se zlem ve všech rozměrech.V žánru by to zase nebyl až takový problém ovšem dotáhnout (rozvinout) scénář to je však Rubikon...Stárnoucí král a tím i síla krystalu se nedokáže vypořádat sám se sebou , co pak tedy čekat od okolí...Na fantasy je to docela liché a ploché jak v ději tak v nadhledu. Tvůrci minimalizovali širší záběr snímku i poslání které by mohlo i mělo přesáhnout to, co chtěli sdělit. Triky slušné ale až samoúčelné ,animace zdařilá ovšem bez štávy . Obyčejná venkovská střílečka by mohla mít větší šarm i styl. Hlavní padouch obrněn znalostmi a v podstatě touhou po moci se ve finále jeví jako slaboch a karikatůra sebe sama.Jestli svět, ten náš nebo nějaký jiný zachrání metař, uklízečka nebo válečník není podstatné . Tvůrci si velice ulehčili práci když do animace nandali Sean Beana, Lenu Headey a další.Potenciál velmi zaostal za možnostmi , koukatelné , pro jednou zcela jistě ano ale nic víc.
nefertiti103
Hodnocení: 10
Přidáno: 20.01.2018 19:05
To je tak krásné
Strhující příběh podle skutečné události zaujme každého malého i velkého diváka. Napínaví příběh o přátelství člověka a psa tentokrát na úplně jiné téma než jsme zvyklí.
curil
Hodnocení: 5
Přidáno: 20.01.2018 17:35
Horor o vymítání ďábla z mladé dívčiny opět nepřináší nic nového, originálního. Od doby natočení "Vymítače ďábla" (r. William Friedkin - 1973) všechny filmy, které se zabývají exorcismem čerpají z tohoto díla. Opakují se stejné nebo podobné scény, stejné efekty. Vymítání MH je ještě kombinováno se vzpomínkami na film "Rosemary má děťátko" (r. Roman Polanski - 1968), které se také zabývá stejnými pohnutkami hlavních postav. Prostě všechno už to bylo a v tomto případě to není ani natočeno se zvláštním napětím, naopak, scéna příchodu Satana zpět na Zemi je hodně odfláknutá. Otevřený konec příběhu si nechává tradičně místo na pokračování, ale doufám, že se tak nestane.
curil
Hodnocení: 5
Přidáno: 20.01.2018 17:01
Zábavná hororová komedie, která je postavena na slovním humoru a zápletce se ztraceným pracovním nástrojem legendy pornografických filmů Rona Jeremyho, který vlastně ve filmu hraje sám sebe. Oživlý penis útočí na životy členů filmového štábu, což se neobejde bez humorných situací. Ač se jedná v příběhu o natáčení porno filmu, žádné orgie se nekonají a erotika je pouze slovní, chvílemi dosti obhroublá, ale to k žánru patří. Jeremyho jsem viděl v desítkách filmů, od štíhlé verze až po současného chlupatého medvěda, který se i nyní občas zapojí do natáčení, i když jeho parketou je více moderování různých akcí (předávání porno Oscarů atd.). Patří mu můj obdiv.
martin.stusak.9
Hodnocení: 9
Přidáno: 20.01.2018 16:24

To, že se Luc Besson se svým snímkem ´Brutální Nikita´ trefil do černého je opět potvrzeno jihokorejskou produkcí, kteří se po Hollywoodu, byť s velkým odstupem, také rozhodli natočit svůj remake. Začátek silně navnadí nesmírnou brutalitou, jak je v asijské kinematografii zvykem, navíc nasnímané pohledem první osoby. Dojem, že tak poběží celý snímek je však zcela mylný. Po první scéně je už kamera běžná a po ukončení úvodní akční masáže se vše odehrává již v žánru dramatického thrilleru. To až samozřejmě rozbourá známá přestřelka v kuchyni. Scénář se drží šablony, jak ji Luc Besson nastavil, ale dějově si jde svou cestou, takže očekávané scény se sice naskytnou, ale nejsou předem odhadnutelné. Tvůrci si s tím zkrátka pohráli tak, aby se nejednalo pouze o věrnou kopii. A byl to dobrý tah. Snímek je vhodný pro všechny bez rozdílu jestli někdo viděl francouzský originál či americký remake. Drží se svého, nevyvolává pochybnosti a je skvěle podpořen excelentním výkonem Kim Ok-Bin. Snímek tedy připomene známou Nikitu, ale i v mnohém překvapí.
dreamerCZ
Hodnocení: 2
Přidáno: 20.01.2018 13:02
:(
No, co na to říct? Já mam ty nový krimi seriály docela rád. Expozitura se celkem povedla, nebýt Vagnerový, Anděl je skvělej, i Specialisté jsou dost povedený, 1. odd bez debat. Ale tohle? Pan herec (míněno jako poklona) Bartoška, ten je tam jen omylem a zbytek? O co autorům šlo? Sebrat co nejvíc nesympatických druhořadých herců a natočit s nima co nejnudnější seriál? V dnešní epizodě "Kořist" třeba takovej Fiala opět jen dokázal, že to je herec z leknutí a jeho ubohej výkon byl jen k smíchu.
Ostrovan
Hodnocení: 8
Přidáno: 20.01.2018 11:20
Nic naplat, ale ta atmosféra mě po pozvolnějším rozjezdu pohltila natolik, že i když přišlo absolutní klišé, mě se postavily i chloupky na zadku. A když vás pohltí atmosféra, čas si běží svým tempem a i když slibovali jednu temnou hodinku, i ty dvě jsou nakonec skoro málo. A nevím, jestli ty trochu tísnivé ateliéry mají doplňovat atmosféru, ale bylo mi v nich trochu ouzko...
Atmosféra 95%
Kamera 90%
Zvuk 90%
Hudba 85%
Hlavní herecký výkon 80%
Oldmanova manželka 95%
atd.
... prostě běžte.;)
collen
Hodnocení: 6
Přidáno: 20.01.2018 10:19
Jedenkrát a dost!Těch šedesát procent dávám Nicole Kidman, která by si zasloužila stovku, ale toto není film, který bych chtěla ještě někdy vidět.
collen
Hodnocení: 10
Přidáno: 20.01.2018 10:05
Dokonalá klasika!Víc bych ani nemusela psát, protože se ani nechce věřit, že tento úžasný film vznikl už v roce 1939 a dodnes nic neztratil na kvalitě.Každé další slovo chvály by bylo zbytečné.
dreamerCZ
Hodnocení: 7
Přidáno: 19.01.2018 22:40
Není to špatný. Buttlerovi teda asi víc seděla bradka a "This is Sparta!!!!", ale jo, dobrej je tu.
Ovšem Kyra Sedgwick by už konečně měla dostat zákaz tu svoji odpornou tlamu, neřkuli přímo držku, cpát na plátno.
Pavuk88
Hodnocení: 9
Přidáno: 19.01.2018 21:13
......
.................................................................... .................................................................... ..........
AdamTorpis
Hodnocení: 7
Přidáno: 19.01.2018 20:18
Konečne
Po otrasnom Suicide Squad a po veľkom sklamaní BvS tu je film ktorý ich prekonal. Lenže na môj obľúbený DC film Dark Knight to nemá. Veľmi sa mi páčil Flash, Batman a Cyclops.
AdamTorpis
Hodnocení: 6
Přidáno: 19.01.2018 20:14
Neberem nikomu jeho názor
Fakt som sa tešil keď si pozriem tento film lebo som ho v kine minul, a potom som sa k tomu nevedel dokopať aby som si ho pozrel. Čakal som od toho viac a myslel som si že to prekoná aj môj naj DC film Dark Knight. Lenže sa tak nestalo.Film ma sklamal a nebol som z neho veľmi nadšený. Ale má to aj svoje plusy. Niektoré scény sú fakt premakané a bavil som sa pri nich. Lenže niektoré sú aj veľmi prehnané. Ale aspoň to prekonalo Suicide Squad (2016) a Batman a Robin (1997)
curil
Hodnocení: 6
Přidáno: 19.01.2018 17:50
Nemám rád americké filmy, které se zabývají svatebními ceremoniály. Jejich přehánění s proslovy, dalekosáhlé přípravy, družičky, mládenci, výběr svatebních šatů nevěsty a družiček, všechno je to takové sladkobolné a typicky americky přehnané. Tento příběh je založena z druhé strany, na nechtěných hostech, od kterých se čeká jen poděkování na dálku nebo dárek, ale hlavně, že nepřijdou. Když se sejde potom takových šest outsiderů u jednoho stolu v koutě u záchodu, vyjdou najevo zajímavé věci. Dobře zvolené typy od mrňavé Kendrickové v roli zhrzené milenky bratra nevěsty, manželský pár Robinson - Kudrow, chůva, a nepřekonatelný Stephen Merchant, kterého miluji od miniseriálku "Zdravím, dámy".
curil
Hodnocení: 5
Přidáno: 19.01.2018 17:20
Krotký horor z počátku sedmdesátých let s dobrou snovou atmosférou naplněnou něžnou erotikou, surrealistickými obrazy a sugestivními kostýmy. Děj příběhu mě nijak zvlášť nezaujal, ale musím přiznat, že pohled na nahé mladé dívky je příjemný. Ve filmu vystupuje jenom jeden muž, ehm, tedy krpatý skřet jménem Gürth, kterému lze závidět jeho poslání, ale už ne jeho konec. Ocením i decentní lesbické scény, které určitě nepohorší ani puritána.
Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 147950
Osobností: 626656
Fotografií: 562459
Plakátů: 266814
Obsahů a biografií: 135793
foto ticket-art gopay

Komerční sdělení

Seznam DVD

Potřebujete si udělat pořádek ve filmech? Tak právě pro Vás je tu tento program.

foto

Filmová škola

Staňte se hercem, herečkou.

foto

Poslední komentáře

Bluetoes, the Christmas Elf (198...

Bluetoes, the Christmas Elf
Je tady Štědrý večer na   severním pólu a všichni   pomocníci ze Santou jsou   zaneprázdněni, aby si   sbalili sáňky na start.   Vše, to je, více >

Autor: rimeon | Hodnocení: 8 / 10

Čertoviny (2017)

Čertoviny
Klasický Troškův odpad,   víc není co dodat. Nechápu   proč se pořád ještě   snaží když zjevně   nedokáže udělat alespoň   průměrný film...

Autor: SSandra | Hodnocení: 1 / 10

Sirotčinec slečny Peregrinové pr...

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti
Film na motivy skvělé   knižní trilogie, který to   bere poněkud hopem, ale je   skvělý. Škoda, že nebyla   natočena celá trilogie,   dokážu si více >

Autor: SSandra | Hodnocení: 9 / 10

Čertoviny (2017)

Prostě Troška

Čertoviny
Pohádka ale super plná   napětí perfektní kostýmy   prostředí no prostě z.   Troška co víc k tomu dodat   zase boduje na 100 procent.

Autor: RaistlinPetr | Hodnocení: 10 / 10

Pozdní léto (1974) [TV inscenace...

Trýznivý film

Pozdní léto
Dneska to zase opakovali a tak   jsem se opět dívala. Pešek   s Medřickou jsou tu totiž   skutečně pohádkoví a jako   dítě jsem po takových   více >

Autor: Didinka | Hodnocení: 6 / 10

Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení
apple android wp bb
iPhone
iPhone
 
App Store hodnocení:
hod
Android
Android
 
Google Play hodnocení:
hod
Windows Phone
Windows Phone
 
WP store hodnocení:
hod
BlackBerry
BlackBerry
 
BB world hodnocení:
hod
fb

Copyright © 2003-2018, Filmová databáze s.r.o. (FDb.cz). Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Tyto webové stránky využívají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace.

Load: 0.153/0.075
Partneři:
Skromný kluk | Vodák dřeva | hotel pro psy