Vážení uživatelé, pokud jste si žádali o obnovu hesla v době 12/2020 - 2/2021 je nutné znovu požádat o zaslání hesla. Děkujeme za pochopení.
 
NOVĚ můžete filtrovat filmy a seriály také dle streamovacích služeb

Poslední komentáře

 
martin.stusak.9
Hodnocení: 9
Přidáno: 17.05.2021 22:03
V roce 1994 scénárista a režisér Steve McLean natočil snímek 'Postcards from America' (Pohledy z Ameriky) a to bylo od něj všechno. Až v roce 2018 se k tématu vrátil a natočil 'Postcard from London'. Ameriku tedy pro měnu zaměnil za Anglii. A jedná se pro běžného diváka o dosti těžkopádný snímek, neboť se pohybuje v oblasti umění a filosofie, ve kterém každé vyřčené slovo či větné sousloví, každá scéna a každý zvukový podkres něco znamená. Jedná se o konverzační příběh mladého britského homosexuála Jima z předměstí, který se místo nástupu na vysokou školu vydá za vzděláním do velkoměsta. Především se tu neustále probírá polemika co je vlastně skutečné umění. To, co přivede Jima k mdlobám, neboť je takové dílo pro něj přitažlivé, nebo je úsudek o čistotě umění vržen na tvůrce, který za tím stojí? A je umění lepší když umělec trpí? V tuto chvíli se do problematiky zamíchávají biblické motivy, čímž se může zdát daná myšlenka zase o něco složitější. Nebo ne? A co s tím vším má vlastně společného homosexualita Jima? Ne, tohle rozhodně není snímek jen tak pro leckoho. U tohoto filmového díla, který je samozřejmě po technické stránce také předložen v umělecké vizualizaci (neónová světla doslova až oslňují), se musí setsakramentsky dobře poslouchat co se kdy řekne a o všem pro správné uchopení dané problematiky pořádně přemýšlet. Jinak celý koncept doslova a do písmene diváka unudí a snad i uspí. Snímek tedy neónově stylizovaný, nádherně umělý, s myšlenkami o sexu, kráse a umění. Kdo si na takový film troufne a plně ho pochopí, vyhrál.
brran56
Hodnocení: 8
Přidáno: 17.05.2021 20:38
Každému snad musí být jasné, že se nebudeme pitvat v tom,co je a není reálné,jde o film plný napětí,při kterém chcete vysadit a odpočinout si při skvělých trikových scénách a výborném hereckém představení D.Johnsona, pokud vás tento žánr nebaví,tak se na to nedívejte!
PORTER
Hodnocení: 2
Přidáno: 17.05.2021 19:38
Na tohle se dívat jedině když bych někde odložil mozek,slátanina,sem tam vtipná scéna jinak trapárna ,reklama na sázení a na to jak výhru takhle debilně nerozfofrovat,scéna když nosili prachy v kýblu a schovávali je do prosklený skříně ta se povedla.
goranchorvat
Hodnocení: 7
Přidáno: 17.05.2021 17:54
Nadstandart
Přestože žraloky ve filmech už dlouhodobě nemusím, uvedený snímek příjemně překvapil.Byť se jedná o témeř one man show, tak to má tempo, napětí a rychle to uteče. Cením velmi dobrý střih i kameru. Je tam přesto pár nesmyslů včetně jednání žraloka, ale v rámci žánru překvapivě chytne a nepustí (nemyslím toho žraloka ale film).65%
klasifikátor
Hodnocení: 10
Přidáno: 17.05.2021 15:25
K tomuto černobílému seriálovému skvostu těžko cokoli dodávat, protože dostatečně mluví sám za sebe. Francouzský venkov půle 19.století a dva podivínští, poznání chtiví pánové tvoří kulisu pro gejzíry a vodopády laskavého humoru. Pan Gustave Flaubert a jeho román Bouvard a Pecuchet tady dostávájí úplně novou tvář (kdo četl ten potvrdí, že kniha není ani zdaleka taková zábava) Nechci srovnávat s našimi současnými seriálovými "hity" ale tenhle kouzelný francouzský výlet bych já osobně zařadil do TOP 10 v historii naší televizní tvorby. Tady nikde nic nepřečnívá, nikde nic nechybí a pánové Roháč, Sovák a Horníček obdarovávají diváky opravdu prvotřídní zábavou v tom nejlepším smyslu slova.
Xpojntman
Hodnocení: 10
Přidáno: 17.05.2021 13:46
Ledová "zlá" královna je sexy. Elizabeth Mitchell sice není extra kočka, ale kostýmy plus charisma plus takovej zvlašťní sexappel zlý milfky děla hodně. A tenhle díl byl Snow Queen, tak trochu věnovan.
klasifikátor
Hodnocení: 6
Přidáno: 17.05.2021 11:19
Solidní krimi thriller s kvalitním k obsazením. Režisér Simon West zvolil na rozdíl od svého debutu CON AIR méně "demoliční" styl a zaměřil se víc na příběh s relativně složitou zápletkou a dost překvapivým rozuzlením. Celkový dojem sice kazí některá použitá klišé ale určitě jde o počin, který vystupuje nad běžný průměr. Za zmínku stojí herecké intermezzo slovutného Johna Frankenheimera, který si střihnul generálskou roličku.
Frolíček
Hodnocení: 8
Přidáno: 16.05.2021 23:45
Doom patrol rodinka, jen o něco méně úchylnější. Ale jenom o malinko.
Druhá série pro mě zajímavější, nicméně Lajlu jsem odhadla ihned. Něco genderové a jiné korektnosti, ale dá se to snést.
Zajímalo by mne, kdy se ti chudáci zastaví. Přitom by stačilo, kdyby je "tatínek" chvilku poslouchal.
Frolíček
Hodnocení: 6
Přidáno: 16.05.2021 23:35
Velké plus za historické záznamy staré Prahy a jejích sportovních utkání. Děsila mne ta masa lidí, kteří si seděli skoro na hlavě, jen aby viděli kousek zápasu. Jinak mne samotný příběh moc neoslovil, ale zaujalo mne jaká byla Růžena Šlemrová štramanda.
martin.stusak.9
Hodnocení: 2
Přidáno: 16.05.2021 21:31
Světoznámý japonský režisér Akira Kurosawa ihned po konci druhé světové války sáhl po své úspěšné prvotině a natočil pokračování, bohužel ve svém pojetí značně kontroverzním. Prostinký příběh o zápasech japonských bojovníků proti americkým. Kontroverzním je snímek proto, že i dnes je z toho cítit nenávist k USA. Obzvlášť první polovina příběhu vyznívá značně propagandisticky, až to vyvolává dojem, že tak bylo učiněno snad i na politickou objednávku. Proč k tomu Kurosawa použil postavy svého výborného prvního snímku budiž záhadou. Příběh je skutečně tak skromný, že je klika, že stopáž snímku nedosahuje ani devadesát minut. To by divák snad dříve usnul, než by se dočkal finále. Zajímavý děj? Napětí? Nějaká filozofická myšlenka? Ani omylem. I ta levná studiová výprava vznáší do celého konceptu značné pochybnosti. Tento film je zkrátka tak nevýrazný, že je ztráta času na takové dílo jenom pomýšlet.
green-tea
Hodnocení: 6
Přidáno: 16.05.2021 21:09
I když pominu to podivné ozvučení, nedaří se mi na tomto seriálu najít nic extra zábavného, neřkuli zajímavého. Kriminální stránka tu funguje tak na 50% a ta komediální (vtipnými momenty je myšleno ono neustálé šmidlání pod nosem?), sotva na 10%. Takže dohromady za 6*, a to jako sorry, od tak zkušených borců, jakými bezesporu jsou Jan Hřebejk a Martin Myšička, jsem čekala mnohem víc.
martin.stusak.9
Hodnocení: 7
Přidáno: 16.05.2021 20:47
Těžební společnost, tentokrát na jednom měsíci planety Jupiter. Ano, tentokrát, neboť takové prostředí se v osmdesátých a devadesátých letech ve sci-fi žánru ve filmovém pojetí používalo hodně často. Jak ve vesmíru, tak i na Zemi v hlubinách oceánu. Dějově však máme patřičnou změnu. Sci-fi je ve spojení s krimi žánrem, čímž se příběh stal zajímavým sci-fi kriminálním thrillerem, ve kterém se v hlavní roli federálního maršála vyšetřujícího záhadná úmrtí představil Sean Connery. Celý film se ale kupodivu ničím zvláštním nevymaňuje. Maršál prostě hledá padoucha, během čehož mu samozřejmě půjde o život, a to je vše. Jen se to neodehrává na Zemi. Nic víc, nic míň. Přenést krimi žánr do takového prostředí byl zajímavý nápad, který však zůstal na půl cesty. Atmosféra je příznačná a neústupný charakter maršála podmanivý, což jakoby základu daného aspektu postačilo. Napětí však vázne a akční scéna ke konci se sice snaží být věrná typickému akčnímu žánru se vším všudy, avšak stále nabývá dojmu leckteré podivnosti. Sci-fi výprava je na počátek osmdesátých let povedená, takže dané prostředí i dnes má určitý atmosférický efekt. To se týká i speciálních efektů, které jsou i dnes přesvědčivé, i když mnohé, stejně jako u filmu 'Vetřelec' (1979), po technické stránce zastaralo. Viz třeba monitory a grafika počítače. Onu atmosféru to však drží pevně a to je na tom to nejdůležitější. Jedná se o zvláštní film, který má snahu uspokojit spíše po thrillerové stránce, než po sci-fi. Divák si musí najít své divácké místo k plnějšímu uchopení celé etudy, což není zrovna jednoduché. Avšak komu se to povede, filmový odpočinkový zážitek potom budiž zaručen. V opačném případě se celý koncept snímku ponese jen v trochu lepší průměrnosti.
PORTER
Hodnocení: 7
Přidáno: 16.05.2021 18:45
Povedlo se jak hereckými výkony tak vtípnymi snénami,nevím proč ale nestačil jsem se nudit nějak to uteklo snad proto že vtipný scény sřídaly ty dramatičtější a byl konec a tak dojal když je jejich pravá máma nechala ve štichu že i slza ukápla.
curil
Hodnocení: 4
Přidáno: 16.05.2021 18:32
"Ta mladá dobre zvárá", ale že "Je to ješte dieťa" jaksi nevadí továrnímu donchuánovi Adamovičovi, aby zapojil své vlohy a nezkoušel to na nově příchozí. Jednadvacetiletá Jana Hlaváčková hraje sedmnáctiletou svářečku "Púpavu" a je to největší (možná jediný) klad filmu. Oduševnělá a jemná, trochu připomíná mladinkou Janu Brejchovou. Na to, že jde o její filmový debut, je hodně dobrá. Potěšilo mě, že se příběh nesoustředil až tak na pracovní úsilí úderníků v továrně S.M.Kirova, i když to tak zpočátku vypadalo, ale věnoval větší pozornost hlavní hrdince Márii, jejímu životu, lásce a zklamání.
petrusmev
Hodnocení: 6
Přidáno: 16.05.2021 09:29
Téma potřebné, odvážné, balancující na hraně, ale vyváženě zpracované. Bohužel když se divák neztotožní s žádnou postavou, resp. žádnou postavu nepozná do hloubky natolik, aby s ní soucítil, film jím projde pouze jako popisný dokument typu: herci předvedli ilustraci toho, "jak revoluční gardy vyčistili pohraničí od Němců". Hraný film by však měl být víc než jen hraná ukázka.
Gene Wilder mi přijde trochu jako takový americký Peter Sellers co taky nenatočil moc "normálních" filmů ale zato hodně dosti velkých šíleností. Tenhle jeho autorský projekt (kromě hlavní role si film odrežíroval a napsal si i scénář) nepatří sice k úplným vrcholům jeho práce ale je to víc než slušná filmová parodie a to musím konstatovat i jakožto citlivý milovník A. C. Doyla a hlavně Sherlocka Holmese.
klasifikátor
Hodnocení: 3
Přidáno: 16.05.2021 07:57
Tak tohle byla z mého pohledu jednoznačně podprůměrná a lehce nevkusná komedie a jejím největším problémem bylo obsazení Cameron Diaz. Ta se bohužel zařadí do kategorie hereček, které odmítají vzít na vědomí, že už mají přetočený tachometr.
FLA
Hodnocení: 6
Přidáno: 16.05.2021 07:35
Celkem sympatický thriller, který sice má pár klišé a nevěrohodností, ale dá se v pohodě překoukat. Pěkně nasnímaná příroda, dobrý příběh, fajn herci, napětí. Akce mohlo být více i spád občas malinko drhne, ale veskrze film jede vpřed a zabaví - 65%.
nENym
 
Přidáno: 16.05.2021 03:50
Ale jóóó - dá se...
Není úplně špatný postup:

- nejdřív si tu přečíst komentáře k filmu (dva/tři s 2 hvězdičkami, a pak ještě několik se 7-8 hvězdičkami),
- a teprve poté se na film podívat POPRVÉ!

Člověk si tak nejprve udělá nějakou PŘEDSTAVU o kvalitě zážitku... ...a poté ji celým film konfrontuje se SKUTEČNÝM prožitkem...

A jako převážný životní pesimista musím konstatovat, že jsem pak - se samotným filmem - obvykle příjemně překvapen!

;-)

Zde dávám 6/10 - zejména pak za 1. polovinu filmu. Druhá polo(volo)vina je MIXem (toho negativního) od Seagala, Willise, a (toho pozitivního) ze hry MAFIA.

Jj, možná to ještě někdy zhlídnu...
PROCESOR
Hodnocení: 6
Přidáno: 15.05.2021 23:29
PROCESOR!
Filmu se musí uznat, že dokáže na minimum prostoru udržet napětí po celou stopáž aniž byste se moc nudili. Jedna herečka v nějakým boxu začne pomalu vyšilovat, to není úplně ten správný námět si možná řeknete, ale zpracování za mě ucházející.
beneva
Hodnocení: 5
Přidáno: 15.05.2021 22:42
Nemůžu si pomoct, ale tohle dílko (ačkoliv jsem se fakt snažila) neshledávám přínosným. To se už fakt celý svět zbláznil? Holka chce otěhotnět ze zkumavky. Rači. Potká chlapa a ze samé lásky mu dělá služku. Pak prozře a hraje si na spasitelku mladých studentů + zbytku světa. Bydlí v severské napodobenině, která sama o sobě je dost frustrující a nakonec dojde osvíceného poznání... No potěš koště. Stačilo.
volam.sa.pistik
Hodnocení: 5
Přidáno: 15.05.2021 22:24
Mimo rytmu, príliš mimo rytmu
Punk je sympatický hlavne za ten neučesaný zvuk, a že z neho čerpali hlavne ranné black metalové kapely. Inak tá revolta, no future, texty, hrozné účesy, ach tie účesy, či tá drsnosť mi prišla skôr smiešna. Možno ešte GG Allinovi sa to dalo veriť, ale u ostatných šlo skôr o módu. Na dedkov si dovolí každý, ale stačí naraziť na vesnickú hasičskú veselicu a ste v krvi. Toto bolo super, ako ich naháňali. Inak dalo sa to pozrieť, ale od hudobných filmov čakám viac. Čo sa týka postáv, tak ústredná dvojica skôr liezla na nervy, vlastne ako ostatné vo filmu, ale na druhej strane basák a manažér boli skvelí a hrali ako o život. Taký priemerný film o zrode jedného štýlu v Československu. A na záver konštatovanie, punku vďačíme za jednu z inšpirácii v zrode black metalu, neskôr hlavne jeho severoamerickej vetvy, kde však školské texty typu no future sa vymenili za magickú filozofiu, astrálne putovanie, čarodejníctvo, symbiózu s univerzom, snahu o pochopenie kozmosu, monumentum
Karius
Hodnocení: 4
Přidáno: 15.05.2021 22:11
K filmu mám několik poznatků. Jednak souhlasím s tím, co tady většina píše. Režisér a scénáristi se moc nenadřeli. Kombinace Smrtonosné pasti a legendárního katastrofáku Skleněné peklo vč. podobných dialogů v podání číňana z Temnýho rytíře - jsme dost nahoře, sem se oheň nikdy nedostane apod. bláboly. Běh, bitky, šplhání a skákání hlavního hrdiny s protézou, za to by se nestyděl ani Terry Fox. Ale asi by kompletní Rock v očích tvůrců filmu, byl moc silným soupeřem záporáků. A ten konec je nejvtipnější. Budova dvě hodiny v plamenech, pak dá dole od Vřískotu vyvinutější neherečka základní nastavení přes tablet a budova se zmátoří. Rock má teda lepší filmy, toto je bída. Pohádka pro nenáročné divactvo. Každopádně jako popcornovka postrádající kvalitu na zabití dvou hodin dostačující. 40%
MambaX
Hodnocení: 8
Přidáno: 15.05.2021 20:59
Vincent +2 přátelé na cestě do normálního života
Filmy s tematikou útěku nemocných, tělesně či jinak hendikepovaných lidí z ústavu na svobodu mohou dějově sklouznout k ždímání citů ze srdcí diváků. V případě německého filmu „Vincent jede na jih“ režiséra Ralfa Huettnera se tak neděje. Vincent s Tourettovým syndromem (nekontrolované tiky, pohyby, zvuky, slova, ...), anorektička Marie a Alex, trpící obsesí, utíkají z psychiatrické léčebny v Německu a vydávají se v ukradeném autě jejich terapeutky na jih.
Vincent kdysi své matce slíbil, že ji vezme do Itálie k moři. Matka zemřela a tak Vincent chce dostát svého slibu a dovézt k moři alespoň její popel. O příčinách psychických problémů hlavních hrdinů se toho až tolik nedozvíme. Snad jen to, že Vincentův otec byl vždy silně ambiciózní a vyžadoval úspěch i od svého syna už v jeho dětském věku. Vincent to ve škole ventiloval silně vzpurným chováním a pak mu už jako dítěti začaly první projevy duševní poruchy. Otec neměl na rodinu čas, začal být úspěšným politikem a to si žádá pracovní nasazení 24 hodin denně.
Road-movie o třech uprchlých pacientech, o jejich pronásledovatelích (hlavní terapeutka ústavu a Vincentův otec) je zfilmováno citlivě, občas s humorem, s nádherným odhalováním povahy, duše i citů jednotlivých postav.
Bylo mi smutno z toho, co asi tři hlavní duševně nalomené postavy dostalo do jejich situace a způsobilo jejich trauma. Na Vincentovi se velkou měrou podepsal jeho tvrdý a citově natvrdlý otec, u Marie a Alexe nejsou životní osudy vedoucí k pochroumání duše odhaleny. Všichni tři jsou teď na svobodě a konečně si mohou užívat života, volnosti - spolu a vzájemně, byť občas to mezi nimi zaskřípe.
Chtě nechtě jsem musel této trojici fandit a přát jim, aby na své cestě dosáhli toho, co jim v dosavadním životě nebylo příliš dopřáno - přátelství, radosti, nespoutanosti a svobody a především ryzího člověčenství.
klasifikátor
Hodnocení: 7
Přidáno: 15.05.2021 17:18
Sympatický televizní filmeček. Historický exkurz do naší slavné automobilky v prvních letech po vzniku republiky. Režisér Zden. Kubeček využil námět a scénář J.S.Kupky a k realizaci přizval naši absolutní hereckou špičku. Jména Lukavský, Abrhám, Řanda, Holý, Satoranský, Preiss, Rösner a další jsou zárukou kvality jen člověk nesmí při sledování myslet na to co s naším rodinným stříbrem po revoluci provedla tolik oslavovaná privatizace.
klasifikátor
Hodnocení: 6
Přidáno: 15.05.2021 10:14
Vzhledem k pandemické situaci ve světě si raději odpustím pro tentokrát podrobnější komentář a omezím se na konstatování, že je to sice působivá a technicky dobře udělaná podívaná ale z mého pohledu má celá tahle filmová trilogie ne sice strmě ale přesto jednoznačně sestupnou tendenci (co se kvality týče). I tak je to ale pořád alepoň trochu nadprůměrný film.
MambaX
Hodnocení: 9
Přidáno: 14.05.2021 23:09
Víš kde máš v životě své bezpečné místo?
Finská mozaika plná podivných lidí, jejich dětí, jejich osudů a okolo nefalšovaná severská zima. Panoptikum postav, povah, tužeb a nenaplněných citů - všichni ale mají něco společného - jsou nespokojeni se svým životem, postrádají sluníčko, které by ohřálo jejich skomírající zmrzlé city a sami málokdy dokážou zahřát.
Někdy stačí náhražka v podobě sexu s přítelkyní nebo s prostitutkou, tohle citové anestetikum nikdy nepůsobí moc dlouho. Smutné je to, že nenaplněné touhy, nespokojenost se svým životem se přenášejí i na děti. Neúplné rodiny, kde děti postrádají tátu nebo mámu, ve většině případů především lásku. Rodičovská láska, úsměv, hravost - na to nějak není místo ani čas - problémoví rodiče vychovávají ze svých kdysi duševně zdravých jedinců problémové bytosti. Několik paralelních příběhů různých životních osudů spojuje bezvýchodnost, beznaděj, netolerance, necitlivost. Celé to směřuje ke konečné apokalypse v podobě rozvratu rodin, vztahů, vražd, nenávisti, smrti. Závěr filmu je však skoro dojemný a v každém případě dává všem velkou naději do budoucna. (Nechť se věci dějí tak jak mají být).
Tenhle film není jen o severské mentalitě, ale i o lidskosti jako takové, se kterou mají problém i jižněji položené národy.
volam.sa.pistik
Hodnocení: 7
Přidáno: 14.05.2021 22:21
O vytetovanom levovi na srdci
Ani neviem, že nejaká krajná pravica vo Fínsku je. Ak áno, tak to asi nebude ako v tomto filme, a ak hej, tak až tak vyspelí rozumovo nebudú, myslím Fíni všeobecne. Ide o to, že ten film nie je zlý, ale ako v mnohých filmoch o krajnej pravici zo západu, tak mi príde, že im to akosi všetko moc prechádza. Ak by u nás niekto dozabíjal do krvi niekoho s inou farbou pleti a zničil mu podnikanie, tak sú toho plné správy, páchatelia minimálne odhalení a nečaká ich toho moc dobrého, lebo u nás sa takéto útoky berú trocha citlivejšie, možno by boli aj protesty. Ďalej je tu úplne bizarná vec a to útek jeho brášku z vojny. U nás je za dezerciu normálne basa, ale ak by sa u nás ešte záklaďákovi podarilo nakradnúť granáty a nadať veliteľovi, tak by to bola basa aj dlhšia a zrejme ostrejšia. Mne to prišlo, že tam si robil každý, kto čo chcel. A že nedávali bločky, chcel by som vidieť, kto ich v bare dáva večer. Ten prerod bol dosť rýchly, ale dajme tomu. Na druhej strane film to nebol zlý a hlavne tu nemal chybu chvíľami taký čierny humor, ako keď sa s ním zoznamoval, že či si dá ovocie a dával mu banán, potom ako ho malý provokoval pálením vlajky, alebo niektoré nekorektné hlášky. Pokus o hlboký film to nebol zlý, niečo na ňom bolo dosť dobré a poučné, niečo zas nepochopiteľné, ťažko povedať
klasifikátor
Hodnocení: 8
Přidáno: 14.05.2021 20:34
Tohle je jeden z těch filmů co jdou až na dřeň. To, že je točen podle skutečných událostí mu ještě dodává na mrazivosti ale i bez toho je každý film o nevyléčitelně nemocných lidech dost citlivá a emotivní záležitost. Tady je vše umocněno skvělými hereckými výkony. To se netýká jen gigantů Roberta De Nira a Robina Williamse v hlavních rolích pacienta Leonarda Lowea a jeho lékaře. Výborně zahráli i Max von Sydow a John Heard v rolích doktorů Inghama a Kaufmana nebo Richard Libertini. Je to z mého pohledu uhrančivá podívaná, která diváka úplně pohltí za předpokladu, že na filmy tohoto druhu má náturu. Tento film asi není pro každého. Myslím si, že P. Marshall se už nic lepšího nepovedlo.
PORTER
Hodnocení: 6
Přidáno: 14.05.2021 20:06
I když romantický filmy moc nemusím ,zkouknul jsem to,klobouk dolů za herecké výkony a klobouk dolů za odvahu manželky vzít si za muže takhle postiženýho a ještě s ním mít tolik dětí, to teda.....co dodat dal jsem to,příběh dojemný .
curil
Hodnocení: 5
Přidáno: 14.05.2021 18:30
"Posvátné mládí"
Průměrná komedie založená na proměně hlavního hrdiny. Film připomíná více veselohry z třicátých let minulého století než začátek zlaté doby francouzských komedií šedesátých let. V českém předválečném filmu by mohl hrát tuto roli Oldřich Nový nebo Hugo Haas a myslím, že i podobnou zápletku také předvedli. Tady se belhající dědek o holích na prahu osmdesátky pomocí omlazovací kúry kdesi ve švýcarském sanatoriu změní na rozšafného šviháka s výzorem padesátníka, což je samozřejmě trnem v oku sedmdesátileté manželce a příbuzným, kteří už spíše počítali s dědickým řízením. Chlápek to roztáčí, píše paměti, pořídí si mladou sekretářku a zároveň milenku, ale v životě ho čekají ještě jiná překvapení.
goranchorvat
Hodnocení: 8
Přidáno: 14.05.2021 18:27
Psycho jízda
Náš oscarový Russel se dal evidentně po sbírání sošek na přelomu tisíciletí, na přepadání všech dostupných cateringů a zahradních párty.To že je otylé prasátko, ale nijak nesnižuje míru jeho hereckého nadání. Vyšinutý je neskutečná jizda s extra nasra,,m Russelem, který si nebere servítky a mlátí vše co mu přijde pod pod jeho nateklý břich.Ultimativní tempo, které prakticky neustává po celou dobu, špičkový střih i kamera překrývá občas totálně nelogické věci.Nicméně tato jízda je natolik prudká, že na ně stejně zapomenete.75%
klasifikátor
Hodnocení: 7
Přidáno: 14.05.2021 16:37
Roztomilá televizní miniaturka o tom kam až může zajít vášeň filatelisty, kterou natočil Miroslav Sobota podle literární předlohy Františka Langera. Ideální čtvrthodinka před spaním ve společnosti kvarteta vynikajících herců.
klasifikátor
Hodnocení: 7
Přidáno: 14.05.2021 15:59
Tohle je taková ta fackovací spencerovská komediální klasika. Ale ten scénář s grandiózním podvodem je překvapivě detailně promakaný a šperkuje to i účast dalších dobrých herců jako je Herbert Lom nebo Ronald Lacey. Je to sice "jenom" oddechovka ale vystačí si to s akcí a solidně napsanými dialogy a obejde se to bez dnes tolik oblíbených berliček jako jsou oplzlosti a sprostá slova. Asi právě proto se mi tyhle filmy dodnes líbí. A pak - bože ten skvělý dabing!!!
beneva
Hodnocení: 3
Přidáno: 14.05.2021 15:30
Asi ve snaze natočit něco extra odlišného natočil Peter Luisi tento rádoby intelektuálně mimo realitu ujíždějící film... Zdá se Bennovi, že se rozpadá v písek kdykoliv zalže nebo se mu zdá, že miluje Sandru? Nebo se mu zdá, že se mu to všechno zdá?
Mně se zdá, že tento film už neuvidím dobrovolně...
klasifikátor
Hodnocení: 6
Přidáno: 14.05.2021 14:57
Technicky brilantně natočený film. Scény japonského útoku jsou strhující a opravdu mistrovsky pojaté. Michael Bay je v tomto ohledu opravdu extratřída. Herecky je to taky fajn, což se při tak kvalitním obsazení dalo předpokládat. Mně ale vadí to základní pojetí filmu v němž zásadní okamžiky 2.světové války a tudíž i lidských dějin slouží jen jako křoví pro love story s milostným trojúhelníkem. Vadilo mi to u Tmavomodrého světa a vadí mi to i tady.
twins
Hodnocení: 10
Přidáno: 14.05.2021 14:28
Skvělý seriál
tento seriál se opravdu povedl,nedalo se od něho odtrhnout,líbilo se nám úplně všechno,ty děti hrají skvěle,opravdově,uvěřitelně,klobouk dolů,nemám co vytknout
beneva
Hodnocení: 1
Přidáno: 14.05.2021 13:52
Ježiš, to byla kravinka! Fakt nevím, co bych na tomto zbytečném a blbém filmu ocenila. Už ten název, v překladu spíš "Ukecánek" dává tušit, že to bude hodně užvaněné. Snad to byl první a poslední režijní počin Jane Lawalata.
green-tea
Hodnocení: 9
Přidáno: 14.05.2021 12:58
veliká rodina
Silně emotivní dokument režiséra Mateje Mináče, složený z historických i nově nahraných záběrů a osobních vzpomínek několika z těch 669 dětí, kterým skromný a nenápadný hrdina, sir Winton kdysi nezištně poskytl ten nejcennější dar - život. Poděkování patří nejen jemu, ale i mnoha dalším lidem, kteří mu pomáhali, nebo se dokonce rozhodli přijmout do svých rodin cizí dítě z neznámé země a mnohdy i jiného náboženského vyznání. Skvělé dílo, které diváky nejenom dojme, ale donutí je i přemýšlet - třeba o tom, co všechno zmůže odvaha a nesobecká síla lidského odhodlání.
PROCESOR
Hodnocení: 10
Přidáno: 13.05.2021 22:37
PROCESOR!
Snímek mě hned napoprvé zasáhl. Jak se z mladé krásné zamilované dvojice, stane, že jsou za pár let trosky. Film se úplně nesnaží ukázat na někoho prstem a nechává na divákovi, aby rozhodnul. Netlačí do jasných odpovědí a rozsudků. Plyne si svým tempem. Nesnaží se, za každou cenu šokovat, nebo něčemu podlézat. Má svou hrdost a kráčí si v klidu dál.
Frolíček
Hodnocení: 6
Přidáno: 13.05.2021 22:20
Komedie z doby, kdy Rock měl ještě vlasy a tetování...neměl. Komedianta hrál každý svalovec, viz komentář Karius níže a tahle je celkem snesitelná. Více vtipu obstarali Rickovi spoluhráči a baletní číslo bylo povedené. Odpustím i ten hrozný hepáč na konci, kdy Fénix,vlastně Rock povstal a odešel zpět na hřiště, když to vypadalo, že spíš vypustí duši.
volam.sa.pistik
Hodnocení: 5
Přidáno: 13.05.2021 22:07
Po rokoch
Trocha haluz romantický film. Sú tu dve línie, jedna minulá, keď boli mladí, druhá prítomnosť o dvadsať rokov. Keď bol film o minulosti ako sa poznali a stretávali a nažívali, tak to bolo také nudné, zdĺhavé a nejako ma to nebralo, príliš sladké. Prítomnosť o tom, čo sa vlastne stalo a pohnútky, prečo sa odlúčili už boli zaujímavejšie. Inak technická, moc sa nepodobali tí herci na seba z minulosti a súčastnosti, ale zasa až tak to nerušilo. No a kapitola sama o sebe je ten koniec, o ktorom neviem, čo si mám myslieť. Trocha haluz romantický film
green-tea
Hodnocení: 9
Přidáno: 13.05.2021 21:45
arzén nebo cyankáli?
Úžasná rodinná komedie spisovatelky Fan Vavřincové a režiséra Jaroslava Dudka, kterou můžu sledovat pořád dokola, protože něco tak geniálního neomrzí snad nikdy. Jedinečná bábinka úžasné Meričky Rosůlkové, milovnice operních árií Dana Medřická, věčně hladový a klímající Eduard Cupák nebo Zdeněk Řehoř se svými oblíbenými Poldinkami … a vlastně celá tahle bláznivá rodinka je tak ryze česká a okouzlující, že mi nezbývá než jim tu pohodu a laskavou toleranci z plného srdce přát.
klasifikátor
Hodnocení: 3
Přidáno: 13.05.2021 19:44
Už z názvu je naprosto evidentní, že jde o parodii a na co. Já mám dobré filmové parodie moc rád ale tahle se podle mého moc nepovedla. Je tu sice k vidění pár velmi prchavých záchvěvů nápaditosti a vtipu a hodně pozorný divák zachytí i záblesky dobrého herectví ale na to aby se tenhle film dal pokládat za alespoň dobrý průměr je to strašně málo.
PORTER
Hodnocení: 6
Přidáno: 13.05.2021 18:56
Pohodová krimi kterou drží jenom M.Wahlberg a ke konci ještě obr černoch jinak ty herecké výkony nestojí za nic,téma trochu ohraný zkorumpovaný poldové který hrabou jen pro sebe a myslí si že na ně nikdo nemůže ,než se objeví jeden hrdina který se jich nebojí,sem tam nějaká menší akcička a hláška, pohodovka.
PORTER
Hodnocení: 8
Přidáno: 13.05.2021 18:46
Povedlo se,M,Wahlberg zase v pořádný akci a nestačil jsem se nudit bylo to nabušený akcí,plný asíjského bojového umění tak stříleček,honiček v autech ,na motorkách prostě dost a dost,bavil jsem se.
curil
 
Přidáno: 13.05.2021 18:01
UFO v jejích očích
Druhý celovečerní film spisovatelky a režisérky Xiaolu Guo podle jejího stejnojmenného románu. Satira na neúnavnou touhu po pokroku v dnešní Číně, což ale zase sebou přináší odcizení lidí od jejich tradic a vlastní kultury. Nikdo není imunní proti ekonomickému kolosu, který se valí přes naše životy. Život ženy, která randí se ženatým učitelem se rázem změní zásahem UFA a tajemného cizince. Je diskutabilní, zda právě pokrok ve vesnici zapomenuté v době před sto lety přinese obyvatelům opravdu jenom výhody.
klasifikátor
Hodnocení: 4
Přidáno: 13.05.2021 16:51
Tohle měl být zřejmě pokus o "sportovní" komedii hollywoodského střihu a k tomu je golfově prostředí jako stvořené. Bohužel to v tomto konkrétním případě dopadlo nevalně. Přestože tvůrci se nebáli použít téměř všechna dostupná klišé je to celé opravdu pramálo věrohodné. Jen některé herecké výkony to dostrkaly tak na slabší průměr ale stejně to celé působí jako že si kotě na dvorku hraje na to, že je levhart. Režisér Jiří Chlumský určitě umí víc a má na víc.
green-tea
Hodnocení: 6
Přidáno: 13.05.2021 15:39
Značně "podměrečná" a snadno zapomenutelná sportovní komedie bez kokosů i pralesa, vhodná leda tak pro fanoušky basketbalu. Nás ostatní může ještě zaujmout africká exotika, ale to je asi tak všechno, co film nabízí. Dokonce ani toho humoru v něm (na komedii) moc není...
beneva
Hodnocení: 7
Přidáno: 13.05.2021 13:35
Dala bych přídavné jméno "hořká" komedie, protože osudy postav moc třeskutě humorné nejsou. Zvláštní... jak moc filmů se teď točí o stárnoucích mladých ženách, které pro samou práci ujíždí vlak. Tak trochu ve stylu Bridget Jonesové.
Toto dílo ani nenadchne ani neurazí. Asi brzo zapomenu, o co tam šlo.
Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 174100
Osobností: 672278
Fotografií: 694647
Plakátů: 330685
Obsahů a biografií: 159299
foto

Komerční sdělení

Seznam DVD

Potřebujete si udělat pořádek ve filmech? Tak právě pro Vás je tu tento program.

foto

Filmová škola

Staňte se hercem, herečkou.

foto

Poslední komentáře

Pohledy z Londýna (2018)

Pohledy z Londýna
V roce 1994 scénárista a   režisér Steve McLean   natočil snímek 'Postcards   from America' (Pohledy z   Ameriky) a to bylo od něj   všechno. více >

Autor: martin.stusak.9 | Hodnocení: 9 / 10

Mrakodrap (2018)

Mrakodrap
Každému snad musí být   jasné, že se nebudeme pitvat   v tom,co je a není   reálné,jde o film plný   napětí,při kterém chcete   vysadit a více >

Autor: brran56 | Hodnocení: 8 / 10

Štěstí je krásná věc (2019)

Štěstí je krásná věc
Na tohle se dívat jedině   když bych někde odložil   mozek,slátanina,sem tam   vtipná scéna jinak trapárna   ,reklama na sázení a na to   jak více >

Autor: PORTER | Hodnocení: 2 / 10

Mělčiny (2016) [2k digital]

Nadstandart

Mělčiny
Přestože žraloky ve filmech   už dlouhodobě nemusím,   uvedený snímek příjemně   překvapil.Byť se jedná o   témeř one man show, tak to   má více >

Autor: goranchorvat | Hodnocení: 7 / 10

Byli jednou dva písaři (1972) [T...

Byli jednou dva písaři
K tomuto černobílému   seriálovému skvostu těžko   cokoli dodávat, protože   dostatečně mluví sám za   sebe. Francouzský venkov   půle více >

Autor: klasifikátor | Hodnocení: 10 / 10

Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení