Poslední komentáře

 
PORTER
Hodnocení: 3
Přidáno: 03.06.2023 06:34
Přitloustlý Cage co nachytal zvířata kde si v džungli naložil je na loď a veze je prodat jenže na loďi přepravujou i zatčeného nájemného vraha  a jak se dalo předpokládat vrah se jim snaží utéct a začne dělat paseku na lodi a k tomu i ta zvířata která převáží Cage,spíše podprůměrná podívaná s mizernými triky s blbě se šklebícím padouchem.
martin.stusak.9
Hodnocení: 6
Přidáno: 03.06.2023 02:47
Tvůrci si tímto snímkem výborně pohráli s legendou o známé maďarské sériové vražedkyni ze 16. století, hraběnky Alžběty Bathory. Odkaz ponechali jménem a vymysleli příběh o zahořkle ješitné hraběnce Alžbětě Nádasdy, která během buzerace služebné náhodně narazí na krvavý recept omlazení. Byť název snímku evokuje k hororu, není tomu tak. Jedná se o zcela nenáročný počin, spíše vyznívající jako pohádka pro dospělé, která vypráví o jednom poněkud zvláštním milostném trojúhelníku. Ve svém smyslu příběh poutavý je, ale vyloženě krvavé scény tu prostě nejsou. Točit to Italové, gore by jistě nechybělo. A právě takový střízlivější přístup je možná důvodem, proč se snímek úspěchu nijak zvlášť nedočkal. I když jsou na snímku tvůrčí 70. léta poměrně znát, něco fascinujícího z toho i přesto vyzařuje. A však pouze v průběhu děje, neboť samotný závěr po emoční stránce nějak nefunguje. Divácké nadšení tedy ze snímku být nemůže, ale za pozornost stojí. Jak je uvedeno výše, je to, prostě jen taková pohádka pro dospělé, a když se to vezme kolem a kolem, k přijetí na jiné myšlenky během sledování, proč ne. Za zmínku také stojí, že ve stejné době vznikl inspirací Alžběty Bathory také snímek v koprodukci Belgie, Francie a Západního Německa pod názvem „Les Lèvres rouges“ (1971). Pro porovnání, kdo si s námětem poradil lépe, za zhlédnutí jistojistě stojí také.
PROCESOR
Hodnocení: 9
Přidáno: 02.06.2023 23:42
PROCESOR!
Slušná kriminálka, co vás velmi rychle vtáhne do děje a už nepustí. Tak, jako si hraje hlavní inspektor s medii a veřejným míněním, tak si hraje s námi autor předlohy a jenom on nám mistrně servíruje po kouskách, kam chce, abychom se dívali. A díváme se vždy tam, kde je rozsvíceno. Za mě maximální spokojenost.
klasifikátor
Hodnocení: 4
Přidáno: 02.06.2023 17:23
Tahle televizní krimi natočená podle detektivní novely Jana Cimického jako kdyby předznamenávala, co se v 90.letech bude v naší televizní i filmové tvorbě dít. Rozpaky a zoufalé hledání cesty v nově získané tvůrčí svobodě a volnosti už tady v roce 1990 mělo za následek naprostou absencí věrohodnosti a přesvědčivosti příběhu samotného i většiny hereckých výkonů. A příští léta měla ukázat, že bude ještě o dost hůř!!
Xpojntman
Hodnocení: 8
Přidáno: 02.06.2023 12:26
Tady českému seriálu ten zapadoněmecký kabát doslova sedne a sluší. Možná je to víc německý film než český. Kdo to platí toho to je.
Xpojntman
Hodnocení: 7
Přidáno: 02.06.2023 12:26
Tady českému filmu ten zapadoněmecký kabát doslova sedne a sluší. I když o něco meně než u Postrachu. Možná je to víc německý film než český. Kdo to platí toho to je.
Xpojntman
Hodnocení: 8
Přidáno: 02.06.2023 12:25
Tady českému filmu ten zapadoněmecký kabát doslova sedne a sluší. Možná je to víc německý film než český. Kdo to platí toho to je.
Xpojntman
Hodnocení: 5
Přidáno: 02.06.2023 12:20
Setřihaná filmová verze chobotniček je sice o hvězdičku - deset procent lepší než seriál ale i tak platí triky, scénář a herecké výkony žálostné. U herců tedy až na Dagmar Havlovou Veškrnovou. Jinak lidi na to koukali, protože nic jinýho v telce nebylo.
Xpojntman
Hodnocení: 5
Přidáno: 02.06.2023 12:16
Vánoční díl - speciál chotniček. Kampa za socialismu je tu prý kouzelné místo. Opět triky a hehercké obsazení tragické. Až na Dagmar Veškrnovou Havlovou.
Xpojntman
Hodnocení: 4
Přidáno: 02.06.2023 12:13
Soudruzi se nám pokoušeli namluvit, že celá rodina za socialismu mohla vycestovat až do Portugalska. Triky a herecké výkony slabé. Teda až Dagmar Veškrnovou Havlovou.
Pitryx
Hodnocení: 1
Přidáno: 02.06.2023 09:12
Tak jestli mi v předchozích třech filmech nebyl ani jeden hlavní hrdina sympatický, tak tento byl už přímo odpudivý. Je to jedno, protože film nestojí za nic. Když konečně dojde k akci, je to celé točeno v blikání, z čehož akorát bolí oči a pro mne je to hodně nepříjemné. Tím si tvůrci této blbiny definitivně uzavřeli cestu k jakémukoli lepšímu hodnocení.
Pitryx
Hodnocení: 2
Přidáno: 02.06.2023 09:01
Neskutečná nuda. Prvnímu filmu jsem dal dvacítku, a tady to po čtyřiceti minutách vypadá na čistou nulu. Jeden jediný trik. Postavy bezvýrazné a pokud mi byl v prvním filmu hlavní hrdina nesympatický, tady to platí dvojnásob. Akci to chytne hodně za polovinou, ale to už je pro mne pozdě. Navíc je to ve tmě, takže pro mne k ničemu tím tuplem. Dám však dvacítku, stejně jako v předešlému filmu trikařům. Jinak to však nestojí za ztracený čas.
Pitryx
Hodnocení: 2
Přidáno: 02.06.2023 08:51
V hlavní roli zase ten nesympatický herec. Naštěstí to kompenzuje hezoučká Tracy Lind. Stejně jako první film mne toto nebavilo, ale musím uznat práci maskérů. Takže stejně jak v prvním filmu jim tady vzdávám hold a dávám dvacítku. Zbytek je jen nudná slátanina s pomalým dějem zralým na usnutí. A je to celé zbytečně dlouhé.
Pitryx
Hodnocení: 2
Přidáno: 02.06.2023 08:41
Nebavilo mne to kdysi a ani v současnosti. Na mne je to zdlouhavé a málo efektů. Tyto jsou však na svou dobu poměrně dobré a kdybych nedal trikařům dvacítku, urazil bych je. To je ovšem také vše, co si snímek zaslouží. Jinak je totiž tak akorát na usnutí.
Pitryx
Hodnocení: 3
Přidáno: 02.06.2023 08:25
Horor jo? Majinta hojšišta ťuťuňuňu. To nesnáším v normál filmu natož v takovém „nerváku“ jako byl tento. Velkým kladem je zde hezká Rebecca Romijn a občasné dobré scény. Ovšem jinak je všude znát televizní produkce. Je to škoda, protože to tak tluče do očí a snižuje dojem. No, závěr je takový. Dost jsem se nudil, ale některé kvality i tak filmu přiznat musím.
Pitryx
Hodnocení: 6
Přidáno: 02.06.2023 07:20
Tak dalo se to nóóó. Ve sklepě sice dost hluchot, ale jinak to uteklo dost rychle. Netoužím to vidět podruhé, ale šedesátku bych tomu dal.
topipig
Hodnocení: 10
Přidáno: 02.06.2023 00:50
Jeden z mých nejoblíbenějších dílů, ne-li nejoblíbenější a nejlepší. Herecký koncert Hany Maciuchové a Petra Čepka. Bróďa, Sklenčka, Munzar, Novotný, Vala, Zawadská, Vlach, Kodet, Vaculík, Richter, taktéž bezchybní. Je sakra poznat, když je díl obsazen pouze českými aktéry a neruší tak předabování německých herců, právě těmi našimi. Budování atmosféry, skvělé vyprávění, napínavá dramaturgie a rozuzlení, tady úplně poznávám Moskalykův styl a um. K tomu výborná hudba Karla Svobody a já nemám, co víc dodat. Perfektní!
Máša13
Hodnocení: 5
Přidáno: 01.06.2023 20:01
Asi ovlivněn novými filmy, musím přiznat, že mi tento snímek přišel minimálně "jednoduchý až pitomý". Jak scénářem, tak filmařsky. Je mi jasné, že to není názor proudu, ale prostě takový mám z něj pocit
Xpojntman
Hodnocení: 10
Přidáno: 01.06.2023 17:05
Západ, nařachaný auta, sexy hezký ženský s pěknou figurou. Závody na západě mají vždy svojí uroveň. A to tenhle film má.
Xpojntman
Hodnocení: 9
Přidáno: 01.06.2023 16:57
Pěkná Space opera sice spí pro nactileté ale i tak fajn. No jo vesmír dokaže být krutá milenka a ve vesmíru vás nikdo neuslyší křičet.
Xpojntman
Hodnocení: 8
Přidáno: 01.06.2023 16:20
Velmi dobrý zombie film a dost originální. Něco málo chybělo na sto procent, ale na pokoukání halloweenský večer jde.
klasifikátor
Hodnocení: 6
Přidáno: 01.06.2023 15:22
Tohle krátkometrážní sci-fi, které vzniklo ve Filmové akademii Miroslava Ondříčka v Písku je solidní filmařská práce s nápaditým scénářem a velmi slušným hereckým obsazením, což mě opravdu mile překvapilo.
martin.stusak.9
Hodnocení: 6
Přidáno: 01.06.2023 00:49
Takže jistý tulák se vrací do malého městečka nechat se zavřít do vězení na zimu, načež hrdý starosta vyvěšuje bílý prapor jako znamení, že je obec bez zločinu, tudíž, že je místní vězení prázdné. Námět hodný ke skvělé bláznivé komedii, která však bohužel nebyla naplněna, jak by si to zasloužilo. Úsměvný snímek to sice je, ale paradoxně se to drží hranice mezi komedií a vážností. Takže za břicho si v rámci humoru nikdo chytat nebude, zároveň si nebude jíst, jestli je to bráno skutečně vážně. Josef Beyvl, který nahradil původně obsazeného Františka Smolíka kvůli jeho nemoci, podal v roli starosty úctyhodný výkon. Starostova vážnost je markantní, ale paradoxně právě to je brzdou dané směnnosti. A to i přesto, že si s tulákem neví rady, což by měl imponovat právě ke komice. Onen tulák v podání Ladislava Peška charakterově odlehčený je, ale svou inteligencí i tak předčí očekávání. Úsměvné jsou především jeho hlášky. Vznikl tak zajímavý protipól mezi starostou a tulákem. Takže vznikl rapidně odlehčený a naprosto nenáročný snímek, jen tak k nenáročnému odpočinku u filmu. Každopádně obyvatelé města Veselí nad Lužnicí mají být na co hrdí.
martin.stusak.9
Hodnocení: 6
Přidáno: 31.05.2023 23:27
Ettore Fieramosca byl italský kondottiero a šlechtic během italských válek. Pro Itálii tedy svým způsobem národní hrdina, takže by bylo divné, kdyby o něm nebyl natočen film. Tento snímek ale vznik vl politicky podivné době a natočil ho kontroverzní italský prorežimní režisér. V Československu něco takového známe převážně z padesátých let. Po technické stránce je však snímek natočen naprosto úžasně. Obsahuje středověku příznačné kostýmy a výpravu. Tomu dopomáhá i černobílý obraz dodávající větší středověkou věrohodnost. Kamera je doslova ukázková. Záběry scenérií i využívání neobvyklých úhlu snímání obrazu by pro dnešní kameramany mohly být inspirací. Scénář na takový film také není zrovna nejhorší. V jádru věci se však bohužel jedná o propagandistický snímek ohledně italského fašismu. Je ale otázkou, jestli to po tolika letech dnešní divák vůbec pozná. Buď, jak buď, v rámci klasického filmu by do zatracení, ale zase jít nemusel. Je to sice, snímek politicky poplatný své době, ale právě s tím je potřeba na to shlížet. Jako středověký dobrodružný film plný intrik a bojů a soubojů jinak určitě stojí za to.
Leonid
Hodnocení: 8
Přidáno: 31.05.2023 20:47
Osobně si nemyslím, že by byl film špatný. Tvůrci se s předlohou poprali vcelku obstojně, ačkoli se film nevyvíjí podle knihy. A ten kdo ty knihy četl ví, že to není dost dobře možné. A tak jsem sledoval paralelu ke knize a i když jsem věděl jaký má být konec, byl jsem překvapen. Ale ne zklamán. Odnesl jsem si vcelku pěkný zážitek, snad právě proto, že znám ty knihy.
klasifikátor
Hodnocení: 7
Přidáno: 31.05.2023 16:31
Když dáte dohromady kvalitní literární předlohu, zkušeného režiséra a partu dobrých herců, může i na malém prostoru necelých dvaceti minut vzniknout opravdu hodnotná a po všech stránkách profesionální podívaná, která má vkus a nápad. Jak říkával už Sherlock Holmes, ono je to vlastně velmi prosté!!
topipig
Hodnocení: 10
Přidáno: 30.05.2023 23:26
Mega osobnost Miloše Formana bych mohl poslouchat celé hodiny, celé dny. Neskutečně silné osudy a srdce na pravém místě. Dokument je výborně sestříhaný, doplněný záběry z natáčení jeho filmů jak u nás, tak v Americe, spoustou archivních záběrů z Formanových soukromých videí a obsahově nabitý informacemi, které leckrát už zazněly jinde, ale o to tady nejde. Jako ukázka charakteru Miloše Formana je to skvěle odvedená práce. Pár jeho vzpomínek v dokumentu namluvil Milošův syn Petr.
PROCESOR
Hodnocení: 4
Přidáno: 30.05.2023 22:03
PROCESOR!
Vůbec nevím, jak to mám uchopit. Jestli to byl pokus o hořkou komedii či co. Ale moc veselý to zrovna nebylo i když tam samozřejmě bylo pár vtipných momentů, tak taková nepříjemná atmosféra se linula celým filmem. A když hlavní hrdina je nouma, co se neumí ozvat, ale má dobré srdce, tak je jasné, že ho okolí dříve či později sežere zaživa.
martin.stusak.9
Hodnocení: 8
Přidáno: 30.05.2023 21:33
Věčný nešvar mezi muži a ženami. Ani v budovatelských padesátých letech nebyl tento námět opomenut a tento snímek je takovou první filmovou vlaštovkou. Všechny tyto snímky mají jedno společné. Boj žen za svá práva v rámci ulehčení práce. Jestli to mělo nějakou spojitost s MDŽ, můžeme dnes jen polemizovat. Každopádně vždy vznikaly docela zajímavé veselohry, které chtě nechtě obsahují nadčasové hlášky. Ano, mnohé se ani dnes neztratí. V tomto snímku jde o to, že vesnický rozpočet je takový, jaký je, a tak se vede boj, jestli se má zakoupit traktorový pluh anebo elektrická pračka. A boj může začít. Ve snímku samozřejmě nechybí ani buržoazní kritika ohledně sedláka, který si myslí, že na rozdíl od vesničanů si může koupit vše, ale v době dnešní to už nikdo nepozná. Ze všech postav tu nejvíce vyniká František Filipovský, který se ve své roli otce od rodiny a obhájce starých pořádků vskutku dozajista vyřádil. I když se však politicky jedná po únorový film, stranická agitka je zde kupodivu vynechána. Snímek oplývá plné svěžesti a po humorné, a místy i groteskní stránce, nemá čím zklamat. A jen tak mimochodem, když námět porovnáme s dobou dnešní, tak v rámci rozpočtu měst a obcí, co je lepší zafinancovat pro blaho všech?
martin.stusak.9
Hodnocení: 8
Přidáno: 30.05.2023 20:53
Poliziotteschi v celém svém spektru policejní franšízy a šokujících, na svou dobu, brutálních scén. Přímočará linka příběhu pojednává o cestě pomsty uprchlého zločince neberoucí si servítky s nikým a ničím. Vše podmiňuje výborný soundtrack obohacující atmosféru napětí, takže už od prvních minut snímek chytne a do svého konce nepustí. Nejde sice ani tak o policejní akční film, jako spíše o policejní drama, avšak nenechávající nic na pochybách. Rychlé tempo po celou stopáž slibuje neutuchající jízdu, i když je to taková honička kočky s myší, má to ten správný drive v plném spektru. Scény surových činů připomínají spaghetti westerny, neboť je jim dán čas a je podpořen neobvykle dlouhými záběry. Co se týče psychologie postav, zbytečné se o to zajímat. Uprchlý vězeň je prostě od prvních minut naprostý šílenec a komisař je přesně takový, jaký má v kriminálkách být. A samozřejmě není od věci připomenout, že zrovna tomuto snímku vzdal poctu Quentin Tarantino ve svém filmu Jackie Brown (1997)
klasifikátor
Hodnocení: 2
Přidáno: 30.05.2023 17:05
Tak tohle je příšernost, která je slabá i na naivní osmdesátková bojová béčka. S dějem téhle zoufale obehrané záležitosti snad nelze nevzpomenout turnajových akčních filmů, které byly doménou JCVD právě v 80. letech minulého století. Jen by měl někdo Echavarriovi připomenout, že 20. století dávno skončilo a člověk postrádající jakýkoliv herecký talent a charisma s TÍMHLE dnes rozhodně žádnou díru do světa neudělá!!!
Xpojntman
Hodnocení: 5
Přidáno: 30.05.2023 15:32
Ten je divný, a vyzní tak nějek do ztracena. Nevím co chtěl Marhoul vyjadřit. Divná je i role hodného sovětského politruka Gavrilova...ne to není ironie, je to myšleno važně. Navíc ho hraje Kravčenko. Má to být vtip?
New
Hodnocení: 4
Přidáno: 30.05.2023 07:50
Nevím, jestli je třeba natáčet filmy, co ukazují chudobu a lidskou duševní prostotu. Možná na noční projekci náročného diváka na ČT Art. Nicméně jako hlavní nedělní pořad tohle opravdu dobrý není. Sice jsme se dozvěděli, co je saponizace a že v zatopených přehradách se ještě může skrývat archivní víno, to je asi ale tak vše ...
bewiwi
 
Přidáno: 30.05.2023 06:28
Nuice
where life is often on the edge of a knife. His quiet strength gradually earns him the respect not only of his fellow prisoners, especially Red [url=https://temp-mail.org/en/view/64757ad45c23cb0ccb0075af]asda[url]
topipig
Hodnocení: 2
Přidáno: 30.05.2023 04:30
Něco tak strašlivě naivního a hloupýho jsem dlouho neviděl. Magor, kterej ženským po ksichtě kreslí břitvou je jasnej od prvního okamžiku, to samý vrah, co se na něm přiživuje. Policajti v čele s kapitánkou Hroncovou (Sylvia Turbová) jsou úplní idioti, ke konci jim na pomoc přispěchá major Jakubec (Ladislav Chudík) a logika se nadobro mění v demenci. Dialogy jsou fakt naprostej nářez, jako parodie na zahraniční kriminálky by to asi fungovalo, ale já se obávám, že tohle bylo myšleno vážně. Vrcholem byl útěk vraha, když se chtěl dostat přes hranice. Ani ta Janička Švandová neodhalila své vnady, jak je u ní skoro v každém filmu zvykem. Andrej Lettrich asi moc italských giall nenakoukal.
PROCESOR
Hodnocení: 5
Přidáno: 30.05.2023 00:28
PROCESOR!
Hlavní průser začíná hned na začátku, kdy hlavní hrdina je vykreslovnán, jako Mirek Dušín z rychlých šípů, je to takový kladas až by jste se z něho poblily. A ve finále se ty zbytečný kydy jenom hromadí, takže hezký kulturní zážitek Vám přeji.
FLA
Hodnocení: 4
Přidáno: 29.05.2023 19:31
Nicneříkající společník,,,
Dám 40% hlavně za krásně nasnímanou a zajímavou krajinu a nebudu tentokráte přísný až moc. Dokoukal jsem to do konce, bohužel pro koho je snímek určen, nebo co měl říct je mi záhadou, ano vznikají filmy co nejdou divákovi naproti a tohle je jeden z nich. Pobavilo pár hlášek a trochu i hlavní bezdomáč - vagabund nebo co to bylo za Pepina? Míra Malina v roli Ondřeje Malého. Jinak velmi zvláštní a hůře uchopitelný film.
klasifikátor
Hodnocení: 5
Přidáno: 29.05.2023 18:10
Když vezmeme v potaz naší seriálovou tvorbu z let 1979-1980 tak tohle je takový průměrný televizní seriálek, který dopadl určitě líp než PLECHOVÁ KAVALÉRIE, ale zdaleka ne tak dobře jako ARABELA. Mládež to ve své době mohlo docela zaujmout (mohu potvrdit) a každopádně mi to přišlo povedenější, než filmové zpracování téhož příběhu z roku 1974.
Petrkey
Hodnocení: 5
Přidáno: 29.05.2023 11:30
Celkem zklamání. A podepsalo se na tom v nemalé míře české znění (2023). Vondráčkovou jako Ann-Margret bych ještě bral, ale když promluvil Wayne, nevěděl jsem jestli je to Wayne nebo ten druhý. Chybějí charismatické hlasy minulé a předminulé generace. Dříve u dabingu herci hráli, dnes dostanou papír a čekají na pokyn co a kdy mají odříkat. Velká škoda.
klasifikátor
Hodnocení: 1
Přidáno: 28.05.2023 22:11
Těch 100 minut stopáže této naprosto příšerné pitomosti raději věnujte úklidu ve sklepě, umytí auta, nějaké pěkné knížce nebo třeba vyklepání koberců, protože i to je určitě smysluplnější a věřte, že také příjemnější činnost než sledování tohoto "filmu".
FLA
Hodnocení: 6
Přidáno: 28.05.2023 17:43
V podstatě jsem víceméně věděl co mně čeká, ale podívaná myslím na pohodu. Klasická situace - mladší, úspěšný pár si kupuje dům a bývalý majitel je na první pohled fajn kámoš, jenže jen do jisté doby. První půle se pomalu rozjíždí, pak to nabírá postupně na obrátkách. Nečekejte nic převratného, ale ujde to. Dům a okolí nádherné, Dennis Quaid správně slizký, nepříjemný a skvěle hrající, manželský pár je sympatický, takže nakonec v pohodě koukatelný mix thrilleru, krimi a dramatu - 60%.
jardiv
Hodnocení: 5
Přidáno: 28.05.2023 13:49
Někdo bude hýkat
Fekální humor, honičky, střílečky, fekální humor... zapomněl jsem na něco? Ajo, stále krásná Penélope Cruz. Pro mě ve filmu asi to jediný, na co se dalo koukat. No a vlastně taky partička fotbalovejch chuligánů, ta se mi fakt líbila.
Jasně, chápu že při „choulostivých“ scénách (a tím nemyslím sexuální – těch se tady nedočkáte) se někteří z vás budou prohýbat smíchy, řičet, hýkat a plácat se rukama do stehen. Jenže já jsem se vzmohl tak akorát na útrpný úsměv. Holt každý jsme jiný.
goranchorvat
Hodnocení: 5
Přidáno: 28.05.2023 11:08
Asijská řežba
Nízkorozpočtová totální řežba, která jede od začátku v jednotném modu, který mi není úplně po chuti.99% herců není úplně sympošové, tak se jen těžko s někým identifikujete.Ono to vlastně ani nejde, protože umírají takovou rychlostí, že nemáte čas ani si zapamatovat obličej. Z počátku skvělá kamera a střih bojových scén, postupem času trochu upadá. Ano bylo to za pár peněz akční jízda,točená v jednom špinavém baráku. Nevím proč, ale nezanechalo to ve mě úplně pozitivní reakce.5/10
PORTER
Hodnocení: 7
Přidáno: 28.05.2023 07:17
Dobrodružná sci-fi která místy dost pobavila a místy dobrá akce,některé hlášky se povedly Drax nebo Groot nezklamal,nej akční scéna když se Groot zvětší a ze všech větví vyjedou zbraně a začne pálit podívaná jak z Matrixe,trochu mi vadilo neustálé vracení do dramatických začátku zrození Rocketa,jako oddechovka dobrá podívaná.
Salám
Hodnocení: 9
Přidáno: 27.05.2023 23:34
Povedené
Mně se to líbilo. Mělo to své napětí. Komentáře níže vyčítají hlavnímu hrdinovi pasivitu, ale každý prostě néní James Bond. Takže mně se to naopak líbilo, že to bylo pojaté trochu jinak. Napjetí by se dalo krájet a v kontrastu nesmyslných mlátiček tohle bylo vymyšleno hezky. Je tam pár příjemných momentů cestování myšlenkama v čase a prostoru, to se mi také líbilo
MambaX
Hodnocení: 8
Přidáno: 27.05.2023 23:14
"Nemusí hořet, stačí když doutná."
Na české poměry velmi povedená záležitost, která ve mně evokuje vzpomínku např. na ranou tvorbu Miloše Formana. Děj se odehrává na malé vesnici během několika velikonočních dnů, v hlavních rolích je zde místní sbor dobrovolných hasičů a posléze i neznámý terorista, který s dodávkou zaútočil na velikonoční oslavu na návsi, narazil do kašny, zranil místního roma Gejzu a z místa činu uprchl. Nastává důležitý úkol pro místní hasiče, jak ochránit vesnici před dalšími teroristickými hrozbami. Pozvolné tempo filmu vysloveně sluší, propracovaný a nápaditý scénář umocňuje skvělé vizuální zpracování především díky kameře Matěje Piňose, herecké výkony všech protagonistů s Miroslavem Krobotem a Michalem Isteníkem v popředí jsou na jedničku s hvězdičkou. Občasný absurdní humor kombinovaný s vesnickým buranstvím, nejistota a strach před dosud nepoznaným nebezpečím terorismu, ale také lidskost např. v podobě smutku přetrvávajícího v chlapské duši po smrti milované ženy nebo přátelský vztah dvou mužů, kteří se respektují natolik, že jsou schopni jeden pro druhého udělat i věci pro mnohé až nepochopitelné. Rodina, strach, smrt, zrození nového života, přátelství, obětavost, soužití, rasismus, pravda a víra - témata, která jsou nenásilnou a nedramatickou formou v tomto filmu prezentována v podobě inteligentního a nápaditého filmu, který vysoko vybočuje z běžné české filmové produkce.
klasifikátor
Hodnocení: 6
Přidáno: 27.05.2023 16:10
50.léta pro filmaře u nás nebyla rozhodně zaslíbenou dobou, ale tohle filmové drama s retrospektivním dějem určitě není špatné. Je v tom sice trocha schématismu a pozornému divákovi neujdou propagandistické prvky, ale děj má nápad a hlavně hlavu a patu a z hlediska mezilidských vztahů je až překvapivě nadčasový. Navíc je tu i nadstavba v podobě velmi dobrých výkonů představitelů hlavních rolí Jana Pivce a Jiřího Valy.
Určitě to není film za nímž se budete plahočit, abyste ho mohli vidět nebo sehnat, ale minimálně hodně dobrý kinematografický standard o němž se řadě našich současných tvůrců může jenom zdát.
Marwell
Hodnocení: 8
Přidáno: 27.05.2023 11:49
1/10, ale mít to normální konec, což znamená zabití nebo uvěznění hlavních postav a návrat zlata do banky tak 10/10
PORTER
Hodnocení: 6
Přidáno: 27.05.2023 07:31
Průměrná válečná podívaná,nechybí jak letadlové střílečky, tak se objeví i pomorka,pár lodiček i když jen letadlových ,nej z celého filmu jsou nálety jak napětím tak akcí. jinak jsou to jen přípravy na bitvy ,odhalování šifer a nic záživnějšího.
PORTER
Hodnocení: 3
Přidáno: 27.05.2023 07:22
Nebyla to úplná sračka dalo se na to místy koukat i když efekty byli vidět že jsou hodně umělé  a herci taky nic moc ale pořád se tam něco dělo, nebylo tam moc zbytečných dialogů a scén bez akce.

TV Program

ČT1 - Všechny velké a malé bytosti (...

10:15 - 11:05

32 minut již uběhlo
18 minut zbývá do konce

ČT2 - Letecké katastrofy (2003) [TV ...

10:05 - 10:55

42 minut již uběhlo
8 minut zbývá do konce

NOVA - Víkendová Snídaně

07:55 - 12:00

172 minut již uběhlo
73 minut zbývá do konce

Prima - Máme rádi Česko (2013) [TV poř...

09:50 - 11:30

57 minut již uběhlo
43 minut zbývá do konce

Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 186482
Osobností: 691966
Fotografií: 745079
Plakátů: 364274
Obsahů a biografií: 172488
foto

Komerční sdělení

Filmová škola

Staňte se hercem, herečkou.

foto

Poslední komentáře

Bílý jaguár (2019)

Bílý jaguár
Přitloustlý Cage co nachytal   zvířata kde si v džungli   naložil je na loď a veze je   prodat jenže na loďi   přepravujou i zatčeného   více >

Autor: PORTER | Hodnocení: 3 / 10

Hraběnka Drákula (1971)

Hraběnka Drákula
Tvůrci si tímto snímkem   výborně pohráli s legendou   o známé maďarské sériové   vražedkyni ze 16. století,   hraběnky Alžběty Bathory.   více >

Autor: martin.stusak.9 | Hodnocení: 6 / 10

Dívka v mlze (2017)

PROCESOR!

Dívka v mlze
Slušná kriminálka, co vás   velmi rychle vtáhne do děje   a už nepustí. Tak, jako si   hraje hlavní inspektor s   medii a veřejným míněním,   více >

Autor: PROCESOR | Hodnocení: 9 / 10

Poslední zastávka smrt (1990) [T...

Poslední zastávka smrt
Tahle televizní krimi   natočená podle detektivní   novely Jana Cimického jako   kdyby předznamenávala, co se   v 90.letech bude v naší   více >

Autor: klasifikátor | Hodnocení: 4 / 10

Lucie postrach ulice (1980) [TV ...

Lucie postrach ulice
Tady českému seriálu ten   zapadoněmecký kabát doslova   sedne a sluší. Možná je to   víc německý film než   český. Kdo to platí toho to   je.

Autor: Xpojntman | Hodnocení: 8 / 10