';

Ze světa: Johnny Depp se stane králem

Vydáno dne 24.01.2022 (622 přečtení)
Nikoli však v rámci svého karibského ostrova Little Hall's Pond Cay, nýbrž v případě chystaného projektu o jednom známém panovníkovi. 

 


 

Takže, český bulvár má podle všeho pořád nějaké hranice, které by nepřekročil. The Sun žádné nemá, což je zvláštní, když je anglický, tj. vzniknul v zemi, která jest považovaná za konzervativní a mnozí její občané a občanky slaví Vánoce, kdykoli spatří někoho z královské rodiny. Právě zmíněný plátek vyhrál v roce 2020 proces, ve kterém mu soud dal v podstatě za pravdu, že na Oscara třikrát nominovaný herec svou bývalou manželku Amber Heard mlátil. A pak se opět projevila nenasytnost Hollywoodu, co se týče možnosti někoho exkomunikovat. Je jedno, jestli se jedná o jednu z nejzářivějších hvězd nebo o jednoho z úplně nejvlivnějších producentů, ačkoli tam to byla docela jiná, o poznání temnější písnička. Skutečně stačí málo. Jeden drobný, kolikrát nepodložený přešlap a ti, kteří se tvářili býti vašimi nejlepšími kamarády, se k vám najednou obrací zády a předstírají, že vás vůbec neznají. Prošel si tím Mel Gibson, potkalo to i Johnnyho Deppa, který byl přeobsazen z role čaroděje Grindelwalda v sérii Fantastická zvířata (což je spíše za odměnu, než za trest).

Nicméně v Evropě všechno funguje jinak. Starý kontinent zjevně není tolik puritánský a dokáže si spočítat, že když vyhraje nedobrý plátek, který po celebritách jinak rok co rok hází špínu, něco zřejmě není zrovna v pořádku. Na druhou stranu pravdou zůstává, že poměry v Anglii se evidentně za posledních pár let hodně změnily. Kupříkladu loňské fotbalové EURO ukázalo, že čestní angličtí gentlemani jakoby najednou vymizeli. Nicméně mimo britské ostrovy je to jiné. Johnny Depp za velkého zájmu novinářů a pochopitelně i nadšených příznivců a příznivkyň přijel v srpnu 2021 na festival do Karlových Varů představit dokument Hrnec zlaťáků: Pár drinků se Shanem MacGowanem, načež byl oceněn za celoživotní dílo na uznávané filmové přehlídce v San Sebastianu.

 


 

Teď si bohužel nezahraje Karla IV., ani Filipa II. Španělského. Jak známo, s Vanessou Paradis žil dlouhé roky ve Francii, kde se také narodila jeho dcera Lily-Rose a syn Jack. Takže se v zatím nepojmenovaném počinu klidně může stát Ludvíkem XV., jenž nastoupil na trůn po svém pradědečkovi Ludvíkovi XIV., co si nechal říkat Král Slunce a je mu připisován výrok: „Stát jsem já.“ Ludvík XV. si vysloužil přízvisko Milovaný, ačkoli jeho devětapadesát roků trvající vláda se neobešla bez zhýralosti a korupce. Alepoň, že nebyl popraven – na rozdíl od své snachy Marie Antoinetty, jejíž osud byl na stříbrném plátně zvěčněn už vícekrát, nejpamátněji asi ve Sbohem, královno (Diane Kruger) a v Marii Antoinettě (Kirsten Dunst), ačkoli tam Sofia Coppola neměla příliš zájem na tom, aby byla historicky přesná.

Režírovat Johnnyho Deppa bude Maïwenn Le Besco, jejíž předchozí snímky slavily úspěchy v Cannes. A protože jest zároveň herečkou, jak dokazuje třeba Noc s nabroušenou břitvou, ztvární královu u dvora málo oblíbenou milenku Madame Du Barry. Natáčet by se mělo začít v létě v Paříži a na zámku ve Versailles pod hlavičkou společnosti Why Not Productions, která už přivedla na svět tituly Frances Ha, Na dřeň, Dheepan, Přepadení 13. okrsku, Ve jménu krve nebo Jackie. Představitel kapitána Jacka Sparrowa z proslulé pentalogie Piráti z Karibiku a všech divnejch týpků z tvorby Tima Burtona se zatím naposledy objevil před kamerou dva roky zpátky ve vyzdvihovaném dramatu Minamata a není pochyb, že stále početné zástupy jeho fanoušků a fanynek si ani tohle představení v roli Ludvíka XV. nenechá ujít.

FOTO: cinema.de
(Autor: Tomáš Kordík)
 

Skylink

Hitlerova bitva s médii

O moci médií dnes nikdo nepochybuje. Dokonce se dnes v rámci jejich internetového prostoru mluví o kybernetické válce. celý článek
 
Přidat na Seznam.cz
Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení