Vážení uživatelé, Seznam DVD je dočasně nedostupný. Na odstranění chyb se pracuje. Děkujeme za pochopení.
Vážení uživatelé, pokud jste si žádali o obnovu hesla v době 12/2020 - 2/2021 je nutné znovu požádat o zaslání hesla. Děkujeme za pochopení.
 
NOVĚ můžete filtrovat filmy a seriály také dle streamovacích služeb

Z domova: Další česká romantická komedie

Vydáno dne 29.01.2021 (435 přečtení)
Tahle ponese název Jedině Tereza, což jistě všem evokuje tuhle známou písničku. 
Už je tomu pár týdnů, co natáčení pod vedením režiséra Jaroslava Fuita zdárně skončilo. Jedině Tereza vypráví příběh vztahu dvou lidí, který se ocitl v tom nejkritičtějším bodě, tj. těsně před rozpadem. A co udělá zamilovaný člověk, aby takový rozpadající se vztah zachránil? Přece všechno, úplně všechno! Navzdory tomu, že ho čekají četné nástrahy, omyly a fatální nedorozumění. Láska prostě bolí, ale ta bolest za to často stojí.

Tomáš (Igor Orozovič) s Terezou (Veronika Khek Kubařová) prožívali lásku jako z učebnice. Poznali se na střední, přeskočila mezi nimi jiskra a pak už to jen doutnalo a hořelo. Po vysoké spolu zůstali v Praze, on jakožto meteorolog získal skvělou práci televizního moderátora počasí, zatímco ona se snaží rozjet prodej a výrobu ručně šitých bot!?! Kdy se to zadrhlo? Zrovna na Štědrý den, když Tereza přistihla polosvlečeného Tomáše v domněle choulostivé situaci s populární televizní moderátorkou (Emma Smetana). Prekérní chvilku by sice Tomáš mohl celkem racionálně vysvětlit, kdyby k tomu ale dostal příležitost. Plán si přítelkyni udobřit mu překazí neplánovaný pobyt na policejní stanici. A když se konečně dostane domů, byt je prázdný. 

 


 

Jenže se nechce vzdát bez boje. Rád by Terezu obměkčil nějakým velkým romantickým gestem, ale v této činnosti rozhodně nezáří. Naštěstí má kamaráda Karla (Matouš Ruml), který zbožňuje filmy a kterého tudíž napdane, že by nemuselo být od věci se inspirovat scénami ze slavných romantických filmů. Nicméně Tomáš záhy pozná, že to, co stoprocentně funguje na filmové hrdinky, nemusí nutně fungovat v šedivé realitě. Kór když se do cesty připlete charismatický fotograf David Matásek, který se o Terezu hodně, hodně zajímá.

Jedině Tereza bude zkrátka romantická komedie plná trapasů a omylů, která názorně dokládá, že „boj o lásku může být někdy neuvěřitelná šichta, zvlášť když vám život dává jednu facku za druhou.“ Námět určitě nezní marně, byť se samozřejmě nedá očekávat žádná vyložená originalita. Veronika Khek Kubařová je výborná herečka (Můj vysvlečenej deník, Ženy v běhu), takže není pochyb, že její představení bude stát za to i tentokrát. Kromě výše uvedených jmen se ve vedlejších rolích můžeme dále těšit na Lenku Vlasákovou, Václava Koptu, Jiřího Vyorálka a Ivu Janžurovou. Premiéra by se měla uskutečnit na podzim letošního roku.

FOTO: CinemArt, FDb.cz
(Autor: Tomáš Kordík)
 

DVD

Recenze: Apocalypto

Před týdnem jsme se zaměřili na Umučení Krista, takže nebude od věci si dát ještě jeden totálně skvělý film od... celý článek

Skylink

Hitlerova bitva s médii

O moci médií dnes nikdo nepochybuje. Dokonce se dnes v rámci jejich internetového prostoru mluví o kybernetické válce. celý článek
 
Přidat na Seznam.cz
Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení