reklama
 
ohodnotit

Tři bratři [2k digital]

Další název:
Traja bratia
Rok:
2014
Délka:
90 minut
Premiéra v ČR:
14.8.2014
„...jdou do světa na zkušenou a jako kouzlem vstupují do slavných pohádek, kde je čekají nástrahy, nečekané příhody a možná i láska.“

Obsah filmu Tři bratři

 
Žili, byli bratři tři. Jan, Pepa a Matěj. Nejstarší Jan je zapomnětlivý a nepořádný, takže neustále něco ztrácí. Prostřední Pepa je zbrklost sama a benjamínek Matěj je tak nerozhodný, že jejich rodičům nezbývá nic jiného, než je poslat do světa na zkušenou. Aby se tam trochu otrkali, našli si nevěsty a mohli po nich jednou převzít hospodářství na statku. A tak se chlapci na koních vydávají vstříc boji s vlastními zlozvyky. Na svém putování vstoupí do děje tří pohádek. Nejstarší si vezme za ženu Šípkovou Růženku a stane se oním princem, jenž ji osvobodí ze staletého spánku. Prostřední se stane manželem Marušky, kterou zlá macecha posílá ke...
 
Koupit film na Blu-ray a DVD
 
 
Související odkazy
 
Speciál: Příběh filmu Tři bratři

O knize k filmu, který má našlápnuto k tomu stát se co do počtu diváků nejúspěšnějším... číst dál

 
 
RECENZE: Firma Svěrák dodala pohádku Tři bratři spolehlivě na klíč

Po dlouhé době vznikl v Česku film, který se nebojí přiznat, že myslí hlavně na nejmenší diváky. Jmenuje se Tři bratři, režisér Jan Svěrák jej natočil na motivy dětských minioper Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře, titulní role mají Vojtěch Dyk, Tomáš Klus a Zdeněk Piškula a do kin jde ve čtvrtek. číst dál

Hodnocení: 70 %

 
 
TIP: Nastavení pořadí obsazení si můžete nastavit zde >>
režie:
Jan SvěrákJan Svěrák  
hraje:
Vojtěch DykVojtěch Dyk.....Pepa [29]   
Tomáš KlusTomáš Klus.....Jan [28]   
Zdeněk PiškulaZdeněk Piškula.....Matěj [16]   
Lucie Maria ŠtouračováLucie Maria Štouračová.....Karkulka   
Kateřina KosováKateřina Kosová.....Růženka   
Sabina RojkováSabina Rojková.....Maruška [17]   
David MatásekDavid Matásek.....král [51]   
Zuzana NorisováZuzana Norisová.....královna [35]   
Jiří LábusJiří Lábus.....baba z mokřin [64]   
Oldřich KaiserOldřich Kaiser.....otec bratrů [59]   
Gabriela MíčováGabriela Míčová.....matka bratrů [39]   
Ivana ChýlkováIvana Chýlková.....macecha [50]   
Alena DolákováAlena Doláková.....Holena [24]   
Marie RottrováMarie Rottrová.....1. sudička [72]   
Iva BittováIva Bittová.....2. sudička [56]   
Petra ČernockáPetra Černocká.....3. sudička [64]   
scénář:
Zdeněk SvěrákZdeněk Svěrák  
námět:
Zdeněk SvěrákZdeněk Svěrák.....miniopery Karkulka, O dvanácti měsíčkách a Šípková Růženka [78]   
Jaroslav UhlířJaroslav Uhlíř.....miniopery Karkulka, O dvanácti měsíčkách a Šípková Růženka [69]   
hudba:
Michal NovinskiMichal Novinski.....úprava písní, soundtrack   
Jaroslav UhlířJaroslav Uhlíř.....původní písně [69]   
kamera:
Vladimír SmutnýVladimír Smutný  
střih:
Alois FišárekAlois Fišárek  
dvd obal trailer
Oficiální stránka:
www.3bratri.cz/
 
 
Distributor v ČR:
Bioscop
 
 
Typ:
[2k digital]
 
 
Barevný:
Ano
 
 
Jazyková verze:
česká
 
 
Distribuční verze:
česky
 
 
Zvuk:
Dolby Digital (SDDS/DTS)
 
 
Přístupno:
od 12 let
 
 
Ohodnoťte
n12345
n678910
Zobrazit všechny herce a tvůrce filmu Tři bratři >
reklama

Řadit dle:  Bodů uživatele  |  Od nejnovějších  |  Podle hodnocení

Nejnovější komentáře k filmu

mikee007
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 31.1.2017
Svěráci jsou moje srdcovka
...ale ruku na srdce, Tři bratři jsou jejich   doposud nejslabším počinem. Ať se na tuto   pohádku dívám jakýmkoliv pohledem, vychází   mi průměr. A to co se týče scénáře, triků,   hereckých výkonů, či písniček. Film na mě   působí dojmem jakési ukvapenosti.
I tak je na   něm ale znát, že ho netočili žádní   "nýmandi" a má zábavné momenty. Ale   když už si Honza a Zdeněk Svěrákovi sami   nastavili laťku tak vysoko, měli by se jí   držet.
Dendy123
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 12.1.2017
Řeknu to asi takhle - znám lepší pohádky, ale   zas takový propadák to není. Nakonec - ono   koukat neustále dokola na Tři oříšky pro   Popelku (byť moc hezkou pohádku) fakt občas   trochu unaví a neškodí vidět něco nového.   Žádné veledílo, ale dobré písničky, docela   vtipné dialogy, skvělá bába z mokřin,   pozitivní nálada. A dětem se to líbí. Což   takhle to brát trochu s nadhledem a nikoliv jen   ostrým okem tvrdých filmových kritiků? Vždyť   je to pohádka...

PS: K dlouhému komentáři   pode mnou - nemám pocit, že by zrovna tahle   pohádka snižovala dětské IQ a možná by se   pisatel divil, že není tak málo lidí, kteří   pracují v manažérských funkcích apod....a   tuhle pohádku mají rádi. On si třeba někdo u   pohádky rád po náročném dni a vypjaté práci   odpočine. Ne každý touží vidět nabídku   klubu náročného diváka. Tož...asi tak.
Lumídek
Hodnocení: 3 / 10
Přidáno: 30.12.2016
Slepenec těžící z poptávky o pokleslou tvorbu
Považuji Svěráky za důležité součásti   české kultury, za něž se nestydím. Leckdy mě   podobná kultura bavila a obohatila. A kritici,   kteří se naváželi do komerčně úspěšných   kulturních děl, mně hodněkrát lezli na nervy.   Ale Tři bratry nelze považovat za nic jiného   než za příklad pokleslé zábavy – za dílo   komerčně vyrobené pro nejméně náročné   diváky, a to i ty nejméně náročné dětské   diváky. Je škoda, že peníze – české i   zahraniční – proudí do podobné produkce.   Hvězdičky navíc jsem dal jen za to, že se   tvůrcům filmu podařilo vytvořit technicky   obstojný film odpovídající roku 2014 a udržet   pohádkový průmysl v chodu.

V první řadě   je do očí bijící myšlenka slepení tří   různých pohádek. Karel Čapek a jeho pejsek a   kočička varovali před tím, abychom házeli   všechny dobrůtky, od šlehačky k myšce, do   stejného dortu. Po takovém dortu nám může   být špatně. Tvůrcům Tří bratrů tato   čapkovská moudrost nic neříká. Jen abychom si   rozuměli: Kombinace tří věcí, v tomto   případě pohádek, které k sobě nepatří,   může být vtipná. Tak třeba v jedné pohádce   Ivana Mládka měla ježibaba s Jeníčkem tři   děti, popelku, budulínka a Otu Zarembu. Ale toho   posledního měla se sčítacím komisařem. To je   vtipné, ale jen proto, že Mládek považuje   celé schéma alternativních pohádek za legraci,   která si tropí žerty ze sebe samé. Lidé se   smějí, protože Mládkova kombinace je tak   trapná, až je to k smíchu. Boření konvencí a   tabu je důležitou součástí Mládkova humoru.   Ale v Třech bratrech je to jinak: Tu kombinaci   tří různých pohádek máme brát vážně jako   umění. A to lze jen stěží.

To, že jsou ti   tři mladíci bratři, nehraje v pohádce vůbec   žádnou roli. Tři osudy nejsou nijak spojeny,   alespoň ne nějakou zápletkou, na jejíž   vymyšlení by potřeboval průměrný autor více   minutu času. Takto provedené spojení je   ukázkou lidové tvorby, nehledě na to, že   autory známe, a to je na film za desítky   milionů korun prostě málo. Prostě nějaký   lidový pisatel spojil tři pohádky. Jednomu   bratrovi dal za ženu Šípkovou Růženku,   druhému třeba Karkulku. Třetímu mohl dát   Mařenku od Jeníčka, Popelku, Ledovou královnu,   ale nakonec mu dal Marušku z Dvanácti   měsíčků, jejíž domácnost trochu   připomínala domov Popelky i Marfuši. Kdyby   třetí bratr dostal za ženu Zlatovlásku, vyšlo   by to nastejno. Jinými slovy, Tři bratři jsou   jako film, který je postaven na tvrzení, že   Superman, Ironman a Catwoman jsou tři sourozenci.   To je milé, ale na takovou "zápletku"   by přišlo skoro každé 5leté dítě a každé   5leté dítě s literárním talentem ví, proč   je taková slepenina nevedoucí k žádným   zajímavým důsledkům umělecky   podřadná.

Nevhodné jsou i lidové   uhlířovské popěvky, kterými je film   napěchován. Mám řadu klasických písniček z   této dílny rád. Ale žádná z písniček v   pohádce není provedena úplně profesionálně.   Texty jsou přehnaně jednoduché,   instrumentální doprovod je chabý a zpěv je   trochu i falešný. Písničky této kvality   působí jako improvizace vymyšlená a   nazpívaná spatra. Zatímco seriózní pohádky v   minulosti dotlačily nejednoho herce, aby zpíval   skoro jako zpěvák a řada těchto písniček   zlidověla a dodnes si je pobrukujeme, tahle   pohádka přivedla i lidi, kteří se živí   hlavně jako zpěváci, aby zpívali jako herci v   hospodě. Pro posluchače, a to i dětské,   kteří mají hudební sluch a/nebo kteří jsou   zvyklí na sofistikovanější texty, je to   vlastně nepříjemná zkušenost. Kvůli této   písničkové formě je také pohádka   nepoužitelná v zahraničí. Není to jen proto,   že se písničky nedají přeložit. Přeložit   se dají a i ty profesionální, například   písně v Třech oříšcích pro Popelku, byly   přeloženy do mnoha jazyků. Problém je v tom,   že je škoda něco takového překládat. Je to   pokleslá česká lidová hudba. Říká se, že   co Čech, to muzikant, ale je-li míněna hudba   takové úrovně, není být na co   hrdý.

Čarodějnice Lábus byla zábavná,   protože Lábus je vždy tak či onak zábavný.   Ale mravní poselství této zákeřné baby,   které se přesto celou dobu tváří jako   svatoušek, mi připadá kontroverzní.   Romantický vztah držící všechny páry   pohromadě byl velmi povrchní. I citlivé dítě   očekává o něco propracovanější motiv   lásky. Vlk byl celkem působivý, ale byl to ve   skutečnosti nerealistický vlkodlak nadměrné   velikosti, a jelikož to byla vlastně jediná   fantasy nestvůra ve filmu o obyčejném životě   na vesnici, působil jako pěst na oko.

Druhý   princ, který si vzal Červenou karkulku, musel   čelit jednomu problému. Jeho poměr s   děvčátkem by byl jistě i na vesnickém statku,   kde Tři bratři bydleli, považován za   pedofilii. Z toho si také tvůrci nedělali   hlavu. Z právního hlediska je zajímala jen   "smlouva o smlouvě budoucí" (o   naplánovaném sňatku), jak popsal vypravěč   Zdeněk Svěrák.

Zařazení tohoto napůl   žertovného vypravěče, který se občas objeví   před herci a do děje intervenuje (někdy na   základě dotazu, který položí dětem před   plátnem), bylo také podivné. Role Zdeňka   Svěráka byla něco mezi legitimním vypravěčem   v opravdové pohádce, spisovatelem, který   ještě svoje dílo zcela nedokončil, hercem v   Cimrmanově divadle a umělcem, kterého si někdo   zaplatil, aby si pár hodin hrál s dětmi na   vesnici. Kdyby se této rozplizlé role ujal v   jednom divadelním představení, lidé by to tak   vzali jako více nebo méně úspěšnou   improvizaci. Ale jako pohádka, na kterou se mají   děti a lidé dívat opakovaně? To sotva. Díla,   jejichž cena neklesá dramaticky rychle s časem,   by prostě improvizacemi být neměla.

Z   komprese tří pohádek do jednoho filmu mohli   tvůrci vytěžit alespoň větší koncentraci   zábavy. Ale to se nestalo. Čas není   nafukovací, a když se něco přidá, něco   jiného se musí ubrat. Když se člověk dívá   na pohádku s jedním dějem, například na   Dvanáct měsíčků nebo ještě lépe na   Mrazíka, vidí hodně sekundárních zápletek a   příhod, které jsou ve skutečnosti vtipné,   zábavné a poučné. Většina z nich   samozřejmě musela být vynechána v Třech   bratrech, v nichž každá jednotlivá původní   pohádka dostala jen třetinu času. Tím ve   skutečnosti stouplo relativní zastoupení   nudných klišé, opakování základních   událostí z pohádek, o kterých každé české   dítě slyšelo tak stokrát.

Ten film asi   nebyl tak špatný, jak jsem zatím napsal. I já   jsem se občas zasmál nebo cítil dojat. Ale   není to film, který bych chtěl vidět znovu –   jako mnoho filmů včetně pohádek, na které   jsem se rád díval desetkrát nebo vícekrát (a   jistě i mnozí z Vás). V podstatě jsem to   dívání "dotrpěl", protože jsem si   dal závazek, že se podívám na celou pohádku.   Tři bratři pro mě zůstanou jen slepencem,   který by dokázal napsat za odpoledne každý,   kdo alespoň něco v životě někdy napsal,   slepenec, který kombinuje klasické motivy,   hrdiny a zápletky náhodnými způsoby, jejichž   konkrétní provedení rozumného diváka   nezajímá, protože k ničemu zajímavému   nevede. A na rozdíl od desítek či stovek   českých filmů, které si mohly oblíbit i jiné   národy, Tři bratři zůstanou jen příkladem   specifické zábavy, která má naději na   komerční úspěch pouze u nás.
Vlnik
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 28.12.2016
Asi by to mohla být velmi dobrá parodie, škoda,   že se autoři nakonec rozhodli dělat normální   pohádku, takhle je to obojí dohromady a ani   jedno pořádně. Podobně písniček (nebo   spíše jen zpívaných slovních projevů) je   zbytečně mnoho a jen pár za něco stojí.   Nicméně celkový dojem hlavně po stránce   komedie celkem slušný.
pacoš
Hodnocení:
Přidáno: 27.12.2016
Je to na dívání pro děti pěkně a poutavě   natočené,ale z pohledu dospělého ubohost   využít tři klasické pohádky do jedné.A ta   animace vlka? Vypadá jak gaviál.A Bolek Polívka   mě stále víc připomíná ve filmech Bohuša   Stejskala.Když šla macecha s dcerou k   měsíčkům tak povídá"je to   možné"?Bohuš.Hotovo.
Puhdys
Hodnocení:
Přidáno: 26.12.2016
Děs a hrůza
Co to jako mělo bejt?Škoda,že už nikdo neumí   natočit pěknou pohádku.Tahle se fakt   nepovedla.Asi jsem moc náročnej.
collen
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 6.9.2016
V hodnocení tohoto snímku budu patřit k   menšině a jsem na to pyšná. Tak povedenou   pohádku, vlastně tři v jednom, aby jeden   pohledal. Děti jsou nejlepší diváci a moje   vnoučata znají všechny písničky a repliky   snad i pozpátku a to mluví za všechno.
misa1997
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 28.8.2016
dobré
jé to pěkná pohádka mě osobně se to líbí   až v té druhé půlce ale je to sranda ja   osobně jsem se zasmál nás hláskami :)
volam.sa.pistik
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 26.3.2016
Zapoměla vážení, na jahody mražený, v igelitu...
Asi pre mňa najväčší problém bol, že to   bolo robené ako muzikál, teda sa tam vlastne   stále spievalo a často to preto bolo zdĺhavé a   možno aj niekedy od veci. Nikdy som muzikál   nepochopil a tu sa mi to tiež nepáčilo na ten   spôsob. Nápad spojiť tri rozprávky tak nejako   do jednej je v pohode, ale tá realizácia, to   spojivko medzi nimi už podľa mňa nebolo moc   dotiahnuté k uspokojivému výsledku. Remeselne   (kostýmy, výprava, masky, exteriéry i   interiéry) to bolo kvalitne spravené, horšie to   už bolo s ostatným (dialógy, príbeh, nejaká   myšlienka). Je to rozprávka, ale mne sa nejako   extra nepáčilo. Tiež mám výhrady k príbehu o   Červenej čiapočke. Hlavne k vlkovi. Ono tá   rozprávka je troška diskutabilná, čiapočka   mohla byť dospelejšia, ale ok, rozprávka.   Hlavne rozporuplný bol vlk. Vlk má symbolizovať   tajomstvo a nebezpečie. Čiže mohli ho spraviť   troška mužnejšieho, desivejšieho a hlavne   charizmatickejšieho. Tu bol akýsi ťarbavý,   slizký a dosť neforemný. Vlk symbolizuje na   jednej strane nebezpečenstvo a strach, na strane   druhej určitú výzvu v podobe niečoho   nepoznaného a nebezpečne lákavého. A nakoniec   musím spomenúť nejaké silné pozitíva a to   hlavne scény dvanástich mesiačikov s geniálnym   hudobným doprovodom a opäť sa podarilo skvelé   ženské obsadenie (české princezné nikdy   nesklamú, a tiež nesklamala ani slovenská   kráľovná s famóznym dekoltom :-)
hanyzka
Hodnocení: 1 / 10
Přidáno: 2.1.2016
Chápu, že se najdou jednotlivci, kterým se   pohádka líbí, jako je např. dzudina (ale   vzhledem k jeho slovníku lze očekávat poněkud   pokleslý vkus), ale já jsem ji zhlédla jednou a   stačilo. Svěrák s Uhlířem mají na víc, jak   nám už v minulosti dokázali.
 

10 filmů, které komentovali někteří uživatelé co tento film
minih32980minih32980Afrodita (1993) [TV film] 
n
minih18878minih18878O sirotkovi z Radhoště (1996) [TV film] 
O sirotkovi z Radhoště n
minih49464minih49464Egyptologové (1974) [TV inscenace] 
Egyptologové n
minih72592minih72592Vlk (2009) 
Loup n
minih50769minih50769Muž a jeho pes (2008) 
Un homme et son chien n
minih71472minih71472Dr. Ludsky (2011) [TV seriál] 
Dr. Ludsky n
minih66914minih66914Nezvratný osud 5 (2011) 
Final Destination 5 n
minih65909minih65909Pan Jordán a Habada (1968) [TV inscenace] 
Pan Jordán a Habada n
minih19596minih19596Starci na chmelu (1964) 
Starci na chmelu n
minih75309minih75309Přemluv bábu (2010) [Video] 
n

Hodnocení:n12345678910

Hodnocení filmu

63.3 %
4   - argenson
8   - curil
6   - green-tea
6   - veverka-zr
1   - Angelika28
7   - Veronika42
9   - hvezdyn
6   - LiborF
7   - Frolíček
2   - FLA
10 - martin.stu
8   - ajaajena
8   - jorgemar
8   - petrusmev
4   - PORTER
6   - volam.sa.p
5   - roox
6   - vojtam
3   - Mlapiska
8   - Krtek

Tři bratři (2014) [2k digital]Tři bratři (2014) [2k digital]Tři bratři (2014) [2k digital]Tři bratři (2014) [2k digital]
Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 146322
Osobností: 621448
Fotografií: 550803
Plakátů: 262421
Obsahů a biografií: 134164

Poslední komentáře

Logan: Wolverine (2017)

Uchvatný.

Logan: Wolverine
Bodíky dolů za až příliš   učebnicově komiksový (a do   zbytku filmu potažmo takřka   nezapadající) závěr.

Autor: naineko | Hodnocení: 8 / 10

Strážci Galaxie (2014) [2k digit...

Děti to bavilo.

Strážci Galaxie
Za mě barevné,   přeplácané, nenápadité   (snad až na Lajku a Howarda)   cosi. Pokud tohle a Deadpool   má být záchranou   komiksových filmů, více >

Autor: naineko | Hodnocení: 4 / 10

Akta X (1993) [TV seriál]

Akta X
Nějakým tím dílem jsem se   prokousal. Ačkoli mám sci-fi   rád, tak tohle je spíš o   politikaření. No a návrat   Muldera a Scullyové? Bože,   více >

Autor: rimmerova-motorka | Hodnocení: 4 / 10

Deadpool (2016)

Takhle ne.

Deadpool
Takhle fakt ne. Úvod   úchvatný - sranda, vtip,   boření hranic. Počátek   origin story boží... A pak   najednou pád o několik   příček dolů a více >

Autor: naineko | Hodnocení: 4 / 10

Celebrity s.r.o. (2015)

Prznitel českého filmu v akci

Celebrity s.r.o.
Celkově tenkle film nejenže   nesotojí za nic, ale otázka   je nač byl vlastně natočen?   Aby pobavil? a čím?   "Geniální" celebrita   více >

Autor: jmenuji.se.libor | Hodnocení: 1 / 10

Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení
apple android wp bb
iPhone
iPhone
 
App Store hodnocení:
hod
Android
Android
 
Google Play hodnocení:
hod
Windows Phone
Windows Phone
 
WP store hodnocení:
hod
BlackBerry
BlackBerry
 
BB world hodnocení:
hod
fb

Copyright © 2003-2017, Filmová databáze s.r.o. (FDb.cz). Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Tyto webové stránky využívají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace.

Load: 0.078/0.027