';

Komentáře uživatele klasifikátor

klasifikátor

klasifikátor zprava

Napsat uživateli zprávu

oblíbený

Přidat uživatele do oblíbených

Online   Martin

Řadit dle:   Názvu filmu   |   Od nejnovějších

Počet komentářů: 2171
...a stoupej do slunce!
Hodnocení: 2 / 10
Přidáno: 29.9.2020
Hodně nepovedený televizní   film. Dost pochybně   vyprávěné paměti   bývalého vojenského letce   zabalené do již stokrát   použitého rodinného   klišé. Chaoticky vkládané   retrospektivní sekvence tu   narážejí do narušených   mezigeneračních vztahů jako   beranidlo a ani otec a syn   Švehlíkové s Oldřichem   Vlachem tomu nedokážou dodat   nějaký řád a úroveň.   Film je z kategorie těch   naprosto a zcela zbytečných.
...a zase ta Lucie
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 13.2.2021
Pokračování filmu (nebo   seriálu) LUCIE POSTRACH ULICE   pro které platí naprosto   totéž co pro první díl.
„Pane, vy jste vdova!“
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 29.3.2020
Tenhle film je opravdu velká   paráda. Bezesporu nejlepší   česká crazy komedie je ne   plná ale přeplněná   skvělými gagy a dialogy a   nabitá vynikajícími výkony   celé záplavy našich   nejlepších a   nejznámějších herců.   Dnešní filmaři musí nad   takovým úžasným obsazením   závistí zelenat i blednout   zároveň protože dnes by ho   u nás nikdo nezaplatil.   Těžko hodnotit jestli byl   lepší Sovák Menšík   Kopecký Cupák nebo kdo ale   nade všemi ční Iva   Janžurová a a jeden z   našich nejméně doceněných   herců Jan Libíček. Celý   film nemá ani vteřinu   hluchého místa a nekteré   hlášky jako např   "Abych z vás neudělal   nezaměstnaného" dnes   už zlidověly! Vím že   kritikou jsou komedie   posuzovány v lepším   případě shovívavě a v   horším případě s   despektem ale já mám tenhle   film jednoznačně zařazený   to "TOP TEN" naší   kinematografie!!!!!!
1 + 1/2 policajta (Cop and Half)
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 17.7.2020
Je to docela slušně   natočený film a chvílemi i   skutečně vtipný ale pro   dospělého diváka přece jen   trochu příliš infantilní.   Jedno se mu ale musí   každopádně nechat. Má   vynikající   "starý" dabing,   který podporuje komické   situace. Čekat ještě něco   víc by bylo nereálné.
1. MISE
Hodnocení: 1 / 10
Přidáno: 8.9.2021
Ubohá zpotvořenina z   několika seriálů. Jestli   tohle měl být hold práci   vojenských lékařů tak to   jim měli na Primě raději   zazpívat. Už dva díly jsou   naprosto dostačující, aby   bylo jasné v jakém duchu a   na jaké úrovni se toto   "veledílo" bude   pohybovat. Je tu špatně   úplně všechno od scénáře   přes obsazení až po zcela   senilní kamerovou práci.   Seriálové standardy našich   televizí klesly opravdu   povážlivě pod průměr.
10 000 dnů (10,000 Days)
Hodnocení: 2 / 10
Přidáno: 26.9.2021
Tak tenhle pokus o sci-fi   zemřel hned při porodu. Od   režisérské sesle přes   scénář až po výkony   herců (v naprosté většině   případů přinejlepším   třetiligových) a práci   trikařů, ze všeho stříká   amatérismus jak Křižíkova   fontána. Ani při nejlepší   vůli jsem nenašel něco, co   by se dalo pochválit nebo   ocenit.
10 minut pravdy (10 Minutes Gone)
Hodnocení: 3 / 10
Přidáno: 14.3.2021
Bruce Willis se vydal velmi   podobnou cestou jako Nicolas   Cage a hraje rád v   béčkových a céčkových   filmech obklopen kohortou   sotva průměrných a   podprůměrných herců. Proč   to mají zapotřebí vědí   jen oni sami ale pohled je to   neveselý. Když herec bere   role ve filmech tohoto druhu   po šedesátce začíná to   vypadat, že paroduje sám   sebe. Tenhle film je kulantně   řečeno podprůměrný ale   existuje na to i nekulantní   slovo na šest písmen   začínající na S.
10 vrcholných egyptologických objevů (Egypt's Top Ten Discoveries)
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 8.5.2021
Nádherný dvoudílný   dokument v němž jako   průvodce vystupuje dle mého   názoru největší současná   světová autorita v   egyptologii pan Zahi Hawass.   Hodinka a půl ve společnosti   toho co v Egyptě má   největší význam. A   uvidíte i uslyšíte věci,   na které byste jako turisté   neměli vůbec nárok. Kdo se   o tenhle obor zajímá tak   bude určitě velmi spokojen.   Navíc zvolená forma je   určitě srozumitelná i pro   naprosté laiky tímto oborem   až doposud zcela   nepolíbené.
12 hrdinů (12 Strong)
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 3.2.2021
Ať už má tahle válečná   hero story nějaký reálný   základ nebo je to čistě   scénaristická fikce je to   možná dobré jako parodie   ale jako seriózní válečný   film je sotva průměrné.   Některé scény se povedlo   až absurdně přešvihnout a   tím pádem zcela a naprosto   znevěrohodnit. Celý   příběh je tak úplně   odtržen od reality ve stylu   armádních hrdinství Chucka   Norrise. A bohužel ani   herecky to není žádná   velká hitparáda.
1492: Dobytí ráje (1492: Conquest of Paradise)
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 8.12.2020
Krásný   historicko-životopisný   koprodukční velkofilm   slavného režiséra Ridleyho   Scotta. Už jenom nádherná   výprava a naprosto úchvatná   Vangelisova hudba z něj   zvládají dělat   nezapomenutelný zážitek a   je tu ještě špičkové   obsazení a jemu   odpovídající počet   výborných hereckých   výkonů. K tomu jako   moučník kouzelné   atraktivní lokace. Dokonalý   dojem trošičku pokazí   nějaké ty historické   nepřesnosti ale opravdu jen   trošičku. Tenhle film se   zkrátka nechá vidět a také   slyšet.
1984 (Nineteen Eighty-Four)
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 30.4.2021
TAKY VÁS MRAZÍ?
Bezesporu moc dobrý film,   který ale postupem doby   dostává zcela nový rozměr.   To co před lety vypadalo jako   fakt hodně za vlasy   přitažená fikce se postupem   let plíživě měnilo v   realitu a dnes si spokojeně   žijeme v téhle orwellovské   realitě a necháváme si   diktovat, přikazovat,   zakazovat, kontrolovat a   pochvalujeme si jaká je ta   demokracie úžasná věc.   Všude kamery, čipy,   lokátory, aplikace a záplava   vládních nařízení   zaštiťující se ochranou   národa tu před terorismem,   tu před covidem tu před   bůhví čím. A víte jaký   má tenhle příběh konec?
2 Hearts
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 27.10.2022
Tyhle dva skutečné   příběhy jsou sice poněkud   brutálně sešroubovány   pomocí oslího můstku, ale   budiž to tvůrcům   odpuštěno, protože jinak by   asi koncepce tohoto docela   neotřelého filmařského   nápadu vůbec nedržela   pohromadě. Na mne to   působilo nápaditě a   autenticky a pomohlo tomu asi   hlavně obsazení méně   známými a okoukanými herci.   V dnešní záplavě   filmového superhero balastu   na mě tenhle snímeček   zavanul osvěžujícím a   veskrze pozitivním dojmem. Za   mou osobu tedy spokojenost a   palec nahoru.
2001: Vesmírná Odysea (2001: A Space Odyssey)
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 7.5.2020
Tohle je pro mě jeden z   nejlepších scifi filmů   jaké jsem kdy viděl. Je to   strhující a na dobu svého   vzniku zcela jedinečná   podívaná natočená podle   skvělého scėnáře   velikána scifi A. C. Clarkea.   Režisér Stanley Kubrick   projevil velký cit pro detail   a taktéž pro vdodné   obsazení. Když se na to   dneska člověk dívá a   uvědomí si, že je to pře   50 let starý film je to....
2012
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 16.7.2022
V podstatě klasický   katastrofický akčňák jak   má vypadat. Troška mystéria   a podstatně větší porce   hollywoodských klišé,   která však v tomto   případě do značné míry   kompenzuje dost dobrý vizuál   a hlavně hodně kvalitní   obsazení na čele s hvězdami   jako jsou John Cusack, Oliver   Platt, Danny Glover, Woody   Harrelson a další   prokazatně dobří herci. Jen   ten scénář to z mého   pohledu chtělo víc   propracovat, aby to nebyla   dějově tak jasně čitelná   placka.
23 (The Number 23)
Hodnocení: 4 / 10
Přidáno: 6.7.2020
Na tomto filmu se v plné   nahotě ukázalo, že   uctívaný Jim Carrey je   mizerný herec. Jeho pokus o   "seriozní"   dramatickou roli je víc než   rozpačitý a místo aby svým   výkonem filmu pomohl tak ho   spíš pohřbil. Je zřejmé,   že pokud se nemůže   pitvořit tak nemá co jiného   nabídnout. A vzhledem k tomu,   že film nemá bůhvíjaký   scénář je výsledek ani ne   průměrný.
28 dní (28 Days)
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 15.4.2021
Režisérku Betty Thomas   pamatuji ještě jako   nepříliš zdatnou herečku z   krimi seriálu HILL STREET   BLUES ale tohle nevážně i   vážně o smutných a   závažných věcech se jí   celkem povedlo. Léčba   závislostí (nejen drogách a   alkoholu) byla, je a bude   velké a také trochu   ožehavé téma ale tady to s   pomocí odlehčeného děje a   řady výborných herců   dopadlo aspoň lehce   nadprůměrně a nikoho to asi   neurazilo. Na malém prostoru   výborní Reni Santoni, Diane   Ladd i Elizabeth Perkins jako   Lilly.
30 vteřin nad Tokiem (Thirty Seconds Over Tokyo)
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 2.5.2020
Válečný film natočený   ještě za války je docela   rarita a musím uznat, že   opravdu dost působivá.   Všechno vyznívá hodně   pravdivě a přesvědčivě.   Autentičnost nenarušují ani   herci svými výkony. Moc   dobrý film stojící   rozhodně za shlédnutí i   když nejspíše uspokojí   hlavně starší ročníky.
36. komnata Shaolinu (Shao Lin san shi liu fang)
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 18.4.2020
Nostalgie
Tohle je pro mne vpravdě   kultovní vzpomínka protože   tento film byla moje první   originál kazeta VHS (dodnes   ji ukrývá můj VHS archiv).   Ani dnes nedokážu nezaujatě   zhodnotit realnou kvalitu či   nekvalitu tohoto více než 40   starého filmu. Tehdy jsem byl   unešen a přiznám se že se   mi to líbí i když jinak i   dnes.
388 Arletta Avenue
Hodnocení: 4 / 10
Přidáno: 1.9.2022
Tomuto kanadskému thrilleru   se sice nedá v žádném   případě upřít   originální pojetí a také   velmi solidní herecké   výkony, ale celkový dojem   hodně sráží (alespoň z   mého pohledu) přímo   bestiální zacházení s   filmovým střihem. To jak je   film nasnímán vychází ze   základní premisy příběhu,   ale koncepce střihu mi zde   zůstala opravdu záhadou.
A tou nocí nevidím ani jedinou hvězdu (Durch diese Nacht sehe ich keinen einzigen Stern)
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 30.12.2020
Tenhle film se povedl tak   maximálně napůl. Chápu   snahu zachytit poslední   období složitého života   Boženy Němcové ale nevím   proč tu potřebu měli zrovna   Němci. A když už se do toho   pustili a do hlavní role si   obsadili svou hvězdu Corinnu   Harfouch tak proč ji probůh   obklíčili českými herci?   Film je po technické stránce   natočen bezchybně a paní   Corinna odvedla velmi dobrý   výkon ale celé je to v tom   německém podání poněkud   pokroucené. Kdo má rád   silné a komorně laděné   příběhy bude asi docela   spokojen ale pro milovníky   faktů a klasických   životopisných filmů bude   tento snímek nejspíš   zklamáním.
A zase jedna Popelka (Another Cinderella Story)
Hodnocení: 2 / 10
Přidáno: 2.11.2021
Nevím jaký byl záměr   tvůrců, ale povedla se jim   jen podprůměrná romantická   slátanina druhého či   spíše třetího řádu dost   nešikovně štrejchnutá   muzikálem. Nejsem sice   rozhodně cílová skupina pro   filmy tohoto druhu, ale   myslím si, že tohle nemohlo   moc uspokojit ani současné   adolescenty. Jediné pozitivum   pro českého diváka je v   poznání, že špatné filmy   se netočí zdaleka jen u   nás.
A.I.: Umělá inteligence (A.I.: Artificial Intelligence)
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 18.3.2021
Velmi silný příběh, který   je hodně vizionářský   vezme-li se v úvahu kdyz   vznikl původní scénář, od   něhož se to vše odvíjelo.   Některé herecké výkony   jsou opravdu mimořádné a   režisér Steven Spielberg   prokázal, že je velký   puntičkář a detailista (v   tom nejlepším smyslu těchto   slov). Jenom mám takový   pocit, že tento film je o   dost jiný než ten, který   chtěl původně natočit   klasik Stanley Kubrick. I tak   je to hodně nadprůměrná a   místy VELMI uhrančivá   podívaná.
Absolutní moc (Absolute Power)
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 9.1.2020
Tenhle film potvrzuje, že   pokud se Clint Eastwood ujme   režie a zároveň vytvoří i   hlavní roli je velice dobrý   výsledek téměř zaručen.   90. léta hodně přála v   Hollywoodu politickým   thrillerům a tento patří   rozhodně k těm dost   vydařeným. Clintu   Eastwoodovi tu sekundují   další skvělí herci jako   Gene Hackman, Ed Harris, Scott   Glenn a jiní.
Když se   k tomu připočítá dobrý   scénář je z toho   podívaná, která nemá   hluchá místa a je napínavá   od začátku až do konce.   Eastwood režisér dokáže   diváka vtáhnout do děje a   Eastwood herec je zárukou   kvality. Výslednicí toho   všeho je vysoce   nadprůměrný film jehož   shlédnutí rozhodně stojí   za doporučení. Člověka až   trochu mrazí při   pomyšlení, že podobné   praktiky v nejvyšší   politice asi nejsou až   taková utopie jak by se na   první pohled mohlo zdát!!!!!
Ace Ventura 2: Volání divočiny (Ace Ventura: When Nature Calls)
Hodnocení: 3 / 10
Přidáno: 26.7.2021
Tohle pokračování je (jak   ostatně bývá zvykem)   ještě o trochu uhozenější   než první film. Ten bych byl   schopen označit ještě za   slabší průměr ale tohle je   už vysloveně podprůměrná   záležitost.
Ace Ventura: Zvířecí detektiv (Ace Ventura: Pet Detective)
Hodnocení: 4 / 10
Přidáno: 26.7.2021
Pitvoření Jima Carreyho to   opravdu není humor pro mě   (podle mě to není vůbec   humor). Dějově je to nula   nula nic, nějaká ta   myšlenka ani v náznaku. Jde   o pouhou filmovou klauniádu,   která jde kolem   komediálního herectví   hodně uctivým obloukem.   Nejlepší na Carreyho filmech   je dabing a to je chabá   bilance. Přestože má Jim   Carrey tolik příznivců a   obdivovatelů ja se u jeho   filmů nedokážu zasmát.
Action Jackson
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 14.6.2020
Tenhle film je přímo   prototypem akčního béčka   80.let. Prostý a snadno   předvídatelný děj   držící pohromadě honičky,   střílečky a rvačky. Carl   Weathers každému známý   jako Apollo Creed je tady v   nejlepší formě (fyzické).   Z dnešního pohledu má film   kvalitní až   "nebéčkové"   obsazení. Nejen Sharon Stone   ale i C. T. Nelson, Ed O'Ross   nebo Vanity to dotáhli docela   daleko.
Adam a Eva 2001
Hodnocení: 3 / 10
Přidáno: 30.3.2021
Hrubě nepovedená věc,   která předstírá, že jde o   avantgardu ale ve skutečnosti   je to jenom bohapustá a   naprosto bezkoncepční   slátanina. Patrik Hartl   zřejmě svůj proslulý   smích vypiloval daleko   dříve než své tvůrčí   schopnosti.
Adam a Otka
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 1.11.2020
Jako film je to solidní,   podpořené účastí řady   známých herců a několika   dost dobrými hereckými   výkony. Ale nevím jestli to   takto ocenila i cílová   skupina tedy děti.
Addamsova rodina (The Addams Family)
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 5.8.2021
Na tuhle lehce hororovou a   těžce praštěnou komedii   musí mít člověk asi tu   správnou náturu a pak si ji   dokonale užije. Humor je tady   chvílemi černý jako noc a   absurdnosti se rozhazují ne   plnými hrstmi ale náručemi.   Pod slupkou šíleností se tu   však překvapivě ukrývají   úplně běžné starosti   normální rodiny se vším,   co k tomu patří. Navíc měl   režisér Barry Sonnenfeld   mimořádně šťastnou ruku   při výběru herců. Raul   Julia, Anjelica Huston i   Christina Ricci jsou   vynikající a Christopher   Lloyd v roli Festera je   přímo úžasný. Jako   třešnička na dortu pak tady   slouží výborný dabing. Já   za sebe musím přiznat, že   jsem se fakt dobře bavil, ale   asi se našlo i dost   takových, co tenhle film moc   (nebo vůbec) nepobrali.
Adéla ještě nevečeřela
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 27.10.2021
Skvělá filmová parodie a po   mém soudu zřejmě nejlepší   film režiséra Oldřicha   Lipského!!!
Proslulý   americký detektiv   konfrontovaný s českými   poměry je fakt neodolatelně   roztomilá kombinace,   obzvláště je-li   prezentována tak perfektně   vybranou hereckou sestavou.   Spousta gagů, spousta dnes   již zlidovělých hlášek a   hlavně spousta výborné   zábavy.
Ach kdeže   loňské sněhy jsou!
Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 183516
Osobností: 687870
Fotografií: 735360
Plakátů: 354263
Obsahů a biografií: 168906
foto

Komerční sdělení

Filmová škola

Staňte se hercem, herečkou.

foto

Poslední komentáře

Tchyně a uzený (2011) [TV film]

Tchyně a uzený
Předloha podle Simony   Monyové se mi zdála trochu   přitažená za vlasy. Že by   Sylvie (Sandra Nováková)   byla taková kráva a nechala   sebou více >

Autor: topipig | Hodnocení: 6 / 10

Krotitelé duchů II (1989)

Krotitelé duchů II
O malinko horší než   jednička, ale pořád vysoký   nadstandard.
Všichni   staří známí zůstali,   jízda je ztřeštěnější,   Vigo jasný saďour i více >

Autor: Frolíček | Hodnocení: 7 / 10

Krotitelé duchů: Odkaz (2021)

Krotitelé duchů: Odkaz
Pro Krotitele jsem měla   odjakživa slabost a tento   film byl důstojným návratem   v podstatě všech. Narozdíl   od té feministické   slátaniny více >

Autor: Frolíček | Hodnocení: 8 / 10

Případ pro začínajícího kata (19...

Případ pro začínajícího kata
Poetické filmy svou   složitostí dějepravy textem   a obrazotvorností nikdy   neměly u běžných diváků   na růžích ustláno a tak   stále platí, více >

Autor: martin.stusak.9 | Hodnocení: 10 / 10

Pearl (2022)

Pearl
Železo sa kuje, dokiaľ je   horúce, a tak po tohtoročnom   X Ti West toho istého roku   dodáva aj prequel Pearl. A   opäť je to kus poriadnej, a více >

Autor: horribile_dictu | Hodnocení: 7 / 10

Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení