Únorové novinky

Komentáře uživatele klasifikátor

klasifikátor

klasifikátor zprava

Napsat uživateli zprávu

oblíbený

Přidat uživatele do oblíbených

Online   Martin

Řadit dle:   Názvu filmu   |   Od nejnovějších

Počet komentářů: 2572
...a stoupej do slunce!
Hodnocení: 2 / 10
Přidáno: 29.9.2020
Hodně nepovedený televizní   film. Dost pochybně   vyprávěné paměti   bývalého vojenského letce   zabalené do již stokrát   použitého rodinného   klišé. Chaoticky vkládané   retrospektivní sekvence tu   narážejí do narušených   mezigeneračních vztahů jako   beranidlo a ani otec a syn   Švehlíkové s Oldřichem   Vlachem tomu nedokážou dodat   nějaký řád a úroveň.   Film je z kategorie těch   naprosto a zcela zbytečných.
...a zase ta Lucie
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 13.2.2021
Pokračování filmu (nebo   seriálu) LUCIE POSTRACH ULICE   pro které platí naprosto   totéž co pro první díl.
1 + 1/2 policajta (Cop and Half)
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 17.7.2020
Je to docela slušně   natočený film a chvílemi i   skutečně vtipný ale pro   dospělého diváka přece jen   trochu příliš infantilní.   Jedno se mu ale musí   každopádně nechat. Má   vynikající   "starý" dabing,   který podporuje komické   situace. Čekat ještě něco   víc by bylo nereálné.
1. MISE
Hodnocení: 1 / 10
Přidáno: 8.9.2021
Ubohá zpotvořenina z   několika seriálů. Jestli   tohle měl být hold práci   vojenských lékařů tak to   jim měli na Primě raději   zazpívat. Už dva díly jsou   naprosto dostačující, aby   bylo jasné v jakém duchu a   na jaké úrovni se toto   "veledílo" bude   pohybovat. Je tu špatně   úplně všechno od scénáře   přes obsazení až po zcela   senilní kamerovou práci.   Seriálové standardy našich   televizí klesly opravdu   povážlivě pod průměr.
10 000 dnů (10,000 Days)
Hodnocení: 2 / 10
Přidáno: 26.9.2021
Tak tenhle pokus o sci-fi   zemřel hned při porodu. Od   režisérské sesle přes   scénář až po výkony   herců (v naprosté většině   případů přinejlepším   třetiligových) a práci   trikařů, ze všeho stříká   amatérismus jak Křižíkova   fontána. Ani při nejlepší   vůli jsem nenašel něco, co   by se dalo pochválit nebo   ocenit.
10 konců světa (Doomsday: 10 Ways the World Will End)
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 26.10.2023
Velice povedený a neméně   působivý desetidílný   dokumentární cyklus. Z   různých variant toho, jak to   na naší planetě může   všechno skončit sice dost   mrazí, ale přesto je to   série, kterou bylo dobré   vidět, protože přináší   velké množství zajímavých   informací. A ono přece je,   aspoň podle mého názoru,   lepší vědět!!!
10 minut pravdy (10 Minutes Gone)
Hodnocení: 3 / 10
Přidáno: 14.3.2021
Bruce Willis se vydal velmi   podobnou cestou jako Nicolas   Cage a hraje rád v   béčkových a céčkových   filmech obklopen kohortou   sotva průměrných a   podprůměrných herců. Proč   to mají zapotřebí vědí   jen oni sami ale pohled je to   neveselý. Když herec bere   role ve filmech tohoto druhu   po šedesátce začíná to   vypadat, že paroduje sám   sebe. Tenhle film je kulantně   řečeno podprůměrný ale   existuje na to i nekulantní   slovo na šest písmen   začínající na S.
10 pravidel jak sbalit holku
Hodnocení: 4 / 10
Přidáno: 31.10.2023
Z mého pohledu je tahle   komedie opravdu hodně   nepřesvědčivá a   nevýrazná a naopak málo   vtipná. Bohužel se v ní   jasně ukázalo, že režisér   Karel Janák bude jen   obtížně překračovat   vlastní stín a že z   nadějného mladíka,   považovaného za příslib   naší kinematografie, bude   jenom jeden z mnoha   průměrných režisérských   řemeslníků středního   věku, který se bude živit   natáčením televizních   seriálů jako je Agrometal.
10 vrcholných egyptologických objevů (Egypt's Top Ten Discoveries)
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 8.5.2021
Nádherný dvoudílný   dokument v němž jako   průvodce vystupuje dle mého   názoru největší současná   světová autorita v   egyptologii pan Zahi Hawass.   Hodinka a půl ve společnosti   toho co v Egyptě má   největší význam. A   uvidíte i uslyšíte věci,   na které byste jako turisté   neměli vůbec nárok. Kdo se   o tenhle obor zajímá tak   bude určitě velmi spokojen.   Navíc zvolená forma je   určitě srozumitelná i pro   naprosté laiky tímto oborem   až doposud zcela   nepolíbené.
12 hrdinů (12 Strong)
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 3.2.2021
Ať už má tahle válečná   hero story nějaký reálný   základ nebo je to čistě   scénaristická fikce je to   možná dobré jako parodie   ale jako seriózní válečný   film je sotva průměrné.   Některé scény se povedlo   až absurdně přešvihnout a   tím pádem zcela a naprosto   znevěrohodnit. Celý   příběh je tak úplně   odtržen od reality ve stylu   armádních hrdinství Chucka   Norrise. A bohužel ani   herecky to není žádná   velká hitparáda.
13 minut
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 10.2.2024
Hrané dokumenty jsou v   poslední době stále   rozšířenějším žánrem a   tenhle je na opravdu   zajímavé a důležité   téma, kterým je dopravní   nehodovost a její příčiny   a důsledky. Způsob podání   byl nápaditý a celá   koncepce byla OK, ale nemůžu   se zbavit dojmu, že tohle   chtělo na místě režiséra   trochu větší persónu.
1492: Dobytí ráje (1492: Conquest of Paradise)
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 8.12.2020
Krásný   historicko-životopisný   koprodukční velkofilm   slavného režiséra Ridleyho   Scotta. Už jenom nádherná   výprava a naprosto úchvatná   Vangelisova hudba z něj   zvládají dělat   nezapomenutelný zážitek a   je tu ještě špičkové   obsazení a jemu   odpovídající počet   výborných hereckých   výkonů. K tomu jako   moučník kouzelné   atraktivní lokace. Dokonalý   dojem trošičku pokazí   nějaké ty historické   nepřesnosti ale opravdu jen   trošičku. Tenhle film se   zkrátka nechá vidět a také   slyšet.
16 Bloků (16 Blocks)
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 15.4.2023
Z mého pohledu po filmařské   stránce precizní řemeslo,   což u režiséra kvalit   Richarda Donnera asi vůbec   nepřekvapuje. Po herecké   stránce je to taky dobré i   když možná trochu   nevyrovnané. No a příběh   jako takový není u filmů   tohoto druhu zase tak   stěžejní, aby se nad jeho   nedostatky nedalo mávnout   rukou. Jako celek mi to   přišlo ve svém žánru   mírně nadprůměrné a jako   akční relax bych to klidně   doporučil i když své mouchy   tenhle biják určitě má!
1984 (Nineteen Eighty-Four)
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 30.4.2021
TAKY VÁS MRAZÍ?
Bezesporu moc dobrý film,   který ale postupem doby   dostává zcela nový rozměr.   To co před lety vypadalo jako   fakt hodně za vlasy   přitažená fikce se postupem   let plíživě měnilo v   realitu a dnes si spokojeně   žijeme v téhle orwellovské   realitě a necháváme si   diktovat, přikazovat,   zakazovat, kontrolovat a   pochvalujeme si jaká je ta   demokracie úžasná věc.   Všude kamery, čipy,   lokátory, aplikace a záplava   vládních nařízení   zaštiťující se ochranou   národa tu před terorismem,   tu před covidem tu před   bůhví čím. A víte jaký   má tenhle příběh konec?
2 blbouni v Paříži (Seuls two)
Hodnocení: 4 / 10
Přidáno: 17.10.2023
Francouzské komedie mám   opravdu moc rád, ale tahleta   se mírně řečeno příliš   nepovedla a to scénářem   počínaje a hereckými   výkony konče. Dál se   raději nebudu rozepisovat,   protože nemám rád silné   výrazivo a tady bych se bez   něj nejspíš neobešel.   Spokojím se prostým   konstatováním, že tohle je   podle mého názoru špatný   film!!!
2 srdce (2 Hearts)
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 27.10.2022
Tyhle dva skutečné   příběhy jsou sice poněkud   brutálně sešroubovány   pomocí oslího můstku, ale   budiž to tvůrcům   odpuštěno, protože jinak by   asi koncepce tohoto docela   neotřelého filmařského   nápadu vůbec nedržela   pohromadě. Na mne to   působilo nápaditě a   autenticky a pomohlo tomu asi   hlavně obsazení méně   známými a okoukanými herci.   V dnešní záplavě   filmového superhero balastu   na mě tenhle snímeček   zavanul osvěžujícím a   veskrze pozitivním dojmem. Za   mou osobu tedy spokojenost a   palec nahoru.
2001: Vesmírná Odysea (2001: A Space Odyssey)
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 7.5.2020
Tohle je pro mě jeden z   nejlepších scifi filmů   jaké jsem kdy viděl. Je to   strhující a na dobu svého   vzniku zcela jedinečná   podívaná natočená podle   skvělého scėnáře   velikána scifi A. C. Clarkea.   Režisér Stanley Kubrick   projevil velký cit pro detail   a taktéž pro vdodné   obsazení. Když se na to   dneska člověk dívá a   uvědomí si, že je to pře   50 let starý film je to....
2001: Vesmírná prda (2001: A Space Travesty)
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 30.12.2023
Na humor Leslieho Nielsena je   třeba mít tu správnou   náturu a také tu správnou   náladu. Tu náturu bych asi   měl, protože crazy komedie a   filmové parodie obecně   opravdu můžu, ale ta nálada   mi na jeho filmy dost často   chybí. Ona i   sebebláznivější komedie a   sebedivočejší parodie   potřebuje nějakou míru a   vkus a toho se Nielsenovým   filmům někdy dost   nedostává!
2012
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 16.7.2022
V podstatě klasický   katastrofický akčňák jak   má vypadat. Troška mystéria   a podstatně větší porce   hollywoodských klišé,   která však v tomto   případě do značné míry   kompenzuje dost dobrý vizuál   a hlavně hodně kvalitní   obsazení na čele s hvězdami   jako jsou John Cusack, Oliver   Platt, Danny Glover, Woody   Harrelson a další   prokazatně dobří herci. Jen   ten scénář to z mého   pohledu chtělo víc   propracovat, aby to nebyla   dějově tak jasně čitelná   placka.
23 (The Number 23)
Hodnocení: 4 / 10
Přidáno: 6.7.2020
Na tomto filmu se v plné   nahotě ukázalo, že   uctívaný Jim Carrey je   mizerný herec. Jeho pokus o   "seriozní"   dramatickou roli je víc než   rozpačitý a místo aby svým   výkonem filmu pomohl tak ho   spíš pohřbil. Je zřejmé,   že pokud se nemůže   pitvořit tak nemá co jiného   nabídnout. A vzhledem k tomu,   že film nemá bůhvíjaký   scénář je výsledek ani ne   průměrný.
28 dní (28 Days)
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 15.4.2021
Režisérku Betty Thomas   pamatuji ještě jako   nepříliš zdatnou herečku z   krimi seriálu HILL STREET   BLUES ale tohle nevážně i   vážně o smutných a   závažných věcech se jí   celkem povedlo. Léčba   závislostí (nejen drogách a   alkoholu) byla, je a bude   velké a také trochu   ožehavé téma ale tady to s   pomocí odlehčeného děje a   řady výborných herců   dopadlo aspoň lehce   nadprůměrně a nikoho to asi   neurazilo. Na malém prostoru   výborní Reni Santoni, Diane   Ladd i Elizabeth Perkins jako   Lilly.
30 vteřin nad Tokiem (Thirty Seconds Over Tokyo)
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 2.5.2020
Válečný film natočený   ještě za války je docela   rarita a musím uznat, že   opravdu dost působivá.   Všechno vyznívá hodně   pravdivě a přesvědčivě.   Autentičnost nenarušují ani   herci svými výkony. Moc   dobrý film stojící   rozhodně za shlédnutí i   když nejspíše uspokojí   hlavně starší ročníky.
300: Vzestup říše (300: Rise of An Empire)
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 18.6.2023
Pro kinematografii tohoto   druhu určitě nejsem cílová   skupina a tak vlastně kromě   kvality filmařského řemesla   nemám co hodnotit a tím   méně komentovat. Tyhle   komiksové eposy pro mne   prostě nejsou a nikdy   nebudou!
36. komnata Shaolinu (Shao Lin san shi liu fang)
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 18.4.2020
Nostalgie
Tohle je pro mne vpravdě   kultovní vzpomínka protože   tento film byla moje první   originál kazeta VHS (dodnes   ji ukrývá můj VHS archiv).   Ani dnes nedokážu nezaujatě   zhodnotit realnou kvalitu či   nekvalitu tohoto více než 40   starého filmu. Tehdy jsem byl   unešen a přiznám se že se   mi to líbí i když jinak i   dnes.
388 Arletta Avenue
Hodnocení: 4 / 10
Přidáno: 1.9.2022
Tomuto kanadskému thrilleru   se sice nedá v žádném   případě upřít   originální pojetí a také   velmi solidní herecké   výkony, ale celkový dojem   hodně sráží (alespoň z   mého pohledu) přímo   bestiální zacházení s   filmovým střihem. To jak je   film nasnímán vychází ze   základní premisy příběhu,   ale koncepce střihu mi zde   zůstala opravdu záhadou.
A pátý jezdec je Strach
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 31.8.2023
Za sebe to, na rozdíl od   některých uživatelů přede   mnou, považuji za výborný   film i když z něj hodně   mrazí. Ono není vůbec na   škodu si připomínat, čeho   všeho jsou lidé schopni. A i   takto komorně laděný   snímek dokáže být fakt   hodně přesvědčivý. Pan   Macháček se v roli docenta   Brauna musel cítit jako ryba   ve vodě a také odvedl   vynikající výkon. Není to   film na pohodu, ale k   zamyšlení, přesto (nebo   spíš právě proto) stojí   za shlédnutí!!
A tou nocí nevidím ani jedinou hvězdu (Durch diese Nacht sehe ich keinen einzigen Stern)
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 30.12.2020
Tenhle film se povedl tak   maximálně napůl. Chápu   snahu zachytit poslední   období složitého života   Boženy Němcové ale nevím   proč tu potřebu měli zrovna   Němci. A když už se do toho   pustili a do hlavní role si   obsadili svou hvězdu Corinnu   Harfouch tak proč ji probůh   obklíčili českými herci?   Film je po technické stránce   natočen bezchybně a paní   Corinna odvedla velmi dobrý   výkon ale celé je to v tom   německém podání poněkud   pokroucené. Kdo má rád   silné a komorně laděné   příběhy bude asi docela   spokojen ale pro milovníky   faktů a klasických   životopisných filmů bude   tento snímek nejspíš   zklamáním.
A zase jedna Popelka (Another Cinderella Story)
Hodnocení: 2 / 10
Přidáno: 2.11.2021
Nevím jaký byl záměr   tvůrců, ale povedla se jim   jen podprůměrná romantická   slátanina druhého či   spíše třetího řádu dost   nešikovně štrejchnutá   muzikálem. Nejsem sice   rozhodně cílová skupina pro   filmy tohoto druhu, ale   myslím si, že tohle nemohlo   moc uspokojit ani současné   adolescenty. Jediné pozitivum   pro českého diváka je v   poznání, že špatné filmy   se netočí zdaleka jen u   nás.
A.I.: Umělá inteligence (A.I.: Artificial Intelligence)
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 18.3.2021
Velmi silný příběh, který   je hodně vizionářský   vezme-li se v úvahu kdyz   vznikl původní scénář, od   něhož se to vše odvíjelo.   Některé herecké výkony   jsou opravdu mimořádné a   režisér Steven Spielberg   prokázal, že je velký   puntičkář a detailista (v   tom nejlepším smyslu těchto   slov). Jenom mám takový   pocit, že tento film je o   dost jiný než ten, který   chtěl původně natočit   klasik Stanley Kubrick. I tak   je to hodně nadprůměrná a   místy VELMI uhrančivá   podívaná.
Absolutní moc (Absolute Power)
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 9.1.2020
Tenhle film potvrzuje, že   pokud se Clint Eastwood ujme   režie a zároveň vytvoří i   hlavní roli je velice dobrý   výsledek téměř zaručen.   90. léta hodně přála v   Hollywoodu politickým   thrillerům a tento patří   rozhodně k těm dost   vydařeným. Clintu   Eastwoodovi tu sekundují   další skvělí herci jako   Gene Hackman, Ed Harris, Scott   Glenn a jiní.
Když se   k tomu připočítá dobrý   scénář je z toho   podívaná, která nemá   hluchá místa a je napínavá   od začátku až do konce.   Eastwood režisér dokáže   diváka vtáhnout do děje a   Eastwood herec je zárukou   kvality. Výslednicí toho   všeho je vysoce   nadprůměrný film jehož   shlédnutí rozhodně stojí   za doporučení. Člověka až   trochu mrazí při   pomyšlení, že podobné   praktiky v nejvyšší   politice asi nejsou až   taková utopie jak by se na   první pohled mohlo zdát!!!!!

TV Program

ČT1 - Sama doma (1998) [TV pořad]

12:30 - 14:10

37 minut již uběhlo
63 minut zbývá do konce

ČT2 - Nejdůležitější události 2. svě...

13:00 - 13:50

7 minut již uběhlo
43 minut zbývá do konce

NOVA - Ordinace v růžové zahradě (200...

12:20 - 13:35

47 minut již uběhlo
28 minut zbývá do konce

Prima - Closer (2005) [TV seriál]

12:30 - 13:30

37 minut již uběhlo
23 minut zbývá do konce

Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 190067
Osobností: 697038
Fotografií: 762200
Plakátů: 375111
Obsahů a biografií: 177620
foto

Komerční sdělení

Filmová škola

Staňte se hercem, herečkou.

foto

Poslední komentáře

Matka v trapu (2024)

Matka v trapu
Čekala jsem komedii, něco ve   smyslu Jestli jednou odejdu a   nedočkala se. Pár zasmání,   trochu lítosti, naštvání a   ujištění, že zase ženská více >

Autor: Frolíček | Hodnocení: 7 / 10

Omlouvám se za ty vtípky (2006) ...

Omlouvám se za ty vtípky
Charlie si nabalí novou kost,   ale při představení s jeho   osazenstvem se kterým bydlí   a jeho matkou to nějak   "vře". Díl se slušnejma   sekama a scénkama - 80%

Autor: FLA | Hodnocení: 8 / 10

Doktoři z Počátků (2013) [TV ser...

Doktoři z Počátků
Když se rozhodnete točit   spin-off ze špatného   seriálu, nedá se počítat s   ničím jiným, než s tím,   že vznikne jen další   špatný seriál a více >

Autor: klasifikátor | Hodnocení: 2 / 10

Železňák Kelly (1974) [TV epizod...

Železňák Kelly
Železňák Kelly patří k   Topovanejm dílům! Od   začátku dokonce je nabitej   vtípkama a solidním humorem.   Skvělej je pobočník   Generála více >

Autor: FLA | Hodnocení: 10 / 10

Jaro (1974) [TV epizoda]

Jaro
Tenhle díl se téměř   neomrzí a viděl jsem ho   několikrát. Spousty hlášek   a vtipných scének, výbornej   je závěr - 90%.

Autor: FLA | Hodnocení: 9 / 10