NOVĚ můžete filtrovat filmy a seriály také dle streamovacích služeb

Komentáře uživatele klasifikátor

klasifikátor

klasifikátor zprava

Napsat uživateli zprávu

oblíbený

Přidat uživatele do oblíbených

  Martin

Řadit dle:   Názvu filmu   |   Od nejnovějších

Počet komentářů: 1822
...a stoupej do slunce!
Hodnocení: 2 / 10
Přidáno: 29.9.2020
Hodně nepovedený televizní   film. Dost pochybně   vyprávěné paměti   bývalého vojenského letce   zabalené do již stokrát   použitého rodinného   klišé. Chaoticky vkládané   retrospektivní sekvence tu   narážejí do narušených   mezigeneračních vztahů jako   beranidlo a ani otec a syn   Švehlíkové s Oldřichem   Vlachem tomu nedokážou dodat   nějaký řád a úroveň.   Film je z kategorie těch   naprosto a zcela zbytečných.
...a zase ta Lucie
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 13.2.2021
Pokračování filmu (nebo   seriálu) LUCIE POSTRACH ULICE   pro které platí naprosto   totéž co pro první díl.
„Čtyři vraždy stačí, drahoušku“
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 25.8.2019
Vynikající ukázka filmové   žánru zvaného crazy   komedie, který v Evropě   umíme (nebo spíše uměli   jsme) určitě nejlépe.   Laskavá parodie na komiksové   super hrdiny okořeněná   skvělými kresbami Káji   Saudka vznikla podle námětu   zcela neznámého spisovatele   Brixiho. Hvězdné herecké   obsazení a plno výborných   výkonů z nichž vůbec   nejlepší mi připadají   Josef Hlinomaz jako   legendární GoGo, Jan   Libíček coby lehce   přitroublý komisař Brooks a   Marie Rosůlková v roli   bytné dělá z tohoto filmu   opravdovou klasiku. Mladší   diváci neznají zdevastovanou   verzi z 80. let kdy po   emigraci Martina Štěpánka   vystřihla komunistická   cenzura jeho scénu při níž   coby jeden z gangsterů   objevil pod skříní zapadlý   šek na milion dolarů a celý   děj tak ztratil smysl!!!! Je   trochu s podivem, že bývalý   režim vzal tento film vůbec   na milost ale nejspíš to   bylo tím, že ve své   omezenosti ho pochopil jako   kritiku na poměry v USA k   čemuž mu postačila   zkomolená jména známých   amerických velkoměst,   anglická jména hlavních   postav (nejmarkantněji   policisté Harley a Davidson)   a v této souvislosti se   paranoidním komunistickým   cenzorům určitě líbilo i   pojmenování státu na   Bonzanii. Ať tak či onak pro   nás diváky bylo moc dobře,   že tento film neskončil v   trezoru a mohl až do   současnosti pobavit už   několik generací   příznivců dobré filmové   komedie.
„Pane, vy jste vdova!“
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 29.3.2020
Tenhle film je opravdu velká   paráda. Bezesporu nejlepší   česká crazy komedie je ne   plná ale přeplněná   skvělými gagy a dialogy a   nabitá vynikajícími výkony   celé záplavy našich   nejlepších a   nejznámějších herců.   Dnešní filmaři musí nad   takovým úžasným obsazením   závistí zelenat i blednout   zároveň protože dnes by ho   u nás nikdo nezaplatil.   Těžko hodnotit jestli byl   lepší Sovák Menšík   Kopecký Cupák nebo kdo ale   nade všemi ční Iva   Janžurová a a jeden z   našich nejméně doceněných   herců Jan Libíček. Celý   film nemá ani vteřinu   hluchého místa a nekteré   hlášky jako např   "Abych z vás neudělal   nezaměstnaného" dnes   už zlidověly! Vím že   kritikou jsou komedie   posuzovány v lepším   případě shovívavě a v   horším případě s   despektem ale já mám tenhle   film jednoznačně zařazený   to "TOP TEN" naší   kinematografie!!!!!!
1 + 1/2 policajta (Cop and Half)
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 17.7.2020
Je to docela slušně   natočený film a chvílemi i   skutečně vtipný ale pro   dospělého diváka přece jen   trochu příliš infantilní.   Jedno se mu ale musí   každopádně nechat. Má   vynikající   "starý" dabing,   který podporuje komické   situace. Čekat ještě něco   víc by bylo nereálné.
1. MISE
Hodnocení: 1 / 10
Přidáno: 8.9.2021
Ubohá zpotvořenina z   několika seriálů. Jestli   tohle měl být hold práci   vojenských lékařů tak to   jim měli na Primě raději   zazpívat. Už dva díly jsou   naprosto dostačující, aby   bylo jasné v jakém duchu a   na jaké úrovni se toto   "veledílo" bude   pohybovat. Je tu špatně   úplně všechno od scénáře   přes obsazení až po zcela   senilní kamerovou práci.   Seriálové standardy našich   televizí klesly opravdu   povážlivě pod průměr.
10 minut pravdy (10 Minutes Gone)
Hodnocení: 3 / 10
Přidáno: 14.3.2021
Bruce Willis se vydal velmi   podobnou cestou jako Nicolas   Cage a hraje rád v   béčkových a céčkových   filmech obklopen kohortou   sotva průměrných a   podprůměrných herců. Proč   to mají zapotřebí vědí   jen oni sami ale pohled je to   neveselý. Když herec bere   role ve filmech tohoto druhu   po šedesátce začíná to   vypadat, že paroduje sám   sebe. Tenhle film je kulantně   řečeno podprůměrný ale   existuje na to i nekulantní   slovo na šest písmen   začínající na S.
10 vrcholných egyptologických objevů (Egypt's Top Ten Discoveries)
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 8.5.2021
Nádherný dvoudílný   dokument v němž jako   průvodce vystupuje dle mého   názoru největší současná   světová autorita v   egyptologii pan Zahi Hawass.   Hodinka a půl ve společnosti   toho co v Egyptě má   největší význam. A   uvidíte i uslyšíte věci,   na které byste jako turisté   neměli vůbec nárok. Kdo se   o tenhle obor zajímá tak   bude určitě velmi spokojen.   Navíc zvolená forma je   určitě srozumitelná i pro   naprosté laiky tímto oborem   až doposud zcela   nepolíbené.
12 hrdinů (12 Strong)
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 3.2.2021
Ať už má tahle válečná   hero story nějaký reálný   základ nebo je to čistě   scénaristická fikce je to   možná dobré jako parodie   ale jako seriózní válečný   film je sotva průměrné.   Některé scény se povedlo   až absurdně přešvihnout a   tím pádem zcela a naprosto   znevěrohodnit. Celý   příběh je tak úplně   odtržen od reality ve stylu   armádních hrdinství Chucka   Norrise. A bohužel ani   herecky to není žádná   velká hitparáda.
1492: Dobytí ráje (1492: Conquest of Paradise)
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 8.12.2020
Krásný   historicko-životopisný   koprodukční velkofilm   slavného režiséra Ridleyho   Scotta. Už jenom nádherná   výprava a naprosto úchvatná   Vangelisova hudba z něj   zvládají dělat   nezapomenutelný zážitek a   je tu ještě špičkové   obsazení a jemu   odpovídající počet   výborných hereckých   výkonů. K tomu jako   moučník kouzelné   atraktivní lokace. Dokonalý   dojem trošičku pokazí   nějaké ty historické   nepřesnosti ale opravdu jen   trošičku. Tenhle film se   zkrátka nechá vidět a také   slyšet.
1984 (Nineteen Eighty-Four)
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 30.4.2021
TAKY VÁS MRAZÍ?
Bezesporu moc dobrý film,   který ale postupem doby   dostává zcela nový rozměr.   To co před lety vypadalo jako   fakt hodně za vlasy   přitažená fikce se postupem   let plíživě měnilo v   realitu a dnes si spokojeně   žijeme v téhle orwellovské   realitě a necháváme si   diktovat, přikazovat,   zakazovat, kontrolovat a   pochvalujeme si jaká je ta   demokracie úžasná věc.   Všude kamery, čipy,   lokátory, aplikace a záplava   vládních nařízení   zaštiťující se ochranou   národa tu před terorismem,   tu před covidem tu před   bůhví čím. A víte jaký   má tenhle příběh konec?
2001: Vesmírná Odysea (2001: A Space Odyssey)
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 7.5.2020
Tohle je pro mě jeden z   nejlepších scifi filmů   jaké jsem kdy viděl. Je to   strhující a na dobu svého   vzniku zcela jedinečná   podívaná natočená podle   skvělého scėnáře   velikána scifi A. C. Clarkea.   Režisér Stanley Kubrick   projevil velký cit pro detail   a taktéž pro vdodné   obsazení. Když se na to   dneska člověk dívá a   uvědomí si, že je to pře   50 let starý film je to....
23 (The Number 23)
Hodnocení: 4 / 10
Přidáno: 6.7.2020
Na tomto filmu se v plné   nahotě ukázalo, že   uctívaný Jim Carrey je   mizerný herec. Jeho pokus o   "seriozní"   dramatickou roli je víc než   rozpačitý a místo aby svým   výkonem filmu pomohl tak ho   spíš pohřbil. Je zřejmé,   že pokud se nemůže   pitvořit tak nemá co jiného   nabídnout. A vzhledem k tomu,   že film nemá bůhvíjaký   scénář je výsledek ani ne   průměrný.
28 dní (28 Days)
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 15.4.2021
Režisérku Betty Thomas   pamatuji ještě jako   nepříliš zdatnou herečku z   krimi seriálu HILL STREET   BLUES ale tohle nevážně i   vážně o smutných a   závažných věcech se jí   celkem povedlo. Léčba   závislostí (nejen drogách a   alkoholu) byla, je a bude   velké a také trochu   ožehavé téma ale tady to s   pomocí odlehčeného děje a   řady výborných herců   dopadlo aspoň lehce   nadprůměrně a nikoho to asi   neurazilo. Na malém prostoru   výborní Reni Santoni, Diane   Ladd i Elizabeth Perkins jako   Lilly.
30 vteřin nad Tokiem (Thirty Seconds Over Tokyo)
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 2.5.2020
Válečný film natočený   ještě za války je docela   rarita a musím uznat, že   opravdu dost působivá.   Všechno vyznívá hodně   pravdivě a přesvědčivě.   Autentičnost nenarušují ani   herci svými výkony. Moc   dobrý film stojící   rozhodně za shlédnutí i   když nejspíše uspokojí   hlavně starší ročníky.
36. komnata Shaolinu (Shao Lin san shi liu fang)
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 18.4.2020
Nostalgie
Tohle je pro mne vpravdě   kultovní vzpomínka protože   tento film byla moje první   originál kazeta VHS (dodnes   ji ukrývá můj VHS archiv).   Ani dnes nedokážu nezaujatě   zhodnotit realnou kvalitu či   nekvalitu tohoto více než 40   starého filmu. Tehdy jsem byl   unešen a přiznám se že se   mi to líbí i když jinak i   dnes.
A tou nocí nevidím ani jedinou hvězdu (Durch diese Nacht sehe ich keinen einzigen Stern)
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 30.12.2020
Tenhle film se povedl tak   maximálně napůl. Chápu   snahu zachytit poslední   období složitého života   Boženy Němcové ale nevím   proč tu potřebu měli zrovna   Němci. A když už se do toho   pustili a do hlavní role si   obsadili svou hvězdu Corinnu   Harfouch tak proč ji probůh   obklíčili českými herci?   Film je po technické stránce   natočen bezchybně a paní   Corinna odvedla velmi dobrý   výkon ale celé je to v tom   německém podání poněkud   pokroucené. Kdo má rád   silné a komorně laděné   příběhy bude asi docela   spokojen ale pro milovníky   faktů a klasických   životopisných filmů bude   tento snímek nejspíš   zklamáním.
A.I.: Umělá inteligence (A.I.: Artificial Intelligence)
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 18.3.2021
Velmi silný příběh, který   je hodně vizionářský   vezme-li se v úvahu kdyz   vznikl původní scénář, od   něhož se to vše odvíjelo.   Některé herecké výkony   jsou opravdu mimořádné a   režisér Steven Spielberg   prokázal, že je velký   puntičkář a detailista (v   tom nejlepším smyslu těchto   slov). Jenom mám takový   pocit, že tento film je o   dost jiný než ten, který   chtěl původně natočit   klasik Stanley Kubrick. I tak   je to hodně nadprůměrná a   místy VELMI uhrančivá   podívaná.
Absolutní moc (Absolute Power)
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 9.1.2020
Tenhle film potvrzuje, že   pokud se Clint Eastwood ujme   režie a zároveň vytvoří i   hlavní roli je velice dobrý   výsledek téměř zaručen.   90. léta hodně přála v   Hollywoodu politickým   thrillerům a tento patří   rozhodně k těm dost   vydařeným. Clintu   Eastwoodovi tu sekundují   další skvělí herci jako   Gene Hackman, Ed Harris, Scott   Glenn a jiní.
Když se   k tomu připočítá dobrý   scénář je z toho   podívaná, která nemá   hluchá místa a je napínavá   od začátku až do konce.   Eastwood režisér dokáže   diváka vtáhnout do děje a   Eastwood herec je zárukou   kvality. Výslednicí toho   všeho je vysoce   nadprůměrný film jehož   shlédnutí rozhodně stojí   za doporučení. Člověka až   trochu mrazí při   pomyšlení, že podobné   praktiky v nejvyšší   politice asi nejsou až   taková utopie jak by se na   první pohled mohlo zdát!!!!!
Ace Ventura 2: Volání divočiny (Ace Ventura: When Nature Calls)
Hodnocení: 3 / 10
Přidáno: 26.7.2021
Tohle pokračování je (jak   ostatně bývá zvykem)   ještě o trochu uhozenější   než první film. Ten bych byl   schopen označit ještě za   slabší průměr ale tohle je   už vysloveně podprůměrná   záležitost.
Ace Ventura: Zvířecí detektiv (Ace Ventura: Pet Detective)
Hodnocení: 4 / 10
Přidáno: 26.7.2021
Pitvoření Jima Carreyho to   opravdu není humor pro mě   (podle mě to není vůbec   humor). Dějově je to nula   nula nic, nějaká ta   myšlenka ani v náznaku. Jde   o pouhou filmovou klauniádu,   která jde kolem   komediálního herectví   hodně uctivým obloukem.   Nejlepší na Carreyho filmech   je dabing a to je chabá   bilance. Přestože má Jim   Carrey tolik příznivců a   obdivovatelů ja se u jeho   filmů nedokážu zasmát.
Action Jackson
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 14.6.2020
Tenhle film je přímo   prototypem akčního béčka   80.let. Prostý a snadno   předvídatelný děj   držící pohromadě honičky,   střílečky a rvačky. Carl   Weathers každému známý   jako Apollo Creed je tady v   nejlepší formě (fyzické).   Z dnešního pohledu má film   kvalitní až   "nebéčkové"   obsazení. Nejen Sharon Stone   ale i C. T. Nelson, Ed O'Ross   nebo Vanity to dotáhli docela   daleko.
Adam a Eva 2001
Hodnocení: 3 / 10
Přidáno: 30.3.2021
Hrubě nepovedená věc,   která předstírá, že jde o   avantgardu ale ve skutečnosti   je to jenom bohapustá a   naprosto bezkoncepční   slátanina. Patrik Hartl   zřejmě svůj proslulý   smích vypiloval daleko   dříve než své tvůrčí   schopnosti.
Adam a Otka
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 1.11.2020
Jako film je to solidní,   podpořené účastí řady   známých herců a několika   dost dobrými hereckými   výkony. Ale nevím jestli to   takto ocenila i cílová   skupina tedy děti.
Addamsova rodina (The Addams Family)
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 5.8.2021
Na tuhle lehce hororovou a   těžce praštěnou komedii   musí mít člověk asi tu   správnou náturu a pak si ji   dokonale užije. Humor je tady   chvílemi černý jako noc a   absurdnosti se rozhazují ne   plnými hrstmi ale náručemi.   Pod slupkou šíleností se tu   však překvapivě ukrývají   úplně běžné starosti   normální rodiny se vším,   co k tomu patří. Navíc měl   režisér Barry Sonnenfeld   mimořádně šťastnou ruku   při výběru herců. Raul   Julia, Anjelica Huston i   Christina Ricci jsou   vynikající a Christopher   Lloyd v roli Festera je   přímo úžasný. Jako   třešnička na dortu pak tady   slouží výborný dabing. Já   za sebe musím přiznat, že   jsem se fakt dobře bavil, ale   asi se našlo i dost   takových, co tenhle film moc   (nebo vůbec) nepobrali.
Aféry mé ženy
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 12.11.2020
Jistě tenhle film není   žádná detonace, která by   diváka vtáhla do děje a   přitloukla do křesla. Je to   ale docela příjemná krimi   komedie u níž se sice   nebudete zrovna popadat za   břicho ale asi se slušně   pobavíte. Když už nic   jiného tak zaujme řada   dobrých hereckých výkonů.   Mně osobně se na celém   filmu nejvíce líbí vztah   manželů (Jiří Vala a   Libuše Švormová). Asi je to   tím, že já sám jsem   podobně skvělého kamaráda   a parťáka (aby nedošlo k   omylu tak tedy kamarádku a   parťačku) do partnerského   vztahu hledal marně což sem   ale nepatří.
Africká královna (The African Queen)
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 16.10.2020
Tento slavný film nabízí   téměř každému divákovi   něco, co dokáže zaujmout. V   prvé řadě je to na svou   dobu brilantně natočená   záležitost a najde se v ní   trocha dobrodružství a   napětí, drtek psychologie i   milostný záblesk. Hlavně si   ale přijdou na své   milovníci skvělého   herectví!!!! Humphrey Bogart   a Katharine Hepburn   předvádějí opravdový   herecký koncert. Veškerá   zásluha za tento vynikající   film jde za Johnem Hustonem,   který nejen režíroval ale   je také autorem scénáře.
Afričan (L'Africain)
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 14.6.2020
Režisér P. de Broca uměl   točit dobré komedie a tenhle   film to jasně dokazuje.   Kombinaci kvalitního   obsazení, přímo kouzelných   exteriérů a dobře   napsaných dialogů pro   českého diváka ještě   vylepšuje vynikající dabing   Milana Macha, G. Vránové,   Alfreda Strejčka, Svatopluka   Beneše, Mirko Musila,   Ladislava Županiče a   dalších. Některé hlášky   s tohoto filmu opravdu utkví   v paměti i po letech.   Zábava, která neurazí a   zaujme i po skoro čtyřiceti   letech.
Air Force One
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 20.4.2020
Včera jsem si v televizi   znovu ověřil jak přes   čáru je tenhle film.   Velkoryse pojatý akční   thriller má dost absurdní a   ne moc propracovaný scénář   a toto je základní kámen   úrazu. Můj tak oblíbený   režisér Wolfgang Petersen to   na svou dobu technicky   bezchybně natočil a obstaral   i kvalitní obsazení.   Harrison Ford, Jürgen   Prochnow, Glenn Close, Gary   Oldman nebo Dean Stockwell to   jsou herecké pojmy a měla to   být i záruka kvality. Herci   to vytáhli sice na slušný   průměr ale to bylo vše.   Chybí tomu přesvědčivost i   jakákoliv nadstavba.   Každopádně režisér   Petersen má za sebou už   mnohem zdařilejší filmy.   Hvězdičku navíc jsem   přidal za víc než dobrý   dabing.
Air Force-BAT 21 (BAT 21)
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 26.4.2020
Musím se přiznat, že   režisér Peter Markle je pro   mě v podstatě neznámou   veličinou ale podařilo se mu   natočit zajímavě pojmuté   válečné drama, které ve   svém důsledku působí jako   protiválečný film. Celé to   má napětí, docela osobité   pojetí kamery a Gene Hackman   a Danny Glover v hlavních   rolích jsou moc dobří a   hodně přesvědčiví. Z   mého pohledu se tomu mohla   povést lépe padnoucí hudba   ale to je jen malá vada na   kráse. Tomuhle filmu   náleží jednoznačně palec   nahoru.
Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 177029
Osobností: 676734
Fotografií: 707130
Plakátů: 336598
Obsahů a biografií: 161775
foto

Komerční sdělení

Seznam DVD

Potřebujete si udělat pořádek ve filmech? Tak právě pro Vás je tu tento program.

foto

Filmová škola

Staňte se hercem, herečkou.

foto

Poslední komentáře

Na divoké vlně (2012) [DCP]

PROCESOR!

Na divoké vlně
Snímek je atraktivní,   protože kdo by neměl rád   moře, že. Když se k tomu   ještě přidá cesta za svým   snem, tak je jasný, že se   nudit více >

Autor: PROCESOR | Hodnocení: 8 / 10

Reminiscence (2021)

Reminiscence
Je o mě všeobecně známo,   že v případě Hugha   Jackmana nejsem moc schopna   objektivně hodnotit.   Nicméně, zkusím to.
První   co mě u více >

Autor: Frolíček | Hodnocení: 7 / 10

Čarodějky (2017) [TV epizoda]

Čarodějky
Nesnáším, když někdo   mlátí děti. A může být   doktor, nedoktor reagovala   bych stejně jako hlavní   hrdina. A kdyby na mě řval   šéf stejně více >

Autor: Frolíček

Sacco a Vanzetti (1971)

Sacco a Vanzetti
Výborný film, který se ze   všeho nejspíše dá označit   za hraný dokument. Popis   skutečných událostí okolo   jedné z nejabsurdnějších   více >

Autor: klasifikátor | Hodnocení: 8 / 10

Strážci majáku (2018)

PROCESOR!

Strážci majáku
Film má působivou   atmosféru, jak jinak na   pustém ostrově daleko od   všeho a do toho se zamotá   ještě boj o holý život. Je   jasné, že u více >

Autor: PROCESOR | Hodnocení: 6 / 10

Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení