reklama
 

Profil uživatele: Krikri

Krikri

Krikri zprava

Napsat uživateli zprávu

oblíbený

Přidat uživatele do oblíbených

  Samuel Varga

 
Povolání: Sběratel zapomenutých a českými TV dlouhodobě diskriminovaných seriálů, vysílaných především na programu Premiéra TV v letech 1994-97.

Předem upozorňuji všechny návštěvníky profilu, že můj kinematografický vkus je zcela individualistický, naprosto vymykající se současnému vkusu 99% československé populace. Pokud doufáte, že zde naleznete další amerikanistickou stádovitou ovci, jste na špatné adrese, můj profil opusťte a víckrát sem nelezte!

 

DŘÍVE NEŽ MĚ POŽÁDÁTE O NĚKTERÝ FILM / SERIÁL, DŮKLADNĚ SI PROČTĚTE MŮJ PROFIL, ZEJMÉNA ODSTAVCE FILMOTÉKA, UPOZORNĚNÍ PRO POPTÁVAJÍCÍ A PODMÍNKY VÝMĚNY! NEHODLÁM TAZATELŮM V POŠTĚ OPAKOVAT, CO UŽ SI MOHLI PŘEČÍST V PROFILU A PŘEDEJÍT TAK ZBYTEČNÝM ŽÁDOSTEM! ZA VRCHOL DRZOSTI POVAŽIJI, KDYŽ MĚ DIVÁK SERIÁLŮ VYSÍLANÝCH NA PRIMĚ ŽÁDÁ O POSKYTNUTÍ SERIÁLU Z PREMIÉRY! AŤ SI O NĚJ ŽADONÍ PO PRIMĚ, RESP. Z TOHO JIMI ZNIČENÉHO ARCHIVU!

 

Jsem velkým příznivcem TV seriálů, vysílaných u nás v letech 1988-97. Zejména pak těch, které se za posledních 20 let neobjevily na žádné z českých ani slovenských TV stanicích a jejich návrat na naše obrazovky je v důsledku nucené amerikanizace velice nepravděpodobný. Jinými slovy, čím více je daný seriál našimi TV diskriminován, tím větší mám o něj zájem. Nejraději mám japonskou a francouzskou seriálovou tvorbu. Oproti tomu, širokou veřejností oblíbené a všemi českými TV stanicemi donekonečna protáčené americké komerční sračky, sloužící k vymývání mozků zdegenerované polistopadové mládeže se mi vyloženě hnusí!
Silně ulítávám na francouzských romantických sitcomech z let 1991-96 (Helena a její chlapci, Rozmary lásky, První polibky, Dívky od vedle, Nové dívky od vedle, Muž v domácnosti). Všechny tyto seriály bohužel nejsou na českých TV stanicích vítány, krátké působení měly pouze v letech 1995-97 na Nově a Premiéře.

Dále mě baví Anime seriály ze 70. a 80. let a to jak opatřené CZ/SK dabingem (Dobrodruzi z vesmíru, Candy Candy, Malá Memol, Nils Holgersson), tak i ty, které se na naše obrazovky nedostaly (Rémi sans famille, Makiba no shōjo Katori). Obecně by se dalo říct, že mám rád (nebo mi přinejmenším nevadí) Anime seriály od společností Toei Animaton a World Masterpiece Theater z let 1976-95. Vůči novějším komerčním, vesměs bezduchým akčním Anime, natočeným od druhé poloviny 90. let po současnost a určeným pro západní trh mám silnou averzi. Odpuzují mě jednak kresbou, tak především pro mě absolutně nezajímavou dějovou linií.

Filmy až na pár oblíbených výjimek moc nesleduji, jelikož brzy skončí a zas musím přemýšlet, na co koukat dál. Proto dávám přednost seriálům, jejichž sledování si mohu vychutnávat mnohem déle. Tématicky upřednostňuji seriály poukazující na sociální rozdíly a do hloubky řešící mezilidské vztahy (nikoliv však kýčovité telenovely ani německou feministickou červenou knihovnu). Požadovaná kritéria často splňují skandinávské rodinné filmy, tedy alespoň ty starší ze 70. - 90. let.

Žánry, které nesnáším: americké a CZ/SK sitcomy, akční a válečné filmy, seriály o zbohatlících, němé grotesky, sestřihy ze seriálů, vulgární a lascivní komedie.

S notnou dávkou skepticismu dávám v poslední době šanci i u nás méně známým seriálům, natočeným po roce 2000 a kupodivu některé z nich stojí za shlédnutí. Právě těmto teprve před několika lety natočeným seriálům (samozřejmě nejen jim) jsem se roku 2016 věnoval ve svých hodnoceních a komentářích.


PRO LEPŠÍ PŘEHLEDNOST JSEM OBLÍBENÉ SERIÁLY ROZDĚLIL DO NĚKOLIKA KATEGORIÍ

 

 FRANCOUZSKÉ SITCOMY 90. LET:

Helena a její chlapciRozmary láskyPrvní polibkyDívky od vedleNové dívky od vedleMuž v domácnostiLes Vacances de l'amour

 

ANIME 70. - 80. LET:

Dobrodruzi z vesmíruCandy CandyNils HolgerssonRemi Sans FamilleSally, malá čarodějniceMakiba no shōjo KatoriPohádky bratří Grimmů

 

HRANÉ SERIÁLY RŮZNÝCH ŽÁNRŮ A ZEMÍ PŮVODU:

Opičí králMargytOpičí král 2 / Xi you ji 2Covington CrossStrašidelná škola


 ANIMOVANÉ SERIÁLY RŮZNÝCH ŽÁNRŮ A ZEMÍ PŮVODU:

Willy Fog na cestě kolem světaGumídciPrincezna SissiCarův kurýrByl jednou jeden... životŠmoulové


SERIÁLY NATOČENÉ PO ROCE 2000:

 InternátGrand HotelNa lodiLes Mystères de l'amourXi you ji

  

 

RODINNÉ FILMY A POHÁDKY: 

 Margyt 1Margyt 2DrobánkoviDrobánkovi 2Pohádka o MalíčkoviPohádka o putováníKrumákovci

 

CO SE DO PŘEDCHOZÍCH KATEGORIÍ NEVEŠLO:

Tajemství SelenitůKlementýnkaSandokanHorký vítr

Podivuhodné prázdniny rodiny SmolíkovyXi You JiJolanda, dcera Černého korzáraViking VickyTintinova dobrodružství

 

 HUMOR A POLITICKÁ SATIRA:

S politiky netančímPolitické harašeníTlučhořoviGumáciRuská ruletaZajíc v pytli

 

  EROTICKÉ FILMY: 

Podivný příběhMladá Lady Chatterleyová II.Mlčenlivé ženy venkovaPosedlostŠeherezáda: tisíc a jedna erotická noc

 

 DOKUMENTY: 

Cestování vesmíremMorŘeka Jang-c'-ťiangKouzelná místa světaVesmír

 

MŮJ KULTURNÍ VKUS VE ZKRATCE

OBLÍBENÉ SERIÁLY : Helena a její chlapci, Rozmary lásky, Dobrodruzi z vesmíru, Opičí král, Margyt, Malá Memol, Candy Candy, Dívky od vedle, Grand Hotel, První polibky, Nils Holgersson, Rémi Sans Famille

OBLÍBENÉ FILMY : Margyt 1, Margyt 2, Drobánkovi, Drobánkovi 2, Pohádka o Malíčkovi, Pohádka o putování, Tajemství Selenitů

OBLÍBENÁ TV STANICE : Premiéra TV (bohužel již 20 let zaniklá). Byla nahrazena amerikanisticko-skopčáckou Primou.
PREFEROVANÉ KINEMATOGRAFICKÉ DESTINACE : Francie, Japonsko, Španělsko, Švédsko, Dánsko, Čína
PREFEROVANÝ ŽÁNR : rodinný / komedie (filmy), historický, animovaný, francouzské sitcomy (seriály)
OBLÍBENÁ HUDBA : Hélène Rollès, Alla Pugačova, Manuela Lopez, Dorothée, soundtracky a znělky z oblíbených seriálů

OBLÍBENÍ HUDEBNÍ SKLADATELÉ : Takeo Watanabe (hudba k Anime 70. let), Gérard Salesses (hudba pro Hélène Rollès)

OBLÍBENÁ LITERATURA : Wu Čcheng-en: Opičí král, Astrid Lindgrenová: Madynka, Madynka zachránkyně, Hector Malot: Bez domova (čes. vydání 1960), Selma Lagerlöfová: Podivuhodná cesta Nilse Holgerssona Švédskem (čes. vydání 1967), literatura faktu (astronomie, geografie), humoristická (Trnky-Brnky, Srandokaps)


FILMOTÉKA

Ne vše, co se nachází v mé filmotéce, se mi nutně musí líbit. Vlastním i několik cenných kousků, které mě zrovna neberou, ale mám je už pro jejich nedostupnost. Dříve totiž platilo, že jsem sbíral i blbosti, pokud nahrávka byla unikátní. Nyní už vyžaduji konkrétní seriály, které mi schází. Není mojí prioritou mít filmotéku co nejobsáhlejší a zaplnit ji tím, co mají stovky jiných uživatelů, nýbrž zařadit do ní pouze mé nejoblíbenější seriály a filmy + několik rarit. Současný stav zveřejněné filmotéky není zdaleka kompletní. Vlastním několik cenných nahrávek, které z taktických důvodů prozatím nezmiňuji a některé nejspíš nezveřejním nikdy (ti, kteří je shánějí mi za ně beztak nemají co nabídnout a docílil bych jedině toho, že by mě o ně neustále otravovali v poště). Poněkud specifickým žánrem mojí filmotéky jsou rodinné filmy ze severských zemí. Zprvu mi šlo jen o pár nejoblíbenějších kousků (Madicken, Drobánkovi), ale časem jsem začal shromažďovat většinu v ČR/SR odvysílaných filmů, neboť tento žánr je u nás neprávem opomíjen. Některé seriály a filmy, přestože je mám ve filmotéce, nefigurují v nabídce výměny. Nejde totiž o mé vlastní nahrávky, ani získané výměnou, nýbrž o pořady volně přístupné široké veřejnosti, např. stažené z internetu nebo vydané na originál DVD a s těmi nemíním handlovat (třebaže někteří tak pro finanční zisk činí). A podotýkám, že vše, co mám uvedeno ve filmotéce skutečně vlastním.

 

 UPOZORNĚNÍ PRO POPTÁVAJÍCÍ

Máte-li zájem o něco z mé filmotéky, důrazně upozorňuji, že zásadně nikdy nic neprodávám, pouze vyměňuji! Své cenné nahrávky poskytnu jedině pokud máte na vašich starých VHS z 90. let některý z níže uvedených seriálů! Na žádosti, jejichž součástí nebude konkrétně definovaná protinabídka výměny nereaguji! Nečiním tak pouze ze sběratelských úmyslů, jde mi především o spravedlnost - buď všichni získají co shánějí a nebo nikdo! Nejsem charita, abych druhé obdarovával, zatímco mně k získání mých oblíbených seriálů pomoženo nebude. Před 25 lety, kdy v TV běžely nejkvalitnější seriály jednal taky každý sám za sebe. Ne všichni měli možnost si už koncem 80. let pořídit video a nahrávat, co se jim zamanulo. A nezažil jsem, že by ti movitější velkoryse nahrávali seriály a filmy pro sociálně slabší s tím, že ty nahrávky shlédnou později, až si pořídí video. Já si mohl první video dovolit až koncem roku 1995, po celou tu dobu pro mě nikdo nic nenahrál, přestože plno lidí v mém okolí vlastnili video už od konce 80. let. Proto zejména vy, kteří jste měli větší štěstí a čistě náhodou jste nenahráli a dosud nedochovali nic z toho, co už léta marně sháním, mě o nic nežádejte! Najde se sice pár výjimek, kdy vlastníci starších seriálů poskytují své nahrávky zdarma a nezištně pro širokou veřejnost, paradoxně však tito dobrodinci po mně nikdy nic nechtějí. Téměř všichni žádostiví pokladů mé sbírky jsou pokrytečtí paraziti - před lety pro jiné nehnuli prstem a neučinili by tak ani dnes a teď v době internetu se domnívají, že mají na všechny nahrávky druhých automaticky nárok. A když to nedostanou, nadávají dotyčným do lakomců, co se nechtějí podělit. Přitom kdyby jen trochu chtěli, mohli si vše co požadují sami nahrát, prostředky na to bezpochyby měli.

 

PODMÍNKY VÝMĚNY

Jsem ochoten seriály směnit několika různými způsoby. Ideálně komplet za komplet nebo díl za díl, ale je možné se dohodnout i v jiném poměru. Velkou roli hraje především hodnota seriálu, přesněji jeho unikátnost. Tak např. kompletní seriál Helena a její chlapci má přibližně stejnou hodnotu jako všechny u nás odvysílané epizody seriálu První polibky nebo Dívky od vedle. Za animované seriály z Premiéry, jako jsou Klementýnka, Candy Candy, Sally malá čarodějnice, Tico a přátelé, Pohádky bratří Grimmů aj. nejraději uvítám Malou Memol nebo Nilse Holgerssona, což jsou seriály jim tématicky, žánrem i nedostupností na českém trhu podobné. Pokud se mnou chcete něco směnit, uveďte konkrétně co požadujete a co naopak nabízíte. Na nekonkrétní dotazy typu "nechcete něco vyměnit?" nebo "chtěl bych od vás film XXXXX, vyberte si za něj něco z mé filmotéky" nereaguji. Nehodlám se prohrabávat filmotékami o několika tisíci veřejně dostupných titulech, jestli se náhodou mezi nimi nenachází jedna unikátní nahrávka, o kterou bych mohl mít zájem. Protože mi mnozí nabízejí mně neznámé a mému vkusu vzdálené filmy, vyhlašuji na moji sbírku filmů STOP STAV! Definitivně končím s výměnami jakýchkoliv filmů (výjimku připouštím pouze v případě, že mi nabídnete některý z těch dvou uvedených v mém Deníčku na ČSFD) a měním výhradně už jenom seriály! Pokud po mně přesto budete chtít nějaký film s nadějí na úspěšnou výměnu, počítejte s tím, že mi za něj budete muset nabídnout některý z mnou sháněných seriálů. Jestliže patříte k nějaké organizované skupině, kde si mezi sebou vzájemně měníte a prodáváte filmy získané od jiných lidí, jeden z vás mě o některý film požádá a já mu nevyhovím, počítejte s tím, že na tytéž žádosti vašich dalších kumpánů už automaticky odmítnu reagovat! Toto opatření jsem byl nucen zavést zejm. kvůli jisté skupině uživatelů, konkrétně jmenovat nebudu, oni se v tom jistě poznají.TV Program

ČT1 - Zlatá mládež 2

20:55 - 21:39

21 minut již uběhlo
23 minut zbývá do konce

ČT2 - Na cestě po Mazurských jezerec...

21:00 - 21:30

16 minut již uběhlo
14 minut zbývá do konce

NOVA - Kriminálka Anděl (2008) [TV se...

20:20 - 21:30

56 minut již uběhlo
14 minut zbývá do konce

Prima - Modrý kód (2016) [TV seriál]

20:15 - 21:35

61 minut již uběhlo
19 minut zbývá do konce

Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 150087
Osobností: 632813
Fotografií: 573366
Plakátů: 272161
Obsahů a biografií: 138033
foto ticket-art gopay

Komerční sdělení

Seznam DVD

Potřebujete si udělat pořádek ve filmech? Tak právě pro Vás je tu tento program.

foto

Filmová škola

Staňte se hercem, herečkou.

foto

Poslední komentáře

Pětiboj (1994)

Pětiboj
Sportovní příběh   začínající v době   železné opony v Evropě.   Dolph Lundgren v roli   východoněmeckého sportovce   v oblasti pětiboje, více >

Autor: martin.stusak.9 | Hodnocení: 6 / 10

Jedině ona (2010)

Jedině ona
Plně romantický příběh ze   sportovního prostředí, kde   jsou v popředí zájmu   basketbalová hvězda a dvě   ženy rozdílných   charakterů. Po více >

Autor: martin.stusak.9 | Hodnocení: 7 / 10

Sedm (1995)

Sedm
Podle hodnocení jsem to   čekal lepší, ale nakonec to   bylo něco ve stylu Sběratel   kostí, Sběratel polibků a   Vraždy podle Jidáše. Jinak   ale nemůžu říct, že se mi   to nelíbilo.

Autor: Barney94 | Hodnocení: 7 / 10

Smrtihlav (2017)

Smrtihlav
Tohle bylo natočeno spíše   pro zabavení diváka. Sice to   ukázalo, kdo byl Heydrich a   proč a jak na něj spáchán   atentát, ale těch   historických chyb!

Autor: Barney94 | Hodnocení: 4 / 10

Jára Cimrman ležící, spící (1983...

Jára Cimrman ležící, spící
Pár záběrů a hlášek   velmi dobrých, ale celkově   jde o divný film. A poté, co   Svěrák zjistil, že rozumí   všemu a lidem může říkat,   co je více >

Autor: rimmerova-motorka | Hodnocení: 4 / 10

Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení
apple android wp bb
iPhone
iPhone
 
App Store hodnocení:
hod
Android
Android
 
Google Play hodnocení:
hod
Windows Phone
Windows Phone
 
WP store hodnocení:
hod
BlackBerry
BlackBerry
 
BB world hodnocení:
hod
fb

Copyright © 2003-2018, Filmová databáze s.r.o. (FDb.cz). Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Tyto webové stránky využívají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace.

Load: 0.173/0.025
Partneři:
hotel pro psy