reklama
 

Profil uživatele: Krikri

Krikri

Krikri zprava

Napsat uživateli zprávu

oblíbený

Přidat uživatele do oblíbených

  Samuel Varga

 
Povolání: Sběratel zapomenutých a českými TV dlouhodobě diskriminovaných seriálů, vysílaných především na programu Premiéra TV v letech 1994-97.

Předem upozorňuji všechny návštěvníky profilu, že můj kinematografický vkus je zcela individualistický, naprosto vymykající se současnému vkusu 99% československé populace. Pokud doufáte, že zde naleznete další amerikanistickou stádovitou ovci, jste na špatné adrese, můj profil opusťte a víckrát sem nelezte!

 

DŘÍVE NEŽ MĚ POŽÁDÁTE O NĚKTERÝ FILM / SERIÁL, DŮKLADNĚ SI PROČTĚTE MŮJ PROFIL, ZEJMÉNA ODSTAVCE FILMOTÉKA, UPOZORNĚNÍ PRO POPTÁVAJÍCÍ A PODMÍNKY VÝMĚNY! NEHODLÁM TAZATELŮM V POŠTĚ OPAKOVAT, CO UŽ SI MOHLI PŘEČÍST V PROFILU A PŘEDEJÍT TAK ZBYTEČNÝM ŽÁDOSTEM! ZA VRCHOL DRZOSTI POVAŽIJI, KDYŽ MĚ DIVÁK SERIÁLŮ VYSÍLANÝCH NA PRIMĚ ŽÁDÁ O POSKYTNUTÍ SERIÁLU Z PREMIÉRY! AŤ SI O NĚJ ŽADONÍ PO PRIMĚ, RESP. Z TOHO JIMI ZNIČENÉHO ARCHIVU!

 

Jsem velkým příznivcem TV seriálů, vysílaných u nás v letech 1988-97. Zejména pak těch, které se za posledních 20 let neobjevily na žádné z českých ani slovenských TV stanicích a jejich návrat na naše obrazovky je v důsledku nucené amerikanizace velice nepravděpodobný. Jinými slovy, čím více je daný seriál našimi TV diskriminován, tím větší mám o něj zájem. Nejraději mám japonskou a francouzskou seriálovou tvorbu. Oproti tomu, širokou veřejností oblíbené a všemi českými TV stanicemi donekonečna protáčené americké komerční sračky, sloužící k vymývání mozků zdegenerované polistopadové mládeže se mi vyloženě hnusí!
Silně ulítávám na francouzských romantických sitcomech z let 1991-96 (Helena a její chlapci, Rozmary lásky, První polibky, Dívky od vedle, Nové dívky od vedle, Muž v domácnosti). Všechny tyto seriály bohužel nejsou na českých TV stanicích vítány, krátké působení měly pouze v letech 1995-97 na Nově a Premiéře.

Dále mě baví Anime seriály ze 70. a 80. let a to jak opatřené CZ/SK dabingem (Dobrodruzi z vesmíru, Candy Candy, Malá Memol, Nils Holgersson), tak i ty, které se na naše obrazovky nedostaly (Rémi sans famille, Makiba no shōjo Katori). Obecně by se dalo říct, že mám rád (nebo mi přinejmenším nevadí) Anime seriály od společností Toei Animaton a World Masterpiece Theater z let 1976-95. Vůči novějším komerčním, vesměs bezduchým akčním Anime, natočeným od druhé poloviny 90. let po současnost a určeným pro západní trh mám silnou averzi. Odpuzují mě jednak kresbou, tak především pro mě absolutně nezajímavou dějovou linií.

Filmy až na pár oblíbených výjimek moc nesleduji, jelikož brzy skončí a zas musím přemýšlet, na co koukat dál. Proto dávám přednost seriálům, jejichž sledování si mohu vychutnávat mnohem déle. Tématicky upřednostňuji seriály poukazující na sociální rozdíly a do hloubky řešící mezilidské vztahy (nikoliv však kýčovité telenovely ani německou feministickou červenou knihovnu). Požadovaná kritéria často splňují skandinávské rodinné filmy, tedy alespoň ty starší ze 70. - 90. let.

Žánry, které nesnáším: americké a CZ/SK sitcomy, akční a válečné filmy, seriály o zbohatlících, němé grotesky, sestřihy ze seriálů, vulgární a lascivní komedie.

S notnou dávkou skepticismu dávám v poslední době šanci i u nás méně známým seriálům, natočeným po roce 2000 a kupodivu některé z nich stojí za shlédnutí. Právě těmto teprve před několika lety natočeným seriálům (samozřejmě nejen jim) jsem se roku 2016 věnoval ve svých hodnoceních a komentářích.


PRO LEPŠÍ PŘEHLEDNOST JSEM OBLÍBENÉ SERIÁLY ROZDĚLIL DO NĚKOLIKA KATEGORIÍ

 

 FRANCOUZSKÉ SITCOMY 90. LET:

Helena a její chlapciRozmary láskyPrvní polibkyDívky od vedleNové dívky od vedleMuž v domácnostiLes Vacances de l'amour

 

ANIME 70. - 80. LET:

Dobrodruzi z vesmíruMalá MemolCandy CandyNils HolgerssonRemi Sans FamilleSally, malá čarodějniceMakiba no shōjo Katori

 

HRANÉ SERIÁLY RŮZNÝCH ŽÁNRŮ A ZEMÍ PŮVODU:

Opičí králMargytOpičí král 2 / Xi you ji 2Covington CrossStrašidelná škola


 ANIMOVANÉ SERIÁLY RŮZNÝCH ŽÁNRŮ A ZEMÍ PŮVODU:

Willy Fog na cestě kolem světaGumídciPrincezna SissiCarův kurýrByl jednou jeden... životŠmoulové


SERIÁLY NATOČENÉ PO ROCE 2000:

 InternátGrand HotelNa lodiLes Mystères de l'amour

 

RODINNÉ FILMY A POHÁDKY: 

 Margyt 1Margyt 2DrobánkoviDrobánkovi 2Pohádka o MalíčkoviPohádka o putováníKrumákovci

 

CO SE DO PŘEDCHOZÍCH KATEGORIÍ NEVEŠLO:

Tajemství SelenitůKlementýnkaSandokanHorký vítr

Podivuhodné prázdniny rodiny SmolíkovyHobberdy DickJolanda, dcera Černého korzáraViking VickyTintinova dobrodružství

 

 HUMOR A POLITICKÁ SATIRA:

S politiky netančímPolitické harašeníTlučhořoviGumáciRuská ruletaZajíc v pytli

 

  EROTICKÉ FILMY: 

Podivný příběhMladá Lady Chatterleyová II.Mlčenlivé ženy venkovaPosedlostŠeherezáda: tisíc a jedna erotická noc

 

 DOKUMENTY: 

Cestování vesmíremMorŘeka Jang-c'-ťiangKouzelná místa světaVesmír

 

MŮJ KULTURNÍ VKUS VE ZKRATCE

OBLÍBENÉ SERIÁLY : Helena a její chlapci, Rozmary lásky, Dobrodruzi z vesmíru, Opičí král, Margyt, Malá Memol, Candy Candy, Dívky od vedle, Grand Hotel, První polibky, Nils Holgersson, Rémi Sans Famille

OBLÍBENÉ FILMY : Margyt 1, Margyt 2, Drobánkovi, Drobánkovi 2, Pohádka o Malíčkovi, Pohádka o putování, Tajemství Selenitů

OBLÍBENÁ TV STANICE : Premiéra TV (bohužel již 20 let zaniklá). Byla nahrazena amerikanisticko-skopčáckou Primou.
PREFEROVANÉ KINEMATOGRAFICKÉ DESTINACE : Francie, Japonsko, Španělsko, Švédsko, Dánsko, Čína
PREFEROVANÝ ŽÁNR : rodinný / komedie (filmy), historický, animovaný, francouzské sitcomy (seriály)
OBLÍBENÁ HUDBA : Hélène Rollès, Alla Pugačova, Manuela Lopez, Dorothée, soundtracky a znělky z oblíbených seriálů

OBLÍBENÍ HUDEBNÍ SKLADATELÉ : Takeo Watanabe (hudba k Anime 70. let), Gérard Salesses (hudba pro Hélène Rollès)

OBLÍBENÁ LITERATURA : Wu Čcheng-en: Opičí král, Astrid Lindgrenová: Madynka, Madynka zachránkyně, Hector Malot: Bez domova (čes. vydání 1960), Selma Lagerlöfová: Podivuhodná cesta Nilse Holgerssona Švédskem (čes. vydání 1967), literatura faktu (astronomie, geografie), humoristická (Trnky-Brnky, Srandokaps)
_________________________________________________________________________________________________________________________________________


FILMOTÉKA

Ne vše, co se nachází v mé filmotéce, se mi nutně musí líbit. Vlastním i několik cenných kousků, které mě zrovna neberou, ale mám je už pro jejich nedostupnost. Dříve totiž platilo, že jsem sbíral i blbosti, pokud nahrávka byla unikátní. Nyní už vyžaduji konkrétní seriály, které mi schází. Není mojí prioritou mít filmotéku co nejobsáhlejší a zaplnit ji tím, co mají stovky jiných uživatelů, nýbrž zařadit do ní pouze mé nejoblíbenější seriály a filmy + několik rarit. Současný stav zveřejněné filmotéky není zdaleka kompletní. Vlastním několik cenných nahrávek, které z taktických důvodů prozatím nezmiňuji a některé nejspíš nezveřejním nikdy (ti, kteří je shánějí mi za ně beztak nemají co nabídnout a docílil bych jedině toho, že by mě o ně neustále otravovali v poště). Poněkud specifickým žánrem mojí filmotéky jsou rodinné filmy ze severských zemí. Zprvu mi šlo jen o pár nejoblíbenějších kousků (Madicken, Drobánkovi), ale časem jsem začal shromažďovat většinu v ČR/SR odvysílaných filmů, neboť tento žánr je u nás neprávem opomíjen. Některé seriály a filmy, přestože je mám ve filmotéce, nefigurují v nabídce výměny. Nejde totiž o mé vlastní nahrávky, ani získané výměnou, nýbrž o pořady volně přístupné široké veřejnosti, např. stažené z internetu nebo vydané na originál DVD a s těmi nemíním handlovat (třebaže někteří tak pro finanční zisk činí). A podotýkám, že vše, co mám uvedeno ve filmotéce skutečně vlastním.

 

 UPOZORNĚNÍ PRO POPTÁVAJÍCÍ

Máte-li zájem o něco z mé filmotéky, důrazně upozorňuji, že zásadně nikdy nic neprodávám, pouze vyměňuji! Své cenné nahrávky poskytnu jedině pokud máte na vašich starých VHS z 90. let některý z níže uvedených seriálů! Na žádosti, jejichž součástí nebude konkrétně definovaná protinabídka výměny nereaguji! Nečiním tak pouze ze sběratelských úmyslů, jde mi především o spravedlnost - buď všichni získají co shánějí a nebo nikdo! Nejsem charita, abych druhé obdarovával, zatímco mně k získání mých oblíbených seriálů pomoženo nebude. Před 25 lety, kdy v TV běžely nejkvalitnější seriály jednal taky každý sám za sebe. Ne všichni měli možnost si už koncem 80. let pořídit video a nahrávat, co se jim zamanulo. A nezažil jsem, že by ti movitější velkoryse nahrávali seriály a filmy pro sociálně slabší s tím, že ty nahrávky shlédnou později, až si pořídí video. Já si mohl první video dovolit až koncem roku 1995, po celou tu dobu pro mě nikdo nic nenahrál, přestože plno lidí v mém okolí vlastnili video už od konce 80. let. Proto zejména vy, kteří jste měli větší štěstí a čistě náhodou jste nenahráli a dosud nedochovali nic z toho, co už léta marně sháním, mě o nic nežádejte! Najde se sice pár výjimek, kdy vlastníci starších seriálů poskytují své nahrávky zdarma a nezištně pro širokou veřejnost, paradoxně však tito dobrodinci po mně nikdy nic nechtějí. Téměř všichni žádostiví pokladů mé sbírky jsou pokrytečtí paraziti - před lety pro jiné nehnuli prstem a neučinili by tak ani dnes a teď v době internetu se domnívají, že mají na všechny nahrávky druhých automaticky nárok. A když to nedostanou, nadávají dotyčným do lakomců, co se nechtějí podělit. Přitom kdyby jen trochu chtěli, mohli si vše co požadují sami nahrát, prostředky na to bezpochyby měli.

 

PODMÍNKY VÝMĚNY

Jsem ochoten seriály směnit několika různými způsoby. Ideálně komplet za komplet nebo díl za díl, ale je možné se dohodnout i v jiném poměru. Velkou roli hraje především hodnota seriálu, přesněji jeho unikátnost. Tak např. kompletní seriál Helena a její chlapci má přibližně stejnou hodnotu jako všechny u nás odvysílané epizody seriálu První polibky nebo Dívky od vedle. Za animované seriály z Premiéry, jako jsou Klementýnka, Candy Candy, Sally malá čarodějnice, Tico a přátelé, Pohádky bratří Grimmů aj. nejraději uvítám Malou Memol nebo Nilse Holgerssona, což jsou seriály jim tématicky, žánrem i nedostupností na českém trhu podobné. Pokud se mnou chcete něco směnit, uveďte konkrétně co požadujete a co naopak nabízíte. Na nekonkrétní dotazy typu "nechcete něco vyměnit?" nebo "chtěl bych od vás film XXXXX, vyberte si za něj něco z mé filmotéky" nereaguji. Nehodlám se prohrabávat filmotékami o několika tisíci veřejně dostupných titulech, jestli se náhodou mezi nimi nenachází jedna unikátní nahrávka, o kterou bych mohl mít zájem. Protože mi mnozí nabízejí mně neznámé a mému vkusu vzdálené filmy, vyhlašuji na moji sbírku filmů STOP STAV! Definitivně končím s výměnami jakýchkoliv filmů (výjimku připouštím pouze v případě, že mi nabídnete některý z těch dvou uvedených v mém Deníčku na ČSFD) a měním výhradně už jenom seriály! Pokud po mně přesto budete chtít nějaký film s nadějí na úspěšnou výměnu, počítejte s tím, že mi za něj budete muset nabídnout některý z mnou sháněných seriálů. Jestliže patříte k nějaké organizované skupině, kde si mezi sebou vzájemně měníte a prodáváte filmy získané od jiných lidí, jeden z vás mě o některý film požádá a já mu nevyhovím, počítejte s tím, že na tytéž žádosti vašich dalších kumpánů už automaticky odmítnu reagovat! Toto opatření jsem byl nucen zavést zejm. kvůli jisté skupině uživatelů na ČSFD, konkrétně jmenovat nebudu, oni se v tom jistě poznají.

 

Mimo důvodů, které jsem již zmínil v odstavcích Filmotéka, Upozornění pro poptávající a Podmínky výměny jsou za tím i důvody špatné osobní zkušenosti s mnohými lidmi z ČSFD. Často, když jsem po někom chtěl seriál, který údajně vlastnil, jsem se setkal s arogancí a neochotou. Jako důkaz uvedu několik příkladů. Před asi deseti lety měl uživatel Matio ve filmotéce Tajemství Selenitů v CZ dabingu z ČST. Na prosbu o tento seriál mi jej odmítl poskytniout, i když jsem mu za něj nabízel různé cenné nahrávky a po několika zprávách mi sdělil, že se Selenitů zbavil a dal je někomu, kdo mu za ně nabídl něco lepšího. Dále uživatel chips11 rovněž nic ze své filmotéky neposkytuje, i když mu nabídnete ty největší rarity. Dobře to vím, zkoušel jsem od něj získat seriály První polibky a Malá Memol, které údajně vlastnil. Ti, kteří se trochu aktivněji zajímali o shánění Dobrodruhů z vesmíru a především japonských DVD-ripů si zas dobře pamatují, jaké problémy s uvolněním oněh DVD-ripů dělal člověk vystupující na internetu pod přezdívkou TOMG. Mnozí další uživatelé mi své nahrávky sice slibovali, ale už nedodali a buď se stále na něco vymlouvali a nebo se odmlčeli úplně a mě přestalo bavit je neustále urgovat (PatDevast z Warfora sliboval staré Šmouly z ČST, stub mi zas dlouho sliboval chybějící díly Candy). A takhle bych mohl pokračovat. Mnohé uživatele, kteří mi něco odmítli poskytnout nebo naslibovali a pak už nedodali si už ani nepamatuji, ale určitě takových špatných zkušeností bylo daleko více, než kolik jsem zmínil. Když jsou lidi arogantní a neochotní se o své nahrávky podělit s těmi, kteří na začátku 90. let neměli video a nemohli si je nahrát, nevidím jediný důvod, proč bych zrovna já měl být tím dobrosrdečným blbcem, který každému všechno ze svého archivu rozdá zdarma. Nehledě na fakt, že nejsem zdaleka jediný, kdo pouze vyměňuje. Tímto je logický i můj způsob poskytování nahrávek - pomáhám pouze těm, kteří jsou ochotni a schopni pomoct i mně a jinak než výměnou za jinou raritu se cenných nahrávek z mého archivu nedočkáte.


Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 147157
Osobností: 623974
Fotografií: 556739
Plakátů: 264418
Obsahů a biografií: 134984
foto ticket-art gopay

Komerční sdělení

Seznam DVD

Potřebujete si udělat pořádek ve filmech? Tak právě pro Vás je tu tento program.

foto

Filmová škola

Staňte se hercem, herečkou.

foto

Poslední komentáře

Kdy jsem přestal věřit na zázrak...

povídka Věštkyně

Kdy jsem přestal věřit na zázraky
Bakalářská povídka pro mě   byla zajímavá jako pro   nadšeného hráče mariáše.   A licitovaný mariáš a   posléze očko hrají v   závěru více >

Autor: curil | Hodnocení: 5 / 10

Velký dar (2017)

Velký dar
Trochu nadhodnotím tento   "malý" film, který se   věnuje specifické oblasti   obrovského nadání   vykoupeného ztrátou   vlastního života. Tak více >

Autor: petrusmev | Hodnocení: 8 / 10

Assassin's Creed: Lineage (2009)

Assassin's

Assassin's Creed: Lineage
No PC hru znám i příběh ,   ale zde to bylo trochu jinak a   příběh byl nesrozumitelný   pro klasického člověka .   Mě se to nelíbilo a čekal   více >

Autor: Buckmister | Hodnocení: 4 / 10

Gejša (2005)

"Pustíme si Gejšu"

Gejša
řekla moje přítelkyně.
  No nejásal jsem. Představa,   že budu skoro dvě a půl   hodiny koukat na trampoty   nějaké šikmooké kurvičky   mě více >

Autor: mikee007 | Hodnocení: 9 / 10

Loupež na úrovni (2013)

Loupež na úrovni
Lepší průměr kriminálky   laděný do komedie. Všechno   už tu bylo, příběh se veze   na vlně "parťáků", ale   humor a skvělé obsazení   hlavních více >

Autor: curil | Hodnocení: 7 / 10

Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení
apple android wp bb
iPhone
iPhone
 
App Store hodnocení:
hod
Android
Android
 
Google Play hodnocení:
hod
Windows Phone
Windows Phone
 
WP store hodnocení:
hod
BlackBerry
BlackBerry
 
BB world hodnocení:
hod
fb

Copyright © 2003-2017, Filmová databáze s.r.o. (FDb.cz). Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Tyto webové stránky využívají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace.

Load: 0.06/0.03
Partneři:
Skromný kluk | Vodák dřeva | hotel pro psy