Duben
ohodnotit

Baron Prášil

Další název:
The Fabulous Baron Munchausen; Baron Münchhausen
Rok:
1961
Délka:
87 minut
Premiéra v ČR:
21.9.1962

Komentáře k filmu Baron Prášil

Řadit dle:  Bodů uživatele  |  Od nejnovějších  |  Hodnocení
Počet komentářů k filmu: 32
klasifikátor
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 14.4.2020
Po včerejším   "Vynálezu zkázy"   dnes v televizi zas další   filmová lahůdka z dílny   čaroděje Karla Zemana!   Člověk by se opět jenom   opakoval při rozplývání se   nad skvělými nadčasovými   triky a tou neopakovatelnou   atmosférou těchto filmů!   Tak jen malou poznámku k   obsazení. Opravdu si neumím   představit že by barona   Prášila mohl vůbec hrát   někdo jiný. Skvělý film   který nepotřebuje žádný   další komentář!
curil
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 20.11.2010
Nejlepší zpracování   fantastických příběhů   skutečné postavy barona   Karla Friedricha Hieronymuse   von Munchausena, který žil v   18.století nedaleko   Hannoveru. Tento film mám moc   rád, vždy se podívám.   Další podivuhodným filmem   je první verze Georgese   Meliese z roku 1907.
jarda53
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 19.10.2010
Karel Zeman šel v režii   svoji cestou a mněl zlaté   ruce, protože na co šáhl,   to se mu povedlo. A jeho filmy   udělaly díru do světa a   budeme se k nim stále vracet,   říká se, že po padesátce   se zase vracíme k   dětství...
green-tea
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 25.5.2021
To není film, ale   tryskající fontána   unikátní fantazie a   kouzelné poetiky Karla   Zemana. Herecky tu vévodí   brilantně zahraný Baron   Miloše Kopeckého, ovšem   pominout nelze ani celou   další plejádu jeho   skvělých kolegů.   Obdivuhodné je rovněž   jedinečné výtvarné   zpracování filmu i   skloubení nádherné animace   a na svoji dobu téměř   geniálně provedených triků   s prací živých herců.   Půvabná a nadčasová perla   české kinematografie a pro   mě jednoznačně   nejoblíbenější Zemanův   film.
efCZa
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 2.1.2017
naprostá klasika, kterou jsem   ale poprvé viděla až v   pozdějším věku. Vizuálně   zajímavé, propracované...   příběh jednoduchý,   vtipný... a skvělí herci :)
FLA
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 20.1.2013
Nemohu si pomoct,ale jak jsem   se na tento film těšil,tak   jsem byl zklamán.Zkrátka   tvorba pana Zemana má svoji   kvalitu a vysokou výtvarnou a   vizuální stránku i zde,ale   bavil mně ze všech   viděných od něj nejmíň.
martin.stusak.9
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 3.8.2015
Fenomenální a světově   uznávaný trikový film z   dílny neméně   fenomenálního tvůrce Karla   Zemana. Jeho technické   postupy, využití   jednoduchých kulis se smyslem   pro prostor, trefně vložené   barevné filtry a kombinace   hraných scén s animací   vytvořili neopakovatelnou   podívanou všech dob. Ne,   tohle se už překonat prostě   nedá. Naivita a absurdno je   fantazijním kouzlem života   Barona Prášila, kterého   Miloš Kopecký ztvárnil   naprosto neopakovatelně.   Přívětivý humor   pohrávající si hlavně s   lidskou hloupostí nestárne a   skvěle pobaví i dnes.   Vděčni však můžeme být i   výborným hereckým výkonům   všech herců své doby.   Škoda malého prostoru Jana   Wericha, jehož umělecký   projev předčí veškerá   očekávání. Snímek   nepopiratelně patřící do   zlatého fondu české   kinematografie.
pataamat
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 30.3.2009
geniálny Karel Zeman ,podobne   ako v Ceste do praveku a   Vynálezu zkazy z minima   maximumˇ-plus super herci
M.A.G.
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 7.1.2010
Skvělé staré dobré české   sci-fi s výtečným hereckým   obsazením. Miloš Kopecký   byl v roli barona Prášila   výborný. Taky musím hodně   pochválit trikaře z té   doby. Opravdu je na co se   dívat a heslo:"Zlaté   české ručičky", tady   platí dvojnásob.
jmenuji.se.libor
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 20.1.2013
Parádní film plný fantazie
Film kterým nás provází   komentář samotného barona   Prášila. Zavádí nás na   Měsíc, do Turecka,   účastní se velkolepé bitvy   s Hadžim Babou, je spolknut   verlybou a zažívá řadu   dalších dobrodružství...,   a leckdy i humorných   příhod. Vše zvádá s   elegancí sobě vlastní a   nikdy nidky si nevymyslel ani   slovo, dokonce ani když   počítal ryby z rukávu.

Film vřele   doporučuji ke zhlédnutí.
Není ve světové   kinematografii lepšího   zpracování Barona Prášila   než je tenhle zemanův   skvostný film.
petrusmev
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 2.1.2017
Přiznám, že mě to za srdce   příliš nevzalo, spíš   uspávalo. Film na mě   působil hodně zastarale, a   to nejenom efekty, ale i   příběhově. A tak jenom   kvůli tomu, že se jedná o   legendu, hodnotím mírně   nadprůměrně.
Agostino
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 28.8.2009
Na svoju dobu, keď bol tento   film nakrútený no tak nemal   najmenšiu chybu, všetko tu   vyzeralo byť originálne.   Režisér Karel Zeman tu   potvrdil svoje kvality. Tento   starší film si hocikedy   veľmi rád pozriem. Výborne   tu zahrala dvojica Jana   Brejchová A Miloš Kopecký,   ktorý stvárnil postavu   baróna Prášila.
Kuvik
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 3.1.2010
Jeden z najlepších filmov   režiséra K. Zemana, so   skvelými hercami. Výborná   voľba na obsadenie role   baróna Prášila v podaní M.   Kopeckého. Pekná spievodná   hudba od Zdenka Lišku.
payo1555
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 27.4.2013
Já prostě nepřestanu   obdivovat práci Karal Zemana,   film o baronu Prášili, jinak   Miloš Kopecký, je všechno.   Legrace, dobrodružství a   fantazie, všechno člověku   pomáhá chápat příběh a   sám si ho tak představovat.   Nikdy to není zbytečný čas   vidět tento   film.Vynikající!
Akana
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 9.4.2012
Fakt se nemůžu rozhodnout,   který Baron Prášil je   lepší, jestli ten Zemanův   nebo Gilliamův. Oba pánové   oplývají nekontrolovatelnou   fantazií, snílkovstvím i   humorem, je ovšem pravda, že   právě snímek Karla Zemana   byl pro pythonovského pošuka   nemalou inspirací. Kouzelný   naivismus i rafinovanost,   geniální triky, romantika,   ironie, nic z režisérova   arzenálu tu nechybí. Miloš   Kopecký byl pro titulní roli   tou nejlepší volbou, ale   připadá mi, že jako herec   je dost zastíněný vším   tím rozbujelým výtvarnem a   nedostává moc prostoru.
Charlie35
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 22.2.2009
Je úžasné s jakými   minimálními prostředky   dokázal geniální Karel   Zeman vytvořit nádherný   svět fantazie a   dobrodružství. Jeho   jedinečné filmy nasbíraly   po celém světě ceny na   světových filmových   festivalech a ani zub času   nenahlodal jejich půvab.   Cesta do pravěku, Vynález   zkázy, Baron Prášil,   Bláznova kronika a mnoho   dalšich tvoří unikátní   svéráznou sbírku skvostů,   které nemají ve světě   obdoby.
Rene1
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 25.5.2007
Další z překrásných   zemanovských filmů. Film, v   němž se Zemanova genialita   tvůrce trikových filmů,   animátora a skvělého   výtvarníka setkala s   genialitou velkého herce   Miloše Kopeckého.   Nezapomenutelné dílo a   důkaz toho, že ani v tomto   žánru nejsou peníze vždy   až na prvním místě.
CyberMageFroll.LF
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 9.8.2004
Klasická komedie Karla   Zemana. Nelze nic jiného než   doporučit.
davidek
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 8.4.2006
Všechny filmy od Zemana jsou   krásné. Český Spielberk o   36 let starší. A stačilo   pár peněz a ne stovky   milionů na natočení   krásného a ftipného filmu.
Jarda.ftr
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 10.7.2009
Česká kinematografie se   může pyšnit hned s dvěmi   výborně zpracovanými   verzemi Barona Prášila. Ta   první je s Vlastou Burianem a   tato druhá je další z   filmové řady Zemanových   parádních kousků, které i   po letech působí stále   tajuplně a fantasticky.
rimmerova-motorka
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 1.1.2017
"Svůj širák odhazuji v   dál!" Český   nesmrtelný majstrštyk. Zde   je vidět, že samotná   počítačová grafika bez   nosného příběhu film   nespasí. Ač   "primitivní" triky,   tak tohle je koukatelné i po   tolika letech.
hlavsa5
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 1.1.2015
Nádherné zpracování   zemanovským stylem. Obsazení   je bezvadné a hudba dokonale   dohráva ději. Lépe už to   natočit nešlo.
lebowski
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 4.4.2005
Je asi málo lidí, kteří by   mohli titulní figuru   ztvárnit s takovým nadhledem   a přehledem. Miloš Kopecký   to dokázal bravurně. Spolu   se snílkem a fantastou Karlem   Zemanem oslavili krásu   objevování, dobrodružství,   představivosti a lásky...
Vanous
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 12.12.2007
Asi nejlepsi Zemanuv film   vubec. V roli vsudybyla   Prasila bezvadne ztvarnil pan   herec Milos Kopecky a proto ma   tento film obrovskou kvalitu.   Vrele doporucuji
Gredor
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 25.1.2011
JE to jeden z nejlepší   filmů Karla Zemana na tu dobu   krásný triky, nevyjímaje   ani úžasné herecké výkony   Miloše Kopeckého a   ostatních. V dnešní době   by měl určitě Cameron s   Spilberg dobrou konkurenci.   ;-)
Miloš11
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 11.9.2009
Najlepší Zemanov   film.Výborné herecké   osadenie.Aj keď vyzeraju   triky v dnešnej počitačovej   dobe najivne,maju svoje čaro.
sarcofago
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 2.9.2009
....k filmu
Ten film má nesmírné   kouzlo. Svět fantazie vůči   reálnému světu technického   vývoje. Komicky podané   scény mistrů Jana Wericha a   Miloše Kopeckého. Ta   přenice kdy se měla technika   ukázat jako užitečná   koneckonců nakonec selhala.   Přemýšlím nad nějakým   předurčením toho vzkazu pro   nás. Ale ona celá doba   selhavá. Proto tento vzkaz   byl myšlen smrtelně   vážně...
jarecha1
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 25.3.2010
Užasný film včetně triků.   Rád bych věděl, co by   dokázal Karel Zeman v   dnešní době. To bychom asi   žasnuli. Nejde vůbec o   herecké obsazení ale o   vlastní provedení filmu.   Prostě smekám klobouk.
Tnegad
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 28.8.2009
hudebni složka
Kdo má rád hudbu našeho   nejlepšího skladatele   filmové hudby Zdeňka Lišky   tak ten si v tomhle filmu   příjde na své.
remky3
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 22.10.2008
Úžasnej
Z mého pohledu se opravdu   jedná asi o nejlepší   Zemanův film. Obsazení   Miloše Kopeckého do hlavní   role je skvělé a zážitek   ze sledování tohoto filmu je   neopakovatelný.
Palat
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 23.10.2006
Dalsi skvely zemanovsky film,   i kdyz podle me Carodejuv ucen   je Zemanuv vrchol, tento film   je skvely take, komedie o   snilkovi, skvele ztvarneni   Milosem Kopeckym, ktery je ten   pravy Baron Prasil a Donchuan,   Kopeckeho pokladam za jednoho   z nejlepsich ceskych hercu   vsech dob, a urcite za   nejnoblesnejsiho
vesmirny
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 25.9.2018
URČITĚ PODÍVAT
1. přínos filmu pro diváka:   film přináší výlet na   křídlech fantazie,   nejlepší zpracování   příběhů Barona   Prášila
2. přínos   filmu pro vědu: snad možná,   že film pomohl některému   kolegovi rozvést v mládí   jeho fantazii
3.   přínos filmu pro filmový   žánr: poměrně velký,   český režisér ukázal   světu, kam lze dojít ve   tvořivé filmařské   práci
4. režie:   mistrnná
5. hudba:   výtečná
6. podívat   či nepodívat? Určitě   podívat

Poznámka: Komentáře jsou řazeny podle počtu dosažených bodů jednotlivých členů, kteří je psali. To znamená, že čím více bodů má člen, tím je jeho komentář výše.

10 filmů, které komentovali někteří uživatelé co tento film
minih40017minih40017Markýz de Bois Doré (1976) [TV seriál] 
Les Beaux messieurs de Bois Doré n
minih45332minih45332Doktor z hor (1992) [TV seriál] 
Der Bergdoktor n
minih43342minih43342Swingtime (2007) [TV film] 
Swingtime n
minih82268minih82268Super Tanker (2011) [TV film] 
Super Tanker n
minih44713minih44713Dvorní šašek (1956) 
The Court Jester n
minih46732minih46732Clona (2008) 
Shutter n
minih41603minih41603Kdo ví, kdy začne svítat..? (1988) [TV inscenace] 
n
minih149916minih149916Mil sexos tiene la noche (1984) 
Mil sexos tiene la noche n
minih59091minih59091Maniak (2009) [Video] 
Basement Jack n
minih134723minih134723Příběhy ztracených duší (2006) 
Stories of Lost Souls n


Hodnocení:n12345678910
Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 190567
Osobností: 697848
Fotografií: 763986
Plakátů: 376597
Obsahů a biografií: 178284

Poslední komentáře

Mrtví muži nenosí skotskou sukni...

Mrtví muži nenosí skotskou sukni
Na tenhle film se dá dívat   pod různými zornymi úhly a   podle toho ho i hodnotit. Carl   Reiner byl většinou zárukou   docela originální podívané více >

Autor: klasifikátor | Hodnocení: 8 / 10

Body Bags - Historky z márnice (...

Body Bags - Historky z márnice
Proč tak nízký hodnocení   na jiných stránkách? Dyť   je to celkem velká kultovní   klasika devadesátek...

Autor: svitani

Sud (1998) [TV epizoda]

Sud
Spíš nadprůměrnej díl,   ale pobavilo duo Ničitel &   Vraceč určitě   přejmenování Kelso na Blbso   to mě rozbilo! Holt párty se   sudem piva se nakonec vyvinula   drobek jinak.

Autor: FLA | Hodnocení: 7 / 10

Erikova první práce (1998) [TV e...

Erikova první práce
Díl začne normálně, pak to   jede na plný plyn. Poté co   Eric Forman získá práci ve   Fatso Burger a nemá na nic   čas, nestíhá ani párty   více >

Autor: FLA | Hodnocení: 8 / 10

Santa je úchyl! (2003)

Santa je úchyl!
Tohle opravdu není pro   diváky, kteří nezvládají   drsnější a svéráznější   humor, který se ještě   navíc opírá o vánoční   atmosféru. Období, více >

Autor: Karius | Hodnocení: 8 / 10