Komentáře uživatele martin.stusak.9

martin.stusak.9

martin.stusak.9 zprava

Napsat uživateli zprávu

oblíbený

Přidat uživatele do oblíbených

  Martin Štusák

 
< Předchozí    Další >
 
Řadit dle:  Názvu filmu  |  Od nejnovějších

Počet komentářů: 3993
...a pozdravuji vlaštovky
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 17.5.2016
Období 2. světové války a   mladá dívka odsouzená   německým soudem k trestu   smrti za napomáhání   komunistickému odboji. Trest   bude vykonán za dva měsíce   a příběh poeticky sleduje   její poslední dny a   rekapitulaci jejího   dosavadního života. Snímek   plný flashbacků krapet mate   co že je vlastně hlavní   dějová linka, ale to je v   podstatě jen jedna jediná   vada na kráse. Tragický   příběh o děvčeti plného   života a usměvavé tváře,   které ji neopouštělo ani v   cele smrti. Málo se dnes už   ví, že Marie Kudeříková,   hrdinka tohoto snímku,   skutečně žila a tento film   byl natočen podle 32 dopisů,   které poslala z věznice.   Byla to však mladá   komunistka a tak z ní   komunistický režim udělal   doslova mučednici a tento   snímek, byť to ani tak   nevypadá, je jen další   formou propagandy. Ano,   propagačně-agitační   záměry tu patrné jsou, ale   to nemění nic na faktu, že   se jedná o mimořádné   dílo, na kterém si tvůrci   dali opravdu záležet.
(J)elita ze střídačky (The Benchwarmers)
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 13.4.2018
Trojice mládenců se snaží   vynahradit ztracené   příležitosti v dětství   tím, že vytvoří   baseballový tým a bude   soutěžit proti standardním   skupinám baseballu. Film,   který je hodně těžké   správně uchopit. Jedná se o   příběh o nesplněných   snech ve snaze jejich   naplnění, kde je místo i o   lidství a dojetí, avšak za   použití mimo běžných   komediálních vlastností i   motivů běžných pro sitcom,   které jsou však místy dosti   přes čáru. Zkrátka a   dobře hraničí až s   nechutností a trapností.   Děj je pevný jak skála a   jde svým zamýšleným   směrem, ale v oné   komediálnosti se až moc   tlačí na pilu a zbytečně.   Výsledný dojem to tak   bohužel spíše kazí. O   zábavu postaráno tedy je,   jen záleží, kde je   divákova hranice smyslu pro   humor.
(Ne)obyčejný kluk (Wonder)
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 17.3.2018
Příběh, který napsal   život sám a je k   zamyšlení. Nenávist k   člověku jenom proto, že je   odlišný jakýmkoli způsobem   existuje po generace. Snímek   vypráví osud Augusta   Pullmana s vrozenou vadou   obličeje. Spousta operací,   ale jizvy zůstaly. A vydal se   do školy do páté třídy.   Bude přijat místními   dětmi? Atmosféra je sice   více rodinného typu, ale   otázka je položena. Děj se   nezaměřuje pouze na   Augustina, ale probírá i   počínání lidí kolem   něho. A nejsou to jen   rodiče. Každý máme svůj   osud a nikdo není bez vady.   Ať fyzické či psychické,   ale málokdo si to umí   připustit. A právě na to se   snímek zaměřuje   především. Než začít   druhého soudit či ho   zesměšňovat, měl by se   každý nejdříve podívat   především na sebe.   Příběh chytí za srdce,   což znamená, že plní   očekávání. Emocionální   prvky povznášejí pocit   pochopení. Bohužel se to   neobešlo ani bez kýče, což   je škoda. Reálnost je tím   srážena na kolena. Jakob   Tremblay v roli Augusta podal   skvělý výkon. V roli   rodičů Julia Roberts a Oven   Wilson. U obou trochu   překvapení, neboť známé   tváře odvádí od daného   problému pozornost, ale dá   se to ustát.
(Ne)šťastně až na věky (Happily N'Ever After)
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 17.12.2013
Dějí se to v pohádkách   věci. Čaroděj, který   chrání vyváženost mezi   dobrem a zlem si odjede na   dovolenou a jeho kouzelné   hůlky se zmocní zlá   macecha, a teď pozor,   nevlastní matka naší dobře   známé Popelky. A ta změní   průběh všech existujících   pohádek. Ani jedna neskončí   šťastně, ale naopak   nešťastně. Tak na to by   náš Rumburak spolu s Xenií   rozhodně nepřišel. A kdo se   pokusí pohádkovou říši   zachránit? Popelka osobně. A   dobrodružství plná   taškařic může začít.   Producenti Shreka a Shreka 2,   stojí za tímto počinem a   musím uznat, že je to znát.   Vznikl nevšední pohádkový   snímek, který je plný   humoru a jistých moderností,   které obstáli už ve   zmíněném Shrekovi. Na   výrobě se podíleli   Němečtí tvůrci a ti jsou   úpravami všedních pohádek   známí i u nás. Postavičky   sice vypadají jako gumové   panenky, dokonalá animace to   však vyrovnává. Příběh   má kromě humoru i jistou   dramatičnost. Přísně si   udržuje přiměřené tempo,   takže jedinou vteřinu   nenudí. Děj je značně   jednoduchý, což je pro   pochopení dětských diváků   jedině dobře. Ano, pro děti   můžu jedině doporučit.
[REC] 4: Apocalipsis
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 22.4.2017
Ve čtvrtém snímku série   [REC] se tvůrci vrátili k   reportérce jmenující se   Ángela Vidal, známá z   prvního a druhého dílu. Že   by po kritice diváků   dějového odklonu ve trojce?   Každopádně dle toho, jak to   s ní ve dvojce skončilo tu   máme možnost viděl co se   dělo dál. A příběh nás   zavádí na jakousi loď s   vědci hledající na virus   lék. A samozřejmě nic nejde   podle plánu. Po delším   úvodu, aby se divák   zorientoval, se pomalinku   zvyšuje napětí a vše se   roztáčí až do krvavého   finále. Děj je více akční   než hrůzostrašný, ale   takových je snímků vícero.   Strach to tedy nebudí a je   znát dějová šablonovitost.   Zakončení příběhu také   nijak nepřekvapí, neboť od   dob snímku ´Vetřelec´, se   toto použilo opravdu   nesčíslněkrát. Pecka to   tedy rozhodně není a jako   samostatný film by to   zřejmě neobstálo, ale jako   doplněk série s podtitulem -   a jak to bylo dál - bohatě   postačí.
1.1
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 3.9.2018
Rok 1984. Úvodní část   začíná klasickou scénou.   Hlavní postava všeho dění   Freddie Jackson s tváří   Toma Hardyho je propuštěn z   věznice a doma na jeho   počest probíhá oslava. Ne   všichni jsou však nadšení.   A netrvá dlouho a začnou se   dít věci. Design 80. let je   přesný. Prostředí, móda,   soundtrack, prostě všechno.   Gangsterský rodinný   příběh začíná se vším   všudy a rázně. Tom Hardy ve   své roli násilnického   šílence plně předčil   očekávání.
1.2
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 3.9.2018
Rok 1988. Dějství poskočilo   o několik málo let dopředu   a prozrazuje, co se za tu dobu   změnilo a co ne. Šílenosti,   agresivita a spousta   konfliktů stouplo o nějaký   ten level výše. Nikde   nezůstane nit suchá a vše   má jedno společné. Freddie.   Druhá část jakoby se   držela hesla: Nic nezůstane   bez následků. Atmosféra se   drží, jen se v šokujících   momentech krapet přitlačilo   na pilu.
1.3
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 3.9.2018
Události se přehouply do   devadesátých let a dějství   si všímá hlavně malého   Freddieho, který se zřejmě   dokonale potatil. Šokující   zakončení třetí části   hovoří za vše. Ale jak se   říká, vše souvisí se   vším. Atmosféra stále   neutuchající a byť se už   po divácké stránce hlavně   sleduje, co se zase kde, co a   komu stane, o šokující   vývoj i nadále není nouze.
1.4
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 3.9.2018
Zakončení je přesně   takové, jaké mělo být.   Nastupuje velké   zadostiučinění, spousty slz   a msty. A tak se příběh   během těchto   předpokládaných událostí   zase postupně vyvíjí do   ztracena. Ale má to styl.
100 000 dolarů na slunci (Cent mille dollars au soleil)
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 8.9.2017
Jean-Paul Belmondo versus Lino   Ventura. Horká poušť,   písek mezi zuby a příběh   řidičů náklaďáků,   který svým vyzněním velmi   připomíná obdobný taktéž   koprodukční snímek Francie   a Itálie pod názvem ´Mzda   strachu´ z roku 1953. Tam   šlo o vysokou odměnu za   převoz velmi nebezpečného   nákladu, tady zase o chycení   zlodějíčka nového   náklaďáku s kontraktem v   hodnotě 100 000,- dolarů.   Výborně napsané dialogy,   výborná kamera, výborná   žhavá atmosféra. Dějství   si drží tempo a vcelku   razantní napětí. Honička   náklaďáků ve stylu road   movie kde jde stejně   každému jen o jedno. O   bohatství. Excelentní   atmosféru jako u zmíněného   snímku ´Mzda strachu´ se   zopakovat zcela nepodařilo,   ale i tak z toho vyčnívá   razantní filmový zážitek.   Film z prostředí, kde muži   jsou stále muži a ženy jen   na hraní, kterým se nedá   věřit. Drsný příběh o   přátelství v poušti ze   světa řidičů   náklaďáků.
100 dní v Palermu (Cento giorni a Palermo)
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 7.3.2018
65letý Lino Ventura ve   výborném politickém   thrilleru v roli tvrdého a   neústupného generála,   který se stal prefektem   Palerma s úkolem bojovat   proti mafii. Pokud by byl   někdo nazván buldozerem, byl   by to jistojistě on. Celý   příběh je stavěný   především na dialozích,   avšak rozepsaných tak, že   napínavá atmosféra doslova   bortí zdi. Tématem o marném   boji s mafií hodně   připomíná i u nás   uváděný seriál   ´Chobotnice´ vzniklý ve   stejném roce. Film je však   od seriálu na jiné   vypravěčské úrovni. A tady   to tvůrci zvládli na   výbornou. Obsadit do role   Linu Venturu bylo trefou do   černého.
100 sladkých holek (100 Girls)
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 30.12.2018
Krapet netradiční   teenagerovská komedie   očekávaně plná touhy po   sexu, lásky a toužebného   očekávání. Hlavní   postavou je Matthew, který se   náhodně ve výtahu setká s   nějakou dívkou a aniž by   jí viděl do obličeje,   zamiluje se. A teď jde o to,   jestli se mu podaří jí   vypátrat. Ale tolik   filozofických myšlenek co se   týče partnerských vztahů,   sexu a vůbec rozdílů mezi   mužem a ženou, které   přitom vyřkne, aby jinak   divák pohledal. Ale kupodivu   to má váhu, i když někomu   může z toho jeho   neustálého žvanění   začít třeštit hlava. Co   slovo, to myšlenka, která   určitě stojí za   zamyšlení. Velmi silně se   to totiž dotýká   feministických myšlenek a   právě postavou Matthewa se   jim to snaží dávat   pořádně na frak. K   zasmání tady toho jinak zase   až tak tolik není a co se   týče u teenagerů tolik   oblíbený fekální humor,   ten tu je také, ale je vcelku   držen na uzdě. O ději nemá   cenu diskutovat, neboť tu   dohromady vlastně ani   žádný není. Máme tu jen   školu kde je sto dívek a   mezi nimi Matthew hledá tu   pravou. Nic víc, nic míň.   Film v jádru podivný, ale   myšlenkově zásadový.
100 žhavých tygřic (Girl Fever)
Hodnocení: 4 / 10
Přidáno: 31.12.2018
Dva roky po uvedení snímku   ´100 sladkých holek´ se   režisér a scénárista v   jedné osobě vrátil k   tématu a uvedl obdobný film   pod názvem ´100 žhavých   tygřic´. Hlavní postavou je   tentokrát Sam a ve vztazích   tápe podobně, jako Matthew v   předchozím snímku. Věkově   jsou postavy o něco výše,   proto v názvu ty tygřice.   Sam se mezi ženami snaží na   sebe upoutat pozornost a opět   u toho filozofuje. Jenomže   už to nějak není ono. Celý   děj je tentokrát poněkud   mdlý, nepatřičný a vůbec   ve své podstatě podivný.   Zkrátka to tu už tak   nefunguje a atmosféra se tím   stává přeci jen již   poněkud ponurá a naprosto   bez zajímavosti. Každá   myšlenka padá v nivěč a   ono filosofování na téma   charakterů a rozdílů mezi   muži a ženami jsou spíše   na obtíž. Bohužel, tento   počin se Michaelovi už   nepovedl. Oslovit diváky by   však nějaké mohl, pokud by   ale ještě neviděli ten   předchozí.
105% alibi
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 13.11.2014
Na konci temných 50. let se   objevila tato výborná   česká detektivka. A mě   napadá jediné - stal se   zázrak. Žádní   imperialisté, žádní   protistátní živlové,   žádní záškodníci. Pouze   zloděj a vrah. Co se stalo?   Soudruzi se tak opili, že   při schvalovačce nevěděli   co činili? Ale k filmu.   Jedná se o povedenou   klasickou detektivku s Karlem   Högerem a Josefem Beckem v   titulních rolích. Jejich   postavy jsou ukázkou   literárních   vyšetřovatelů, kteří s   důvtipem a detektivní   všímavostí jdou po stopách   zločinu. Nejdříve jsme   svědky událostí vedoucí k   vraždě. Známe všechny   aktéry podezřelých a   snažíme se spolu s   vyšetřovateli vypátrat   onoho padoucha. Klasika žanru   má stále své kouzlo a to i   dnes po tolika letech.
12 kol (12 Rounds)
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 20.1.2017
Standardní akční snímek,   kdy jedna akce střídá   druhou, má to patřičný   švih, napětí a dostatečný   elán. Když se to rozjede,   neexistuje jediná brzda,   která by zmařila dějový   rozjetý vlak. Námět však   už je bohužel značně   vyčerpaný a tak zde jsou   mnohé dramatické scény,   které jsme měli možnost   vidět už v 90.letech. Např.   scéna z nezastavitelnou   tramvají je jak vystřižená   ze snímku ´Policajt ze San   Francisca´. I přesto se   jinak jedná o povedenou   akční popkornovou zábavu,   která sice v jistých mezích   nenadchne, ale ani neurazí.
12 let v řetězech (12 Years a Slave)
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 25.4.2016
Oskarový snímek o temné   době otroctví na americkém   území, jehož příběh je   založen na skutečné   události. Mučení, bezmoc,   zneužívání a zrada. Velmi   znepokojující film syrově   pojednávající krutou   realitu odehrávající se   před sto lety. Děj je   založen na únosu a prodeji   svobodného černošského   muže, který následně   pozná veškerou krutost a   nelidskost, jakou kdy mohl   člověk ve své době   zažít. Zoufalství a   beznaděj se táhne po celé   dějství a díky   dvouhodinové stopáži a   pomalejšímu vyprávění se   lze do takové situace vcítit   a tím poznat, jaké   nekonečné utrpení to muselo   být. Příběh jako takový   je tedy velice jednoduchý,   ale ve své podstatě   cílený. Při sledování   mnohých scén skutečně až   zatrne. Nelze upřít ani   jisté moralizování, které   měl ve své roli na svědomí   Brat Pitt a vzniká otázka   jak by se osud hlavní postavy   odvíjel dál, kdyby se tam   neukázal. Snímek je tedy   velmi emocionální hlavně   zvýrazněnou vizuální   stránkou násilí, na který   někteří diváci budou muset   mýt přeci jen krapet   silnější žaludek.
12 opic (12 Monkeys)
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 6.3.2018

Že je vcelku složité   cestování v čase po   dějové stránce   scenáristicky dobře uchopit   by mohli vyprávět i čeští   filmaři pracující na   slavné komedii ´Zítra   vstanu a opařím se čajem´.   Jim se to však povedlo a   Hollywood měl dokonce v   plánu remake, ale děj byl   pro ně tak zamotaný, že   nakonec od toho opustili. Svou   složitostí je to podobné i   s tímto počinem, který je   inspirovaný   krátkometrážním   experimentálním   francouzským snímkem z roku   1962 ´Rampa´. Jedná se o   manipulaci prostoru napříč   časem, takže psychologická   část hraje stěžejní roli   u hlavní postavy, kterou   výborně zahrál Bruce   Willis. Podobné je to i u   role Brada Pitta, který byl   za to dokonce nominován na   Oskara. Dějově jde o hrozbu   vypuštění smrtícího viru   a snahu tomu zabránit. Že   jsou k zabránění tohoto   skutku vysláni vězni není   nijak překvapením. Použita   je i známá šablona, kdy   vězeň je vyslán do   určitého roku, ale dojde k   omylu a tak se ocitne v roce   ve zcela jiném. A o problém   je postaráno. Dějové   složitosti je učiněno za   dost a je s podivem, jak si s   tím režisér Terry Gilliam   poradil. Jeho vize je   úžasná. Úhly kamery,   využití stínů, depresivní   místa i výběr kostýmů   mají dohromady svůj smysl a   vytváří jedinečnost. Na   scénáři pracovalo více   lidí a je to znát. Vše má   svůj smysl a je patřičně   vysvětleno. Dvouhodinová   stopáž se zdá být akorát.   Události mají prostor a   naopak se nic zbytečně   neprotahuje. Nad tímto   snímkem klobouk dolů, neboť   co se týče takovéhoto   žánru, tvůrcům se   podařilo takřka nemožné.  

Doplněk: ´Ve   filmu je použitý model   cestování v čase, podle   kterého není možné změnit   cestou zpět v čase   budoucnost (vše už se jednou   stalo a změna není možná)   – ti, kdo se o to pokusí se   jen složitě zapletou do   okolností příběhu a   nakonec zpravidla zjistí, že   tím, že chtěli budoucnost   změnit, vlastně mají podíl   na jejím vzniku. Vše se   nakonec stane právě takovým   způsobem, jakým se to   stalo.´
12 Strong
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 23.5.2018
Příběh přibližuje tým   speciálních sil nasazeného   do Afghánistánu po 11.   září. Příběh plný   patriotismu a přesvědčení.   Počáteční nadšení všech   zúčastněných snad už ani   nepřekvapí. Jedná se o   filmovou oslavu a úctu k   chlapíkům, kteří dokázali   nemožné. Dějově je   vyprávění jednoduché,   avšak cílené. Tvůrci   např. nevynechali ani scénu   popravy matky Talibanem jenom   proto, že vzdělávala své   dcery. Válečné scény jsou   v rámci filmové zábavy   natočeny efektně a rozhodně   se nemají za co stydět.   Snímek se hrdě řadí k   obdobným vlasteneckým   snímkům, které   připomínají určitou   historickou událost, byť   hollywoodským stylem a které   neopomenou na samém konci   ukázat fotografii   skutečných hrdinů. Na   snímek se rozhodně nedívat   politicky. Je to jen   obyčejný válečný film na   základě skutečných   událostí, jako každý   jiný.
13 hodin: Tajní vojáci z Benghází (13 Hours: Secret Soldiers of Benghazi)
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 9.1.2018
Další neplánovaný masakr.   Válečný příběh dle   skutečné události a v   režii Michela Baye.   Vizuální podívaná tedy   zaručena. Událost, která se   stala v Benghází 11. září   2012 je zpracována s   veškerou úctou ke všem   zúčastněným a ukazuje,   jakým peklem si oddíl musel   projít. A jako obvykle   nechybí ani reálné   politické jednání ve   velení. Šlo o záchranu   života a americká vláda   nedokázala rychle zareagovat.   Dokonce byla na místě snaha   tomu i naivně zabránit.   Nastalo peklo, které dopadlo   jak dopadlo. Dějově   největší rozčarování se   ukazuje v místě, kdy byla   vyžádána podpora letectva a   ti se na to prostě   vykašlali. Snímek   přináší to, na co jsme od   Baye zvyklí. Patřičný   švih, dechberoucí kamera,   napětí, city, zoufalství a   zlost. Film ve stylu snímku   Ridleyho Scotta ´Černý   jestřáb sestřelen´, který   se může vedle něj bez   problémů zařadit.
13 mrtvých mužů (13 Dead Men)
Hodnocení: 2 / 10
Přidáno: 14.2.2015
Námětově vcelku zajímavý   počin, byť neoriginální,   ale tak amatérský, že by se   za to musel stydět i kdejaký   filmový školák. Kamera nic   moc, děj nic moc, atmosféra   nic moc, herecké výkony nic   moc. A zápasy? Choreograf   měl asi volno, jinak si to   ani neumím představit. Ono   to vlastně žádné zápasy   nebyli. Nejdříve bušil   jeden do druhého a pak se   vystřídali. No, bušil,   každá rána šla viditelně   vedle. Jeden nesmysl střídal   druhý, což vyvrcholilo   závěrečnou scénou z   věznice. Takovou věznici,   kam lze velmi jednoduše   vniknout, aniž by si toho   někdo všiml, aby jeden   pohledal. Bachaři? Jakoby   utekli z nějakého ústavu.   Přišlo mi, že to tvůrci   dělali jen tak z nudy pro   svoji vlastní zábavu. Co se   dá dělat. Zase zbytečně   vyhozený peníze za zcela   zbytečný film.
14 kilometrů (14 kilómetros)
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 8.1.2016
Syrová filmová výpověď o   strastiplné cestě z Afriky   do Evropy za štěstím a   lepším životem. Vlastně je   to takové road-movie dvou   bratrů a jedné dívky   utíkající před nepřízni   osudu znamenající útrapy,   bolest i smrt. Talentovaný   fotbalista Buba nemající   šanci ve svém rodném Nigeru   vyniknout se na doporučení   trenéra rozhodne pro migraci   společně se svým bratrem   Mukelou, který se zase pro   změnu chce stát manažérem.   Ve stejné době se pro útěk   do Evropy rozhodne také   dospívající Violeta aby   utekla od nuceného sňatku s   chlípným starcem. A osudy   těchto tří lidí se   nahodile propojí. Děj to   vlastně takřka ani nemá.   Vynikající kamera pouze   sleduje jejich počínání   při cestě, zdolávání   kontrol a vůli přežít a   to zcela bez moralizování,   odsuzování, bez špetky   sebemenší politické   koncepce. Zkrátka se jedná o   obyčejnou filmovou výpověď   jak asi taková cesta vypadá   a natočeno je to naprosto   mistrovsky. Dlouho ani nebyli   v hraném filmu vidět tak   nádherné africké scenérie   jako zde. Za zmínku stojí i   velice chytlavý soundtrack.
1941
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 31.12.2018
Pro Ameriku byl Pear Harbor   historicky černým dnem, ale   přesto se na to dokázali   filmový tvůrci podívat   optimisticky a po letech si z   toho už jen udělat legraci.   Pro nás krapet   nepochopitelné, neboť je to   v podstatě to samé, jako by   Barrandov natočil parodii   (žánr, který vůbec   neumíme) o obsazení   Československa německými   nacisty v roce 1938.   Hollywoodu však parodie vždy   šly a na vtípky měli dobré   nápady. I tento jich má   přehršel, obzvlášť  v o   půl hodiny prodloužené   verzi. Mnoho scén je   delších a mnoho také   přidaných. Celkově mají   některé scény daleko   větší smysl k pobavení.   Netypický je režisérský   post, kterého se ujal Steven   Spielberg, jehož tvůrčí   rukopis je setsakramentsky   znát a kterému to do dnes   má kde kdo za zlé. A přitom   není důvod. Jedná se o   parodii zdařilou a vlastně   jedinečnou, neboť je   historická událost zároveň   prokládána různými,   samozřejmě parodovanými,   scénami z jiných snímků,   které se na dané místo   hodí a prostě pobaví. A tak   je tu různých   ztřeštěností a   groteskních situací více   než dost a ve stopáži   téměř dvou a půl hodiny je   to docela slušná palba.   Divákovi v tom vidícího   pouze nepatřičný chaos a   nerozum, tedy nemohou přijít   na chuť ani pozdější   parodie, jako jsou   ´Připoutejte se prosím´,   ´Žhavé výstřely´ a   mnohé další, neboť jsou   zcela na stejné úrovni. a   že to natočil Spilberg? No a   co? Proč neustále hledat   problém, kde není?
1942
Hodnocení: 1 / 10
Přidáno: 13.4.2013
I s ohledem nato, že Thajsko   má poněkud jiný kulturní   pohled, musím uvést, že   tento film je dosti   nepovedený. Spojit   mysteriozní námět s   válečným příběhem je   sice dobrý nápad, ale   takovéto zpracování se   spíše podobá divadelní   hře. Vyprávění je značně   kostrbaté a mnohé scény   nedovyprávěné. Anebo je to   špatným střihem? Nakonec,   jak si vysvětlit konec?   Nějaká vsuvka ze sci-fi? Nic   tu nemá logiku a divák jen   kroutí hlavou a ani se   nenamáhá přemýšlet nad   tím, o co tu vlastně jde.   Zkrátka, tento thajský   počin považuji za velký   omyl a ohromnou ztrátu času   to sledovat. To je daleko   lepší čučet do zdi.
2 blbouni v Paříži (Seuls two)
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 20.4.2018
V Paříži jednoho dne jen   tak z ničeho nic zmizí lidé   s výjimkou bezvýznamného   policajta a drzého zločince,   kterého roky pronásleduje. A   tak honba kočky s myší   pokračuje na všech   frontách. Jen oni dva a nikdo   jiný. Sci-fi komedie,   kterému asi moc diváků na   chuť nepřichází.   Humorných gagů je tu sice   více než dost, ale protože   velmi často vypadají, jako   by se tvůrci nemohli   rozhodnout mezi sitcomem a   groteskou, moc toho k   zasmání pořádně   nepřinášejí. Bylo v ději   vůbec vysvětleno, proč ti   lidé zmizeli? Když už nic,   tak snímek neurazí, ale do   paměti se nezapíše.
2 zbraně (2 Guns)
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 13.3.2016
Robert Trench společně s   Michaelem Stig Stigmanem   ukradnou v bance peníze a   jeden se nestačí divit, kdo   všechno má najednou o ně   zájem a co to s oběma   udělá jak profesně tak i s   vztahově. Akční snímek s   velmi překombinovaným dějem   by se dal očekávat v docela   svižném tempu, ale není   tomu tak. Akční scény   nejsou k zahození, ale to je   asi tak všechno. Dějové   části vyznívají dosti   unyle a bez patřičné   šťávy. Denzel Washington a   Mark Wahlberg sice dělají co   mohou, seč přes všechnu   snahu se jim nepodařilo   vyšvihnout scénář do   patřičné výše. Bohužel,   ani český dabing tomu nijak   nepřidává. Akční komedie,   kde k zasmání opravdu toho   moc není. Škoda, tohle mělo   rozhodně na víc.
2012: Doba ledová (2012: Ice Age)
Hodnocení: 1 / 10
Přidáno: 6.12.2013
Asylum a další její   dokonale stupidní céčko,   které už se zhovadilostí a   stupiditou snad už ani nemá   nic společného. Je to daleko   horší. Nic tu nemá logiku.   Přiblblé dialogy ,   speciální efekty   amatérské, scénář plný   děr. Proboha, pokud majitelé   tohoto filmového studia neví   co s penězi, ať je dají v   Africe hladovějícím lidem.   Tohle dílo je urážkou   všech kvalitních   katastrofických snímků,   které mají co říct a jsou   vlastně svým pojetím   přínosné a varovné. A   překvapuje mě, že má   někdo odvahu tohle vydat na   DVD a nějaká televize   vysílat.
2012: Soudný den (2012 Doomsday)
Hodnocení: 1 / 10
Přidáno: 4.12.2015
Nudnější Mockbuster aby   divák pohledal. Očekávané   alespoň sebemenší drama o   příchodu konce světa se   tady prostě nekoná. Po celou   stopáž se tu jen tlachá a   tlachá a tlachá. O čem?   Kupodivu o Bohu. Jestli tohle   mělo být filozofování, tak   už nevím co potom je   hysterické nekonečné   žvanění s přetvářky o   vážnosti a podstatě   problému. Katastrofa   skutečně nakonec přijde a k   tomu stačí jen několik   vteřin na konci filmu. Do té   doby si divák čekající na   tuto událost může v klidu   hodinku a půl zdřímnout.   Zaručuji, že vůbec o nic   nepřijde.
21 Jump Street
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 3.11.2014
Pop-kornová akční zábava a   pocta klasickému TV seriálu   v jednom. Je to celé ve stylu   snímků 90. let a bez výhrad   povedeně. Teenagerské   skopičiny na jedné straně a   policejní práce na straně   druhé. Jedna hláška   neúnavně střídá druhou a   vskutku není hluchého   místa. Takový snímek tu   dlouho nebyl. Pro letní kina   opravdu jak dělané.
22 výstřelů (L'immortel)
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 22.8.2015
Drsný snímek o pomstě a   zadostiučinění.   Gangsterský motiv vedený do   temné atmosféry přináší   svět takový, jaký mezi   obchodníky z drogami je. Jean   Reno opět předvedl v čem je   jeho síla. Jeho osobité   charizma dalo postavě   ohromnou sílu a   přesvědčení. Příběh je   odvyprávěn trochu   netradičně. Nejdříve   uvidíme drsnou popravu   bývalého mafiána a poté   nelítostnou pomstu. Jelikož   se nejedná o zběsilý   akční film, jak je dnes   zvykem, můžou se některá   místa dějství zdát pro   někoho nudná, ale v tom, co   vytváří jeho sílu, je jeho   cílená temná atmosféra   pomalejšího tempa   respektující všechny   atributy tohoto žánru. Že   tohle francouzské   kinematografie umí jsme byli   přesvědčeni už mnohokrát   a tady to platí dvojnásob.   Pevný scénář, výborní   herci, potemnělá kamera a   patřičná brutalita. Pravda,   těžko říci jak by to   vypadalo bez Jeana, ale je tu   a to snímek hodně vyzdvihlo.
24 hodin do půlnoci (24 Hours to Midnight)
Hodnocení: 2 / 10
Přidáno: 6.12.2015
Akční videosnímek, debut   Cynthie Rothrock, a neskonalá   hrůza. Takhle jednoduše by   se dal popsat tento výtvor,   který byl snad natočen jenom   proto, aby bylo co dát na   regál ve videopůjčovně.   Zmatečný děj,   skřípající dialogy,   úděsné herecké výkony,   žádná plynulost děje. Ani   fanoušci bojových umění,   které by se dali vlivem   účasti Cynthie Rothrock   očekávat, si tu nijak   neužijí. Zkrátka jakoby se   točilo bez rozmyslu a bez   scénáře. Naprosto   zbytečný film.
< Předchozí    Další >
 
Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 154529
Osobností: 639987
Fotografií: 588790
Plakátů: 279667
Obsahů a biografií: 141563
foto

Komerční sdělení

Seznam DVD

Potřebujete si udělat pořádek ve filmech? Tak právě pro Vás je tu tento program.

foto

Filmová škola

Staňte se hercem, herečkou.

foto

Poslední komentáře

Žena za pultem (1977) [TV seriál...

Vzpominate??

Žena za pultem
Serial o obycejnych   lidickach,jejich obycejnych   zivotech-a pritom tak   lidske,jak umel napsat jen   Mistr Dietl...KOLIK takovych   serialu více >

Autor: ladislava.blazkova.7 | Hodnocení: 10 / 10

Jan Palach (2018)

Palach

Jan Palach
Proboha, proc zacali vytahovat   toho Placha zrovna ted, leden   2019...at clovek prepne na   jakou koliv stanici placenou   koncesionari, tak více >

Autor: Martal | Hodnocení: 1 / 10

Podraz (2004/1) [TV epizoda]

Podraz
Ve druhém pokračování se   vše točí kolem poručíka   Hamáčka, kterému nasadila   parohy jeho Andulka, a kolem   snahy kapitána Honce dát   více >

Autor: curil | Hodnocení: 9 / 10

U pokladny stál (1939)

U pokladny stál
"Já nemám žádná ústa,   já mám hubu. A tu si budu   otevírat, a hodně si ji   musím otevřít, aby se mi   tam do ní od vás ty zuby   ještě více >

Autor: Desanka | Hodnocení: 10 / 10

Kanibalský sex (1980)

Kanibalský sex
Můj oblíbený režisér Jess   Franco tentokrát nesplnil   očekávání a ve svém   oblíbeném exotickém   prostředí kdesi v tropech   natočil více >

Autor: curil | Hodnocení: 4 / 10

Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení

Copyright © 2003-2019, Filmová databáze s.r.o. (FDb.cz). Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Load: 0.343/0.309
Partneři:
hotel pro psy