Obsah filmu Souboj Titánů
Mocný bůh Zeus zničí království krále Acrisia jako trest za to, že dal vlastní dceru a jejího právě narozeného syna Persea svrhnout do moře. Zatímco poslední z titánů Kraken ničí království, Perseus, který je ve skutečnosti Diovým potomkem, i jeho matka jsou bezpečně dopraveni na ostrov Serifos. Kalibos, syn bohyně Thetis, už takové štěstí nemá, protože ho Zeus změní v netvora jako trest za to, že vyhubil Diovo stádo létajících koní. O princeznu Andromedu, kterou si měl vzít za ženu, se tak sice mohl ucházet každý, jenže všichni zatím skončili na hranici, protože nedokázali uhádnout její hádanku a tím zlomit prokletí. Perseus, kterého...
Mocný bůh Zeus zničí království krále Acrisia jako trest za to, že dal vlastní dceru a jejího právě narozeného syna Persea svrhnout do moře. Zatímco poslední z titánů Kraken ničí království, Perseus, který je ve skutečnosti Diovým potomkem, i jeho matka jsou bezpečně dopraveni na ostrov Serifos. Kalibos, syn bohyně Thetis, už takové štěstí nemá, protože ho Zeus změní v netvora jako trest za to, že vyhubil Diovo stádo létajících koní. O princeznu Andromedu, kterou si měl vzít za ženu, se tak sice mohl ucházet každý, jenže všichni zatím skončili na hranici, protože nedokázali uhádnout její hádanku a tím zlomit prokletí. Perseus, kterého Thetis z pomsty přenesla do fénického města Džopy, je okouzlen krásou Andromedy a rozhodne se ji získat. Využije magických zbraní, kterými ho vybavili bohové na příkaz Dia, a v nebezpečné noční výpravě se mu podaří odhalit odpověď na novou hádanku. Radost však netrvá dlouho, protože marnivá královna Kasiopeia urazí Thetis a bohyně žádá jako odplatu smrt pro Andromedu. Kasiopeia ji musí za třicet dnů na mořském břehu obětovat Krakenovi. Pouhých třicet dnů má tak Perseus na to, aby své milované zachránil život. Společně s přáteli se nejprve vydá ke Stygijským čarodějnicím, aby od nich získal radu, jak vykonat nemožné, totiž porazit Krakena. Poté, veden jejich radou, se vydá na dalekou cestu, až na samý konec podsvětí, na Ostrov mrtvých, aby se pokusil získat hlavu nestvůrné Medůzy, jejíž jediný pohled mění vše živé v kámen.
Zdroj: Nova < Zobrazit méně
oficiální text distributora, zobrazit všechny obsahy (3)
Související odkaz
TIP: Nastavení pořadí obsazení si můžete nastavit
zde >>
Nejnovější komentáře k filmu
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 1.4.2020
Právě jsem se dodíval na reprizu tohoto filmu v televizi a jsem trochu v zajetí nostalgie. Pocházím z generace která vyrůstala se značně omezeným přístupem ke světové kinematografii. Filmy jako tento nebo třeba "Excalibur" patřily k těm nejúžasnějším podívaným jaké bylo možné legálně vidět. Věci které tehdy úplně ohromovaly v dnešní době kdy lze pomocí počítačů natrikovat a natočit prakticky cokoli vyvolávají v nejlepším případě úsměv a shovívavost. Když je člověk objektivní vidí že k dokonalosti je opravdu daleko a některé sekvence jsou nejen nedokonalé ale i dost odfláknuté. Přesto je mi tento film milejší a hodnotnější než jeho nová verze která je sice technicky dokonalá ale také zcela bezduchá. Tady vycházejicí hvězdička Harry Hamlin v roli Persea, sir Olivier coby Zeus, velký sexy symbol Ur. Andress hrající Afroditu a další skvělí herci jako Maggie Smith nebo Burgess Meredith v dalších rolích to i dnes stojí zcela určitě za vidění! I po téměř 40 letech je to totiž pořád moc dobrý i když ne dokonalý film!
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 5.9.2019
Dnes už film tolik neosloví, ale porád zůstává silný příběh, originální scény a momenty a nostalgický výlet do fantazie + masky, kamera, lokace atd. V dětství to byl film na rovných 10 hvězd, ono za totáče takové filmy v TV to byla RARITA! Takže filmu zůstává ta pradávná poetika, to co prožíváte třeba u filmů Karla Zemana, kde vlastně nevadí "staré" triky na svoji dobu výborné, ba naopak a filmy tohoto ražení mají tu patinu, kterou jednou za čas člověk rád vidí, ale také to už není tak napínavé a akční jako když vám je 10 nebo 15 let a kdy se tyhle filmy točí jeden za druhým - 70%.
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 7.4.2015
Kdysi dávno možnost jak se podívat na fantasy. Pro mě nostalgie, kterou, vzhledem k zpotvořeným remakům, dokážu stále ocenit. A taky díky tomuto filmu moc dobře vím, kdo je Laurence Olivier, Maggie Smith, Flora Robson a Ray Harryhausen.
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 22.3.2015
Výborné, dnes už doslova kultovní zpracování antické pověsti o dobrodružném putování statečného poloboha Persea, jeho návštěvě podsvětí, boji se zákeřnými nestvůrami a záchraně krásné Andromedy. Ve srovnání se svým novodobějším jmenovcem tu sice trikové efekty působí poněkud zastarale (a možná i komicky), ovšem v celkovém vyznění má tahle starší verze jednoznačně navrch. Z postav se mi zde líbil především rozšafný Zeus, mistrně manipulující se svými figurkami, dále pak zlý, ale ve své podstatě spíše nešťastný Kalibos a v neposlední řadě i robotická sovička, která sice do původního příběhu vůbec nepatří, ale přesto tam perfektně zapadá.
Reklama
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 26.6.2014
Proč tenhle snímek válcuje svůj o třicet let mladší remake, který může nabídnout ty nejmodernější triky včetně 3D? Atmosférou, naivitou, herci, kteří dostali role padnoucí na míru, a zejména tím, že je v každé vteřině filmu vidět, jak moc se s ním tvůrci "mazlili" a jak jim záleželo na výsledné podobě filmu. Jo a taky odlehčením v podobě Buba.:)
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 29.12.2013
Dnes se jedná o velmi zastaralý a svými triky až úsměvný snímek, který se přesto stal neoddiskutovatelně legendou. V 80. letech se stáli před kinem fronty a slabší povahy si zakrývali tvář. Hláška "Vypusťte Krakena!" vstoupila do dějin. Při dnešním pohledu je prvních 30 minut značně nudících a vcelku zbytečně protahovaných. Ale pak se rozjede fantasy příběh, který neměl do tý doby obdoby. Triky a speciální efekty byli ve své době ty nejlépe technicky možné. A při pohledu na ně se tajil dech. Jejich zestárnutí je logické a zcela přirozené. Velmi roztomilá postavička byla mechanická sova, která svým cvakáním a pípáním připomínala jistého robota z Hvězdných válek. Byl to snad záměr? Každopádně to byl nápad úspěšný. A tak se tento film stal jediným nejznámějším snímkem s fantasy příběhem ze starého Řecka.
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 5.10.2013
Jeden z kultovních filmů, jak všichni známe řecké báje a pověsti. Perseus prochází mnoha nebezpečími, miluje krásnou Andromedu a bohové zasahují do života lidí. Díky jejich kouzelným darům přemůže pronikne až k čarodějnici Meduse a zdolá i netvora Krakena. Skvělé triky, na tu dobu vynikající a remake filmu hlavně dějové úrovně klasiky nedosáhl. Jinak je šokující, jak jen 12 let stačí ke změně - srovnejte třeba s Jurským parkem.
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 4.11.2012
Filmy z osmdesátých let mají neopakovatelné kouzlo. Byly totiž takové opravdové, počítačově neošizené, poctivě natočené a je to na nich znát. Tenhle je můj oblíbený. Nepouštím si ho, když mám volnou chvíli, ale když ho dávají v televizi, vždycky se na něj těším a alespoň na kousek se podívám, protože ho znám už zpaměti. Je to nefalšovaná pohádka, nezmodernizovaný příběh s triky odpovídajícími době, které ani dnes neurazí.
Reklama
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 10.9.2012
SOUBOJ TITÁNŮ 1981
Ze Souboje titánů sálá atmosféra antických bájí, o které si mnoho žánrově příbuzných snímků může nechat jenom zdát. Ve své době to byla hitovka jako hrom.
Souhlasím s tím, že dneska už technická stránka filmu bude současné generaci připadat přinejmenším úsměvná. Na to, že jde o film jen o pár let novější než například Hvězdné Války, vypadá o mnoho starší. Ano, triky v dnešní moderní době sice působí hodně zastarale, ale i tyto efekty měly své kouzlo, ne že ne. A navíc mají svou nesmrtelnou poezii. Diovy figurky jsou přece tak krásné. Přeměna Kaliba v nestvůru byla vyřešena úžasným způsobem. Prostě tuto prostou animaci mám mnohem raději, určitě působí mnohem živějším dojmem a do tohoto typu filmů se znamenitě hodí. Naproti tomu jsou tam i scény, které opravdu působí hodně uměle.
Nejsem dokonalý znalec starých antických bájí, ale kdysi jsem je četla a tak si cením na tomto filmu dějové stránky, která dost věrně vystihuje atmosféru doby, která je v těchto eposech popisována. Scénář je chytře napsaný tak, aby se alespoň otřel o co nejvíce legendárních postav starého Řecka, a nutno říci, že není nudný, ani nedělá z Persea žádného nezranitelného nadčlověka, což je velmi sympatické.
Také je potřeba zmínit Laurence Oliviera s fešným plnovousem, jehož Zeus, ztvárněný s noblesou, elegancí a nadhledem, je snad nejlepším Diem v historii kinematografie.
Vzhledem k tomu, jak málo antických bájí se za ta léta natočilo, ráda nad tímto dílem přimhouřím oko. Souboj Titánů dnes zaujme jen filmové nadšence, nebo sentimentální blázny, ale pro mne je to stále nejzábavnější film o době olympské vlády světu, jaký jsem kdy viděla.
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 16.4.2012
Pro mě asi nejlepší zpracování antického příběhu, co byl kdy natočen. Také první a zároveň poslední solidní počin Harryho Hamlina a nutno říci, že na tom neměl žádnou zásluhu. Výkon, který předvedl v této legendě hraničil až s trapností a klesající tendence jeho kariéry mne v tom jen utvrdila. Jeho nejspíš slepými sudičkami ověnčený herecký talent, se nedá srovnávat ani s herci vesnického divadla. Kam probůh dali scénáristi oči. Naštěstí ani jeho křečovité a ne moc přesvědčivě herectví, tento skvost nijak nepoznamenaly :) Člověk by i čekal, že s takovým startem si začně užívat herecké slávy, ale bohužel. Defakto celou jeho kariéru provázeli jen televizní štěky a tragikomedie. Na trikové zpracování z vysoka kašlu! Triky jsou na dnešní dobu už opravdu úsměvné, ale podívaná je to parádní i tak...nostalgie, nápad, zpracování, Kalibos, Kraken, vynikající Zeus, roztomilá sova a hlavně ta atmosféra ----> 90%
10 filmů, které komentovali někteří uživatelé co tento film