ohodnotit

Lovec jelenů

The Deer Hunter

Další název:
Lovec jeleňov (SK); Die durch die Hölle gehen
Žánr:
Rok:
1978
Délka:
182 minut
„Drama mužů, kteří si válku přivezli s sebou domů.“

Komentáře k filmu Lovec jelenů

Řadit dle:  Bodů uživatele  |  Od nejnovějších  |  Hodnocení
Počet komentářů k filmu: 30
curil
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 12.8.2009
Opravdu jeden z nejlepších   filmů, které se týkají   vietnamské války. Výborné   obsazení, hlavně Chr. Walken   a DeNiro. Kultovní film pro   všechny milovníky   válečných filmů z tohoto   období.
jarda53
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 3.8.2011
Tento film je tedy pěkně na   palici. Ze začátku se   téměř nehne ani lísteček   a když se dostaneme na dosah   válce ve Vietnamu, tak jdeme   z jedné hrůzné scény do   druhé. A co nemám rád,   scény, když se s pistolí   hraje o pokračování   života. V tomto filmu   dostávají američani na   zadek, ve filmu, ale oni   přece se ve Vietnamu   nechovali jako hosté a nebudu   vypisovat ty zločiny,   kterých se tam dopouštěli.   Je jasné a normální, že se   každý obyvatel své země   svým způsobem zachovává k   nepříteli, který zde nemá   co dělat..
FLA
Hodnocení: 4 / 10
Přidáno: 20.11.2011
Jeden z nejoceňovanějších   filmů o Vietnamské válce,   ve kterém se téměř   neválčí a vlastně ani jako   válečný úplně asi není.   Asi jsem pochopil co chtěl   režisér sdělit, ale proč   proboha tak zdlouhavým a   uspávacím způsobem. U mě   to kultovní dílo není,   spíše zklamání a to i   přes účast Roberta De Nira   a Ch.Walkena a dalších.
martin.stusak.9
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 30.3.2017
Velice impozantní příběh   pojednávající o   přátelích užívající si   svůj život plnými doušky,   které následně totálně   změní válka ve Vietnamu.   Tříhodinová stopáž může   připadat moc, ale na druhou   stranu se tak velmi věrně   poukazuje na život   obyčejných lidí   prožívající své radosti a   strasti, které naruší pro   ně bezvýznamná válka.   Každý prožívá své trauma   jinak. Někdo to zvládne,   někdo ne. Taková smrtící   hra nazývající ´Ruská   ruleta´, nebyla nikdy tak   zvýrazněna jako zde.   Plynulý vývoj postav je tedy   k uchopení problematiky   velice významný. Jedná se o   jeden z několika nejlepších   protiválečných snímků,   jaké ve své podstatě byli   natočeny. Tady nejde o válku   jako takovou, ale o to, co z   obyčejných lidí válka   dělá.
Prasoid
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 17.5.2010
Snad až příliš zdlouhavý   snímek o lidech, jejichž   životy tvrdě změnila   válka. Tak tvrdě, jak tvrdý   je přechod na bojiště ve   filmu. Samotné válečné   řezničiny si divák moc   neužije, neboť o tu zde   nejde.
BinLADIN
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 18.7.2009
opravdu výborní film až na   tu svatbu jak zde jeden z   dobrých editorů poznamenal   tak film je skvělí.Opět zde   v tomto filmu prolne   Vietnamský kdy vojáci šli   dobrovolně do války a po   návratu vlastní zem a vláda   se na ně vybodla .ještě k   obsazení to je skvělé
enejčel
Hodnocení: 3 / 10
Přidáno: 15.10.2013
První film o Vietnamu - taková nuda
Nuda a tolik Oscarů? Za to,   že první hodina a čtvrt je   o ničem, žádný hudební   doprovod a zbytek příběhu   je o traumě z války, ze   které uvidíme jenom mučení   Američanů? A co takhle,   kdyby ukázali, jak Američani   mučili Vitkongy, ale to už   se režisérovi Ciminovi   nechtělo, jinak by zřejmě   ty Oscary nedostal.
Výkony De Nira a Walkena   byly jak z jiné planety,   jinak řečeno více než   vynikající a opravdu Oscarem   ocenitelné, ale v snímek   jako takový nikoliv.
Takový zbytečný film,   který není typicky   válečný, ale jeden z   nejhorších filmů za   poslední doby, co jsem viděl   a šíleně mě naštval.
Chrustyn
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 29.10.2007
Vynikající (proti)válečný   film o tom co dokáže s lidmi   udělat válka. Skvělí   herci, skvělá režie a   krásná hudba dělají z   tohoto filmu nezapomenutelný   zážitek. Jeden z   nejlepších filmů o   vietnamské válce.
PORTER
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 28.4.2014
Válečný snímek tak asi 20   min a to ještě z   Vietnamského vězení než z   válčení,jinak je to drama z   normálního života   kamarádů,kteří se   většinu času baví než   příjde Vietnam který to   změní.Ruská ruleta z   Vietnamského vězení byla   dost dobrá scéna.
Omnibus
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 9.11.2012
Co udělá zoufalý zajatec   tváří v tvář neodvratné   smrti? Pokusí se ji   překvapit tím, že jí   půjde naproti. A ruskou   ruletu, k níž ho nutí   rákosníci s namířenými   kalašnikovy bude hrát ne s   jedním, ale se TŘEMI náboji   ! Jenže jen jeho odvaha   nestačí, musí ještě   přesvědčit kamaráda, aby   na to přistoupil taky a   doufal, že bude mít v   revolveru při prvním pokusu   prázdnou komoru. Potkali   jste už někdy ty mudrlanty   poučující vás při ranách   osudu že „co tě nezabije,   to tě posílí?“ Lovec   jelenů působivě ukazuje,   že to tak být nemusí. Taky   to člověka může zlomit...   Nesnesitelně úzkostná   scéna s ruskou ruletou mi   prošla mozkem jako   diamantová kulka (jak by   řekl plukovník Walter E.   Kurtz z Apokalypsy - jiného   velmi silného válečného   filmu z Vietnamu). Rád bych   si hrál na tvrďáka a   připadal si jako Michael v   této scéně, ale vím že   nejsem. Daleko spíš bych   dopadl jako Nick, zlomený,   zdrogovaný člověk s   rozbitým vnitřním světem,   ztracenou vírou ve smysl a   hodnotu čehokoli , který v   hráčských doupatech Saigonu   těsně před vpádem   vítězícího Vietcongu hraje   ruskou ruletu za peníze...
Cash89
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 6.9.2008
Lovce jelenů bych nikdy   nenazval čistě a jen   válečným filmem…Protože   válka ve Vietnamu je zde   vyobrazena všeho všudy   nějakých 45 minut...Lovec   jelenů je psychologické   drama o změně lidské   psychiky a především o   přátelství…Někde jsem   četl že první hodina, kdy   se téměř nic neděje a vy   jen sledujete svatbu, je   nudná…To je podle mého   velká chyba, zde se   vykreslují povahy a charakter   hlavních herců…Trochu mě   mrazilo v zádech když byli   naši hrdinové v krásné   přírodě a lovily jeleny,   potom vidíte jak se De Niro   trefí a jelen jde k zemi, to   je opravdu pro silné nátury,   ale i tady bych to pochválil,   přece kdyby to bylo jen   zastřelení zvířete nikdo   by ani nevzdychl ale když je   tak krásně všechno na   snímané říkáte si že   režisér věděl co dělá…   Pasáž z Vietnamského pekla   je syrová a drsně   realistická…Zbytek filmu je   posmutnělý a závěrečná   ruská ruleta opravdu dokonale   vyvrcholená, natočená a   zahraná…Hudba a hlavně   ústřední melodie až   vhání slzy do očí jak je   dokonale prosmutnělá,   cítíte z ní veškeré její   emoce…Herecké výkony   hlavních ale i vedlejších   herců, jsou prvotřídní a   když vidíte De Nira,   Walkena, nebo v té době   neznámou Meryl Sterep jak se   vyloženě položili do svých   rolí, můžete jen stěží   hádat která jejich role je   lepší…Michaelu Ciminovi se   podařilo vytvořit dílo,   které vstoupilo do   dějin…Lovec jelenů je   jedním z pokladů světové   kinematografie, který by měl   objevit každý filmový   labužník!!!
JVSoolen
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 21.10.2007
Silny a zabavny, i kdyz trosku   dlouhy film o Vietnamu, ktery   se ve Vietnamu odehrava   maximalne pul hodiny z celkove   trihodinove stopaze. Opravdu   zazitek.
cerfik
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 4.9.2012
Co tady předvedl za herecký   koncert John Cazale, to nemá   obdoby a zbytek hvězdného   obsazení také válí. Film   svou naturalistickou   atmosférou jak v prostředí   průmyslové ameriky tak ve   Vietnamu mě doslova   přikoval. Scény z nemocnice   pro veterány z války - tak   to jsem ještě nikde   neviděl. Rozhodně zlatý   fond valečné kinematografie.
Zimmy871
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 22.4.2010
Film o neuveritelne beznadeji,   ale i o uprimnem pratelstvi.   Uzivani si zivota se misi s   umiranim. Jde dozajista o   jeden z nejvetsich filmovych   pocinu vsech dob.
Papaja73
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 7.9.2008
Strhující,dramatické,dojemn   é.Musím říct,že tento   snímek se mi opravdu vryl do   paměti a i když trval   neuvěřitelné tři   hodiny,přála jsem si,aby byl   ještě delší.Skvělé   herecké výkony,výborná   kamera,napětí i ztvárnění   nesmyslnosti války a jejího   vlivu na psychiku člověka   dělá z tohoto díla   vyjímečný film.
charlie1612
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 4.7.2010
Lovec jelenů je velmi   zvláštní film. I když   hlavní zlom v běhu života a   chování hlavních hrdinů je   vyvolán nasazením ve   vietnamském konfliktu,   nejedná se prvoplánově o   válečný film, ale o   psychologickou studii s   obecnější platností. Film   je zajímavý již volbou   hlavních hrdinů – potomků   ruských emigrantů, kteří   se po ruské revoluci   rozprchli do celého světa, a   ve Spojených státech jich   bylo velmi mnoho. Proto je   popisu jejich slovanské   povahy, zvyků a života   obecně (vrcholící   pravoslavnou svatbou)   věnováno tolik prostoru v   první třetině. Druhá   část filmu se odehrává ve   Vietnamu. Vlastního   válčení si divák mnoho   neužije (i když jsou ve   filmu využity i některé   autentické záběry. Je zde   např. použit i záběr na   jeden z přistávajících   vrtulníků – jedná se o   autentický záběr z Vietnamu   a vrtulník patří B/1/9, 1st   Cav.). Větší část děje   se odehrává v zajetí, kde   se všichni tři hlavní   hrdinové setkávají. Jeho   vrcholem je ruská ruleta,   kterou vietnamští   věznitelé nutí hrát   zajatce a jak se později   ukáže, je i cestou ke   svobodě hlavních hrdinů.   Výborně je znázorněn   závěrečný chaos při   evakuaci civilistů a vojáků   po konečném kolapsu   systému. Prožitky z války a   z válkou rozvráceného   Vietnamu, které všechny tři   hlavní hrdiny poznamenají   tělesně i psychicky, změní   jejich myšlení, ovlivní   jejich postoje k   „civilnímu“   poválečnému životu a   zkomplikuje jim, případně   znemožní, nalezení jejich   pravého místa v dalším   životě.
huron
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 21.4.2006
Tak tento film jsem nedal, pro   mě totální nuda. Těch pár   bodů dávám za několik   opravdu mrazivých scén a   skvělého Walkena.
ELEONORA
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 30.3.2008
Prostě ten, kdo dal méně než DESET,
TAK TEN SE URČITĚ SPLETL!   Hrůza války je vždy   děsivá. Veteráni to nemají   nikde lehké. De Niro -   koncert pro oči!
wawer
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 25.9.2007
Naprosto bezprostřední film   o třech přatelích, kteři   jsou vysláni do Vietnamu, kde   padnou do rukou Vietkongu a   jsou nucenu mezi sebou hrát   ruskou ruletu. Ikdyž se ze   zajetí dostanou značně je   to poznamena...Oscar za   nejlepší film, režisera a   nakonec i herecky výkon pro   Walkena jsou tu opravdu na   místě. Na Lovce jelonů jen   tak nezapomenete. Vysledny   dojem kazí trochu jen posl.   scena
puol
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 23.1.2010
Veľmi silný (ale i pridlhý   príbeh) o vyrovnávaní sa   Američanov s vojnou vo   Vietname. Výkony Roberta de   Nira a Christophera Walkena   nepotrebujú žiadny   komentár. Film ponúka   rozhodne viac ako len tie   slávne scény s ruskou   ruletou. Tento oscarový film   bol labuťou piesňou   nádejného režiséra   Michaela Cimina, ktorý svoju   karieru pochoval hneď   ďalším megadlhým a   megadrahým westernom Nebeská   brána.
Lordbob
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 28.4.2010
Lovec jelenů je docela   slušnej film.Na to že jsem   se ze začátku dost nudil tak   odpolovoviny filmu je se už   na co koukat.Asi nejlepší na   tom je Ruská ruleta.
Nalimex
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 19.9.2007
Skvele pertraktovaná psychika   ľudí v Amerike či už   zažili Vietnam-teda vojnu,   ako priami účastníci alebo   ďalekí pozorovatelia v   ,,domovine,,
Páči sa   mi že američania su tu   prakticky ukázaní ako   porazení vo vietnamskej   vojne.....čo prakticky aj tak   skončilo aj keď v   učebniciach US dejín sa to   stále snažia uhrať na   remízu......zbytočne
PinPrick
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 7.1.2008
Lovec jelenů není jen ruská   ruleta. Je to film o   přátelství, obětování a   lásce k druhému člověku. Z   Ciminova válečného dramatu   jsem byl opravdu dojatý a to   se mě moc často nestává.
ondrink
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 20.12.2017
dlhe ale pekne
Áno, možno trochu dlhý   film, ktorý tempom nestačí   na dnešného diváka v   niektorých častiach ale na   druhej strane zaujimavé   exteriéry, dobrý herci a aj   dosť napätia
smrkac
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 8.6.2008
Dlouhá stopáž je (ne)výhoda
Hodně jsem o tom filmu   slyšel a byl často   skloňován s hlavní rolí de   Nira, kterého prostě můžu   a tak jsem neváhal a tento   kousek pořídil. Varovali   mne, že to tak trochu dlouho   trvá a to jediné mohu   potvrdit. Než se to   pořádně rozjede a řádně   Vás to přibije k židli tak   to pravda trochu trvá, ale   pak to stojí za to. Je to   stará a dost dobrá klasika   "vietnamských"   filmů. Dusná atmosféra a   ruská ruleta nemají chybu.
halounak
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 12.1.2009
Film s nesporně silnými   momenty ale bohužel hodně   natahovaným začátkem. I   když je pravda, že kdyby   trvala svatba 5 minut, sotva   by byl potom výrazný   psychický propad postav po   návratu z války...
pivnidoga
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 15.10.2007
Pro nekoho pomaly rozjezd, ale   ono to bez nej vlastne ani   nejde...., divak sleduje   dokonale vykresleni postav a   jejich vlastnosti, dalsi   prubeh netreba   komentovat...."chci jit   na tri kulky"....
pecorek
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 4.9.2007
[[[ You have to think about   one shot. One shot is what   it's all about. A deer's gotta   be taken with one shot. What?   One shot? Two is pussy. ]]]
pavelboro
Hodnocení:
Přidáno: 29.6.2008
Z počátku možná trochu   rozvláčný film, který ale   přibije diváka k židli,   Ukazuje hrůzy války, ale i   přátelství, změnu   chování a drama ruské   rulety. Vinikající výkon   Roberta de Nira. Vysoce si ho   hodnotím
Jirka1984
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 31.10.2009
Silný film. Zdrcující vliv   nesmyslné války na osudy   lidí, nesdělitelné   zkušenosti těch kteří ve   Vietnamu bojovali těm,   kteří "to   nepoznali". Geniální   herecké obsazení. Cimino se   tentokrát   "pochlapil" .   Jednoznačně 10

Poznámka: Komentáře jsou řazeny podle počtu dosažených bodů jednotlivých členů, kteří je psali. To znamená, že čím více bodů má člen, tím je jeho komentář výše.

10 filmů, které komentovali někteří uživatelé co tento film
minih39285minih39285Náměstíčko (2004) [TV seriál] 
Náměstíčko n
minih144139minih144139Mučedník (2016) 
Uchenik n
minih141422minih141422Boj o těžkou vodu (2015) [TV minisérie] 
Kampen om tungtvannet n
minih69771minih69771Ve Spessartu opět straší! (2010) [TV film] 
Im Spessart sind die Geister los n
minih48678minih48678Avatar (2009) 
Avatar n
minih24340minih24340Ženská věznice (1986) 
Reform School Girls n
minih138557minih138557Bunny the Killer Thing (2015) 
Bunny the Killer Thing n
minih28533minih28533Šípková Růženka (2001) [TV seriál] 
Šípková Růženka n
minih27645minih27645O makové panence (1971) [TV seriál] 
O makové panence n
minih32613minih32613Den, kdy nevyšlo slunce (2001) [TV film] 
Den, kdy nevyšlo slunce n

Hodnocení:n12345678910

Hodnocení filmu

80.9 % (238)
10 - curil
9   - cicis
7   - Erkul
8   - jarda53
8   - clara.bow
9   - Veronika42
7   - hvezdyn
9   - Justik66
10 - pataamat
4   - FLA
8   - Edward52
6   - Hugin
10 - martin.stu
9   - M.A.G.
8   - Prasoid
10 - Lienocka22
7   - LenC2
10 - BinLADIN
3   - enejčel
9   - Chrustyn

TV Program

ČT1 - Loupežnická pohádka (1980) [TV...

14:55 - 15:35

23 minut již uběhlo
17 minut zbývá do konce

ČT2 - Válka na předpis

14:40 - 15:35

38 minut již uběhlo
17 minut zbývá do konce

NOVA - Dr. House (2004) [TV seriál]

15:00 - 15:55

18 minut již uběhlo
37 minut zbývá do konce

Prima - Návrat komisaře Rexe (2008) [T...

14:30 - 15:35

48 minut již uběhlo
17 minut zbývá do konce

Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 154160
Osobností: 639192
Fotografií: 586505
Plakátů: 278318
Obsahů a biografií: 141214

Poslední komentáře

Ebenový kůň (1971) [TV film]

Ebenový kůň
Skromná černobílá pohádka   z doby, kdy vysílání pro   děti a mládež vládla   Štěpánka Haničincová a se   svým manželem Janem   Přeučilem více >

Autor: curil | Hodnocení: 6 / 10

Zločin na poště (1980) [TV hra]

Zločin na poště
Četnický strážmistr   Brejcha pátrá, proč   zemřela poštovní úřednice   Helenka, která byla nalezená   utopená v řece, mnohý si   myslí, že více >

Autor: jarda53 | Hodnocení: 7 / 10

Miss Hanoi (2017)

Miss Hanoi
Povedená krimi a konečně   film o vietnamské komunitě u   nás. A že to trvalo tak   dlouho. Příběh místy   trochu pokulhává, ale   Novotný I Špetlíková   naštěstí tvrdí muziku.

Autor: MildaX | Hodnocení: 7 / 10

Město Ember (2008)

Město Ember
Film lze bez skrupulí   zařadit do kategorie   „rodinné filmy na sobotní   odpoledne“, možná ještě   pro mladší „teen…“   Nicméně je hezky více >

Autor: charlie1612 | Hodnocení: 8 / 10

Jurský park 3 (2001)

Jurský park 3
Tenhle film mě celkem   překvapil. Očekávala jsem   další povedenou a logickou   zápletku s logickou   návazností a logickým   uvažováním těch více >

Autor: Izzy8635 | Hodnocení: 7 / 10

Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení

Copyright © 2003-2018, Filmová databáze s.r.o. (FDb.cz). Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Load: 0.176/0.138