ohodnotit

Byli jednou dva písaři [TV seriál]

Žánr:
Rok:
1972
Délka:
45 minut, 10 dílů
„Volná adaptace románu francouzského spisovatele Gustava Flauberta "Bouvard a Pécuchet"“

Komentáře k filmu Byli jednou dva písaři

Řadit dle:  Bodů uživatele  |  Od nejnovějších  |  Hodnocení
Počet komentářů k filmu: 19
SvoKar
Hodnocení: 3 / 10
Přidáno: 5.12.2010
Upřímně, už mě to nijak   zvlášť nebere, spíš jen   některé scény. Krom   hlavních protagonistů perlí   J. Dvořák, hlavně v díle,   kde chtějí hrát   představení. Věta   přibližně: "Dívá se   do sálu plnýho lidí, kde   nikdo není..."
curil
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 16.1.2010
Žádná z českých televizí   se už nikdy nezmůže na   lepší adaptaci klasického   díla. Takový režisér a   představitelé hlavních   rolí se již nikdy nenajdou.   Hltám vždycky každý díl a   nemohu se dočkat dalšího   vysílání.
Erkul
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 7.2.2013
Nejvíce mne vzaly mistrně   napsané dialogy,   všudypřítomná improvizace   a hravost, která byla   typická pro způsob vedení   režie Jána Roháče.
jarda53
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 3.7.2011
Jednou jsem seriál viděl,   dost mě pobavil a na   Sovákovi a Horníčkovi je   vidět, že je seriál vzal za   srdce. O Horníčkovi, že   ztratil syna při filmování   jsem se dozvěděl později a   obdivuji ho, že seriál   nehodil za hlavu ale jako   profesionál jej dofilmoval.   Jak nemám rád Horníčka,   tak jej obdivuji, je to machr   a seriál se povedl...
veverka-zrzka
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 9.2.2009
Naprosto vydařený film s   panem Sovákem. Film, u   kterého se člověk nemusí   bát, že se nezasměje. Film,   který si oblíbí jak   starší, tak ta mladší   generace.
jmenuji.se.libor
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 23.8.2010
Výborný seriál
Moji předchůdci, pisatelé   komentářů již   ,,řekli", napsali k   tomuto seriálu vše   podstatné - souhlasím s   nimi, je to vynikající   seriál! :-)

Jen dodám - najít   přítele, který má   společné zájmy, je jako   najít poklad. A tihle dva ten   poklad našli a pak si spolu   hráli, bádali a vymýšleli   své nové   "převratné" , ale   hlavně zábavné objevy.
Petra.Barbie
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 11.8.2008
Je libo originální přírodní WC či poustevník?
Nebo   "rychloběžné"   dřevěné chůdy či   skutečně originální   koňský experiment přímo od   zdroje? Ne, to není ono, je   lépe se objednat ke dvěma   lékařům, co vyléčí vše   na světě, včetně jedné   velmi bohaté vdovičky ze   sousedství...Jen pozor na to,   aby Vás také neoznačila   jako "mišugé",   pokud se pustíte do stejného   dobrodružství:-)) Co ještě   říct! Tento seriál je   natolik skvostný, že už   nemám cokoliv dodat. A to si   představte, že role pana   Horníčka mi nikdy nijak   blízké nebyly, ovšem zde je   to veliká výjimka, neboť   jak on, tak pan Sovák, zde   odehrávají naprostý   herecký koncert dvou   "popletů" písařů   a jejich "hokus -   pokusy" na kouzelném   statku baví i po dlouhých   letech od svého vzniku. Paní   Havelková v roli vdovičky   jim zdatně sekunduje,   nostalgie nás přepadá při   pohledu na krásnou tvář   Kláry Jernekové v roli   služebné, velmi nadané   herečky, jejíž život   skončil na současný lidský   věk velmi brzy...Vím, toto   je komediální seriál, tak   smutnění není na místě. I   když mnozí jeho aktéři na   nás již shlíží z   hereckého nebe, jejich   umění a obrovský náboj,   jež do svých rolí vložili,   nás bude bavit stále.
payo1555
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 31.1.2012
Tento seriál jsem si   oblíbil, pro jeho milý   humor. Libí se to zápolení   s venkovským životem, kdy na   všechno jdou vědecky a na   všechno mají knihy. Pánové   Horníček a Sovák jsou   skvělí a zobrazili   odlišnosti povah   znamenitě,že se dá jejich   přátelství opravdu věřit.
collen
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 28.10.2016
Francouzský venkov a pánové   Horníček a Sovák vytvořili   nezapomenutelnou směsici   vlídného a inteligentního   humoru. Moc ráda se do této   společnosti vracím, když je   příležitost.
cerfik
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 1.12.2014
Nevím jestli se něco tak   krásného na půdě našich   seriálů ještě někdy   odehraje, ale jsem velmi rád,   že se tak stalo alespoň zde.   Musíme si přiznat, že   takových velikánů jako je   Werich, Voskovec, Burian,   Horníček, Sovák, Menšík   je vždy poskrovnu a když   dostanou opravdový prostor   má možnost se objevit   takový skvost jakým tenhle   seriál opravdu je. Lehkost,   jemný humor, hravost a   neopakovatelná atmosféra a   živost díky improvizaci a   inspiraci s hůry je zde   zachycena a působí dodnes.
radegaster
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 12.6.2015
Příliš krátký seriál
Seriál Byli jednou dva   písaři dává díky   neopakovatelnému herectví   Miroslava Horníčka a   Jiřího Sováka a scénáři   Jaroslava Dietla vzniknout   nadčasovému dílu, které se   stalo jedním z nejlepších   českých seriálů. J.D. se   inspiroval knihou Gustave   Flauberta Bouvard a Pécuchet   a z knihy o dvou nudných   chlapících, která je   mimochodem taky nudná   (odložil jsem ji po několika   stránkách), udělal seriál   s jemným humorem a ironickým   nadhledem a skvěle   vybroušenými dialogy,   plnými slovních hříček.   M.H. a J.S. hrají ve vzácně   propojené symbióze a jejich   charaktery jsou životné a   plnokrevné. Můj   nejoblíbenější seriál.   BYLI JEDNOU DVA PÍSAŘI V   MĚSTĚ PAŘÍŽI. UŽ JE TOMU   DOBRÝCH STO TŘICET LET.   JEDEN Z NICH SE JMENOVAL   FRANTIŠEK DIVIŠ BARTOLOMĚJ   BOUVARD, DRUHÝ CYRIL JUSTEN   ROMAN PÉCUCHET. VEDLI ŽIVOT   DOSTI POŠETILÝ A ZABÝVALI   SE ÚVAHAMI NEPŘÍLIŠ   ROZUMNÝMI. ALE KUPODIVU BYLI   VE VŠEM SVÉM   KONÁNÍ...ŠŤASTNI.Díky   pánové !!!
fred.appl
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 25.4.2009
"Já o tom mám celou knížku!"
Když jsem famózní   skotačení vážených pánů   písařů Cyrila Justina   Romana Pécucheta a Františka   Diviše Bartoloměje Bouvarda   viděl při prvním uvádění   tohoto seriálu, nabyl jsem   vcelku pochopitelně dojmu,   že Flaubertův (mimochodem:   až posmrtně vydaný) román   Bouvard et Pécuchet zřejmě   musí být děsná prča, i   sháněl jsem. A sehnal! - Já   tedy čítal hodně, skoro   furt. Ale pokud se pamatuji,   tuhle knížku se mi tehdy   dočíst nepodařilo. Ta   sranda se holt musí umět   domyslet.
O to větší   poklona pánům Dietlovi,   Roháčovi, Horníčkovi a   Sovákovi, kteří z této   předlohy udělali takovou   pochoutku, že nad ní mlaská   už bůhvíkolikátá   generace!
Ale aspoň   mohu podnes s panem Bouvardem   říkat: "Já o tom mám   celou knížku!" (a kdyby   se pan Pécuchet zeptal, zda   "s obrázky," hrdě   odpovím:   "Pochopitelně."
lebowski
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 4.4.2005
Seriál Byli jednou dva   písaři dává díky   neepakovatelnému herectví   Miroslava Horníčka a   Jiřího Sováka a scénáři   Jaroslava Dietla vzniknout   nadčasovému dílu, které se   stalo jedním z nejlepších   českých seriálů. J.D. se   inspiroval knihou Gustave   Flauberta Bouvard a Pécuchet   a z knihy o dvou nudných   chlapících, která je   mimochodem taky nudná   (odložil jsem ji po několika   stránkách), udělal seriál   s jemným humorem a ironickým   nadhledem a skvěle   vybroušenými dialogy,   plnými slovních hříček.   M.H. a J.S. hrají ve vzácně   propojené symbióze a jejich   charaktery jsou životné a   plnokrevné. Můj   nejoblíbenější seriál.   BYLI JEDNOU DVA PÍSAŘI V   MĚSTĚ PAŘÍŽI. UŽ JE TOMU   DOBRÝCH STO TŘICET LET.   JEDEN Z NICH SE JMENOVAL   FRANTIŠEK DIVIŠ BARTOLOMĚJ   BOUVARD, DRUHÝ CYRIL JUSTEN   ROMAN PÉCUCHET. VEDLI ŽIVOT   DOSTI POŠETILÝ A ZABÝVALI   SE ÚVAHAMI NEPŘÍLIŠ   ROZUMNÝMI. ALE KUPODIVU BYLI   VE VŠEM SVÉM   KONÁNÍ...ŠŤASTNI.
diamant
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 16.1.2011
Velmi dobře herecky obsazený   seriál dělaný zejména   jeho protagonisty s láskou.   Je tu mnoho dobře zahraných   humorných etud ale chybí mu   epizody silné a   zapamatovatelné jež by   vynikly nad ostatními.
Bohužel scénář je   složen z mnoha drobných   epizod, které jsou   nahromaděny víceméně   náhodně a nikam   nesměřují. Seriál je   schematický, nemá spád a   jeden díl za druhým jsou si   velice podobné a tak se   stále dočkáváte jen   dějových schemat, které   znáte z minulých dílů.   Vynecháte-li některý díl   ani to nepoznáte. Nedokážu   se k jeho sledování vrátit   což je nepominutelný zápor   pro jeho hodnocení.
ipjp
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 1.5.2009
Je to opravdu nesmrtelný   seriál. Herecké výkony pana   Sováka a pana Horníčka   nenajdou napodobení. Milý a   laskavý humor ze seriálu jen   vyzařuje a já osobně si   dodnes rád toto vydařené   dílo z doby normalizace (jí   navzdory) vychutnávám.
Horten
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 30.11.2009
Bezpochyby jeden z   nejlepších našich   seriálů.Když sem to viděl   poprvé moc sem to nepochopil   až ve vyším věku jsem si   začal vychutnávat herecké   výkony pana Sováka s   Horníčkem které jsou   famozní.
JanaOss
Hodnocení: 3 / 10
Přidáno: 3.1.2009
Trochu nudný seriál, občas   trochu legrační. Příběhy   dvou starých mužů a jejich   soužití včetně vztahů s   lidmi v okolí jsou někdy i   zajímavé, většinou jsou   spíš unylé a nezajímavé,   bez humoru .
Petr1984
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 4.1.2009
Jeden z nejlepších českých   seriálů všech dob. Humor a   výtečná atmosféra,   skvělé výkony hlavních   představitelů. Příhody   dvou "potrhloušů"   (hodně sympatických) baví i   po několikáte repríze   jejich supermoderními   vynálezy. Koncert Horníčka   a Sováka.
toaneta
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 22.5.2013
toaneta
Seriál patří k tomu   nejlepšímu, co tehdejší   Československá televize   vytvořila. Výborně   obsazené, krásně zahrané,   vtipné, plné lidského   humoru. Ani se nechce   uvěřit, že pan Horníček   při natáčení musel   prožít tragickou ztrátu   syna.

Poznámka: Komentáře jsou řazeny podle počtu dosažených bodů jednotlivých členů, kteří je psali. To znamená, že čím více bodů má člen, tím je jeho komentář výše.

10 filmů, které komentovali někteří uživatelé co tento film
minih118241minih118241Zlato Apačů (1954) 
Garden of Evil n
minih57659minih57659Zločiny podle Mary Higgins Clarkové: Než se rozloučím (2003) [TV film] 
Before I Say Goodbye n
minih72436minih72436To nejlepší z televizního humoru (2006) [DVD] 
To nejlepší z televizního humoru n
minih48178minih48178Ženy v balíku (2008) 
Mad Money n
minih12203minih12203Mé jméno je Nikdo (1973) 
Il mio nome é Nessuno / My Name Is Nobody n
minih112288minih112288Náhodný cíl (2005) 
Target of Opportunity n
minih66431minih66431Sex Is Comedy (2002) 
Sex Is Comedy n
minih28774minih28774Mystery, Aljaška (1999) 
Mystery Alaska n
minih15159minih15159Osudová přitažlivost (1987) 
Fatal Attraction n
minih25853minih25853Otesánek (2000) 
n

Hodnocení:n12345678910

Hodnocení filmu

83.3 % (224)
3   - SvoKar
10 - argenson
10 - curil
8   - Erkul
9   - jarda53
8   - green-tea
10 - veverka-zr
7   - Angelika28
10 - hvezdyn
8   - Hugin
2   - M.A.G.
10 - jmenuji.se
10 - Petra.Barb
8   - Lienocka22
4   - georginaa
8   - LenC2
7   - Kuvik
5   - Bara.40
8   - Serpentina
9   - roox
Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 154595
Osobností: 640018
Fotografií: 588861
Plakátů: 279985
Obsahů a biografií: 141644

Poslední komentáře

Bohemian Rhapsody (2018)

Bohemian Rhapsody
Čekala jsem netrpělivě na   tento film. Vůbec mně   nezklamal. Je perfektní,   úžasná muzika, skvělé   výkony herců. Z kina jsem   šla absolutně nadšená.   Doporučuji všem, kteří   mají rádi dobrou hudbu.

Autor: Majdulka | Hodnocení: 10 / 10

Most! - 3. díl (2019) [TV epizod...

Most! - 3. díl
Trošku nůďa, až na   akci:"Odvez ho do Chomutova.   Myslíš do spalovny? Ne, do   nemocnice!"
Jinak   benefity pracovního poměru   obecního vymahače by mohly   být pro některé jedince i   zajímavé.

Autor: Frolíček | Hodnocení: 7 / 10

Ratatouille (2007)

Ratatouille
Klasická amíkovština, že   když chceš, dokážeš v   životě všechno. I když jsi   krysák. V reálu těžko, v   kresleňáku se na to dobře   kouká. více >

Autor: Frolíček | Hodnocení: 8 / 10

14+ (2015)

cesky

14+
Chci to videt krasny folm fakt   uplne nadherny moc nadherny   fakt je tam hodne lasky proste   krasny fakt

Autor: Kujina | Hodnocení: 4 / 10

Pappa e ciccia (1983)

Pappa e ciccia
Průměrná italská   bláznivá komedie rozdělená   do dvou vzájemně   nesouvisejících epizod.   Hrdiny hrají Lino Banfi a   Paolo Villaggio, více >

Autor: curil | Hodnocení: 6 / 10

Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení

Copyright © 2003-2019, Filmová databáze s.r.o. (FDb.cz). Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Load: 0.161/0.125