NOVĚ můžete filtrovat filmy a seriály také dle streamovacích služeb
ohodnotit

Smrtící epidemie

Outbreak

Další název:
Smrtiaca epidémia (SK)
Rok:
1995
Délka:
128 minut
Premiéra v ČR:
1.6.1995
„O lidech, kteří se postavili vražedné epidemii smrtícího viru.“

Obsah filmu Smrtící epidemie

 
Poprvé se virus objeví v roce 1967 v žoldáckém táboře kdesi v Zaire. Americká vláda naordinuje radikální léčbu bombou, která ho v jediném okamžiku vymaže z povrchu. Znovu se virus objeví téměř o třicet let později. Do Zaire odlétá bakteriologický tým americké armády, vedený plukovníkem Samem Danielsem. Jeho varování o závažnosti choroby, která se přenáší dotykem a má velmi rychlý průběh a stoprocentní úmrtnost, však na první pohled nikdo z nadřízených nevěnuje pozornost. Ale jen na ten první. Generál McClintock chce celou záležitost ututlat a zbavit se Sama, jehož muži mezitím zjistili, že mají co do činění se supernebezpečným virem. Nazvou...
 
TIP: Nastavení pořadí obsazení si můžete nastavit zde >>
dvd obal trailer
Distributor v ČR:
Gemini Film
 
 
Barevný:
Ano
 
 
Jazyková verze:
anglická
 
 
Distribuční verze:
česky, dabováno, s titulky
 
 
Zvuk:
Dolby Stereo
 
 
Přístupno:
od 12 let
 
 
Ohodnoťte
n12345
n678910
Zobrazit všechny herce a tvůrce filmu Smrtící epidemie >

Řadit dle:  Bodů uživatele  |  Od nejnovějších  |  Podle hodnocení

Nejnovější komentáře k filmu

klasifikátor
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 3.4.2021
Wolfgang Petersen pravidelně dokazuje, že jako   režisér opravdu UMÍ. Tenhle triller je   precizní filmařské řemeslo ačkoliv má i   nějaké hollywoodské mušky v ději. Na to ale   jistě zapomenete u sledování výkvětu   světového herectví. K hlavní trojici Dustin   Hoffman, Morgan Freeman a Donald Sutherland není   co dodávat ale činili se i ostatní. Rene Russo   v hlavní ženské roli a v druhém sledu   osobnosti jako Kevin Spacey. Cuba Gooding, Zakes   Mokae, Patrick Dempsey a další. Už jen pro ty   ukázky skvělého herectví stojí za to tenhle   film vidět. Jen si myslím, že tohle není ta   nejvhodnější volba do televizního programu v   současné situaci s pandemií. To ale nemá co   dělat s filmem ale uvažováním televiz.   dramaturgů a programových ředitelů.
mikee007
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 5.3.2018
Nejprve
si vyliji vztek nad totální zoufalostí   českých distributorů, při překladu   amerických názvů.
Všechno, kde je jen troška   nějakého napětí, tam se film jmenuje   "Smrtící". Ráj,   lék,žár,kruh,úder, bouře, čas, déšť atd.   Nebo alespoň "Smrtonosná", past,   pěst, zbraň, hráz,růže atak dále, atak   dále...
Všechno, kde je jen náznak nějakého   vtipu se jmenuje "Bláznivá", láska,   střela, výhra, cesta, pětka, škola,   plavba...
To je prostě děs.
A tak se   jednoduchý název "Outbreak"   (vypuknutí) přeloží jako "Smrtící   epidemie", aby bylo všem jasné, že tady   jde opravdu o držku...
Mám tenhle film rád.   Má svižný děj, hrají v něm výborní   sympatičtí herci, je napínavý a končí happy   endem. A tak to mám rád.
Paradoxně to tempo,   které scénáristé společně s režisérem   nasadili je jedinou muškou na jinak dokonalém   díle.
O co jde: skupina vědců objeví v Africe   nový virus a během několika desítek hodin !!!   se stihne ta mrška přemístit do Ameriky,   zmutovat, nakazit a vymlátit jedno menší   městečko a ti šikovní chlapíci na něj   dokážou vymyslet a vyrobit účinnou vakcínu,   která téměř okamžitě všechny uzdravuje.   Tedy něco, co by v reálu trvalo měsíce, roky,   či desetiletí.
Ano, zní to blbě, ale ten film   je opravdu výborný. Osobně se mi líbilo, že   se scénaristé nespokojili jen s rovinou honby za   vysněným lékem, ale dali do cesty hlavním   hrdinům další překážky, jako třeba   sobeckého a cynického nadřízeného (skvěle   démonický Donald Sutherland).
Podtrženo,   sečteno 128 minut skvělého napínavého děje.
Frolíček
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 22.5.2017
Velmi dobře obsazený snímek, který časem   spíše zkvalitněl. Žádné výbuchy (tedy jen   na začátku), žádné zběsilé bitky, hlavní   hrdina normální vědec než nějaký akčňák,   nebezpečí neviditelné, o to více smrtící.   Patrick Dempsey s vlasy proklatě nízko a Kevin   Spacey se zrzavou (nebo co to bylo za barvu)   kšticí. S opičkami není radno se líbat a   jednou až přijde Motaba k našim dveřím, tak   bude veselo.
collen
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 16.5.2017
Každopádně výborné herecké obsazení a   téma, které není až tak utopické, jak by se   mohlo zdát. Zpracování a film jako takový je   kvalitní a přesto mám výhrady. Hlavně k   závěru filmu a pak, ani trochu nemůžu   souhlasit s postoji těch vojenských potentátů.   To mne děsilo víc než epidemie.
thejduk
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 5.10.2013
Katastrofický film o možnosti zneužití   epidemie proti lidem ze strany armády. Příroda   se však dokáře pomstít a vše se může   vyvinout ne tak, jak si to někdo představoval.   Výborně obsazené (D.Hoffman, K.Spacey,   M.Freeman), sice jisté klišé, bohužel dosti   reálné, obavy, jen aby k tomu ve skutečnosti   nedošlo.
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 15.5.2013
Tento film určitě patří mezi ty, které   neomrzí ani poněkolikerém zhlédnutí.
Jak už   pointa filmu ( smrtící vir a dění kolem něj   ), tak i herecké obsazení z tohoto filmu   udělali velmi kvalitní kus.
prvosenka
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 11.2.2013
SMRTÍCÍ EPIDEMIE

Katastrofický snímek v   čele s dalším neohroženým americkým hrdinou   jdoucím hlavou proti zdi. Jde sám ve svém   přesvědčení proti všem, kteří zneužili   své pravomoci.

Smrtící epidemie je   příběh o malém mikroskopickém organismu,   který může stát na počátku konce lidstva.   Námět není nijak originální, ani jeho   zpracování není nijak světoborné. Přesto   nabízí zajímavý pohled na celou problematiku v   širších souvislostech. Na počátku filmu   šokuje děsivá atmosféra vymíracích vesnic v   Africe a nekompromisní řešení situace v režii   americké armády. Ale příroda si přece našla   způsob, jak se i po letech pomstít.   Prostřednictvím malé roztomilé opičky poslala   smrtící virus zpět do centra dění. A malé   americké městečko plné milých obyčejných   lidí se stalo náhle centrem pozornosti médií i   ozbrojených složek. Dva generálové, kteří   už jednou likvidovali nebezpečí od základu,   stojí před stejným úkolem. Jenže nyní nejsou   infikovaní lidé bezvýznamní domorodci z   dalekého světadílu, ale obyvatelé USA. Lze i   tu použít konečné řešení, totální   likvidaci nákazy formou bombového útoku?  

Film nabízí zajímavou polemiku o   odpovědnosti jedince i systému. Nejhorší na   tom všem je, že tím jak se zkracuje vzdálenost   mezi jednotlivými světadíly, není tato hrozba   nijak nereálná. Zajímavé téma o   „cestujících virech“ může opravdu někdy   nabýt na aktuálnosti, neboť při dnešním   pokrytí zeměkoule leteckými tratěmi těmto   nebezpečným nemocem jenom nahráváme.   Šíření nákazy nejrůznějších forem   chřipky do celého světa jsme si nakonec už   vyzkoušeli v praxi. V těchto souvislostech se   skutečně může docela lehce stát, že nějaký   virus bude nechtěně (nebo dokonce chtěně)   přenesen ze zamořené oblasti do civilizace. A   uklidňovat se můžeme jen tím, že hlavní   zdroje virové nákazy leží někde v   nejchudších a zanedbaných částech světa s   nedostatečnou hygienou. Já nevím, zda jsme   skutečně tak daleko od problémů chudých   států, jak si mnohdy myslíme. Přestože byla   vypracována nejrůznější bezpečnostní   opatření, faktem zůstává, že lidský faktor   selhává vždy zcela spolehlivě jako první.   Podceňovat nebezpečí je přece tak lidské   !

Je nastolena těžká otázka. Je možno   morálně ospravedlnit obětování jednoho města   v zájmu záchrany ostatních lidí? Odpovědnost   za řešení není jistě jednoduchá   záležitost. Co když zbytečným otálením   dojde k nenávratnému šíření epidemie, kdo   má pravomoc rozhodnout, vybrat to lepší a   správnější řešení. Kdo unese odpovědnost   za záchranu obyvatel, záchranu městečka,   státu, případně celého světa.

Zkušený   bakteriolog Sam Daniels zásadně nesouhlasí s   nemilosrdnou likvidací nakaženého   obyvatelstva. Nalezení protilátky je v každém   případě lepší řešení než masové   vyvražďování civilního obyvatelstva, ale v   cestě mu stojí ubíhající čas, neznámý vir,   jeho čiperný nositel i strohé a neosobní   armádní postupy. Armáda má vcelku jasno o   řešení problému. Vydá rozkaz. Sam Daniels si   věří natolik, že přes jasné instrukce   poruší všechna pravidla a dogmata ve snaze   zachránit co se dá. Neohroženě se vydává   hledat nositele viru, neváhá se odvážně   vrhnout do hlubiny při skoku na loď obchodníků   se zvířaty a neodradí jej ani pronásledování   vojenskými vrtulníky.

Film pozvedly o   třídu výše herecké výkony hlavních   představitelů. V hojné míře se tu vyskytuje   celá plejáda znamenitých herců. Uvidíme   například Morgana Freemana, Kevina Spaceyho,   nicméně ozdobou zůstává zejména výborný   výkon Dustina Hoffmana.

Tento příběh o   souboji s časem si udržuje i přes svou délku   napětí a svým zpracováním ožehavého tématu   nenechává diváky chladným. Už jen pro tu   atmosféru nelze jinak než doporučit dál.
FLA
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 17.11.2011
Hodně dobrý thriller se slušným hereckým   ansáblem a se zajímavým tématem,vím že jsem   ani nedutal a film mně svým tempem a silnými   scénami dostal.Jedna malá opička a co je z toho   problémů.
SvoKar
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 19.1.2011
Hlavně obsazením nadprůměrný   "katastrofický" (lze-li to tak nazvat)   film mj. o tom, čeho všeho jsou lidé schopni,   když chtějí nejen něčeho dosáhnout, ale   také zabránit jiným, aby to řekli... Jednou za   čas se to dá.
BinLADIN
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 12.6.2010
Fikce asi ne skvělí film který je velmi   slušně obsazen
a herecké výkony jsou   skvělé tento film stojí zato.
 

10 filmů, které komentovali někteří uživatelé co tento film
minih14577minih14577O perlové panně (1997) 
n
minih44604minih44604Iluze lásky (2007) 
Death Defying Acts n
minih66405minih66405Velká cesta (1987) 
Le grand chemin n
minih44826minih44826Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů (2009) 
Ice Age 3: Dawn of the Dinosaurs n
minih101284minih101284Mike a Molly (2010) [TV seriál] 
Mike & Molly n
minih64675minih64675Pomsta tygra (1979) 
Long quan n
minih37749minih37749Vetřelci v Coloradu (2002) [DVD] 
n
minih7187minih7187Dvojitý delfín (1966) 
Jutro Meksyk n
minih29651minih29651Planeta opic (2001) 
Planet of the Apes n
minih55124minih55124Exploze (2008) 
Fire! n

Hodnocení:n12345678910

Hodnocení filmu

76.8 % (280)
5   - SvoKar
8   - curil
8   - jarda53
8   - cicis
8   - klasifikát
8   - clara.bow
7   - green-tea
9   - Angelika28
8   - Veronika42
8   - Frolíček
8   - hvezdyn
9   - FLA
6   - Edward52
9   - M.A.G.
8   - Prasoid
8   - Agostino
6   - Lienocka22
8   - prvosenka
6   - georginaa
8   - LenC2
Smrtící epidemie (1995)Smrtící epidemie (1995)Smrtící epidemie (1995)Smrtící epidemie (1995)
Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 178442
Osobností: 679241
Fotografií: 714765
Plakátů: 339721
Obsahů a biografií: 162869

Poslední komentáře

Sněhová královna (2014) [TV film...

Tak

Sněhová královna
to byla jedna ze slabších   adaptací této známé   pohádky. Minimální dialogy,   podivný děj, konec   sfláknutý do pár vteřin,   jako by více >

Autor: Máša13 | Hodnocení: 4 / 10

Zvláštní poslání (2011)

Pôvodný názov, účinkujúci, hudba, ...

Zvláštní poslání
(nejde odoslať štandardnú   aktualizáciu)
Pôvodný   názov: Доставить   любой ценой
Krajina   pôvodu: Ukraina /   Rusko
Dĺžka: 208   více >

Autor: Addams

Tím tvrdší je pád (2021)

PROCESOR!

Tím tvrdší je pád
Tak trochu jiný western. Pro   mě je zajímavý zvolený   hudební doprovod. Dále vše   je jasný, kdo je padouch, kdo   kladas. A čekání na   více >

Autor: PROCESOR | Hodnocení: 8 / 10

To (2017)

To
Na rozdíl od jiných   hodnotitelů si nemyslím, že   tenhle film předčí verzi z   roku 1990 a nemyslím si, že   autor literární předlohy a   více >

Autor: klasifikátor | Hodnocení: 6 / 10

Veselé velikonoce (1984)

Bébel v akci

Veselé velikonoce
Úžasný herecký koncert   Bébela, kdy ostatní mu   zdatně nahrávají a   sekundují. Vtipná,   excelentní a oddechová   komedie, která vtáhne od více >

Autor: iviik | Hodnocení: 10 / 10

Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení