reklama
 
ohodnotit

Kontakt

Contact

Rok:
1997
Délka:
150 minut
Premiéra v ČR:
13.11.1997
„Tajemné hlasy z vesmíru konečně dešifrovány. Jodie Foster jako první pozemšťan porozumí poselství mimozemských civilizací.“

Komentáře k filmu Kontakt

Řadit dle:  Bodů uživatele  |  Od nejnovějších  |  Hodnocení
Počet komentářů k filmu: 29
SvoKar
Hodnocení: 3 / 10
Přidáno: 4.12.2011
Ač sám věřím, že nejsme   sami, žádný film na toto   téma mě nezaujal natolik,   abych se s ním ztotožnil.   Nějaká setkávání s   mrtvými, případně   ztracení se v časoprostoru,   černých dírách a kdovíkde   ještě mě nijak neberou.   Filmaři si sice   "vyhráli", mě ale   nepřesvědčili (k lepšímu   hodnocení).
efCZa
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 14.6.2007
hodně dobré sci-fi, které   nás neleká ani mutanty ani   střílečkami, ba ani   nepotlačuje city a nedělá z   lidí roboty, ale prostě a   jednoduše naslouchá   vesmíru. Jodie Foster je jako   vždy přesvědčivá a   podává jako   "bláznivá"   vědkyně další skvělý   výkon. Velmi oceňuji i   běžné pojetí jednotlivých   postav, které až na vyjímky   nesklouzávají k patosu a   přehánění. K těmto   výkonům se pak hodí i   vědecké diskuse a rozhovory   o povaze vesmíru a všeho   kolem...
M.A.G.
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 15.2.2012
Jodie Foster je moje dvorní   dáma mezi oblíbenými   herečkami a o jejím talentu   svědčí i tento sci - fi   kousek - byla to velmi   zajímavá role.
A film   jako celek? No, tak takové   já můžu.Líbila se mi   hlavní myšlenka filmu a   nemám námitek.Snad jenom ten   Clinton tam být nemusel, ale   budiž.
Naprostá   spokojenost.
prvosenka
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 19.9.2011
KONTAKT

U   tohoto filmu jsem si všimla   dosti vysokého hodnocení.   Nic proti ničemu, já   určité výhrady mám.   Řešení náboženských   otázek je dost citlivé   téma, ale myslím si, že do   filmů nepatří. Mně to dost   narušilo výsledný dojem z   filmu. Otázky typu: Milovala   si svého otce? Dokaž to! To   snad člověk cítí, na to   nepotřebuje důkazy. Ale   když bůh údajně miluje   všechny lidi a denně jich   tolik nechá zmasakrovat jen   tak ze svého rozmaru, pro   větší slávu boží, tak to   taky cítím a nepotřebuji na   to žádné důkazy. Ale to   sem nepatří. Ani do této   diskuse, ani do toho filmu. A   z konce filmu jsem byla taky   tak trochu zklamaná a   rozpačitá, asi jsem větší   materialista než snílek. I   mně by zajímalo, proč by se   mimozemšťané obtěžovali s   takovým projektem jen proto,   aby nakonec vybrali jednoho   člověka, nechali jej   cestovat přes půl vesmíru.   A nakonec mu ukázali nic víc   a nic míň než jeho vlastní   svět a jeho vlastní sny. No   nevím. Nicméně J.Foster   byla ve své roli velmi   přesvědčivá, moc se mi   líbila. Zpočátku se mi   docela líbil i celý   příběh, ale ten konec to   přece jen trochu pokazil.
LenC2
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 23.5.2009
Contact je mé dosti   oblíbené sci-fi, které   skvěle natočil Robert   Zemeckis a výborně vybral   pro roli Ellie Jodie Foster,   krerá byla ve filmu   úžasná.
Pecik
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 23.7.2012
Krásný film o tom jak   lidstvo k něčemu spěje a ve   chvíli kdy toho dosáhne a je   kontaktováno a vybavenou   nadsmyslovou technikou   nastává otázka jak ji   efektivně použít a   zároveň zjistit výsledky.   Být mírumilovný nebo   nachystán na boj? A co víry   - na celém světě byly a   jsou krveprolití kvůli   odlišným vírám a   náboženstvím, lze vše   shrnou do pytle a rozdělit na   věřící(čemukoli) a   nevěřící? Co s extrémisty   a sektami, které se   dostávají díky boomu do   více viditelné pozice? Kdo   je ideální zástupce - a to   se ještě neřešila stránka   psychické a fyzické   zátěže astronauta=)   Skvělý film na otázky, na   které asi nikdy nenajdeme   odpovědi - a ve chvílích   kdy by se lidstvo mohlo   posunout ve vesmíru dál   vlastně ztroskotá na sobě   samém. Těžko říct zda   měl film k těmto otázkám   vůbec navést, ale mě   nadchnul a rozhodně   doporučuji.
Robinson
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 9.2.2013
Z tohoto sci-fi jsem poněkud   rozpačitý, celý film je   značně rozvláklý, ne   nudný, ale některé části   mi zde přijdou zbytečné.   Hlavně musím dát za pravdu   uživatelce prvosenka,   neustálé tlachání o   náboženství mi tu opravdu   vadilo, stejně tak Matthew   McConaughey v roli, která se   mi zdá jeho opakem. Je mi   jasné, že se režisér   snažil o víc, než o sci-fi   s barevnými světélky, ale   ten film by na to měl i tak.   Nemluvě o závěru, který   byl rozjet naprosto výborně,   aby skončil takto divně.   Nebýt těchto rušivých   věcí, ani u mě by Kontakt   neměl daleko k absolutnímu   hodnocení.
hejtman
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 14.11.2006
Škoda dlouhé   stopáže,hlavně začátek je   zbytečně zdlouhavý a pro   mě nudný.Zajímavý   scénář je tak trochu   vykrádačka Vesmirne   Odyssey,občas se najde pár   rušivých elementů,jinak   dobrý.Postupně příběh   nabírá tempo a po objevení   signálu vše přechází ve   velkofilm.Efekty jsou   výborné,chvílemi vizuální   paráda a je jen škoda,že   nebyl lépe a jinak podán   výlet do vesmíru.
karlosphonic
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 23.5.2009
Opravdu povedený sci-fi film   o záhadách vesmíru a   mimozemšťanech-bez   mimozemšťanů.Je dobře,že   žádní mimozemšťané ve   filmu nebyli,protože jsou   všude popsány na stejné   kopyto.
Z herců se mi   nejvíce líbil James   Woods.Výborná záporná   postava!Kdyby někdy jen   zahlédl roztomilého   E.T.,névahal by ho okamžitě   bez rozmyšlení   odprásknout,v zájmu   bezpečnosti:))
Na film   Contact ani po letech nemohu   zapomenout,protože se v něm   objevuje několik   originálních   nápadů.Přitom děj není   nikterak akční a   vizuálních efektů je také   poskrovnu.Vše vynahrazuje   děj.Pomalý ale zajímavý   děj.Mně to stačí.
cerfik
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 13.6.2014
Opravdu inteligentní sci-fi,   které nepotřebuje hromadu   efektů a jež drží   výborný scénář a   famózní Jodie Foster v   hlavní roli. Film o tom jak   sdělit nesdělitelné a jak   se vypořádat s tím, kdy   chceme otevřít oči druhým   s tím , že v nich vidíme   sebe sama neochotného   naslouchat a opírajícího se   o premisy, jež nám brání   se hnout z místa ze   zaběhaných myšlenkových   stereotypů.
davidek
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 8.11.2007
Velmi zvláštní sci-fi.   Když jsem film viděl   poprvé, ani jsem si nestačil   zapálit cigaretu a byl konec.   Jedním dechem jsem ho   shlédl.
hlavsa5
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 14.8.2011
Krásná sci-fi ve které   opět dominují američani a   jejich posedlost vírou v boha   a podezřívavost všech a   všeho. Trochu se to liší od   předlohy, ale jinak je to   hezký film.
meduska
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 20.2.2012
Velmi zajímavý sci-fi film,   jehož námět přiměje   diváka k zamyšlení.   Chvikama nudé pasáže, ale   herecký výkon Jodie Foster   vám to vynahradí. 8/10
rimmerova-motorka
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 2.1.2017
Filmařská   nadsázka...dobrá. Ale že   jedna ženská to spláchne od   zachycení signálu, přes   dekódování zprávy,   obsazení letu (i když na   druhý pokus) až po   úspěšný první   kontakt...to už je trochu   moc. Toho boha tam taky   nemuseli motat tolik. Nechápu   souvislost víry s letem   červí dírou a prvním   kontaktem. Z celého filmu se   mi vlastně líbí jen část   s nálezem signálu a pak   průlet červími dírami. Ten   zbytek je nezáživná vata.
Naki
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 21.1.2013
Cítili jste to filmové   napětí? Já ano. Věříte a   vzápětí řeknete, to není   možné. Co je vlastně   možné a nemožné? A proč   je všechno tak záhadné?   Věříte v to, co teď   píšu? Vždyť i náš   výplod fantazie se z něčeho   urodit musel. Všechno je   možné, tak věřte a   naslouchejte.
Tink
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 3.9.2008
Jodie Foster v zajímavé   roli. Námět je velice   poutavý a film působí skoro   jako fantasy (zejména   setkání s otcem v jiném   světě). Každopádně   poprvé mě to bavilo moc, ale   podruhé se mi film zdál   trošku dlouhý....Nicméně   jak říkám..zajímavé.
Duen
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 23.5.2011
Goood
Jeden z mých   nejoblíbenějších sci-fi   filmů.Na nic si nepotřebuje   hrát.Dobrá myšlenka i   zpracování.Naprostá   spokojenost..
padde
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 23.11.2007
Naprosto odlišné   zpracování sci-fi žánru.   Film se někdy značně   odlišuje od literární   předlohy, náboj však   nikterak neztrácí. Naopak.   Jako málokterý   vědeckofantastický film nás   nutí přemýšlet o   základních principech   našeho bytí. Pro svoji   vyjímečnost, kulminující   závěr, vykreslení postav a   výkon J.Foster je mé   hodnocení maximální. Pro   mě osobně patří do TOP 10.
btip007
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 20.2.2012
Film o malé holčičce,   které se splní životní sen   a její koníček, nebo lépe   řečeno vášeň, se jí   zároveň stane prací.   Zkoumá zvuky z vesmíru a i   když jí většina lidí   považuje za blázna, nic si z   toho nedělá a jde za svým   snem. Jodie Foster v tomto   filmu opakovaně dokazuje, že   dokáže svojí roli prožít   jako málo kdo. Film navíc   dost reálně ukazuje situaci,   která patrně nastane,   jestliže někdy dojde   skutečně ke kontaktu z   vesmíru. Dokonce si myslím,   že kontakt s mimozemskou   civilizací může mít pro   naši planetu, až fatální   následky. Strach, na druhé   straně zvědavost. Co   zvítězí ? Ocenil jsem také   závěr filmu, kdy se nám   opakovaně ukazuje, že   nepříjemná pravda, bývá   často manipulována. Ačkoliv   se jedná o žánr, ze   škatulky Sci-fi, film je   natočený velmi   přesvědčivě a podle mě je   nadčasový.
Rollage
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 11.10.2010
Inteligentní sci-fi
Tohle inteligentní (až   místy skutečně   intelektuální) sci-fi   zaručuje nádhernou   podívanou podpořenou   výbornými hereckými výkony   (Foster, Woods, Skerrit) a   brilantní režií. Možná si   mohl Zemeckis odpustit   předlouhé intro a přestože   postava, kterou hrál   McConaughey, měla ve filmu   svůj účel, tak milostný   vztah zde figuroval jen jako   doplňková vata. Co mě   skutečně ohromilo, bylo   zpracování stavby   transportního zařízení.   Především scéna, kdy   Foster projíždí kolem   desítek tisíc pozorovatelů   s karavany je skutečně   impozantní. Konec je   vyřešen opravdu   šalamounsky. Naštěstí jsme   se nedočkaly nějakých   levných mimozemských postav,   na druhou stranu to setkání   bylo až moc   "básnické" (viz   poznámka Foster). Taky by mě   (s dávkou ironie) zajímalo,   jak by vypadal výsledek,   kdyby se tématu zhostil   takový Michael Bay...
geojezek
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 17.3.2015
Prilis nabozenstvi
v tomto filmu mi vadi. Take je   dost legracni, ze Ellie proste   prijde na vsechno a nakonec ji   i vyberou k letu (byt na druhy   pokus), ale ta sekvence s   lustenim kodu i s letem Cervi   dirou je dobra. Taky je fajn,   ze jsme se obesli bez   vetrelcu, predatoru a jinych   potvor.
ja.rebel
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 5.3.2008
Skvělá myšlenka a skvělá   Jodie Foster. Bohužel na můj   vkus příliš rozvleklý a   pomalý děj, takže celý   film mi přišel ukrutně a   ukrutně dlouhý. Škoda. Ty   ****** pouze pro Jodie Foster.
fandaaa
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 29.10.2012
Můj nejoblíbenější sci-fi   film vůbec, takže nemohu   dát nic jiného, než deset   bodů. Pochybuji, že ještě   někdy bude natočen nějaký   další, který by mne až tak   uchvátil. Pokud snad někomu   vadí přílišná délka   stopáže, ať se nedívá   tam, kde je film prošpikován   množstvím reklamy. Stojí za   to si tento film koupit na   dvd! Dnes už jsou ceny velmi   rozumné. V papírovém obale   i za 10 Kč. :-)
calpurnia
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 12.6.2007
Docela povedené sci-fi   trošku rozláčněné a   intelektuální. Nejlepší na   filmu je závěr, který se   jen tak u filmů tohoto druhu   nevidí. Snad by se dalo i   říct že je to film o   lidské touze, poznání,   víře i vůli. Koho zajímá   sliz a chapadla a litry krve,   tady si moc neužije.
ziki.to
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 8.1.2010
velmi dobry film.slusny scifi   namet,ale misto toho boha bych   dal jen myslenku.jinak by to   byla trefa do cerneho za 10
blackrusty
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 5.1.2008
Jeden z nejkvalitnějších   sci-fi snímků, které kdy   byly natočeny. Vychází z   vědeckých předpokladů a   neobsahuje žádné přehnané   astrofyzické bludy. Prostě   vychází z toho, co doposud o   vesmíru známe a co je   pravděpodobné že existuje.   Proto se mi tento film velmi   líbil. Nejen dějem a   zpracováním, ale i svým   posláním. Rozhodně si ho   nenechte ujít
quintes
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 23.8.2007
Krasna prechadzka svetom   scifi, hoci zaciatok je o   niecom inom. Nenapadne ale   dramaticke naberanie otacok,   dejovo prekvapivy, koniec typu   otvorene usta,a pritom   sklamanie. cast   "stretnutia" mohol   byt dlhsi. odporucam!!! tazko   sa zhana na dvd :)
pjotri
Hodnocení:
Přidáno: 5.2.2015
Chybicka se vloudila
chyba ve filmu (v dabingu):   kdyz je Ellie v posteli s   Palmerem, rekne mu, ze otec   zemrel, kdyz ji bylo 8 let.   Pozdeji v letadle u Heyse, ji   tento rika jeji zivotopis, ze   se narodila v roce 1969 a otec   zemrel na infarkt v roce 1974.   Pokud umim pocitat, byloji tou   dobou ne 8, ale 5 let.
zofre21
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 1.6.2008
Tento snímek na me zanechal   stopu jako jeden nejlepší ze   sci-fi filmů.Zaujal mě   především svým   vypracovaným příbehem,a   procítěným výkonem Jodie   Foster.Myšlenka tohoto filmu   je opravdu veliká a mysím   že se jí velice dobře   podařilo zapracovat do děje   aniž by byla znetvořena   přehnanými výmysli o   vesmíru.Pro ty ,co se rádi   topí v hlobkách   vesmíru,opravdu jedinečná   přiležitost přiblížit se   nejen ke své podstaťe.
Díky za tento filmek:)

Poznámka: Komentáře jsou řazeny podle počtu dosažených bodů jednotlivých členů, kteří je psali. To znamená, že čím více bodů má člen, tím je jeho komentář výše.

10 filmů, které komentovali někteří uživatelé co tento film
minih47150minih47150Warlock (1959) 
Warlock n
minih14007minih14007Není úniku (1993) 
Nowhere To Run n
minih49942minih49942Hospoda u Bílé kočky (2008) [TV film] 
Hospoda u Bílé kočky n
minih33905minih33905Hurikán (2002) 
Gale Force n
minih74287minih74287Punk's Not Dead (2010) [DCP] 
Pankot ne e mrtov n
minih62557minih62557Za kačku svlíkačku (2010) [TV pořad] 
Za kačku svlíkačku n
minih18561minih18561Sedm (1995) 
Seven n
minih40156minih40156Mrtvá nevěsta Tima Burtona (2005) 
Corpse Bride n
minih53867minih53867Kniha přežití (2009) 
The Book of Eli n
minih4532minih4532Proroctví: Boží armáda (1995) 
The Prophecy n

Hodnocení:n12345678910

Hodnocení filmu

77.4 %
3   - SvoKar
6   - curil
7   - Erkul
7   - green-tea
8   - efCZa
7   - hvezdyn
8   - pataamat
9   - M.A.G.
8   - ajaajena
7   - Prasoid
7   - Agostino
7   - prvosenka
9   - LenC2
8   - ignac1
7   - Kuvik
4   - mat.ilda
7   - Lynette
8   - Pecik
7   - RM
8   - jitush.b

Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 147456
Osobností: 624954
Fotografií: 558380
Plakátů: 265298
Obsahů a biografií: 135294

Poslední komentáře

My ostatní (2016)

My ostatní
Snímků o životních   těžkostech jednotlivců   není nikdy dost. Hlavní   postavou příběhu je   tentokrát gay brouzdající   se životem jak jen to více >

Autor: martin.stusak.9 | Hodnocení: 9 / 10

Na rohu kousek od metra (1977) [...

Na rohu kousek od metra
Komedie moc nepotěší, ale   ani nenaštve. Reminiscence na   dobu vzdálenou čtyřicet let   s příjemnými herci   (Brodský, Slunéčková). V   více >

Autor: curil | Hodnocení: 5 / 10

Únos vlaku 1 2 3 (2009)

Únos vlaku 1 2 3
Myslím, že titulek   vypovídá o mnohém.   Nečekejte víc než řešení   dramatických situací, kde   jsou solidně (byť třeba   Travoltovi ta role podle mě   nesedla) a budete spokojeni...

Autor: Ostrovan | Hodnocení: 7 / 10

Koruna k Vánocům (2015) [TV film...

Koruna k Vánocům
Kdepak už jsem to naposledy   viděl? Sympatická   guvernantka a král, který se   do ní zamiluje. Ne, ona není   žádná zlatokopka, takové   milé více >

Autor: curil | Hodnocení: 4 / 10

Bad Biology (2008)

Bad Biology
Docela slušně jsem se   pobavil. Film natočený s   nadsázkou, některé scény   si budu dlouho pamatovat.   Zábavnost a originalita   tentokrát více >

Autor: curil | Hodnocení: 6 / 10

Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení
apple android wp bb
iPhone
iPhone
 
App Store hodnocení:
hod
Android
Android
 
Google Play hodnocení:
hod
Windows Phone
Windows Phone
 
WP store hodnocení:
hod
BlackBerry
BlackBerry
 
BB world hodnocení:
hod
fb

Copyright © 2003-2017, Filmová databáze s.r.o. (FDb.cz). Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Tyto webové stránky využívají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace.

Load: 0.24/0.192