Duben

Komentáře uživatele Tink

Tink

Tink zprava

Napsat uživateli zprávu

oblíbený

Přidat uživatele do oblíbených

  

Řadit dle:   Názvu filmu   |   Od nejnovějších

Počet komentářů: 159
Ace Ventura 2: Volání divočiny (Ace Ventura: When Nature Calls)
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 18.8.2008
Nejsem zastánce pokračování ale...
...tohle mě baví. Ať si kdo   chce co chce říká něco do   sebe to má. I když ho   uvidím po 50. Pořád se budu   smát stejným někdy ža   absurdním scénám:)) Na   tento film se podívejte pokud   se chcete zasmát během   deštivého odpoledne:))
Aféra s náhrdelníkem (The Affair of The Necklace)
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 19.8.2008
Předrevoluční Francie,   namyšlená (i když zoufalá)   Marie Antoinetta, mocný   kardinál a Jean, která se   snaží získat zpět svůj   rodinný majetek. Hlavní   myšlenka sice není jedna z   nejzdařilejších, ale film   se mi líbil z hlediska   výpravy a hlavně ukazoval   poměry a lidské povahy ve   staré Francii. Navíc se   skutečně stal!
Agent Bílá Krvinka (Osmosis Jones)
Hodnocení: 2 / 10
Přidáno: 14.9.2008
Mě se to nelíbilo. Bylo sice   hezké procestovat lidské   tělo s animovaným agentem,   každopádně film má více   múnusů, než plusů. A   moment, kdy se agent snaží   "procpat" ven skrz   obličej pokládám za   vrcholně nechutný a to i pro   otrlejší povahy!
Aimée a Jaguár (Aimée und Jaguar)
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 15.9.2008
Dvě ženy. Nacistická   nadvláda Německa a krutá   druhá světová válka.   Příběh podle skutečné   události, dle mého názoru   na německou produkci velmi   kvalitní. Chytlavá zápletka   a smutný konec. Vřele   doporučuji se podívat, jak   zvládl válku milostný vztah   židovky a ženy nacistického   generála.
Ajťáci (The IT Crowd)
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 18.8.2008
Náhodně přepnutý program   zajistil, že jsem si ihned   zamilovala jeden z   nejlepších britcomů. Jestli   jste fanoušky tohoto žánru   tak to prostě musíte vidět.   Já osobně nikdy nezapomenu   na díl, kdy si Jen kupovala o   číslo menší boty:-D
Akt
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 22.8.2008
V této hře se daleko více   seznamujeme se samotným   Cimrmanem a dozvídáme se o   jeho životě. Třeba to, že   se nerad fotil (pochopíte až   uvidíte), nebo když poznal   srba jménem Stojan   Jakotyč:-D Zkrátka   pokládáte si otázky   "Kam na to ti géniové   chodí??" A pak vás   dostane taneční číslo pana   Weigla:-D
Alenka v říši divů (Alice in Wonderland)
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 23.8.2008
Kouzelné, i když méně   známé zpracování Alenky.   Klasika od Lewise Carola   oplývající barvami, triky a   Tinou Majorino (Vodní Svět).   Překvapí vás nejen Miranda   Richardson opět v roli   královny tentokrát Srdcové,   ale i kočka Šklíba v   podání Whoopi Goldberg.
Anakonda (Anaconda)
Hodnocení: 2 / 10
Přidáno: 22.8.2008
Já prostě Jennifer Lopez ve   filmu nesnáším. A to je jen   jeden z mnoha faktorů, které   ubírají filmu na kvalitě.   Nevím jaký byl původní   záměr filmařů, horor,   thiller? Obsadit film docela   známými jmény je sice   krásná věc, ale skutek utek   v záplavě nesmyslných   dialogů a divného táhlého   děje. A neodpustím si   poznámku, že na rok 1997   mohly s anakondy udělat   "vymakanější"   zvíře, než jen gumového   hada z pouti s trhavými   pohyby. A scéna kdy obávaný   had pojídá (či spíše   drtí) pumu je spíš k   smíchu!
Anastázie (Anastasia)
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 20.8.2008
Naslouchej, co si šeptá celý Petrohrad..
Disneyho adaptace, jedné   velké pověsti o Anastázii z   rodu Romanovců. Krásná   hudba i celý příběh   bezvadně upravený pro   děti:) A protože ji mám   ráda líbí se mi i záporák   Rasputin:)
Andaluský pes (Un chien andalou)
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 14.9.2008
Skvělá ukázka surrealismu.   Film je sice tvrdý, nicméně   krásná ukázka staré   filmové tvorby Luise Bunela.   Zůstává věrný   uměleckému směru.
Andělská tvář
Hodnocení: 3 / 10
Přidáno: 19.8.2008
Ne, ne pane Troško..tohle se zase nevyvedlo
Pokus o historický film? Nebo   jen pokus o vzkříšení   ztracené dovednosti   přilákat na film lidi?   Vypadá to, jako by Zdeněk   Troška tápal a snažil se   najít znovu sám sebe v   novém žánru. Když sleduju   tohle a Kameňák, nemohu   uvěřit, že to natočil   stejný člověk, jako Slunce,   seno... a Bota jménem   Melichar. Ani pohádky se   poslední dobou nedaří. No,   ale abych nebyla tak   kritická, byly tam hezký   kostýmy a vlasy Filipa   Blažka:))
Anna a král (Anna and the King)
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 19.8.2008
Anna a její syn   přijíždějí na pozvání   krále do Siamu. Jako   učitelka poznává tradice i   útrapy této fascinující   země. Je svědkem i   válečného konfliktu. Jak si   emancipovaná Anna povede v   zemi, kde žena nemůže mít   názor? Nádherný, i když   malinko zidealizovaný   příběh podle osudů   skutečné Anny Leonowensové.   Krásné kostýmy, hudba i   charismatický král:) Jeden z   nejoblíbenějších filmů,   na který se můžu dívat   kdykoliv.
Atentát v Ambassadoru (Bobby)
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 19.8.2008
Velmi zajímavý film. Ukazuje   ani ne tak Keneddyho, jako   lidi kolem něj. Zaujalo mě   prostředí i Lindsay Lohan,   která se snaží dokázat,   že není jen jenda z   "Disneyho dětí".
Báječná léta pod psa
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 20.8.2008
Starostlivá maminka, tatínek   brojící proti komunismu a   stavící si svou vlastní   rakev, sousedovic Jaruška a   malý otylý Kvido. Jeden z   mých oblíbených českých   filmů. Scény, kdy si   Jaruška a Kvido hrají na   doktory. Nebo když tatínek   ve snaze zocelit syna   prohání dýchavičného   Kvida po polích. Miluju   Kvídovo úpění : "   Otče! Umírám! ".   Nevadí mi ani jinak   neoblíbený Jakub Wehrenberg,   coby dospělý hlavní hrdina.   Musím uznat, že se jedná o   světlou chvilku v jinak   stereotypní Wieveghově   tvorbě. (příznivci tohoto   autora jistě prominou:))
Bambi
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 14.9.2008
Nádhera. Miluju pohádky z   doby, kdy Disney začínal. A   z této je poznat jeho   vlastní rukopis. Příběh   malého kolouška, smutného   osudu jeho maminky, i přátel   z lesa. Tato kombinace   působila už v dětství a   ráda si ji vychutnám i teď.   Je vidět, že David Hant měl   talent, který se stejnou   měrou prolíná také ve   Sněhurce.
Barevný závoj (The Painted Veil)
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 23.8.2008
Je to jeden z těch hezkých   filmů, u kterých nedochází   k prolití hektolirů krve,   žádné ohromné zvraty a   přesto vás baví a zajímá.   Navíc příroda v číně   ohromě uklidňuje a po   nějakém čase se ke snímku   rádi vrátíte.
Bestiář
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 18.8.2008
Trošku rozporuplné pocity.
Zkrátka průměr. A asi   jedinné co si pořádně   pamatuju je hudba a Karel   Roden. Zároveň mě však   překvapila jinak nezajímavá   Danica Jurčová
Bestie Karla (Karla)
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 20.8.2008
Vražedkyně Karla Homolka u   nás není tak   "populární", ale   věřím, že v Americe je   jednou z nejhorších. Film je   úžasně věrný skutečné   události i samotné Karle. A   to i přesto jakkoliv   ideálně je zde vykreslena.   Bylo zajímavé sledovat, jak   se ona sama vidí. A poté v   závěru slyšet rozbor její   osobnosti psychologem. Podle   mého názoru o kameru,   klapku, střih a akci vůbec   nejde. Má v nás vyvolat   hluboký dojem a šok. A   aspoň u mě se mu to   bezpochyby povedlo.
Bez dcerky neodejdu (Not Without My Daughter)
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 18.9.2008
Velmi poutavé zpracování,   reálného příběhu. Sally   Fieldová byla přesvědčivá   a podala výkon velmi   sugestivně. Nicméně tenhle   film je záležitost na jedno   podívání. Přesto zanechá   hluboký dojem.
Bílá velryba (Moby Dick)
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 2.9.2008
Jmenuji se Ismael....
Hallmark si vyloženě libuje   ve zpracovávání známých   knih a příběhů. Zde se mi   nejvíce líbil Patrick   Stewart jako kapitán Achab.   Co filmu ubírá, je až moc   počítačová Bílá Velryba.
Bílé peklo (So weit die Füsse Tragen)
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 26.10.2008
Velmi realisticky pojatý   snímek. I přes   naturalistické vykreslení   jsem byla nadšená. Žádné   přehnané záběry a   přikreslené scény. Vyvolá   to ve vás dojem, že tak to   opravdu muselo být.
Billy Elliot
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 14.2.2009
Kterak chlapec k piškotům přišel...
..I tak by se dal nazvat tento   film. Musím říct, že   zpočátku jsem se s dějem   moc nesžila. Přesto jsem si   jej později začala užívat   naplno. Opravdu obdivuju   hlavního herce, jehož   taneční kreace vyrazí dech.   A konec je přímo   impozantní. Přesto mi na   snímku něco chybělo,   každopádně ráda si ho   pustím znovu:)
Bláznivá dovolená v Evropě (European Vacation)
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 31.8.2008
Souhlasím s tvrzením, že   jde o nejslabší díl z   příběhů Griswoldovic   rodinky. Přesto jsem se   bavila a bavím dodnes. No kdo   by to neznal :" Děti   podívejte Big Ben" :-))
Bláznivý příběh Robina Hooda (Robin Hood - Men In Tights)
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 17.8.2008
Ani nevím, kdy jsem film   viděla poprvé, ale hned jsem   si ho zamilovala. Doteď   obdivuju scénaristy, díky   jejich smyslu pro humor:) A   nikdy nezapomenu na scénu,   kdy opat oddává šerifa   Mrvina a pannu Marianu:)
Bolero
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 18.8.2008
Bere dech...
Spousta kritiků film   odsuzuje, ale já jsem byla   nadšená. Nevadilo, že Bára   Seidlová neřekla za celý   film jedinné slovo tohle jen   podtrhovalo tu šokující   atmosféru. Překvapila a   velmi příjemně. Naprosto   skvělá hudba (doteď lituji,   že nevyšel soundtrack). Po   vypnutí filmu jsem jej znovu   a znovu přehrávala v hlavě   a byla neschopná slova. Jeden   z nejzdařilejších českých   filmů posledních let. A jak   je pravidlem, skutečnost, že   námět je pravdivý umocňuje   emoce, které snímek vyvolá.
Broučci
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 31.8.2008
Vzpomínám si, že broučci   byly jedna z mých prvních   knížek. Televizní loutková   podoba se mi taky vždycky moc   líbila. Beru ji jako   nostalgii, vzpomínku na   dětsví. A hlas Karla Högera   je nezaměnitelný. A nevím   proč, ale místy mi pohádka   přijde i lehce bizarní:)
Cesta do pravěku
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 20.8.2008
Krásný příběh pěti   kluků, kteří podnikají   neuvěřitelné   dobroružství. Film, který   je orávem ve Zlatém fondu.   Vzpomínka na to, jak jsem   jako malá holčička opravdu   věřila, že pravěk, mamuti   a dinosauři skutečně   existují. Jen mi chybělo   najít tu správnou jeskyni:)
Cimrman v říši hudby
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 22.8.2008
U cimrmanů nejde dát pod   deset:) Tato inscenace je   spíše více o rozmluvě   "vědců"   (cimrmanologů) doplněná o   scénky. Přeneseme se do   Afriky a písněmi vzdáme   hold například pivu:) No a   nejlepší scéna?   Jednoznačně Svěrákův   "baletní" tanec v   čele s písní plukovník   Collonel:-D DOKONALÉ!!!!
Co ta holka chce (What A Girl Wants)
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 29.8.2008
Předvídatelné.....
Jeden z filmů, kdy už na   začátku víte, jaký bude   konec. Celkem nic moc, ale   jako světlé a zároveň   vtipné jsem vnímala chvilky,   kdy se macecha Glynis   všemožně snaží dosáhnout   vytouženého titulu "   Manželka lorda a miláček   paparazziů":)
Critters 4
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 20.8.2008
Asi se divíte proč dávám   na tento film vysoké   ohodnocení? Jednoduše, pro   mě to totiž není horor, ale   parádní komedie, u které se   neuvěřitelně bavím a   směju. A myslím, že díky   záplavě dnešních krváků,   ti co jej vidí dnes poprvé   (jestli někdo takový ještě   je), na tom budou podobně:)
Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 190499
Osobností: 697748
Fotografií: 763807
Plakátů: 376382
Obsahů a biografií: 178214
foto

Komerční sdělení

Filmová škola

Staňte se hercem, herečkou.

foto

Poslední komentáře

In Nacht und Eis (1912)

In Nacht und Eis
První filmové   převyprávění   katastrofální události   Titaniku, na kterém se prý   začalo pracovat pouhé dva   měsíce poté, tedy v době, více >

Autor: martin.stusak.9 | Hodnocení: 8 / 10

Město v obkličení (2010)

Město v obkličení
Tentokrát si hongkongská   ikona akčních filmů v   podobě Bennyho Chana vzala na   paškál americké superhrdiny   a superpadouchy s   více >

Autor: martin.stusak.9 | Hodnocení: 6 / 10

Na nože: Glass Onion (2022)

Na nože: Glass Onion
Zajímavý film ala Agáta   Christie. James Bond pomalu   rozmotává klubíčko   vztahů, příležitostí a   motivů až se dostane k   samotnému vrahovi. Hodně   mně to připomíná film Zlo   pod sluncem.

Autor: red.mann | Hodnocení: 7 / 10

Brýle (1969) [TV inscenace]

Brýle
Při patnáctiminutové   stopáži se určitě nedají   čekat velké zázraky a   vodopády humoru a tahle   televizní mikrokomedie není   rozhodně více >

Autor: klasifikátor | Hodnocení: 6 / 10

Na nože (2019)

Na nože
Chyba. Omylem napsaný   komnet.***********************   ******************************   ******************************   ******************************   ************

Autor: red.mann