';

PROFIL UŽIVATELE: Ondrej_pribehar

Ondrej_pribehar

Ondrej_pribehar zprava

Napsat uživateli zprávu

oblíbený

Přidat uživatele do oblíbených

  Ondřej Kališ

 
Povolání:dopravní inženýr

http://ondra-pdvyv.wz.cz  

Mým hlavním zaměřením je dopravní teorie, veřejnou hromadnou dopravu pak i pro získání širokých zkušeností používám jako součást svých tras, jež osobně vytvářím a následně také zpracovávám. Vedle dalších, většinou spíše okrajových, zájmů, píšu příběhy a rád také příběhy sleduju v televizi, občas v divadle. A nesmím zapomenout, že kromě dopravy nacházím velké zalíbení i v historii a, hlavně teoretické, matematice.
Z tohoto odstavce je zřejmé, že mě film zajímá především z příběhového hlediska, i když technická kvalita je samozřejmě také důležitá; mám své oblíbené herce, i ke kvalitě obsazení se většinou vyjadřuji.

Co více by ještě mohlo koho o mně zajímat nežli to, že bydlím v Praze, již mám velmi rád; stejně jako Českou republiku a vše co s ní souvisí, hlavně český jazyk, s nímž si při psaní rád pohrávám. Nyní studuji dopravní fakultu ČVUT.
Věřím v teorii sil, jež vlastně hlavně káže přípustkovou víru (to, že něčemu nevěříš neznamená, že to neexistuje) a tuto pak velmi lehce upřesňuje, avšak jakékoliv upřesnění je velmi individuální - podle názoru dotyčného věřícího.

Z filmů mám rád hlavně variace a psychologické filmy, na žánru zase tak nezáleží. Za své oblíbené tvůrce bych označil hlavně Roberta Rodrigueze a M. Night Shyamalana, od těch se mi líbilo všechno, co vytvořili (s menší rezervou pro Tenkrát v Mexiku).
Ostatní o mých oblíbených filmech, tvůrcích a hercích snad dostatečně jasně říkají níže uvedené žebříčky a ,,piedestal dokonalých".

Seznam svých oblíbenců jsem nedávno přeorganizoval, přibyl fanklub, kam by nyní měl patřit každý, koho mám více v oblibě než většinu jiných; žebříčky nadále ukazují moje nejoblíbenější herce a tvůrce, pořadí berte s rezervou.
Rozhodně však neberte s rezervou Piedestal dokonalých, jenž vyzdvihuje mistry, kteří pro mě hodně znamenají, mnohé mi dali už svojí existencí, dále herce a tvůrce, již mě pokaždé dostanou naprosto v čemkoliv a nakonec jeden film, jeden seriál a jednu knihu, které si zaslouží stát nad ostatními.

Své oblíbené druhy filmů jsem již naznačil, existuje-li užší žánr, který bych měl raději než ostatní, je to katastrofický film. Nemám rád filmy, u nichž, když k nim nic nedělám, usínám; bývají to horší filmy obvykle žánrů akčního, hororového a komediálního.

Nad mozkem poslušnost a nad rozumem víra
a správná příslušnost je víc než v botě díra;
mámu jsme zapřeli a brácha zapřel tátu,
někdo se odstřelí a jinejm zlámem hnátu.
Ďábel nás hnal
a šli jsme jako ovce,
každý z nás znal,
že zvěř se stane z lovce;
každý však šel
a na chytrost měl štempl,
náš cíl se skvěl:
Jsi proti - tak jsi lempl.
(...)
Žene vás čert,
zas jdete jako ovce;
není to žert,
už zvěř se stala z lovce.
Přítel je skřet
a nad rozumem víra.
Vpřed, jenom vpřed!
Vpřed, jenom vpřed!
Vpřed, jenom vpřed!
... a vpředu smrdí síra.
> Karel Kryl - Pochod Gustapa (YouTube)
Piedestal dokonalých

Velký Mistr:
Karel Kryl

Velký Mistr, osobní učitel:
Martin Ševic

Velký Mistr, člen rodiny:
Karel Havlíček Borovský

Nejoblíbenější zahraniční herec:
Haley Joel Osment
a Jan a Radek Škvorovi jako jeho dabéři

Nejoblíbenější český herec:
Matyáš Valenta

Nejoblíbenější česká herečka:
Ivana Chýlková

Nejoblíbenější dabér:
Dalimil Klapka

Nejoblíbenější zahraniční režiséři:
M. Night Shyamalan
Robert Rodriguez
Behmen Qubadî

Nejoblíbenější český režisér:
Jiří Strach

Mistři, zatím nezmínění:
Jan Werich
Zdeněk Svěrák

Nejoblíbenější film:
Šestý smysl

Nejoblíbenější seriál:
Zdivočelá země (I,II,III)

Oblíbená kniha:
Bídníci (V. Hugo)stručná tabulka hodnocení
 10 - 8   dokonalé a výborné filmy 
8 - 7 průměrné filmy
6 - 4 nepovedené filmy
3 - 1  filmový a seriálový odpad 

Nejlepší filmy, které jsem viděl:
pokus o stanovení toho nejlpšího, co znám
(v abecedním pořadí)

Astro Boy, Ať žijí duchové, August Rush - Melodie mého srdce, Banánový Joe, Byl jednou jeden král, Brainstorm, Cesta z města, Čekej do tmy, Dobrý voják Švejk, Enderova hra, Forrest Gump, Hadí tanec, Je třeba zabít Sekala, Karambol, Kolja, Kuky se vrací, Léon, Marečku, podejte mi pero!, Mé jméno je Nikdo, Metropolis, Můj učitel Ibrahim, Na samotě u lesa, Nesmírně hlasitě a neuvěřitelně blízko, Noc na Karlštejně, Obecná škola, Poslušně hlásím, Princezna se zlatou hvězdou, Pyšná princezna, Říše slunce, Sin City - Město hříchu, Šestý smysl, Šifra Mistra Leonarda, Tanec s vlky, Tenkrát na Západě, Tmavomodrý svět, Umělá inteligence (A.I.), Vrchní, prchni!, Všichni dobří rodáci, Všichni moji blízcí, Vyvolený, Zapomenuté světlo, Zlatí úhoři, Zrozen bez porodu, Želary, Želvy mohou létatHerci, kteří se nevešli do seznamu oblíbených:
Thomas Sangster, Martin Dejdar

Kontakt na uživatele:


Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 179583
Osobností: 681322
Fotografií: 720769
Plakátů: 342665
Obsahů a biografií: 163921
foto

Komerční sdělení

Filmová škola

Staňte se hercem, herečkou.

foto

Poslední komentáře

Hon na čarodějky (2021)

Hon na čarodějky
Hon na čarodejnice,   situovaný do alternatívnej   xenofóbnej Ameriky, kde je   oživovanie keramických   motýľov hrozbou pre   národnú více >

Autor: horribile_dictu | Hodnocení: 2 / 10

3 Idiots (2009)

Tak toto je ten Bollywood...

3 Idiots
Môja prvá skúsenosť s   Bollywoodom dopadla   rozpačito.Kombinácia   všetkého so všetkým,   preložená hudbou ma   neuchvátila a tými 170   více >

Autor: pigal | Hodnocení: 5 / 10

Nelítostný souboj (1975)

Nelítostný souboj
Francouzská kriminálka   staré školy, kde jde   policajt po krku jednomu   padouchovi, ale pod nohy mu   hážou klacky jeden politik a   také více >

Autor: topipig | Hodnocení: 9 / 10

Maturitní ročník (2022)

Maturitní ročník
Další netflixovký snímek   propagující LGBT… a   novodobý Lebensborn   prostřednictvím BLM. A pro   doplnění své filmovny sáhl   v oblasti více >

Autor: martin.stusak.9 | Hodnocení: 2 / 10

Vem si mě (2022)

Vem si mě
Romantické komedie svým   způsobem už někdy od   devadesátých let nemají   čím překvapit. Vždy je dle   dané dějové šablony   vytvořeno zcela více >

Autor: martin.stusak.9 | Hodnocení: 8 / 10

Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení