reklama
 
ohodnotit

Malá mořská víla

Další název:
Malá morská víla (SK); Little Sea Nymph
Žánr:
Rok:
1976
Délka:
84 minut
Premiéra v ČR:
11/1976
„Pohádkový příběh o nešťastné lásce dcery mořského krále k pozemskému princi“

Komentáře k filmu Malá mořská víla

Řadit dle:  Bodů uživatele  |  Od nejnovějších  |  Hodnocení
Počet komentářů k filmu: 24
jarda53
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 10.5.2010
Poprve jsem pohádku viděl   loni na vánoce celou a ani   jsem nevěděl, že v pohádce   hraje moje star Libuška   Šafránková a úpně jsem na   pohádku změnil pohled. Zase   není to tak nejhorší...
green-tea
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 12.9.2012
"První kámen bílý, s   její dlaní srůstá
Druhý kámen rudý,   zamyká jí ústa
Třetí kámen černý,   ten jí v srdci zůstal
A v tom třetím kameni,   sama navždy   zkamení..."

Někomu asi bude tato   Kachyňova verze připadat na   pohádku příliš ponurá a   depresívní, ale já si   myslím, že je to opravdu   důstojný přepis původní,   to jest nezromantizované,   Andersenovy předlohy. Film   má patřičně seversky   tajemnou atmosféru a velmi   dobře zvolenou hudební   kulisu.
Frolíček
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 1.11.2013
Přiznám se - až při   nedávné repríze jsem   zhlédla pohádku bez depresí   a docela jsem si užila, když   jsem pro sebe objevovala herce   a herečky skryté pod maskami   (Patrasová, Švandová,   Schallerová...) a překvapilo   mne, že písničky zpívá   Lenka Kořínková. Přeci   jenom v dětství, kdy jsem   jako cílová skupina   sledovala tuto pohádku, tak s   obavami a zcela výjimečně a   nádherná stylizace   podmořské hlubiny mi nic   neříkala.To jsem dokázala   ocenit až nyní v podstatně   starším věku. Co, ale   nepochopím dodneška, volbu   malé mořské víly, která   šla za princem za cenu   ztráty hlasu a bolesti při   každém kroku. S radostí   bych mu loď omlátila o   skaliska ihned, i když princ   Moře zapadajícího slunce   taky nebyl žádná výhra.   Také stojí za to, ocenit   Kachyňovu odvahu, o   vyobrazení Andersenovy   pohádky bez hollywoodského   happyendu.
M.A.G.
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 8.4.2010
Musím se přiznat,že mi tato   pohádka vždycky připadala   taková až moc smutná a moc   tajemná.Nejsem její velký   fanda,ale občas na ni mrknu.
jmenuji.se.libor
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 12.7.2010
Krásná pohádka i podobenství o opravdové lásce
Když jsem byl malý kluk, tak   se mi tahle pohádka líbila,   ale taky jsem se při jejím   sledování docela bál -   tajemné zvláštní bytosti,   které obývají mořské   hlubiny... Teď když jsem v   dospělém věku zjišťuji,   že kouzlo té pohádky je v   její atmosféře,(kterou   dotváří skvělá hudba   Zdeňka Lišky) a také v tom   že je to pohádka o LÁSCE, o   opravdové lásce dívky   která pro muže svého sdce   přinese oběť   nejvyšší-svůj život   položí za to, aby on mohl   žít.

Ostatně, co my vlastně   víme dámy a pánové - co   když mořské hlubiny   skutečně obývají podivné   mořské bytosti. Vždyť   daleko na širém moři je   voda tak modrá, jako jsou   modré květy té   nejmodřejší chrpy a voda   tak hluboká, že žádná   kotva nedosáhne dna...Tam   možná žijí bytosti o   kterých vědí jen děti a   dospělí lidé, kteří své   dětství nosí ukryté ve   svém srdci.
Petra.Barbie
Hodnocení: 3 / 10
Přidáno: 30.5.2008
Rádoby pohádka, ale pro děti vůbec není.
Přiznávám, že mé   hodnocení není přímo   hodnocením jen tohoto   filmového přepisu, ale v   podstatě vyjadřuje můj   nesouhlas a averzi k   pohádkám Andersenovým. Jde   o světového pohádkáře,   ale copak jsou jeho   depresívní   "horory" pohádkami   pro děti? Jsou možná i   odrazem pravdivého života,   obrazem chudoby, beznaděje,   smutku...ale nejsou pro děti,   to ať se na mne zlobí, kdo   chce, Malou mořskou vílu   ještě tak může vidět   dospělý jedinec, ale na   dětské nitro má spíše   negativní dopad. U filmového   zpracování bych možná   ještě vyzdvihla výkon pana   Lukavského, dobře hrají i   obě sestry Šafránkovy, i   výprava byla udělána   výborně, aby byla vytvořena   iluze mořského dna...to ale   je vše. Děj, dialogy a   naprosto odrovnávající   závěr mi tuto   "pohádku" vždy   znechucovaly, neměla jsem ji   ráda v dětském věku a   nezlepšilo se to ani   teď...takže bohužel.
Duri86
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 9.2.2013
Spíše divná, trochu   depresivní pohádka, těžila   z dobové popularity   Šafránkové která byla po   Popelce hvězdou. Tenhle film   se mi nelíbil
moldovan
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 6.12.2007
Pěkné české zpracování   jedné z nejhezčích pohádek   na motivy Hanse Christiana   Andersena. Dojímavý, až   smutný příběh s prvky   opravdové lidské tragiky a   životního dramatu.
payo1555
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 21.6.2015
Vždy to bude krásná   pohádka a v tomto filmu   vyšlo lépe to mořské   království, více záhadné.   Miroslava Šafránková byla   hezkou a milou a zamilovanou   vílou, princ Petra Svojtky se   mi nelíbil, scházela mu   romantika, kouzlo prince.
Snura
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 7.7.2007
Není to sice pohádka s   příliš šťastným koncem,   ale pohádka to je a Karlu   Kachyňovi se hodně povedla.   Myslím, že měl šťastný   nápad, když tentokráte   svěřil hlavní roli   Miroslavě Šafránkové,   kdežto její sestře Libušce   nechal "jen   vedlejší" roli krásné   pozemské princezny. Obě byly   stejně... krásně   pohádkové.:-)
Papaja73
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 23.8.2008
Toto zpracování   celosvětově známé pohádky   není příliš povedené.Film   je až příliš   lyrický,nezáživný a děj   jako by uvízl na mrtvém   bodě.Chybí více akce,více   života.Je to nuda i pro   dospělého natož tak pro   děti,kterým především   jsou přece pohádky určeny.
collen
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 31.10.2016
Malou mořskou vílu mám   spojenu s pocitem smutku a   melancholie. Tak to je u   všech Andersenových   pohádek, které jsou spíš   pro dospělé, protože na   děti mohou působit   depresivně. Nic to ale   nemění na tom, že všechny   jsou krásné a tentokrát je   jedinečná i filmová podoba   příběhu lásky mořské   víly k pozemskému   princi.Tento citlivě   zfilmovaný dojemný příběh   si ráda slédnu opakovaně.
Ivett
Hodnocení: 3 / 10
Přidáno: 6.12.2007
Konec téhle pohádky můžu   jen chválit. bohužel je to   to jediné, co se tady dá   pochválit. celkové   zpracování se mi jinak   vůbec nelíbí.
Didinka
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 20.5.2011
Tuto tragickou pohádku jsem   od malička milovala právě   proto, že byla tak hrozně   jiná, než všechny ostatní,   které za všech okolností   dopadaly dobře. Vnímala jsem   kouzlo, smutek a bolest malé   mořské víly i milou veselou   a spravedlivou povahu   princezny a nenáviděla jsem   hloupého sobeckého prince.   Jediné, co mi na filmu   vadilo, byla pro mě   neharmonická hudba, která   mě opravdu děsila a děsí i   moje děti o 30 let později.   Dnes si ovšem také teprve   uvědomuji skutečný rozsah   celé tragédie, pro něž si   hodně příběhu vážím a   kterou jsem jako dítě jen   tušila: Princ je tu   skutečně děsný hajzl,   který si lásku Malé   mořské víly vůbec   nezaslouží.
simca.talpi
Hodnocení: 4 / 10
Přidáno: 1.3.2008
Kdy jsem byla malá, tak se mi   tento film nelíbil. Bohužel   názor jsem nezměnila ani   teď. Bohužel. Krásný   příběh a výborný konec.   Zpracování se však   nepovedlo.
zeus12xy
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 27.12.2014
Když jsem pohádku viděla   jako malá, vodní bytosti se   mi nelíbily, hudba mi   připadala úděsná a píseň   - První kámen bílý,   ponurá, temná, zaklínadlo,   které jsem se bála   zazpívat. Otec nepomohl své   dceři. Jak to? vždyť měl   moc nad vodami. Mořská víla   byla zamilovaná jouda a moc   se nesnažila prince svést.   Cizí princezna mi připadala   ošklivá, nechtěla jsem   uvěřit,že je to Popelka;-)   Šafránková. Konec jsem   hrozně obrečela a pohádku   zavrhla. Pak jsem ji viděla   po letech,samozřejmě   dospělýma očima. Čím jsem   starší, tím víc mě baví   atmosféra a hloubka   Kachyňových filmů. Je to   krásná pohádka. Ale   nemůžu říct, že bych ji   nějak vyhledávala.
Tnegad
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 26.12.2009
dal bych i 10bodů
ale dám devět za tu   melancholii.Mě osobně se   tento film líbí a dokonce   získal i ceny v   zahraničí.Dokonce jmenovitě   za hudbu Zdeňka Lišky na   film.festivalu v   egyptě(zlatý koptský   kříž)který nám opět   předvedl dokonalý hudební   doprovod,při kterém by mohl   mít citlivý posluchač až   slzy na krajíčku.
Ell3
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 3.4.2010
Prostě Hans Christian   Andersen.Mně se moc líbí   toto zpracování jeho   pohádky.Druhá Šafránková   se předvedla v dobrým   světle.Nemám namitky proti   tomuhle filmu.
rozoumek
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 12.3.2010
heský film ale nebylo to   uplne přesně na deset   hvězdiček a tak jsem jich   dal jen devěet ale jinak   ještě šel
Blasel
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 1.6.2014
Ano, je to smutná pohádka -   ale takové jsou Andersenovy   pohádky snad všechny... v   českém filmu a televizi   bezpochyby nejlepší   zpracování Andersena! Jako   dítěti mi připadaly   kostýmy dost zvláštní, ale   čím dál víc jsem   uznávala, že do kontextu   poetiky by se jiné snad ani   nehodily. O hudbě pana Lišky   lze říci pouze:   JEDINEČNÁ!
Dobrý   komentář viz:   jmenuji.se.libor
Nik.144
Hodnocení:
Přidáno: 4.7.2014
Malá mořská víla
Depresivný smutná pohádka   nemusel sem jí už jako malý   dítě,mám rád pohádky se   štastným koncem,přiznám se   že konec mě i   rozplakal,tahle pohádka   bohužel není moje parketa   dávám 20%
vaclavka55
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 26.6.2008
Nevím ale mě sa tahle   pohádka líbí ačkoliv má   smutný konec tak to holt už   v životě chodí že všechno   nejde po másle a proto   závěr má něco do sebe a   celkový dojem na pohádku je   velice dobrý nechybí zde nic   ani princezny ani princ a   kupříkladu ani taková   čarodějnice
Gaus
Hodnocení:
Přidáno: 14.12.2012
Překrásná pohádka.   Miroslava Šafránková zde   překonala i Libuši. Ostudou   však pro nás je, že Němci   zachovali a vydali i   orchestrální podklady což   tady v česku můžeme   zapomenout, že by to někdo   vydal. Pěvecky zde zazářila   Lenka Kořínková, která   zpívá za Miroslavu   Šafránkovou.
Allegra
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 27.12.2014
Krásná a tajemná
Podle mě je to   nejkrásnější česká   pohádka (i když je otázka,   zda je to pohádka, když   nemá šťastný konec).   Nádherné prostředí,   výprava, herci.... jediné co   se mi moc nelíbí, je hudba -   letos poprvé jsem u ní   neuronila ani slzu, ale jinak   pokaždé, přestože jsem   viděla asi všechna její   televizní vysílání (plus   video). U mě předčí i   Popelku, a to je co říct....

Poznámka: Komentáře jsou řazeny podle počtu dosažených bodů jednotlivých členů, kteří je psali. To znamená, že čím více bodů má člen, tím je jeho komentář výše.

10 filmů, které komentovali někteří uživatelé co tento film
minih69842minih69842Všemocný (2011) 
Limitless n
minih54617minih54617Ctihodný občan (2009) 
Law Abiding Citizen n
minih13586minih13586Nástup (1952) 
n
minih4469minih4469Bonnie a Clyde po italsku (1982) 
Bonnie e Clyde all'italiana n
minih11391minih11391Léto s kovbojem (1976) 
n
minih85138minih85138Útěk z MS-1 (2011) 
Lockout n
minih46691minih46691Nesmrtelný seržant (1943) 
Immortal Sergeant n
minih52787minih52787První výstřel (2002) [TV film] 
First Shot n
minih50947minih50947Nedodržený slib (2008) 
Nedodržaný sľub n
minih24529minih24529Švadlenka (1936) 
Švadlenka n

Hodnocení:n12345678910

Podobné filmy

Malá mořská víla (2013) [TV film]

 Malá mořská víla (2013) [TV film]
Malá mořská víla n
Die kleine Meerjungfrau
Žánr: pohádka / rodinný
Země: Spolková republika Německo
Režie: Irina Popow

(remake)

Hodnocení filmu

72.6 %
7   - curil
8   - jarda53
7   - clara.bow
8   - green-tea
5   - Angelika28
6   - Veronika42
6   - Frolíček
9   - mia
6   - M.A.G.
10 - jmenuji.se
3   - Petra.Barb
6   - Agostino
5   - Lienocka22
5   - Duri86
7   - salte
9   - georginaa
6   - ignac1
6   - Serpentina
4   - mat.ilda
8   - vojtam

TV Program

ČT1 - Otázky Václava Moravce (2004) ...

12:00 - 13:00

26 minut již uběhlo
34 minut zbývá do konce

ČT2 - Tenis: Laver Cup 2017 Praha

11:40 - 20:30

46 minut již uběhlo
484 minut zbývá do konce

NOVA - Moderní Popelka (2004)

11:35 - 13:35

51 minut již uběhlo
69 minut zbývá do konce

Prima - Receptář prima nápadů (2001) [...

11:50 - 12:45

36 minut již uběhlo
19 minut zbývá do konce

Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 146305
Osobností: 621410
Fotografií: 550725
Plakátů: 262339
Obsahů a biografií: 134158

Poslední komentáře

Život pro Jana Kašpara (1959)

Život pro Jana Kašpara
Zajímavé, i když to nemělo   žádnou šťávu, přesto   jsem vydržel a neposunoval.   Nějak tomu chyběl lépe   podaný konec celé story. No,   já více >

Autor: Pitryx | Hodnocení: 4 / 10

Hindenburg (2011) [TV film]

Hindenburg
Film o jedné z variant zkázy   vzducholodě Hindenburg. V   sedmdesátých létech se   točilo hodně   katastrofických filmů.   Tenhle je jeden z nich a   nepatří do úplné špičky.

Autor: red.mann | Hodnocení: 6 / 10

Bod zlomu (1991)

Bod zlomu
Byl jsem v té době štíhlej   a krásnej mladej hošík,   když jsem na tom byl v kině.   Dnes jsem zestárnul a   přibral a i ta krása se   více >

Autor: FLA | Hodnocení: 8 / 10

Boj o těžkou vodu (2015) [TV min...

Boj o těžkou vodu
Tak jak dopadla tahle TV   minisérie od země kde je   krásná příroda a   chladnějc jak u nás? Norsko   se toho zhostilo se ctí a   zpracovává více >

Autor: FLA | Hodnocení: 7 / 10

Muž který měl zemřít (2008)

Muž který měl zemřít
Dobrý příběh, který byl   dost hrozně natočen. Těžko   uvěřitelný hlavní hrdina,   který už má nejlepší   časy dávno za sebou.   Některé scény jsou dost s k   smíchu.

Autor: red.mann | Hodnocení: 4 / 10

Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení
apple android wp bb
iPhone
iPhone
 
App Store hodnocení:
hod
Android
Android
 
Google Play hodnocení:
hod
Windows Phone
Windows Phone
 
WP store hodnocení:
hod
BlackBerry
BlackBerry
 
BB world hodnocení:
hod
fb

Copyright © 2003-2017, Filmová databáze s.r.o. (FDb.cz). Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Tyto webové stránky využívají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace.

Load: 0.181/0.133