Obsah filmu Stíhači Red Tails
Příběh afro-amerických pilotů, kteří se zúčastnili za 2. světové války na základně Ramitelli v Itálii výcvikového programu. Pod vedením plukovníka Bullarda se zasazují o svá práva poté, kdy jim z důvodů jejich rasy vedení americké armády nechce povolit účast v důležitých bojových misích.
Filmová ročenka 2012
TIP: Nastavení pořadí obsazení si můžete nastavit
zde >>
Nejnovější komentáře k filmu
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 19.4.2021
Takže když si to shrnu. Čokoládoví kluci v druhé světové, šikovní piloti bez disciplíny pod ochranou černého Ježíše. Historie zkroucená jako vyždímaný hadr. Italská (nepochybně těžká katolička) souloží za svobodna s černochem... to urkytě, v té době. Žlutá barva na Messerschmittech? Té jsem si všimla teprve v tomto filmu. Údajně používána na východní frontě.
Ať už historicky pravdivé nebo ne, film je docela koukatelný.
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 17.4.2021
Je jasné, že v současném tažení za tzv. společenskou korektnost ve všech oblastech, v rámci napravení křivd „rasové“ vyváženosti bylo jen otázkou času, kdy se autoři chopí tématu černošské perutě operující v průběhu druhé světové války. Na celé záležitosti by nebylo nic špatného – tento moment druhé světové války byl skutečně až dosud upozaděn. Bohužel se to ale stalo pro současnou dobu typickým způsobem. Rasová segregace byla oficiálně uznána jako protiprávní Nejvyšším soudem USA až v roce 1968, skrytou formou přetrvává dodnes, především na jihu USA a navzdory hnutí BLM, které je, IMHO, kontraproduktivní.
Historie 332. stíhací skupiny tvořené černým pozemním i leteckým personálem si skutečně zaslouží pozornost. Po skromných začátcích v Tuskegee Army Air Fields se postupem času přetvořila v prvotřídní útvar s pozoruhodnými úspěchy.
A co tento film? Co se historické přesnosti týká - tak jak u amerických filmů bývá mnohdy zcela běžné, i tento film je naprosto schematický a pochybné dramatičnosti obětuje historickou přesnost. Ztvárnění postav je více než méně teatrální, nechybí pochybný milostný propletenec, dramatická zápletka s fiktivními konflikty některých členů. Ztvárnění leteckých akcí je zcela nesmyslně podřízeno dramatičnosti. I když vlastního natáčení se zúčastnila řada reálných letounů – veteránů, jejich počítačové zapracování vyznělo nakonec zcela nereálně. Letecké akce jsou celkem mimo.
Jediným, byť úsměvným, prvkem bylo, že velká část filmu byla natáčena v ČR – Milovicích (v roce 2009), což se odrazilo ve zcela nesmyslném, ale roztomilém a poměrně dlouhém, záběru hradu Karlštejn – ten bych na jihu Itálie opravdu nehledal. No co naplat – je to „barevný“ film plný akce …
Hodnocení: 4 / 10
Přidáno: 20.3.2020
Válečný příběh afroamerických letců, kteří si vydobyli jméno a respekt svými válečnými činy v Itálii v době druhé světové války. Scénář snímku je založen na skutečném příběhu, avšak natočen, mimo jiné i v Česku, v ryze popcornonovém hávu a i přes dvouhodinovou stopáž značně zkratkovitě. Drama? Napětí? Okamžitě zapomenout. Snímek obsahuje přemíru letecké akce, ve kterých je na obloze snad více letadel jak much. Jeden se až diví, že se tam vzájemně nenamlátili. Máme tu i nálet na německé letiště, který svou vizuální podobou připomíná nejen snímek 'Pearl Harbor' (2001). Jen tak mimochodem, všimne si někdo v té rychlosti před tímto útokem hradu Karlštejn? Vizuální stránka je značně přehnaná. CGI efekty viditelně spolykaly většinu rozpočtu a jasně poukazují na fakt, že čeho je moc, toho je příliš. Zlatá klasika 'Bitva o Británii' (1969). Index politické rasové propagandy v oblasti míchání ras samozřejmě ani zde není opomenut. Máme tu náznak milostného konání a samozřejmě se agitačně jedná o černého muže a bílou ženu. Krapet nesoulad s tím, že snímek poukazuje na rasovou diskriminaci své doby. Mají se brát a on zahyne. Emoce? No nic. Veškeré aspekty příběhu v rámci historických faktů a skutečností jsou jen v náznacích anebo opomenuty zcela. Tohle zkrátka není historická výpověď poukazující na hrdinství. Tohle je jen obyčejná zbrklá válečná zábava, která své místo vedle uznávaných, byť také popkornových snímků, nemá šanci získat.
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 20.10.2013
Příjemný válečný film, který se konečně obešel bez hromady krve a srdcervoucích scén. Příjemný příběh, skvělý scénář a výborné obsazení herců. Film na který se určitě podívám někdy rád znovu.
Reklama
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 21.5.2013
Film disponující jednou 'sakra' kvalitní částí a zbytkem 'oh my god' negativních sraček, které pouze ničily celkový dojem. Pokud si dám jedna a jedna dohromady, nemohla z toho v žádném případě vzniknout pamětní válečná vřava na filmovém plátně. Naprosto strhujícím aspektem filmu jsou samotné letecké souboje, které působí velmi realisticky a jsou dotaženy k dokonalosti .. jak po stránce chování letadel, tak i po stránce vizuální. V podstatě jsou zde jedny z nejlepších leteckých(filmových) záběrů posledních let .. jenže pak přijde na řadu ta druhá, čili negativní věc. Naprosto neúnosný patos okolo, řada zbytečných záběrů a scén, nelogické jednání jednotek - vždyť oni v těch kokpitech vypadali, jako by seděli na simulátoru a hráli hry - tohle mi k vážnému filmu o válce nesedělo vůbec. Kvůli válečnému letectví a působivému příběhu o Afroameričanech hodnotím pozitivně .. VÁLEČNOST 8/10 * PŘÍBĚH 7/10 * VIZUALIZACE 9/10 * DRAMA 3/10 * REÁLNOST 6/10
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 21.4.2013
Black Tails:-))
No na první podívání 60%. Celé to bylo spíš jako pohádka, ale hezká. Bitevní a akční scény ušly, ale bylo z nich hrozně moc vidět jak jsou digitální a působily soudobě nikoliv tak aby zapadly do filmu, který je historický. Souboje mi také přišly moc jednostranné, Black boys Němcům podezřele zatápěli, nevím jak ve skutečnosti. Na druhou stranu nenudil jsem se, ale znovu se podívám až za hodně let.
Hodnocení: 4 / 10
Přidáno: 30.1.2013
Vyjma leteckých bitev, jejichž zobrazení považuji za poměrně zdařilé, často však za hranou reality, a všeho co se týkalo létání, to bylo slabé. Rasismu v americké armádě byl zobrazen příliš povrchně a okrajově, nakonec stejně byli všichni kámoši. Romantický vztah pilota a italské dívky působil jak z nejhorší části červené knihovny, kdy pilot z letadla zahlídne dívku, jde ji navštívit a za pár týdnů plánují svatbu, nic víc se neřeší. Vztahy mezi piloty se omezují pouze na jeden „konflikt“, záměrně v uvozovkách, kdy jeden před akcí pije a druhý občas neposlouchá rozkazy. Jinak jsou všichni v pohodě a mají se rádi. Na nějakou psychologii a charaktery postav se nějak zapomnělo. Nejhorší byly ovšem herecké výkony. I když jsou piloti ve všech filmech zobrazování jako frajírci, zde mně připadalo frajerství v podání herců tmavé pleti až příliš současné, každou chvíli jsem čekal kdy začnou rapovat a máchat rukama. Ono toho frajerství, a hlavně hlášek, bylo až příliš i v těch leteckých soubojích. Nejhůře pak vyzněly postavy dvou velitelů letky „červených ocasů“, plukovníka role spočívala v odříkávání textu a kapitán se omezil na žmoulání nezapálené fajfky, asi nějaký černý MacArthur. Krátká pasáž ze zajateckého tábora mně připomněla film Hartova válka, černoch mezi bělochy, tunel, útěk. Malinký klad se přeci jen objevil, i američtí filmaři konečně pochopili, že každý národ hovoří svojí řečí. Zřejmě to zaregistrují pouze čeští diváci, ale Karlštějn bych v Itálie opravdu nehledal. Pro srovnání se hodlám podívat na film Letci z Tuskegee, který zpracovává stejné téma a na dokument o této letce ze série „Letečtí stíhači v boji“, to pro ujasnění si skutečnosti a filmové fikce
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 3.5.2012
Red Tails alias Červené chvosty . Čierny piloti to mali o dosť ťažšie museli dokazovať , že sú seberovnými pilotmi s bielymi ,ale podarilo sa im to . Tie letecké manévre boli úžasné . A hrá tam aj môj obľúbený spevák Ne-Yo .
Reklama
10 filmů, které komentovali někteří uživatelé co tento film