Komentáře uživatele beneva

beneva

beneva zprava

Napsat uživateli zprávu

oblíbený

Přidat uživatele do oblíbených

  Eva Šindler

Řadit dle:   Názvu filmu   |   Od nejnovějších

Počet komentářů: 297
1066: Historie Psaná Krví (1066)
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 2.4.2015
Vzhledem k tomu, že se jedná   o televizní film, vůbec to   není špatné. Kdyby byly   touto formou zpracovány   všechny důležité úseky   lidské historie a byly
používány ve školách   při vyučování dějepisu,   jistě by se průměrná   známka hodně zlepšila.
Pokaždé, když sleduji   historický film, napadá mne,   že dějiny lidstva jsou   nepřetržitým sledem   násilí, zabíjení,   uchvacování a krutosti. Bude   tomu někdy konec?
21 gramů (21 Grams)
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 3.9.2019
Pro mě nadprůměrný   snímek. Makačka na bednu,   protože se pořád skáče v   ději. Chvíli jsem měla   pocit, že Sean Penn má   dvojroli, ale posléze se mi   to vyjasnilo.
Je to   hodně depresivní, ale   doporučila bych shlédnout   lidem, co mají pocit, že jim   něco chybí, když manžel   nenosí kytky, když manželka   málo uklízí, když děti   pořád čučí do mobilu...
21 Jump Street
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 30.5.2016
Velmi dobrá crazzy komedie,   která mě na několika   místech rozesmála až k   slzám. Smích přináší   uvolnění a to je to, oč tu   běží.
Johnnyho jsem   fakt neodhalila.
30 panen a Pythagoras
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 25.2.2013
nostalgie
Filmová hudební komedie,   které mne provázela   základní školou. Po   shlédnutí opravdu nebylo   žádné dívky, která by si   nezapamatovala Pythagorovu   větu. Vzpomínám, jak jsem   toužila po těch duhových   šatech studentky Trojanové a   pokoušela se je ušmodrchat z   barevných pletacích   přízí... Písničky nemají   chybu, dodnes si je pamatuju.
A.I.: Umělá inteligence (A.I.: Artificial Intelligence)
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 10.10.2019
Strašně dlouho jsem tento   film chtěla vidět a pořád   mě nějak míjel. Až dnes,   konečně! A sedím jako   zaražená pecka. Takový   nápor na city jsem nečekala.   Naprosto dokonalý herecký   výkon a s tím spojené   myšlenky na pouto dítě -   matka. Jak křehké, jak   zranitelné, jak krásné a   nebezpečné. Jsou to naše   city, které nám často   přinášejí více bolesti   než radosti. A robotizace   postupuje...
Aféra Profumo (Scandal)
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 29.8.2014
Trochu moc zkratkovité, ale   asi věrohodné. Dobře   vybraní herci na základě   autentických podob. Stojí za   shlédnutí.
Alpha Dog
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 8.8.2020
Ještě mě pořád mrazí...
Zase jednou se mi vyplatilo   nečíst předem informace o   filmu. Mrazit mě začalo ve   chvíli, kdy mi došlo, že to   ten kluk asi nepřežije...
Film už si asi nepustím,   protože je temný, smutný a   skličující. Ale oceňuji   herecké výkony a celkové   řemeslné zpracování.   Závěrečná scéna se Sharon   Stone je asi nejsilnějším   bodem celého filmu. Je to   prostě paní herečka. Maska   je tak dokonalá, že jsem   chvíli myslela, že se jedná   o autentické záběry   skutečné Zackovy matky. Ale   opravdu jen chvíli. :)
Američanka (American Friends)
Hodnocení: 4 / 10
Přidáno: 17.12.2013
Zpočátku poměrně nudné,   později pozvolna do děje   vtahující. Filmový   příběh lehce klouže po   povrchu starodávné doby, kdy   učenec byl nucen žít v   celibátu a sexualita   znamenala problém. Zase jedna   mystifikace, kdy ženy se umí   dokonale učesat samy a   pánové nechodí na WC.   Přesto lze nechtěně   otěhotnět a prožít happy   end...
Andrew - člen naší rodiny (Bicentennial Man)
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 8.1.2017
Film jsem dnes viděla po asi   deseti letech a musela jsem   změnit hvězdičky z osmi na   deset. Asi je to tím, jak   stárnu a senilním, ale čím   dál tím víc si uvědomuju,   jak se nám ze života   vytrácí lidskost a ostatní   základní člověčí   hodnoty. Slzy mi tekly proudem   a vůbec jsem jim nebránila.   Kdybych takového Andyho   potkala, byla bych vděčná.
Anna Karenina
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 30.10.2019
Theatrum mundi
neboli divadlo světa, to mne   napadlo, když jsem zjistila,   že filmové kulisy   představují ty divadelní a   to nejen na jevišti, ale i v   hledišti a dokonce i v   provazišti, což   symbolizovalo ulice a i   některé bytové interiéry.   Neotřelý nápad. Pohyby   herců připomínaly baletní   choreografie a ten valčík!   Nádhera!! Sidi Larbi   Cherkaoui vnesl do klasického   tance neobvyklé pohyby rukou   a nečekané otočky, kdy muž   se dostává před ženu.   Mělo to něco symbolizovat?   Snad to, že žena, ať   dělá, co dělá, bude vždy   v mužově pozadí?
Nebývá pravidlem, že   neslovanští filmaři   natočí dobrý slovanský   film. Tady to však platí.   Film hodnotím velmi dobře.
Apartmá v Kalifornii (California Suite)
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 15.4.2018
S Apartmá v hotelu Plazza se   to srovnat nedá, ale i   přesto je to docela zábavný   film. Dvojice Michael Caine +   Maggie Smith jednoznačně   nejlepší. Alan Alda + Jane   Fonda ucházející. Zbytek   poněkud trapný.   Překladatelka a nebo   režisérka dabingu se   dopustily opravdu faux paux,   když nechaly manžele   Michaelsovy hovořit o   "baru" svého   synovce, jako by to bylo   restaurační zařízení.   Jedná se o židovský rituál   "bar micva",   kterého se mají zúčastnit.
Astronautova žena (The Astronaut's Wife)
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 15.5.2016
Jen díky tomu překvapivému   konci dávám víc než pět   hvězd. Filmařsky dobře   řemeslně odvedeno, ale   žádná bomba to není. Depp   a Theron zahráli dle   scénáře výborně, ale   neurotická postava Jillian je   přesně ten typ žen, které   nemám ráda. Mimochodem, v   té úschovně, to bylo hodně   nelogické - odejít a   nezamknout za sebou...   vzhledem k obsahu boxu.
Až tam nezbyl žádný (And Then There Were None)
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 26.4.2018
Veeelmi ponuré. Černoušci   jsou už nežádoucí, tak se   tu žongluje s vojáčky, text   básničky je však původní.   Asi by se mi to mělo líbit,   ale ačkoliv oceňuji kameru i   perfektně vymyšlený   interiér, mám husí kůži a   asi to nebudu chtít vidět   znovu.
Babovřesky
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 31.3.2013
No, čekala jsem větší   trapnost, ale šlo to. Pár   originálních hlášek   originální paní Synkové by   se našlo. Možná se na to v   TV podívám ještě jednou.   Kvůli té překrásné staré   vile.
Báječný hotel Marigold (The Best Exotic Marigold Hotel)
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 22.9.2020
Už jsem to viděla   několikrát. A pořád se mi   to líbí.
Je to o   stáří, ale dokonale britsky   namícháno z reality, humoru,   životních jizev a životní   síly.
Každý z nich   má už cosi za sebou. A   každý je nějak   poznamenaný. Zpočátku   veliký smutek, skoro mi   dělá problém nedojímat   se... postupně se   proměňující v pochopení,   soustrast a posléze v   držení palců, aby to   zvládli... a najednou se   přistihnu při tom, že jim   skoro závidím. Ještě   nejsem TAK stará, jako oni,   ale jednou mě to čeká. A   tenhle film mi dává   naději...
Balada pro banditu
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 3.12.2013
Kdo nechodil na Provázek a   přesto se mu film líbí,   zasluhuje uznání. Tahle   filmová trampská hra na   divadlo si paradoxně na nic   nehraje. Poetika střídá   realitu současnosti a   mininalistické rekvizity   navozují asociace z   vlastních dětských her. Pro   mne je Balada srdeční   záležitost.
Mimochodem Bolek Polívka   v této době ještě   štíhlý a pohledný, v tomto   roce v červnu zplodil s   Evelínou Steimarovou dceru   Annu.
Benny a Joon (Benny and Joon)
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 7.5.2016
Výborné!
Třicetiletý Johnny Depp se   zjevně inspiroval slavnými   scénami Charlieho Chaplina,   což pozorujeme i v detailech   kostýmu. Je to prostě   nádherný bláznivý a   okouzlující človíček.   Při seznámení s Benny a   Joon se mi líbílo   počítání "n",   což byla Jonnyho invence   (sám má ve jménu dvě   "n").
Bezstarostná jízda (Easy Rider)
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 15.9.2017
Jsem ročník 1964 a teprve   dnes jsem se podívala na   Bezstarostnou jízdu. Bylo to   trochu zklamání, ale   snažila jsem se film vnímat   z pohledu té doby. Pak to   víc dává smysl. Ale i   přesto nemohu říct, že na   mne tento film nějak   výrazně zapůsobil.
Bezva ženská na krku
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 2.11.2019
Báječné záběry, krásné   scenérie, zajímavý   rozjezd... až do té podivné   hybridní veselice. To bylo   jako co? Kombinace Haloweenu a   pálení čarodejnic   štrejchnutá moravskou   tancovačkou, na které hraje   cigánská kapela zo   Slovenska? To už se mi   chtělo zvracet. Pak zas   chvílu dobrý, ale ten   konec... člověk se podívá   vedle sebe a má pocit, že je   Škopková v "Slunce   seno..." Btw, ta scéna   na lavičce, to si   "vypůjčili" z   Nothing Hill. A co ten   plakát? Samá krádež. No   fujky!
Bohatství (The Fortune)
Hodnocení: 3 / 10
Přidáno: 8.4.2015
Hodně velká slabota. Pořád   jen čekáte a čekáte, kdy   se začnete bavit a místo   toho jen tiše trpíte u   trapných dialogů či u   hysterického řvaní, které   střídají hádky nebo   naznačený sex. Opravdu nelze   posuzovat kladně neboť blbý   scénář nemohou zachránit   ani dobří herci.
Bohové Egypta (Gods of Egypt)
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 29.11.2016
Podoba s Thorem, Lokim a   Odinem čistě náhodná...   jen jiné rekvizity a jiná   lokalita. Každopádně za   pohled na ta dvě mužná   těla ten film stojí. No,   věřím, že teenageři si   užijou. Mně to jednou   stačilo.
Bojovník (The Brave)
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 13.5.2016
No,... tak nevím. Asi my   Evropané tohle nejsme schopni   docenit. Co my víme o   indiánské komunitě víc   než že Vinnetou byl   ušlechtilý a nakonec   všichni, co přežili,   skončili v rezervacích se   zlomeným duchem... Ne, tento   film vypráví něco, co   můžeme sledovat jen s   pocitem úlevy, že toto není   náš problém. Naštěstí.   Pak i ta roztodivná   nařízení naší Evropské   unie vypadají jako drobné   lapálie...
Bojovník (Le battant)
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 7.9.2020
Proč ti Francouzi tak rádi   bijí ženy? A nebo je to jen   Delonova specialita? Kromě   této úchylky zde předvedl   svou obvyklou plejádu   chladnokrevných odstřelů,   ztrvdnutí pohledu a náznaků   soulože. Je zvláštní, že   pohled na zcela nahou ženu   odshora dolů tehdejším   hlídačům cudnosti nevadil.   Ale pohlavní akt samotný se   netočil. Ani kašírovaný.  
V podstatě to nebylo   špatné, ale viděli jsme i   lepší "delonovky"
Borsalino
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 12.10.2014
Na svou dobu se jedná o velmi   kvalitní a zdařilý film z   prostředí francouzského   podsvětí. Dnes už nejsme   zvyklí na děj posunující   se zvolna a s tak   dramatickými pauzami. Akční   scény s přestřelkami mají   dokonalou choreografii a krví   se šetří. Výborná je   scéna v úvodu filmu, kdy si   Delon a Belmondo dávají   přes hubu. Neméně   působivé je upalování   visících vepřových půlek   na jatkách.
Bouře nad Mississippi (The Tempest)
Hodnocení: 1 / 10
Přidáno: 11.1.2013
To jsem zase naletěla...
Celé tohle dílko se tváří   jako osmiletý školáček,   který hraje ve školním   představení roli čaroděje   Dobroděje. Z dnešního   pohledu příšerně   schématické, naivní a   primitivní. Peter Fonda   dělá ostudu slavnému   hereckému jménu mácháním   rukama nad džberem vody,   dvacetiletá Katherine Heigl   pašuje do nedospělé Mirandy   sexappeal a Harold Perrineau   Jr. oslňuje svým   vypracovaným hrudníkem. Film   dnes možná zaujme děti na   základce prvního stupně.   Mě ne.
Božská Florence (Florence Foster Jenkins)
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 20.11.2019
Tak silný dojem a vyznění   filmu jsem neočekávala. Sice   jsem něco tušila z   televizních upoutávek, ale   spíš jsem čekala trapnou   komedii než takový hluboce   procítěný příběh. Ač   nemám ráda pokrytectví,   pochopila jsem, proč se   přátelé Florence chovají   tak zdvořile a laskavě.   Jistě, i peníze v tom hrály   roli. Ale ať už   prvoplánově nebo ne, ta   žena umírala šťastná. A   rozhodně to byla dobrá   duše. Tak co...
Brancaleonova armáda (L'armata Brancaleone)
Hodnocení: 4 / 10
Přidáno: 5.11.2016
Tento film dnes vzpomenul můj   manžel a pěl na něj ódy   (jako většina zde   píšících viděl jej coby   malý chlapec). Tak jsem mu ho   stáhla z Uložto.cz a   společně jsme jej shlédli.   Mám dojem, že tato   prostoduchá komedie dojímá   hlavně muže. Mne   neuchvátila.
Capote
Hodnocení: 3 / 10
Přidáno: 7.10.2014
Ne, nelíbilo se mi to. Balada   o ukňouraném teplém, byť   slavném spisovateli, jehož   zájem o vraha Perryho má   pouze sobecké pozadí. Děj   se vleče, hudba připomíná   něco, co už jsem slyšela v   jiných filmech, nuda, nuda,   nuda. Jediné, co bylo   zajímavé, dabing Miroslava   Táborského.
Cash (Ca$h)
Hodnocení: 4 / 10
Přidáno: 20.9.2013
Film akorát tak na páteční   odpoledne. Nenáročná   podívaná s pečlivě   nasvícenou   "Ramadou" po mnoha   letech, rafinovaná zápletka   a trošku kostrbatý děj.   Herci se moc nenadřeli a   více zaujmou lokace než   jejich výkony. Pohled na   hopskající Valerii Golino s   ukradenými diamanty byl   celkem zábavný. No, nic moc.
Co je nového, kočičko? (What's New, Pussycat)
Hodnocení: 1 / 10
Přidáno: 13.12.2013
Tento film je zoufale nudná   infantilní blbina. Znám i   jiné infantilní blbiny, ale   u nich se člověk aspoň   baví. Tady se prostě není   čemu smát. Dialogy jsou o   ničem, gagy postrádají   nápad, herci hrají   křečovitě. Snad na závěr   pár kaskadérských scén,   které stojí za vidění.
Celkově pro mne velké   zklamání.
Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 168131
Osobností: 664735
Fotografií: 658868
Plakátů: 316583
Obsahů a biografií: 154886
foto

Komerční sdělení

Seznam DVD

Potřebujete si udělat pořádek ve filmech? Tak právě pro Vás je tu tento program.

foto

Filmová škola

Staňte se hercem, herečkou.

foto

Poslední komentáře

Mais ne nous délivrez pas du mal...

Mais ne nous délivrez pas du mal
Na můj vkus až příliš   rozvláčné, s místy   zmateným střihem, nicméně   příběh o dvou náctiletých   kamarádkách, které chodí   do katolické více >

Autor: topipig | Hodnocení: 6 / 10

Tahle země není pro starý (2007)

Tahle země není pro starý
I když se Coenům podařilo   vychytat většinu krp z   předlohy (Fakt netuším   proč je kolem McCarthyho   tolik povyku.) a umenšit   množství i více >

Autor: naineko | Hodnocení: 2 / 10

Snídaně v pánském pyžamu (1980) ...

Snídaně v pánském pyžamu
No to jsou vály. František   Laurin mě zatím   nepřesvědčil, že byl byl   dobrým režisérem. I v tomto   případě je příběh   hrozná blbost a s více >

Autor: topipig | Hodnocení: 2 / 10

Nebezpečný náklad (2016)

PROCESOR!

Nebezpečný náklad
Ne není to zbytečný film,   ne není to béčkový film.   Je to klasická naháněčka,   kde sice charisma Bruce je   dávkováno po kapkách, ale   více >

Autor: PROCESOR | Hodnocení: 5 / 10

Kogyaru-gui: Oosaka terekura hen...

Kogyaru-gui: Oosaka terekura hen
Film není určen pro   normálního diváka.   Zobrazení násilí se   spoustou krve a dalších   tělesných tekutin,   explicitní znázornění   více >

Autor: curil | Hodnocení: 4 / 10

Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení