Komentáře uživatele beneva

beneva

beneva zprava

Napsat uživateli zprávu

oblíbený

Přidat uživatele do oblíbených

  Eva Šindler

 
< Předchozí    Další >
 
Řadit dle:  Názvu filmu  |  Od nejnovějších

Počet komentářů: 240
1066: Historie Psaná Krví (1066)
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 2.4.2015
Vzhledem k tomu, že se jedná   o televizní film, vůbec to   není špatné. Kdyby byly   touto formou zpracovány   všechny důležité úseky   lidské historie a byly
používány ve školách   při vyučování dějepisu,   jistě by se průměrná   známka hodně zlepšila.
Pokaždé, když sleduji   historický film, napadá mne,   že dějiny lidstva jsou   nepřetržitým sledem   násilí, zabíjení,   uchvacování a krutosti. Bude   tomu někdy konec?
21 Jump Street
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 30.5.2016
Velmi dobrá crazzy komedie,   která mě na několika   místech rozesmála až k   slzám. Smích přináší   uvolnění a to je to, oč tu   běží.
Johnnyho jsem   fakt neodhalila.
30 panen a Pythagoras
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 25.2.2013
nostalgie
Filmová hudební komedie,   které mne provázela   základní školou. Po   shlédnutí opravdu nebylo   žádné dívky, která by si   nezapamatovala Pythagorovu   větu. Vzpomínám, jak jsem   toužila po těch duhových   šatech studentky Trojanové a   pokoušela se je ušmodrchat z   barevných pletacích   přízí... Písničky nemají   chybu, dodnes si je pamatuju.
Aféra Profumo (Scandal)
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 29.8.2014
Trochu moc zkratkovité, ale   asi věrohodné. Dobře   vybraní herci na základě   autentických podob. Stojí za   shlédnutí.
Američanka (American Friends)
Hodnocení: 4 / 10
Přidáno: 17.12.2013
Zpočátku poměrně nudné,   později pozvolna do děje   vtahující. Filmový   příběh lehce klouže po   povrchu starodávné doby, kdy   učenec byl nucen žít v   celibátu a sexualita   znamenala problém. Zase jedna   mystifikace, kdy ženy se umí   dokonale učesat samy a   pánové nechodí na WC.   Přesto lze nechtěně   otěhotnět a prožít happy   end...
Andrew - člen naší rodiny (Bicentennial Man)
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 8.1.2017
Film jsem dnes viděla po asi   deseti letech a musela jsem   změnit hvězdičky z osmi na   deset. Asi je to tím, jak   stárnu a senilním, ale čím   dál tím víc si uvědomuju,   jak se nám ze života   vytrácí lidskost a ostatní   základní člověčí   hodnoty. Slzy mi tekly proudem   a vůbec jsem jim nebránila.   Kdybych takového Andyho   potkala, byla bych vděčná.
Apartmá v Kalifornii (California Suite)
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 15.4.2018
S Apartmá v hotelu Plazza se   to srovnat nedá, ale i   přesto je to docela zábavný   film. Dvojice Michael Caine +   Maggie Smith jednoznačně   nejlepší. Alan Alda + Jane   Fonda ucházející. Zbytek   poněkud trapný.   Překladatelka a nebo   režisérka dabingu se   dopustily opravdu faux paux,   když nechaly manžele   Michaelsovy hovořit o   "baru" svého   synovce, jako by to bylo   restaurační zařízení.   Jedná se o židovský rituál   "bar micva",   kterého se mají zúčastnit.
Astronautova žena (The Astronaut's Wife)
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 15.5.2016
Jen díky tomu překvapivému   konci dávám víc než pět   hvězd. Filmařsky dobře   řemeslně odvedeno, ale   žádná bomba to není. Depp   a Theron zahráli dle   scénáře výborně, ale   neurotická postava Jillian je   přesně ten typ žen, které   nemám ráda. Mimochodem, v   té úschovně, to bylo hodně   nelogické - odejít a   nezamknout za sebou...   vzhledem k obsahu boxu.
Až tam nezbyl žádný (And Then There Were None)
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 26.4.2018
Veeelmi ponuré. Černoušci   jsou už nežádoucí, tak se   tu žongluje s vojáčky, text   básničky je však původní.   Asi by se mi to mělo líbit,   ale ačkoliv oceňuji kameru i   perfektně vymyšlený   interiér, mám husí kůži a   asi to nebudu chtít vidět   znovu.
Babovřesky
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 31.3.2013
No, čekala jsem větší   trapnost, ale šlo to. Pár   originálních hlášek   originální paní Synkové by   se našlo. Možná se na to v   TV podívám ještě jednou.   Kvůli té překrásné staré   vile.
Balada pro banditu
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 3.12.2013
Kdo nechodil na Provázek a   přesto se mu film líbí,   zasluhuje uznání. Tahle   filmová trampská hra na   divadlo si paradoxně na nic   nehraje. Poetika střídá   realitu současnosti a   mininalistické rekvizity   navozují asociace z   vlastních dětských her. Pro   mne je Balada srdeční   záležitost.
Mimochodem Bolek Polívka   v této době ještě   štíhlý a pohledný, v tomto   roce v červnu zplodil s   Evelínou Steimarovou dceru   Annu.
Benny a Joon (Benny and Joon)
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 7.5.2016
Výborné!
Třicetiletý Johnny Depp se   zjevně inspiroval slavnými   scénami Charlieho Chaplina,   což pozorujeme i v detailech   kostýmu. Je to prostě   nádherný bláznivý a   okouzlující človíček.   Při seznámení s Benny a   Joon se mi líbílo   počítání "n",   což byla Jonnyho invence   (sám má ve jménu dvě   "n").
Bezstarostná jízda (Easy Rider)
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 15.9.2017
Jsem ročník 1964 a teprve   dnes jsem se podívala na   Bezstarostnou jízdu. Bylo to   trochu zklamání, ale   snažila jsem se film vnímat   z pohledu té doby. Pak to   víc dává smysl. Ale i   přesto nemohu říct, že na   mne tento film nějak   výrazně zapůsobil.
Bohatství (The Fortune)
Hodnocení: 3 / 10
Přidáno: 8.4.2015
Hodně velká slabota. Pořád   jen čekáte a čekáte, kdy   se začnete bavit a místo   toho jen tiše trpíte u   trapných dialogů či u   hysterického řvaní, které   střídají hádky nebo   naznačený sex. Opravdu nelze   posuzovat kladně neboť blbý   scénář nemohou zachránit   ani dobří herci.
Bohové Egypta (Gods of Egypt)
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 29.11.2016
Podoba s Thorem, Lokim a   Odinem čistě náhodná...   jen jiné rekvizity a jiná   lokalita. Každopádně za   pohled na ta dvě mužná   těla ten film stojí. No,   věřím, že teenageři si   užijou. Mně to jednou   stačilo.
Bojovník (The Brave)
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 13.5.2016
No,... tak nevím. Asi my   Evropané tohle nejsme schopni   docenit. Co my víme o   indiánské komunitě víc   než že Vinnetou byl   ušlechtilý a nakonec   všichni, co přežili,   skončili v rezervacích se   zlomeným duchem... Ne, tento   film vypráví něco, co   můžeme sledovat jen s   pocitem úlevy, že toto není   náš problém. Naštěstí.   Pak i ta roztodivná   nařízení naší Evropské   unie vypadají jako drobné   lapálie...
Borsalino
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 12.10.2014
Na svou dobu se jedná o velmi   kvalitní a zdařilý film z   prostředí francouzského   podsvětí. Dnes už nejsme   zvyklí na děj posunující   se zvolna a s tak   dramatickými pauzami. Akční   scény s přestřelkami mají   dokonalou choreografii a krví   se šetří. Výborná je   scéna v úvodu filmu, kdy si   Delon a Belmondo dávají   přes hubu. Neméně   působivé je upalování   visících vepřových půlek   na jatkách.
Bouře nad Mississippi (The Tempest)
Hodnocení: 1 / 10
Přidáno: 11.1.2013
To jsem zase naletěla...
Celé tohle dílko se tváří   jako osmiletý školáček,   který hraje ve školním   představení roli čaroděje   Dobroděje. Z dnešního   pohledu příšerně   schématické, naivní a   primitivní. Peter Fonda   dělá ostudu slavnému   hereckému jménu mácháním   rukama nad džberem vody,   dvacetiletá Katherine Heigl   pašuje do nedospělé Mirandy   sexappeal a Harold Perrineau   Jr. oslňuje svým   vypracovaným hrudníkem. Film   dnes možná zaujme děti na   základce prvního stupně.   Mě ne.
Brancaleonova armáda (L'armata Brancaleone)
Hodnocení: 4 / 10
Přidáno: 5.11.2016
Tento film dnes vzpomenul můj   manžel a pěl na něj ódy   (jako většina zde   píšících viděl jej coby   malý chlapec). Tak jsem mu ho   stáhla z Uložto.cz a   společně jsme jej shlédli.   Mám dojem, že tato   prostoduchá komedie dojímá   hlavně muže. Mne   neuchvátila.
Capote
Hodnocení: 3 / 10
Přidáno: 7.10.2014
Ne, nelíbilo se mi to. Balada   o ukňouraném teplém, byť   slavném spisovateli, jehož   zájem o vraha Perryho má   pouze sobecké pozadí. Děj   se vleče, hudba připomíná   něco, co už jsem slyšela v   jiných filmech, nuda, nuda,   nuda. Jediné, co bylo   zajímavé, dabing Miroslava   Táborského.
Cash (Ca$h)
Hodnocení: 4 / 10
Přidáno: 20.9.2013
Film akorát tak na páteční   odpoledne. Nenáročná   podívaná s pečlivě   nasvícenou   "Ramadou" po mnoha   letech, rafinovaná zápletka   a trošku kostrbatý děj.   Herci se moc nenadřeli a   více zaujmou lokace než   jejich výkony. Pohled na   hopskající Valerii Golino s   ukradenými diamanty byl   celkem zábavný. No, nic moc.
Co je nového, kočičko? (What's New, Pussycat)
Hodnocení: 1 / 10
Přidáno: 13.12.2013
Tento film je zoufale nudná   infantilní blbina. Znám i   jiné infantilní blbiny, ale   u nich se člověk aspoň   baví. Tady se prostě není   čemu smát. Dialogy jsou o   ničem, gagy postrádají   nápad, herci hrají   křečovitě. Snad na závěr   pár kaskadérských scén,   které stojí za vidění.
Celkově pro mne velké   zklamání.
Co jsme komu udělali? (Qu'est-ce qu'on a fait au Bon Dieu?)
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 18.8.2019
Nemohu se ubránit vnitřní   rozpolcenosti. Jedna půlka mi   říká, že je to skvělá   komedie, u které jsem se   bavila. Druhá mě varuje, že   právě toto je efekt a   poselství tohoto námětu.   Skrze můj smích a pobavení   mám přijmout myšlenku   multikulti světa. Bude to   bezva, nakonec si všichni   porozumíme a bude nám hej,   budem se smát... Opravdu si   to nemyslím. V tomto filmu   jsou všichni poměrně   inteligentní, přesto je   patrný arabův sklon k   násilí, apriorní   černochův odpor k bílým   apod. Takže ano, film je to   dobrý, ale téma ryze   účelové.
Čas přílivu (Le flux et le reflux)
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 11.5.2018
Agatha a la francais poosmé ...
Jsme teprve u osmého dílu   této francouzské série a   komisař Larosière se už   chová jako magor. Smrt svého   přítele, kterého obdivoval   skoro jako otce, jej zcela   vykolejí, takže   vyšetřování připadne na   Lampiona. A opět máme co do   činění s francouzským   cynismem a okleštěností od   všeho anglického. Snad jen   ten čaj zůstává. Na druhou   stranu děj a osoby jsou   tentokrát z větší části   zachovány dle původní   předlohy.
Černý orel (Black Eagle)
Hodnocení: 1 / 10
Přidáno: 20.5.2019
Už dlouho jsem si omylem   nepustila větší slátaninu.   To snad ani není možný!   Jediné, co na tomto filmu   snad stojí za shlédnutí, je   vrcholná forma Jean Claude   Van Damma. Jeho kopy a   roznožky jsou prostě   fascinující stejně jako   jeho dokonalý hrudník.   Ostatní je prostě s**čka.
Čtyři lvi (Four Lions)
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 26.2.2018
Obávám se, že tento   úsměvný sarkastický film   nikdy nepoběží ani na ČT   ani na Nově ani na Primě.   Přece si to nechceme   rozházet s EU, žejo?   Každopádně já tento počin   považuji za velmi odvážný   a vtipný. I když trochu   drsně vtipný. Současné   útoky na civilisty dávají   tomuto snímku úplně jiný   kontext a tak bych se   nedivila, kdyby skončil v   novodobém trezoru.
Čtyřlístek ve službách krále
Hodnocení: 1 / 10
Přidáno: 3.4.2015
Jsem ročník 1964
Nevadí mi reklama na   sponzory, vadí mi spousta   rozbitých věcí. Nevadí mi   dabing, vadí mi hloupý   kohout otloukánek. Celé je   to takové nějak   nepatřičné. Můj   Čtyřlístek zůstane   statický a mluvit bude jen v   mé hlavě. Tento film se   nikdy neměl narodit.
Ďáblice (She-Devil)
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 23.11.2013
Když pomineme podstatu, s   jakou se Ruth vyrovnávala s   manželovou nevěrou, musíme   uznat, že tento film by mohl   být jistým povzbuzením pro   všechny ženy s podobným   trápením. Když nic jiného,   ukazuje, že šaty dělají   člověka a make-up dělá   ženu.
Jistě že film   je film, ale proč se filmem   lehce neinspirovat....
Tuhle divadelní hru v   televizním podání prostě   miluju bez ohledu na   komunistického autora,   teroristu Drdu. Propracované   postavy a jejich propojení,   dobro a zlo, odhalování   skryté identity. Vždycky   jsem chtěla být jako   Plajznerka. Neohrožená,   kurážná, se vším si ví   rady. Ale Matesa bych   nechtěla. :-) Výborně   napasované peklo na lidské   vlastnosti.
Dáma v dodávce (The Lady in the Van)
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 27.3.2018
Tohle je hodně zvláštní   film. Zdánlivě se nic   neděje. Ale Maggie Smith má   v očích tak hluboký smutek,   že ať chci nebo ne, nutí   mě to přemýšlet o tom,   proč někteří staří lidé   končí na ulici. A můžou si   za to sami? V druhém plánu   jsem přemýšlela, jak asi   tato ulice dnes vypadá ve   skutečnosti, když Londýn je   plný muslimů.
< Předchozí    Další >
 

TV Program

ČT1 - Kluci v akci (2005) [TV pořad]

04:50 - 05:15

12 minut již uběhlo
13 minut zbývá do konce

ČT2 - Ke slávě a chvále

04:55 - 05:50

7 minut již uběhlo
48 minut zbývá do konce

NOVA - Novashopping

04:55 - 05:55

7 minut již uběhlo
53 minut zbývá do konce

Prima - Policie v akci (2017) [TV pořa...

04:30 - 06:10

32 minut již uběhlo
68 minut zbývá do konce

Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 157175
Osobností: 646922
Fotografií: 601866
Plakátů: 287252
Obsahů a biografií: 144150
foto

Komerční sdělení

Seznam DVD

Potřebujete si udělat pořádek ve filmech? Tak právě pro Vás je tu tento program.

foto

Filmová škola

Staňte se hercem, herečkou.

foto

Poslední komentáře

Spider-Man: Daleko od domova (20...

Ztráta času

Spider-Man: Daleko od domova
Mému synovi, 11 let, se to   ještě líbilo, za rok uz by   to považoval trapné. Pro 12   plus je to výsměch a rád   bych zpet vstupné.

Autor: kejml1984 | Hodnocení: 1 / 10

MOST! (2019) [TV seriál]

MOST!
Pánové Kolečko a   Prušinovský zašli o další   krok dál v testování toho   co český divák vydrží a   je ochoten akceptovat. Chápu,   že více >

Autor: klasifikátor | Hodnocení: 1 / 10

Avengers: Endgame (2019)

Avengers: Endgame
Film mě dojal a byla jsem z   něho unešená a nemůžu si   ho vynachválit, ale jediný,   co bych vytkla... Je dlouhý,   chápu to, ale ne každý   více >

Autor: Agisek | Hodnocení: 10 / 10

Sanitka 2 (2013) [TV seriál]

Sanitka 2
Tenhle ambiciózní projekt   předcházela velká reklama   ale nakonec se stal jen   kabinetní ukázkou toho, že   není radno vstupovat 2x do   více >

Autor: klasifikátor | Hodnocení: 3 / 10

Ostrov naděje (2008)

Ostrov naděje
Do příběhu jsem se   nedokázal vcítit, připadá   mi značně vykonstruovaný.   Nezaznamenal jsem, jestli je   natočen podle nějakého   skutečného více >

Autor: curil | Hodnocení: 4 / 10

Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení

Copyright © 2003-2019, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Load: 0.179/0.145
Partneři:
Hyperreality.cz | Hyperslevy.cz | Hyperinzerce.cz | Bleskove.cz | IQport.cz | MODEMI.cz - vyhledávač módy